Konkurs na nazwę dla NARODOWEJ KWARANTANNY

El-5WCPXEAAycFf Źródło: KPRM Twitter: https://twitter.com/PremierRP/status/1323980694033489923/photo/1 4.11.2020

Czeka nas NARODOWA KWARANTANNA? Jak inaczej rozumieć najnowsze wystąpienie pana premiera Morawieckiego i innych specjalistów? Pan premier mówił długo, konkretnie i na temat, jesteśmy już na etapie podziwu dla jego osoby, że jeszcze tym nie rzucił. To bogaty człowiek, doskonale dałby sobie radę w życiu bez robienia takiego cyrku, a jednak! Zaskoczył nas w sposób niesamowity, bo przecież zna się na liczbach, a niestety może już do nas przemawiać tylko językiem slajdu. Przedstawił schemat z progami bezpieczeństwa pt. „Progi etapów zasad bezpieczeństwa”, gdzie wskaźnikiem regulującym nasze życie ma być średnia liczba zachorowań na 100 tyś podzielona na 7 dni w skali kraju – dostępny tutaj: [https://twitter.com/PremierRP/status/1323980694033489923/photo/1 Data publikacji 14:29 4.11.2020].

Warto zwrócić uwagę na ten schemacik, jest nielogiczny i sprzeczny z jakimikolwiek zasadami tworzenia wizualizacji do przekazu blokowego. Ciężko byłoby to przedstawić w bardziej mętny sposób – to przykład, jak nie powinno się w ten sposób ilustrować procesu. Otóż mamy tam od lewej progi, które rosną od „>2” do „>50” jako średnia liczba zachorowań na 100 tys. osób. Pod blokiem oznaczonym „70-75” napisano „NARODOWA KWARANTANNA”. W praktyce oznacza to, że na poziomie około 19 tys., dziennie został spełniony próg 50 przypadków na 100 tys., a około 27-29 tys. przypadków dziennie to będzie ten wyższy próg 75 przypadków na 100 tys. spełniony. Liczymy to w ten sposób, że średnia zachorowań z ostatnich 7 dni jest mnożona przez współczynnik 100 tys., i dzielona przez populację – dla zaokrąglenia 38 mln.

Wedle słów pana premiera, jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju, to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu.

Więcej informacji na ten temat znajdujemy na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, warto się zapoznać: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/nowe-kroki-w-walce-z-koronawirusem-ostatni-etap-przed-narodowa-kwarantanna.html

Jednak, co się dzieje po bloku czarnym z „dziubkiem” w prawo – pokazującym przecież pewien proces – ciąg następujących po sobie sekwencji? No mamy tam kolejny, tym razem blok czerwony z zakresem „25-50” i kolejne, a to już ma – jak się domyślamy symbolizować stan, w którym będzie lepiej? Tylko, jak może być lepiej po przekroczeniu tego progu? Magia się dzieje w świecie kolorowych prezentacji i już? No, ale to takie pytanie na marginesie, bo to jest kreacja fikcji w czystej postaci. Dzieje się to w każdym systemie, który jest przed upadkiem i nie jest już w stanie nic na to poradzić.

W praktyce, nie ważne jakby nie liczyć tego „kreatywnego” schematu blokowego i nie podpiąć wyniku pod słowa pana premiera, to w istocie możemy być pewni NARODOWEJ KWARANTANNY. Chyba jego „żond” przez ostatni tydzień pracując nad tym niesłychanie kreatywnym schematem blokowym wyczerpał swoje siły intelektualne? A żeby nie kolor czarny dla NARODOWEJ KWARANTANNY, to by im wyszła kolorystyka tęczy! No, a tęcza to wiadomo, że w naszym kraju rodzi od razu poważny problem, chociaż może to taki przekaz podświadomy? Tak, żeby było wiadomo kto jest winien?

Nie pozostaje nam nic innego, niż – mimo wszystko – wspierać nasz „żond”, wszak innego nie mamy. Dlatego chcieliśmy ogłosić konkurs na nazwę dla NARODOWEJ KWARANTANNY. Skoro bowiem nasz „żond” idzie w tak zaawansowany narodowy PR i to przed największym cyklicznym wydarzeniem narodowym w skali kraju, jakim jest pewien marsz, to nie może być tak, żebyśmy tej wspaniałej okazji nie wykorzystali do promocji idei narodowej. Przecież, to sam pan premier podniósł zagadnienie kwarantanny na tak wzniosły, patriotyczny i niesłychanie szlachetny poziom.

Jednak Szanowni Państwo spokojnie, bez względu na to jakbyśmy liczyli ten wskaźnik, to nie dojdziemy do >75, a to z tej prostej przyczyny ponieważ nie wykonujemy aż tyle testów, żeby móc to obiektywnie policzyć. Jeżeli jednak ktoś z Państwa ma wrażenie, że „żond” leci sobie z nami „w coś”, to niestety się nie myli, a w „w co leci”, to historia mu pokaże i to chyba bardzo szybko. Najważniejsze jest przecież to, że świątynie pozostają otwarte!

Poniżej kilka propozycji dopełnienia szlachetnej nazwy dla NARODOWEJ KWARANTANNY, proszę pisać w komentarzach swoje:

 1. NARODOWA KWARANTANNA im. Pana Jarosława Kaczyńskiego
 2. NARODOWA KWARANTANNA im. Trybunału Konstytucyjnego pani Julii Przyłębskiej
 3. NARODOWA KWARANTANNA im. Dobrej zmiany
 4. NARODOWA KWARANTANNA im. Braku umiejętności „żondzenia”
 5. NARODOWA KWARANTANNA im. Państwa z kartonu

 

20 komentarzy do “Konkurs na nazwę dla NARODOWEJ KWARANTANNY

 • 5 listopada 2020 o 06:32
  Permalink

  Chciałbym opcję 1, ale po przemyśleniu 2 – NARODOWA KWARANTANNA im. Trybunału Konstytucyjnego pani Julii Przyłębskiej – to tej pani zawdzięczamy dynamiczny rozwój sytuacji i niech będzie zapamiętana.

  Odpowiedz
  • 5 listopada 2020 o 08:15
   Permalink

   Teżsię zgadzam, w ogóle można nazwać Trybunał Konstytucyjny pani Julii Przyłębskiej imienia Narodowej Kwarantanny – byłoby wówczas pełne utytułowanie zgodnie z presedencją!

   Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 06:52
  Permalink

  Pozycja nr 2!

  Należy Jej się.

  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 09:19
  Permalink

  Mnie się najbardziej podoba NARODOWA KWARANTANNA im. Braku umiejętności „żondzenia” – oddaje w pełni naszą sytuację i pokazuje z kim mamy do czynienia.

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 09:27
  Permalink

  To chyba nie imieniem a po prostu… Koronacjonalizm

  Pokażę Wam jaki jest straszny Boordel w Polsce.
  Prowadzę usługi opiekuńcze.

  Przykład 1: Do zgonu karetka przyjeżdżała po 1 godzinie, czasem szybciej. Dziś czekaliśmy 7 godzin. Przypadki koronawirusa woziłem osobiście. Polega to na tym, że mój lekarz zleca wymazy, wklepuje w komputer a mnie daje kartkę z numerami którą woziłem do szpitala. Przyjeżdżał wymazobus i pobierał próbki u mnie na miejscu (ponieważ ludzie schorowani) . W niektórych przypadkach dzwonili z karetki, że stoją i nikt nie otwiera. Stali pod domem zameldowania, a nie pobytu (mimo, że zgłoszone w kulawym systemie odpowiednio). To były 3 przypadki. Dziś dowiaduję się o całkowitej rezygnacji szpitala z “mazań” więc moich kolejnych kandydatów do wymazów nie zrobią. Brak wytycznych na GIS-ie “co dalej”. Na szczęście wyłazimy z tego.

  Przykład 2: Policja za każdym razem dzwoni i pyta mnie czy jestem covidowy a ja ciągle im tłumaczę, że telefon jest służbowy.

  Przykład 3: Ta sama Policja podjeżdża mi pod Ośrodek i każe pokazywać się w oknie. Za każdym razem tłumaczę, że nie sposób bo człowiek schorowany. Nie to tu jest boordelem. Równie dobrze mógłbym odpowiedzieć zupełnym absurdem w stylu: “plecy mnie bolą”, “pomyłka” czy “Miś Koragol” – naprawdę odjechaliby. Tak po prostu i do tego stopnia mają to w d***pie. I to jest boordel właśnie.

  Przykład 4: W międzyczasie otrzymuję z UW karę za prowadzenie biznesu (kilkadziesiąt tys.), piszemy odwołanie i jednocześnie wstrzymanie kary. UW wysyła Orzeczenie Egzekucyjne o zaleganiu kary do US wcześniej niż pismo o zajęciu egzekucyjnym NAM. Mimo to US włazi nam na 3 konta bankowe (z podkontami) i każde z nich zajmuje na kwotę 20% mniejszą niż kara lecz łącznie 3 krotnie większą niż kara. Z 2 kont bankowych znika nam podsumowanie Sald księgowych i Środków dostępnych. Brak możliwości korzystania z konta, żadnych przelewów, żadnego wybierania z bankomatu. Złodziej jak ukradnie pieniądze z konta, to jest to w historii płatności, tutaj brak śladu. Ślad zostaje tylko na jednym z 3 kont bankowych (na rządowym “Pekało”. US ma na swoim biurku decyzję z NSA o wstrzymaniu egzekucji. Do dziś nie wstrzymali. Skończyła nam się kasa. Mamy zagrożenie życia, zagrożenie braku leków, środków ochrony, zaraz mi pewnie wyłączą prąd, ośrodek będzie też nieogrzewany. Powiadomiłem ich o tym wczoraj, wysłałem zgodnie z zaleceniem pracownika US pismo z prośbą o zwolnienie przynajmniej jednego konta na bieżące potrzeby. Nie zwolnili. Przed chwilą sprawdzałem.

  Dziś nie mam wątpliwości, że jesteśmy państwem (chyba krajem również) w upadku. Jestem ponadto wyzuty z wszelkiego rodzaju patriotyzmu, do tego stopnia, że zaczynam do pewnych spraw podchodzić bardzo technicznie. Na przykład uważam iż lepiej byłoby nam z siłami zewnętrznymi, aby tylko porobili porządek w tym kraju. Obojętnie, czy ze strony chłopaków z dołu, z prawej czy z lewej. My sami sobą rządzić nie potrafimy. Już zaczynam myśleć, czy byłaby możliwa umowa-zlecenie na zdolnego premiera z innego kraju. Trzeba byłoby w zestawie ich wydzierżawić, bo przecież tu potrzebny i pragmatyk i ekonomista i poeta i…. ktoś odważny, jako doradca odpowiednika takiego pana Dmowskiego. Mógłby być doradcą nawet odpowiednik Piłsudskiego, trzeba by tylko trzymać rekę na pulsie i nie dawać takiemu za bardzo pola do popisu. Szkoda pociągów.

  Zastanawiam się, czy ja się wstydzę. Robię to wielokrotnie. Prawie za każdym razem odpowiadam sobie twierdząco. Marzy mi się kraj w którym pracownik US (mimo mojego zobowiązania) dzwoni do mnie i pyta czy dajemy sobie radę, marzą mi się ukłony Rady Ministrów kiedy coś zawalą, marzy mi się godność prezydenta RP, marzy mi się Młyn w każdej miejscowości, Browar, Rzeźnik i 3 piekarnie, Krawiec, Szewc, szacunek do Nauczyciela, bo jak przyjdzie pandemia to możemy zamknąć Gminę na klucz a i tak sobie poradzimy, marzy mi się wojsko w każdem mieście powyżej 30 tys. mieszkańców, defilady, ogólna zgoda w narodzie (a spory w społeczeństwach), marzy mi się współpraca z sąsiadami z zachodu, północy, południa i wschodu, sołtys z lokalnymi tradycjami, teatr w najmniejszych pipidówach, duma i tradycja.
  Marzą mi się dobrze wykształceni Polacy z szacunkiem do robotnika, śmieciarza, piekarza czy stróża, ale też respekt i pokora w odwrotnym kierunku.

  I nie wiem dlaczego, ale gdybym tak mógł narodzić się na nowo, to i tak chciałbym TU.

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 10:17
  Permalink

  to: NARODOWA KWARANTANNA im. Trybunału Konstytucyjnego pani Julii Przyłębskiej

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 10:48
  Permalink

  KWARANTANNA S……..O PAŃSTWA

  NIE MOŻEMY OBRAŻAĆ NIKOGO PANIE WOJCIECHU. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2020 o 12:04
   Permalink

   Nie mam szczęscia. Może KWARANTANNA DEEP STATE

   Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 11:17
  Permalink

  To zasługa pewnego kościoła więc proponuje: NARODOWA KWARANTANNA im. Pewnego Kościoła

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 13:02
  Permalink

  Moim (skromnym zresztą) zdaniem, owo zniewolenie mieści się “w ramkach” budowy AI – “Nowego, Wspaniałego Świata” opartego (tym razem) już na mocnych neokomunistycznych filarach ‘Nowej Normalności” gdzie rolę i zadania do wykonania przejmie nowa “czerezwyczajka” – neokomunistyczna Antifa
  … i lokalne struktury BLM (czy jakoś tak..)!

  Więc proponuję (po swojemu),”kwarantanna” Zniewolenia im. Neotrockistowskiego Światowego Gułagu
  ( w budowie).
  ———————
  https://wolna-polska.pl/

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 15:50
  Permalink

  A ja nadal twierdzę, że “bbbbb” to ściema na światową skalę, nie dajmy robić z siebie debili !!!
  – to nic innego, jak RATOWANIE BANKóW, bo system się wali…

  https://www.polishexpress.co.uk/ministerstwo-skarbu-przedluzylo-program-pozyczkowy-dla-firm-do-kiedy-mozna-skladac-wnioski

  I proszę zauważyć, jakie to perfidne:
  “rząd pokrywa 100% (ew. 80%) kosztów wzięcia kredytu oraz spłaca odsetki i inne opłaty przez okres pierwszych 12 miesięcy”…
  – a potem !?

  Już abstrachuję od tego, że “rząd pokrywa”, bo Z CZEGO rząd to pokryje, ZE SWOICH, PRYWATNYCH ?
  – nie, to będzie pokryte z NASZYCH pieniędzy !!!

  NIE GóDźMY SIę NA BLOKADY GOSPODAREK, BO W KRóTKIM CZASIE STANIEMY SIę NA ZAWSZE NIEWOLNIKAMI BANKóW !!!

  Ps. – co prawda, w/w link tyczy się sytuacji w UK, ale dokładnie takie same procesy zachodzą u nas…

  Odpowiedz
  • 5 listopada 2020 o 18:16
   Permalink

   Zastanawiam się dlaczego nazwa popularnego nakrycia głowy królów jest obecnie “niesłuszna” (wybudowana część “bbbbb”) ?

   BO SIĘ ŻLE POZYCJONUJE W PEWNYCH WYSZUKIWARKACH KTÓRE SĄ BARDZO ZAINTERESOWANE CO SIĘ TUTAJ PISZE. PO CO KOMU MYŚLENIE NEGATYWNE PROSZĘ PANA? WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 20:14
  Permalink

  Proponuję nazwę Kwarantanna-Seksjulianna

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 22:00
  Permalink

  Лукашенко: Белорусы ещё никогда так не жили! Старшие люди говорят…

  Wybrane komentarze:

  Я живу больше 20-ти лет в Германии, работаю на гос. службе и не могу себе дом или квартиру позволить, а у моих родных и друзей в Беларуси свои дома и квартиры и не каморки какие-нибудь, с шикарными ремонтами… Люди живут, но все равно жалуются…

  Всем здравствуйте. Я живу в Германии уже 30 лет.и уже 23 года ездию в белорусию к родным .вижу как они работают и живут. И ещё чем-то не довольны.я им говорю что мы в 2 раза больше работаем…чтоб так жить. И ненадо равняться

  https://www.youtube.com/watch?v=ZOZjvjOzz3I&t=1s

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 12:22
  Permalink

  Narodowa kwarantanna-rządu ocalenia narodowego

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 12:42
  Permalink

  Narodowa kwarantanna-ludzi upośledzonych intelektualnie

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2020 o 12:58
  Permalink

  Narodowa kwarantanna -upadłych kryształów

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.