Polityka

Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej pożegna Grzegorza Schetynę?

 Konwencja odbędzie się w hali Areny Ursynów, w Warszawie. Rozpoczęcie obrad zaplanowano na godzinę 12.00, na stronie internetowej PO ma być prowadzona transmisja obrad.

Wszyscy od dłuższego czasu się zastanawiają, czy Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej pożegna Grzegorza Schetynę? Będą wybory członków Rady Krajowej, Sądu koleżeńskiego i Komisji rewizyjnej. Głosowane mają być zmiany w statucie PO – zmieniające zasady wchodzenia do partii, tak żeby wykluczyć haniebną praktykę „pompowania kół”. Formuła wyborów bezpośrednich liderów ma być poszerzona na władze powiatowe i wojewódzkie, a członkowie partii mają mieć obowiązek samodzielnego opłacania składek z własnych imiennych kont bankowych. Nastąpi także wysłuchanie i przyjęcie sprawozdania z działalności ustępującego Zarządu Krajowego i Rady Krajowej oraz rozpatrzenie sprawozdania z działalności Krajowego Sądu Koleżeńskiego i Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Na stronie internetowej PO czytamy także, że „Konwencja Krajowa zadecyduje też o dwóch innych propozycjach zmiany statutu: wzmocnieniu roli Sekretarza Generalnego (stałby się on pełnoprawnym członkiem Zarządu Krajowego) oraz wzmocnieniu pozycji Rzecznika Dyscypliny Partyjnej, poprzez powołanie regionalnych rzeczników dyscypliny, jemu podległych.” Konwencja będzie formalnym zakończeniem procesu wyboru wewnętrznych w Platformie Obywatelskiej, weźmie w niej udział około 1100 delegatów wybranych zgodnie ze Statutem partii.

Jednakże to wszystko ma tylko jeden cel – potwierdzenie przywództwa i jedynowładztwa Donalda Tuska, który już się dał wybrać na funkcję przewodniczącego i wyluzowany może sobie brać udział w konwencji. Po świeżych zachowaniach w Sejmie, gdzie posłowie skaczą przewodniczącemu klubu do oczu – widać, jak mądrym było „danie się wybrać” przez Tuska. Trochę strachu, liczenie głosów i gotowe. Dzisiaj drżał będzie Grzegorz Schetyna, który w atmosferze dolnośląskiego smrodku, po ogłoszonych tamże dolnośląskich nagraniach nie ma najmniejszych szans na ponowny wybór do zarządu partii – bez woli Tuska. Po prostu jeżeli Schetynie udałoby się zostać pierwszym wiceprzewodniczącym PO, byłby to majstersztyk godny Austerlitz! Nie wiele większe szanse ma też pan Protasiewicz – „wielki zwycięzca”, zatem na miejsca zwolnione przez tradycyjnie silnie wspieranych działaczy dolnośląskich ma szanse wejść ktoś bliższy centrali partii – jak sprawdzona działaczka z Warszawy – wielka realna zwyciężczyzni pani Hanna Gronkiewicz-Waltz lub ktoś inny, komu pan Donald Tusk wykaże zaufanie, z pełną świadomością że oto właśnie może wybierać własnego Brutusa i s-kę!

Wszystko powyższe to ciekawe rozgrywki wewnątrz partii władzy – ciekawe, jednakże trzeba na nie patrzeć przez pryzmat spraw wewnętrznych demokratycznie działającej partii, czy one się dokonają w kształcie pożądanym przez zarząd partii, czy też zwyciężą „spółdzielnie” – tak naprawdę nie ma znaczenia. Jedynym niepewnym elementem może być zachowanie się pana posła Ireneusza Rasia, o którym mówiło się jako o prawie pewnym kandydacie na ministra sportu, podczas gdy ten zaszczyt go minął. W związku z tym jego głos i głosy osób upatrujących w nim swojego lidera politycznego – mogą przeważyć głosowanie. Jednakże tutaj znowu wychodzi geniusz Tuska, on już jest wybrany! Naprawdę panu premierowi należy się uznanie i szacunek – szkoda, że równie skutecznie i przewidująco nie działa w sprawach państwowych.

Tymczasem gwoździem programu konwencji – wykraczającym poza sprawy wewnętrzne i wybory władz statutowych ma być przemówienie, czy też może nawet jakieś para exposé – pana Tuska. Wiadomo, że ma ono mieć dwie zasadnicze części merytoryczne – pierwszą stanowiącą program rządzenia – jaki szef partii przedstawi swoim i drugą w praktyce istotniejszą, bo tego rządzenia wiele nie zostało: mianowicie strategię działań partii na cykl wyborczy 2014-2015.

Dla okraszenia politycznej atmosfery w kraju, warto dodać jedynie na marginesie wielkiego wydarzenia w PO, że również PiS będzie dzisiaj obradował, jednakże na niższym szczeblu – koncentrując się głównie na mechanizmach działania własnej partii, chociaż mogą też zapaść kwestie personalne, związane z człowiekiem, którego nazwisko na naszym portalu nigdy nie padnie…

Jedno jest pewne – będziemy mieli co komentować!

7 komentarzy

 1. Czy ta Konwencja PO przypadkiem nie ma odbyć się w hali, gdzie w 2003 roku podjęto próbę ustanawiania seksualnego rekordu świata: Marianna Rokita – 759 stosunków.
  A ilu ma być delegatów PO na tej konwencji?
  Pytam z czystej ciekawości, nie żebym cokolwiek sugerował …

  • Podziwiam, ale im nie zazdroszczę, tym wszystkim “realistom”, którzy w 2003 uczestniczyli w stosunkach z Marianną R. usiłując pobić rekord świata w ich liczbie.
   Jeśli dobrze rozumiem “realisto” byłeś jednym z wielu, w stałej gotowości i przewlekłym napięciu, “pukaczy” i teraz tęsknisz za tamtym przeżyciem. Czyżby od tamtego czasu nic z tych rzeczy?

   Na marginesie wg Ashley Madison rekord Marianny Rokity z domu Pauliny Kaczanow – w ciągu 8 h zaliczyła 759 wątków miłosnych – nie jest już aktualny. The world’s biggest gangbang. Her name is Lisa Sparxx. She starred in a clip where she had sex with 919 men at the same time.
   Są też “męskie” rekordy.
   The world’s record in male masturbation. A man by the name of Masanobu Sato attended the 2009 World Masturbate-a-thon held by the Center for Sex & Culture in San Francisco and set the world record for longest session by jerking it for 9 hours and 58 minutes. He came all the way from Japan just for the event, armed with a wide variety of sexual aids, and the record he was beating was his own. Last year he set the record with 9 hours and 33 minutes.

 2. A co nas obchodzi odchodząca w niebyt jakaś formacja PO?

  • Mów za siebie “cichy”… i cichutko… bo jeszcze kto, nie daj boże, usłyszy że nie masz nic do powiedzenia , a piskasz.

 3. Zgoda – co mnie to wszystko obchodzi!

 4. inicjator_wzrostu

  Czy ktoś potwierdzi przypuszczenia realisty co do miejsca konwencji?
  Ale byłyby jaja, gdyby przypuszczenia realisty sprawdziły się.

  • inicjator_wzrostu – to następny napalony a niewyżyty bo bez jaj…nawet “hala” go rajcuje – pozostała tylko masturbacja…

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.