Kolejna krytyczna rezolucja Parlamentu Europejskiego wobec Polski

European Parliament, StrasbourgBy Christoph Radtke Own work, CC BY 3.0, Wiki Commons

Oto powstała ona! Kolejna krytyczna rezolucja Parlamentu Europejskiego wobec Polski o numerze B8-0977/2016 [Źródło: tutaj]! Parlament ze Strasburga wyraża w niej zaniepokojenie rzekomym paraliżem Trybunału Konstytucyjnego, stan spraw ma zagrażać naszej młodej demokracji oraz rządom prawa w Polsce.

Zdaje się Parlament Europejski nie rozumie, że tak nie może być, ponieważ jeżeli chodzi akurat o rządy prawa w Polsce, to mamy ich zdecydowanie w nadmiarze i to w parze ze sprawiedliwością. Jednakże jak mają rozumieć, jeżeli prawdopodobnie się uwzięli na naszej Ojczyźnie, będącej przecież w trakcie dobrej zmiany. No, jak mogli!

Uwadze Parlamentarzystów nie umknęły kwestie tak ważne jak np. mediów, Policji, Prokuratury, która jak wiadomo odnosi same sukcesy pod jedynie słusznym kierownictwem. Pochylili się nad zmianami w procedurze karnej, naszej słynnej już ustawie antyterrorystycznej, nie zapomnieli zapewne uronić łzy nad smutnym losem Służby Cywilnej, czy też fundamentalnej sprawy walki z kornikiem, czy czymś innym w Puszczy Białowieskiej. Na podsumowanie jest coś o zdrowiu kobiet, to dobrze, bo to bardzo ważna kwestia i trzeba się cieszyć, że władze dostrzegają takie problemy.

Za przyjęciem rezolucji głosowało 510 Parlamentarzystów, przeciw było 160 a 29 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedzała debata, silnie tendencyjna. Nie miało znaczenia to, że przedstawiciele PiS w Parlamencie Europejskim przygotowali własny projekt rezolucji.

Paraliżują intelektualnie twierdzenia niektórych Parlamentarzystów z Polski, którzy twierdzą, że rezolucja jest dla nas przyjaznym wyrazem troski. W której chodzi o to, żebyśmy się zreflektowali i coś tam dalej, czego nawet nie warto było słuchać, zważywszy na okoliczność, kto to mówił.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że jest to cios w Polskę i nie ma znaczenia to, że z naszej własnej winy, a ściślej z winy rządzących. Nigdy nie pluje się we własne gniazdo i nie należy moralizować, jak ktoś większy i silniejszy, zdecyduje się zrealizować w nim swoją, nawet małą potrzebę fizjologiczną. Niestety z taką sytuacją mamy do czynienia w tym kontekście, gdzie niestety część opozycji sobie nie tylko na moralizatorstwo, ale jeszcze po prostu czysty prysznic polityczny. Nie można w ten sposób walczyć z rządzącymi, ponieważ demoluje się wizerunek Polski za granicą!

Nigdy nie powinniśmy zgodzić się na taką retorykę ponieważ, to zawsze za każdym razem uderzy w nas wszystkich. Bez względu na to,  jakich jesteśmy zapatrywań politycznych, jaki mamy punkt widzenia na dany problem i na szerszą rzeczywistość. W naszym interesie jest nie tylko odkręcenie tej sprawy, na tyle na ile jest to jeszcze możliwe. Więc być może bardziej jakieś jej wygładzenie, ewentualnie wyprostowanie medialne na tyle na ile można to zrobić mając już opinię kraju z łatką! Przede wszystkim jednak, powinniśmy doprowadzić do wewnętrznego konsensusu. który będzie dla nas wszystkich zbiorem pewnych generalnych ram nieprzekraczanych w dyskusji publicznej na zewnątrz kraju jak i miejmy nadzieję że czasem wewnątrz. Jeżeli nie zdecydujemy się na bardzo sensowne porozumienie, które co trzeba podkreślić nie jest niczym nadzwyczajnym, nie wymaga pojednania ogólnonarodowego podpisywania pokoju, ani wielkich wyrzeczeń! Wystarczy tylko że zwaśnione strony ustalą wspomniane ramy, których nie będą przekraczać retorycznie. Tak jak są pewne zrozumiałe dla wszystkich zasady zachowania w miejscach publicznych, podobnie jak są pewne zrozumiałe dla wszystkich zasady zachowania w toalecie, gdzie spuszcza się wodę, myję się ręce, wyciera się je w ręczniku itd. Analogicznie trzeba opracować zbiór nieprzekraczalnych zasad o funkcji elementarnej. Oczywiście dla okiełznania retoryki politycznej używanej przez naszych przedstawicieli, głównie za granicą w sprawach dotyczących Polski.

Czasy kiedy polityka zagraniczna i była owocem konsensusu całej sceny politycznej mamy już dawno za sobą. Dobra zmiana wprowadziła również swoje zasady w dyplomacji i w szeroko rozumianych kontaktach Polski z Unią Europejską, jak również naszymi najważniejszymi partnerami gospodarczymi i sojusznikami za granicą. Niestety są one oparte na negacji części wcześniejszej polityki poprzedników, co implikuje liczne komplikacje. Przede wszystkim w warstwie zderzenia się naszego postrzegania rzeczywistości w tym naszego pożądanego obrazu w oczach naszych partnerów i nie ukrywajmy wrogów. Z tym w jaki sposób rzeczywiście oni nas postrzegają i co z tego wynika. Niestety odpowiedzialność za to ponosi obecny rząd pani Beaty Szydło jak również pan prezydent Andrzej Duda, w tej części w której bezpośrednio angażuje się w problematykę naszej współpracy z zagranicą. Trzeba wyraźnie zaznaczyć że rola jaką pan prezydent mógłby odegrać odgrywać jest fundamentalna dla całości tych procesów. Niestety z niezrozumiałych powodów jego zaangażowania jest chyba wynikiem samoograniczenia, czy też realizacji jakichś generalnych wizji politycznych, prawdopodobnie jego byłego obozu politycznego. Nie da się bowiem ukryć że poglądy pana Prezydenta są mniej więcej takie, jakie były. Przynajmniej na tyle na ile je poznaliśmy.

Reasumując nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji mamy oto kolejną rezolucję, w istocie bardzo negatywną dla naszego kraju praktycznie deprawującą jego wizerunek na Zachodzie. Wszelkie próby przedstawiania tego wydarzenia i jego konsekwencji jako jakiejś nieokreślonej do końca, a rzekomo przyjaznej w wymowie i celu “reprymendy od starszego brata”. To kpina będąca małym skandalem. Tak małym właśnie w skali ludzi, którzy ponad swoją percepcję i sumę własnych przekonań nie dostrzegają już spraw wspólnych. Nie ma przy tym znaczenia, że przeciwnik polityczny nie da się “lubić”! Trzeba myśleć nawet za „gorszego” i „złego”, ponieważ myśli się o Polsce, dla Polski i zawsze mając Polskę w trosce!

9 myśli na temat “Kolejna krytyczna rezolucja Parlamentu Europejskiego wobec Polski

 • 15 września 2016 o 05:10
  Permalink

  Do kogo te apele o “ramy spraw wspólnych”?

  Rządzą nami zwykli polityczni rozrabiacy i niekiedy – chuligani, i to po obu stronach.

  W tej “nawalance” nie chodzi wcale o Polskę, tylko jak “przyłożyć” przeciwnikowi politycznemu.

  Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 05:11
  Permalink

  Dobra zmiana jakoś nie bardzo przejęła się tym, że w “ewropie” ktoś się nad nimi pochyla… Apropo te 160 głosów to przeważnie krypto-faszyści, Brytyjczycy i inni dziwacy. Cała Unia była nam przeciw.

  Odpowiedz
  • 15 września 2016 o 07:58
   Permalink

   “Apropo te 160 głosów to przeważnie krypto-faszyści”
   A “pochylają się”(nad nami)pozostali, 🙂 często zbieranina
   trockistowskiego lewactwa,kiedyś budowniczy
   Światowej Republiki Rad – na szczęście wówczas po drodze
   przytrafił się “budowniczym” – STALIN… niektórzy
   z tej hałastry lewacko – kosmopolitycznej(np. w Rosji)do dziś twierdzą że uosobieniem wszelkiego zła był STALIN…

   …Teraz wracamy do czasów współczesnych – co dzisiaj robi Janusz Lewandowski, czyli jeden z głównych pomysłodawców programu powszechnej prywatyzacji? Otóż jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej, który w Brukseli bryluje jako główny referent antypolskiej rezolucji. Jak widać wymyślenie systemowej platformy do robienia wałków nie załamało mu politycznej (europejskiej) kariery. Wręcz przeciwnie – Lewandowski jest dziś wychwalany przez wszystkich eurokratów i euroentuzjastów…

   http://niewygodne.info.pl/artykul7/03291-Janusz-Lewandowski-i-jego-powszechna-prywatyzacja.htm

   Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 06:22
  Permalink

  Historia lubi analogię,nawet przesadzone! Wyobrażam sobie hitlerowskie Niemcy i powstały ruch oporu ktoś osadza,że uderzają w jedność Niemiec!Nie Krakauerze,wszelki protest przeciw łamaniu praw jednostki i demokracji to protest nie przeciwko Państwu a formie sprawowania władzy. A o jedności pod rządami Marionetki możemy pomarzyć!

  Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 08:46
  Permalink

  Rząd Polski powinien tę rezolucję olać ciepłym moczem. A już szczytem bezczelności tego pana o inicjałach JJ zabieranie głosu na temat Polski to też szczyt hipokryzji. Myślę, że dobra zmiana też go dopadnie w odpowiednim momencie. A szubrawców z PO i PSL jak ich nazwała pewna pani pajacami to winno się powiedzieć MOŁCZAT’ PAJACE. A za Pana ministra Ziobrę to od dziś zacznę się modlić panie były min. zdrowia nawet pan nie jest godny aby wymienić pana nazwisko. Pozdrawiam OP.

  Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 09:14
  Permalink

  To że w PO są idioci widać coraz bardziej a ich małostkowość i chęć udowodnienia za wszelką cenę że mają rację bo mają kolegów, poraża. Polaków czeka wiele lat ciężkiego życia w kraju który mieni się demokratycznym i wolnym lecz fakty, od dziesięcioleci, nie potwierdzają tego. Przyrównywanie III RP do Rosji ubliża temu drugiemu i świadczy o braku rozumienia rozumu wypowiadającego te brednie, W Polsce Polacy sami sobie gotują los tak jak to robili w okresie międzywojennym, na emigracji w Londynie czy w czasie zaborów. Prywata za wszelką cenę!

  Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 19:11
  Permalink

  Parlament Europejski jest to instytucja “nic nie mogę” nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej, natomiast uposażenie euro posłów wynosi grubo ponad siedem tysięcy euro. Organem wykonawczym jest Komisja Europejska, wybierana przez tenże Parlament. Niestety społeczeństwo UE musi utrzymywać te instytucje dlatego nie dziwię się, że coraz więcej krajów UE chce powiedzieć: a my wam już dziękujemy.

  Odpowiedz
  • 15 września 2016 o 21:34
   Permalink

   Uzupełnię wpis, każdy parlament nie tylko europejski powinien mieć wspólne cele – bez telewizora i bez pryczy. Sam pomysł ściągnęłam z Demotywatorów ale się z nim zgadzam.

   Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 20:47
  Permalink

  Z czasów PRL pamiętam hasło opozycji: “Im gorzej, tym lepiej”. Oto dzisiaj “Dobra Zmiana” przywraca mu dawny blask.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.