Lewacki terror trzeba powstrzymać – głównie w mendiach (tu nie ma błędu)!

graf. red.

Lewacki terror trzeba powstrzymać – głównie w mendiach (tu nie ma błędu)! Tak samo, jak trzeba powstrzymać każdy akt wymierzony w państwo i społeczeństwo, to jest kwestia być albo nie być – porządku, albo chaosu. Ciepłej wody w kranie jak kto woli. Wybór należy w tym zakresie do nas i nie może być zgody na to, żeby ktoś był wyjęty spod działania prawa, tylko dlatego bo macha wielokolorową, jednokolorową lub w kratę – flagą lub np. nie jest w stanie jednoznacznie zdefiniować swojej płci. Przy czym uwaga, trzeba szanować ludzi – bez względu na wszystko i jeżeli ktoś uważa się za inną płeć (i to bez potrzeby definiowania jaką), powinien mieć możliwość odbywania aresztu lub kary więzienia w miejscu dla kategorii „inne”. To nikogo nie uraża, po prostu – nie mężczyzna, nie kobieta – inne i już, rozwiązanie problemu.

Nie może być zgody na to, żeby lewicowi aktywiści – kryjący się pod pozorem bycia nie normatywnymi słodzikami pokazującymi serduszka z palców – atakowali Policję! Aczkolwiek mają pełne prawo – jak każdy, do takiego protestu, który uznają za stosowny – i jest zgodny z prawem – zawsze i wszędzie! To, co się działo w ostatnich dniach w Warszawie to jest trudna sprawa na dwóch płaszczyznach. Liczna grupa ludzi profanowała lub usiłowała profanować pomniki mające istotne narodowe i religijne znaczenie, zakłócała porządek publiczny – i co jest najgorsze – bezwzględnie przeciwstawiała się decyzji Sądu Rzeczypospolitej.

Sprawa jest prosta, jedna osoba za wcześniejsze przewinienia, została przez Sąd zatrzymana. To nie spodobało się znajomym tej osoby (nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić jej płci), jak również licznym innym ludziom, którzy pojawili się w centrum Warszawy. Doszło do rozruchów, przepychanek i aktywnego konfliktu z Policją. Bezwzględnie dla wielu ludzi, te sytuacje będą powodem do trudnych rozstrzygnięć życiowych, dokonali wyboru i powinni ponieść konsekwencje, ale w zakresie obowiązujących norm prawnych. Jeżeli jest np. prawdą, że uniemożliwiano pełnomocnikom prawnym dostęp do osób zatrzymanych, to trudna sprawa, wymagająca wyjaśnienia.

Jednak to wszystko to nie koniec tych wydarzeń i ich konsekwencji – dzięki obecności licznych mendiów (tu nie ma błędu), doszło do wykreowania nowej rzeczywistości mendialnej (tu nie ma błędu). To jest właśnie druga płaszczyzna, która jest prawdziwym horrorem, pokazaniem nam, jak czarne można nazwać – białym, a białe różowym itd. Wszystko w celu podgrzania atmosfery politycznej w kraju, żeby ludzie skakali sobie do oczu.

Oglądając niektóre telewizje zagraniczne funkcjonujące (niestety) w naszym kraju, można było zobaczyć młodzież skaczącą po radiowozach, rzucającą się na Policjantów, usiłującą przerwać szpaler Policji, do tego standardowo machającą flagami i siedzącą na ziemi w ramach zapewne biernego protestu. Do tego pokazano ujęcia i kadry, w których uwidoczniono „wyjmowanie” ludzi z tłumu przez Policję, jak również liczne zatrzymania, związane z położeniem na bruku, skuciem w kajdanki itd.

Jak ktoś nie rozumie kontekstu, a nawet nie zna języka polskiego – może odnieść wrażenie oglądając te zdjęcia, że oto Policja w Warszawie pobiła, stłamsiła i aresztowała – bardzo wiele osób, przeważnie młodych i w jakiejś mierze utożsamiających się z tzw. ideologią LGBTQ+ (przy czym wiadomo że taka wedle jednego z Sądów w Polsce nie istnieje).

Oczywiście taki przekaz w świat poszedł, głównie w mediach społecznościowych, ale także w mediach głównego nurtu – z opisem kontekstowym, jak to Policja w Warszawie traktuje ludzi, z podaniem manifestowanego przez nich ideologicznego zorientowania.

Manifestacje powtórzono na większą skalę w Warszawie w sobotę, jak również wydarzyły się incydenty w innych miastach w Polsce, gdzie ludzie – bez istotnego problemu społecznego, manifestowali, wznosili okrzyki itd. Wszystkie takie wydarzenia były relacjonowane przez media i mendia.

To jest właśnie problem! Mendia i ich przekaz – mający w wielu przypadkach charakter karygodny i skandaliczny. Kreowanie rzeczywistości, wmawianie społeczeństwu, że oto jest problem przed nim, z którym musi się borykać. Co więcej, mówimy o wykreowaniu sytuacji sporu publicznego, z kwestionowania decyzji Sądu!

Teraz pytanie za 100 punktów, ile z tych osób co protestowały wczoraj i przedwczoraj przeciwko aresztowaniu osoby o nieokreślonej z naszej perspektywy płci, wcześniej protestowało w obronie Sądów? Szanowni Państwo – tu nie chodzi o to, że to nie ma sensu, tu chodzi o to, że albo się uznaje państwo, w tym że ludzie w togach z orłami na piersiach mogą nas zamykać pod celą – lub nie. Jeżeli nie, to wypadałoby mieć jako pierwszy na osiedlu wynalazek pana Kałasznikowa…

50 myśli na temat “Lewacki terror trzeba powstrzymać – głównie w mendiach (tu nie ma błędu)!

 • 9 sierpnia 2020 o 07:53
  Permalink

  Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak – Polakiem!

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 10:02
   Permalink

   @WPK
   Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem zniewolenia Polska jest w historycznej niewoli religii żydowskiej oraz pod destrukcyjnymi wpływami Niemiec, a Polak – poddanym woli żydowskich interesów i zachodniego imperializmu.

   „Gdyby w Polsce nie było chrześcijaństwa, to Polska byłaby gorsza, niż jest”. – Adam Michnik o religii. Źródło: Przegląd nr 40/2019, s. 63. Zapomniał tylko dodać, że byłaby gorsza do prowadzenia interesów żydowskich i zachodnich. Bo bez chrześcijaństwa dawne plemiona słowiańskie tworzyły bardzo wysoką kulturę społeczną, nad którą trudno byłoby panować i hienom żyłoby się gorzej albo wcale.

   Gratuluję @WPK stania w jednym szeregu z Michnikiem, któremu możesz zawdzięczać także obecny stan polskiej gospodarki. Bo o takie polskie walczył i takie zmiany promował w swojej gazecie dla naiwnych i bezmyślnych.

   „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale” – Stefan Wyszyński.
   https://www.youtube.com/watch?v=xhJkgjBA3cY

   Wychodzi na to, że Polski nie będzie wcale, bo katolicyzm nie jest już potrzebny zachodnim imperialistom do panowania nad tym zniewolonym ludem.

   Odpowiedz
    • 9 sierpnia 2020 o 15:30
     Permalink

     @krzyk58

     Powinieneś wiedzieć, jaki są różnice między bezbożną lewicą burżuazyjną a komunistami. Więc nie stawiaj mnie w jednym szeregu ze służącymi Kościoła i lokajami kapitalizmu.
     Ty też w ramach rzekomego chrześcijaństwa znacznie się różnisz z @WPK i trudno cię ustawić z nim w jednym szeregu.
     Niestety jak widać, ty też stanąłeś w jednym szeregu z Michnikiem. Gratuluję. 🙂

     A co do Kard. Wyszyńskiego niestety B. Piętka pominął wiele niewygodnych faktów, jest to dość płytka recenzja publikacji. Widać nie chciał punktować za bardzo Kościoła, może nie chce się Kościołowi narazić? Od takiej klasy historyka, jak B. Piętka oczekiwałbym więcej, ale chyba nie to było celem tego artykułu-recenzji, dlatego wiele niewygodnych faktów jest pominiętych. Myślę, że Piętka doskonale zdaje sobie sprawę, jak Kościół z całą swoją hipokryzją i obłudą dobiera sobie na stanowiska odpowiednie osoby, które dostosowują religię do przetrwania w danym systemie. Jeżeli ktoś zna historię Kościoła to powinien wiedzieć, że to wilki w owczej skórze i węże, które “dziurki nie zrobią a krew wypiją”. Są to osoby z pozoru tylko budzące zaufanie. Gdyby zapanował w Polsce faszyzm, Kościół tym bardziej by go popierał, co sam Wyszyński udowodnił dopuszczając do publikacji pochwalnych dla faszyzmu w Ateneum Kapłańskim, którego był redaktorem.

     Postawienie Wyszyńskiego na czele Kościoła w PRL nie było przypadkowe, on potrafił oszukać komunistów swoją pro-społeczną retoryką i dać czas Kościołowi na uniknięcie starcia ideologicznego, po tym jak pierwsze zwarcie przegrał. Wtedy się wycofał i podpisał porozumienie, które de facto oszukało komunistów.

     Z Kościołem się nie negocjuje. Kościół ulega tylko przed siłą lub wyższą świadomością, ale zawsze po wycofaniu atakuje i paktuje z najgorszymi wrogami, aby tylko realizować swoje kosmopolityczne destrukcyjne interesy.

     “Wiadomość o powstaniu KOR z wielkim uznaniem przyjął natomiast kardynał Stefan Wyszyński.
     29 września napisał do Jana Józefa Lipskiego: „Dziękuję całym sercem za list z Apelem do Społeczeństwa i Władz. [.] Dziś trzeba mocno przypominać obowiązki Władzy, płynące z Kodeksu Pracy. Trzeba też budzić poczucie sumienności i szacunku dla człowieka pracującego. (…)”
     https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/05/28/nacjonalistyczna-prl-vs-zydowsko-katolicka-iiirp/
     Pytanie dlaczego teraz Kościół nie broni Kodeksu Pracy korzystnego dla pracowników, dlaczego nie robi nic w temacie walki o prawa pracownicze i wyzwolenie ludu spod kapitalistycznego wyzysku?

     Kolejne pytanie dlaczego teraz w III RP Kościół odzyskał majątek skoro kiedyś w opinii Wyszyńskiego słusznie go tego majątku pozbawiono?
     Już ci odpowiadam – bo Kościół nie chciał, aby tym majątkiem kłóć po oczach wyzwolony świeżo z feudalizmu lud. Komuniści mogliby wykorzystywać posiadany przez Kościół majątek propagandowo przeciwko religii i Kościołowi, jako fałszywej organizacji i jej dogmatom nie realizujących nauki społecznej Jezusa.

     To było właśnie mistrzowskie dostosowanie się Kościoła do panującego ówcześnie systemu. Gdy zagrożenie komunistyczne minęło, a owieczki zostały zmanipulowane propagandą kapitalistyczną, to Kościół natychmiast zażądał zwrotu majątków. Zyskał na ukrytej walce z PRL podwójnie. Wybudowano w PRL całą masę Kościołów; lud utrzymano w niewoli religijnej pod pozorem współpracy z władzą na rzecz tego ludu; w zamian za zabrany majątek Kościół otrzymał w PRL Fundusz, który nadal funkcjonuje a majątek został mu oddany. Mistrzowskie zagranie Kościoła pozwoliło mu przetrwać trudne czasy i jeszcze zyskać podwójny majątek przy jednoczesnym utrzymaniu władzy nad zniewolonym religijnie ludem.
     A owieczki nadal się w tym nie połapały, wyobraź sobie. 🙂 Ty także się nie połapałeś?

     Podumaj teraz, jacy ci komuniści w PRL chcący świętego spokoju dla odbudowy kraju – w sumie okazali się głupi! Zaufali oszustom i zostali oszukani.

     Kolejnym mistrzowskim posunięciem Kościoła było przekonanie Kiszczaka do spalenia teczek agentury kościelnej i nie tylko. Teraz mogą spać spokojnie, dlatego nie obawiają się żadnego szantażu czy ujawnienia prawdy, więc emerytury esbekom z zemsty za lata upokorzeń mogli im zabrać. To o czym pisał ks. Isakowicz-Zalewski to pewnie pikuś wobec skali agentury kościelnej i degeneracji w ich strukturach.
     Wyguglaj:
     “Jerzy Dziewulski: Co trzeci ksiądz współpracował z SB. Ukrycie pedofilii, kochanek i dzieci Kościół zawdzięcza Kiszczakowi”.

     Naprawdę warto to przeczytać w gazecie u twojego przyjaciela Michnika. 🙂

     Odpowiedz
   • 10 sierpnia 2020 o 15:28
    Permalink

    PROSZĘ KONKRETNIE. POLSKA TO KRAJ KATOLICKI CZY CHRZEŚCIJAŃSKI BO TO NIE JEST TO SAMO
    TAK JAK KATOLAND I POLSKA.

    Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 08:40
  Permalink

  Moją uwagę przykuł już sam tytuł, a w szczególności określenie “lewacki terror”.
  Rozumiem, że “lewacki” to pejoratywne określenie na coś lewicowego – można i tak. Z kolei określenie “terror” służy uwypukleniu drobnych zdarzeń, którym trzeba nadać pozory większego znaczenia. Zaraz potem widzę, że ów “lewacki terror trzeba powstrzymać”.
  Pytam więc: a po co? Ktoś chciał zwrócić na siebie uwagę, a najłatwiej to zrobić przyciągając media. Jedni maszerują w jakichś marszach o cokolwiek, w hucznie ustawianych imprezach i “pompach”, a inni wolą bardziej nowatorskie rozwiązania.

  Autor pisze też o “lewicowych aktywistach”, którzy “atakują policję”. No tak, historia uczy (rewolucja francuska, październikowa i inne), że jeśli ma dojść do jakiejkolwiek rewolucji, to jak zwykle przy takich okazjach atakuje się oficjalne siły porządkowe strzegące status quo, czyli aktualnej struktury władzy. Ponieważ nie ma już dawnej najliczniejszej klasy, bo teraz najliczniejsza jest biurokracja zależna w większości od władzy, to rewolucją parają się przypadkowe ekipy, które dobrze wyczuły, co jest aktualnie w modzie.

  Jeszcze o roli mediów. Te media, w tym również te całkowicie zależne od władzy, reagują na takie wydarzenie, bo potrzebują taniej sensacji, bo walczą o oglądalność. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego naświetlenia każdego zdarzenia. Gdyby media rządowe miały monopol, to zapewne wydarzenia nie byłyby w nich obecne. Ponieważ monopolu nie mają, więc pokazują i zaraz “naświetlają”. Same też potrafią “z igły robić widły”, co niedawno zademonstrowały w czasie kampanii prezydenckiej, gdzie z jednego z kandydatów zrobiono bojownika o jakieś rozdmuchane bzdury.

  Tak formalnie, to praktycznie wszystkie media są polskie, bo tu są zarejestrowane. To, że inwestorem mogą być osoby lub organizacje zagraniczne, tego nie zmienia.
  Ponadto, z faktu że coś jest np. rządowe lub inwestorem jest obywatel polski, nie znaczy zaraz, że media są propolskie, bo agentami obcymi mogą być także Polacy. Przecież dał nam przykład bohaterski pułkownik K., jak z honorem zdradzać można. To jest wskazówka i zarazem odgórne rozgrzeszenie dla następców na każdym stołku (także najwyższych), więc tak wolno, a nawet należy, jeśli się chce zajść daleko.

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 11:09
   Permalink

   @Ali
   Całkowita zgoda !
   – bardzo dobrze ujęte…

   Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 09:21
  Permalink

  Bardzo słuszny artykuł i wnioski, z którymi w pełni się zgadzam.

  Byłbym tylko ostrożny z ideą posiadania, jako “pierwszy na osiedlu” – wynalazku Pana Kałasznikowa.

  Jest to jakaś równowaga wobec anarchii demonstrowanej przez protestujących, co z “upodobaniem” pokazują MENDIA, ale równowaga niebezpieczna – bo może dojść do przegięcia w drugą stronę.

  Rozumiem że to taka puenta Autora.

  Ale w Naszym Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo gdzie są mocno podzielone DWA GŁÓWNE PLEMIONA, należy bardzo uważać.

  Musimy jakoś żyć, dbając o ledwie co uzyskaną prawie powszechnie “ciepłą wodę w kranie”.

  Nie można dalej antagonizować społeczeństwa, no bo stan wojenny nie jest już możliwy do wprowadzenia.

  Mamy armię zawodową, gdzie żołnierze “pracują o 7.30 do 15.30” – a nie służą.

  I kto patrolowałby ulice po 16-tej.

  Do tego mamy mało zbyt czołgów, żeby rozwalać mury …

  No i niewidoczny w wojskowych przyrządach obserwacyjnych – wirus Covid19.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 09:23
  Permalink

  Mieclawie,chyba nie masz złudzeń co do mojej decyzji opuszczenia O.P.Kolejny dowód jak ewoluuje Krakauer.”Lewacki terror”,a o działaniach granatowej Policji ani słowa.?O słowach Ziobro nie wspomnę.Jeszcze trochę głos Krakauera będzie głosem Wielkiej Polski Katolickiej i Ziobry.Pozdro.

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 15:52
   Permalink

   @Wlodku, też czasami zauważam na OP brak obiektywizmu. Ale póki co sądzę, że jest to celowo prowokujące nas do dyskusji. Mogę się mylić, ale trudno.

   Z tego co czytam to ta granatowa policja też nie jest dumna z tych działań, ale rozkaz to rozkaz, takie są fakty. Gdyby politykom groziły jakieś sankcje za podejmowane decyzje i pociąganie za policyjne sznurki z tylnego fotela, to dwa razy by się zastanowili, zanim cokolwiek nakazaliby zrobić. No ale przecież nie można liczyć na to, że Komendant Główny, czy jakiś wojewódzki ujawni naciski i polityczne polecenia. Po to sobie dobierają politycy posłusznych wykonawców, aby byli kryci. W mafijnej demokracji tak to działa. Ale jak kiedyś się to posypie pisowi i zaczną ich sypać, zwłaszcza ci co musieli wykonywać rozkazy wbrew woli i prawu to oj będzie się wtedy działo. Areszty mogą się zapełnić politykami i wtedy żaden ich lament nie pomoże, a lud nie będzie skory do ich obrony, gdy opozycja zapewni mu lepsze warunki egzystencji, wolne od fanatyzmu religijnego i ideologicznego.

   Czas, abyś tu wrócił i wskazywał na błędy oraz brak obiektywizmu. Z postrzeganiem dostępu do broni oraz religii już chyba Sz. Krakauer został wyprostowany? 🙂 Więc jest szansa na prostowanie w innych tematach. 🙂

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 17:14
   Permalink

   Włodku. Pozwolisz że rozjaśnię Twój ‘status z doskoku” na forum , otóż, jesteś ni mniej ni więcej jak tylko
   wiernym odbiciem WPK z…. drugiej strony lustra. Pisz, nawet o tym jak to dzielni funkc. z UBP
   przeprowadzali w latach 50’ uprzejmie staruszki na drugą stronę ulicy…tylko jaka będzie Twoja wiarygodność?
   Zerowa?
   Sam sobie odpowiedz.
   Pzd.

   @Grzegorz. :”Pan może iść za to na swój marsz z tym matołem z godziny 07:53″ GRUBO. TO, takie
   nienawistne że aż lewicowo-neokomunstyczne (stwierdzenie). Jesteś pan (nie)spełnionym zerem ?- Jak powiedziałby
   p./tow. (niep. skr.) Miller….

   Odpowiedz
   • 9 sierpnia 2020 o 19:27
    Permalink

    czym jest moje GRUBO wobec tego artykułu? No czym? I wobec Pana przekonań? Wobec przekonań tego matoła z 07:53? Wobec wszystkich matołów z 07:53?

    Polska Rzeczpospolita Siódma Pięćdziesiąt Trzy

    Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 09:25
  Permalink

  “i nie może być zgody na to, żeby ktoś był wyjęty spod działania prawa, tylko dlatego bo macha wielokolorową, jednokolorową lub w kratę – flagą”

  O czym Pan mówi? Próbuje Pan być obiektywny i sprawiedliwy ale na pierwszym miejscu wymienia flagę tęczową, potem się sili na pełen zakres ale to jakby dodatek. Wiemy, że chce Pan wsadzać odmiennych. Wiemy. Już jeden Pan, trochę zdolny artystycznie, to już na świecie robił.

  “To nikogo nie uraża, po prostu – nie mężczyzna, nie kobieta – inne i już, rozwiązanie problemu.”

  Korwinizm. Wstyd.

  “Nie może być zgody na to, żeby lewicowi aktywiści – kryjący się pod pozorem bycia nie normatywnymi słodzikami pokazującymi serduszka z palców – atakowali Policję! Aczkolwiek mają pełne prawo – jak każdy, do takiego protestu, który uznają za stosowny – i jest zgodny z prawem – zawsze i wszędzie!”

  Proszę się zdecydować, zezwala Pan czy nie? Za dużo TVP mój drogi, za dużo. Proszę przełączyć, bo tam pokazują to trochę inaczej. Jak Maleńczuk, Frasyniuk, Tusk, Wałęsa, czy reszta środowiska PiS (ogólnie PC)(Kaczyński siedział w domu) rzucali kamieniami we władzę to wtedy było dobrze tak?

  “Liczna grupa ludzi profanowała lub usiłowała profanować pomniki mające istotne narodowe i religijne znaczenie, zakłócała porządek publiczny – i co jest najgorsze – bezwzględnie przeciwstawiała się decyzji Sądu Rzeczypospolitej.”

  Od kiedy obywatel bardziej broni pomnika jak drugiego obywatela tego samego kraju, to nie nadaje się już na nic. Ja na przykład uważam, że akcja z pomnikami czy Jezusem w drodze krzyżowej z tęczową flagą odniosła bardzo pozytywny skutek, który uczłowiecza tego Jezusa i pokazuje jego lepszą twarz. Zwraca też uwagę na problem ludzi odmiennych u setek wiernych. A jak Jezus taki wszechmocny, to mogł se flagę sam usunąć. Być może też ta cała akcja wywodzi się od niego. Nie wierzy Pan w to?

  “te sytuacje będą powodem do trudnych rozstrzygnięć życiowych, dokonali wyboru i powinni ponieść konsekwencje, ale w zakresie obowiązujących norm prawnych”

  Nowe normy dziś wyznacza obecna władza, cechująca się przeważnie głupotą, ciągle wyłazi z Pana ten “artysta” – zaczynam się Pana obawiać

  ” Jeżeli jest np. prawdą, że uniemożliwiano pełnomocnikom prawnym dostęp do osób zatrzymanych, to trudna sprawa, wymagająca wyjaśnienia.”

  aha rozumiem, czyli tu już bandyctwa nie ma, tu już prawo nie obowiązuje. Tutaj “trzeba to wyjaśnić” a tam: “wsadzić do pudła bezwzględnie!!!” – dobrze to rozumiem?

  ” Wszystko w celu podgrzania atmosfery politycznej w kraju, żeby ludzie skakali sobie do oczu.”

  I pan się wpisuje w ten trend, bo robi dokładnie to samo. Szczuje przeciw osobom odmiennym, i niczym Jezus wskazuje co jest dobre a co złe. Czy jest Pan teraz “mendium”? Od dziś orzekam, że jest Pan MENDIUM. Tutaj pojawia się propaganda i tak też od dziś Pana zamierzam traktować.

  “Jeżeli nie, to wypadałoby mieć jako pierwszy na osiedlu wynalazek pana Kałasznikowa…”

  …albo słowo mój drogi. Pisał Pan jakieś artykuły kiedy bandziory na Marszu Niepodległości spalili wóz TVN-u? Albo jak pobili działaczy antify (organizacja antyfaszystowska)? Ja byłem na 5 tych marszach i coś Panu powiem:

  To są s****ny nie z tej ziemi, bandziory, matoły, kanalie, patologia, łajdaki, prostaki i wszyscy tak n****bani, że w powietrzu ścina się tlen. Szedłem ramie w ramie z tymi matołami, tam IQ jest niższe od 90-ciu. Agresja u tych ludzi jest potężna, gdyby ktoś im zezwolił zabić, to zrobiliby to.
  Natomiast gdybym miał blisko do Warszawy to stanąłbym dziś obok tęczowej flagi ze swoim transparentem:

  “OBSERWATOR POLITYCZNY – UKRYTE MENDIUM (tu nie ma błędu) WŁADZY PIS”

  Pan może iść za to na swój marsz z tym matołem z godziny 07:53

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 09:31
  Permalink

  “TOSZ” – ciągle “zawsze i wszędzie” nie tylko strzelam okiem, “to wszystko” co ma jakiekolwiek konotacje
  z różnymi emanacjami tego co wyrosło z lewej strony jako już lewacka, rakowata narośl (Trocki, eurokomunizm…) tylko Stalin miał rację… ci wszyscy (euro) i w jeszcze szerszym rozumieniu kosmopolici-lewicowcy,
  xxxxkomuniści rąbaliby ( w najlepszym przypadku- ‘les gdzieś na Kołymie” ,aż miło!. I Ja TO rozumiem!
  Stad taka nienawiść do osoby i dokonań Stalina , zwłaszcza pośród lewicy i komunistów…… nawet ‘niektórych” formułowych…
  Takie myśli ‘najszły mię” z rana po rzuceniu zaledwie okiem na zajawkę tekstu…

  Autorze – Na ulicach, uczelniach wyższych, acz nie tylko, w szeroko rozumianej sferze publicznej – TEŻ. (Należałoby powstrzymać).

  @WPK. A potrafisz sklecić samodzielnie ze dwa zdania, bez powoływania się na wyświechtane frazesy i stereotypy?

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 10:19
  Permalink

  Ten “lewacki terror” nie wziął się znikąd. Kiedyś pisałem, że każda destrukcyjna akcja rodzi destrukcyjną reakcję. Fanatycy religijni w Polsce zaczynają czuć się bezkarni i mogą obrażać, nawet w Kościołach z ambon ludzi innej wiary lub bezwyznaniowych, o innym stylu życia i myśleniu niż ten politycznie poprawny katolicki. Jest to zmasowana akcja polegająca na cichym instalowaniu dyktatury religijnej. Robiona w dodatku prymitywnymi metodami, w zasadzie przemocą i poprzez fakty dokonane. To rodzi reakcję i ten właśnie “terror” ludzi nie godzących się na obrażanie ich stylu życia.

  Nawet jeżeli tego stylu życia nie akceptujemy, ja także go nie akceptuję, to nie jest powód do siłowych rozwiązań. Najpierw trzeba zlikwidować źródła zła. A źródłem zła powodującym antagonizmy jest grupa fanatyków religijnych próbująca narzucić społeczeństwu swoją dyktaturę antyludzkich wartości. Gdy oni zostaną wyciszeni, wtedy i “lewacki terror” przestanie mieć powody do awantur. A ich żądania można zbywać większością opinii społecznej. Tyle i aż tyle. Tylko trzeba myśleć, a nie się modlić.

  Inna sprawa, że władze nie radzą sobie taktycznie z problemem. Margot można było zatrzymać w bardziej sprzyjających okolicznościach bez wywoływania skandalu i emocji. No ale prawica rządząca musi pokazać swoją siłę i bezkompromisowość, tyle tylko że szkodzą tym sobie, własnemu wizerunkowi i opinii o Polsce. Czy w tej Policji i MSW to nie ma już myślących strategów, jak realizować prawo bez wzbudzania emocji?

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 12:26
   Permalink

   …wtedy i “lewacki terror” przestanie mieć powody do awantur. BO, już byłoby (przed czym chroń Nas p. Boże) – “zaorane’! 🙂

   Odpowiedz
   • 9 sierpnia 2020 o 16:17
    Permalink

    @krzyk58

    Nic nie byłoby zaorane. Zaorane to dopiero będzie, jak nam na dobre zainstalują dyktaturę religijną.
    W ich środowiskach występuje tyle różnej patologii, że wystarczyłoby to wszystko odpowiednio wykorzystać do uświadomienia społeczeństwa, wtedy mendia zachodnie ze wstydu pomijałyby temat. Problem w tym, że na prawicy nie ma potencjału intelektualnego do dyskusji z tymi środowiskami, a prymitywne zagrywki prawem są przeciwskuteczne.

    Wybacz, ale moim zdaniem umieszczenie flagi na pomniku/figurze Chrystusa nie może obrażać uczuć religijnych, chociażby z powodu biblijnego nakazu miłości bliźniego. Jeżeli pomnik nie został zniszczony/uszkodzony to nie ma powodów do działania prawa. Zdjąć flagę i po problemie i tak za każdym razem, aż im zabraknie kasy na flagi lub się znudzą. Jak przejdą do ostrzejszej formy protestu i faktycznie naruszą prawo, wtedy legalnie ścigać.

    Nawet jak powieszą sobie te flagi na Kościołach i one będą tam 5 lat wisieć, to przecież nie wymażą z kart biblii potępienia swoich praktyk homoseksualnych. Narażają się tylko na śmieszność żądając małżeństw kościelnych, wiedząc, że bóg tych praktyk seksualnych nie akceptuje jako przeciwnych naturze.

    Stosując wobec nich przemoc systemową narażamy się tylko na śmieszność. Zwłaszcza, że jesteśmy w strukturach unijnych i zaakceptowaliśmy narzucone nam prawo unijne. Kościół jest też przewrażliwiony w temacie, a sam nie robi nic, aby swoje szeregi oczyścić z demoralizacji i zaprzestać naruszać dobre imię osób nie wyznających ich wiary. Dopóki Kościół swoją doktryną będzie antagonizował społeczeństwo, nie będzie spokoju. Wielu wierzących katolików jest zażenowanych postawą kleru i odchodzi z tego powodu od Kościoła, zostają tylko przy swoistej prywatnej wierze. Czasami się zastanawiam skąd się wzięło tylu bałwanów wśród kleru, co wyrządzają tyle szkód polskiemu społeczeństwu, a i samej religii.

    Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 16:49
   Permalink

   Zjednoczona prawica to tylko nazwa. Gadkę mogą mieć prawicową, ale z czynami już gorzej. Pis to partia centrowo-etatystyczna jak większość postmagdalenkowego agenturalnego betonu. Najbliżej do prawicy jest Konfederacji. Nie są idealni, bo każdy polityk to ku…a, ale najwidoczniej nasze społeczeństwo, albo może populacja niewolników, boi się zmian.

   Odpowiedz
   • 10 sierpnia 2020 o 21:05
    Permalink

    PiS to typowa partia eurosocjalistyczna, tzw. ‘pobożna” lewica.
    Patrz na nazwiska ideowych mentorów, czołowych wodzów PiSu!

    Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 10:29
  Permalink

  “Oczywiście taki przekaz w świat poszedł, głównie w mediach społecznościowych, ale także w mediach głównego nurtu…”

  Świat lewicowo-(neokomunistyczny) będzie oburzony…pies ‘im costam” lizał.
  Za to wiem po której stronie będzie sympatia w Rosji czy na Białorusi… 🙂
  ‘ Nasi oni” wpisują się w schemat ogólnoświatowej rewolucji (neo)komunistycznej,
  Odpowiedniki w Chabarowsku, (leberasty i komunisty), na zachodnim wybrzeżu USA – acz nie tylko.
  Póki co wybierają Białorusini….”Boże błogosław Świętą Ruś Białą, błogosław Białoruś, błogosław Jego Ekscelencję Prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenka.”
  Dziękujemy za postawę oraz Film Panu Olszanskiemu – JanPorusza.
  Rzeczony videorolik “INCYDENT BIAŁORUSKI Piątek, 7.08.2020 około godziny 17” linkowałem
  swego czasu…

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 18:44
  Permalink

  lgbtq+ to nie ideologia, to rewolucja 2% i popierających ich mediów żeby podpalić nasz kraj, ale dobrze chcą wojny, używają przemoc jako pierwsi – to będą je mieli…

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 19:30
   Permalink

   @NSZ, Ty z Brygady Świętokrzyskiej? To masz pewnie ze 100 lat…

   Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2020 o 19:51
   Permalink

   @NSZ 2.0
   A jednak – ideologia. Rewolucyjna ideologia propagowana w naszej sferze świadomości ( nie tylko, za słowami NIESTETY idą czyny)
   wdrażana w życie, tam gdzie dominuje lewacka polipoprawność czyli na Zachodzie czy w ojczyźnie
   “postępu” – USA (wiem jestem już nudny, niczym “laicki Miecław” poruszający tematy sacrum, ubrał się diabeł w ornat ..itd.). 🙂
   Wykluczona za to w zachowawczej, konserwatywnej Rosji stosownymi zapisami w lipcowych “Poprawkach do Konstytucji”. Homoseksualiści to różnorodni ludzie z różnorodnymi problemami, ideami, dążeniami. Ideologia LGBT to zorganizowany ruch dążący do zmiany świadomości społecznej. Wyrażają go choćby słowa z The Overhauling of Straight America z 1987 roku, autorstwa Marshalla Kirka i Huntera Madsena. Wzywali oni do możliwie częstego mówienia o homoseksualizmie, pokazywania homoseksualistów jako ofiar, ukazywaniu ich wyłącznie w dobrym świetle, a przeciwników w złym et cetera. Homoseksualiści nie są programem PR-owo politycznym służącym destrukcji społeczeństw.

   Osoby o preferencjach homoseksualnych niekoniecznie popierają agendę homoseksualną. Przeciwnie często nie chcą afiszować się ze swoją seksualnością, gdyż, uznają ją za sferę prywatną. Ideologia LGBT trąbi zaś o seksualności na prawo i lewo.
   Ty poniał dyskretną różnice pomiędzy orientacją a rewolucyjnym lansowaniem (się) – “na chama”

   “używają przemoc jako pierwsi – to będą je mieli…” chłe-chłe-chłe… nie bądź taki szybki Bill, wszak
   nie po to TU stoją (okupacyjne) wojska amerykańskie by przyglądać “sie z’boku” jak jakieś NSZ niechby i 2.0, atakują “element socjalnie i mentalnie bliski”…co to -TO nie! Z główki se wybij. Mógłbyś “tak pisać w ten deseń” gdyby TU stała Armia Rosyjska…TY, poniał?! Goowno tam.. 🙁 No TO napiszę
   jaśniej co by rozwiać twoje wątpliwości jak i fascynacje Zachodem i USA, tzn. przytoczę komenta
   z linka do tekstu zam niżej: “Najwyższy czas zrobić to, co zrobiła wschodnia część Imperium Rzymskiego w IV wieku — odciąć się od Zachodu.” Woot i “jakieś” rozwiązanie, ale by TO wdrożyć
   trzeba mieć “jakieś jaja” w spodniach, najlepiej “uesach”, ktoś kto nosi (się) w ‘rurkach’ nie może mieć jaj!
   Dosłownie i w przenośni – to ‘normalna ‘ciotka”! Dawno już “tam” nie zaglądałem – nic nie traciłem,
   gdyż facet zwyczajnie – leni się! 🙂
   Link: https://monitorpostepu.pl/rewolucja-bolszewicka-2020/

   Odpowiedz
   • 9 sierpnia 2020 o 21:45
    Permalink

    Chcesz żyć w ‘kulturowej” (neomarksistowskiej) nowej rzeczywistości? – Stawiaj na Tolka B….wróć!
    Gdzie tam! Na Zachód i USA ( ostatnia nadzieja w Trumpie, podobnież umiera ostatnia…)
    Американский метод. Скотт Лайвли. Запретная тема.
    “”Американский метод” – специальный проект студии Аркадия Мамонтова. Это серия интервью с американскими экспертами, которые рассказывают, кто стоит за кулисами политики США, каким будет новый миропорядок, зачем рушат традиционные христианские ценности и какой видит Россию элита Америки… https://www.youtube.com/watch?v=h_GmmYdv2Po&t=262s
    Towarzyszy (neo)marksiści, i inni “panowie” wierzący w magię Ameryki – pytania, są ?! 😏
    JA, wiem że prawda – boli, ale jak powiedział “klasyk” TO prawda was wyzwoli, a, KRAKAUER ostatnimi
    czasy ma naprawdę prawdziwie (od prawdy) dobre pióro, a czego nie mogą wybaczyć piewcy tego co dawno temu, umarło na amen i ci co łudzą się złudzeniem optycznym, fatamorganą.
    “Trzeba z żywymi naprzód iść…” Gospoda!

    Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2020 o 19:53
  Permalink

  Sam jestem lewicowych poglądów, i ten komentarz uznaję za osobistą obelg. Lewicowość stanowi w historii jedyny humanitarny ruch społeczny oparty na równości i sprawiedliwości społecznej. Wprost z kruchty kołtuńskiej Polski. Język wprost z rynsztoka katolicko solidarnościowej hołoty, zwącej się dla niepoznaki prawicą. Do której im bardzo daleko. Żal z łatwego poddania się redaktora pisowskiej propagandzie.

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia 2020 o 07:57
  Permalink

  Znalazłem swój komentarz pod innym artykułem, więc przyklejam go ponownie🙂

  «…jak czarne można nazwać – białym, a białe różowym itd.»

  Przypomina bardzo znaną filozofię, prostą jak drut – „dobrze jest wtedy, gdy Kali ukraść krowę.”

  Tak na marginesie, nie można być jednocześnie wschodnią flanką, strategicznym partnerem, ukochaną żoną w haremie Wuja Sama i nie uznawać LGBT+++++.

  Jak to się mówi – albo zdejmij krzyż, albo załóż majtki.

  W 2022 Polska będzie przewodniczyła OBWE.

  Żmerinka, Kołomyja, Berdyczów i Glewacha * zamarły w oczekiwaniu na cud.
  Rosja drży.
  Na Krymie panika.
  Donbas szyje białe flagi.

  A gdy by tak poprosić Ekscelencję sekretarza generalnego ONZ, aby ponownie zadzwonił do towarzysza / pana Prezydenta RP.

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia 2020 o 15:31
  Permalink

  PROSZĘ KONKRETNIE. POLSKA TO KRAJ KATOLICKI CZY CHRZEŚCIJAŃSKI BO TO NIE JEST TO SAMO
  JAK KATOLAND I POLSKA ???

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia 2020 o 15:36
  Permalink

  Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa – czołowej przecież postaci kościoła – wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo – cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr…………………skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

  Odpowiedz
  • 10 sierpnia 2020 o 17:31
   Permalink

   @jjerzyj
   Pozdrowienia odwzajemniam…
   – również ateista…

   I to “oficjalny”, ponieważ w kraju w którym obecnie żyje, akt apostazji to 15-minutowa formalność w rejonowym sadzie, która mnie kosztowała 15 Euronow…
   – bez zbędnych pytań, czy dodatkowych utrudnień (ze strony kk, oczywiście)…

   Poza tym, szacunek dla Pana…
   – bardzo dobrze ujęte…

   A swoją drogą polecam wszystkim zainteresowanym tym tematem dzieła naszego rodaka:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Nowicki_(filozof)

   Odpowiedz
    • 11 sierpnia 2020 o 12:19
     Permalink

     @krzyk58
     Krzyku, czy dla Ciebie rzeczywiście, posiadanie/nieposiadanie napletka jest takie istotne ?
     A może lokalizacja przedziałka na głowie odgrywa jakąś rolę ?
     No dobrze, tylko co z łysymi ?
     – Auschwitz, Birkenau, czy Buchenwald ?

     Przypuszczam, iż mnie czekałyby co najmniej “roboty przymusowe” (mam śląski akcent)…

     Odpowiedz
     • 11 sierpnia 2020 o 13:10
      Permalink

      Ale dlaczego dedukujesz w czasie przyszłym? Wszak (tak mniemam) jesteś “na miejscu”… już sporo lat
      Toż to sam H. Frank powiedział kiedyś że w przyszłości niepotrzebne będą łapanki na roboty,
      gdyż Polacy przymuszeni koniecznością egzystencjonalną , z własnej woli, dobrowolnie
      udadzą się…prorok jakiś czy co? 🙂

   • 10 sierpnia 2020 o 20:54
    Permalink

    “to “oficjalny”, ponieważ w kraju w którym obecnie żyje, akt apostazji to 15-minutowa formalność w rejonowym sadzie, która mnie kosztowała 15 Euronow… Mam zazdrościć podjętej decyzji?! I co dalej …taak, tego chcecie? Panowie (neo)komuniści, ateiści,lewacy, lewicowcy. Kilka dekad wdrażania https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka, a jeszcze wcześniej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Bada%C5%84_Spo%C5%82ecznych
    i mają ( goowno z mózgu) to co mają na Zachodzie …Globalna NeoBolszewia miałaby nam Polakom, Rosjanom,Białorusinom
    moderować nasze ‘tu i teraz” za pomocą “nowego, wspaniałego świata”? Niedoczekanie!! My, TU pozostaniemy przy Tradycji i Bogu. I trwać będziemy tak’że… na przekór zbolszewizowanym,
    posoborowym “urzędnikom” pana Boga

    Orthodox Patriarch of Moscow consecrates Main Military Cathedral

    https://www.youtube.com/watch?v=jjkuti_HmFU

    President Putin and Patriarch Cyril visit the Orthodox Military Cathedral

    https://www.youtube.com/watch?v=y33QI1J1Qc0

    A, wy – tam, budujcie sobie do woli, swój raj (neo)komunistyczny! Od Nas , od Wschodu – WARA wam!

    “Tolerancja” wg aktywistów kultu LGBT na przykładzie Argentyny – In nomine Diaboli? (18+)

    Obraz “tolerancji” rozumianej przez ultralewicowe organizacje promujące subkulturę LGBT, który jest poza zainteresowaniem “postępowych”, politycznie poprawnych mediów głównego nurtu.

    https://www.youtube.com/watch?v=_tqw5R0LD7E&t=257s

    “domagamy się równości” powiedział aktywista po tym jak skopał kogoś kto miał inne zdanie…

    “W czasach upadku, gdy niemal cały „cywilizowany świat” dał się zniewolić zidiociałej poprawności politycznej, Białoruś jawi się jako oaza normalności. Wystarczy wspomnieć, że w kraju Łukaszenki nie mają czego szukać ideolodzy spod „tęczowej flagi”. Parady wszelkiej maści działaczy LGBT oraz promocja zboczeń i dewiacji są tam kategorycznie zabronione. Co ciekawe, w 2012 roku, na krytykę ze strony homoseksualnego szefa niemieckiej dyplomacji, Łukaszenko zareagował bez ogródek. Zagadującemu go w tej kwestii dziennikarzowi wyznał: «Ostatnio strasznie krzyczał [szef MSZ Niemiec – red.], że jestem dyktatorem… Tak sobie wtedy pomyślałem, że lepiej być dyktatorem niż gejem».
    (..)
    Co znamienne – wbrew oficjalnym zaleceniom tchórzliwego duchowieństwa – Łukaszenko wraz ze swoim 15-letnim synem Mikołajem i rzeszą białoruskich urzędników udał się w Wielkanoc na nabożeństwo do cerkwi, gdzie wypowiedział takie oto słowa: «Nie popieram tych, którzy zamknęli ludziom drogę do świątyni. Nie popieram takiej polityki. Miliony modlą się do Boga i znam wśród nich mnóstwo takich, którzy mają ogromną władzę. Gdy jednak nadeszła ta psychoza, nie choroba, wszyscy zaczęli uciekać od świątyni, a nie do świątyni. To źle. Jeżeli On [Bóg] rzeczywiście nas widzi, On nam pomoże. Inaczej nie może być. Ale też ukarze za wszystkie nasze grzechy, w ostatnim czasie nie zachowujemy się tak, jak on nam kazał i każe nadal. Mamy fatalny stosunek do przyrody, odeszliśmy całkiem od zasad moralności i przyzwyczailiśmy się poświęcać wszystko dla pieniędzy. To nienormalne!»

    Amen!

    Łukaszenko musi zostać http://www.mysl-polska.pl/2435 (wczoraj linkowałem od “gajowegomaruchy”).

    Odpowiedz
    • 11 sierpnia 2020 o 09:35
     Permalink

     @krzyk58
     Krzyku, a dlaczego moja decyzja o apostazji tak Cię ubodla, dlaczego tak krzyczysz ?
     – czyżbyś, jak to sugeruje nasz Kolega Miecław, faktycznie był jednym z tych nierobów i darmozjadow w kiecach ?

     Jeśli tak, to załóż na siebie jakąś pelerynę Batmana, poobwieszaj się krzyżykami i innymi paciorkami, weź w rękę jakąś szczote i wiaderko z woda, wyjdź na ulicę i wykrzykuje do ludzi, że zapewnisz im zbawienie po ich śmierci kropiac ich przy okazji woda nabierana szczotka z wiaderka…
     – może wezmą Cię na utrzymanie…

     Nie licząc wymierających już naiwniaków polskiego zaścianka, na Świecie nie ma już takich, którzy utrzymywać będą (dobrowolnie) te zlodziejska instytucje….
     – nawet krzyki, czy obrażanie w niczym nie pomogą…

     Odpowiedz
     • 11 sierpnia 2020 o 12:02
      Permalink

      @Dojrzały …

      100/100
      A w tych moich sugestiach wynikających z analizy jego zachowania coś może być na rzeczy. Siedzi w jakimś zakonie, może i na Podlasiu, trollując w imię jedynie słusznej nad-jordańskiej dżumy w różnych wersjach. Z wojskiem, a tym bardziej z LWP może nie mieć nic wspólnego, chyba że został kapelanem po 1989 roku i dorobił się oficera na skróty. 🙂
      Pamiętam jak zawył z wściekłości, gdy zacząłem obnażać nikczemność kościoła i “jaśnie państwa”, ich rolę i wspólne interesy w trzymaniu ludu w zniewoleniu ekonomicznym i duchowym.

     • 11 sierpnia 2020 o 12:20
      Permalink

      @Dojrzały;…. Twój cyrk – twoje “maupy’…. jak dla mnie możesz wskrzeszać Союз воинствующих безбожников, który Stalin rozp*ił na cztery wiatry… a za swojego świeckiego świętego uznać np. Jemieljana Jarosławskiego.. jaki tam Jarosławski, normalny gudł… czyli Miniej Izrailewicz Gubelman! 🙂 Ty poniał?

    • 11 sierpnia 2020 o 09:41
     Permalink

     @krzyk58

     Instalowanie sobie ciemnoty to nie jest sposób na uratowanie ojczyzny, bo w pewnym momencie ta ciemnota zniszczy kraj. U nas komuniści w PRL też liczyli na to, że jak zostawią Kościół w spokoju to czekają ich spokojne rządy i ochrona systemu oraz kultury. Co z tego wyszło sami widzimy.

     Ja na miejscu Łukaszenki i Putina w szybkim tempie zarządziłbym badania społeczne, ile wśród opozycji jest osób związanych z religią oficjalnie i nieoficjalnie, czy opozycja otrzymuje wsparcie od kleru prawosławnego i katolickiego, czy islamskiego.
     https://strajk.eu/rosja-kosciol-prawoslawny-popiera-ruch-na-rzecz-skazanych-po-manifestacjach/
     Religijnej hydrze ufać nie można, podobnie jak zachodnim imperialistom z ich sloganami o pseudo-wolności.

     Czas na powrót do kosmocentryzmu i słowiańskiej prawdziwej kultury zgodnej z naszą genetyką.
     Tylko wtedy będziemy silni, gdy odrzucimy fałszywych bogów i ich zdegenerowane kultury.

     Odpowiedz
     • 11 sierpnia 2020 o 12:14
      Permalink

      Pierdu, pierdu..a walizka sama zapier*la (po peronie…) 🙂
      Miecławie – tą ciemnotą w Polsce Ludowyj byli sami KOMUNIŚCI, ni czytaty, ni pisaty, i to do samego końca!
      Natomiast osoby duchowne , a,aaaaaaaaa , wyższy stopień wykształcenia i inteligencji
      osobistej.
      Ps. KOGO ty mi TU cytujesz? 🙂

     • 11 sierpnia 2020 o 15:54
      Permalink

      @krzyk58

      No ja wiem, że wolałbyś abym cytował fałsz z gazety niedzielnej lub radia maryjnego. Nie przejdzie, nie ten poziom. 🙂
      Prawda boli, co? A brak argumentów widoczny na mile. 🙂

   • 10 sierpnia 2020 o 22:08
    Permalink

    @jerzyjj, @Dojrzały

    W pewnej gminie (jak sobie przypomnę to mogę nawet napisać której), dość bogatej i z pokaźną ilością wiernych ludzi regularnie ma miejsce zbiórka na biskupa co pewien czas. Ot…tak, żeby przyjechał, błysnął różem i pojechał. Łączna zrzutka to 10.000 złotych. Tyle żąda biskup. Oprócz tego dostaje kwaterę, wałówę i cholera wie co jeszcze.

    Jednak jeśli bierze od tej gminy dychę, to najpewniej bierze też od innych. Stopień zepsucia sięgnął już zenitu. Na szczęście z Kościoła jest teraz szybki odpływ, najszybszy w Polsce licząc świat. Ludzi młodych.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • 11 sierpnia 2020 o 08:29
     Permalink

     “Na szczęście z Kościoła jest teraz szybki odpływ, najszybszy w Polsce licząc świat. Ludzi młodych.”
     Przykłady Zachodu czy USA nie napawają optymizmem, to tak pro zachowania ‘młodych”
     bolszewików. Uchowaj nas Boże przed podobną (czerwoną) zarazą.
     Mam nadzieję iż śledzisz ‘postępy” rewolucji komunistycznej w np. USA? 🙂

     Odpowiedz
 • 11 sierpnia 2020 o 17:27
  Permalink

  Przejrzałem ostatnie kilkanaście wpisów Czytelników. Kilka z nich odnosi się do komentarza jerzyjj (10 sierpnia 2020 o 15:36).
  Ten komentarz jerzyjj to kopia (lub prawie kopia) wpisów internetowych pojawiających się w sieci od dawien dawna. Wstawiając do wyszukiwarki kilkanaście pierwszych wyrazów wpisu, znalazłem mnóstwo identycznych tekstów.
  Nie szukałem starannie, a jedynie pobieżnie, i wydaje mi się, że najstarszy tekst pochodzi z początku 2008 (nie wykluczam, że istnieją starsze):
  http://sporniak.blog.tygodnikpowszechny.pl/2008/01/02/toksyczny-zwiazek-z-kosciolem/
  Chodzi o komentarz: ~sławek z 2 stycznia 2008 o 16:04.

  Wspomniany powyżej tekst, nazwę go źródłowym, jak i jego kopia, nie jest bez błędów. Przykładowo, zdanie: “Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa…” wskazuje na brak wiedzy w zakresie religii. Wyjaśniam: tu nie chodzi o niepokalane poczęcie Jezusa, lecz jego matki Marii, która tym samym nie była obciążona “grzechem pierworodnym” (wówczas jeszcze nie było chrztów) i jego konsekwencjami.
  Moim zdaniem, nie warto kopiować co popadnie, a jak już, to wskazane byłoby przynajmniej odesłanie do źródła.

  PRZESZŁO PRZEZ FILTR PRZEPRASZAM. WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 11 sierpnia 2020 o 21:36
   Permalink

   “Ten komentarz jerzyjj to kopia (lub prawie kopia) wpisów internetowych..” TO (przekopiowywanie, bez podania nawet źródła) domena “jerzyjj”,
   sam z siebie nie spłodził raczej (?) nawet kilku zdań. O, pardon – EPITETY! Tyle jest w mocy
   intelektu tego pana..

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2020 o 09:42
    Permalink

    @krzyk58

    Przyganiał kocioł garnkowi. A sam co robiłeś i robisz, jak nie przekopiowujesz? Dopiero od niedawna się trochę poprawiłeś i linki wrzucasz, aczkolwiek nie zaznaczasz cytatów i nie wiadomo, czy to twoje czy ze źródła, ale wcześniej nawet źródła nie podawałeś. Dopiero po przeczytaniu lub odnalezieniu źródła można było dojść do wniosku, że sam niewiele wypociłeś.
    Taki jesteś mocny intelektualnie!!! Pomijam już fakt życia w alternatywnej rzeczywistości z logiką na bakier.

    Odpowiedz
    • 12 sierpnia 2020 o 14:01
     Permalink

     “A sam co robiłeś i robisz, jak nie przekopiowujesz? Dopiero od niedawna się trochę poprawiłeś i linki wrzucasz..”
     Wskaż mi proszę, konkretne akapity – na które powołałem się nie podając źródła?!

     Ile potrafi “spłodzić “jerzyjj” wiemy, po za obrażaniem (ten niechlubny przykład stanowi
     dorobek komentatora) nie tylko komentatorów – ale i WEB. J. niewiele, o ile TO nie za
     dużo powiedziane.

     Odpowiedz
     • 12 sierpnia 2020 o 23:38
      Permalink

      @krzyk58

      Jeszcze dwa lata temu miałeś takie dzikie wstawki, ale szukać nie mam czasu.

 • 11 sierpnia 2020 o 19:41
  Permalink

  @Ali
  “Moim zdaniem, nie warto kopiować co popadnie, a jak już, to wskazane byłoby przynajmniej odesłanie do źródła.”
  Chmmm…., Kolego Ali, co rozumiesz przez termin “źródło”, to raz, a dwa, czy powtórzenie oczywistych prawd (określeń, znaczeń, reguł, zasad itd) uważasz za plagiat ?

  Jeśli tak, to nie powinieneś w ogóle niczego tutaj publikować !
  – wszystkie użyte przez Ciebie określenia i zwroty zostały już kiedyś użyte, a nie podałeś na “źródeł”…

  Szanowny Kolego, jak na razie czytam Twoje wypowiedzi uważnie. Nie że wszystkim się zgadzam, ale to tylko różnica poglądów, więc niech tak nadal zostanie…
  A z tą dziecinada daj spokój….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.