Koniec przerwy technicznej

Szanowni Państwo Czytelniczki i Czytelnicy!

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, że przerwa techniczna właśnie dobiegła końca. Dzięki wspaniałej pracy naszych zaprzyjaźnionych informatyków, udało się o miesiąc wcześniej zakończyć prace techniczne i zabezpieczyć zasób portalu w sposób stabilny i wykluczający nazwijmy to “stany nieustalone”.

Problem polegał m.in. na tym, że z nieznanych nam powodów, oczywiście i zapewne – zupełnie przypadkowych i losowych, w naszej bazie danych zaczęły pojawiać się wpisy, które nie były intencjonalne i nie były naszego autorstwa. Mamy w bazie danych ponad 7000 artykułów i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. Dodanie do tego zasobu treści, zmieniających sens historycznych, czy też ciągle aktualnych artykułów lub wulgarnych komentarzy, rodziłoby odpowiedzialność prawną wydawcy portalu. Tę komplikację udało się bardzo szybko zauważyć, niestety wyeliminowanie zagrożenia wymagało zaprzestania dokonywania jakichkolwiek zmian w bazie danych przez wymagany do testów okres czasu. Z tego powodu z wielkimi oporami, wstrzymaliśmy publikacje nowych treści za co bardzo przepraszamy i Państwa Czytelniczki i Czytelników,  jak również zaprzyjaźnionych autorów. Wszystkie nadesłane teksty będą opublikowane w najbliższym czasie.

Ze względu na komplikację zabezpieczeń związanych z działaniem portalu, jego funkcjonowanie może być nieco wolniejsze. Bardzo prosimy zgłaszać na email redakcji obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl, wszelkie tego typu obserwacje. Wspomniane spowolnienie może mieć miejsce przez najbliższe dwa lub trzy miesiące, kiedy to będą utrzymywane specjalne narzędzia mierzące statystyki dostępu do zasobów portalu. Musimy obserwować zasób, tak żeby go chronić przed nieuprawnionym dostępem. Oczywiście i zapewne przypadkowym, losowym…

Państwa dane są bezpieczne, z tej prostej przyczyny ponieważ NIE GROMADZIMY ŻADNYCH DANYCH, poza informacjami gromadzonymi przez ciasteczka “cookies”, standardowych wtyczek oprogramowania, danymi CMS WordPress i Google Analytics. Proszę pamiętać, że korzystanie z zasobów portalu NIE WYMAGA podawania jakichkolwiek Państwa danych osobowych lub innych pozwalających na identyfikację. Szanujemy Państwa prywatność i działamy zgodnie z obowiązującym w Unii Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej prawem.

Bardzo serdecznie dziękujemy w szczególności tym z Państwa, którzy nie opuścili nas w tych trudnych dniach oraz tych, którzy swoim wsparciem przyczyniają się do funkcjonowania portalu.

SZANOWNY PANIE P. Z MIEJSCOWOŚCI C. MAJĄCEJ KOD POCZTOWY, KTÓREGO DRUGĄ CYFRĄ JEST “8” – BARDZO SERDECZNIE PANU DZIĘKUJEMY. JEŻELI MA PAN JAKIEŚ ŻYCZENIA, CO DO TREŚCI PUBLIKACJI PROSIMY O KONTAKT Z REDAKCJĄ NA PODANY WYŻEJ EMAIL.

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ NASZYM ZAGRANICZNYM CZYTELNICZKOM I CZYTELNIKOM. SAMA ŚWIADOMOŚĆ, ŻE JESTEŚMY CZYTANI NA CAŁYM ŚWIECIE JEST DLA NAS WIELKIM ZOBOWIĄZANIEM.

Zapraszamy Państwa do dyskusji, czytelnictwa i nadsyłania tekstów.

Redakcja portalu

5 myśli na temat “Koniec przerwy technicznej

  • 10 września 2019 o 20:30
   Permalink

   Cieszę się naprawdę. OP a bardzo potrzebny na głos rozsądku nie ze wszystkim co publikuje ci się zgadzam i jednak można polemizować i za co dziękuję…

   Odpowiedz
 • 10 września 2019 o 08:12
  Permalink

  Ciesze się że udało się przełamać problemy i w tak ważnym okresie dla naszego kraju będziecie trzymać rękę na pulsie.

  Odpowiedz
 • 11 września 2019 o 17:43
  Permalink

  To dobra nowina. Czekamy na kolejne ciekawe i obiektywne teksty. Pozdrowienia

  Odpowiedz
 • 12 września 2019 o 09:07
  Permalink

  Piekne dzieki dla fundacji pisania ksiazek za wytrwala postawe i wole przelamania wszelakich przeszkod, progow i dziwacznych technicznych barier i chochlikow drukarskich oraz sprawnym rekom i glowom informotykow i wszyskim, tym, ktorzy swoim zaangazowaniem przyczynili sie by wolnosci prasy stalo sie zadosc i by zakonczyc okres zawieszenia w prozni….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.