Czy KOD ofiaruje PiS-owi wcześniejsze wybory i pełnie władzy?

Temat wcześniejszych wyborów już poruszaliśmy, to zły pomysł z tego głównie powodu, że zdejmuje odpowiedzialność z rządzących za ich błędy i ośmieszanie się. W interesie wszystkich jest, żeby rząd został rozliczony w wyborach przez społeczeństwo, tak jak w wyborach został wybrany, chyba że sam by zrezygnował wcześniej.

Niestety taki scenariusz staje się prawdopodobny. Słupki sondaży pokazują, że ludziom nie przeszkadza twarda retoryka przedstawicieli najważniejszych władz państwowych, ani spół wokół TK, w którym większość przyznaje rację dla TK. Sondaże polityczne są bardzo łaskawe dla rządzących! PiS nadal jest partią wiodącą pod względem poparcia społecznego. Jak tylko do tego dojdzie efekt pierwszych pieniędzy z 500+, należy się spodziewać wzrostu poparcia dla PiS. Nie można się oszukiwać że będzie inaczej, proszę sobie wyobrazić setki tysięcy ludzi, dla których 500 PLN miesięcznie to, co najmniej podwojenie kwoty rozporządzalnej po poniesieniu stałych opłat! Skala społecznego oddziaływania tego gestu będzie bardzo duża i niezwykle ciężko będzie go przebić. W konsekwencji wzrośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej można postawić hipotezę, że poparcie dla rządzących wzrośnie na pewien poziom – względnie wysoki i będzie mniej więcej trwałe.

W tym kontekście czeka nas wyrażająca poparcie dla rządu milionowa demonstracja w Warszawie na 10 kwietnia, jak również kolejne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Wygląda na to, że rządzący chcą się licytować na poparcie wedle kryterium ulicznego. Oznacza to, że demonstracji będzie kilka, czyli będzie kilka okazji do konfrontacji, przy którejś okazji może się stać coś, co zmieni naszą scenę polityczną już na trwale. Być może wówczas rządzący zastosują wybieg i wspólnie z godzącą się na kompromis częścią opozycji przeprowadzą np. połączone referendum konstytucyjne – nowelizujące istotnie Konstytucje i wybory parlamentarne? Mają pełnię władzy, oni liczą głosy, do tego mają wysokie poparcie – i przede wszystkim co jest najważniejsze mają media.

Będzie to wówczas rzeczywisty bój o Polskę – o jej wizję i o jej przyszłość, na zasadzie – wygrany – bierze wszystko. Dlatego bardziej pasuje koncepcja referendum najpierw, jeżeli je wygrają, to automatycznie mogą pójść w organizację wyborów. Biorąc pod uwagę jak sprawna jest partyjna i środowiskowa maszyna propagandowo-wyborcza, nie można mieć wątpliwości – mają bardzo duże szanse, zwłaszcza jak KOD się sam podłoży. Nie trzeba bowiem wiele, wystarczy tylko raz, że komuś puszczą emocje i poleje się krew – dojdzie do bijatyki i rozruchów.

Problem polega na tym, że w KOD-zie nie ma lidera rangi politycznej przynajmniej dorównującej do rangi politycznej pana prezesa Kaczyńskiego. Przy całym szacunku do pana Kijowskiego, który bezwzględnie ma talent publiczny i na pewno będzie dobrym trybunem wiecowym, to jednak – podkreślmy przy całym szacunku – polityk z niego dotychczas żaden. Oczywiście każdy może zajmować się działalnością publiczną, więc także i ten pan. Jednakże problem jest nie do przecenienia, bo tutaj naprawdę nie ma polityka, który mógłby stanowić wizerunkową przeciwwagę dla pana Kaczyńskiego. Jeżeli popatrzymy na zbiór polityków partii opozycyjnych, zwłaszcza tych parlamentarnych, bo inne się praktycznie nie liczą, to tylko pan Petru próbuje budować swój wizerunek jako antagonisty pana Kaczyńskiego, jednak z mizernym skutkiem. Kluczem jest spójność wizerunku i wiarygodność polityka jako osoby, jeżeli dla kogoś pan doradca ekonomiczny Ryszard Petru a pan polityk Ryszard Petru ma spójny wizerunek, ten jest optymistą. Nie mówiąc już o wiarygodności osoby popierającej neoliberalne brednie i bajania o wolnym rynku i zapewne niewidzialnej ręce na nim.

W konsekwencji przekaz KOD-u można w mediach głównego nurtu moderować w taki sposób, żeby stępić pazury i zrelatywizować słuszność. To dziennikarze potrafią bez najmniejszego mrugnięcia okiem, to nie wymaga wysiłku. Wystarczy pokazywać tzw. Głupie zdjęcia, albo zrobić taki numer z mikrofonem jaki kiedyś zrobiono panu Ziobro na publicznej manifestacji prawicy. Brak wyrazistego lidera tylko rozwiązuje ręce dziennikarzom i realizatorom, albowiem muszą kogoś wybrać spośród stojących za KOD-em. Może to być za każdym razem inna osoba, a po stronie prawicy – zawsze pan prezes Kaczyński.

Pan prezes Kaczyński już raz zaryzykował oddanie władzy i wybory, wówczas prawdopodobnie nie miał wyjścia, albowiem szło o skompromitowanie jego partii i jego osoby. Dzisiaj może przeprowadzić manewr wyborczy, a tak się składa że kontroluje sytuację i ma wszystkie atuty. Może sytuację rozegrać tak, że KOD nawet się nie zorientuje, jak będzie narzędziem w jego wielkim planie – to jest możliwe i to nawet byłoby w stylu machiawelicznym gwarantującym nie tylko polityczną, ale także intelektualną dominację pana Kaczyńskiego nad resztą naszej sceny politycznej. Jest o krok od zdobycia władzy absolutnej, a jak zmieni Konstytucję, to czy to się nam będzie podobało, czy nie – trzeba będzie się tym rządom podporządkować. Przynajmniej formalnie!

7 myśli na temat “Czy KOD ofiaruje PiS-owi wcześniejsze wybory i pełnie władzy?

 • 17 marca 2016 o 06:30
  Permalink

  To jest bardzo, ale to naprawdę powiadam Państwu, że bardzo prawdopodobny scenariusz. W KOD-zie są pisiory, które dokonają prowokacji

  Odpowiedz
 • 17 marca 2016 o 11:54
  Permalink

  To wszystko, to na pewno “robota Putina”. A tak na poważnie, te całe towarzystwo platformierskie zapomniało, albo w ogóle nigdy o tym nie wiedziało, że działają w Polsce. A Polacy jak powszechnie wiadomo nienawidzą takich co to własny kraj szkalują przed obcymi i jeszcze proszą obcych o pomoc. PiS nic nie musi robić, ta wykształcona, tolerancyjna (wobec swoich), kulturalna hołota swoimi działaniami napędza słupki sondażowe J.Kaczyńskiemu.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2016 o 14:32
  Permalink

  Jeszcze dodam. Kaczor to jest wróg ale “na własnej krwi wyhodowany”. My tu som “sami swoi”, nie będzie Niemiec pluł nam w twarz albo te doże weneckie nas pouczały, pamiętamy jak to z bisurmanami się spiknęły i przez nich to nasz król Władysław Warneńczyk zginął.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2016 o 15:30
  Permalink

  KOD to zakamuflowana OPCJA PiS.

  Nic więcej.

  LUDZIE, którzy chodzą na demonstracje dają sobą manipulować tym samym SPECJALISTOM OD CIEPŁEJ WODY byłego PO i rzeszy NEOLIBERAŁÓW (Balcerowicz, min.Rostowski i Pan Petru).

  PiS to takie bardziej socjalne i populistyczne PO.

  Nic innego.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2016 o 16:47
  Permalink

  Panie Czesławie,my to żyjemy w Europie czy na Marsie ,w 21 wieku czy 15/?Między Niemcami i Rosją czy w Ameryce?

  Odpowiedz
 • 17 marca 2016 o 17:35
  Permalink

  .. . A czego Polacy mają nie zrozumieć? Że najskuteczniejszą metodą walki jest ta stosowana między innymi przez masonerię, czyli przenikanie do istniejących struktur i przejmowanie nad nimi kontroli. W Polsce były siły, które podjęły próbę przejmowania kontroli nad aparatem państwa komunistycznego dla realizowania interesu narodowego i one mają właśnie zostać Polakom obrzydzone jako te, które rzekomo dopuściły się zdrady narodu i moralnych ideałów.
  Genialne? Absolutnie genialne. Bohaterem mają być ci, którzy dali się zabić, w końcu wrogowie Polski zawsze stali na stanowisku, że „dobry Polak, to martwy Polak”. Natomiast ci, którym np. w 1968 udało się częściowo oczyścić aparat państwowy z elementu najbardziej prokomunistycznego, m.in. z działaczy wywodzących się z KPP i wywalczyli dla Polski pewną swobodę działania, mają zostać moralnie potępieni.

  Zważywszy na to, że historia Polski od 1968 do początku lat 90-tych w gruncie rzeczy była walką między tymi, którzy w 1968 stracili władzę (i ich dziećmi), a siłami narodowymi i aparatczykami partyjnymi ( z których większość była tylko tłem tej walki), należy stwierdzić, że wygrali ci pierwsi. I to oni mają największy interes w tym, żeby Polacy nie zrozumieli, co się właściwie za PRL działo i że – przede wszystkim – mogli przegrać. A wygrali dzięki naiwności Solidarności i wsparciu Zachodu, który w zamian za udzielenie im tegoż wsparcia zrobił z nas kolonię, a przegranych 1968 r. – na spółkę z co sprytniejszymi peerelowskimi aparatczykami – uczynił administratorami tejże kolonii. Siły narodowe były i są wrogiem śmiertelnym tego układu i dlatego muszą zostać zniszczone…

  Co ty konserwatysto wiesz o realizmie…

  http://www.mysl-polska.pl/820

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.