Krowa dobrej zmiany miała nie dawać mleka ale mleko daje tylko nie może muczeć!

graf. red.

Krowa dobrej zmiany miała nie dawać mleka po nastaniu dobrej zmiany, tymczasem jest coś innego, nie tylko że krowa daje mleko, ale przede wszystkim mniej mleka kradną w skupie! Nie da się zaprzeczyć sukcesom w polityce fiskalnej tego rządu. Oczywiście wiadomo, że prowadzą różne zabiegi księgowe mające na celu okresowe zwiększenie ilości pieniędzy do dyspozycji w budżecie, jednakże nie da się zaprzeczyć prostej okoliczności, że ta władza skuteczniej ściąga podatki niż wszystkie poprzednie. To bezwzględny sukces dobrej zmiany i jej zasługa. Oczywiście powstają pytania – dlaczego wcześniej to było niemożliwe i kto na tym zyskiwał?

Rozliczne autorytety broniące interesów neoliberalnych elit i ich zagranicznych mocodawców, robiły wszystko żebyśmy uwierzyli, że rządy „populistów” będą oznaczały natychmiastową katastrofę gospodarczą dla naszego kraju. Co jest wybitnie ciekawe, to nawet wśród znajomych będących przeciwnikami dobrej zmiany, można spotkać się z postawami wedle których, tylko poważne perturbacje gospodarcze mogą przyczynić się do zmiany nastrojów społecznych w Polsce, które pozbawią dobrą zmianę władzy. Niesamowite jest to, że ci ludzie mają czelność zgłosić takie poglądy publicznie. Jednakże jak zwykle potwierdza się, że nie mamy szczęścia do elit. Wolne zawody, przedsiębiorcy, osoby mające majątek zawsze sobie jakoś poradzą. Natomiast biedni, zostaną ukarani przez system i mają się cieszyć tym że mają co włożyć do garnka. Jeżeli ktoś mówi cokolwiek o solidarności społecznej w naszym kraju, niech dobrze zastanowi się o czym mówi. Nie można mówić o solidarności elit z masami, wystarczy popatrzeć na to, co się haniebnie nazywa Kodeksem Pracy!

Nie można jednak myśleć, że dobra koniunktura będzie trwała zawsze. Po reformach pewnego pana zwanego profesorem, nasz kraj tak bardzo zbiedniał i podupadł, że od początków transformacji mamy wzrost gospodarczy. Upadliśmy tak nisko, że możliwy był tylko wzrost, a nadal daleko nam nawet do średniej zachodniej. Pan Donald Tusk ze swoją ekipą, pozbawili nas oszczędności emerytalnych, co prawda wirtualnych, jednak ludzie już wierzyli w te emerytury pod palmami. Złamano umowę społeczną. Dzisiaj ludzie mieliby im zaufać? Zwłaszcza że przez lata, byli bezwzględnie dojeni przez firmy zarządzające rzekomo ich pieniędzmi. Nie mamy już żadnych rezerw. Jeżeli nadejdzie kryzys trzeba się spodziewać dewaluacji Złotego, wzrostu kosztów utrzymania długu, większych kosztów pozyskiwania kapitału i inflacji. Co wtedy będzie lepiej nie myśleć, ale dobrze żeby każdy kto ma jakiekolwiek oszczędności, miał je także w części w twardej walucie. Byłoby jeszcze lepiej, żeby stosowne oszczędności pozwalające na obsługę długów miało nasze państwo, chodzi o to, żeby przez okres do trzech lat, móc wytrzymać bez żebrania o pieniądze na zewnątrz. Byłoby to bardzo trudne przy naszym zadłużeniu, ale nie jest niemożliwe. To kwestia priorytetów, a długi trzeba spłacać. Chyba, że się przyjęło wcześniej Euro i Europejski Bank Centralny je obecnie skupuje. Niestety lub –stety nie przyjęliśmy i nikt nie skupi naszych długów, musimy sami mieć dewizy i zdolność do wypłacania się.

Gdyby dobra zmiana zrównoważyła bilans sektora finansów publicznych, przy istniejącym poziomie zaangażowania socjalnego, to moglibyśmy mówić o sukcesie i rzeczywistej zmianie jakościowej w zarządzaniu państwem. Niestety do tego jest bardzo daleko. Oficjalna retoryka samego pana premiera mówi bardziej o milionie aut elektrycznych, niż o konieczności przygotowania się na kryzys. To pokazuje sposób myślenia o rzeczywistości naszych elit rządzących. Dobra zmiana robiąc złotoustego milionera swoją twarzą wzięła na siebie olbrzymie ryzyko. Po stronie opozycji nie ma potencjału zdolnego do wykorzystania słabości rządzących.

Nie jest nas stać na rozdawnictwo, zwłaszcza finansowane zadłużaniem się za granicą. Kto jak kto, ale prezes banku akurat powinien to rozumieć. Jeżeli nic nie robi z zastaną sytuacją, to znaczy że nie jest samodzielnym człowiekiem, tylko poddanym wobec układu, któremu służy i nie jest to państwo.

Należy zwracać uwagę na retorykę władzy. Jak koniunktura zacznie się zwijać, to władza będzie potrzebowała szeregu tematów zastępczych. W ostatecznym rozrachunku, nie będzie w stanie uciec przed odpowiedzialnością. Może dlatego pan prezes wystawił na zderzak „wykrztałciucha”? Sytuacja jest bardzo ciekawa i dynamiczna. Czy czeka nas scenariusz Wenezueli czy Bałkanów? Krowa już nie może muczeć, ma dawać mleko i być zadowolona z tego, że jest tak jak jest.

16 myśli na temat “Krowa dobrej zmiany miała nie dawać mleka ale mleko daje tylko nie może muczeć!

 • 29 lipca 2018 o 05:56
  Permalink

  Krowa dobrej zmiany daje więcej mlek tylko pasza jest na kredyt

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 07:52
  Permalink

  Wybitne ostrzeżenie dla naszej rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 08:13
  Permalink

  Co za podła zmiana! Min.Srodowiska z daczą o wartości 500tyś której zapomniał wpisać do oświadczenia-organizującego pojedynczy ochlaj i wyżerkę dla kolesi z Torunia i biskupów za 400 tysięcy; mamy ministra MSWiA, który zatrudnia do BORu ludzi nie potrafiących prowadzić auta zgodnie z przepisami ruchu drogowego ani zmienić w nim opony, mamy niedouczonego mgr prawa, któremu “studentki wpłacają” po 20 tysięcy na partię; mamy prokuratora stanu wojennego wołającego do innych: precz z komuną; “uniewinnionego niewinnego” szefa CBA; małżonkę TW Wolfganga z wilczym biletem do sądu rejonowego za nieróbstwo i niekompetencję; mamy swira który podczas szaleńczego rajdu z jednego bankietu na następny rozbija dwie limuzyny zakupione wcześniej po 1,2 mln za szt; mamy zamiatacza aptecznego nad którym oficerowie Wojska Polskiego trzymają parasole a generałowie salutują mu ‘Czołem Panie Ministrze’; marionetkę wykonującą co piątek i poniedziałek wbrew przepisom lot wojskową casą do i ze swojej wioski gdzie każdy przelot kosztuje więcej niż przeciętny Polak zarabia przez rok; mamy prezesa SKOK brylującego na stanowisku szefa komisji finansów w Senacie, podczas gdy my jako klienci banków spłacamy 4 mld manka w nadzorowanej przez niego piramidzie finansowej; mamy geniusza dyplomacji, który jako sukces swoich zabiegów dyplomatycznych podaje nawiązanie kontaktu z San Escobar; mamy geniusza finansów, który w jeden rok natłukł nam blisko 100 mld nowych długów; a wszystkimi nimi zawiaduje woniejący naftaliną eksponat z muzeum PRL-u, żyjący już tylko żądzą zemsty na Tusku, choć to nie Tusk, a on sam wykonał telefon do swojego brata na 15 minut przed jego i dziewięćdziesięciu pięciu innych ludzi śmiercią w katastrofie spowodowanej lądowaniem za wszelką cenę we mgle.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 09:16
  Permalink

  Ale wszyscy są teraz mądrzy a gdzie wyście byli jak tuski rosto wskie i inne gadziny niszczyli Kraj i okradali Polaków a czy wydawanie pieniędzy na pseudo naukowców i wszelkiej maści urzędniczyn nie jest bezmyślnym rozdawnictwem i okradaniem biedoty. I co najgorsze boli was, że dzieci dostają parę groszy. Rzeczywiście ten Kraj z tą zasraną elitą nie ma prawa istnieć, nie mówię już o np. kaście sędziowskiej. Jak mawiał mój kolega kijaszka na nich trzeba, może być kij bejsbolowy. A tak namnożyło się nam wszelkiej maści referentów i darmozjadów, którzy nawet nie zadają sobie sami pytania za co biorą szmal i to niezły.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 09:21
  Permalink

  Słuszne i rozsądne ostrzeżenia.

  Oby czarny scenariusz pojawił się jak najpóźniej.

  Bo że KRYZYS wystąpi, to pewne.

  Nie da się dalej ciągnąc życia na kredyt.

  Amen i Macondo.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 09:43
  Permalink

  pozdro dla wszystkich czosnkowców z ,,,,,OP,,,,

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 09:55
  Permalink

  “Oczywiście powstają pytania – dlaczego wcześniej to było niemożliwe i kto na tym zyskiwał?”
  Miejmy nadzieję ŻE: “…Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło…”
  A wówczas okaże się że szeroko rozumiani – UBywatele,
  ‘różne sądy i inne nierządy”, miały czego bronić!
  …stąd donos(y) na obce i wrogie Polsce dwory, jak i nieustający
  jazgot (pobijcie ‘nas”…) dajcie “nam” twarde “argumenty…)
  A swoją drogą mafijno- przestępczy “układ” winien być puszczony
  (o ile nie zamknięty) w “samych dziurawych skarpetkach” tak by Naród
  zdołał zauważyć że ‘król (je-lity) stały się NARESZCIE nagie”. Normalne
  gołodupce nie tylko w sferze materialnej….nie zasługujące nawet
  na cień litości.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 18:27
  Permalink

  Wszystko w swoim czasie, prawa ekonomii potrzebują czasu by zadziałać.Właśnie podwyższono cenę gazu dla ludności,to ma swoją wymowę.Ze żdziwieniem obserwuję że dobra zmiana nie pojmuje że stan gospodarki to ich polisa ubezpieczeniowa. np. czy przemysł chemiczny wytrzyma europejską konkurencję korzystając z amerykanskiego LNG ? A więc powielają błąd poprzedników, tylko umiejscowili “czarną dziurę” pochlaniającą profity z gospodarki w innym miejscu

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 21:09
  Permalink

  Szukam a tu milczenie.W RPA odbyło się 5 spotkanie krajów BRIKS(Rosja, Chiny ,India, Brazylia, RPA),przybył i Erdogan + 20 przywódców z Afryki.O czym to świadczy? Warto żeby OP zainteresowało się tematem!

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2018 o 21:52
  Permalink

  ………..Włodku. Jeśli już mowa o niegdysiejszej oazie dobrobytu
  nie tylko dla Białych – również dla wszystkich KOLOROWYCH (mam na myśli nie tylko ‘białych inaczej”). Holocaust białych farmerów w RPA? Morderstwa, o których świat milczy. Stefan Tompson

  https://www.youtube.com/watch?v=IyIdZV4Q4K0&t=1958s

  Ps. Biali z RPA sondują jako potencjalne miejsce osiedlenia również Rosję,
  zwłaszcza południową Rosję.
  Neomarksistowskie reżimy zniszczyły nie tylko RPA, również
  d. Rodezję…listy upadłych krajów w Afryce pod nierządami – nie zamknąłem.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2018 o 07:31
  Permalink

  Jak już muczy się o finansach to oprócz znanych pasożytów na ciele Narodu Polskiego warto wspomnieć o tych mniej znanych i zdarzeniach – chorobach przez nie wywołanych. Wtedy zrozumie się dlaczego zrównoważenie bilansu nie jest możliwe. I co spowodował tak naprawdę “długi” które w tym roku, całkiem niedawno, GUS (tak ten nielubiany GUS) opublikował W CAŁOŚCI.
  Ewentualne marzenia by po islandzku naprawić można między bajki dla potłuczonych włożyć bo w przestrzeni medialnej i całej przestrzeni publicznej jedynie one są dostępne, a ludzie wiedzeni przez przytępawych nauczycieli bajdurzę jeszcze bardziej wprowadzając bajki nowe w obieg, mówiąc wprost – “zmyślają na potęgę”.
  W zmyślonym świecie, zmyślone narracja, zmyślone zdarzenia i zmyślony pieniądz tworzą zmyśloną chronologię rzeczywistości i samą teraźniejszość. Ludzie tylko prawdziwy i kopniak od rzeczywistości który ostatecznie zaliczą wszyscy będzie jak najbardziej prawdziwy.
  W rzeczywistości nie ma stron, nie ma lewicy czy prawicy. W rzeczywistości jest tylko jedna linia która dla odwrócenia przyjmuje różne formy: światło i ciemności, dobro i zło. Fizycznie są nawet te literackie porównania poprawne ale istota tkwi w jednym. Świat znanym nam, w takiej konfiguracji fizycznej w jakiej istnieje, to przestrzeń między życiem a śmiercią. Między powstaniem a unicestwieniem. I nie ma w tym ideologii. To jest ujmując terminami Nauki – po prostu Fizyka (a raczej Fizyka, Chemia i Biologia w Matematycznym tańcu). A gdzie tu mówić o zrozumieniu innych konfiguracji jak ludzie w swoim życiu są zdeterminowani czymś tak irracjonalnym jak pieniądze?

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2018 o 14:29
  Permalink

  @Zbigniew – nie tyle pieniądze, ile władza.Lepsze żerowisko, lepsze samice, ot i cała filozofia.

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2018 o 19:14
  Permalink

  Te sukcesy fiskalne to po części kreatywna księgowość, ale faktem jest, że biznes dzięki dobrej zmianie ma mniej możliwości kombinacji i okradania państwa, a to jest faktycznie już sukces. Niestety jest jeszcze dużo do zrobienia na polu opanowania biznesowego złodziejstwa i silne służby są tu niezwykle potrzebne. Przestępcy w białych kołnierzykach powinni czuć na plecach oddech CBA, ABW i innych służb.

  Ale to już za późno, bo są już całe dekady stracone, przy czym nadal mamy niestety finansowanie jedynie słusznej instytucji religijnej z naszych podatków, nie mówiąc o kombinacjach z darowiznami. Dopiero w tym roku zapadł wyrok w NSA stwierdzający, że Proboszcz musi dokładnie wykazać, na co poszła darowizna. Wcześniej żadne urzędy skarbowe nigdy nie czepiały się darowizn na kościół, dzięki temu biznes w porozumieniu z klerem niezłe lody mógł kręcić.

  @krzyk58. 29 lipca 2018 at 21:52

  Masz pretensje do marksizmu o zlikwidowanie niewolnictwa i apartheidu? Dlaczego mnie to nie dziwi? Czyżbyś przed wojną należał do ligi kolonialnej albo był jej fascynatem? 🙂 Oj marzyły się polskiemu “jaśnie państwu” kolonie, marzyły, już na wschodzie nie wystarczały, więc na Madagaskar im się marzyło jechać i niewolnictwo wprowadzać, ale wkrótce sami stali się niewolnikami.

  A tych z RPA białych kolonizatorów Rosja nigdy nie powinna przyjąć. Niech wracają do swoich macierzystych krajów zachodnich skąd faktycznie pochodzą. Niech nie zaśmiecają słowiańskiej ziemi i kultury zdegenerowaną filozofią apartheidu. Wyobrażasz sobie ludy Syberii poddane ich kolonialnej inwencji? Chciałbyś u takiego robić za “murzyna”, czyli po polsku za parobka?

  Prawdziwie słowiańska kultura, nigdy nie akceptowała niewolnictwa.

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2018 o 21:52
  Permalink

  @Miecław. Dlaczego nie? Normalni,uczciwi, przyzwoici ludzie
  z jakimś dorobkiem życiowym – Rosja na pewno skorzysta.
  Niedawno linkowałem o powyższym z “ru-neta”.
  Dlaczego nie zamierzają wracać do ‘swoich”?? To proste,ci ludzie
  uciekają Miecławie przed marksizmem – więc…sam chyba rozumiesz
  jaki sens ma chowanie głowy z pod deszczu pod rynnę ?
  Miecławie, przypominam sobie że wspominałem ‘coś” o południowej Rosji, którą są zainteresowani na miejsce nowej dyslokacji z uwagi po podobieństwo klimatu,
  zwłaszcza lata,(wiosna,jesień) i i doskonałe tereny uprawne (czarnoziemy).

  Odpowiedz
 • 30 lipca 2018 o 22:07
  Permalink

  @krzyk58. 30 lipca 2018 at 21:52

  No to współczuję Rosjanom. Chyba źle im życzysz? Bo przeniesienie ich mentalności na grunt rosyjski-słowiański, to wyrządzenie słowiańsko-rosyjskiej kulturze wielkiej krzywdy.

  Oni nie uciekają przed marksizmem, to własna zbrodnicza karma ich ściga i przed tym uciekają. Kiedyś musiało to nastąpić ze względu na rosnącą świadomość ludzi na świecie i ostateczny (miejmy nadzieję) koniec niewolnictwa.

  Odpowiedz
 • 20 września 2018 o 21:07
  Permalink

  Dla mnie i mego krótkiego w skali globalnej i nie tylko życia, ważnym jest , aby wszystko co co sie wokół mnie i wraz ze mną działo , skupiało sie na dążeniu do tego by służba dla dobra sp[ołecznego , była faktem, nie tylko pobożnym życzeniem.

  Przeszło wiele rządów od 1989r i moim zdaniem , dobru społecznemu , najlepiej słuzy rząd partii – PiS. Daleki od doskonałosci , ale najlepszy .z otoczenia. Oby wreszcie tez przypomniał sobie o doli nieuprzywilejowanych EMERYTOW i poprawił ich ciężki byt , zamieniając go na godne życie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.