Koperta – rzekomo – pana prezesa? (cz.2)

Uwaga nie sugerujemy tutaj, że działalność tego pana biznesmena mogła być w jakikolwiek sposób inspirowana lub kontrolowana przez jakiekolwiek służby specjalne. Stawiamy publiczne pytanie o to, czy uwzględniono w tych wszystkich zdarzeniach, że jego działalność mogła być monitorowana przez czynniki tajne podmiotów trzecich. To już byłoby wystarczające do tego, żeby całą sprawę natychmiast zakończyć. A generujących przekaz na ten temat do sfery publicznej poddać procedurze sprawdzającej. Bo ze służbami specjalnymi nigdy nic nie wiadomo. Jeżeli jednak możemy założyć, że daną sprawą się interesowały, z prawdopodobieństwem przekraczającym 1% na „tak”, to znaczy że należy założyć że daną sprawą się nie tylko interesowały, ale również ją w istotnym stopniu dla nich interesującym generowały / sterowały / wywierały wpływ. Nie ma przypadków, zwłaszcza nie ma ich wtedy, kiedy nieznany biznesmen powiązany rodzinnie z przywódcą politycznym 40-to milionowego kraju zaczyna realizować na rzecz powiązanych z nim organizacji, olbrzymią inwestycję w stolicy tego kraju w sposób generalnie dyskretny.

Z tego co wiadomo pan prezes ma bardzo drogą ochronę, świadczoną przez profesjonalne podmioty zatrudniające najlepszych krajowych fachowców, jeżeli jest to tylko ochrona fizyczna na miejscu pobytu i w czasie pobytu osoby chronionej, to znaczy, że nie jest to pomyślane profesjonalnie. W ogóle jest tutaj pytanie o działanie naszych służb specjalnych, bo taka osoba jak przywódca polityczny – zawsze powinna być objęta dyskretną obserwacją służb. Jeżeli ktoś wchodzi w jej bezpośrednią orbitę odniesienia, powinien być przynajmniej generalnie prześwietlony – czy nie jest zagrożeniem. Oczywiście to jakiego rodzaju, to już inna kwestia. Na pewno jednak to powinno działać automatycznie, na wielu płaszczyznach i sferach. W tym przypadku widać, że ochrona pana prezesa się nie sprawdziła, bo został nagrany.

Niestety ta sprawa jest bardzo trudna dla nas wszystkich i będzie miała swoje konsekwencje, które będą nas wszystkich dotyczyć. Proszę tylko zwrócić uwagę na to jak radykalnie wzrosła ranga pana ministra sprawiedliwości w grze politycznej w ostatnich dniach. Czego najlepszym dowodem jest to, że pan prezes osobiście miał się do niego udać. W języku bizantyjskiej polityki jaka w naszym kraju obowiązuje znaczy to bardzo, ale to naprawdę bardzo wiele. Prokuratura jest w sytuacji nadzwyczajnie trudnym ponieważ bez względu na to jaką decyzję podejmie w sprawie i tak będzie krytykowana. Dodatkowo w przypadku podjęcia decyzji nie po myśli strony skarżącej się, grozi nam jako państwu seria procesów w sądach zagranicznych i skandal na skalę międzynarodową. Można założyć z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że właśnie taki scenariusz był zakładany przez inicjatorów i reżyserów tego procesu.

Sytuacja, że po aferze ośmiorniczkowej, z taką łatwością mając dostęp do mediów w naszym kraju, można wyciągać kolejne taśmy na rządzących polityków jest czymś nienormalnym. Można bowiem zrozumieć, że służby specjalne zawiodły raz! Zdarza się! Jednakże, jeżeli prosty jak mechanika cepa schemat kreowania skandalu i pompowania go do życia publicznego, można powtarzać kiedy się chce wobec opcji rządzącej, to znaczy że ktoś bierze pieniądze na które nie zasługuje.

Niestety po raz kolejny ujawnia się dramatyczny stan naszej przestrzeni medialnej, znajdującej się we władaniu czynników, mających centra decyzyjne za granicami naszego kraju. Sytuacja w której kreuje się rzeczywistość medialną, podporządkowaną pod przyjętą z góry tezę jest niedopuszczalna. Zwłaszcza, że konotacje polityczne i kierunek ataku medialnego, jakie z nich wynika – są jednoznacznie jasne i czytelne. To musi się zmienić, barwy polityczne tu nie mają znaczenia. Po prostu sytuacja w której piewcy jedynie słusznej prawdy, nie są związani z państwem, w którym działają, powoduje że są narzędziem wpływu i kontroli, a nie dostarczycielem informacji, przeglądającym rzeczywistość i ją relacjonującym. Nie sugerujemy ograniczenia wolności słowa, wręcz przeciwnie – niech każdy mówi i pisze, dokładnie to, co chce. Jednak jako państwo mamy prawo domagać się, żeby to co rodzi konsekwencje dla funkcjonowania całości działało na rzecz tejże całości, a nie przeciwko niej! Dodajmy kolejny raz! Wystarczy nam jedna instytucja ponadnarodowa, która robi w naszym kraju co chce i jest w praktyce nietykalna i poza wszelką kontrolą! Jeżeli do pewnego kościoła dodamy jeszcze pewne media, to przekroczymy nawet barierę magiczności Macondo…

Na chwilę publikacji tej części felietonu, nic nie wiadomo o tym, żeby oskarżający pana prezesa biznesmen, miał nagrania pozwalające na potwierdzenie rzekomych oskarżeń w kontekście koperty. Mamy więc sytuację, że oskarżenie wobec pana prezesa jest oparte tylko na zeznaniu strony skarżącej, bez jakiejkolwiek możliwości obiektywizacji ścieżki dowodowej. Co więcej, pojawiło się wiele ciekawych domniemań odnośnie różnych kwestii – jesteśmy głęboko w bagnie.

12 thoughts on “Koperta – rzekomo – pana prezesa? (cz.2)

 • 17 lutego 2019 o 07:39
  Permalink

  No to parszywa ustawka mająca na celu jeszcze większe skłócenie Polaków. nie dajmy sie

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 08:42
  Permalink

  To jest sygnał alarmu dla wszystkich PROPAŃSTWOWCÓW.

  Autor słusznie zwraca uwagę na kontekst powagi i interesów państwa Polskiego w tej całej sprawie.

  Z całym szacunkiem dla Pana Prezesa Wszystkich Polaków, ale On nie jest Donaldem Trumpem i nie prowadził olbrzymich interesów deweloperskich na skalę światową.

  Pan Donald Trump jako prezydent USA prawdopodobnie powierzył ich prowadzenie innym osobom, a Nasz Prezes to okazuje się taka Zosia-Samosia, zadziałał odwrotnie.

  W zasadzie to nic się nie stało.

  Z tego co wiadomo, to Prezes nic nie podpisywał, są tylko nagrane Jego słowa i obietnice zapłaty.

  A ochronę i to profesjonalną to powinien mieć, ale nie opartą na powiązaniach towarzyskich i rodzinnych.

  To wszystko świadczy o zupełnym braku profesjonalizmu i teraz zacznie się GRILLOWANIE.

  A Nadminister Sprawiedliwości i NadProkurator czeka …

  Ktoś się zgodził na te nadzwyczajne dla niego uprawnienia, to teraz tylko może się przyglądać przygotowaniom do GRILLOWANIA.

  Oj będzie się działo w Naszym Nadwiślańskim Macondo …

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 08:48
  Permalink

  Boję się że następnym tematem który 0P weźmie do analizy będzie problem wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy?Co mnie interesuje konflikt w rodzinie Prezesa,gdzie kasa tam i konflikt!

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 09:24
  Permalink

  PS, wczoraj w Monachium protestujący pod transparentem”Ukraina+Nato=III wojna”!!! To jest temat a nie kto wziął 50 tys?

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 12:07
  Permalink

  Ano słuszne wnioski płyną z felietonu. Partacze i tyle. To też źle świadczy o rodzinie, bo takie rzeczy załatwia się w rodzinie i tyle, więc nie są pozbawione sensu wnioski o wykorzystaniu tego biznesmena przez nieznane lobby. No ale tak się kończą też zapędy dyktatorskie prezesa. Polował wilk razy kilka, upolowali i wilka.

  Media powinny także wrócić do polskiego biznesu, bo zbyt dużo ingerencji ma miejsce w nasze sprawy i to rękami naszych polskich dziennikarzy pracujących dla obcego kapitału. No ale to samo można powiedzieć o mediach prawicowych niby narodowych, ale pracujących dla okupanta religijnego, a to też obcy kapitał i obce interesy.

  A z tym grillowaniem teraz mi przychodzi na myśl jedna rzecz, że chyba nadprokurator z przyjemnością po-grilluje prezesa, choćby za poprzednie upokorzenia. No bo mi się w głowie nie mieści, że ze sprawy mogą wyciekać jakieś materiały do prasy. Przecież to jest przestępstwo i to oznacza, że prokuratura jest dziurawa?

  A takie przecieki powodują, że mamy falę spekulacji:
  https://demotywatory.pl/4909634/Koperta-z-50-tys-zl
  https://demotywatory.pl/4909460/Recznie-sterowana-prokuratura
  https://demotywatory.pl/4909544/Jak-dziala-panstwo-bezprawia
  https://demotywatory.pl/4907619/%E2%80%9ETasmy-pokazaly-ze-mamy-do-czynienia-z-oligarcha%E2%80%9D

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 13:35
  Permalink

  Zacznę od pytań, póki można.

  Co Autor wie, czego ja nie wiem ? zmieniam płytę.

  @ Wlodek 08:48 oraz 09:24 , zgadzam się i zadaję to samo pytanie. Pozdro

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 15:13
  Permalink

  Juz wczoraj dokladnie wskazalam na aspekty, ktore sa glownym przeslaniem powyzszego felietonu.

  A mianowicie, ze cala afere spreparowano i ze nawet taka koncepcja politycznych zagrywek istniala juz od dawna i szukano tylko pasujacych do afery dydaskali.

  Byc moze, ze je podstepnie, specjalnie tworzono ( te dydaskalia ), podobnie jak sie kopie dol w lesie i robi nagonke i duze zwierzeta wpadaja w ten przygotowany dol, z ktorego nie moga sie wydostac i ze wlasne kregi partyjne pana prezesa w tym nawet osobistosci z kregow kk mialy w tym swoj udzial…
  Tak to widzimy, jak zawisc i ludzka podlosc oraz zapach pieniedzy i wladzy niszczy wlasne kregi i tylko czyha, by na grobie swojego mentora postawic wlasny tron….

  Uzupelniajaco chce wspomniec, ze sluzby specjalne nie uchronily ani J.Kenndy’ego ani pozniej jego brata Boba Kennedy’ego przed zamordowaniem, a takich przypadkow jest arcyduzo, przeto sluzby specjalne to czesto tylko pozory asekuracji i dowod, ze pod latarnia jest najciemniej…

  Zalezy od polskiej prokuratury i polskich ministerstw, czy beda procesy przed sadami zagranicznymi, gdyz “czynu zabronionego” dokonano w Polsce a rzekomy sprawca ma swoj domycyl w Polsce, a wiec wlasciwe rzeczowo i miejscowo sa polskie sady i urzedy…

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 15:31
  Permalink

  @wlodek,17.02’2019,09:24

  W Monachium przed budynkiem konferencji byly tez tranparenty, ze wlasnie na tej konferencji zaczyna sie wojna…i ze tam ubijaja interesy koncerny arsenalu wojennego, ze to podobnie jak targi ksiazki tylko odnosnie do innej branzy sa “targami /kiermaszem/ arsenalu wojennego /….ustala sie konjukture na te produkty i kreuje rynki zbytu…

  W komentarzach na “Welt Online ” to niemieccy komentatorzy maja wszyskiego dosyc i cesarzowa, ktorej rodzina wywodzi sie z poznanskiego i nazywa sie naprawde: Anjela Kazimierczak, zniemczono do Angeli Kasen, po mezu Merkel winna odejsc w sina dal i gdyby UE nie zaanektowala Ukrainy nie bylo by takich turbulencji……

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 18:38
  Permalink

  Królowo,szkoda słów na głupotę tych którzy idą na pasku Wujka Sama!Dla przypomnienia jak zdradzili Południowy Wietnam, Mubaraka,jak wspierali Irak w wojnie z Iranem itd. Pozdro!

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2019 o 18:50
  Permalink

  @ królowa bona.Z tego co ja czytałam to p. Merkel wywodzi się z byłej NRD. Jeżeli p.Merkel faktycznie ma korzenie w Polsce to chyba założę listę ile jeszcze nieszczęść może spotkać nasz kraj czyli Polskę. królowo pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2019 o 08:59
  Permalink

  @Anonim ( czy to moze @wieczorynka ? ),17.02’2019, 18:50

  Pisalam juz pare razy, ze rodzina cesarzowej wywodzi sie z poznanskiego, a ten region (WarteGau = Dorzecze rzeki Warty ) nalezal do zaboru pruskiego ( niemieckiego ) i jest zpowinowacona z Donkiem.

  Na tych terenach prowadzono wielkie akcje kolonizacyjne i szeroka germanizacje ( przypominam nauczana w PRL-owskich szkolach historie o”Wozie Drzymaly”, ktory nie dostal od Prusaka pozwolenia na postawienie domu na swojej ziemi i zamiaszkal w wozie *cyrkowym”,co nie bylo przez pruskie przepisy zabronione ), werbowali wszelkich ludzi do wojska i kuszono wysokim zoldem,dobrym jedzeniem, ciepla odzieza i butami i roznymi tam innymi swiadczeniami…kto cierpial glod i chcial pomoc rodzinie werbowal sie do wojska ( do dzis jest tak np.w Usa…) i byly w nim wszyskie narodowosci przemieszane, kto sie “dobrze sprawowal” to go przenosili do “reichu” itd…cesarzowej dzadek to sie” dochrapal” stanowiska pastora ( protestacki ksiadz ), takze jej ojciec ukonczyl teologie protestacka a sama cesarzowa urodzila sie w Hamburgu, ale wkrotce kosciol Augsbursko-Lutheranski /protestancki / wyslal ojca cesarzowej pastora Kasen jako misjonarza z “WestZone “(niemiecka militarna strefa zachodnia ) do “OstZone “( do niemieckiej wojskowej strefy wschodniej ) tj.do NRD,ona tam zyla od malenkosci, byla w ichnich harcerzach/pionierach “komunistycznych” i potem w ichniej partii,odzial propagandy, studiowala( ???) w Karl-Marx-Stadt,obecnie Chemniz oraz w Moskwie ale dziadkowie byli z poznanskiego i poprzez sluzbe wojskowa u Prusaka zostali zgermanizowani przed 3 generacjami, nieprawdaz ?…

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2019 o 13:09
  Permalink

  Tak Królowo Bono, ten anonim z 18:50 to ja wieczorynka. Mnie osobiście to nie przeszkadza mogę być anonimową wieczorynką, dlaczego tak się stało nie wiem, chyba coś w systemie się zmieniło.

  Królowo pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.