Mamy problem z aresztem wydobywczym i jeszcze większy z relatywizmem mendiów

graf. red.

Mamy problem z aresztem wydobywczym i jeszcze większy z relatywizmem mendiów (tu nie ma błędu). Niedawno władza wypuściła z aresztu pewnego obywatela Ukrainy, który był wcześniej członkiem niestety rządu Rzeczpospolitej. Tenże obywatel Ukrainy, zdaje się polskiego pochodzenia, siedział w areszcie wydobywczym przez 9 miesięcy. Zapanowało powszechne oburzenie, głos zabrały nawet instytucje europejskie. Nie odnosimy się tutaj w ogóle do tego pana, do jego rzekomych czynów i ich rzekomej karalności, to nas w ogóle nie interesuje bo to nie nasza sprawa. Należy mu współczuć, bo siedzenie w areszcie to nic przyjemnego, jak również na pewno mogło się to odbić negatywnie na jego zdrowiu, więc to na pewno przykra sprawa zwłaszcza w dobie pandemii. Problem, który nas interesuje to reakcja mendiów na jego krzywdę, bezwględnie krzywdę – bo tyle czasu w izolacji to krzywda. Zwłaszcza, że w tym czasie Prokuratura, nie potrafiła sklecić nic, co byłoby do utrzymania przed Sądem.
Mendia zawyły! Zapanowało powszechne oburzenie! Jak to „pisowska władza” prześladuje ludzi, jak ich trzyma na dołku, w zimnej i ciemnej celi, nie dając możliwości kontaktu z rodziną – dążąc do złamania człowieka. Uwaga – to wszystko bardzo dobrze, jest potrzebna publiczna troska o każdego, komu ze względu na przemoc państwową dzieje się krzywda. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, sami przyglądaliśmy się temu postępowaniu, które jest bardzo ciekawe przez wątek ukraiński oraz związki tego pana z byłym premierem panem Donaldem Tuskiem (pamiętny zegarek). Jeżeli te zarzuty okażą się bezpodstawne, to temu panu należy się bardzo wysokie odszkodowanie i oczywiście przeprosiny ze strony chyba nawet samego pana Ministra Sprawiedliwości, jak widzieliśmy na konferencji prasowej – wyjątkowo zaangażowanego w tę sprawę.
We wszystkim jednak trzeba być obiektywnym – i trzeba się zapytać, gdzie były te mendia, jak pan Mateusz Piskorski siedział chyba nawet w tym samym areszcie prawie 3 lata? Jego proces był tajny, więc nie można się wypowiedzieć, jednak doszło już do takich skandali jak zaangażowania się ciał ONZ-tu, jednak nasze władze nie robiły sobie niczego z przetrzymywania bez wyroku w więzieniu człowieka, do tego jeszcze utajniając wszystko – zarzuty i dowody, chronione tajemnicą państwową.
Gdzie były wówczas te wszystkie mendia? Kto się upominał o pana Piskorskiego? Kto interesował się jego zdrowiem, jego rodziną, jego prawami? Może nieco rozszerzmy pytanie, żeby dobrze zrozumieć grozę sytuacji – dlaczego mendia dzisiaj dziwią się i bulwersują, że ktoś był izolowany 9 miesięcy, skoro wcześniej milczały w trakcie 3 lat krzywdy innego człowieka, poddanego jeszcze bardziej bezsensownemu działaniu mechaniki państwa? Gdzie wówczas byli ci wszyscy obrońcy wolności, praw człowieka, prawa itd.?
Jak wielkim hipokrytą trzeba być, żeby dzisiaj mówić o 9 miesiącach jako wielkiej tragedii – czego nie negujemy, a zarazem milczeć o 3 latach! Widzicie Państwo na tym przykładzie skalę zakłamania, hipokryzji i totalnego oderwania mendiów od rzeczywistości.
Odnosząc się do samej instytucji aresztu wydobywczego, to bezwzględnie ma on sens w przypadku spraw kryminalnych. Bandyci, oprawcy, złodzieje – zwłaszcza zorganizowana przestępczość – to są adresaci tej instytucji. Co więcej, rzeczywiście można się zgodzić z okolicznością, że sprawy dotyczące zdrady stanu – również wchodzą w ten zakres. Powinny być jednak załatwiane inaczej, albowiem jeżeli kogoś się łapie na zdradzie, to można go wykorzystać, a jeżeli chce się za jego przykładem zrobić przykład odstraszający innych zdrajców – to powinno się taki przypadek naświetlić i pokazać powszechnie, żeby był po pierwsze dowodem hańby zdrajcy, a po drugie przykładem dla społeczeństwa jak nie należy się zachowywać. Proszę bardzo – tu mamy zdrajcę, nie miało sensu wykorzystywanie go jako skruszonego – na drugą stronę, więc go ujawniamy – niech społeczeństwo widzi, że nie ma żartów. W tym przypadku o którym mówimy nic takiego nie nastąpiło.
W tym kontekście warto pomyśleć o takiej zmianie prawa, żeby uniemożliwić Prokuraturze – tak ekstremalne przeginanie postępowania. Może jeżeli ktoś nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia w ciągu 3 miesięcy – ma odpowiadać z wolnej stopy – areszt domowy, bransoletka? Cokolwiek, żeby nie niszczyć ludziom życia w sposób tak niesłychanie parszywy. Z jednej i tylko jednej przyczyny, ponieważ w ten sposób krzywdzi się ludzi, a ludzie skrzywdzeni – stają się wrogami państwa.

12 myśli na temat “Mamy problem z aresztem wydobywczym i jeszcze większy z relatywizmem mendiów

 • 25 kwietnia 2021 o 10:21
  Permalink

  No własnie o Piskorskim nikt nie pisał – szpieg!!! Ale o obywatelu ukrainy mendia się rozpisały, przecież on taki uczciwy.

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 11:26
  Permalink

  W 2018 r. liczba osób tymczasowo aresztowanych powyżej jednego roku na etapie postępowania przygotowawczego wynosiła 161 osób.

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 13:10
  Permalink

  Ale co w tym dziwnego? Przecież WSZYSTKIE partie polityczne w Polsce są antyrosyjskie, no i WSZYSTKIE media w naszym kraju są antyrosyjskie i proamerykańskie, więc niby kto miał protestować o tego Piskorskiego? Taki protest natychmiast by został zakrzyczany i posądzony o zdradę stanu. A to, że zamiast zarabiać na handlu z Rosją, tracimy miliardy dolarów na wspieraniu neo-banderowskiej Ukrainy, bo nasze “elity” z tą swoją “polityką jagiellońską” dalej tkwią jeszcze w XIX, to taki chichot historii i oby nie skończył się dla nas jakimś nieszczęściem.

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 17:46
  Permalink

  PiS wziął przykład z Ameryki, bo w ameryckich więzieniach siedzi więcej ludzi niż we wszystkich chińskich więzieniach. Taką samą mamy wolność i demokrację u nas. A uwięzienie niewinnego człowieka – pana Mateusza Piskorskiego to jak na razie szczyt pisowskiego faszyzmu. Miejmy nadzieję, ze w przyszłości za tę zbrodnię, dokonaną z poruczenia Amis, odpowiedzą sędzia, prokurator i ówczesny minister sprawiedliwości. Nie powinno być przedawnienia za zbrodnie przeciwko wolności.

  Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2021 o 21:49
   Permalink

   Może ktoś (daniel) przypomni mi która formacja rządziła w 2004 r? https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Tomasza_Komendy, gdyż “to też nie w kij dmuchał” – kogo należałoby powiesić
   a kogo przykładnie rozstrzelać, tak dla przykładu? W Polsce ciągle ma zastosowanie jeszcze po PRLu
   obowiązujące wówczas hasło ‘winien, nie winien – siedzieć powinien’. Jak widzimy żywe, niczym
   Lenin!
   🙂

   Odpowiedz
   • 27 kwietnia 2021 o 19:58
    Permalink

    w 2004 roku rządził PiS. Od razu wydali jankesom wszystkich polskich agentów kontrwywiadu – ustawa lustracyjna. Po to ona była – jak później w Banderstanie.

    Odpowiedz
    • 28 kwietnia 2021 o 07:54
     Permalink

     @daniel. Czyżby PiS? A ja myślałem że (post)komuniści mieli PEŁNIĘ władzy w III RP! Ale jakie TO ma znaczenie? I jedni i drudzy to komuniści
     (z przydomkiem – euro). Dzieli ich tylko rozumienie judeochrześcijaństwa PiS to ‘pobożna” lewica… ci bezbożni bardziej
     wierzą w materializm dialektyczny (brodaczy – Marks,Engels,Lenin). Po za tym prawie rodzina.
     BO stanowią jedność w takich tematach jak stosunek do Izraela, USA, Bruksela, Kijów, NATO… czy
     Rosja, Białoruś, ChRL, Iran.

     Odpowiedz
   • 28 kwietnia 2021 o 08:44
    Permalink

    @krzyk58
    Kiedy przestaniesz naciągać fakty, aby oczerniać PRL?

    To hasło: “W Polsce ciągle ma zastosowanie jeszcze po PRLu
    obowiązujące wówczas hasło ‘winien, nie winien – siedzieć powinien’. Jak widzimy żywe, niczym
    Lenin!”
    – jest rodem z “jaśnie pańskiej” II RP i Berezy Kartuskiej, gdzie umieszczano bez wyroku sądu opozycjonistów politycznych. Jest żywe niczym obecnie Piłsudski i jego ekipa. “Winien, nie winien siedzieć powinien”, jak mawiał sędzia śledczy zatwierdzający te decyzje administracyjne o umieszczeniu niewygodnego działacza politycznego w Berezie Kartuskiej. Takie są fakty. Wrogowie PRL potem wykorzystywali to propagandowo przeciwko władzy ludowej.
    TERAZ MASZ PRAWDĘ.

    W PRL (pomijając czasy stalinowskie i wojnę domową), czyli po 1956 roku, jak czytałem poważne dane nie było tylu pomyłek sądowych i tak drastycznych, gdzie ludziom przypisuje się przestępstwa i skazuje na długoletnie więzienie włącznie z dożywociem albo sprawy są prowadzone latami przeciwko osobom niewinnym, np. gospodarcze, co czasami pokazują w programach TVP “Państwo w państwie” i inne. Odszkodowania idą już obecnie w miliony i wielokrotnie przewyższają sumy wypłacane za pomyłki sądowe w PRL-u, których było niewiele w stosunku do III RP.
    Co do sprawy Komendy, to warto przypomnieć:
    https://demotywatory.pl/5053973/Warto-dzis-przypomniec-kto-staral-sie-za-wszelka-cene-wsadzic

    To obecnie nastąpiła amerykanizacja i zniszczenie polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. To co zbudowano mozolnie w PRL (ZSRR w system prawa krajowego, zwłaszcza w sprawach karnych nie ingerował, tak jak obecnie robi to UE), zostało obecnie kompletnie zniszczone.

    Natomiast wielką winą służb PRL było ukrywanie i zamiatanie pod dywan spraw zdegenerowanych księży, w tym ich pedofilii.
    Wyguglaj:
    “Jerzy Dziewulski: Co trzeci ksiądz współpracował z SB. Ukrycie pedofilii, kochanek i dzieci Kościół zawdzięcza Kiszczakowi”.

    Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 18:38
  Permalink

  Sprawa jest prosta.
  Amerykanizujemy się…..
  Albo, wracamy do korzeni.

  W Guantanamo czy Berezie, też siedzą czy siedzieli bez wyroku.
  Nasi rekonstruktorzy historyczni nie zaszli jeszcze do etapu Buchenwaldu dla opozycji politycznej, ale kto wie….

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 19:51
  Permalink

  Marcin Hagmajer: Nowa normalność to psychologiczna wojna psychopatów i degenratów przeciwko ludziom https://www.youtube.com/watch?v=DE8CL9x7pas&t=2745s

  Joanna Modzelewska: Relacje Polacy Żydzi, wulgaryzmy pod ambasadą Białorusi to upadek poziomu debaty https://www.youtube.com/watch?v=JwFJ27SiB5U&t=3440s ok. 57 min. ……

  PUTIN… KIERUNEK WSCHÓD – KW 49 Nd. 25.4.2021 . Poręba Jabłonowski (Olszański) Osadowski.
  https://www.youtube.com/watch?v=arS_BRnrmsE

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2021 o 21:40
  Permalink

  Demokracja burżuazyjna wprowadza takie prawa, aby chronić własne interesy. Zmiany w prawie, które (nie) dobra zmiana wprowadza – wg opinii moich zaprzyjaźnionych prawników – służą utrwalaniu dyktatury kapitału. Zmiana systemu na bardziej ludzki wkrótce nie będzie możliwa, bo podobno postępuje też amerykanizacja kultury i prawa.

  Oto najświeższy przykład służący dyktaturze kapitału, a pewnie i zachodniemu imperializmowi:
  “Uchwalona 20 kwietnia ustawa ogranicza ponadto dostęp do akt postępowań przygotowawczych nawet po ich zakończeniu, z uwagi na „potrzebę zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania lub ochrony ważnego interesu państwa”….
  https://wolnemedia.net/prokuratorzy-ocenzuruja-internet/
  Jak się to ma do podstawowej zasady prawa do obrony?
  Podeptano już chyba wszystkie zasady prawa rzymskiego.

  Albo to:
  “Polska naprawdę jest republiką bananową”
  (…)
  Za przepisem umożliwiającym zajęcie przez Amerykanów dowolnego obiektu w Polsce podniosło ręce 363 posłów. Tylko 14 było przeciw. Wstrzymało się 69.
  Największym entuzjazmem wykazali się posłowie PiS (230 za, przeciw 0, wstrzymujących się 0). Koalicja Obywatelska: za 125, przeciw 2, wstrzymało się 4. Lewica prawie w całości się wstrzymała (43 głosy). Za głosował jedynie Robert Kwiatkowski. Zapytałem go: „Skąd zgoda – wyrażona w głosowaniu – na wyrzucenie rodziny z prywatnego domu bez wcześniejszego wyroku sądowego?”. Nie odpowiedział.
  Przewodniczącego Platformy Borysa Budkę pytałem: „Skąd zgoda – wyrażona w głosowaniu – na usunięcie mieszkańców dowolnego osiedla mieszkaniowego w Polsce?”. Również nie dostałem odpowiedzi.
  Wszystkich posłów, których o to pytałem, zapewniłem: „Moje pytania nie są primaaprilisowym żartem. Pani/Pana głos jest wykazany w sprawozdaniu z głosowania Sejmu RP IX kadencji. Jeśli Pani/Pan poseł nie kojarzy tego głosowania, proszę o kontakt. Przekażę stosowne informacje”. Nikt nie był zainteresowany.”
  Autorstwo: Mateusz Cieślak
  Źródło: TygodnikNie.pl
  https://wolnemedia.net/polska-naprawde-jest-republika-bananowa/

  Pozostaje tylko podsumować to tak:
  „Prawo, choćby najświętsze, prawem być przestaje, kiedy dobru ojczyzny przeciwnym się staje”. – Szymon Konarski

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.