Konstytucja jest wyrazem suwerenności – nie może być uzależniona od instytucji międzynarodowych

Copyrights Prawica Rzeczypospolitej

Lider byłego ZSL-u, przekształconego na PSL – partii, która w 1976 roku głosowała za wpisaniem do konstytucji PRL-u ograniczającego suwerenność zapisu o sojuszu ze Związkiem Sowieckim zgłosił pomysł analogicznego artykułu odnoszącego się do Unii Europejskiej w Konstytucji III Rzeczpospolitej. Do jego postulatu pozytywnie odnieśli się przedstawiciele prezydenta i partii rządzącej (m.in. Jarosław Sellin w debacie telewizyjnej), której lider, Jarosław Kaczyński od lat postuluje, żeby “Polska była taka jak Unia Europejska”. 

Dziś nie ma problemu czy Polska ma być w Unii czy nie, ale mamy do czynienia z procesem postępującej dezintegracji, czego wyrazem jest Brexit. Członkostwo w Unii ma być wzmocnieniem a nie ograniczeniem polskiej suwerenności. Proponowany zapis, zwłaszcza w sytuacji, gdy w konstytucjach innych państw unijnych nie ma analogicznego, radykalnie ogranicza polską suwerenność i możliwość prowadzenia skutecznej polityki obrony krajowych interesów. 

Pomysł zapisu konstytucyjnego nawiązuje do zapisów konstytucyjnych PRL-u narzuconych przez Związek Sowiecki i mających na celu ograniczenie autonomii ówczesnych satelickich państw komunistycznych. Członkostwo w sojuszach obronnych i gospodarczych jest przedmiotem polityki państwa, a nie zapisów konstytucyjnych. Ma prowadzić do wzmacniania suwerenności i poszerzać możliwości realizacji interesu narodowego, a nie stwarzać konstytucyjne ograniczenia w prowadzeniu polityki państwowej.

W dzisiejszej rzeczywistości wprowadzenie takiego zapisu prowadzi do powstania jednego europejskiego superpaństwa likwidującego suwerenność krajów narodowych i wyda nasz naród na łup lewicowych ideologii dominujących zwłaszcza w zachodnich państwach Unii. Jest wyrazem satelickiej mentalności i skazuje nasze państwo na przedmiotową rolę w Unii Europejskiej. Konstytucja jest wyrazem suwerenności państwa i nie może być uzależniona od jakichkolwiek instytucji międzynarodowych.

(-) Krzysztof Kawęcki

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka 

Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej 

(-) Bogusław Kiernicki

Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,2323

Oswiadczenie 01042019

6 myśli na temat “Konstytucja jest wyrazem suwerenności – nie może być uzależniona od instytucji międzynarodowych

 • 2 kwietnia 2019 o 05:40
  Permalink

  Akurat w tej sprawie macie Państwo rację.

  Wpisywanie czegokolwiek w stylu “odwiecznego sojuszu z ZSRR” nic nie dało – bo to padło.

  Podobnie może być z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

  Dopóki będzie się to opłacało Niemcom i Francji – to będzie jak jest, z regulacjami brukselskich biurokratów w każdej sprawie, no bo wiadomo że urzędnicy zawsze rządzą i muszą stwarzać masę problemów, które potem w pocie czoła – rozwiązują, przy stałym wzroście ich ilości.

  A u nas jest Nadwiślańskie Macondo, nic więcej.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2019 o 06:11
  Permalink

  W istocie to mają rację. Jednak coś za coś, tylko żeby nie było tak jak zawsze że wszyscy się zrzekają suwerenności a Niemcy decydują… 🙂

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2019 o 08:00
  Permalink

  … Ma prowadzić ( członkostwo) do wzmacniania suwerenności i poszerzać możliwości realizacji interesu narodowego…
  Tamten proponowany zapis w Konstytucji PRL też miał na celu j/w.
  A, ‘powodowani troską…” itd… założyli liberum veto, https://pl.wikipedia.org/wiki/List_59 “12 lutego 1976 r. Edward Gierek na konferencji prasowej określił sygnatariuszy Listu 59 jako “zacietrzewionych antykomunistów, ślepych politycznie”. Popatrzyłem
  na te nazwiska “antykomunistów” – ‘taż to Panie”, czystej wody – LEWICA LAICKA! 🙂 I dziś analogie nasuwają się same… czytaj, podpisano: “Prawica
  Rzeczypospolitej”… czy jakoś tak! ?

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2019 o 10:31
  Permalink

  Tu są przeciwni, no dobrze. Ale jaka jest ich wartość, skoro ta prawica chciałaby wpisania jedynie słusznej religii dominującej do Konstytucji i całkowitego poddania nas pod okupację Watykanu? Tyle samo są warci co i ten obecny PSL oraz wszystkie zastępy styropianu.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2019 o 21:22
  Permalink

  Lider byłego ZSL obecnie PSL jak poczyta Konstytucję z 1997 roku to dowie się, że taki zapis jest niezgodny z tą Konstytucją, chyba,że jakaś partia ma większość konstytucyjną i zmieni Konstytucję.

  Jednak niech tenże lider i całe PSL wypowiadają się we własnym imieniu a nie imieniu Narodu polskiego.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.