Kukiz = Zmiana

Ponieważ jedynie słuszny kandydat cały czas traci poparcie i prędkość tego wytracania poparcia rośnie, to nie wróży niczego dobrego. Dla dobra kraju należy rozważyć innego rodzaju sposoby na wyłonienie władzy, biorąc pod uwagę okoliczność zagrożenia zewnętrznego – najprościej jest kontynuować tą kadencję. Wystarczy do tego mała zmiana w konstytucji, że w przypadku zagrożenia zewnętrznego, prezydent samodzielnie – przy wsparciu, co najmniej 231 Posłów, może przedłużyć sobie kadencję na kolejną kadencję, a wybory się odwołuje. Podobnie można postanowić w przypadku Sejmu i Senatu, po co narażać kraj na wybory, jeżeli przecież rządzą najlepsi? Jeżeli bowiem rządzą nami najlepsi, to nie ma żadnego powodu do robienia wyborów, bo co najwyżej wybierzemy znowu tych samych!

Wnioski? Komuś może się wydawać, że pierwszy akapit powyżej to populizm? Political fiction? Nie, szanowny czytelniku/-ko! Nic z tych rzeczy – to zwykłe uproszczenie retoryki jedynie słusznego kandydata i jedynie słusznej partii. Mniej więcej do tego sprowadza się ich przekaz do czytelników. Co najważniejsze – nie ma w tym żadnej obietnicy, już się nauczyli, że nie można niczego ludziom obiecywać. Całość merytoryki przekazu sprowadza się do problemu złożenia pewnej oferty zastępczej, – jeżeli wybierzecie „mnie” i „nas”, to nie będziecie musieli wybierać „tamtych podejrzanych i szkodliwych typków”. W ten sposób widać, to co jest pod maską pojazdu do władzy – lepsze, wynika z negatywnej alternatywy. To powoduje, że jesteśmy w sytuacji zbliżonej do czasów saskich, kiedy to Rzeczpospolita konała, a dookoła zmieniała się rzeczywistość.

Niestety dzisiaj jest tak samo – w znaczeniu mechanizmu, wówczas także należeliśmy do wspólnoty zachodniej, w oczach pijanej i pozbawionej śladów szarych komórek – większości szlachty, król z Saksonii był super potężny, miał olbrzymią armię i wspaniałe królestwo. Wówczas to król zastępował ówczesnym elitom w Polsce – dzisiejszy fetysz „wspólnot zachodnich”.

Pierwszy na ten fakt powtarzania się historii zwrócił uwagę pan Paweł Kukiz, kandydat nie bez wad, ale w istocie jedyna osoba realnie przeciwstawiająca się systemowi i mainstreamowi. Potrzebujemy przerwać ten chocholi taniec, potrzebujemy skończyć to, co dla Polski zaprogramowano i co jest z zamysłem realizowane w dozwolonych granicach przez obcych piszących dla nas scenariusze. Finałem rządów tego establishmentu będzie upadek państwa i ponowne zniknięcie Polski z mapy – tego możemy być pewni, z dwóch powodów. Po pierwsze znowu idiotycznie dali się wystawić jak elita przedwojenna na francuskich kredytach. Podobnie jest dzisiaj, wiara we Francję jest zamieniona w wiarę w pewną była brytyjską kolonię położoną pomiędzy dwoma oceanami. Różnica jest taka, że nasi przodkowie mieli klasę i brali pożyczkę wojskową, która zamiast na myśliwce szła na wille panów oficerów i wystawne życie. Natomiast dzisiaj niektórzy nasi przedstawiciele elity rzekomo otrzymują dolary w kartonach, które prawdopodobnie wydają jak wszystko na to wskazuje na drogie zegarki, niestety tylko na tyle wystarcza im rozumienia świata. Efekt będzie taki sam, skonfliktowana Polska z sąsiadami, bez zaplecza jest skazana na zagładę. Musimy tych ludzi oderwać od koryta, problem polega na tym, że dobrowolnie władzy nie oddadzą, a na straży systemu mają zagraniczne media w Polsce.

Niestety okoliczności się zmieniają, ale logika procesów jest taka sama, poprawiły się tylko sposoby zabijania i techniki wpływu społecznego. Na początku XVII wieku, Polakom wydawało się, że są silni i potężni, jeszcze żyli ludzie spod Wiednia! Niestety wszystko było schyłkiem, za który odpowiadają ówczesne elity, na wszystkich szczeblach swojej hierarchii. Dzisiaj jest podobnie, elita oddzieliła się od społeczeństwa, jest bardziej lojalna wobec zagranicznych inwestorów i właścicieli, niż wobec społeczeństwa, które jest zasobem, występującym w zasadzie już przyszłej byłej polskiej przestrzeni postpaństwowej. Zanim Polska zniknie na nowo z mapy, długo jej już nie będzie w sercach i mózgach Polaków.

Można wiele zarzucić panu Kukizowi, dla wielu nie podoba się to, że na początku rewolucji majdanowej zaangażował się w pomoc dla Ukrainy. Jednakże dzisiaj o problemach naszego sąsiada mówi w sposób trzeźwy i jednoznaczny. Przykładowo podobno w jednym z ostatnich programów jednej z mainstreamowych zagranicznych stacji w Polsce, pan Kukiz został zapytany przez prowadzącego dziennikarza – zresztą jednego z niewielu dobrych dziennikarzy mainstreamu – czemu nie chce dostarczać polskiej broni Ukraińcom? (to jedynie sens wypowiedzi). Na co Kukiz rzekomo miał odpowiedzieć do dziennikarza, żeby ten sam pojechał i walczył – on mu kupi kamizelkę i hełm (pan Kukiz jest stosunkowo zamożny ze względu na znaną i bogatą twórczość). Na to podobno pan dziennikarz miał odpowiedzieć, że nie ma „przeszkolenia wojskowego”. Czy coś w tym rodzaju. Oddajemy jedynie sens wypowiedzi, nie mają znaczenia szczegóły. Liczy się to, jaką widzimy świadomość elit – nie brakuje takich ludzi, którzy mówią i myślą mniej więcej tak jak ten pan dziennikarz. Jednakże samodzielnie nie są skorzy do niczego. Natomiast mało jest takich ludzi jak Kukiz, którzy rzeczywiście coś zrobili w sprawie, ale wiedzą, jakie są konsekwencje angażowania się. To jest właśnie różnica w myśleniu elit, a myśleniu zwykłych ludzi. Ciekawe, czy pan dziennikarz i jemu podobni – powiedziałby do wojsk przeciwnika, że nie będzie z nimi walczył do nie ma przeszkolenia? Może by tak się komunikował przez media społecznościowe? Niestety – na tym polega specyfika naszych elit. Pchają kraj do zguby, a sami wszystko, co mogą to wyrażać emocje za pomocą mediów społecznościowych w drogich telefonach. Niestety. Musimy mieć świadomość, że to nie jest pokolenie „Kolumbów”. Współczesne mechanizmy władzy w wykonaniu tych elit, przeważnie nie równają się polskiemu interesowi narodowemu.

Powtórzmy – być może pan Kukiz posiada szereg wad, ale posiada też jedną gigantyczną zaletę – jest autentyczny! Jest na dzień dzisiejszy jedynym politykiem, który zagwarantowałby nam odstawienie niektórych może nie od koryta, bo o to będzie trudno i to nie kompetencje prezydenta, ale prawie na pewno pewne decyzje byłyby nie do przeprowadzenia. Proszę się zastanowić, czy powierzylibyście klucze od mieszkania/domu panu Kukizowi jadąc na wakacje?

Kukiz = Zmiana. Nie da się już bardziej popsuć, jesteśmy na równi pochyłej do upadku i samozniszczenia państwa. Dlatego możemy zaryzykować taki eksperyment. Jednakże przechodząc ostatnio w Parku Skaryszewskim w Warszawie pewną alejką, autor słyszał jak ptaszki między sobą ćwierkały, że nawet jakby pan Kukiz wygrał, to jego kadencja nie będzie trwała tyle ile wynika z Konstytucji. Sam “podobno” nie ma szans.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: [tutaj]

34 myśli na temat “Kukiz = Zmiana

 • 22 marca 2015 o 08:32
  Permalink

  Pan Kukiz niewątpliwie jest porządnym człowiekiem.
  I tyle.
  Dopycha się do polityki – ale to nie jest jego świat.
  Dobrze mu życzę, ale zbyt wielu głosów nie zbierze.

  Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 12:08
   Permalink

   A na jakiej podstawie twierdzisz,ze to nie jest jego swiat…? Politykiem nikt sie nie rodzi-politykiem sie zostaje. A Kukiz ma wszelkie cechy i predyspozycje na swietnego polityka.A dodatkowo ma to,czego nie maja inni-HARYZME!

   Odpowiedz
   • 22 marca 2015 o 13:06
    Permalink

    ?… to że “lubi wypić”,jeszcze nie predysponuje p.Kukiza na “olymp” polityczny. A charyzma, to też
    rzecz do wzięcia, zwłaszcza jak ma się
    “bezstronne” media po swojej stronie. 🙂
    Ps. Muzyk niespecjalny – chciałby chałturzyć
    w “polytyce”.
    Mam w pamięci “nieco” wcześniejsze wypowiedzi
    p.Kukiza,dlatego bardziej cenię oryginał,
    np.pana JarK. – niż tylko imitację.

    Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 19:44
   Permalink

   Dobry Wieczór.
   Może to tylko semantyka ale czy zmiana ma być odejściem o Polityki oraz zajęciem się Polakami i Polską czy też dalsze trwanie “systemu” opartego na iluzji i manipulacji słowem zwanego polityką? Definicja polityki jest ograniczona wbrew tendencyjnej dylatacji pojęcia przez uzurpujących sobie do nazywania siebie politykami. Kandydat o którym mówimy deklaruje to pierwsze. Teoretyzując jeśli po wygranej i “wejściu między wrony zacząłby krakać jaki one” zyskalibyśmy tylko dowód na to że zgodnie z regułami nie zmieni się nic najlepsze. Może to problem reguł, albo jak mówi inny kandydat, to problem istnienia “koryta”?
   Dobranoc

   Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 10:09
  Permalink

  No dobrze, Kukiz prezydentem i co dalej ? Budujemy wielką armię, zdobywamy wschód i zachód, znowu Polska od morza do morza i rządzimy na świecie ? 🙂

  Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 12:32
   Permalink

   Nie rozumiem, pan Kukiz wspominał coś o podbojach? Jeśli chodzi o armie to ja słyszałem tylko o zapewnieniu bezpieczeństwa w Polsce. Nie ulega wątpliwości że silne państwo powinno posiadać dobrze wyposażoną i sprawną armie. proszę o źródło na którym oparł Pan swój komentarz.

   pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 13:18
   Permalink

   Zupełnie nie w te stronę panie Andrzeju. Kukiz prezydentem i idą zmiany na lepsze życie narodu
   a nie tylko elity.

   Odpowiedz
   • 22 marca 2015 o 19:51
    Permalink

    Niektórzy piszą jak jakieś stare dewotki. Po co mamy wybierać kandydatów PIS, PO, PSL, SLD. Przecież to są stare systemy, stare układy i ich kandydaci będą robili to co im partia zagra. Robi się z Polaków idiotów, którzy nie mają alternatywy i muszą podkreślam słowo muszą zagłosować na starych cepów. A takiego wała!! My chcemy normalnej Polski z Pawłem Kukizem walczącym o zmiany!

    PIS miało swoją szansę do 2007 roku kiedy złożyło broń bo szedł kryzys, Kaczor nie chciał się na tym przejechać. Oddali władze w ręce vvvvvvv którzy jeszcze bardziej zadłużyli kraj i jeszcze bardziej go wyprzedali. I teraz co chcą wrócić w jeszcze większym kryzysie? Kaczyński złowił złotą rybkę w stawie????

    SZANOWNY PANIE CHOCIAŻ BARDZO CHCIELIŚMY W REDAKCJI POZOSTAWIĆ TO SŁOWO, KTÓRE PAN UŻYŁ ALE KOLEŻANKA RADCZYNI PRAWNA ZMUSIŁA NAS DO CENZURY. SERDECZNIE POZDRAWIAMY WEB. JÓZEF.

    Odpowiedz
   • 23 marca 2015 o 05:20
    Permalink

    Tez mi sie tak wydaje, lepiej niz stary rozgruchotany woz bez kol i woznicy !

    Odpowiedz
   • 26 marca 2015 o 22:55
    Permalink

    Świat musi się przygotować na obecność Kukizopodobnych wszędzie.Nadchodzi epoka
    Kukizów,a kończy się czas Dyzmów.

    Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 11:21
  Permalink

  Uzupełnię swoją opinię o Panu Kukizie.
  W jego przesłaniu słychać niebiańskie nawoływania i tęsknota do stworzenia RAJU NA ZIEMI, np. poprzez Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.
  On jest bardzo NAIWNY, a polityka to są REALIA, to są struktury, urzędy, przepisy prawa i praktyka jego stosowania oraz KTO MA KASĘ oraz ją trzyma.
  Wiadomo, że w Polsce banki nie są Polskie.
  Telekomunikacja i media też nie są Polskie.
  Przemysł jest dodatkiem do globalnych koncernów i produkuje, bo jesteśmy TAŃSI.
  Pan Kukiz myśli, że sterując emocjami, jak na koncertach – może zmienić rzeczywistość.
  Jeśliby nawet i tak się JEDNORAZOWO stało, to co zrobi w drugim i kolejnych dniach sprawowania władzy?
  Kim się otoczy, skąd weźmie NOWYCH URZĘDNIKÓW do rozwalania obecnego złego systemu i czy jest pewny, że nie doprowadzi do sytuacji bliższej oligarchicznej Ukrainie, niż np. spokojnym Czechom?
  Przypomnijmy sobie Pana Lecha Wałęsę i jego otoczenie z PAŁACU PREZYDENCKIEGO, nie zapominając o panu Stanisławie Tymińskim z peruwiańskiej dżungli.
  Oni wszyscy też chcieli dobrze …

  Wniosek: Pan KUKIZ powoduje swoją naiwnością, że może nawet lepiej, jeśli o nim zapomnimy podczas nadchodzących wyborów.

  Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 12:10
   Permalink

   To raczej ty naiwnie i tendencyjnie interpretujesz ,bo Kukiz w zadnym miejscu nie obiecuje “raju na ziemi”.Widac ,ze nie zapoznalas sie dokladnie z tym,co mowi i popuszczasz wodze fantazji…;)

   Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 22:20
   Permalink

   skad wezmie urzednikow?? odpowiem na przykladzie np. przedszkola. kiedy powstaje nowy etat, kto dostaje prace: ambitna, mloda, pelna zapalu, z magistrem, gotowa do pracy osoba wyloniona z konkursu cv? raczej nie. najpierw corka, synowa, kolezanka ktokolwiek znajomy z byle licencjatem.

   to samo w urzedach gminy, miasta…

   Odpowiedz
  • 23 marca 2015 o 05:30
   Permalink

   Mysle, ze Kukiz musi dostac szanse !
   A nie “zaczem sprobujesz juz sie zepsujesz “! Ma UE pszyslac swoich kandydatow czy cos w tym guscie ???

   Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 11:23
  Permalink

  Paweł Kukiz sam nie ma szans przeciw kleptokratycznemu systemowi, ale KUKIZ NIE JEST SAM!!! Ma coraz większe poparcie ludzi wq… obecną paranoją polityczną: nie ważne, na kogo głosujesz-mordy tv są te same! Co się zmieniło od 8 minutowego wystąpienia Leppera z 29.11.2001??? KOŃCZYMY Z KOLESIAMI, ZANIM ONI SKOŃCZĄ Z NAMI!!!

  Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 12:25
  Permalink

  Panie Kozik, myśleniem życzeniowym nie zmieni Pan ZŁEGO ŚWIATA, gdzie FAKT sprzedaje się prawie bez zwrotów.
  Niech obejrzy się Pan wkoło siebie i zobaczy powszechną GŁUPOTĘ podtrzymywaną przez niepolskie media oraz zadowolony z siebie establishment.
  Nie chcę być złym wróżbitą, ale na razie może Pan protestować.
  Po tych wyborach i umocnieniu się panującego układu – może być Pan wskazany jako TERRORYSTA albo PSYCHICZNIE NIEZRÓWNOWAŻONY i zagrażający pokojowi społecznemu.

  Skoro jedynie słuszny kandydat nie widzi potrzeby zmian, a jej zwolenników nazywa (jak na razie) MALKONTENTAMI – to stopniowanie malkontenctwa jest jeszcze przed nami.

  Jedynie Słuszny Kandydat głosi, że rewolucja już się w Polsce odbyła i teraz jest już DOBRZE. Jest już wszystkim dobrze, nawet tak bardzo dobrze, że tę nasz DOBROSTAN chcemy eksportować nawet na sąsiednią Ukrainę.

  A Pan tu jakieś herezje wygłasza!

  Czy Pan wie, że to forum jest monitorowane i adresy IP czytelników rejestrowane?

  Jest Pan gotów na poranną (06:03) wizytę specjalistów od IZOLACJI potencjalnych terrorystów (jak na razie tylko NIEZADOWOLONYCH).

  Oczywiście, po niefortunnym zdarzeniu ze Śp. Barbarą Blidą takiemu zespołowi towarzyszy już karetka pogotowia, z lekarzem psychiatrą na pokładzie.

  I to by było na tyle.

  Udanego niedzielnego spaceru życzę po niedzielnym obiadku!

  Odpowiedz
  • 23 marca 2015 o 05:46
   Permalink

   Oj ! A to “jaszczurka3” wsciekla sie ale na kogo albo na co ?
   “Jak woda stoi, to smierdzi” – musi sue cos zmenic, by cokolwiek zmuenic”, Napoleon Bonaparte nie moze kandydowac, a Kukiz moze ! Mysle za zasluguje na szanse !
   Obecny pan prezydent kompromituje. i naraza Polske na niebezpieczenstwa , Polacy zasluguja na lepsza reprezentacje !!! A jaki ktos bedzie, zawsze okazuje sie “w praniu” !!!

   Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 20:40
   Permalink

   cccccccccc tym ,że współpracował z WSI jakoś się nie skasował. Zresztą dalej dla nich pracuje. O rodzicach esbekach też nic nie wspomina.

   Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 16:25
  Permalink

  W moim odczuciu, oczywiście subiektywnym – to nie jest dobrze, że nagle polityczny nikt – przy całym szacunku, nagle aspiruje do pozycji nr 1.
  Jak można ufać komuś, kto nie ma za soba żadnej drogi politycznej>?

  Odpowiedz
  • 22 marca 2015 o 17:28
   Permalink

   do hiena: Kukiz ma doświadczenie polityczne, ma też wyższe wykształcenie polityczne i administracyjne. Poczytaj trochę więcej,choćby życiorys Kukiza, niż tylko komentarze. 😉

   Odpowiedz
  • 23 marca 2015 o 05:56
   Permalink

   Owszem, to powazny argument !
   Ale prezydent nie ma zadnych funkcji oprocz prawa laski, podpisywania ustaw, reprezentacji i “publik relation” , mozna sie przysposobic do pracy, jak niesie sie w sobie ducha zmian, na takim staniwisku ladowali rozni aktorzy, naukowcy ….

   Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 23:43
  Permalink

  Wprawdzie obecne wypowiedzi P. Kukiza brzmią zachęcająco ale…
  Na stronie:
  http://polska.newsweek.pl/wybory-2015-kim-jest-pawel-kukiz-bezpartyjny-kandydat-na-prezydenta,artykuly,358775,1.html
  czytamy:
  “W 2007 roku występował na „błękitnym marszu” oraz konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Rozczarowany rządami PO odsunął się od partii, ale postanowił nadal propagować postulat wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu (wcześniej był to jeden z postulatów Platformy).”
  Skąd więc mamy pewność, że nowo wybrany Prezydent znowu się nie rozczaruje i nie powróci do starych przekonań?

  Odpowiedz
  • 23 marca 2015 o 06:05
   Permalink

   On nie ma starych przekonan, tylko wlasnie nowe, bo starymi sie rozczarowal,jak komentator/-ka “JanKo” sam stwerdzil, taki sygmatyzm logiczny ….

   Odpowiedz
   • 23 marca 2015 o 14:47
    Permalink

    Ale tymi nowymi przekonaniami także może się wkrótce rozczarować. Prawda?
    A jakie będą te następne? Królowa bona twierdzi, że te następne nie mogą być starymi.Można z tym polemizować ale przyjmijmy, że jest to prawda. Tylko nie ma żadnej pewności, że następne nowe przekonania będą lepszymi niż te stare, “propeowskie”.
    Czy nie pojedzie śpiewać na następny majdan na Ukrainie?
    Czy nie lepiej, w takim razie głosować na kogoś, kto nie zmienia swoich poglądów jak rękawiczki?
    Czy nie lepszym kandydatem prawicowym jest

    Odpowiedz
   • 23 marca 2015 o 15:35
    Permalink

    Ostatnie zdanie w mojej odpowiedzi dla “królowej bony” powinno brzmieć:
    Czy nie lepszym kandydatem prawicowym jest hhhhhhhh jjjjjjj
    Coś obcięło? końcówkę zdania.

    Mamy program który filtruje imiona i nazwiska znanych ludzi, żeby nikt nie poczuł się urażony. Pozdrawiam web. Józ.

    Odpowiedz
   • 23 marca 2015 o 15:58
    Permalink

    Widzę, że portal ten jest uczulony na pewne nazwiska.
    O Kukizie można pisać, o innych nie.
    Czyżby już was strach ogarnął?

    Odpowiedz
 • 23 marca 2015 o 08:23
  Permalink

  Nie rozumiem dlaczego “ten” kandydat(?) wzbudza aż tyle
  emocji. Myślę że “ten” pan nikogo i niczego nie reprezentuje, po za potrzebą kontynuacji istnienia
  w mediach.

  http://xportal.pl/?p=19871

  …Część środowisk nawiązujących do myśli narodowej zrozumiała to już zresztą jakiś czas temu, czego najlepszym wyrazem jest publicystyka portalu Xportal. Zmiana to projekt także dla nich. Czas bowiem wskazać ludziom faktycznych sprawców ich poniżenia i biedy, a nie pokazywać cele fałszywe – wirtualnych wrogów w postaci mniejszości, imigrantów czy Rosji, jak czynią to liderzy RN.

  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2015/03/17/ruch-narodowy-tylko-z-nazwy/

  Odpowiedz
 • 23 marca 2015 o 20:40
  Permalink

  Obserwator przedstawił charakterystyki prawie wszystkich kandydatów pretendujących do stanowiska “pod żyrandolem”.

  Na wszelki wypadek przypominam: Prezydent Polski jest Głową Państwa i reprezentuję Polskę zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej, tyle Konstytucja (uprzedzam z pamięci).

  Czy w dalszym ciągu uważają państwo, że którykolwiek z obecnych kandydatów na stanowisko Prezydenta Polski jest w stanie podołać tym obowiązkom?

  Odpowiedz
 • 26 marca 2015 o 23:04
  Permalink

  Hej , a buduje się gdzieś teraz w Polsce nowe osiedla z płyt jak za komuny ? U Mnie w Nysie i Piekarach Ślaskich nic takiego się nie dzieje . Panie Pawle, weź Pan zacznij mówić o potrzebie wybudowania w każdym większym mieście po jednym osiedlu na tysiąc rodzin. Nie doczekamy się własnych mieszkań inaczej jak w ten sposób.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.