Społeczeństwo

Kobieta z brodą… A ludzie bajki piszą…

 W słuchawkach piosenka „Till The World Ends”, lampka wina i kolejny numer „Harper`s Bazaar” w moich rękach i „iPad”. Ze swojego punktu widzenia możesz uznać mój relaks za niezwykle bezproduktywny. Oczywiście masz do tego pełne prawo tak samo jak do wyciągania wniosków z innych sytuacji. Jednak w moich oczach wygląda on zupełnie inaczej.

Harper`s Bazaar jak zwykle zaskakuje mnie, podobnie jak większość z Was zaskoczyły wyniki tegorocznego konkursu piosenki Eurowizja. Zaczęło się w jeden weekend, a skończy chyba w następnym roku, kiedy to mam nadzieję będę patrzył na to z zupełnie innego punktu.

Kobieta z brodą czy facet z biustem? Z szerokim uśmiechem na twarzy ludzie na przystanku autobusowym wspólnie i na głos zastanawiali się nad swoim problemem dnia. Zupełnie nie wiedzieli kto to był, a może „to coś”, czy to był żart czy może ktoś się pomylił? Po kilku minutach wspólnego zastanawiania się stwierdzili, że szkoda było oczu na ten widok. Dalszy temat zszedł już na moją ulubioną ścieżkę. Oczywiście był to homoseksualizm o którym to ludzie wiedzą wszystko, a może ponad to, a przede wszystkim uznają tę orientację za chorobę i karę zesłaną od Boga. Bo przecież taki człowiek jest gorszy od tego „normalnego” czyli heteroseksualnego. Dziwadła. Nie powinni wcale się udzielać i być odizolowani od reszty. A po drugie śluby i dzieci? W głowach im się już poprzewracało! Co będzie niedługo z tym światem?!

Tak właśnie wyglądała moja podróż do domu i to jeszcze po całym dniu. Lepszego powrotu nie mogłem sobie wymarzyć. Wygrana podczas tegorocznej Eurowizji była nakierowana również na cały świat. Nie bez powodu wybrano kontrowersyjną postać z oryginalną barwą głosu. Była to wspaniała okazja aby pokazać światu odmienność i traktowanie wszystkich ludzi w jednakowy sposób. Jednym słowem był to apel typu: „Ludzie świat się zmienia!”.

Eurowizja pokazała piękne barwy głosu jak i spróbowała nauczyć nas tolerancji i przełamywać bariery.

Różnorodność i poznawanie swojego charakteru nie jest czymś złym. Wręcz przeciwnie. Uświadamia nam, że świat może wyglądać w taki sposób jakim my chcemy go widzieć, a nie jak postrzegają go wszyscy. Jeśli twoja matka z zawodu jest lekarzem, a ojciec prawnikiem, ty sam wcale nie musisz iść tą drogą. Oczywiście jeśli ją wybierzesz z przymusu cała rodzina będzie szczęśliwa, ale czy ty również będziesz? Życie jest jedno a to właśnie tylko od nas zależy jaką drogę obierzemy.

Każdy chce być szczęśliwy bez względu na płeć, wiek czy orientację seksualną. Czy to takie trudne do zrozumienia? Do zrozumienia tego nie jest potrzebne żadne wykształcenie, ani zdobyty tytuł. Równie dobrze można zadać sobie pytanie, dlaczego po wiośnie jest lato?

Z drugiej strony ja jeśli nie posiadam wiedzy na dany temat to staram się nie wypowiadać, jednak zauważyłem jest to jest obecnie w trendzie. Obecnie każdy z nas jest ekspertem w każdej dziedzinie. Coś usłyszymy i w swoich myślach dopowiemy… „i już”. Informację posiadamy jak najbardziej prawdziwą i oczywiście możemy podzielić się tą informacją dalej. Rzadko ktoś jednak zadaje sobie tyle trudu aby sprawdzić informację w wiarygodnym źródle.

A tak na marginesie ludzie gadają i gadać będą do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Jednak zawsze łatwiej zajmować się cudzym problemem i pochopnie ocenić drugiego człowieka, niż spojrzeć najpierw na siebie.

Ahhh ta nasza natura. A ludzie bajki piszą…

One Comment

  1. Napisane lekko, łatwo i przyjemnie, odniosę się do jednego zdania autora “Eurowizja pokazała piękne barwy głosu jak i spróbowała nauczyć nas tolerancji i przełamywać bariery” a ja z tym się zgadzam.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.