Ogólna, Recenzje

Komunikat: Nowy odcinek „Bez retuszu” w niedzielę 1 czerwca o 20.40

18 maja na antenie TVP Info rozpoczęto nadawanie nowego programu publicystycznego „Bez Retuszu”. Co niedzielę prowadzący Marek Czyż będzie na żywo omawiał aktualne wydarzenia budzące społeczne emocje oraz dzielące polityków i ekspertów. Odda też głos widzom w studiu i przed telewizorami.

Zaproszeni do programu bohaterowie wydarzeń minionego tygodnia oraz publiczność zgromadzona w studiu i na portalach społecznościowych stanowią esencję formatu programu Marka Czyża. Formuła talkshow pozwala na otwartą, szczerą i żywą dyskusję z zaproszonymi gośćmi, w której pytania zadaje nie tylko prowadzący. Teraz każdy może zabrać głos w najbardziej kluczowych sprawach dla Polski, Europy i Świata.

Drugi odcinek będzie poświęcony wolnej Polsce. 4 czerwca mija bowiem 25 lat od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w naszym kraju. W najbliższą niedzielę Marek Czyż wraz ze swoją publicznością porozmawiają ze świadkami tamtych wydarzeń. Celem odcinka będzie podsumowanie ostatnich 25 lat w kontekście tego, co można było zrobić inaczej, co jest naszą porażką, a z jakich wydarzeń i osiągnięć możemy być dumni. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi postarają się przewidzieć co nas czeka w najbliższej przyszłości.

Po ogromnym sukcesie premierowego odcinka prowadzący podkreśla, że „Szczególną cechą „Bez retuszu” jest aktywny udział publiczności w dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Taki format mocno podnosi temperaturę w studiu. Pytania wypływające od widzów są bezkompromisowe i w wielu przypadkach niesamowicie trafione, ponieważ pochodzą od osoby, której na co dzień dotyczą sprawy poruszane w programie. Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w rozmowie”.

Marek Czyż obecnie w TVP Info prowadzi poranne pasmo i magazyn „Forum”. W Telewizji Polskiej rozpoczął pracę 18. lat temu, w przeszłości był gospodarzem programów publicystycznych „Gość Jedynki” i „Monitor Wiadomości” w TVP 1, a także programów „Trzeci Wymiar” i „Rozmowa dnia” w TVP3. W latach 2008-2011 pracował w śląskiej stacji TVS. W ogólnopolskiej telewizji debiutował wspólnie z Kamilem Durczokiem prowadził cotygodniowe „Studio parlamentarne”.

Magazyn „Czyż. Bez retuszu” widzowie TVP Info mogą obejrzeć w każdą niedzielę o godz. 20.40. Wszystkie odcinki dostępne są za darmo w serwisie vod.tvp.pl.

Wszystkich, którzy chcieliby znaleźć się w studiu podczas jednego z programów zapraszamy do wysyłania zgłoszeń za pośrednictwem Facebooka lub na adres e-mail kontakt@bezretuszu.pl. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie i odesłanie formularza, który otrzymuje się po kontakcie z organizatorem. Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. W przypadku przekroczenia limitu na dany odcinek zgłoszenia przechodzą do kolejnego nagrania.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/bezretuszuTVP

Kontakt dla mediów:

Agata Bittner

kom. (+48) 535 009 574 e-mail: a.bittner@publicdialog.pl

***

Informacja redakcji portalu: Powyższy komunikat stanowi informację prasową podmiotu: “Public Dialog” ul. Grochowska 246/2 04-358 Warszawa, z 29.05.2014r. Wszelkie prawa do tekstu i zamieszczonego zdjęcia zastrzeżone na rzecz wskazanego podmiotu.

7 komentarzy

 1. Wierny_Czytelnik

  Pan Czyż to doskonały dziennikarz, chyba jeden z niewielu, który nie kreuje faktów tylko po prostu dyskutuje ze swoimi gośćmi. Warto wziąć udział, warto obejrzeć.

  • Będzie tak samo jak z Moniką Olejnik i Tomaszem Lisem, potrzeba nowej tuby do siania propagandy.

   DRODZY CZYTELNICY, JEŻELI JUŻ REDAKCJA ZDECYDOWAŁA SIĘ ZAMIEŚCIĆ KOMUNIKAT REKLAMUJĄCY MAINSTREAMOWE MEDIA, TO ZNACZY ŻE REDAKCJA OCENIA PODMIOT REKLAMY POZYTYWNIE I TAK RZECZYWIŚCIE JEST – STYL PANA CZYŻA NIE MUSI SIĘ PODOBAĆ WSZYSTKIM, ALE JEŻELI CHODZI O WARSZTAT, SPOSÓB PREZENTACJI I TRAKTOWANIE GOŚCI – ORAZ SAMO PRZESŁANIE – TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH DZIENNIKARZY W POLSCE, NIE DA SIĘ ZROZUMIEĆ DLACZEGO WYMIENIA PAN INNE NAZWISKA O ZUPEŁNIE INNYM STANDARDZIE. POZDRAWIAM WEBMASTER JÓZEF.

 2. Oglądałem coś na Youtubie, gość nie zrobi kariery bo zdaje się jest z tych “uczciwych” co zadają trudne pytania establishmentowi

  • pożyjemy zobaczymy, albo pozna wartość pieniądza w dziennikarstwie albo randka z seryjnym samobójcą. Nie po to reżim ma media by zadawać mu kłopotliwe pytania, chyba ze uzgodnione. Wielu już było niezależnych i ambitnych dziennikarzy do puki nie zrobili “kariery”.

   • wieczorynka

    Powiedzmy, że częściowo się zgadzam, zatem mój komentarz, niezależny dziennikarz to bezrobotny dziennikarz.

 3. Nie kojarzę p. dziennikarza(o którym, ciepło
  wypowiada się Redakcja), tv (polskiej), “nie używam”,
  z małymi wyjątkami, o których kiedyś pisałem.
  Pora “spróbować” programu, a nuż? Dajmy szansę,
  sprawdzimy formułę i prowadzącego.
  Najwyższa pora na obiektywizm i rzetelne
  naświetlanie faktów, bez retuszu.Ktoś musi (kiedyś),
  zrobić wyłom w morzu manipulacji,zwykłego kłamstwa,
  i obłudy…mam na uwadze “pismaków i redachtorow”
  produkujących się w “błękitnych mediach.”

 4. No i byłem obecny przy projekcji rzeczonego
  programu publicystycznego w TVP Info.
  Jeśli napiszę że nie powalił mnie na kolana
  to będzie duży plus dla programu.Do rzeczy, prowadzący był obecny fizycznie, a jakby go nie było, to nie on
  nadawał ton.Zaproszeni goscie , częsc pierwsza
  “bida z nędzą”(proszę nie powoływać się na “autorytet”
  Zanussiego).
  Część druga, jaśniejszym punktem był p.Ziemkiewicz,
  tło czyli “głos ludu”, tzw.ogłupiona MW.Bez komentarza.
  No i te wszechobecne i z “prawa” i z “lewa”
  odwołania,- milicjanci na “dzien dobry’, z rana
  pałowali kogo popadnie, Putin grzeje czołgi…
  marszałek radzecki’ma syna”,pełna zgoda w dokopaniu
  PRL, no i to pianie nad “wolnością, paszportami,
  demokracją i Zachodem…w sumie – nic nowego.
  To był mój pierwszy i ostatni kontakt z “Retuszem”.
  Program jakich wiele w mediach publicznych.
  Ogólne przesłanie; generalnie jest dobrze.
  Mamy co świętować. Więc świętujmy…(paszport
  nie zastąpi codziennego obiadu, demokracją
  nie zapełnisz brzucha).

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.