Polityka

Majdan – ukradziona rewolucja

 21 listopada jest uznawany na Ukrainie za dzień upamiętniający początek wielkiej rewolucji, której owoce właśnie zbiera wschód tego kraju. Nie wszystkie media w Polsce to przekażą, ale warto sięgnąć do niezależnych mediów ukraińskich i dowolnych rosyjskich – można zobaczyć, jak prezydent Ukrainy pan Petro Poroszenko został wygwizdany, czy też wybuczany pod krzyżem na ul. Instytuckiej. Nie odważył się tam nic sensownego powiedzieć do tłumu, te zdjęcia są bardzo wymowne i mówią wszystko o tym, gdzie dzisiaj jest ukraińska rewolucja.

Niestety nasi ukraińscy przyjaciele mają ten problem, że rewolucję im ukradziono. Sprytni możnowładcy, grupa oligarchów i ich poplecznicy – przejęli autentyczny narodowy zryw, uświęcony krwią męczenników sprawy narodowej. To przerażające, że Naród ukraiński nie ma już nic do powiedzenia w sprawach, o które tak niedawno walczył! Przecież to się działo dosłownie przed chwilą! Gdzie są te postulaty? Gdzie są bohaterowie Majdanu – ludzie, którzy swoim bohaterskim i uświęconym męczeństwem oporem – spowodowali, że niemożliwe, stało się możliwe.

Więc prawdziwi bohaterowie Majdanu nie żyją, a ci którzy przeżyli już prawdopodobnie zostali wyniszczeni przez własnych dowódców w ludobójczej wojnie ze swoimi braćmi na wschodzie swojego kraju. Pozostały po nich tylko łzy ich matek, zon, dziewczyn. Nic więcej, nie ma już ducha Majdanu, który uskrzydlił Ukrainę od Lwowa po Kijów, nie ma tego ducha ponieważ został zawłaszczony, ukradziony, a w niektórych miejscach jak Charków go sprywatyzowano, w jeszcze innych jak Odessa spalono go żywcem, ewentualnie strzelano do niego jak próbował się ratować przed ogniem skacząc z okna.

Ukraińska rewolucja skończyła się szybciej niż zdążyła zawładnąć umysłami Ukraińców, same serca to mało, niestety oligarchowie jak zawsze na Ukrainie okazali się skuteczniejsi, sprawniejsi i szybsi. Nic dziwnego, jeżeli wypoczywa się w pięknych włoskich miastach w czasie, gdy biedacy giną od kul na Majdanie, to ma się potem i siłę i energię, żeby przewodzić społeczeństwu.

To jest naprawdę bardzo ciekawa cecha odporności ukraińskiej na upokorzenia, tego się nie da zrozumieć nie znając Ukraińców, bo nawet z polskiej perspektywy skala ich upokorzenia, oszukania i wyzysku jest po prostu nie do pojęcia. Gdyby w Polsce miało miejsce tak wyrafinowane oszustwo, to prawdopodobnie byśmy się wszyscy pozabijali, a na pewno jeszcze nie byłoby końca w wojnie domowej. Tymczasem Ukraińcy z niezrozumiałych powodów zaufali ponownie ludziom, którzy ich bezwzględnie eksploatowali przez ostatnie 23 lata – niemiłosiernie drąc pasy z ich skóry – to jest naprawdę fenomen.

Jednakże ten fenomen nie jest przypadkowy, to nie, dlatego Ukraińcy pokochali nagle swoich oligarchów, ponieważ umazali palce pyszną czekoladą wiadomo czyjej produkcji. Oligarchowie przedstawili im się, jako mniejsze zło, – jako wybawiciele Ojczyzny w niebezpieczeństwie, karmiąc lud nienawiścią do ich braci Rosjan i sióstr Rosjanek!

To jest zbrodnia na kulturze! To jest zbrodnia dokonana na duszy jednego Narodu, to jest zbrodnia najohydniejsza z możliwych, bo podszyta parszywą hydrą faszyzmu, który już kiedyś podstępnie uwiódł część Ukraińców. Stało się najgorsze – wojnę domową prowadzi się pod szyldem wojny obronnej z sąsiednim, bratnim i siostrzanym państwem! Nie było tego na ziemi Słowian od czasu, kiedy ponad 70 lat temu faszystowsko-germańska pożoga ośmieliła się rzucić cień swoich skrzydeł na ziemię Świętej Rusi!

To zło rodzi zło, to zło już kosztowało tysiące niewinnych żyć, to zło – nasłane przez wrogów człowieczeństwa i umiłowanej słowiańszczyzny zza wielkiej wody – rodzi nowe zło, powiela się i ma się coraz lepiej. Jego celem jest samo serce trwającej dłużej niż tysiąc lat państwowości Słowian i sprzymierzonych z nimi ludów na Wschodzie – Rosja. To zło chce za wszelką cenę przenieść się na Rosję i podpalić sumienia zwykłych, porządnych i uczciwych Rosjan, żeby widząc rozmiar ukraińskiej tragedii zwątpili. Tymczasem nic bardziej mylnego – nie da się gangreny wyleczyć okładając jej jedwabiem! Nie ma innego sposobu niż wyciąć zarażoną tkankę, jednakże nie ma w tym nic złego – przy potencjale dzisiejszej medycyny, albowiem trzeba pamiętać, że w przypadkach skrajnych, jeżeli się zwleka to czasami dochodzi do takich sytuacji, że dla dobra organizmu, dla jego życia trzeba, – chociaż to boli – amputować zainfekowaną kończynę.

Istotą dalszych zmian na Ukrainie jest odzyskanie przez lud kontroli nad rewolucją, za którą ludzie – a nie oligarchowie zapłacili krwią. Jak na razie, Ci którzy to rozumieją płacą straszną daninę krwi i łez w bohaterskim Doniecku i umęczonym Ługańsku! To stamtąd – z umęczonego Wschodu nadejdzie impuls, który pozwoli zrzucić kajdany z oczu milionom Ukraińców! Tylko bohaterski opór w Ługańsku i Doniecku jest jedyną nadzieją na odrodzenie wolności na Ukrainie, inaczej oligarchowie zrobią sobie mediokrację i nie będzie już więcej Ukrainy, tylko terytorium post-państwowe prawdopodobnie bardzo podobne w mechanizmach działania i kontroli wewnętrznej nad społeczeństwem do Polski, w końcu dobre wzorce zniewolenia są sprawdzone, wystarczy tylko przenieść, zakorzenić i wykorzystywać.

Wieczna część i chwała wszystkim obrońcom kobiet i dzieci poległym w ukraińskiej rewolucji!

3 komentarze

 1. inicjator_wzrostu

  Zło rodzi zło.
  Spirala zła ma tendencję do rozkręcania się i wirowania …

  W pewnym momencie kontrola prędkości wirowania TURBINY ZŁA i NIENAWIŚCI może okazać się niemożliwa, bo nie widać w systemie mechanizmów regulacji.

  Obserwatorzy (czyli MY wszyscy) oślepli albo dali się otumanić (oczadzieć, jak mawiał Pawlak).

  Do czego może dojść?

  Mechanicy znają wynik sytuacji gdy nie ma lub ulega awarii układ regulacji obrotów turbin przy stałym zasilaniu paliwem. Tylko czy politycy, najczęściej humaniści – wiedzą o tym.

  A PALIWA NIENAWIŚCI i idiotów biegających z otwartym ogniem – nie brakuje.

  Obserwator Polityczny jest jedynym znanym mi czasopismem, które konsekwentnie od ponad roku zwraca uwagę na to ROZKRĘCANIE się wirówki zła, której celem jest wojna i upokorzenie milionów Słowian.

  Proszę zwrócić uwagę na anglojęzyczne pochodzenie słowa SLAVE – to wiele, albo i wszystko tłumaczy.

  • Słowo łacińskie SCLAVUS jako określenie niewolnika, u początków Rzymu dotyczyło każdego niewolnika.

   Natomiast poźniej po upadku Rzymu, niewolnikami w Bizancjum, Wschodnim Imperium Rzymskim, w większości byli słowianie. I stąd określenie SLAV w zachodnich i SLOWIAN we wschodnich językach.

 2. Это закон джунглей.

  Если нам не нравятся пушки, которые стреляют по русским городам — надо их ликвидировать. Взывать к совести бесполезно. Фиксировать воронки, измерять их глубину, зачитывать доклад с трибуны ООН — вообще глупо. Метание бисера.

  И взывать к мировой общественности тоже бесполезно. В информационном поле ведутся такие же войны. Можно долго и страстно что-то кому-то доказывать, а потом на экранах возникнет Джейн Псаки и заявит обратное. И ей поверят. Несмотря на глупость заявлений. Потому что ее транслирует более крупный телеканал.

  Хочешь чтобы тебе верили — говори через более крупный телеканал.

  Не нравится, что украинцы называют русских террористами? Скажи им обратное. На украинском языке через более крупный телеканал. И продублируй на английском.

  Чей телеканал крупнее, тот и прав. Тому и верят. Того и пересказывают.

  Не нравится?

  Ну это же не я придумал. Такие нынче времена.

  Нет общепринятых правил, моральных норм и международного права. НЕТ. Когда-то эту роль выполняли религии. Сегодня религии превратились в формальную атрибутику. Люди с крестиками на шее жгут других людей и даже не задумываются о таком понятии как грех. Религия больше не работает. Работает телевизор.

  Телевизор заменил людям Библию, воскресную школу, священника, родителей, учителей…

  Мир превратился в одно большое игровое поле, на котором каждый играет в меру своих сил.

  В спорте есть такая формула — каждый играет настолько хорошо, насколько позволяет ему противник.

  И это так.

  Позволяешь Вашингтону занимать Киев — Вашингтон занимает Киев. Правомерно это или нет — неважно. Никто не спрашивает. Позволил — значит можно. Позволил устраивать в Киеве майдан — значит можно. Позволил бомбить города — значит можно.

  Ничего личного, просто бизнес. Просто одни позволили другим немного пострелять. Они постреляли.

  Не нравится — не позволяй.

  Как в спорте: зевнул — пропустил. Не зевай!

  Но в отличие от спорта, в мире арбитра нет.

  Это бой БЕЗ ПРАВИЛ. От слова ВООБЩЕ.

  Не нравится? Придумай свои правила и заставь других играть по ним. Хочешь призывать к ответственности — обозначь права и обязанности, пропиши ответственность за их нарушение, реализуй контроль и механизм наказания. И тогда обвиняй.

  Не нравится? Сделай так, как нравится.

  http://slavyanskaya-kultura.ru/news/politics/mir-bez-pravil.html

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.