Koronawirus to taka współczesna wojna światowa? Wojna, która zmienia zupełnie układ sił?

COVID-19-Longontsteking By Opzwartbeek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88496853

Koronawirus to taka współczesna wojna światowa? Wojna, która zmienia zupełnie układ sił? To przytoczenie myśli pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej, które przedstawił w swoim wystąpieniu na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni w ostatni poniedziałek 24 sierpnia br. Warto poszukać tego wystąpienia pana premiera, było bardzo dobre, miało kilka odniesień do sytuacji w Europie Środkowej, co samo w sobie jest symptomatyczne, bo widać że na nią się orientujemy. Zniknęła orientacja na Unię Europejską, gdzie co prawda zjadaliśmy okruchy z pańskiego stołu, ale przynajmniej mieliśmy pewność, że one będą, no i ciepła woda w kranie była, można było umyć ręce. Ciepła woda jak wiadomo jest potrzebna zawsze, a zwłaszcza zimą.

Nie będąc złośliwym, można przypomnieć słowa pana premiera z kampanii wyborczej, gdy mówił o niskim zagrożeniu koronawirusem, ale niech mu będzie że wówczas mówił w kontekście indywidualnym a teraz globalnie. Bezwzględnie w naszym interesie jest uznać koronawirus za zagrożenie zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i globalnym, bo jego skutki są zagrożeniem dla naszego społeczeństwa, stylu życia i wszystkiego w ogóle.

Z planowaniem strategicznym nie było w naszym kraju dobrze nigdy, w zasadzie udało się tylko Kazimierzowi Wielkiemu. Później to się po prostu tutaj nie udawało, przyczyn było zawsze bardzo wiele, ale w każdej epoce dominowała jedna – brak związania elit z narodem i państwem. Nasze elity od momentu jak doprowadziły do upadku państwa i jego podziału przez sąsiadów, zawsze starały się zabezpieczyć sobie byt na Zachodzie. Z tego względu, były bardziej lojalne wobec obcych i im służyły, popychając Naród do szaleństw i wyniszczenia, przez całe pokolenia traktując zwykłych ludzi jako zasób. Wystarczy tylko przypomnieć, że poddaństwo chłopów znieśli władcy zaborczych państw. Ówczesnej elicie, do głowy nie przyszło, żeby zmienić kształt społeczeństwa, które przez wieki wysysali, poniżali i upodlali. Niestety Tadeusz Kościuszko nie miał szans na przeprowadzenie swojej rewolucji.

Z planowaniem operacyjnym również nigdy nie było dobrze, chociaż znane jest wiele przykładów, kiedy odnieśliśmy liczne sukcesy. Lista jest dość długa zwłaszcza z okresu PRL, pamiętamy 1000 szkół na 1000-lecie, elektryfikacje, szpitale, upowszechnienie wykształcenia wyższego, migrację do miast. Niestety zabrakło realizmu w całościowej wizji państwa i tworzenia elementów dobrobytu dla ludności, bo nawet jak ktoś dostał mieszkanie, a nie miał co kupić w sklepie – był niezadowolony. W III RP było już dużo gorzej, bo jak pamiętamy dominowała wizja – „weź kredyt, zmień pracę” i ciągłe napominanie o potrzebie podnoszenia kwalifikacji lub nabywania nowych.

Obecna władza popełniła najgorszy błąd jaki można, czyli uwierzyła we własną propagandę. Właśnie widzieliśmy zapowiedź wydania kolejnych milionów na kolejne muzea, generalnie na politykę historyczną. Nikt nie mówi, że nie są potrzebne, ale w ten sposób nie przybędzie nawet kawałka chleba! Inwestycji muzealnych, poza tymi rzeczywiście ważnymi dla narodowej racji stanu, nie przeprowadza się w kryzysie, jak nie ma na finansowanie podstawowych potrzeb. Oczywiście uznajemy argument, że zawsze jest coś potrzebniejszego. Jednak nie ma niczego ważniejszego, niż zdrowie i życie ludzkie.

Jeżeli jednak pan premier osobiście uznaje koronawirusa za wojnę, to warto się zapytać, jak wykorzystaliśmy czas wakacji, do przygotowania się do ewentualnej drugiej fali? Czy rząd wdrożył jakiś ogólnokrajowy program szczepień na grypę? Powstały procedury selekcji chorych na „zwykłą grypę”, a na Covid? Może pojawiły się „oszczędności budżetowe”, o których nie wiemy?

Jeżeli chodzi o układ sił, to czyżby pan premier spodziewał się upadku Stanów Zjednoczonych, gdzie działania Policji przeciwko przestępcom o zdefiniowanym kolorze skóry, powodują praktycznie wojnę domową? A Covid zbiera swoje żniwo w stopniu bijącym skalę biednych państw afrykańskich? Wyszło na jaw, że w USA nie ma powszechnej opieki zdrowotnej, nie ma szczepień i są problemy, a wszystko kosztuje.

Wnioski są złożone, bo widać że pan premier ma diagnozę sytuacji, do której się sam nie stosuje, chyba że jego poglądy zmieniają się w ciągu kilku tygodni? Widać, że wie i rozumie, że pewien okres w historii świata właśnie się skończył. Dobrze, że myśli o tym jak możemy na tym skorzystać. Problem polega na tym, że tutaj nie ma łatwych recept, ani nie da się napisać prostej strategii – do realizacji punkt po punkcie.

27 myśli na temat “Koronawirus to taka współczesna wojna światowa? Wojna, która zmienia zupełnie układ sił?

 • 27 sierpnia 2020 o 08:39
  Permalink

  Niestety jest to kolejny oszczędny artykuł gdzie krytyka jest kontrolowana tak, aby nie zmierzić władzy, aby zbytnio jej nie naruszyć lecz jednocześnie pokazać czytelnikom jak to redakcja jest po ich stronie. A to się tak nie da. Rybki albo akwarium.

  “Dobrze, że myśli o tym jak możemy na tym skorzystać.”

  Tyle głupot co narobił PiS ze swoimi programami, tyle przekrętów, podzielił Polskę jak jakiś tort ideologiczny, nasrał na wszystkie środowiska i zniechęcił do ludzi wykształconych, grup społecznych tj. nauczycieli, lekarzy, profesorów, sędziów, pielęgniarek, a nawet Ślązaków, rusofilów, germanofilów. Chyba nie tykali CZECHOFILÓW, ale też orientacji seksualnej, no ale:

  “Dobrze, że myśli o tym jak możemy na tym skorzystać.” – wie pan co? to nawet nie podchodzi pod dylematy etyczne. Wypowiadając takie słowa staje się pan pracownikiem urzędowym pionu propagandy. Proszę w takim razie napisać wprost o tym w dziale “Misja” na tej stronie.

  SZANOWNY PANIE ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 09:25
  Permalink

  Prywata, nepotyzm, oportunizm klientyzm wobec faktycznych ośrodków władzy: politycznej i ekonomicznej za wielką wodą i ideologicznej w purpurach. Wszystko w zgodzie z maksymą Madame de Pompadour “Après nous, le déluge”. Po naszych rodzicach odziedziczyliśmy: zielony, żyzny i żywy kawał miejsca na Ziemi; a na nim rządne, sprawiedliwe i wzrastające państwo. Dzieciom i wnukom zostawimy pustynię, oby nie zeszkliwioną i radioaktywną.

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 09:43
  Permalink

  NO PROSZĘ,PROSZĘ … KRAKUER AMERYKĘ ODKRYŁ !!!

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 10:18
  Permalink

  Jak na razie, śmiertelność wynosi jakis promil ziemskiej populacji.- 780 000
  Tyle hałasu o nic….

  Natomiast jest to doskonała metoda zarżnięcia światowej gospodarki, kontroli populacji, pacyfikowania demonstracji antysystemowych.
  5 000 “ofiar” w dziesięciomilionowej Szwecji, to przykład manipulowania plebsem.
  Generowania histerii.
  śmierć 500- 600 osób na milion, nie jest statystycznie istotna z żadnego poza indywidualnym punktu widzenia.

  Drugi watek, to około 6 bilionów do zarobienia przez koncerny farmaceutyczne, produkujące szczepionki.
  Spory tort do podziału.

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 10:39
  Permalink

  Gorzki, ale prawdziwy tekst o naszej NIEMOŻNOŚCI.

  Staramy się, mówimy nawet o problemach, ale jak dojdzie do realizacji, czyli prób ich rozwiązywania – to się nie udaje.

  Gdzie tkwi systemowy błąd w Naszym Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo?

  Czyżby nasze “chciejstwo”, tzn. przegadanie problemu i tromtadracja?

  Brakuje pracy od fundamentów i konsekwencji we wdrażaniu RAZ PRZYJĘTEJ strategii, o ile ona powstanie i zostanie przez większość – zaakceptowana.

  W normalnych warunkach to się u nas nie udaje, musi być “wróg u bram” albo inne WIELKIE ZAGROŻENIE – wówczas dokonujemy cudów, ale tej mobilizacji i samodyscypliny starcza na krótko, stąd SKOKOWOŚĆ w rozwiązywaniu fragmencików, bez dbania o całość i kontynuacje …

  Powinniśmy brać przykład z Niemiec, gdzie widzi się sprawy na pokolenia, a rozwiązania muszą być przydatne wszystkim, niekoniecznie tylko rodzinie.

  Opiszę przypadek z lat 1946-47 na Ziemiach Zachodnich, gdy ostatni Niemcy przygotowywali się do opuszczenia swoich posiadłości w okolicach Dzierżoniowa, bo nie wszystkich objęła fala wywózek z lat 1945-46.

  Pozostali ważni niemieccy “fachowcy” od infrastruktury i inni potrzebni napływającym Polakom.

  Z jednego z domków z ogrodem miała wyjechać rodzina niemiecka, już jakoś zżyta z napływową ludnością.

  Termin wyjazdu był przewidziany na październik-listopad, ale właściciel Niemiec jak co roku przygotowywał ogród do zimy i następnej wiosny.

  Skopał i nawoził grządki, oporządzał drzewa, poprawiał nawet sztachety w płocie …

  Zapytany przez nowych sąsiadów, przybyszów z Centralnej Polski – dlaczego to robi, skoro za kilka tygodni już Go tu nie będzie i ktoś inny przejmie jego dobytek? – odpowiedział, że ta jego praca KOMUŚ przecież się przyda, no i Ziemi oraz Jego drzewom należy się PIELĘGNACJA …

  Takie podejście było tam powszechne, to nie był pojedynczy przypadek.

  Dlatego według mnie, tu leży sedno naszych problemów typu: dojutrkowość i bylejakość.

  Bo życie trwa i wymaga odpowiedzialnego podejścia do rozwiązywania spraw, poczynając od najprostszych – i nie ważne kto na tym w danym momencie skorzysta.

  Stąd jest STAŁA przewaga cywilizacyjna Niemiec nad ludnością tubylczą Nadwiślańskiego i Banasiowego Macondo.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 27 sierpnia 2020 o 20:38
   Permalink

   genau. so ist es. Die Polacken verstehen es erst fuer 100 Jahre

   Odpowiedz
   • 30 sierpnia 2020 o 22:43
    Permalink

    @daniel
    jest:
    “…verstehen es erst fuer…”
    a powinno być:
    verstehen es erst IN itd.
    Als to tak, na marginesie…

    Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 10:53
  Permalink

  To dobrze wróży że (powoli) zrzucamy darowywane nam eurokołchozowe okruchy, za nic mając (?) powiedzenie że (jakoby) darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
  To źle wróży że tzw. Jewropę Środkową próbujemy przypasować do tzw. “międzymorza”,
  czyli kordonu sanitarnego wobec FR, to nie może udać się w przypadku ponownego zwycięstwa
  D. (Fredowicza) Trumpa, nasi rządzący kosmopolityczni (neo)komuniści liczą (po cichu)
  na zwycięstwo wyborcze za oceanem tego pana/towarzysza co to (już) do trzech nie potrafi zliczyć…
  Reasumując: “to wszystko” są tzw. ruchome piaski i fatamorgana, a nowe rozdanie geopolityczne
  ma zamknąć się do 2025 r. …. i już nie będzie – pomyłuj pane – sam na TO zapracowałeś G. Dyndało…
  I co dalej? Jako że historia kołem się toczy, nowe miatieże? Nie, tym razem nie będzie “obiektu
  nienawistnych westchnień”, TO może być – geopolityczny majstersztyk!
  —————————————-

  https://www.youtube.com/post/Ugx2J1HeiRouZ5CVnV54AaABCQ

  Naszym (formułowym) (neo)komunistam, (euro)lewicowcam itp. (celowe przejęzyczenie) dedykuję komentarze….”Pana Nikt”.

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 11:25
  Permalink

  Ludzie przetrzymywani w zamkniętych zamkniętych miejscach mieli czas i często mieli ochotę wchłonąć większość całodobowych relacji medialnych na temat błędnie nazwanej pandemii. Podsumowując, wszystkie te medialne sensacje stały się jedną z najbardziej skoordynowanych operacji psychologicznych w historii.

  Konsekwencje były ogromne dla zdrowia psychicznego wielu ludzi. Ta masowa zmiana postaw i zachowań jest wynikiem eksperymentów medialnych przeprowadzanych na ludziach bez ich świadomej zgody. Sukces mediów w doprowadzeniu do stada podporządkowania się propagandowym przekazom stanowi ogromną zachętę do tego, by nadeszło więcej tego samego. Okazuje się, że tematyka zdrowia publicznego oferuje praktycznie nieograniczone możliwości dla interesów dążących do władzy i agentów do ingerencji w prywatność, wolności obywatelskie i prawa człowieka tych, których chcą manipulować, kontrolować i wykorzystywać.
  https://www.unz.com/article/lockdowns-coronavirus-and-banks-following-the-money-2/
  ==========

  “Milczenie owiec” prowadzonych przez pasterzy do rzeźni.

  Odpowiedz
  • 27 sierpnia 2020 o 13:47
   Permalink

   Dawno już temu Henry Kissinger wprowadził termin “depopulacji”. Dziś realizuje go szef Microsoftu Bill Gates i korporacje Big Pharma

   Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 14:38
  Permalink

  Chyba rządzące post-sanacyjne “jaśnie państwo” jest nieźle zagubione w tej swojej polityce. Postawili na złego konia, nie widząc, że jest już zarżnięty i można razem z nim paść. Teraz robią bokami i jak kundle się motają uczepień podartych spodni zachodniego pana. Bo tam też nie lepiej się dzieje. Hegemon okazał się III światem. Dziwne, że tego nie zauważyli jeszcze 40 lat temu, gdy ja to dostrzegałem zza żelaznej kurtyny. Ich plany były wielkie na władzę nad światem a tu jakaś Rosja się podniosła ze smuty; jakieś Chiny uratowały swój komunizm; jacyś innokulturowi przypominają sobie o wiekach niewolnictwa ich przodków i chcą brać odwet; jakaś pandemia niszczy gospodarkę kapitalistyczną bo być może planeta ziemia ma dość ludzkich debili i chce trochę uprzątnąć to śmietnisko. No i co robić i jak żyć w czasach, gdy lud już nie ma tyle zrozumienia dla “jaśnie pańskich” rządów i nie chce pracować tylko z miskę ryżu? Czyżby już panu premierowi w związku z tym perspektywa się zmieniła?

  Niestety smutna prawda jest taka, że potomkowie dawnego “jaśnie państwa” ze swoimi lokajami niczego się nie nauczyli z historii. Żadnych wniosków nie wyciągnęli, a ich działania kuleją od 30 lat transformacji i niszczą potencjał narodu.
  https://demotywatory.pl/5018517/Smutna-prawda
  Co prawda Sadurski powinien zacząć inaczej: Był taki piękny kraj pod nazwą PRL! Ale dawne “jaśnie państwo i inteligencja na ich usługach uprawiało sabotaż, nie mogąc się pogodzić z oświeceniem i wyzwoleniem robotnika/Chłopa. Potem nastała głupota styropianu i niemota kleru. Następnie wszystko co zastali po PRL to sprzedali obcym i sprywatyzowali. Banki oddali zachodnim lichwiarzom. Kulturę i naukę wykończyli. A potem nastała prawica PiS i dalej się już mniej więcej zgadza.

  A teraz te niemoty intelektualne pytają dlaczego w Polsce jest stagnacja demograficzna i czeka nas katastrofa?
  “500 plus nie działa. Rząd za 600 tys. zł pyta, dlaczego dzieci się nie rodzą”
  https://businessinsider.com.pl/finanse/niska-dzietnosc-pytanie-za-600-tys-zl/xsngbv2

  Ja wam kilkoma zdaniami odpowiem, że to biznes z klerem wykończył naród Polski swoimi interesami, więc nie oczekujcie poprawy dopóki nie wrócicie ponownie do systemu PRL. Ale musielibyście oddać to co nagrabiliście i dopiero wtedy jak po wojnie zaczęto odbudowywać kraj z post-feudalnego zniewolenia i zniszczeń wojennych, tak i teraz należałoby odbudować nową Polskę zamykając raz na zawsze zdradziecki projekt III RP. W prawdziwej równości społecznej. Wtedy dopiero gdy ponownie zrobicie nacjonalizację i zapewnicie bezpieczeństwo ekonomiczne oraz wysoka kulturę z inkluzywnym systemem społecznym będziecie mieli szansę na uruchomienie demograficznego skoku i to bez 500 plus nawet. Młodzi, gdy nie będą się obawiali życia na kredyt i w bezdomności, gdy będą mieli bezpieczeństwo ekonomiczne bez konieczności brania kredytu na mieszkanie, gdy będą widzieli, że ich dzieci mają w przyszłości szanse na normalne życie i nie czeka ich życie prekariusza, wtedy jest szansa.
  Inaczej musicie biznesmeni i lokaje politycy być przygotowani na import innokulturowych, którzy za 20-30 lat zmienią wasz świat, że możecie do końca życia tego żałować, że zabrakło wam kiedyś rozumu.
  Jednak rozumu chyba już nie odzyskacie. Nie macie ku temu żadnego potencjału. Nie ma więc szans na poprawę sytuacji demograficznej pod wpływem zachodniego i klerykalnego stylu życia z towarzyszącą mu kulturą głupoty. Czeka nas los zachodu. Czyli upadek i degeneracja kultury.
  Mniej więcej tak jest z instalacja kapitalizmu w Polsce: https://demotywatory.pl/5018735/Poprosilem-Boga-o-rower-ale-wiem-ze-Bog-nie-dziala-w-ten
  Wasz bóg może wam wybaczył, ale natura, która jest prawdziwym bogiem już wam tego nie wybaczy, co zrobiliście z Polską i tym narodem będzie się mściło w kolejnych dziesiątkach lat.
  https://demotywatory.pl/5018734/Ktos-kupi

  Odpowiedz
  • 27 sierpnia 2020 o 17:39
   Permalink

   @Miecław. “Chyba rządzące post-sanacyjne “jaśnie państwo” jest nieźle zagubione w tej swojej polityce.”
   Tosz ci ciągle piszę że “TO wszystko” jest tjatr dla ubogich”. ‘ONY” stanowią jedność: WSPÓLNIE i w POROZUMIENIU ‘ jedzą, piją, lulki palą” – BA! Żenią się miedzy sobą. TO wszystko -lewica laicka, i TO raczej bezbożna nie inaczej niż duża część wyższej hierarchii sukienkowej…postkomuchy
   włącznie z pisiorami.. gdybym TU i TERAZ przytoczył tobie “do łba”, “źielazne argumienty”, też
   nie uwierzyłbyś – BOŚ człowiek małej wiary, albo jeszcze gorzej, ateusz-gnostyk! Są takowe nici wiodące do kłębka… taż “to wszystko” to postPRL, nieco prze-moderowany… nie chce być inaczej! 🙂

   Odpowiedz
   • 27 sierpnia 2020 o 22:23
    Permalink

    @krzyk58

    To czystej maści prawica burżuazyjna, a i bezbożna lub udająca religijną. Niektórzy tylko z nich robią za lewicę, jako fałszywą flagę. A wszystko co ich łączy i scala to herbowe lub lokajskie pochodzenie, no i kapitalizm, czyli życie na koszt innych, żerowanie na narodzie.

    Tylko niektórzy z prawicy się z tego wyłączyli, tak jak prof. Raźny, ale ona nadal nie zrozumiała do czego posłużyła sama i czemu służy okupacyjna religia. Bo nauczanie JP II to wielka ściema dla owieczek, a cel był jeden, zbliżyć nas do zachodu i odzyskać władzę oraz majątek Kościoła. Założenie i cel dalszy, Polska miała służyć jako ostoja katolicyzmu i źródło kadr kleru do ponownej chrystianizacji zachodu. Takie były faktyczne plany JP II, realizowane kosztem polskich owieczek. Ale pani prof. Raźny nadal tego nie rozumie i wypowiada jakieś dyrdymały w wywiadzie.
    „Gdybym wiedziała, jakie będą losy Polski po 1989 roku i jaki „Solidarność” będzie miała na to wpływ, a zwłaszcza na obecne nasze losy, nigdy bym się do niej nie zapisała” – powiedziała profesor Anna Raźny.
    https://pl.sputniknews.com/opinie/2020082612963281-prof-anna-razny-solidarnosc-odeszla-od-nauczania-jana-pawla-ii-sputnik/

    Niestety już za późno i ten rachunek sumienia świadczy prosto, że chyba zabrakło ynteligencji?

    Watykan z JP II na czele nie przewidział jednego tylko, że światowa rewolucja informatyczna stworzy nowe nieznane dotąd możliwości szybkiej wymiany informacji i dostępu do niej, co spowoduje bardzo szybką sekularyzację młodych, także w wyniku kapitalizmu i zachodniej kultury głupoty. Na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać, ale już brakuje świeżego narybku do seminariów, a to dopiero początek.
    https://wolnemedia.net/kosciol-sie-zwija/
    I bardzo dobrze. Czas na powrót słowiańskiej kultury.

    Po przeczytaniu tego wywiadu wniosek jest jeden. Pani profesor jak cała rzesza jej podobnych niby naukowców, ma zawężone horyzonty myślowe i jest m.in. uwarunkowane religijnie. Jednym słowem Kościół założył jej kiedyś blokadę intelektualną na mózg i klapa. Polska nie ma szans się podnieść z upadku i konkurować z zachodem. A o wschodzie to my już zapomnijmy.
    Ciemność, ciemność widzę… 🙂

    Odpowiedz
    • 28 sierpnia 2020 o 13:29
     Permalink

     “To czystej maści prawica burżuazyjna, a i bezbożna lub udająca religijną.”

     Lewica i to jak najbardziej euro, laicka, bezbożna. Adam Wielomski: Aleksander Łukaszenka już powinien szykować się do oddania władzy w ręce swego syna
     https://www.youtube.com/watch?v=GP_G4g1yBKw&t=1595s
     Zrobię wyjątek od reguły, czego zwykle nie czynię i wskaże tobie stosowny ustęp 🙂 co byś
     nie mitrężył się niepotrzebnie i nie tracił drogocennego czasu BO wedle nowych reguł które
     przyswajamy sobie jak przystało na neofitów (w robieniu pieniędzy) – czas to pieniądz… chodzi o to w tym wyścigu by przede wszystkim – “MNIEĆ”, jak najwięcej wszystkiego”….
     Pro, lewicy posłuchaj od 13:30 do 14:27.
     ——————————————————–
     https://demotywatory.pl/323926/–Ciemnosc-Widze-ciemnosc 🙂

     Odpowiedz
     • 28 sierpnia 2020 o 15:14
      Permalink

      @krzyk58

      Ta niby lewica co Wielomski o niej mówi, to przeca nie nasza wschodnia prawdziwa lewica społeczna tylko zachodnia obyczajowo-burżuazyjna. W sumie to naiwni ludzie, a przez nich stracić może cały naród Białoruski. A co do Wielomskiego to ten nadal źle postrzega pewne sprawy gospodarcze. Prawdę powiedział, że przez pierwsze 10 lat transformacji cofnęliśmy się w rozwoju do głębokiego PRL-u, ale nie lat 80-tych tylko 60-tych, a nawet przedwojennych jakby brał pod uwagę udział w PKB światowym naszego kraju. Natomiast mija się z prawdą, że następne lata transformacji to już odzyskaliśmy wysoki status rozwoju gospodarki. To bzdura bo już go nie odzyskamy po zniszczeniu naszego przemysłu a państwo się utrzymuje tylko na skutek wysokiego zadłużenia – i to on powinien podkreślić, że ten niby wzrost PKB to nie pochodzi z produkcji tylko konsumpcji na kredyt przede wszystkim. Prawdę tylko powiedział, że już nic nie jest nasze i tak może się stać na Białorusi.

      Minie chyba jeszcze z 10 lat , aby na prawicy niektórzy przejrzeli jeszcze bardziej na oczy i zaczęli coś tam myśleć. Wielomski także, aczkolwiek już jest duży postęp w postrzeganiu PRL-u. Jeszcze trochę a ze średniowiecznego monarchisty stanie się komunistą chrześcijańskim, bo pewnie nie zrezygnuje z okupacyjnej religii. 🙂

     • 28 sierpnia 2020 o 18:19
      Permalink

      @Miecław. Pro: “NowejBolszewii” (neo)komunizm w USA i na Zachodzie: CZY MARKSIZM ISTNIEJE?

      https://www.youtube.com/watch?v=FImt-cCLnL0 TO tylko dwie min.

      Prof. Wielomski jest i będzie sobą, a na pewno nie stanie się nigdy wojującym (neom.) czy też marksistą wedle “starego obrzędu/ wyznania…
      i to już wystarczy Miecławie…

      Ps. Napomnę , korzystając z okazji może profesor zgodzi się na korepetycje “u ciebie”. Jak myślisz? 🤪 Wszak, nauki i wiedzy nigdy za wiele… 🧐 i w tym momencie abstrahuję od
      pewnego stwierdzenia że wszystko jest 🙃 : “Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość …”

 • 27 sierpnia 2020 o 16:47
  Permalink

  Zrozumieliście już, że badania Covid to zaledwie początek czegoś znacznie większego. Podążanie tropem Corona Cat jest jak wyruszanie na poszukiwanie wilków Pedro. Nie znajdziesz nic istotnego, ale na wszystkich krętych ścieżkach spotkasz ludzi, którzy wierzą, że są w pobliżu i świadczą o ich zaciekłości. Twoja własna relacja o braku dowodów nie wzbudza zainteresowania.

  W końcu komunikacja jest potencjalnym źródłem zażenowania – tym bardziej, jeśli Twoi rozmówcy są poza tym inteligentni i zrównoważeni – dlatego celem staje się poznanie, dokąd prowadzą szlaki i jak się łączą. Twoje odkrycie największego oszustwa w stuleciu jest dokładnie równoważone odkryciem przez nich teoretyka spiskowego pośród nich.

  Wczoraj obserwowałem owce i kozy António, które pasą się na przydrożnych brzegach pod skalistymi ścianami tarasów. Przypomnij sobie, że w biblijnej przypowieści te dwa gatunki są rozdzielone. Owce idą do nieba, a kozy do piekła.

  Moim zdaniem nie jest to najszczęśliwsza metafora zwierzęca. Owce podążają bezmyślnie. Z drugiej strony kozy myślą samodzielnie i wiedzą, co jest. Dlatego właśnie António wprowadza jednego lub dwóch do stada jako przewodników, którzy mają poprowadzić resztę we właściwym kierunku, pomóc im znaleźć najlepszą paszę i przynieść do domu, gdy nadejdzie czas.

  Bez wątpienia owce ze spuszczonymi głowami, akceptujące to, co im przyjdzie, wierzą, że są całkiem fajne. Ale to kozy wdarły się na mury. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/08/spojrzenie-z-dystansu-na-covid-czyli-zagrozenie-a-pozytywna-szansa/

  W 1898 roku znany pisarz fantastyczny Herbert George Wells wydał powieść https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_(powie%C5%9B%C4%87) w której treścią była rzekoma inwazja Marsjan na Ziemię.

  30 października 1938 roku puszczono w radiu słuchowisko Orson’a Welles’a zrealizowane na podstawie książki Herberta George’a Wellesa.
  Słuchowisko wywołało panikę wśród milionów Amerykanów do tego stopnia, że ludzie uciekali przed Marsjanami z domów w popłochu. A kilka osób zmarło na atak serca.

  W styczniu roku 2020 rozpoczął się światowy spektakl o nazwie “epidemia koronawirusa” i trwa do dnia dzisiejszego.
  Wiele osób na świecie paraliżuje strach przed nieznanym – tak samo – jak kiedyś strach przed mitycznymi Marsjanami.

  Chociaż NIKT wtedy nie zobaczył Marsjanina – to wszyscy wierzyli, że istnieją!
  Również dzisiaj NIKT nie dowiódł istnienia koronawirusa, ale miliony ludzi w niego wierzą.

  Obecna sytuacja dowiodła jednocześnie, że “demokracja” w różnych Krajach świata jest fikcją!
  Jednym – banalnie prostym chwytem pozbawiono miliardy ludzi na całym świecie praw publicznych.
  Nie wiem – czy była to skoordynowana akcja, czy na zasadzie “okazja czyni złodziejem” – kolejne Rządy dopisywały się do tej akcji.

  Jeżeli prześledzimy sytuację polityczna w Krajach – które “znalazły” najwięcej zarażonych mitycznym wirusem – to WSZĘDZIE rządzący mieli jakieś mniejsze – lub większe problemy wewnętrzne i przez ogłoszenie “pandemii” spacyfikowali opozycję – bądź niepokorną część własnego Społeczeństwa.

  Ale w tle tego spektaklu medialnego odbywa się największa operacja zmiany własności na Ziemi.
  Jednak przerażeni Covidianie tego nie widzą, bo strach wyłączył u nich wszelkie funkcje poznawcze.
  Info za:” zaprasza…”, niech będzie ‘ktośtam”

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2020 o 18:27
  Permalink

  Dzisiaj właśnie ogłoszono plany rządu na nadejście jesiennej fali zachorowań. Skrócenie do 10 dni kwarantanny i brak badań po jej zakończeniu, czy jest się zdrowym czy nie. Dzięki temu zaoszczędzi się połowę wydawanych na osobę pieniędzy i będzie je można wykorzystać na “pomoc” Białorusi.

  Odpowiedz
  • 28 sierpnia 2020 o 08:57
   Permalink

   Czytałem w Przeglądzie wywiad z autorem tej książki. Mocne stwierdzenia i oskarżenia “elit” styropianu. Wystarczy żeby powstał sąd ludowy i to całe towarzystwo rozliczył za zdradę stanu. Ale jeszcze trochę i młode pokolenia jak dojdą do władzy z taką świadomością zdrady jakiej styropian i Kościół się dopuścił, a literatury jest już cała masa w temacie, to nie wierzę, aby ich pomniki, muzea itd. się utrzymały. To wszystko runie, jak już runęły pierwsze pomniki styropianowych kapelanów o moralności patyczaka.

   Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2020 o 20:53
  Permalink

  W kontekście jutrzejszej demonstracji w Berlinie: “Służę ludziom, nie instytucjom” – Główny komisarz policji w porywającej przemowie w Dortmundzie https://www.youtube.com/watch?v=TtXFCGK-rMk
  Miejmy nadzieję iż , jak mówi prof. Panarin, globalna, ‘postępowa i nowoczesna”
  ” ćma” (zło), przegra wkrótce ostatecznie z Siłami Dobra (Jasna Strona Mocy).

  Игорь Панарин: Мировая политика #798. Митинг в Германии

  Многие считают одного из лидеров прошедших антиглобалистских митингов в Берлине Шульте «засланным казачком». На двадцать девятое августа в Берлине планируется гигантский митинг. Власти против этого митинга. Многие верят Путину и Трампу. Все опасаются мигрантов, считая их боевыми отрядами Сороса. Этот митинг — серьёзное событие, которое, возможно, перевернёт внутриполитическую ситуацию в Германии и ЕС. Всем мирного неба!

  https://www.youtube.com/watch?v=vmEbnCpWzr0&t=162s

  Игорь Панарин: Мировая политика #799. Роберт Кеннеди в Берлине

  Роберт Кеннеди младший — племянник застреленного глубинным государством Президента США Джона Кеннеди в 1963 году. Завтра, 29 августа, в Берлине планируется митинг против глобалистов, в котором могут принять участие около семи миллионов человек. Роберт Кеннеди прибыл в Берлин, чтобы поддержать митингующих. Это доверительная информация, пока не подтверждённая официально. Роберт Кеннеди — активный антиглобалист. В митинге также планируют принять участие представители ряда европейских стран (Франция, Бельгия). Сейчас мирное шествие глобалистов запрещено. Возможно, завтра в Берлине будет решаться судьба всей Европы. Всем мирного неба!

  https://www.youtube.com/watch?v=wEOq3G3fb58

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.