Lewica się sama zatopi a prawicową prawicę zatopi prawica? (cz.1)

graf. red.

Lewica się sama zatopi, a prawicową prawicę zatopi prawica? Układ może nie jest jasny, ale mniej więcej wygląda tak: jest trzech panów. Jeden ma logo i kasę, drugi ma gadane, a trzeci przerośnięte ambicje. W wyborach prezydenckich nie można było wystawić tego, co ma gadane. Ponieważ przyćmiłby pozostałych. Ten co m kasę jest przemiłym człowiekiem, ale to teraz nie jest czas dla miłych ludzi, których głównym osiągnięciem życiowym jest to, że są „działaczami”. Pozostał więc przerost ambicji, który ma się świetnie nawet jako lalka w teatrze lalek. Więc oto mamy frontmana lewicy, którego jedynym wyróżnikiem w życiu publicznym jest nieheteronormatywna orientacja seksualna.

Generalnie jest to genialne zagranie pana który ma kasę, bez niego nic poważnego nie jest możliwe. Głównie dlatego bo kasa decyduje, to ona przekłada się nawet nie na wynik, ale na samą możliwość brania udziału w zabawie. Zarazem jednak w sytuacji, jak się weszło do parlamentu dzięki głosom pana z przerośniętym ego, to trzeba mu te głosy odebrać, tak żeby przeszły na logo, a nie kojarzyły się tylko z osobą. Proste i zrozumiałe chyba dla każdego, kto chociaż elementarnie czyta politykę.

Trzeci gracz ma pełną świadomość tego, że jest rozgrywany, dlatego zazdrośnie będzie strzegł swoich struktur i przypominał, że odcina się od złej komunistycznej przeszłości, co dzisiaj i tak nie ma znaczenia, zwłaszcza jak się jest bananową młodzieżą, która nosiła drogie podkoszulki z komunistycznym partyzantem, w czasach gdy przeciętnego Polaka było stać na ciuchy z darów kościelnych lub z lumpeksów.

Lewica przegra wybory prezydenckie, jej kandydat nie przejdzie do II giej tury, bo ten kandydat w osobie pana z przerośniętym ego jest nie do zaakceptowania dla każdej większości w tym kraju. Ciężko sobie nawet wyobrazić sytuację, w której ten pan mógłby zostać np. głównodowodzącym Sił Zbrojnych.

Wówczas, już w aurze klęski będzie się działo to, co zawsze, czyli rozliczenie lidera, który będzie musiał dać głowę. Oczywiście delikatnie i kulturalnie, może nawet toporek będzie z tęczowego pluszu? Liczy się jednak to, że w długoterminowej grze zespołowej pan z ego wypali się jak kapiszon na samym początku i o to właśnie chodzi, bo to jest gra długodystansowa – już jest kasa i ta kasa jest przy logo.

Zostanie do rozegrania pan, który ma gadane. Co prawda język ciała zdradza jego emocje w trakcie przemówień, ale nikt mu nie może odmówić intelektu i wiedzy, to rzeczywiście nowa jakość na naszej wyjałowionej jak ugór scenie politycznej, gdzie miernota pogania imbecylem, a nade wszystko liczy się bycie szczupłym bo się ładnie wypada przed kamerą. Właśnie dlatego nie ma szans i będzie zgnojony. W dosłownym tego słowa znaczeniu. To najlepsza, sprawdzona i wiele razy stosowana metoda, wobec tych którzy odstają od średniej. Myślą samodzielnie i są w stanie zaproponować jakiekolwiek istotne zmiany systemowe. Chyba, że da się kupić systemowi, co zawsze jest możliwe, zwłaszcza że lider – nawet ideowiec, musi myśleć o swoich ludziach, którzy muszą jeść. A tak się składa, że mamy na lewicy do czynienia z generalnie wygłodzonym gremium, które w dużej mierze jest istotnie przypadkowe.

W konsekwencji lewica się sama zatopi. Ponieważ takie jest jej przeznaczenie w średniej i długiej perspektywie czasowej, jeżeli będzie chciała być częścią systemu. To jest przekleństwo, którego lewica nie może się pozbyć od czasów, kiedy przejęła władzę dzięki pamiętnej koalicji z PSL, żeby przez grzeczność nie wspomnieć o wcześniejszym okresie z Magdalenką i Okrągłym Stołem w tle.

 

Zapraszamy w najbliższych dniach na 2-gą część felietonu.

16 thoughts on “Lewica się sama zatopi a prawicową prawicę zatopi prawica? (cz.1)

 • 12 lutego 2020 o 05:14
  Permalink

  Bardzo realistycznie o “lewicy”.

  Temat nie pozwolił ocenić zaprzepaszczonej okazji promocji Narciarza PAD-a w Pucku.

  Była świetna pogoda, świeciło słońce i mógł wykorzystując swoją pozycję zwierzchnika Sił Zbrojnych, kazać holować się na nartach wodnych za naszą Nową Korwetą ORP Ślązak …

  Był 60-cio letni amerykański śmigłowiec z wieńcem, to mogły być i narty wodne!

  Przegapili okazję, a kontrkandydatka Pani MKB – trochę straciła na ściskanie się ze swoimi “fanami”.

  To mogła być też sprytna “ustawka” i udział podstawionych zwolenników.

  Czy PO (KO, lub jeszcze inaczej) – panuje nad “swoją” kampanią”?

  Amen.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 05:22
  Permalink

  Aktualne uzupełnienie.

  Puck będzie przyczyną wygrania przez urzędującego Prezydenta w I-szej turze.

  Taki pójdzie powielony przez Państwowe media przekaz.

  Zwolennicy “kulturalnej” Pani MK-B zakłócili uroczystość z udziałem Prezydenta RP, mimo że to było po drugiej stronie basenu portowego.

  Liczy się BEZPOŚREDNI PRZEKAZ oraz fakt kulturalnego przywitania się Pana Prezydenta RP z Panią Wicemarszałek Sejmu RP – M K-B.

  Potem były okrzyki i ściskanie się pani Marszałek z przeciwnikami Prezydenta.

  Wniosek: niższe koszty wyborów, bo będzie tylko JEDNA TURA!

  Amen.

  Odpowiedz
  • 19 lutego 2020 o 10:47
   Permalink

   MEDIA NIEEEEE!!! PAŃSTWOWE TYLKO PISOWSKIE CZYLI AMERYKAŃSKIE!!!
   PS…
   OFICJALNIE, zamiast sowieckiej, mamy okupację KROWOPASÓW. Nie jest to specjalnie dziwne, ponieważ 99% „polskiej” prasy jest w rękach jednego niemieckiego wydawnictwa.
   Z kolei od 2009 roku cała oświata i mass media niemieckie do 2099 roku będą pod kontrolą KROWOPASÓW.
   Nie ma żadnego problemu, aby publikować bzdury na temat Rosji, z hasłami wzywających do wojny z nią włącznie. Każdy, kto pisze inaczej, jest oskarżany o bycie agentem Putina i nazywany zdradziecką szumowiną. Te same hasła są realizowane przez proamerykański PIS …

   Odpowiedz
   • 19 lutego 2020 o 14:52
    Permalink

    Uściślijmy…prounijny PiS.
    Wskaże mi ktoś partię bardziej proamerykańską od SLD? To już
    zapomnieliście puchnięcie z dumy gdy jakiś komuch – Kwaśniewski
    czy inny Miller doznał zaszczytu poklepania po plecach przez nowego
    pana (Suwerena) zaoceanicznego? 🙂

    “Z kolei od 2009 roku cała oświata i mass media niemieckie do 2099 roku będą pod kontrolą KROWOPASÓW.”

    “Jerzyjj” – co z wami? Rok 2009 dawno za pasem a wy piszecie
    w czasie przyszłym? Gdzie TU logika? 🙂

    Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 07:27
  Permalink

  Poskomuchy na plecach neotrockistow i
  Lgbg to zło musi Niknąć

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 08:45
  Permalink

  Biedroń nie ma szans na nic nie w tym społeczeństwie, głosowałem na lewicę ale nie obyczajową… To naprawdę przegiecie

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 09:19
  Permalink

  W istocie smutny, ale prawdziwy obraz polskiej lewicy, która zapomniała o swoich ludowo-robotniczych korzeniach. Zamiast komentarza przytoczę tylko z aktualnego Przeglądu, list mądrych starszych ludzi z Olsztyna.

  „Lewico, nie zapominaj!
  Szczególnie dziś, przy tak głęboko rozwarstwionym społeczeństwie, w którym kilka milionów obywateli żyje na poziomie minimum socjalnego, powinniśmy upowszechnić fakt, że idee, postawy i działania lewicowe zawsze były, są i będą sprzeciwem, a czasem buntem wobec obojętności na ludzką niedolę i znieczulicy ogromnej liczby ludzi zamożnych. To właśnie ludzie lewicy, ludzie partii socjalistycznych, robotniczych i lewicowych organizacji, z ogromnym poświęceniem walczyli o godne warunki socjalne, o zniesienie niewolnictwa, o równouprawnienie ludzi niezależnie od koloru ich skóry, narodowości czy płci, o zakaz zatrudniania dzieci, ośmiogodzinny dzień pracy, zniesienie dyskryminacji rasowej i apartheidu, organizowanie bezpłatnego lecznictwa, bezpłatną edukację, opiekę nad niepełnosprawnymi i niesienie pomocy ludziom jej potrzebującym. Szlachetne, humanitarne idee lewicy, o które walczyły pokolenia, nie mogą być zapomniane. Szanujmy to, co jest warte szacunku, i pamiętajmy, że i dziś lewica ma o co walczyć. Ludzkiej niedoli, biedy i bezdomności, wykluczenia i bezradności, cierpień z powodu niepełnosprawności i chorób jest wokół nas dużo. Likwidacja niedoli, dbałość o godne życie każdego człowieka to dziś niezwykle ważne zadania lewicy”. Podpisani pod listem: Stanisława Stefańczyk-Krzymowska i Tadeusz Krzymowski, Olsztyn. Źródło: Przegląd nr 7/2020, s. 60.

  O ile się nie mylę, jest to list podpisany przez światłego człowieka, który w czasie wojny był żołnierzem AK Brygady Wileńskiej, a po wojnie budował Polskę Ludową. Warto przeczytać jego książkę: “Strzępy autobiografii i refleksje starego fizjologa racjonalisty nad życiem”, Wydawnictwo UWM, Olsztyn 2018.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/powojenne-przemiany-polsce-fakty-mity/

  Niech te przykurcze moralne na lewicy wezmą sobie ten apel do serca i zaczną myśleć, jak odbudować utracone zaufanie społeczne, jak przypomnieć i opowiedzieć na nowo oraz świętować sukcesy PRL, bo jest to wzór systemu sprawiedliwości społecznej do którego już w warunkach demokratycznych należy dążyć. Oczywiście konieczna jest przebudowa moralna, aby żadne “jaśnie państwo” nie mogło już zmanipulować społeczeństwa na taką skalę, jak zrobili to ze styropianem.

  Odpowiedz
  • 12 lutego 2020 o 14:16
   Permalink

   Casus Konrada Smuniewskiego http://www.mysl-polska.pl/2192

   Moje pytanie: kto i kiedy mocą obowiązującego prawa w Polsce skończy z (nową)lewicą, lewactwem i neokomunizmem? BO, na pewno nie (eurosocjalistyczny) PiS…

   Odpowiedz
   • 13 lutego 2020 o 00:13
    Permalink

    Mamy wolność i demokrację, nie zauważyłeś? Jakim prawem chciałbyś narzucać jedynie twoim zdaniem “słuszne wartości”, zakazując prawnie działalności partii lewicowych? Marzy ci się reżim prawicowo-kościelny, a może jeszcze pragniesz powrotu Berezy Kartuskiej i wybijania zębów za nie dotrzymanie postów, jak za Bolesława Chrobrego? 🙂

    W demokracji obowiązuje wolność słowa, więc możesz tu sobie pluć do woli na lewicę i komunistów oraz przekonywać podobnych sobie do wartości judeochrześcijańskich. Nikt ci tego nie zabrania. Dyskutujemy i przywalamy sobie argumentami już od dawna, a tobie marzy się średniowiecze. Może czas, abyś się zreflektował, bo co będzie jak wygra jakaś opcja lewicowa i będzie chciała wprowadzić np. zakaz wyznawania religii, jak na Islandii, gdzie religie zostały uznane za “broń masowej zagłady”?
    https://www.patheos.com/blogs/laughingindisbelief/2019/03/iceland-declares-all-religions-are-weapons-of-mass-destruction/?fbclid=IwAR3_QmUZYtJMRe8g52xUPrn9U69Mh3XGb4Ed2hKFHgRJglmYSg2D46Zsbu4
    Tu masz po rosyjsku:
    https://www.kramola.info/vesti/religija/islandiya-prinimaet-deklaraciyu-vse-religii-yavlyayutsya-oruzhiem-massovogo

    W tym wypadku popieram Czarzastego:
    “Nikt nie będzie atakował wiary i wiernych, ale nikt nie zgodzi się na to, żeby partia rządząca wykorzystywała argument wiary do zarządzenia krajem i zastraszania ludzi.
    Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD” Płock, 11 maja 2019 r.
    https://trybuna.info/polska/swiecki-charakter-panstwa-musi-podlegac-ochronie/
    Inne trafne poglądy:
    https://wolnemedia.net/51-kanadyjczykow-uwaza-ze-religie-wyrzadzaja-wiecej-zlego-niz-dobrego/

    Odpowiedz
    • 14 lutego 2020 o 16:56
     Permalink

     “Mamy wolność i demokrację…”
     Reprezentantami których są w “rzeczypospolitej trzeciej i puł” – jaczejki eurokomunistyczne,
     zlewaczałe do szpiku kości – gdzie? Już wspominałem.
     Nie można zapominać TU o mocno specyficznym środowisku “nauki i kultury”. Tak zwanym….

     Odpowiedz
     • 14 lutego 2020 o 20:48
      Permalink

      No do kogo ty masz pretensje? Przecież w PRL o takie polskie walczyła prawica różnej maści i autoramentu, a wszystko pod auspicjami Kościoła i wystawionym jako fałszywa flaga Lechem Wałęsą, coby się ludziska nie połapali, że szykuje im się na naradach w zaciszu pałaców biskupich armagedon kapitalistyczny. A teraz jest już pozamiatane. Wszystkiego pilnują nie jaczejki eurokomunistyczne, tylko jaczejki euro-liberalne i euro-kapitalistyczne. Wreszcie jest po “bożemu” z wolą Kościoła. Komunizm upadł i bardzo dobrze, bo ludzie sobie na niego nie zasłużyli. 🙂 Kilkunastu komunistycznych narwańców, chciało przyspieszyć ewolucję człowieka na przełomie XIX/XX wieku, ale niestety na próżno. I po co im to było? Ja przykładowo może bym pasał gęsi u dziedzica @krzyka58, zadowolony, że mam miskę strawy i dach nad głową w czworakach, a tak to się wymądrzam na portalu i stresuję “jaśnie państwo”, bo mi lewica laicka w PRL wykształcenie za darmo zagwarantowała, wbrew postulatom Kościoła po wojnie, aby chłopków nie kształcić tylko do pracy na roli ustawicznie gotować. 🙂
      Oj porąbało się wszystko w tym kościelnym feudalnym porządku, no nie? 🙂

 • 12 lutego 2020 o 21:08
  Permalink

  Oczywiście że wystawili Biodronia żeby się sam wypuścił i skazał na g.wno. nic z tej kampanii nie będzie – Czarzastemu zalezy na promocji logotypu, Biedroniowi na jego osoby a Zandberg chciałby sie wypowiadać w TV ładnie i okrągło… panowie rozmieniają się na drobne, szkoda ale taka jest rzeczywystość.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2020 o 23:32
  Permalink

  Wybory wygra Ten, ktory pierwszy krzyknie ,, Na Moskwe”.
  Oglupione spoleczestwo nie rozumie co to jest prawica,lewica, itp. wazne jest,
  zeby dac popalic kacapom. Takim sposobem popis jest caly czas przy korycie.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2020 o 00:30
  Permalink

  Ale może jednak jest nadzieja w tej lewicy skoro Czarzasty przeprasza za błędy i bezrefleksyjne postępowanie?
  “W 2018 r. w Hajnówce Czarzasty przepraszał, iż jego partia swojego czasu bezrefleksyjnie poparła ustanowienie dnia „żołnierzy wyklętych”, traktując ich wszystkich na równi. W 2019 r. również w Hajnówce mówił: Jestem tu i będę przyjeżdżał tu co roku, podobnie jak do Zaleszan, aby przypominać o tych zbrodniach. Morderstwo trzeba nazywać morderstwem, gwałty trzeba nazywać gwałtami, a złodziejstwo trzeba nazywać złodziejstwem.”
  https://strajk.eu/podlasie-pamieta-ofiary-zolnierzy-wykletych-wazny-gest-wlodzimierza-czarzastego/

  Może więc czas najwyższy, aby ta lewica obyczajowo-burżuazyjna zmieniła swoje oblicze na socjalistyczne i przypomniała sobie bardziej swoje korzenie robotniczo-chłopskie. Czas zacząć bronić dorobku i polityki Polski Ludowej przed fałszem historycznym. Czas odkurzyć stare święta, np. 22 lipca, czy święto LWP i 7 listopada 1918 roku, jako święto pierwszego rządu lewicowego i jego manifestu?
  Oj dużo pracy przed wami na lewicy, aby odzyskać społeczne zaufanie. O dziwo to endecy z “myśli polskiej” częściej chyba bronią historii przed fałszem niż ta lewica.
  Kolejny antypolski wybryk IPN – http://www.mysl-polska.pl/2187

  Do dzieła lewico, a może wtedy zmienię zdanie, nt. waszego poziomu moralności.

  Szkoda tylko, że ta wasza “kobieta” :-), nie rozumie idei komunizmu i historii PRL, a w PE opowiada dyrdymały:
  “Histeryczne wystąpienie Biedronia w PE: W moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów. Zniszczyli mój kraj gorzej od komunistów”.
  https://wpolityce.pl/polityka/486580-histeryczne-wystapienie-biedronia-w-pe
  https://dzienniknarodowy.pl/biedron-podczas-debaty-w-pe-nt-praworzadnosci-w-polsce-wstydze-sie-ze-w-moim-kraju-rzadza-ludzie-gorsi-od/
  Czy ktoś znający realia Polski Ludowej i wiedzący doskonale, że komuniści, socjaliści i ludowcy wspólnie odbudowali kraj, a jego rodzice mieli godne życie – będzie głosował na tego człowieka w wyborach prezydenckich?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.