Kryzys dowiódł że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi już niczego

Kryzys przez jaki przeszedł świat dowiódł, że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi już niczego. Odrzucenie zdobyczy cywilizacyjnych Marksizmu spowodowało poważne ograniczenia doktrynalne w nauce Ekonomii. Wykazano słabości Komunizmu i rzekomą sprzeczność wewnętrzną tej doktryny i rzeczywiste tragedie prób jej interpretacji i implementacji. Jednakże kapłani neoliberalizmu nie byli w stanie ochronić swojego systemu przed dominacją komunistycznych Chin!

To prawdziwy żart z historii, bo w wyniku rozwoju neoliberalnej doktryny społeczno-ekonomicznej i jej masowej implementacji na świecie w ramach propagowania amerykańskiego globalizmu, stworzono warunki do rozwoju państwa opartego na doktrynie komunistycznej. A państwo to okazało się na tyle silne, że jest w stanie oprzeć się rozmiękczaniu wynikającemu z przekazów i działań powiązanych we wszystkich możliwych sferach oddziaływania neoliberalizmu i jego wszechstronnej szkodliwości.

Pan Donald Trump zdecydował się zadziałać przeciwko trendom, które Ameryce wymknęły się spod kontroli. Ponieważ nikt nie zauważył, że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi niczego. To zwykła propaganda służąca do propagowania swojej narracji, w tym głównie poprzez negowanie każdego innego poglądu na rzeczywistość, który byłby sprzeczny z jedynie słuszną narracją. Wszystko oczywiście w imię wolności i swobody, jednakże bez żadnej gwarancji, że z tej wolności będą mogli korzystać wszyscy. Przykładowo na naszym własnym podwórku, to PiS zauważył pierwszy frustrację ludzi, którzy nie mogli korzystać z wolności przez wymiar ekonomiczny i słusznie założył, że zaakceptują jej ograniczenie w zamian za kilka Złotych. W USA dzieje się dzisiaj to samo, podobnie to postępuje w innych krajach. Ponieważ neoliberalizm to słabość i destrukcja powodujące destrukcje i słabość, nie da się długofalowo zapewnić efektywności funkcjonowania państwa neoliberalnego w warunkach otoczenia przez państwa wolne od tej dżumy.

Kto pierwszy odrzuci obłąkanie wynikające z neoliberalizmu i słabości, którą generuje – ten ma większe szanse na przetrwanie i zdominowanie otoczenia. Nie da się efektownie zarządzać państwem neoliberalnym, jeżeli jego otoczenie nie działa na tych samych zasadach. To nie jest możliwe z tej prostej przyczyny, ponieważ nadal mamy do czynienia z grą o sumie zerowej. Neoliberalni kłamcy twierdzili, że nie ma limitów, rozwój, postęp, no może nieco ekologia nas hamuje. Tymczasem, to co nazywali rozwojem było grabieżą i eksploatacją biedniejszych, słabszych i gorzej zorganizowanych, którzy uwierzyli w kłamstwo neoliberalizmu i weszli do niego później, niż ci którzy im tą zarazę przynieśli. Przykład Chin pokazał, że w momencie jak grabiony – poprzez outsourcing, jest w stanie się zmobilizować i obronić, to Zachód zaczyna się bać. Jest to porażające, ale niesamowicie prawdziwe. Chociaż nikt się do tego nie chce przyznać, to wewnętrznie nie liberalne Chiny, przyjmując na zewnątrz neoliberalne zasady i kapitał, były w stanie pokonać kłamstwa Zachodu dzięki połączeniu nacjonalizmu, patriotyzmu i wszystkiego, co zabezpieczał im Komunizm w ich wydaniu!

Zachód ma problem polegający na wewnętrznej wiarygodności i braku zgodności, pomiędzy tym co deklaruje, co robi i jakie zasady ustala. Z jednej strony chciałby dalej dominować, równolegle opowiada bajki o pięknym świecie równych ludzi, ale nie ma żadnych skrupułów w wysyłaniu swoich śmieci do biedniejszych państw. Zachodnie społeczeństwa już widzą, że tort nie będzie tak słodki i tak duży, jak tort ich rodziców. Rozsądna część społeczeństw jest w stanie dostrzec, że przyczyną dominacji była doktryna, która w istocie polegała na tym, żeby to inni się im udostępniali do eksploatacji. To działało do póki, inni nie mieli zasobów pozwalających na eksploatację regresywną. Dzisiaj Zachód broni się przez ekspansją chińskiego kapitału! Zachodni kapitał w Chinach – jest neoliberalizm i globalizacja. Chiński kapitał na Zachodzie? To skryte działania państwa, nielegalna konkurencja i nastawienie na transfer przejętych zachodnich technologii. Oczywiście, jeżeli Azjaci pracowali za darmo lub za opium dla ludzi Zachodu, to było dobrze! Właśnie na tym polega neoliberalizm, właśnie tak kłamliwie był przedstawiany przez lata. Tymczasem to doktryna jednokierunkowa, będąca przedłużeniem zachodniego imperializmu.

Szczytem wszystkiego był kryzys, który dowiódł że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi już niczego. Neoliberalni guru nie byli w stanie przewidzieć kryzysu, ale nie dlatego bo nie umieli go wykazać ekonometrycznie! Wręcz przeciwnie, nawet jak były publikowane ostrzeżenia o bańkach i fikcji na rynku, to osoby mówiące o tym wprost były usuwane poza naukowy mainstream, a media wyciszały ich przekaz. Tymczasem z prostego rozrysowania krzywych podaży i popytu wynika, że prędzej czy później każda bańka musi pęknąć. Tłuste usteczka wydymały się ze zdziwienia, ale pensje i tytuły naukowe pozostały. Proszę zwrócić uwagę, że nic z tym nie zrobiono, w żaden sposób nie rozliczono ludzi odpowiedzialnych za uśpienie opinii publicznej. Można powiedzieć nawet mocniej, za utrzymywanie jej w nieświadomości i niewiedzy. Ponieważ ogólny poziom wiedzy ekonomicznej społeczeństw jest po prostu żaden. Do tego ogłupianie przez media i mamy to, co mamy. Na globalną skalę…

Zachód potrzebuje samooczyszczenia i przebudowy swoich wewnętrznych mechanizmów walidacji i dochodzenia do wniosków pozwalających na podejmowanie decyzji strategicznych. Obecna ekonomia zawiodła i nie służy już niczemu i nikomu, poza rzecznikami przegranej sprawy, którzy bronią swoich przegranych życiorysów. Im szybciej świat uwolni się od tych ludzi, tym lepiej. Przy czym uwaga, nie wiadomo nic o alternatywie. Na chwilę dzisiejszą jest nią tylko populizm, nacjonalizm i chciwość. Na pewno jednak dalsze trwanie przy neoliberalnym kłamstwie, to samokastracja. Nałożenie sobie beczki na głowę i udawanie, że jest się w kinie, a to nie jest kino tylko sprytniejsi okładają tą beczkę pałkami… Uwolnijmy się od bredni zakłamanych autorytetów i terroru genderowej poprawności politycznej ich popleczników!

To śmieszne, ale wyzyskiwacz i globalna pijawka broni się przed wyzyskiem. Co będzie nowym opium dla ludu w erze pokonsumpcyjnej? Co będzie marchewką?

23 myśli na temat “Kryzys dowiódł że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi już niczego

 • 27 lipca 2018 o 04:44
  Permalink

  Doskonały artykuł.

  W Zasadzie mamy koniec dominacji tzw. Zachodu, w wyniku globalizacji, zasłoniętej neoliberalnymi kłamstwami.

  Takimi jak np. jak jest przypływ, to wszystkie łodzie się unoszą …

  Tylko że trzeba mieć wiedzę, kiedy on nadchodzi i poluzować cumy oraz umieć przewidzieć ODPŁYW – bo on jest też w tym cyklu i jest bardzo istotny.

  Po odpływie widać ile łodzi pozostało na dnie.

  Najlepiej da się to zaobserwować z pokładu dużej i silnej jednostki pływającej, która jest zacumowana z dala od brzegu, do tzw. beczki.

  Silny przetrwa, bujając się trochę na fali.

  Głupcy, patrząc na spustoszenie na plaży po odpływie głoszą: trzeba się było ubezpieczyć, albo wziąć kredyt …

  I dlatego np. przegrał wybory pan Komorowski 3 lata temu.

  Analogie z odpływami nie trafią do Polaków, bo na Bałtyku praktycznie są niezauważalne, a śródlądowa ludność tubylcza Nawiślańskiego Macondo – nie czuje morza.

  Co najwyżej daje się podprowadzić oszustom, co ogłaszają budowę SUPERPROMÓW, bez planów i wykonawców, zadowalając się zamocowaniem plakietki na kawałku stali, udającej stępkę …

  Dochodzą inne ograniczenia, jak np. plaga sinic na polskim wybrzeżu i zdziwienie – dlaczego?

  Tak zatem można snuć analogie, a dupa zawsze pozostaje w tyłu, choćbyśmy nie wiadomo jak się obracali …

  Amen.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 06:14
  Permalink

  Co będzie marchewką? Odpowiem – dwa wielkie kije!

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 06:23
  Permalink

  Panie a sinice? Naród żyje sinicami w Bałtyku! A nie jakąś ekonomią! Sklepy są pełne ! 500 zł jest co miesiąc na bachora! Pisz pan o sinicach! Sinice!

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 07:22
  Permalink

  Bo to oszustwo jest. Najzwyklejsze oszustwo na ziemi. Kłamią i kradną bez skrupułów

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 07:42
  Permalink

  tzw liberalna ekonomia klasyczna to czysta ideologia 😉 konstrukt myślowy bez związku z rzeczywistością

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 08:18
  Permalink

  Samo sedno – świetne obnażenie poziomu inteligencji zachodnich “elit”, które w imperialnym pędzie z egoizmu i chciwości zatraciły wartości i dobiją tym swoje społeczeństwa, bo nie ma faktycznie alternatywy. Rodzą się różne fanatyzmy, które mogą prowadzić do wojen i zagłady narodów.

  Faktycznie neoliberalizm jest narzędziem, nową formą zachodniego kolonializmu i elementem wojny hybrydowej przeciwko dawnemu blokowi socjalistycznemu, a teraz wszystkim krajom na świecie poddanym kolonialnemu imperializmowi zachodu.

  Neoliberalizm to największe oszustwo tysiącletnia, jakie spotkało Polskę i Polaków od 966 roku, kiedy to zniszczono kulturę słowiańską zamieniając wolnych wówczas Polaków w feudalnych niewolników. Podobnie działa obecnie neoliberalizm wprowadzając w Polsce stosunku feudalne, które tylko dzięki jeszcze istniejącym prawom człowieka, nie są tak dolegliwe, jak kiedyś.Co ciekawe ponownie Polsce i Polakom źle się przesłużyła dominująca instytucja religijna popierająca imperializm zachodni i współpracująca z nim. Odzyskała swoje, a teraz siedzi cicho i zastrasza w imię panowania nad umysłami ludu w interesie nowej kasty feudalnej.

  Chiny się uratowały, ale tylko dzięki silnemu komunizmowi i nie dopuszczeniu do zmanipulowania świadomości (z hakowania mózgu informacją, jako bronią poznawczą) Chińczyków. Poza tym mają wyższą inteligencję, którą system komunistyczny pobudził, dzięki temu mogli w swej masie opracować antidotum na zachodni imperializm, czyli wykorzystanie neoliberalizmu na zewnątrz a wewnątrz pod silną kontrolą systemu. Konfucjanizm też zrobił swoje, a my z personalizmem katolickim nie mamy żadnych szans.

  U nas po 90-roku najpierw rozwalono system bezpieczeństwa, czyli zlikwidowano pod koniec MO i następnie w Policji wszystkie wydziały zajmujące się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz rozwalono służby specjalne (weryfikacja funk. SB) pod przykryciem ideologicznym, aby te służby nie przeszkadzały we wprowadzaniu zniewolenia. Pierwszy milion trzeba ukraść – pamiętam te hasła puszczane do Polaków przez usłużnych dziennikarzy w mediach, puszczanych niby tak mimochodem, aby lud akceptował kradzież. Wszyscy myśleli, że będą tylko beneficjentami, nikt nie pomyślał, że to będzie ostatecznie katastrofa dla wszystkich.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 08:31
  Permalink

  I jak tu nie kochać Krakauera? Gdyby na spotkaniach Dojnej Zmiany zapoznano by słuchaczy z niniejszym artykułem to ci którzy cokolwiek rozumieją głośno by wykrzykiwali “prelegentom” ,”Spieprzaj dziadu”!Wojna handlowa którą rozpoczął Trump pokazuje że neoliberalne próby kierowania ekonomią odchodzą w przeszłość. W związku z tym że oprócz bajek o demokracji ,rosyjskiej agresji współcześni apolegoci kapitalizmu nie mają nic do zaproponowania czeka nas kryzys i zakłamywanie rzeczywistości.
  Jeszcze raz Brawo Krakauer!

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 10:09
  Permalink

  Prorocy neoliberalizmu osiągnęli niebywałe sukcesy w podboju świata wykorzystując jako jedno z narzędzi wszelkiego typu media z internetem włącznie. Szyderczo zwane wolnymi, a w rzeczywistości całą swoją potęgę agresji skierowały na otumanienie człowieka, przerobienie jego mentalności w konsumenta z wypranym mózgiem. Na przykładzie Polski widać, że uczyniły to bardzo skutecznie, pozbawiając go jednocześnie elementarnej spójności społecznej, kultury, ambicji i godności. Niemałą role w tym procederze odegrały tajne służby, angażując swoich tajnych agentów w redakcjach lub zlecając wybitnym intelektualistom tworzenie sfingowanych dzieł. Pisze o tym H. Zinn w “Ludowej historii St. Zjedn.”

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 14:10
  Permalink

  Neoliberalizm wprowadzany był u nas entuzjastycznie przez znanych wszystkim młodych liberałów głoszących szumne i chwytliwe hasła o szybkim bogaceniu się jednych, co miało wpłynąć na poprawę bytu drugich, czyli
  biednych. Starsi pamiętają pewnie “pampersów”, którzy sami nazywali się nową elitą, a ich naczelną dewizą od samego początku transformacji było hasło: “chata (willa), fura i komóra”, przy czym gabaryty ówczesnych telefonów komórkowych, bo o nich tu mowa, były rzeczywiście pokaźne. Te wszystkie szczytne hasła o niewidzialnej ręce rynku, kowalach własnego losu i rzekomych nieudacznikach, nie mogących przystosować
  się do nowych warunków, były od samego początku jednym, wielkim oszustwem. Niewidzialnej ręki rynku nigdy, nigdzie nie było i nie będzie, a rozregulowana i puszczona na żywioł gospodarka zawsze prowadzi do
  katastrofy. Przestrzegał o tym prof. Kieżun, a nawet guru neoliberalizmu, twórca tzw. szkoły chicagowskiej-niejaki Friedman. Nasi rodzimi liberałowie, których później nazywano aferałami byli jednak “mądrzejsi” i robili swoje. Efekty są powszechnie znane, ale włos z głowy nikomu nie spadł. Tyle szkód, tyle strat, tylu wykluczonych i pokrzywdzonych, ale odpowiedzialnych
  za grabież majątku narodowego, znanych z imienia i nazwiska, nikt nie doprowadził przed oblicze prokuratora
  i sądu. I dzieje się to wszystko w majestacie prawa, w państwie mieniącym się demokratycznym państwem prawa. Współczesny neoliberalizm nigdy nie był w ekonomii teorią naukową. To wymysł globalistów, a twórcą tzw. NWO był nie kto inny jak czczony u nas jako
  prawie święty, a już na pewno wielki “Zibi” Brzeziński. Podobno co drugi Polak jest z niego dumny, a wszyscy,
  którzy ośmielają się poddawać go krytyce, to głupcy i wrogowie. Do grona zwolenników liberalizmu śmiało zaliczyć też można, chociaż oficjalnie o tym się nie mówi
  papieża Leona XIII, autora encykliki “Rerum Novarum” (Nowe Rzeczy), wydanej w 1891 roku. Papież ten, nie wiadomo dlaczego nazywany “papieżem robotników” pisał w niej m.in., że im więcej będzie bogaczy, tym lepiej dla biednych, którzy będą mogli liczyć na ich pomoc. Leon XIII nawoływał też do współdziałania biednych z bogatymi, tylko nie powiedział jak może współdziałać wyzyskiwany niewolnik, z wyzyskującym go kapitalistą.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 14:15
  Permalink

  Hallo ! jestem “@jestem leszczem” z 27.07’2018,07:22 : oszustwo jakich malo, klamia i kradna bez skrupulow !!!………

  ……..powymyslanymi za biurkami teoriami o neoliberalizmie,ktory to niby rzekomym “wolnym rynkiem” ma regulowac np. zapadalnosc na choroby,w tym np.na raka i opady deszczu …ma regulowac prawa obywatelskie w tym np. dostep do nauki i wychowanie nowych pokolen, prawa emerytalne i rentowe, zasilki dla osob niepelnosprawnych , dostep do lecznictwa oraz ochrone srodowiska i np.takze dostep do wody i elekryki ,co w obecnych czasach jest absolutnie niezbedne, gdyz nie ma obecnie formy zycia nomadow,ktorzy” szli przed siebie ” szukajac nowych zrodel pozywienia czy wody……to tylko pierwsze lepsze przyklady, gdyz jedynie na tzw.produkty luxusowe moze byc “wolny rynek” z popytem i podazem i tak naprawde bez tych luxusowych produktow przezycie czlowieka jest absolutnie mozliwe ..wrecz trywialna jest dyskusja o tym a obecny skrajny neoliberalizm jest dla 99% populacji swiata darwinistyczna walka silniejszych nad slabszymi o przetrwanie, podczas ktorej to walki wszyscy sie kopia i gryza oraz wiezgaja nogami… te stosunki spoleczno-polityczne sa upodleniem rasy ludzkiej w kazdym calu i to przez taka micro 1% zlodzeji,ktorzy w najperfidnieszy sposob zawlaszczyli sobie bogactwo ogolu na wlasne potrzeby……
  Obecne panstwa sa wlasna karykatura,gdyz reprezentuja wylacznie interesy tych zlodzeji a opiewana demokracja jako reprezentacja wszystich stala sie w obliczu tych posuniec “demokratura” ( demokracja + karykatura ) i nie wiem co musialo by sie stac, by od tej neoliberalnej wscieklizny odejsc, przeciez nikt ukradzonego ogolowi mienia i wlasnego bogactwa dobrowolnie nie odda a marionetkowe rzady sa ichnimi pionkami i zmienic tu nic nie moga , trzeba takze wziac pod uwage,ze w tych przemianach to wytworzyla sie swoistego rodzaju sado-masochistyczna struktura : ci pokrzywdzeni i okradzeni “placza” i prosza swoich oprawcow:” nie bij mnie, nie znecaj sie nade mna…”…i tak to kazdy ma tu swoja role do odegrania.. ..czy to uwertura wstepowania do piekla ???
  ******
  Zaskakuje mnie tez sformulowanie autora:”Kryzys przez jaki przeszedl swiat….” What ? Swiat nie przeszedl zadnego kryzysu, swiat znajduje sie w kryzysie !!!
  Mamy kryzys demokracji i moralnosci, kryzys bankowy ( niewyplacalnosc bankow np.) i kryzys finansowy ( zadluzenie panstw i obywateli ) ,niekonczacy sie i zaostrzajacy sie kryzys migracyjny, kryzysy polityczne we wstystkick krajach swiata, kryzys braku mieszkan, kryzys suszy i rozne ekologiczne kryzysy min.umierania pszczol i innych insektow,ktore przenosza pylek rosliny,by byly plony zboz i wszyskiego , kryzys wysychania wod gruntowych i obsuwania sie gruntow ziemskich,pekania zapor wodnych, kryzys demograficzny z przeludnieniem swiata i ze starzeniem sie boomu urodzin z lat 50-tych, kryzys na rynku pracy z bezrobociem lub “populacja bezplatnych praktyk i smieciowych umow o prace”,w administracji panstwowej i sadownictwie to jest wielki kryzys i strukturalny i mentalny, w slubie zdrowia i epidemiologii to jest super swiatowy kryzys i.braku personelu i braku funduszy tylko w zachorowalnosci.na raka,gruzlice czy Aids i inne tam przypadlosci jak cukrzyca i muszdzyca czy anoreksja i bulemia to nie na kryzysu…po prostu co najmniej 6-krotne przeludnienie swiata doprowadzilo do stanu wrzenia i nikomu nie udaje sie z tego stanu wrzenia “wyjsc”… od natychmiast musi byc ogolnie akceptowana regulacja urodzin , nawet “odgorna sterylizacja” poprzez spozywanie tamujacych rizrod pozywienia ,gdyz planeta Ziemia nie jest w stanie miliardow mas ludzi wyzywic,brakuje wody i polaci gleb na uprawy i hodowle rolne i na jednoczesne wydobywanie surowcow na wieczny rozwoj produkcji i z niego rezultujace takie przeolbrzymie zasmiecenie calej.planety i z miliardami microplastyku plywajacego w morzach i oceanach, ktory to microplastyk “jedza” ryby i ptactwo i w koncu czlowiek…ludzkosc i neoliberalizm nie moze sie w nieskonczonosc rozwijac ….zmniejszy sie swiat demograficznie to i wszelakie kryzysy znikna lub zanikna a nawet neoliberalzm moze zniknac,gdyz do jego funkcjonowania potrzebne sa miliardy pracownikow-niewolnikow,ktorzy wypracuja i wytworza nowe dobra materialne i wykonaja wszelakie uslugi i mld ludzi,ktorzy jakis produkt lub usluge u neoliberalisty kupia.. zabraknie tych mas ludzkich, to ta karuzela wzajemnej sadomasochistycznej zaleznosci nie bedzie mogla sie krecic…..

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 14:49
  Permalink

  Mocno napisane. Jak na Macondo nadwiślańskie to bardzo mocno

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 15:15
  Permalink

  Koncowe wnioski felietonu fantastycznie ujete:..

  “nalozenie sobie beczki na glowe i udawanie , ze jest sie w kinie ” !!! ( Oj ! Mamy to mamy w Niemczech i calej UE i wogole,gdzie okiem nie siegnac …)

  “To smieszne, wyzyskiwacz i globalna pijawka broni sie przed wyzyskiem”

  – no wlasnie ,no wlasnie i to mimo, ze ponoc od przybytku glowa nie boli…boli,boli ,bo sie cierpi na niestrawnosc ..po spozyciu duzej ilosci kawioru ma sie szok bialkowy i laduje sie na intensywnej terapii w szpitalu…no wlasnie widzimy…..

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 15:20
  Permalink

  @krzyk58. 27 lipca 2018 at 11:10

  Ta wieś opisana w linku powinna czym prędzej uciekać z jedynie słusznej instytucji religijnej, inaczej sama skazuje się na przegranie. Większej manipulacji chyba już nie ma płynącej z tej “niby polskiej” gazety skoro jej naczelny z medalem od obcej służby, ma czelność zarzucać polskim rolnikom rosyjską stronniczość. To rolnicy zamiast robić interesy, mają w imię chorej ideologii banderowskiej zniszczyć swoje gospodarstwa i pozbawić Polaków zdrowej żywności? A zachód i Ukraina banderowska będą zacierać ręce z tego powodu?

  Dlaczego jedynie słuszna instytucja religijna nie protestuje tylko akceptuje prowadzenie klubów tejże “niby polskiej” gazety, dając im religijną motywację? Oto jest pytanie o prawdziwy cel tej współpracy i jak na tym wyjdą sami Polacy? Czy nie jest to współdziałanie na szkodę Polski i wykorzystanie w tym celu niczego nieświadomych ludzi, członków tych klubów? Kiedy wreszcie Polska wieś zidentyfikuje prawdziwego wroga i V kolumnę neoliberalizmu pragnącego odbudować na ciemnocie swoje feudalne wpływy?
  http://www.mysl-polska.pl/1431
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/skandal-pod-ambasada-rosji-gazeta-polska-demonstruje-ramie-w-ramie-z-apologetka-upa-video
  https://wolnemedia.net/komu-sluzy-red-sakiewicz-i-gazeta-polska/
  https://demotywatory.pl/4490519/Sakiewicz-zasluzony-dla-sluzb-Banderlandu

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 15:43
  Permalink

  Zamiast marchewki nie będzie emerytur i bezpłatnej służby zdrowia

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 15:49
  Permalink

  Ci którzy bronią starego porządku działają na naszą szkodę.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 17:33
  Permalink

  ekonomia polityczna socjalizmu,…:)!
  to byl przedmiot na studiach, ktory dowodzil wszystkiego, a zwlaszcza, ze przyjecie zdobyczy cywilizacyjnych Marksizmu spowoduje poważna rewolucje doktrynalna w nauce Ekonomii.

  autor napisal (…)Kryzys przez jaki przeszedł świat dowiódł, że neoliberalna ekonomia nie jest nauką i nie dowodzi już niczego. Odrzucenie zdobyczy cywilizacyjnych Marksizmu spowodowało poważne ograniczenia doktrynalne w nauce Ekonomii.

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2018 o 19:26
  Permalink

  Pytanie: Czy upadnie neoliberalizm?
  Odpowiedź: Jeżeli upadnie nagle neoliberalizm to jedynym wyjściem dla nas wszystkich na tym świecie będzie owinięcie się białymi przescieradłami i marsz na cmetarz.

  Pytanie: Neoliberalizm zostanie?
  Odpowiedź: Nie, ale będzie się zmieniał.

  Pytanie: Czy wiadomo w co się zmieni?
  Odpowiedź: Nie, nie wiadomo w co się zmieni i czy ta zmiana będzie “łagodna”.

  Pytanie: Czy Chiny utrzymają swoją wysoką pozycję na arenie światowej?
  Odpowiedź: Tego nie można być pewnym ponieważ ich sukces jest lub był wynikiem prawie nieograniczonego dostępu do amerykańskiego rynku oraz części amerykańskich technologii. A to się może skończyć.

  Pytanie: Czy Chiny wygrają wojnę handlowa ze Stanami?
  Odpowiedź: Nie. Nie wygrają. Może gospodarka Stanów nie jest największa ale jest “najlepsza”.

  Pytanie: A Unia?
  Odpowiedź: Pokrzyczy, pokrzyczy, ale będzie musiała się ugiąć przed Stanami.

  Pytanie: A jak przdstawia się sytuacja ogólna na świecie?
  Odpowiedź: Na arenie zostali dwaj gracze. Tak sie stało w latach 1942-43.

  Pytanie: Pierwszy gracz?
  Odpowiedź: Ciągle słabnące Stany.

  Pytanie: Drugi gracz?
  Odpowiedź: Ciągle rosnąca w siłę Rosja.

  Pytanie: Czy prezydent Tramp przegrał spotykając się z prezydemntem Putinem?
  Odpowiedź: Prezydent Tramp sptkał się z prezydentem Rosji kiedy nabrał przekonania, że demokraci już nie zrobią mu impiczmentu.

  Pytanie: Po co prezydentowi Trampowi było potrzebne to spotakanie?
  Odpowiedź: Idą wybory. Prezydent Tram potrzebuje “sukcesów”. Wyraźnie widzi, że tylko współpraca z Rosją może przynieść mu takie sukcesy na arenie miedzynarodowej. Zwłaszcza, że prezydentowi Putinowi nie zależy na sukcesach bo już wygrał ostatnie wybory. Może nowymi sukcesami podzielić się z prezydentem Trampem.

  Pytanie: O jakie sukcesy może chodzić?
  Odpowiedź: Posadził prezydent Putin przy jedny stole Turcję i Iran, potem Chiny, Indie i Pakistan,i tylko on może posadzić przy jednym stole Izrael i Iran.

  Pytanie: A Unia? Brytania? Nie mogą pomóc Trampowi?
  Odpowiedź: Unia i Brytania właśnie wypadły z gry na światowej arenie. Na naszych oczach.

  Pytanie: A Chiny?
  Odpowiedź: Nie wróżę im dobrze w starciu ze Stanami.

  Pytanie: Czy prezydent Tramp sprzeda “Polskę”?
  Odpowiedź: Pytanie jest źle postawione. Polska nigdy nie była “kupiona”.

  Pytanie: ?
  Odpowiedź: Kupowane były i są nasze “elity”, za cenę dorwania się do “władzy”. Ci co “płacą” chcą mieć wolną rękę do działania na naszym obszarze. A te “kupione” elity im to umożliwiają.

  Pytanie: Jak by można podsumować to nasze gadanie?
  Odpowiedź: Przy światowej szachownicy znowu siedzą tylko dawj gracze: Stany i Rosja.

  Pytanie: Kto wygra?
  Odpowiedź: Wydaje mi się, że w tym momencie Rosja jest lepszym graczem. Ale gra jest na lata, dziesiatki lat.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2018 o 13:26
  Permalink

  Opowieści o błędnych teoriach i oszustach ekonomistach. A tak naprawdę to liczy się tylko jeden fakt, co 15 lat na świecie przybywa miliard ludzi.CO 15 LAT.To przyzwolenie na kolonizacje Europy przez miliony “głodnych” jest rozpaczliwą próbą zyskania na czasie, ale nie wiem po co.Z tym problemem nie poradzi sobie nawet najlepsza teoria ekonomiczna.Zabraknie wody do picia a najważniejszą gałęzią wytwórczą będzie wytwarzanie broni, nawet ze śmieci.Czasy ostateczne nadchodzą wahadło dobrobytu zatrzymało się i pójdzie w druga stronę.Człowiek (hihihihihihi to brzmi dumnie ?) zostanie najtańszym surowcem.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2018 o 14:37
  Permalink

  Neoliberalizm, wraz z pakietem praw głoszących wolność, demokrację, prawa człowieka, wolny rynek, to stara sztuczka stosowana przez wszystkie religie i ideologie.
  Wymyślona w latach siedemdziesiątych, miała zbawić świat.
  Dokładnie tak, jak chrześcijaństwo zapewnić zbawienie.

  Niestety, poganie nie chcieli się dobrowolnie chrzcić, więc trzeba było zwoływać krucjaty i chrzcić ogniem i mieczem.

  Obie doktryny gwarantują jedno.
  Koncentrację władzy i bogactwa, politycznych wpływów, w rękach niewielu.
  Reszta może sobie pożebrać…….
  Przejmowanie cudzych zasobów ludzkich i surowcowych pod groźbą agresji, bombardowań, właśnie się skończyło.
  Nie ma już na planecie wolnego terenu do ekspansji, pozostały jedynie silnie bronione przez ludność rodzimą i patriotyczno- egoistyczne elity tubylców.

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2018 o 23:04
  Permalink

  Ekonomia NIE JEST NAUKĄ!!!! Wszystko sprawadza się do balance sheet: AKTYWA-PASYWA, kreacja pieniądza, czym jest – w naszym przypadku – NARODOWY BANK POLSKI.
  A co do neoliberalizamu-globalizacji to autorzy tego “konceptu” są znani z nazwiska i imienia. Wiadomym jest – NIE OD DZISIAJ – że to ‘DOES NOT WORK”-NIE DZIAŁA co nie przeszkadza, że “KILKA” osób na tym zarabia. A to że znacznie więcej – popularnie zwani -PROLETARIAT opłaca tych KILKA osób – to nie ma znaczenia bo od tego jest PROPAGANDA uprawiana przez tzw. MainStreamMedia. Ktoś nam wbił do głowy, że kredyt jest cacy,życie “na długu” jest remedium na wszystko, że WOLNOŚĆ – zwłaszcza gospodarcza – jest warunkiem sine qua non szczęścia. I jak mówię, że ‘kilka’ osób zarabia na tym to tych “kilka” osób ZROBI i ROBI WSZYSTKO żeby ten stan rzeczy obronić i po to się wynajduje ‘wrogów”: Putin, Rosja, WSI, Jaruzelski/Kiszczak etc.
  a kreatorami – jak neoliberalizm i globalizacja – jest coś co się nazywa DEEP STATE a narzędziem: MILITARY-INDUSTRY-MEDIA-EDUCATION complex.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.