Polityka

Leszek Miller przypomniał sobie o polskiej racji stanu?

 Dobrze się dzieje na lewicy, która ostatnimi tygodniami coraz częściej, pomimo krytyki ze strony mainstreamu politycznego i publicystycznego coraz głośniej upomina się o polską rację stanu w kontekście polityki wschodniej. To wielka zasługa pana Leszka Millera, polityka którego nikomu nie trzeba przedstawiać.

To ważny głos, którego media głównego nurtu nie były już w stanie zbagatelizować, w końcu partia parlamentarna oficjalnie upomina się o niezbędne minimum realizmu w zakresie polityki wschodniej. Czy to bowiem kogoś może dziwić, że ktoś stawia znak zapytania nad przyjaźnią z elitą kraju, która gloryfikuje morderców i ludobójców? Czy może kogoś dziwić uwrażliwienie na politykę równego dystansu do obu stron okrutnej wojny domowej w sąsiednim kraju? Czy to naprawdę tak wiele, żeby w Polsce otwarcie mówić o tych sprawach, które dotyczą wprost polskiej racji stanu, bez przysłaniania jej racją stanu państwa sąsiedniego – mającego wyraźne problemy z tożsamością i w ogóle prawie ze wszystkim? Dlaczego mamy w naszym oglądzie spraw uwzględniać cudzą optykę – bez niczego? Może jeżeli już tak bardzo się angażujemy, to niech obiekt naszej troski – odwdzięczy się, pokazując że jest wart tych starań, odpowiednio traktując sprawy, które uważamy za super wrażliwe i nie podlegające dyskusji.

Apologeci OUN-UPA w Polsce powinni się kilka razy zastanowić, zanim wyciągną argumenty przeciwko Federacji Rosyjskiej, w celu tworzenia mniejszego zła z rzekomo spraw historycznych związanych z ukraińskim nacjonalizmem. Niestety to kolejne wielkie kłamstwo i łgarstwo, ponieważ ten nacjonalizm, w tym skrajna ksenofobia – przybrały obecnie kształt rusofobii, a w każdej chwili mogą stać się polonofobiczne, jeżeli to tylko będzie wygodne dla decydentów i kierujących emocjami sąsiedniego Narodu. Nie da się bez załatwienia spraw fundamentalnych niczego budować, oczywiście możliwe są poprawne wzajemne relacje, ale nic ponad zwykłą grzeczność i interes. Nie ma powodu, żeby się poświęcać za kraj, w którym gloryfikuje się powszechnie morderców naszych przodków. Proszę się dobrze zastanowić, dlaczego oficjalne nowe władze Ukrainy, nie mówią społeczeństwu o grzechach afirmowanych organizacji niepodległościowych.

Nagonka jaka spadła na lewicę i bezpośrednio na pana Millera, to skandal. Nie można już w Rzeczpospolitej głosić poglądów? Od razu jest się zdrajcą i „ruskim” szpiegiem, jeżeli tylko powie się prawdę, nieco odkolorywując, tą z takim rozmysłem podkolorowaną rzeczywistość? Oczywiście należy uznać pełne prawo do dowolnej krytyki krytykującego, jednakże dlaczego spór nie dotyczy problemu merytorycznego i nie jest na argumenty, a nawet jeżeli chociaż odrobinę zahacza, to dlaczego przebiega po linii emocjonalnej?

Czy na tylko tyle stać jest obrońców jedynie słusznej systemowej słuszności, żeby od razu nazywać Millera, tak jak niegdyś został obrażony przez pewnego z polityków prawicy z trybuny sejmowej, który rozszyfrował pewien skrót? Oczywiście można prowadzić dyskusję używając symboliki i argumentów emocjonalnych, odnosząc się do absurdu, to nie jest problem – można to przeprowadzić, tylko po co nam taki poziom abstrakcji?

Istotą problemu jest miałkość i dramatyczna skala oszustwa, jakie na tej miałkości zbudowano. Władza (w dominującej części) oraz duża część elit politycznych wsparta dziennikarzami popierającymi system przez ponad rok już nas bezwzględnie manipuluje w zakresie sposobu rozumienia pryncypiów naszej polityki wschodniej. Ich problem polega na tym, że bardzo wielu z apologetów tego systemu chciałoby dzisiaj umyć ręce, ale niestety jak ktoś się raz dotknął banderowskiej flagi, to już na zawsze będzie miał pobrudzone paluszki. Mają świadomość, że jeżeli wyjmą cegłę z tego muru kłamstwa i obłudy, którym przesłonili prawdziwy wymiar wydarzeń na Wschodzie, to społeczeństwo zdmuchnie ich z ich wygodnych pozycji na bruk, albowiem swoimi działaniami przyczynili się do powstania zagrożenia wojennego dla kraju.

Dobrze, że pan Leszek Miller jako jeden z pierwszych polityków tak jednoznacznie upomniał się o więcej polskiej racji stanu w racji stanu. To jeden z niewielu tak niesłychanie potrzebnych głosów rozsądku w naszym kraju.

8 komentarzy

 1. inicjator_wzrostu

  Pan SLD-Miler przypomniał sobie w końcu, że jest Polakiem.

 2. Lepiej późno niż wcale.Co na to ikona kawiorowej lewicy Olek,i Puszcza Białowieska Włodzimierz C,rzecznicy Nezaleznej.

  • krolowa bona

   Boja sie, ze jak zmienia poglady to nie dostana wiecej gumy do zucia od wujka i do tego zabierze I’m olowianych ( …czy ze styropianu…? ) zolnierzykow !!!

 3. inicjator_wzrostu

  Obecna dęta antyrosyjska propaganda pęknie, bo to jest balon.
  Igłą przekłuwająca ten balon miałkości, pustki i kłamstw, będą walki oligarchów o pozostałość ukraińskiego tortu.
  To znaczy walczyć będą ich własne “oddziały ochotnicze”.
  Jak raz władza państwowa pozwoliła oligarchom na ich utworzenie, to się ich nie łatwo nie pozbędzie.
  Z czasem bardziej energiczni DOWÓDCY tych prywatnych armii zaczną żądać konfitur również dla siebie.
  Skoro władza państwowa na Ukrainie popiera gangsterkę nazywając ją BOHATERAMI, przy neutralności armii zawodowej (regularnej), to tam się jeszcze będzie działo.
  Amerykanie nie zdają sobie sprawy, jaką karafkę z dżinem podgrzali.

  Nie mają pojęcia, że duch Dzikich Pól drzemie w narodach Ukrainy, stąd DŻIN jest absolutnie wolnym duchem.
  Nie do ujarzmienia przez państwo demokratyczne i metodami prawnymi.

  Amen.

 4. Leszek Miller to mądry polityk ! Trzeba głosować na SLD!

  • Mądry polityk? No nie powiedział bym. Lepiej zagłosować na kogoś, kto na prawdę zmieni coś w tym kraju 🙂

 5. Najlepiej gdyby Millery, Michniki, Kwasniewscy, Geremki Balcerowicze i reszta cccc ccccc wyniesli sie z polskiej polityki i zajeli tym co robili od pokolen … zajeli kramami ,…

 6. Dla mnnie Miller jest bardziej strawny jak mówi o polskiej racji stanu w kwestii “na wschód od Buga” niż mówi o polskiej racji stanu zachwalając współudział “lewicy” w bezrozumnym, bezkrytycznym realizowaniu planu Sorosa/Balcerowicza mają “poparcie” Kwachów, Borowskich, Rossatich, Święcickich, Hausnerów (autor jednej z najbardziej korupcjogennych ustaw, o tzw. “NGO”).
  Wg mnie Miller gdyby był mądry albo cwany (na co liczę w odróżnienie od Kwacha – ten ma intelekt bbbbb, jak Napieralski) TO:
  PRZEPROSIŁBY OBYWATELI RP za:”WIĘZIENIA CIA W RP”. Dałby tym samym dowód, że szanuje obywateli RP, że ma w d…pie “poprawność polityczną’ ala Michnik/Sikorski a tym samym zamknąłby dziub Kwachowi (bo przecież nikt mi nie wmówi, że Kwachu nie widział o “CIA w klewkach” a po co mial “wiernych” czy Dukaczewskiego czy Kalisza).
  I to by było na tyle.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.