Kulisy polskiej demokracji

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowy politolog i autor książki „Polska semidemokracja” nawiązali kontakt i postanowili wspólnie napisać książkę pod wielce intrygującym tytułem: „Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec państwa”. Książka ukaże się w sierpniu bieżącego roku w wydawnictwie PAFERE.

Dlaczego warto będzie po nią sięgnąć? Czy skład autorów jest już dostatecznym argumentem, aby ją nabyć i przeczytać? Jak widzą i odbierają ci – skądinąd znani autorzy – proces polityczno-decyzyjny w Polsce i w ogóle całe zjawisko, szumnie zwane polską demokracją? Czy zaproponowali taki model działania, który byłby w stanie doprowadzić do trwałej zmiany naszej semidemokratycznej Polski na lepsze? Czy konstruktywna krytyka autorów jest naprawdę uzasadniona i posiada mocne fundamenty?

Każdy z trzech współautorów pisze o tym, co mu najbardziej leży na sercu w polskim życiu społecznym i próbuje zdefiniować głębsze przyczyny dzisiejszego nieudolnego sposobu rządzenia naszą Ojczyzną. Zastanawiają się, między innymi, nad tym, co determinowało politykę po 1989 roku i jaki ma to wpływ na jej dzisiejszą deprecjację? Czy to tylko wina błędnej zbiorowej wyobraźni polityków, czy też ich niezdolność do mierzenia się z trudnymi zadaniami, a może niedojrzałość polityczna całego narodu?

Czy jesteśmy w stanie – jako społeczeństwo obywatelskie – wykroczyć poza istniejące wizje rozwoju i wyobrazić sobie na nowo, kim chcemy być i jak mógłby wyglądać nasz kraj w najbliższej przyszłości?  Jak stworzyć prawdziwą demokrację, nie wywracając wszystkiego do góry nogami? Jakie założenia w polityce należałoby przemyśleć od nowa i jakim językiem o niej mówić?

Książka jest nie tylko krytyką istniejącego systemu politycznego w Polsce, ale również, a może przede wszystkim, zaproszeniem do refleksji nad tym, jak się wydostać z obecnego politycznego klinczu i zakłamania.

Co w książce „Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec państwa” jest takiego szczególnego?

Największym atutem tej publikacji jest nieplanowana zbieżność poglądów współautorów. Spotkali się, niejako przez przypadek, nękani troską o los Polski i postanowili wspólnie wydać książkę – lekturę obowiązkową każdego Polaka, któremu leży na sercu dobro naszego kraju, każdego Polaka, bez względu na jego poglądy.

W zasadzie każdy z autorów napisał coś innego, ale wszystkim im chodzi o to samo: tak, jak jest, nie może być dalej, bo to prędzej czy później doprowadzi do katastrofy.

Gdzie książkę można kupić? Prosimy o odrobinę cierpliwości, ukaże się już za kilka tygodni.

Tytuł: Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec państwa.
Autorzy: Jan Kubań (biocybernetyk), Mirosław Matyja (politolog), Janusz Sanocki (polityk)
Wydawnictwo: PAFERE Warszawa 2019
Seria wydawnicza: Biblioteka Rządzących i Rządzonych
Dystrybucja: QBS sp. z o.o.

2 komentarze do “Kulisy polskiej demokracji

 • 9 lipca 2019 o 04:58
  Permalink

  Świetna autopromocja!

  Gratulacje.

  Kolejne rady na zbawienie Nadwiślańskiego Mcondo oraz całego świata.

  Bo nie od dziś wiadomo, że Nadwiślańskie Macondo (na razie bez produkcji bananów) – jest pępkiem Świata.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 9 lipca 2019 o 09:32
  Permalink

  Panowie, litości. Przecież i tak nie napiszecie prawdy o indukowanej Polsce burżuazyjnej demokracji, a zmieniać ją chcecie? Nie przyznacie się do błędów młodości, gdy byliście przeciwnikami demokracji socjalistycznej, kulawej trochę, ale dbającej o zwykłego człowieka. Teraz już za późno, gdy niektórzy działali w opozycji antykomunistycznej? Trzeba było myśleć kiedyś dawno temu.

  Ale postulaty demokracji bezpośredniej popieram i twierdzę, że oligarchia międzynarodowa przy pomocy swoich politycznych lokai nie pozwoli nam jej wprowadzić. Poza tym wprowadzenie demokracji bezpośredniej niewiele zmieni. Zawsze burżuazja znajdzie sposób na realizację własnych interesów kosztem narodu. Bo jej wprowadzenie nie uczyni z Polski automatycznie Szwajcarii, to zupełnie inne warunki geopolityczne. Gdyby światowym mocarstwom demokracja Szwajcarska przeszkadzała, to już by dawno jej nie było, jak bloku socjalistycznego.
  O takie polskie wielu walczyło w opozycji antykomunistycznej, więc teraz módlcie się i pracujcie, panie pośle Sanocki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Sanocki

  “Jan Kubań: Inicjatywa Demokracji Oddolnej w sercu każdego Polaka”
  https://www.youtube.com/watch?v=VwJqCHthDdE
  Socjalizm w wystąpieniu tego pana jest używany pejoratywnie, prawie jak inwektywa. To dowodzi, jak mało wie na temat wyższej świadomości społecznej i egalitaryzmu. A może ujawniają się i braki w zakresie wiedzy historycznej, że to ideom humanistycznym i lewicowym pod szyldem socjalizmu i komunizmu świat zawdzięcza postęp cywilizacyjno-humanistyczny i prawa człowieka?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.