Kreowanie klęski pana Andrzeja Dudy odnosi pierwsze sukcesy

fot. red.

Kreowanie klęski pana Andrzeja Dudy odnosi pierwsze sukcesy. Nie ma niczego łatwiejszego, niż kampania negatywna, zwłaszcza jak wybór jest plebiscytem – głosujemy przeciwko kandydatowi obozu rządzącego i co nam zrobicie? Co więcej, będziemy namawiać, żeby inni głosowali przeciwko kandydatowi obozu rządzącego – i nic nam nie zrobicie! To jest koncepcja opozycji i dużej części mendiów, które ją wspierają.

Co ciekawe, ta genialna i niesłychanie skuteczna koncepcja to efekt słabości kandydatki opozycji, ponieważ promowanie jej osoby – nie ma żadnego sensu, zdecydowano się na koncentrację tych sił, które posiadają na atakowaniu rządu, całego obozu i osobiście pana Dudy.

Pułapka polityczna z kwestią przeznaczenia 2 mld PLN na onkologię jest genialną osią kampanii, a Koronawirus prawie na pewno będzie jej wielkim uzupełnieniem – jeżeli rząd zawiedzie, a w mendiach jego działania na pewno będą tak przedstawione – to będzie wspaniałe (w ujęciu retoryki politycznej i nauki politologii) dobicie leżącego.

Rządzący w swoich pomysłach dochodzą już do „nastej” emerytury dla emerytów, zwiększenie zasięgu społecznego 500+ już nie zadziała, chyba że nastąpiłaby jego waloryzacja, ale na to nie bardzo są pieniądze. Stąd słowa pana prezesa sprzed kilku dni, w których stworzył teoretyczną możliwość przegrania wyborów przez pana Andrzeja Dudę. Oni nie mają pomysłu co zrobić, żeby odnieść sukces w wyborach, co więcej – nie mają asa w rękawie. Chyba nawet zbliżają się do ściany i panuje tam przekonanie o naturalnej ścieżce sukcesu, albowiem w otoczeniu pana Prezydenta jest zbyt dużo wodzów, a za mało szeregowych „Indian”. To widać gołym okiem, jak się popatrzy na to, kto prowadzi kampanię pana Prezydenta.

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich rozsądnych ludzi, nasi rosyjscy przyjaciele, odpowiedzieli pozytywnie na prośbę władz Polski w związku z potrzebą pomocy w organizacji wizyty delegacji państwowej 10 kwietnia w Smoleńsku. To nieco komplikuje kampanię wyborczą, albowiem pan Prezydent Duda – już musi tam pojechać. Gdyby z Rosji nie przyszła pozytywna odpowiedź, to można byłoby to odpowiednio rozegrać na nucie rusohisterycznej i zdobyć na tym kilka punktów w elektoracie. Opozycji ciężko byłoby to krytykować, bo sama jest w większości znana z rusofobicznego stosunku do Rosji.

Na „froncie” europejskim również nie ma sukcesów, bo negocjacje budżetowe nie przyniosą nam takiego sukcesu, jak słynny „tort” z góry Euro, przy którym pan Tusk pozwolił sobie na publiczne wystąpienie. W tym zakresie nie będzie sukcesu, a jeżeli będzie problem z polityką rolną i nasi rolnicy nadal będą traktowani gorzej, niż rolnicy innych krajów Unii, to rządzącym może zabraknąć kilku procent. Ponieważ właśnie na wsi i w małych miasteczkach należy szukać przewagi głosów dla pana Andrzeja Dudy. Jak na tą chwilę, tutaj swoje gra pan Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest doskonałym liderem, to zadziwiające że nie ma żadnych wpadek. Co więcej, jest niesłychanie pozytywnie odbierany przez ludzi. Z pełnym zaufaniem należy rekomendować głosowanie na pana Kosiniaka-Kamysza, a jeżeli skrystalizuje swoje poglądy na kwestie wschodnie w sposób racjonalny i odpowiadający naszej realnej racji stanu, to należy na niego głosować także i w drugiej turze, której bezwzględnie należy mu życzyć.

Miasta są uwiedzione przez „skrzywdzonych” ludzi w togach, histeria jaką mendia zrobiły wokoło przywilejów sądownictwa jest czymś niesłychanym, co ze szkodliwością można porównać chyba tylko do promowania emerytur pod palmami z OFE lub Powszechnego Programu Prywatyzacji. Jednak wśród ludzi, których rządzący zrazili do siebie przez działania związane ze zmianami w sądownictwie, nie należy szukać głosów.

Jeżeli już rządzący mają szukać głosów, to w elektoracie prawicowej prawicy, czy jak kto woli prawicy ideowej. Ci ludzi właśnie prowadzą grę swojego życia. Nie ulega wątpliwości, że nie ma tam szans na drugą turę, ale rozsądne zmobilizowanie elektoratu, w zamian za konkretne zobowiązania polityczne pana Dudy i całego obozu dobrej zmiany – np. w bolesnej kwestii migracji z poza Unii Europejskiej, czy postulowanej racjonalizacji kwestii wschodniej – to jest stawka, o którą warto grać.

Ekonomia również nie pomoże rządzącym, ponieważ jest wyraźnie drożej i to dużo, a nawet już zauważanie, trwale dużo drożej, niż w czasie, który ludzie ogarniają pamięcią. Na to nakłada się polityka sektora finansowego, która powoduje, że lokowanie pieniędzy w bankach – nie ma sensu, a w większości inwestycji portfelowych, jest obarczone olbrzymim ryzykiem. Jak już ludzie stracą na trzymaniu pieniędzy w banku, to jeszcze państwo nakłada na nich pamiętny podatek nazywany od nazwiska pana Marka Belki. To na pewno nie pomoże panu Prezydentowi w budowie pozytywnego przekazu na wybory.

Jak można podejrzewać, w pewnym zakresie część otoczenia pana Dudy, nie nadaje się już do ciężkiej pracy kampanijnej. Nie da się zrobić całej Polski autokarem, to bezskuteczne jeżeli media zawodzą. Pan Prezydent ma przeciwko sobie większość mendiów i mediów parówkowych, jak również dominującą część osób kreujących opinię publiczną. Media prawicowe i narodowe są odbierane przez hermetyczny już elektorat, druga strona nie ogląda tych przekazów, a nawet jeżeli słyszy brednie, że w naszym kraju nie ma drożyzny – to tym bardziej, będzie reagować negatywnie.

Smutne jest to że opozycja i rządzący będą się przerzucać odpowiedzialnością o wszystko i oskarżeniami o np. nieudolność przy rozprzestrzenianiu się Koronawirusa, ale nie są w stanie się porozumieć, jak zmienić system, żeby państwo jako całość było w stanie reagować z wyprzedzeniem i skutecznie na takie zagrożenia. Spór o mydło pomiędzy najwyższymi politykami, z wykształcenia i zawodu – lekarzami, jest po prostu smutny. W ten sposób pokazujemy całemu światu, że nawet nie potrafimy ze sobą sami rozmawiać.

20 thoughts on “Kreowanie klęski pana Andrzeja Dudy odnosi pierwsze sukcesy

 • 28 lutego 2020 o 05:10
  Permalink

  tak jest jeżeli kampanię robią tłuste koty

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 05:16
  Permalink

  Rzeczowy komentarz do zaistniałej sytuacji, gdy NAWET Pan Naczelnik i Prezes – dopuszczają możliwość współrządzenia obozu PiS z reprezentantem opozycji jako Prezydentem.

  Po prostu, wówczas władza Pana Jarosława K. – jeszcze bardziej wzrośnie.

  Stanie się JEDYNYM źródłem władzy dla swego obozu, która zcieśni się wokół Niego.

  Dochodzi do “kopiowania” wzorca ataku na sędziów kradnących wiertarki ze strony Ojca Dyrektora, ale skierowanego na Sądy Biskupie, które w Jego opinii niesłusznie rozpatrują wiele spraw o pedofilie pośród księży.

  Tak to powielony zostaje zły wzorzec.

  Podobnie bezczelny, populistyczny, a zarazem prostacki.

  Tylko że WIERNY LUD to kupi.

  Odpowiedź hierarchii Kościoła na pewno na to będzie, ale nie od razu, bo temat jest “śliski” i trudny, no bo Ojciec Dyrektor to jest druga Osoba (zaraz po Naczelniku Państwa) w Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo.

  Dzieje się, a niepochlebne opinie mediów opozycyjnych o kandydacie Kosiniaku-Kamyszu świadczą o tym, że jest On dla Ich Kandydatki – po prostu NIEBEZPIECZNY.

  Dalej należy czekać na pierwsze fale paniki, gdy pojawią się pierwsze zachorowania na koronawirus.

  Będzie niedobrze, ludzie mogą zachowywać się nieodpowiedzialnie w naszym bardzo podzielonym kraju, dlatego kto jest wierzący, niech się modli o to, żeby tego wirusa w Polsce nie było.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 05:32
  Permalink

  Wygląda na to ze zapowiada się klęska dobrej zmiany…

  Odpowiedz
  • 1 marca 2020 o 12:45
   Permalink

   Co za podła zmiana! Min.Srodowiska z daczą o wartości 500tyś której zapomniał wpisać do oświadczenia-organizującego pojedynczy ochlaj i wyżerkę dla kolesi z Torunia i biskupów za 400 tysięcy; mamy ministra MSWiA, który zatrudnia do BORu ludzi nie potrafiących prowadzić auta zgodnie z przepisami ruchu drogowego ani zmienić w nim opony, mamy niedouczonego mgr prawa, któremu “studentki wpłacają” po 20 tysięcy na partię; mamy prokuratora stanu wojennego wołającego do innych: precz z komuną; “uniewinnionego niewinnego” szefa CBA; małżonkę TW Wolfganga z wilczym biletem do sądu rejonowego za nieróbstwo i niekompetencję; mamy swira który podczas szaleńczego rajdu z jednego bankietu na następny rozbija dwie limuzyny zakupione wcześniej po 1,2 mln za szt; mamy zamiatacza aptecznego nad którym oficerowie Wojska Polskiego trzymają parasole a generałowie salutują mu ‘Czołem Panie Ministrze’; marionetkę wykonującą co piątek i poniedziałek wbrew przepisom lot wojskową casą do i ze swojej wioski gdzie każdy przelot kosztuje więcej niż przeciętny Polak zarabia przez rok; mamy prezesa SKOK brylującego na stanowisku szefa komisji finansów w Senacie, podczas gdy my jako klienci banków spłacamy 4 mld manka w nadzorowanej przez niego piramidzie finansowej; mamy geniusza dyplomacji, który jako sukces swoich zabiegów dyplomatycznych podaje nawiązanie kontaktu z San Escobar; mamy geniusza finansów, który w jeden rok natłukł nam blisko 100 mld nowych długów; a wszystkimi nimi zawiaduje woniejący naftaliną eksponat z muzeum PRL-u, żyjący już tylko żądzą zemsty na Tusku, choć to nie Tusk, a on sam wykonał telefon do swojego brata na 15 minut przed jego i dziewięćdziesięciu pięciu innych ludzi śmiercią w katastrofie spowodowanej lądowaniem za wszelką cenę we mgle.

   https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

   Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 07:04
  Permalink

  Pani Kidawa Błońska jest bardzo ułożona. Grzeczna. Fajna. Zbyt. Brak jej moim zdaniem polotu, rzutkości, oryginalności i charyzmy.

  Moim zdaniem zwojowałby Polskę pan Arłukowicz. To jest facet rzutki, energiczny, trochę brak w nim pokory ale to jest fajne. Nie jest to moje marzenie, ja tylko mówię o tym, że w ostatnich kilkunastu latach opozycji BRAK celności. Co z tego, że ma tarczę, strzałę i łuk? łapie przypadkowe osoby na ulicach i mówi: Dawej! teraz Twoja kolej? Umisz? umisz! Dawej!

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020 o 18:49
   Permalink

   Byłaby “fajniejsza” gdyby nie odcięła się za pomocą samokrytyki od ” marcowych błędów młodości”…
   “Moim zdaniem zwojowałby Polskę pan Arłukowicz. ” Znamy, pamiętamy i najkorzystniej będzie jeśli pomilczymy (sobie).

   Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 08:46
  Permalink

  Są na świecie narody które nawet po największych klęskach szybko odbudowują swoją potęgę gospodarczą, naukową kulturalną, polityczną i militarną. Są też takie, które nawet po wielkich, wygenerowanych szczęśliwymi zbiegami okoliczności, sukcesach wpadają w ciąg harmoniczny erodujący stopniowo ich: gospodarkę, politykę, naukę, kulturę i obronność. To my Polacy i nasza ojczyzna jest przykładem tej drugiej grupy. Jest to widoczne szczególnie jaskrawo wobec sąsiedztwa posiadających wielką zdolność odradzania Niemców i Rosjan. Czyżby nasza wielopokoleniowa słabość wynikała z działań dominującego kościoła i feudalnych tradycji sprawowania władzy państwowej? Czyżby jednej i drugiej instytucji zależało na utrzymywanie “ciemnego ludu” w bogobojnej wegetacji pozbawiającej potrzeb wyższych niż: micha, fura, ogłupiająca papka z telewizora i wiara w nagrodę po śmierci? Jeżeli nie, to z czego wynika nasze: nieuctwo, wtórny analfabetyzm, podatność na najprymitywniejszą reklamę i indoktrynację. To te cechy pływają na nasze wybory polityczne i społeczne. To dzięki nim powołujemy do przywództwa cudzych wasali ochoczo sprzedających narodowe interesy za własne korzyści płynące zza granic, w zamian za koncesjonowanie eksploatacji polskich zasobów: ludzkich, materialnych i naturalnych.
  Aby taki stan mógł się utrzymywać wielopokoleniowo, koniecznym jest utrzymywanie ludu w ciemnocie, by wciąż powtarzał błędy swoich przodków.

  Odpowiedz
  • 8 marca 2020 o 13:05
   Permalink

   DO Pozorovatel !!!
   Wiele osób nadal nie dostrzega upadku, klęski Państwa i Narodu. Przeciwnie.
   Widzą jego ,,rozwój i sukcesy”. A tak ogólnie ich zdaniem nie jest w kraju źle. Sporo się buduje mieszkań, domów , pięknych wilii, powstaje mnóstwo inwestycji w kraju. Wciąż poszerza się lista milionerów, multimilionerów a nawet miliarderów, nawet wśród prostych, szeregowych obywateli. Coraz więcej zarabiają artyści, wysocy i średni urzędnicy państwowi i samorządowi, parlamentarzyści krajowi i Unijni; słowem jest nieźle , a będzie coraz lepiej . Nie ma powodów do niezadowolenia i narzekania.
   A to , że jest bezrobocie … Zawsze było w kapitalizmie.
   To że oficjalnie pisze się , że około 3 miliony Polaków wypędziła bieda i nędza z Ojczyzny musiało się z konieczności osiedlić u obcych,

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego-2015-10

   to , że są wciąż miliony bezrobotnych w kraju nie jest najgorsze.
   Gdy likwidowano polską gospodarkę, gdy Leszek Balcerowicz wprowadzał kapitalizm, to Pierwszy Obywatel ,symbol polskiej mądrości Polaków Lech Wałęsa uspakajał:
   jak u nas nie będzie pracy , to ludzie pojadą na Zachód popracować, zarobią pieniądze, wrócą do kraju i założą po powrocie własny biznes.
   A że jest trochę biedy i bezrobocia, to winni są sami ludzie bo nie uczyli się, nie zdobywali praktycznych, potrzebnych kwalifikacji , są niezaradni, leniwi…
   Tylko człowiek o takim poziomie umysłowym jak Wałęsa mógł tak myśleć.

   ŹRÓDŁO: https://argo.neon24.pl/post/127343,polske-zniszczyla-partia-pod-nazwa-solidarnosc

   Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 09:37
  Permalink

  “Oni nie mają pomysłu co zrobić…” Pan Prezes za/powiedział w porannej audycji radiowej, której był dziś gościem iż należy wzmóc czujność “około urny wyborczej w czasie wyborów”….
  Jarosław Kaczyński: Donald Tusk to zapowiedź agresji w przestrzeni publicznej
  https://www.youtube.com/watch?v=QKBYAQbYCPQ&t=431s

  “Не важно, как голосуют, важно как считают.”
  Всем известная фраза «не важно, как проголосуют, а важно то, как посчитают» принадлежит Наполеону III. Произнес он ее после очередного плебисцита во Франции.
  Тов. Сталин просто лишь их перефразировал: «В буржуазных странах важно не как проголосуют, а как посчитают».”

  @Mniejszość antymetroseksualna. I co po? Jeszcze lepsza “dobra zmiana”? To już
  uchowaj Boże…. 🙂 I tak źle i tak – niedobrze…. jak przystało na “chodzącego po ziemi”
  stawiam na zwycięstwo Dudy – w drugiej turze.

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 12:28
  Permalink

  NIE DLA TYCH CO MAJĄ GŁOWY TYLKO DO NOSZENIA KASKÓW BUDOWLANYCH!!!
  KAŻDY POLAK,KTÓREMU NA SERCU LEŻY DOBRO KRAJU POWINIEN TO PRZECZYTAĆ !!!

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 17:58
  Permalink

  Po kolei – @Grzegorzu z Kotliny – jeszcze lepszym kandydatem byłby Adrian Zandberg . Jego mowa w Sejmie porwała wszystkich . Co ważne – jako jedyny z tzw. establishmentu zaatakował USA , co u nas jest zbrodnią nawet nie nieformalną , czego doświadczył Mateusz Piskorski .
  Arłukowicz ma niewątpliwe jaja , ale PO jaj nie ma !

  @pozorovatel – ten narastający harmonicznie ciąg głupoty spowodował w PL STYROPIAN ! Nikt inny . Nadchodzą teraz ciekawe/wredne czasy .
  Np. Korea odwołała manewry . Natomiast od DZIŚ US Army i inn. natowskie draby będą podróżować po PL czołgami , ciężarówkami i normalnymi pociągami (!) nie zważając na COVID 19 . Aż do sierpnia !!!
  Bo “nasz” rząd nie powie przecież NiE ! Wykluczone !

  Koszmar dla Europy może się zacząć z powodu COVID 19 – spadek PKB i NAJWAŻNIEJSZEJ wiadomości . Erdogan i Syria . Można o tym przeczytać w Sputniku i np. GW . Co KAPITALNE w GW ludzie komentujący już myślą (!) i i nie walą w Rosję , tylko w Turcję i USA !!!

  Fe , przecież mendia pokazały filmy oo Idlib i uchodźcach . Sęk w tym , że to Turcja atakuje Syrię w … Syrii i jeszcze zwołano pilnie posiedzenie NATO z uwagi na skargi … Turcji . Ta poskarżyła się , że jest atakowana w … Syrii przez …Syrię . Erdogan wspiera też Al Kaidę ( sumarycznie ) w Syrii a zwalcza w Turcji !

  Jaja jak berety . Stoltenberg jak zwykle coś p…..ł , że popierają Turcję , która rozrabia już w Syrii , Grecji , Rumunii , Cyprze , Ukrainie ( vs Rosja ) i dalej .

  Oczywiście NATO wezwało bla,bla,bla do rozmów dyplomatycznych i uwzględnienia stanowiska Rosji , ale Erdogan jest nieobliczalny i ma atuty –
  właśnie dał “niewinny” komunikat w mediach , że nie może już bronić swej granicy przed uchodźcami – co zostało bystro odczytane przez uchodźców i właśnie zaczyna się kolejny EXODUS do Europy !
  Ledwo parę lat temu powstrzymany przez Rosję pomagającą LEGALNYM władzom Syrii !

  Dobrze więc URWAŁ nie jest ! Wirus i exodus ! Zainteresowanym przemianą w dobrą stronę polecam przeczytanie paru komentarzy pod artem ws. Idlib w GW . Urwał nać – ci ludzie naprawdę zmądrzeli !
  Obwiniają bowiem Turcję , USA i NATO a nie Rosję ( co zawsze lansowała GW ) ! Cud jakiś , czy co ?

  Tym niemniej robi się WUJOWO w Europie !!!

  W GW przeczytałem też art o elektrowni jądrowej na Białorusi . Jak zwykle chcieli coś obes..ć , ale jak na GW mało . Oczywiście podkreślali głupoty i pisali kłamstwa skoro nawet MAEA wizytująca elektrownię nie dopatrzyła się błędów , ba nawet wyróżniła parę pomysłów . Ale zawsze w konkluzji dobrze napisać ( obes..ć ) Rosję . Otóż TANI prąd z Ostrowca byłby na rękę – no komuż by jak nie Rosji ! Bo Białoruś musi spłacić kredyt !

  Czyli kompletne styropianowe zbydlęcenie – wuj tam tani prąd dla Polski , przecież Ruski na tym zarobi ! Chore i harmonicznie się nakładające sprzężenia BYDLĘCEJ głupoty !

  Jednocześnie ta sama GW daje tekst o tym , że cwaniaki z różnych partii zarządzające spółką EJ 1 ( el. jądrowa 1 ) w budowie (???) wzięli już ponad MILIARD złotych na pensje i inn. pierdoły . Natomiast ta EJ1 nie jest nie tylko w budowie , ale nawet nie ma lokalizacji (!!!) , nie mówiąc o dalszych najważniejszych rzeczach .

  Tym niemniej Erdogan przebija wszystko ! Smutno pzdr.

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020 o 21:37
   Permalink

   Wsio, rawno – trockista…

   “W GW przeczytałem…” kto czyta……sam sobie szkodzi. 🙂
   Poczytaj panie pochodzenie polityczne i życiorysy,
   ‘Taż to panie nastojaszcze komunisty”, z takimi że tradycjami rodzinnymi,
   korzeniami jeszcze w KPP, CBKP (w Moskwie), KP(Zachodniej Ukrainy), KP(Zachodniej Białorusi) itd. przewerbowani w drugiej połowie na słuszny (tym razem) komunizm …..”stalinowcy”. A Sz. oczekuje obiektywnej, wiarygodnej oceny,nienawiść do Rosji
   i wszystkiego co na Wschodzie to u nich odreagowanie… pewien syndrom mający
   w nazwie drugiego członu stolice pewnego kraju skandynawskiego, czy jakoś tak,
   może Miecław podpowie BO, … wstyd przyznać – zabyłem.. 🙂

   “Tym niemniej Erdogan przebija wszystko !” Oby nie zaplątał się we własne nogi, BO
   na takiego mi wygląda, nie da rady nawet Erdogan grać jednocześnie na kilku fortepianach, w najlepszym przypadku słyszalne będą ( a, SĄ) fałszywe nuty. 😄

   Odpowiedz
  • 28 lutego 2020 o 22:59
   Permalink

   Drogi Fly

   Ja tylko wspomniałem o najlepszym przykładzie wśród Platformy. To nie moja bajka. Natomiast faktycznie Zandberg zmiótł wszystkich. Ale poczekajmy na jego mocniejszą pozycję, z pewnością kość utknie mu w gardle.

   Uczulam na Sputnik. Sputnik Sputnikowi nierówny. Nasz jest prowadzony przez oszołomów polskich na punkcie których mamy hopla. Oczywiście tam jest świetna pani Bąbczyńska-Jelonek, ale jest też i nawiedzony ideowo i nienawidzący świata Augustyniak. Zresztą niebezpieczny typ. Reszta to kmioty nie podpisujące się nazwiskiem, sługusy brytoli i amerykanów. Proszę sobie porównać nawet wydanie brytujskie z tego samego dnia Sputnika z polskim. W naszym jest łechtanie naszych polskich prawd, dążeń, naszego zasranego honoru, uprzedzeń czy stereotypow. Niczym to dziadostwo nie różni się od TVP.

   ps. jeśli ktoś z Was jest Augustyniakiem, to przepraszać nie zamierzam.

   Odpowiedz
   • 29 lutego 2020 o 07:56
    Permalink

    Już ‘swego czasu” zauważyłem na forum OP nierówną formę (delikatnie ująłem) Sputnika
    Moja ocena dorobku na “Sputniku” imiennie wymienionych jest diametralnie różna,
    co do pozostałej oceny – przychylam się, przypominam zarazem iż ze stajni
    wywodzi się oszołom J.K.

    “ps. jeśli ktoś z Was jest Augustyniakiem, to przepraszać nie zamierzam.”
    Przeżyjemy, – w internetach produkują się różni mędrcy,(na służbie) także “syjonu”…

    Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 22:10
  Permalink

  Kandydat na Prezydenta z partii kurtyzan powinien: najpierw przypomnieć sobie o ludowych korzeniach i o walce chłopów o Polskę Ludową; przeprosić naród za wszystkie grzechy transformacji w których maczali ręce; złożyć hołd ofiarom przeklętych przez lud po wojnie; podziękować Polsce Ludowej za ziemię dla chłopów, elektryfikację wsi, likwidację analfabetyzmu itd.; przeprosić naród za głosowanie nad gloryfikacją kolaborantów faszystowskich; wziąć rozwód z Kościołem – to tak na początek. Bo grzechów się nazbierało co niemiara. Dopiero na bazie skruchy i autentycznego żałowania za grzechy, może odbudować zaufanie społeczne. Inaczej nie ma szans, bo są sprawy, których się nie wybacza, nawet ziomkom, jeżeli są pozbawieni honoru i robią za kurtyzany.
  Tako rzekł słowiański chłop z dziada pradziada.

  Odpowiedz
 • 29 lutego 2020 o 09:31
  Permalink

  Dodatkowo dochodzi przewidywana “kapryśność” obecnego Prezydenta w ewentualnej drugiej i OSTATNIEJ kadencji.

  Dlatego Naczelnik naszego Nadwiślańskiego i Banasiowego Macondo woli już toczyć spory z przedstawicielem opozycji jako Nowym prezydentem.

  Wówczas Jego władza będzie Nad-absolutna i dogłębna.

  Zadziała syndrom otaczających “dobrą zmianę” wrogów i “oblężoną twierdzę”.

  Stolica przeniesie się do Torunia, a tam całe Imperium Ojca Dyrektora jako narzędzie do sprawowania totalnej władzy nad Nadwiślańskim Macondo, a nawet nad Episkopatem, który zamierza wszczynać jakże niesłuszne dochodzenia w spawach pedofilii wśród kleru …

  Przecież te oskarżenia nad pedofilią pochodzą z zagranicy i są formułowane w obcym języku.

  Dochodzi atak na Arcybiskupa Gdańska, którego ma ponoć kontrolować jakiś Obcokrajowiec nasłany z Watykanu.

  Znowu obce języki w użyciu!

  Układa mi się nowy FRONT WALKI z OBCYMI, co chcą nam mówić (w obcych językach) – jak mamy żyć, jak stosować prawo i jak oceniać wyrazy czułości wobec dzieci – stosowane przez niektórych księży.

  Zgroza!

  Naczelnik już to sobie wszystko przemyślał i jeśli przypadkiem Andrzej Duda wygra wybory (raczej w drugie turze, niż pierwszej) – to będzie konieczna zmiana Jego planów.

  Wtedy będzie Mu trudniej, bo dojdzie NIEPEWNOŚĆ w zachowaniu obecnego Prezydenta, a tego Naczelnik nie lubi.

  Ma być zdyscyplinowane podporządkowanie aparatu partyjnego i państwowego oraz poniekąd Kościelnego – w sprawowaniu przez NadNaczelnika totalnej władzy.

  Będą pewne kłopoty z finansami i ewentualną epidemią koronawirusa, ale to się da załatwić poprzez zdyscyplinowanie mediów,

  Wystarczy wprowadzić zapisy ustawy o stanach nadzwyczajnych.

  Amen.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.