Komornik zajmuje konto banku Millennium

GRAF. RED.Ostatnie tygodnie przyniosły bolesne decyzje dla banku Millennium, a pozytywne dla pokrzywdzonych konsumentów oraz dla polskiej gospodarki. Szereg decyzji urzędów potwierdza, iż ten bank pomimo wpisania do rejestru postanowień niedozwolonych (klauzule nr 3178, 3179) dalej wykonuje umowy w oparciu o te nieuczciwe zapisy. Bank wprowadzał też swoich klientów w błąd dezinformując o zakresie swojej odpowiedzialności. Wobec powyższych ustaleń Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Komornicy oraz Stowarzyszenia reprezentujące poszkodowanych podejmują kolejna działania piętnujące łamanie przepisów prawa przez bank Millennium.

W ostatnich dniach 2017 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał decyzję [Źródło: tutaj] o nałożeniu na ten bank ponad 20 mln kary. Bank Millennium przekazywał klientom nieprawdziwe informacje o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych dotyczących tzw. kredytów pseudowalutowych.

Wobec nieprawidłowego wykonania wyroku przez Bank Millennium 12 stycznia Komornik rozpoczął egzekucję należności z konta Banku znajdującego się w PKO BP. Kwota roszczenia wynika z prawomocnej przegranej Banku z tytułu nienależnie pobranych opłat za tzw. Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego (VII Ca 565/17). Wygrane klientów w tego rodzaju sprawach stają się już codziennością, a mimo to bank nie wypłaca zasądzonych kwot na konta wskazane przez klientów.

14 lutego 2018 r. o godz. 11:30 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa, w sali nr 4 odbędzie się przesłuchanie Pana Joao Bras Jorge prezesa banku Millennium w charakterze obwinionego o czyn z art. 138b kw.

Stowarzyszenie Pro Futuris przygotowało również  opinię lingwistyczną dotyczącą umowy indeksowanej oraz umowy złotówkowej z aneksem indeksacyjnym Banku Millennium. Opinia ta może być przydatna dla osób toczących spór sądowy z tym bankiem Więcej informacji o opinii udziela Zarząd Pro Futuris http://profuturis.eu/onas.html

Największy w Polsce pozew grupowy wobec banku Millenium został prawomocnie przyjęty do rozpoznania 28 września 2017 roku. Ponad  5 tys klientów walczy z bankiem Millennium o wykonywanie umów bez zapisów umowy odnoszących kwotę kredytu do waluty obcej. Klauzule te są prawomocnie uznane za nieuczciwe i nieobowiązujące klienta a są wpisane do rejestru prowadzonego przez UOKiK (wpis nr 3178 i 3179). Więcej informacji znaleźc można na stronie: http://pozewgrupowymillennium.dt.com.pl

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu zastrzeżone dla: Pro Futuris i Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Wyłączenie licencji CC 3.0.

5 komentarzy do “Komornik zajmuje konto banku Millennium

 • 20 stycznia 2018 o 10:26
  Permalink

  Powoli Państwo Polskie zaczyna stosować prawo, nawet wobec dotychczas NIETYKALNYCH.

  Ciekawe, czy “dobiorą” się do większych graczy.

  Może MIllenium pójdzie jako przykładowa OWIECZKA zrzucona WILKOM z pędzących po pustkowiach Dzikich Pól sań.

  Przecież nadal żyjemy w Nadwiślańskim Macondo.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2018 o 13:01
   Permalink

   Mam nadzieję, że wypier….ą zagraniczne banki z Polski, idioci którzy pozwolili zagranicy na opanowanie naszego sektora finansowego powinni stać przed Trybunałem Stanu.

   Odpowiedz
 • 20 stycznia 2018 o 15:01
  Permalink

  Nie jestem w stanie uronić ani jednej łezki nad jakimkolwiek zagranicznym bankiem i wcale nie jest mi z tego powodu przykro. (nazwisko guru co “sprywatyzował ” banki w Polsce pamiętają państwo, zatem nie muszę przypominać).

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2018 o 15:56
  Permalink

  No wreszcie rzad i egzekutywa zaczynaja cos robic,lepiej pozno niz wcale….20mln kary nalozonne przez UOKiK jest w obliczu powstalych strat i szkod obywatelskich i publicznych / gospodarki polskiej / wyjatkowo niska….no moze UOKiK musi nabrac doswiadczenia i dzialac w imeniu interesow obywateli polskich a nie w interesie obcego kapitalu…Rzad polski winnien zmusic te kryminalne banki do pozaplacania odszodowan ofiarom tych kryminalnych praktyk i to z ubezpieczen asekuracyjnych tych przestepczych bankow a nie jak tu i owdzie przebakiwano z budzetu panstwa…..Wiecej publikacji demaskujacych tych przestepcow a takze kolaborujace z nimi oragana panstwowe, ktora racza sie budzic z jakiegos dziwnego snu przyczynia sie powoli do korektur tych tych kryminalnych praktyk…….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.