Marek Jurek: Niech władze UE przestaną działać przeciw Polsce

Pan Marek Jurek, fot. Biotr Babisz Copyrights
Pan Marek Jurek, fot. Biotr Babisz Copyrights

Na dzisiejszym [wczorajszym dop. red.] posiedzeniu LIBE (Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych) w czasie prezentacji celów prezydencji rumuńskiej z udziałem ministra sprawiedliwości Tudorela Toadera i ministra spraw wewnętrznych Carmen Danieli Dan, Marek Jurek zaapelował o wygaszenie w Radzie Europejskiej wniosku o uruchomienie Artykułu Siódmego przeciw Polsce, wobec oczywistego braku wymaganej większości 4/5 rządów popierających działania przeciw Polsce. 

Zaapelował również o jednoznaczne stwierdzenie bezprawności „wniosku” Parlamentu Europejskiego o uruchomienie procedury przeciw Węgrom. Art. 354 Traktatu o Funkcjonowaniu UE wyraźnie domaga się – dla złożenia wniosku Parlamentu o uruchomienie procedury Artykułu Siódmego – „większości dwóch trzecich oddanych głosów”. Tymczasem kierownictwo Parlamentu Europejskiego postanowiło w obliczaniu (i wobec braku) właściwej większości pominąć oddane głosy wstrzymujące się i ogłosić, że wniosek został przyjęty. Rząd Węgier natychmiast złożył protest przeciw temu bezprawiu.

Rządy prawa w Unii Europejskiej to oparcie naszej współpracy na podstawie Traktatów, a nie pozatraktatowych decyzji politycznych – podkreślił Marek Jurek w swoim przemówieniu. – Brak większości 4/5 głosów sprawę zamyka – przypomniał. – Nie wolno ignorować Traktatów – zaznaczył. – Zamknięcie tych dwóch spraw istotnie zmniejszy poziom napięć w Unii – ocenił.

***

Informacja redakcji:

Materiał prasowy otrzymany z Biura pana Marka Jurka Posła do Parlamentu Europejskiego, wszelkie prawa zastrzeżone fot. Piotr Babisz. Wyłączenie licencji CC 3.0.

9 myśli na temat “Marek Jurek: Niech władze UE przestaną działać przeciw Polsce

 • 24 stycznia 2019 o 04:39
  Permalink

  W porę Pan Marek Jurek przypomniał, że jest posłem …

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 06:24
  Permalink

  Cieszę się że publikujecie takie informacje, ponieważ nie ma ich w mainstreamie łże n lub wybiórcza o tym nie napiszą i nie powiedzą przenigdy.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 09:41
  Permalink

  No wlasnie,@Inicjator “ujal”…poza tym ,o czym wspomina @Kermit systematyczny druk informacji z pracy UE oraz w szczegolnosci z pracy polskich polslow do parlamentu europejskiego winno stanowic staly punkt programowy OP….takze inne publikatory musialy by w tym zakresie stac sie bardziej aktywne…

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 10:08
  Permalink

  A propos czy redakcja i czytelnicy OP zanotowali “numer cyrkowy marionetek” /”KasperTheater”…/, jak to kwituja komentatorzy niemieccy odnosnie wtorkowego spotkania Merkel i Macron’a w niemieckim miescie Akwizgranie i ponowne (!) podpisanie “Traktatu Elizejskiego” o wspolpracy pomiedzy Niemcami i Francja ? I ze po ewentualnym Brexycie nie bedzie kto mial trzymac Niemcy “za morde”….

  Takze ciekawa jest “wymiana ciosow ” pomiedzy Wlochami i Francja…Wlochy zarzucily Francji min.,ze zyje ona dalej z Kolonii w Afryce, uciska je i wykorzystuje, drukuje we Francji w “Centralnym Banku Francji ” walute “franka afrykanskiego” dla ok.11 panstw afrykanskich i prowadzi w stosunku do tych panstw polityke fiskalna tj. kontroluje ich gospodarke…ciekawa polemika,ze tak powiem…….(!), w Paryzu zaproszono wloska pania ambasador by ja “skarcic”….gdy tymczasem Francja przekracza systematyczne granice mozliwego dlugu bez zadnych konsekwencji ze strony UE a Wlochom, mimo ze robia to na nizszej stopie zadluzenia UE wygraza paluchami i jak Polsce chce robic postepowanie o obraze traktatow UE….
  Dlaczego nic nie bylo w OP, choc notki z biura prasowego o wizycie wloskiego ministra spraw wewnetrznych w Polsce…on bardzo zyczy sobie wspolpracy z Polska, a w sczegolnosci w parlamencie europejskim po majowych wyborach do niego…..

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 14:44
  Permalink

  Jak p. Marek Jurek to nie moja broszka. Tak od dłuższego czasu obserwuję nagonkę na Polskę i tu się z nim zgadzam.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 17:41
  Permalink

  Aby poprawić humor komentatorom, zamieszczę tekst zaznaczam własny:
  a tym czasem w przychodni, właśnie musiałam odwiedzić tę placówkę aby odnowić receptę.

  Mamusia z dzieciątkiem 2-3 lata była zachwycona, że dzieciątko sprawnie porusza paluszkiem po ekranie smartfona.

  Jednocześnie Bill Gates nie pozwolił swoim dzieciom aby korzystały z tego typu urządzeń do 14 roku życia (informacja z sieci).

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 18:18
  Permalink

  Hallo !!!
  2-krotna publikacja pod “@Anonim” wyszla z pod mojej reki i nie wim, co to za chochliki sluzb specjalnych sa u dziela by zatrzec moj pseudonim ” @krolowa bona”….

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2019 o 22:05
  Permalink

  @krolowa bona. 24 stycznia 2019 at 18:18

  Wygląda mi na to, że to nie tylko Polacy są naiwni, ale Włosi także. 🙂 Jakby nie wiedzieli, że unia to są równi i równiejsi, no ale niech kąsają kolonistów ile się da. A Marek Jurek może się teraz przekonać jak wygląda polityka w dyktaturze UE. Pewnie jeszcze przyjdzie czas, że łezkę uroni za starymi PRL-wskimi czasami, kiedy to Polska prowadziła względnie samodzielną politykę społeczno-gospodarczą, pod dyktatem ideologii równości społecznej, ale nikt nam przepisów krajowych w Moskwie nie pisał i nie narzucał, pomijając uzgodnienia konstytucyjne, ale to oczywiste z uwagi na wspólny blok ideowy, ale ingerencja w pozostałym zakresie nie szła tak daleko jak obecnie unijna.
  I po co wam to było, panie Marek Jurek? 🙂 No ale takie są skutki już nie będę pisał czego.

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019 o 14:01
  Permalink

  Obecnie nam czyli Polsce przepisów też nikt nie pisze tylko przywożą w teczce z zachodniej części świata.

  Popierający “Solidarność” no i oczywiście sama “Solidarność” jesteście w stanie wymienić, kto zrobił więcej złego dla społeczeństwa PRL.
  Smartfony to nie jest dobro . Oglądałam zdjęcie z Chin gdzie całe chodniki są zawalone tym “badziewiem” wszystko za jednego juana.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.