Ogólna

Konieczne wsparcie dla fundacji – 1 lipca planowane rozpoczęcie wygaszania portalu Obserwatorpolityczny.pl

 Szanowni Państwo!

Potrzebujemy waszego wsparcia, bez pomocy ten portal nie przetrwa. Liczy się każda kwota. Prosimy rozważyć stałe finansowanie. Chcielibyśmy zatrudnić pracownika do obsługi serwera, ponieważ tego wymaga bezpieczeństwo zasobu jak i użytkowników. To koszty około 2500 zł miesięcznie. Dodatkowo potrzebujemy przeprowadzić konieczne prace informatyczne nad stroną internetową, na to potrzeba już, teraz dzisiaj – około 10000 zł. Bez tych prac nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa funkcjonowania portalu.

Z braku środków w dniu 1 lipca planujemy rozpoczęcie wygaszania działalności portalu. Przestaną się ukazywać nowe treści i zostanie wyłączona możliwość komentowania. W dalszej kolejności nastąpi wyłączenie serwera (zasób przestanie być dostępny w internecie).

30.06.2017 zostanie ogłoszona decyzja władz fundacji o wygaszaniu lub kontynuowaniu działalności portalu.

Zainteresowanym wsparciem udzielimy dokładnych informacji o sytuacji finansowej fundacji, celach, planach, możliwościach i zagrożeniach – w formule kontaktu indywidualnego. Prosimy o kontakt obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl, oddzwonimy.

Potrzebujemy również wolontariuszy, którzy mogą zdalnie wykonać dla portalu i fundacji różne prace zlecone. Chętni proszeni o zgłaszanie się na email: obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl (tylko osoby pełnoletnie kraj i zagranica).

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

BARDZO DZIĘKUJEMY TYM Z PAŃSTWA, KTÓRZY NAS WSPARLI W CIĄGU OSTATNICH 30 DNI, PRZETRWANIE PORTALU TO WASZA ZASŁUGA.

W szczególności dziękujemy panu Ryszardowi.

Myślimy o wydawaniu czasopisma drukiem. W najbliższym czasie ukaże się artykuł w tej sprawie. Prosimy o kontakt osoby posiadające umiejętności w zakresie składu i przygotowania plików do druków.

Redakcja.

35 komentarzy

 1. Wielka Polska Katolicka

  Nikt po was płakał nie będzie! Won z Polszy!

  • Wierny czytelnik

   Oczywiście, że nikt nie będzie płakał ponieważ portal nie tylko przetrwa ale jeszcze rozwinie skrzydła. To bardzo potrzebny głos zdrowego rozsądku w polskim dyskursie publicznym. Ja deklaruje wsparcie w kwocie 30 zł stale miesięcznie przelew już zrobiłem do 10 tego każdego miesiąca będziecie dostawać taką kwotę. Powodzenia

  • RACJA !!!

  • @Wielka Polska Katolicka…i vice versa:
   won z Polszy do Watykanu oslaniac mafie i banki z najwiekszymi przekretami swiata oraz rozdyndanych moralnie sukienkowych i zostawic w spokoju rozrywana na strzepy KONOPIELKE / = Polske / a kysz psia juha, a kysz !……….
   A to sie wierny jak pies czytelnik OP znalazl, ta @WPK, ze nie moze sobie ani jeden dzien niniejszej lektury
   odpuscic……

 2. Mam zdolności zielonego ludzika czy mogę się zgłosić? Czekam z rozkoszą na dzień kiedy wyłączycie tą tubę propagandową kremla! Niech Żyje Ukraina!

  • Niech żyje… dostatnio i szczęśliwie w ramach Wielkiego Rosyjskiego Świata! Hurra

  • @Demaskator

   Zdolności zielonego ludzika?
   Hmmm…
   Przede wszystkim uprzejmość, dobre maniery, skromność. Żadnych haseł i zbędnych ruchów – Kałasz w prawej, kwiaty w lewej, “co podać”, “proszę” itp.
   A jeśli bez haseł “na chwałę” waść nie może się obejść, to trzeba przynajmniej posługiwać się językiem ojczystym i przestrzegać rytuału.
   Najpierw trzeba się trochę rozgrzać (skakać z krzykiem “Москалiв на ножi”), następnie dzikim głosem 3 razy СУГС, i na koniec położyć prawą dłoń na lewej piersi (można na własną) i “Ще-е-е не вмерла України…”

   Хай щастить.

   • “Przede wszystkim uprzejmość, dobre maniery, skromność. Żadnych haseł i zbędnych ruchów – Kałasz w prawej, kwiaty w lewej, “co podać”, “proszę” itp.”POLACY widzą… …………….jako alternatywa zachodnia bombowa demokracja’ . ..i wynikające “stąd” konsekwencje. Piłka jest krótka – dla myślących…

 3. Są jeszcze hieny w naszym kraju …

  • Witam,

   To nie są żadne hieny ale antypolskie – pewnie banderowskie ścierwa w ludzkich skórach, czyli taka pomyłka genetyczna w rozwoju ludzkości

   Pozdrawiam Redakcję i Czytelników, mając nadzieję na przetrwanie kryzysu…

 4. I bardzo dobrze że portal zostanie zamknięty. Nic tylko faszerowanie ludzi prorosyjską propagandą i rasizmem.

  PROSZĘ PANA JAK PAN PISZE O RASIZMIE TO PROSZĘ BRAĆ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PRZEDE WSZYSTKIM PROSZĘ TO WYKAZAĆ. PO DRUGIE PROSZĘ PRZESŁAĆ SWOJE DANE – TO OSZCZĘDZI PRACY PROKURATURZE, NIE POZWOLIMY NA TAKIE BEZCZELNE, KŁAMLIWE I NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ INSYNUACJE. POZDRAWIAM REDAKCJA WEB. JÓZEF.

  • Myślę, że wiele można o OP powiedzieć ale akurat rasizmy nie da się im zarzucić. Są zbyt sprytni i inteligentni. To portal, który rok przed wydarzeniami zupełnie na serio nawoływał do przyjęcia setek tysięcy uchodźców (nie nielegalnych imigrantów) z Syrii. Poza tym są wybitnie filo-semiccy, to tak, jakbyś chciał oskarżyć o antysemityzm. Syneczku, najpierw poczytaj, zdobądź się na obiektywizm a dopiero potem pluj. Postaraj się mądrze, bo to nie jest pidelek lub inne g-wno finansowane za niemieckie pieniądze. Tutaj piszą i czytają naprawdę ludzie myślący…

  • P.Józefie nie dość że nie wspierają finansowo” perłę polskiej publicystyki”czyli O.P,to jeszcze obrażają myślących ludzi i PAN ma niewdzieczną robotę! Posyłam im faka,a w języku Puszkina i Dostojewskiego “poszli oni wsje na hu….”Ad novum O.P!!!30 wpłacam zadeklarowaną kwotę. Pozro.

 5. Wspierajmy, bo niedługo pozostanie nam czytanie pudelka i innych bzdetów bez treści

 6. Deklaruję pomoc, a komentarze powyżej świadczą nie tylko o poziomie jednostek chcących zakłamanej rzeczywistości

 7. Y jak Ynteligent

  To bardzo potrzebny portal, gdzie można się nie zgadzać z linią, jednak nie można udawać, że to o czym tutaj piszą nie jest prawdziwe i nie odzwierciedla rzeczywistości zwłaszcza polecam dział “Paradygmat rozwoju” tam teksty są po prostu wybitne. Jak powiedziałem można się nie zgadzać, jednak dyskutować można – poszerza horyzonty. Co do rasizmu, to typowa wrzutka jakiegoś parchatego trolla, typowe obrzucanie błotem na zasadzie dzwonią, gonić złodzieja. Każdy, kto to czyta z podziwem odnosi się do ekwilibrystyki autora na tematy inno-kulturowe. Lansowanie tego zwrotu jest bardzo konsekwentne, poza tym zgadzam się tu są treści prorosyjskie i prożydowskie. Naprawdę trudno im zarzucić wprost łamanie prawa, nie o to chodzi w tym przedsięwzięciu. Co do propagandy, to każdy ma prawo oceniać, jednak czym jest G-ówno? Albo Łże-N? Myślę, że Polska potrzebowała takiego spojrzenia na sprawy, w którym uwzględniana jest wschodnia wrażliwość. To co piszecie bardzo często jest rozsądne. Jednak z zasady nie zgadzam się z niczym co jest prorosyjskie, trzymajmy się od Rosji jak najdalej.

  • Bardzo poprawna wypowiedź, lecz zwykle diabeł tkwi w szczegółach,
   a tym diabłem(wtrętem) jest puenta,czy Rosja jest szczegółem?Dobre pytanie!
   Powiem ze jest – szczególna i to stwierdzenie będzie bliższe prawdy,

 8. Rolnik_syn_Rolnika

  Nie żartujcie nawet. Nie wyobrażam sobie kolejnego dnia bez OP. Będę wpłacał regularnie 40 zł do każdego 25 tego miesiąca. Nie dajcie się! Nie ma takiego drugiego portalu, to jedyne miejsce gdzie można swobodnie pisać komentarze. Ja rozumiem że Web. Józ. (którego pozdrawiam) cenzuruje, jednak zawsze są to potrzebne interwencje.

 9. won Żydostwo “OP” z polski do Izraela !!!

  • Porównajmy sens wypowiedzi @Rolnik_syn_Rolnika vs @Sadownik i plantator. Chyba domyślam się dlaczego jabłka u sadowników gniją… :)……….. cydr (jabłkowy) pozostawiam również do spożycia przez ‘sadowników i plantatorów”. Nigdy tego wynalazku w tej cenie nie
   mam zamiaru kupić. Na zdrowie, sadownicy – ogrodnicy!

  • Przemówiła ‘wolna polska’…witajcie!!

 10. Pytanie do redakcji:

  Ile miesięcznie potrzeba na godne funkcjonowanie portalu

  ODPOWIEDŹ: 5000 PLN TO KWOTA POZWALAJĄCA NA SWOBODĘ DZIAŁALNOŚCI W DOTYCHCZASOWEJ FORMULE. WEB. JÓZ.

  • To są grosze 150 osób da po 30 zł miesięcznie i macie 4500 zł Myślę, że tyle można zebrać bez problemu. Złotówka dziennie za ciekawą, przyznaje – często kontrowersyjną lekturę, to są grosze. Poza tym wspieracie poetów i pisarzy, a to jest ważny atut.

 11. Sadownik i plantator

  Widzę że OP opanowało umiejętność zajmowania się samym sobą, najlepiej jeszcze piszcie o sobie samych 🙂 Tak, ten portal to naprawdę wielki sukces wiadomo czyj… Na pewno przetrwacie, ci którzy za wami stoją i jest mi wszystko jedno czy to: panowie z Gardeschützenweg 71-101(Eingang: Viktoriastraße 10), הַמוֹסָד למודיעין ולתפקידים מיוחדים‎, czy też Главное Разведывательное Управление…. lub SKW 🙂

  • Jabłka gniją to chlejesz jabcoki i pierd…głupoty! A wymienione organizacje to mistrzostwo świata! Kłamczuchy z CIA i SBU Upadliny może im nogi lizać!Smacznego!

 12. Prędzej zniknie wybiórcza niż wy…

 13. Nachodźcy z upa-dliny, również naszego chowu, jak i ci “których – nie ma”, dorabiają Nam Polakom –
  “giembe urodzonych” rusofobów. ..

 14. Strasznie jesteście rozrzutni. Za 2500 miesięcznie możecie mieć w firmie zewnętrznej pełną obsługę strony i serwer z dostępem do CDN oraz nielimitowanym łączem.

  • Firmę znaczy sie kilku palantów w spodniach rurkach, którzy myslą że “robią internet” i sa “lab”? Kasując 500 zł za aktualizację WordPressa? Czy taką kontrolowana przez ABW? Duzy portal stale narażony na ataki – bo domyślam się że o to tutaj chodzi za 5k miesięcznie to bardzo tanio… Webmaster sam powinien mieć tyle brutto, odpowiedzialność za stałe funkcjonowanie strony (nieprzerwane), to poważna sprawa, zwłaszcza jak ma nie siać spamem i innym syfem po necie. Jak to robicie za 5k, to za darmo to robicie.

   • Pod/świadomość podpowiada mi że kom. pisał fachowiec “przez “duże F”.
    “Czy taką kontrolowana przez ABW?” Dokładnie ,to miałem na myśli
    kreśląc krótkie: “I “co jeszcze”…’ z godz. 19:44

    NIE ROZUMIEM KONTEKSTU PANA WYPOWIEDZI PROSZĘ WYJAŚNIĆ. WEB. JÓZ.

   • WEB.JÓZEF. Tylko tyle, że wedle powiedzenia ‘tanie mięso to psy jedzą”…@Prawda Boli, sugeruje jakoby można było “ciąć po kosztach”,
    co jest nieprawdą…uwagi kom.@informatyk traktuję b.poważnie ,
    są rzeczowe – w temacie. Proszę wczytać się w ‘jedynie słuszną”
    ofertę ‘ nie do odrzucenia” @Prawda Boli…………

  • I “co jeszcze”… 🙂

 15. Skoro 60000 rocznie to komfort to gratuluje. Są portale z podobna “czytelnością” które utopiły w start miliony złotych. Gdyby media głównego nurtu miały odrobinę rozumu już dawno by chciały wykupić OP. Tyle ze zamiast dzieł krakauera można by czytać gowniane teksty stażystów… inna sprawa ze to nierealne aby 1 człowiek pisał tyle dobrych tekstów

  SZANOWANY PANIE TAK, TO W PEŁNI POKRYŁOBY NASZE POTRZEBY. PROSZĘ SIĘ ZGŁOSIĆ DO REDAKCJI, POZNA PAN AUTORA – ZMIENI PAN ZDANIE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  • Charakterystyczny styl wskazuje jednoznacznie na K. a swoją drogą,
   to jest w swoim rodzaju – fenomen.No BO – z reguły ciężko jest
   niekiedy sklecić w miarę poprawnie kilka zdań….

 16. ja swoje dałem, teraz kolej na innych

  DZIĘKUJEMY. NIESTETY INNI TO INNI. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.