Polityka

Koalicja programowa, oparta o wartości i TKM-BMW

 Na opozycji możliwa jest koalicja w wymiarze programowym, jak również w wymiarze wartości oraz najbardziej prawdopodobna TKM-BMW. Ostatniego skrótu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć? To połączenie dwóch funkcjonujących w świecie polityki pojęć, niestety bardzo prawdziwych i realnych, jeżeli chodzi o definiowanie rzeczywistości politycznej w naszym kraju.

Koalicja programowa jest możliwa, ponieważ partie polityczne albo nie mają programów, albo mają programy klasowe (ludowcy), ewentualnie po prostu populistyczne jak prawica z 500+. Z tego względu koalicja programowa jest w tym kraju możliwa praktycznie każdego z każdym, będzie to oczywiście czysta pragmatyka i gra, bez najmniejszego mrugnięcia okiem nie mająca żadnego znaczenia i przełożenia na rzeczywistość. Podpisze się kilka papierków na poziomie krajowym, potem regionalnie i lokalnie działacze będą mieli co podpisywać, klasyka w naszym wydaniu.

Koalicja w wymiarze wartości jest o wiele trudniejszą sztuką, ponieważ trzeba jakieś wartości wyznawać, a co ważniejsze potrafić się wykazać ich przestrzeganiem. Klasyką są działania pewnego krakowskiego anarchisty i zadymiarza, który w czasach działania Kongresu Liberalno-Demokratycznego uśmiechał się do mieszkańców Krakowa z hasłem „Jestem liberałem”, nazwisko sobie darujemy, nie warte wspomnienia. Dzisiaj jedyną wartością, jaka jest w stanie połączyć partie opozycyjne jest nienawiść do dobrej zmiany i opcji rządzącej. To trochę mało kreatywne, jednak realne. Jeżeli będzie odpowiednio sprzedane, a formuła opozycji byłaby na tyle szeroka, że każdy by się zmieścił, no i towarzystwo by się nie pozagryzało, to mogłoby to przejść przez wybory. Potem już byłoby gorzej, jednakże istnieje duże prawdopodobieństwo, że odebraliby władzę dobrej zmianie.

Koalicja oparta o TKM i BMW jest najbardziej prawdopodobna w naszych realiach. Jest bowiem o wiele wygodniejsza, niż jakieś silenie się na wartości, czy pisanie programów. Kasy już nie będzie, właśnie PiS i partie wspierające zapożyczają nas na kolejne dekady. Więc trudno wygrać wybory jeżeli zaproponuje się oszczędności. Właśnie w tym wymiarze TKM jest czymś na kształt idei, która zjednoczy wszystkich. Dodatkowo, jeżeli będzie można się włączać do działań przeciwko rządzącym na zasadzie BMW, to będzie wspólna platforma porozumienia dla wszystkich, którzy nawet mierni, ale wierni – będą działać na rzecz wspólnego interesu, jakim jest zaszkodzenie tym, którzy władze mają. Jakie to polskie prawda?

Proszę zwrócić uwagę, że akurat w tym jednym przedstawiciele dobrej zmiany mają bezwzględnie rację – opozycja, nie ma żadnego programu, żadnego realnego pomysłu na reformy w Polsce, poza postulatem odsunięcia ich od władzy. W domyśle, jak niektórzy sugerują i jak można się domyślać, jedyną ideą motywującą opozycję do działania jest chęć doprowadzenia, do sytuacji w której już byliśmy i najlepiej opisują ją znane słowa o państwie teoretycznym – kamieni kupa!

To oczywiście za mało, tego ludzie nie chcą, ponieważ nikt nie chce rezygnować z 500+, nie ma takiej siły, która byłaby zdolna to przeprowadzić. Masy doskonale rozumieją, że to dobra zmiana jest gwarantem porządku, który rozdaje te pieniądze. Poprzednikom, którzy są kojarzeni z ryzykiem ściągnięcia do Polski inno-kulturowego „zagrożenia terrorystycznego i bakteriologicznego” (informacja w oparciu o przekaz z mediów najsłuszniejszych) nie można w tym zakresie zaufać. Nie da się tego przebić, zwłaszcza że jeden z Kościołów jest istotnie zaangażowany po stronie rządzących. W naszych realiach jest to potencjał wpływu, którego nie da się zdyskontować.

Interesujące jest to, czy opozycja otrzyma wsparcie od swoich zagranicznych mocodawców? Komplikacją może być kalendarz wyborczy, ponieważ scena polityczna na Zachodzie brunatnieje i nie da się już tego procesu powstrzymać. Z tego powodu należy się spodziewać wzmocnienia presji politycznej na Polskę, do póki to jest jeszcze możliwe. Wydarzenia zapoczątkowane wczoraj przez Sąd Najwyższy są bardzo prawdopodobnym preludium do takiego scenariusza.

Z punktu widzenia opozycji najbardziej pożądany byłby scenariusz wywołania kryzysu gospodarczego w Polsce. To jest możliwe, albowiem wiele się dzieje globalnie i przeniesienie kryzysu na Polskę jest stosunkowo proste. Nie trzeba wiele, wystarczy wykreować jakąś panikę wokół naszej waluty i jak będzie tąpnięcie, to otrzymamy ostrzeżenie mając wszystko droższe. Wtedy 500+ będzie warte np. tylko 400+ i proszę zgadnąć, kto będzie temu winien?

26 komentarzy

 1. Rolnik Syn Rolnika

  kombinacja TKM-BMW rzadzi nami od lat….

 2. Myślę, że najważniejsze jest to że nie ma perspektywy na żaden realny sposób porozumienia się. A to oznacza sieczkę i katastrofę. Czynnik zewnętrzny nas rozegra.

 3. Z punktu widzenia opozycji najbardziej pożądany byłby scenariusz wywołania kryzysu gospodarczego w Polsce. To jest możliwe, albowiem wiele się dzieje globalnie i przeniesienie kryzysu na Polskę jest stosunkowo proste. Nie trzeba wiele, wystarczy wykreować jakąś panikę wokół naszej waluty i jak będzie tąpnięcie, to otrzymamy ostrzeżenie mając wszystko droższe. Wtedy 500+ będzie warte np. tylko 400+ i proszę zgadnąć, kto będzie temu winien? Jak powstrzymać to zagrożenie?

 4. Nic się nie dzieje.

  Upały.

  Czy złapano już pytona, czy przekopano Mierzeję Wiślaną, bo to ma usunąć plagę winić w Zatoce …

  I to są problemy na nadchodzące lato.

  A Sądy.

  Normalny człowiek unika sądów i się nimi nie interesuje.

  Co innego pyton.

  Gdzieś sobie siedzi i czyha na niewinną ofiarę.

  Jest coraz bardziej głodny, a więc zły.

  Wniosek: byle dotrwać do pierwszych mrozów.

  O ile będą jeszcze w Naszym Nadwiślańskim Macondo – Mrozy?

  Amen.

 5. Polecam natomiast ważny esej Przemysława Witkowskiego w ostatnim PRZEGLĄDZIE nr 31 /za 5,80 zł/. Oto krótki fragment:
  “Symetryzm à la polonaise
  Media pompują popularność przedstawicieli skrajnej prawicy, takich jak Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikke czy Adam Andruszkiewicz. Dają im możliwość prezentowania swoich poglądów i normalizują ich obecność w debacie publicznej jako zupełnie zwyczajnej opcji politycznej, aby potem zrównać ich ekstremistyczne poglądy z racjonalną, standardową dla UE lewicą. A następnie konserwatywni i konserwatywno-liberalni politycy stawiają się w centrum racjonalnego dyskursu politycznego, wskazując, że wobec nacjonalistów i lewicy socjalistycznej stanowią ten rozsądny, wyważony wybór. Osiem lat tę rolę odgrywała PO, teraz nadszedł czas na zajęcie tej pozycji przez PiS.”
  Sytuacja wygląda niewesoło o ile nie beznadziejnie. Spór polityczny sprowadzono do rytualnej wojny złogów solidarnościowych PO z PISem. Każda ze stron rysuje apokaliptyczne wizje zwycięstwa tej drugiej. Ponurą rolę w tej odgrywają tzw wolne media, polskojęzyczne tuby kłamstwa, manipulacji, propagandy i agresji.
  Wielu pamięta jeszcze czasy Polski Ludowej,kiedy rządziła przewodnia siła. Byliby samobójcami gdyby stosowali doktrynę BMW. Aczkolwiek były i takie przypadki w samym dole hierarchii. Sam brałem udział w poszukiwaniu najlepszych.

 6. Myśl, myśl, myśl !!! POLAKU

  https://www.youtube.com/watch?v=2oDHw0MhfaM&t=1437s

  Współczesna lewica, demokracja, liberalizm? Odsyłam do treści kom. “kury domowej” nr. 18 https://marucha.wordpress.com/2018/08/02/wolne-tematy-54-2018/#comments
  —————————

  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/144902,m-dielagin-reforma-systemu-emerytalnego-w-chinach

 7. Ja bym się tak nie przejmował, bo od 30 lat jest już pozamiatane. Teraz możemy się tylko przyglądać, jak okupanci walczą o swoich niewolników i panowanie nad Polską, a z tej walki politycznej zawsze coś może skapnąć polskiemu ludowi i podratuje rodzinny budżet. Polacy od ponad 1000 lat są generalnie przygotowani na przetrwanie w warunkach okupacji duchowej i ekonomicznej, więc u nas zawsze jest wszystko inaczej i nie na poważnie, z religią, z podatkami, pracą. Po prostu każdy orze, jak może i kombinuje żeby jakoś jechać do przodu. Więc wygra ten kto zaproponuje lepsze warunki, jak w warunkach prawdziwej konkurencji gospodarczej, nawet kosztem większego zadłużenia, bo przecież nie ma on znaczenia, bowiem Polska to kraj podobno wg słów samego ministra państwo teoretyczne, więc na dłuższą metę długi też są teoretyczne i za jakiś czas można powiedzieć, to nie nasze, to okupantów zachodnich, niech spłacają, resetują je, skoro ich namiestnicy źle pracowali i tyle bałaganu narobili. 🙂

  Polacy tak już się przyzwyczaili do życia alternatywnego pod okupacją, że jak stworzono im w miarę dobry system opiekuńczy i postęp cywilizacyjny w PRL, to nie załapali, że jest to dla ich dobra, nadal myśleli, że są pod okupacją i robili wszystko żeby tego okupanta zmienić, bo ten “komunistyczny” za mało proponował i dawał na talerz, za to nakazywał myśleć i doskonalić się w egalitaryzmie, a zakazywał się modlić, więc postanowili to zmienić – i zmienili podnosząc paluszki – V – na polecenie okupacyjnej konkurencji, która mamiła świecidełkami, nie wymagała myślenia i pozwalała się modlić. 🙂

  Ciekawe tylko ile jeszcze na tej zatrutej paszy duchowej i żywnościowej, Polacy jako naród przetrwają? Bo biznes zawsze przetrwa w stworzonym przez siebie systemie, a warunki teokracji i totalitaryzmu mogą mu nawet sprzyjać, trzymając lud w ciemnocie. A jak nie to zawsze może się zwinąć i wyjechać przez “Zaleszczyki”

 8. poprosze o wytlumaczenie BMW…. :)!
  TKM . rozumiem , Teraz,K( ),My… :)!

  autor napisal(…)
  Na opozycji możliwa jest koalicja w wymiarze programowym, jak również w wymiarze wartości oraz najbardziej prawdopodobna TKM-BMW. Ostatniego skrótu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć?

 9. W rozmowie z „Bliżej” Kieżun mocno krytycznie opisuje transformację ustrojową z końca lat 80.:

  Partia, która buduje socjalizm wprowadza kapitalizm w Polsce. To 23 grudnia 1988 roku. Co następuje później? W parę miesięcy później powstaje dziewięć banków komercyjnych, które udzielają już kredytów na zakup, funkcjonowanie prywatnych przedsiębiorstw. To początek nomenklaturowego pomysłu. Istnieją badania, które wskazują, że 62% średniej większości przedsiębiorstw są w posiadaniu dawniejszej nomenklatury

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/07/26/smutno-mi-ze-umieram-nie-w-tej-polsce-o-ktora-walczylem/

  ——————————-
  W Starym Testamencie mamy zasady budowy tego systemu kukułczego jaja nakreślone historią dziecięcia, które zostało włożone do koszyka i puszczone z biegiem rzeki, koszyk popłynął a później zaplątał się trzcinie. Na koszyk trafiła córka władcy zaopiekowała się dzieckiem, wykarmiła je, wychowała, uposażyła po królewsku, a potem trzeba było za to wszystko zapłacić. To znaczy – tak właśnie! – to córka władcy swoją opieką i królewskim uposażeniem zaciągnęła wielki dług na barki swego ojca władcy i narodu wobec tych niegodnych włóczęgów, którzy przyszli odebrać z powrotem swoje dziecię, a które, przed laty, sami spuścili w dół rzeki.

  Tak samo jest w Polsce. Podobnie było przecież z kmieciami, którzy przez całą okupację ukrywali żyda, karmili go, wynosili po nim kibel, to po wojnie musieli ciężko za to wszytko zapłacić, często oni i ich dzieci byli zamordowani przez takiego dobrego żyda kukułcze jajo. Zresztą cała historia Polski jest takim przerażającym przykładem odwróconych należności,

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/08/03/kukulcze-jajo-zydostwa-zydowska-narracja-czyli-zebrowski-i-inni/

 10. A może powoli będzie się tworzyć prawdziwa lewicowa opozycja? Gdy młodzież doświadczona dobrodziejstwami “wolności” od myślenia i gospodarką feudalno-kapitalistyczną, faktycznie zacznie myśleć, zamiast się modlić i poddawać prawackiej propagandzie?
  http://trybuna.info/2018/08/01/nie-przepraszamy-za-prl/

 11. Musisz to wiedzieć(324) Czy rosyjska sieć sklepów wchodząca na polski rynek zmiecie konkurencje?

  https://www.youtube.com/watch?v=suU9qrpbpTs&t=485s

  Ps. Tytułem wyjaśnienia. “Anonim
  3 sierpnia 2018 at 19:10′ – “krzyk58”. Dlaczego Anonim ? Ne znaju…:)

 12. BMW,Bierny Mierny ,ale Wierny! Zmienić nazwe PIS na BMW i wszystko jasne a “drugi sort”do piachu!

 13. Do @ Anonima z 3 sierpnia .
  Trochę wyprostuję Twoje szaleństwa .
  1. W PZPR nie byłem . Więc nie ma tu elementu zakłamania .
  Natomiast pisanie z przyganą o bankach dających kredyty “nomenklaturze” jest kupą intelektualną ! Rozumiesz ? Tzw. nomenklatura to byli szefowie firm w PRL , którzy z musu/konformizmu/chęci byli w PZPR . Znali się na kierowaniu firmami , zarządzaniu .
  TO byli dyrektorzy , główni inżynierowie , główni specjaliści itp.
  Kto wg. Ciebie miał budować firmy ? Rozdyskutowani brodacze z opozycji ? Przecież oni złotówki nie umieli zarobić !

  2. Większej herezji jak ta o kmieciach wynoszących kible spod Żydów skrywanych nie słyszałem ! Kolejna kupa myślowa !
  Standardem było , że z 3 Żydów chcących się ukryć 2 było wydawanych lub po wyciągnięciu kasy MORDOWANYCH !
  Nie chciałbyś wiedzieć ile zrośniętych ugorów , sadów na wsi skrywa żydowskie zwłoki !

  Należy zachować elementarną uczciwość , aby móc powiedzieć : tak Polacy mordowali Żydów , kmiecie również / szczególnie .
  Ale , ustawa 447 w USA jest draństwem sprowokowanym przez organizacje żydowskie . Tyle i aż tyle .

 14. Do @ Anonima z 3 sierpnia .
  Trochę wyprostuję Twoje szaleństwa .
  1. W PZPR nie byłem . Więc nie ma tu elementu zakłamania .
  Natomiast pisanie z przyganą o bankach dających kredyty “nomenklaturze” jest kupą intelektualną ! Rozumiesz ? Tzw. nomenklatura to byli szefowie firm w PRL , którzy z musu/konformizmu/chęci byli w PZPR . Znali się na kierowaniu firmami , zarządzaniu .
  TO byli dyrektorzy , główni inżynierowie , główni specjaliści itp.
  Kto wg. Ciebie miał budować firmy ? Rozdyskutowani brodacze z opozycji ? Przecież oni złotówki nie umieli zarobić !

  2. Większej herezji jak ta o kmieciach wynoszących kible spod Żydów skrywanych nie słyszałem ! Kolejna kupa myślowa !
  Standardem było , że z 3 Żydów chcących się ukryć 2 było wydawanych lub po wyciągnięciu kasy MORDOWANYCH !
  Nie chciałbyś wiedzieć ile zrośniętych ugorów , sadów na wsi skrywa żydowskie zwłoki !

  Należy zachować elementarną uczciwość , aby móc powiedzieć : tak Polacy mordowali Żydów , kmiecie również / szczególnie .
  Ale , ustawa 447 w USA jest draństwem sprowokowanym przez organizacje żydowskie . Tyle i aż tyle .

 15. Fly, pełna zgoda! Byłem na ziemi kieleckiej, co drugie rondo albo “żołnierzy wyklętych”,albo Lecha Kaczyńskiego! A w miejscowości gdzie Niemcy spalili 104 mieszkańców, partyzantów z BCh i radzieckich marny zardzewiały krzyż i skruszała tabliczka! Kto za to odpowie?

 16. @fly. Niech będzie i szaleństwa…
  1. W PZPeRe było “sporo” ludzi przyzwoitych. BA! Patriotów!
  Moim zdaniem przynależność nie jest dobrym powódem do samobiczowania.. 🙂 Czego nie mogę powiedzieć “hurtowo”
  o wodzach solidarnych, co nie znaczy że przyzwoitych ludzi w NSZZ “Solidarność” nie było – BO też byli.Używajmy jednak celem podkreślenia ekspresji 🙁 czasu przeszłego…
  Przytoczyłem tylko myśl cenionego nie tylko przez moją (skromną, zresztą) osobę prof. Kieżuna. Poważni Komentatorzy Wojciech, Miecław często powołują się na autentyczny autorytet p. Prof.
  dlatego że pan Profesor – wiec co mówi, w przeciwieństwie do ‘niektórych” co to mówią co wiedzą…

  Ad. DWA – …tzn że mało słyszałeś..i pozostańmy przy powyższym stwierdzeniu…

 17. Odpowiedz wysłana przed chwilą kom. fly jest sporządzona przez “krzyka58”, natomiast kom. “Anonim
  4 sierpnia 2018 at 08:42” nie jest mojego autorstwa.

 18. Anonimie , teraz walczą z dopalaczami . Twojego bełkotu jako odpowiedzi nie rozumiem . Nie bierz . Rozmowa z gimbazą mi uwłacza , Słowo “patriota” działa na mnie ostatnio jak płachta na byka jak czytam takie knoty .

  TERAZ WAŻNE ! Poseł Kukiz 15 , inżynier , człowiek ODWAŻNY , zamieścił wpis powielony przez Sputnika . Mówię o pośle Januszu Sanockim . Pamiętajcie , że Piskorski siedzi !
  Piękny , odważny człowiek . Mówię to jako gość wychowany na idei powstania w-wskiego .
  link https://pl.sputniknews.com/opinie/201808038519381-Powstanie-Warszawskie-falszywa-

  krzyku , Twój antysemityzm jest zwierzęcy . Postu jeszcze nie widzę , ale kumam co możesz wy….ć . Ja mam oceny chłodne i wyważone . Znajdź sobie pozycję gościa , którego stary MORDOWAŁ Żydów ! Kumasz ! Wychowany w GNOJU antysemickim , w pasie Kisielnica – Radom umiał wyrzucić ten gnój z siebie i znaleźć ok. 120 (!!!!) POGROMÓW Żydów ! Ba , odkryć z pewnych przesłanek , że OJCIEC ma krew na łapach i nie zataić jak większość kartofli !

  Kumasz – w nocy , przez wiele dni , MORDOWANO LUDZI , gwałcono kobiety , zabijani szpadlami ( szkoda kul ) , a rano … normalne , małomiasteczkowe życie !
  Co ciekawe , gość pisze , że brały w tym udział również “elity” małych , zas…ych miasteczek . Ważne ! Jak KSIUNC był przeciw , pogromów nie było ! Ino ksiunce rzadko byli przeciw . Wuj !

 19. @ Anonim , jeszcze , Kieżuna czytałem . WSZYSTKO ! M.inn. to , jak był przedstawicielem Zachodu ( to nie jedyna taka praca ) w Afryce.
  Sądzę , że tego nie czytałeś , jak też prof. Łagowskiego , wg. mnie o niebo lepszego pod wzgl. tzw. aksjologii .
  Sądzę , mimo wszystko , że jesteś gimbazą uruchomioną przez prawactwo , jeśli ŚMIESZ kupać (sr…ć) , źe “wiele jeszcze nie wiem ws. Żydów” . Otóż wiem , i to w sposób wyważony . Umiem rozdzielić MORDY Polaków na bezbronnych ludziach , od hucpy ( wiesz co to ?) organizacji żydowskich ws. ustawy 447 ! Ty nie umiesz i wypierasz z umysłu nasze zbrodnie .

  Natomiast , to ZŁOGI STYROPIANOWE są temu winne , że ktoś śmie coś takiego jak ustawa 447 uchwalić ! Dlaczego ? Ano dlatego , że PRL w czasach biedy ( jeszcze ) i niedostatku umiała zaspokoić ew. roszczenia ludności żydowskiej i inn. już w 1969 r !
  Poszło na to kupę $ z węgla , bo innego źródła $ nie było . Fakt , że obecne ch…e , tak zakłamują historię i brzydzą się PRL-em , że przez ryj im to nie przejdzie , nie jest moją winą !
  Wyszukajcie z krzykiem pracę tego badacza z “pasa mordów” . Powala na kolana ! W dodatku jego ojciec mordował , więc jemu trudniej . Sądzę, że Wasz nie ! ( nadzieja umiera ostatnia )

  Co do Miecława , Włodka , Pozorowatela nie musisz mi wyjaśniać ( obrażać ) , są jasnymi punktami bloga .

 20. @fly. “4 sierpnia 2018 at 15:07″ Było. Już zamieszczałem(Sanockiego), o ile mnie pamięć nie myli – a NIE MYLI! Co do pozostałych twoich wynurzeń – rzygać
  mi się chce – jeszcze jeden ‘michał”! 🙂

  “4 sierpnia 2018 at 15:52” Bądź spokojny – czytałem, wszystko,
  a może jeszcze więcej. BA! Nie tylko czytałem! Zwykle czytaniu
  towarzyszy mi “dumka’ którą zwykle odprawuję – co by nie tylko
  czytać ‘mechanicznie”.

  “Umiem rozdzielić MORDY Polaków na bezbronnych ludziach ,”
  GOOWNO umiesz – jesteś jednym z TYCH, sq…nów, kanalii
  xxxxkomunistycznych.

  “wypierasz z umysłu nasze zbrodnie. ”

  Jeśli zabijałeś (czego nie nie mogę wykluczyć Ty, lub Twoi bliscy…) mów w swoim imieniu, (bij się we własne piersi!) mnie
  i porządnych, narodowych Polaków w to szambo nie mieszaj!
  Nie ma mojej zgody na takie relatywizowanie przeszłości, tak
  postępują zwykle szubrawcy, kanalie i zaprzańcy!
  Czy TO jasne?! (Czy nie dość jasno “wyraziłem się?)

 21. А. Домогаров, С. Безродная “А годы летят, наши годы летят…”

  https://www.youtube.com/watch?v=w6KrA9Fhl-c

  Владимир ТРОШИН – Отговорила роща золотая

  https://www.youtube.com/watch?v=bQTfpyHARCU

 22. @Anonim, czyli krzyk58. 4 sierpnia 2018 at 11:50

  Szanuję prof. Kieżuna, za to że napisał prawdę o polskiej transformacji, szkoda tylko że tak późno i nie zrobił nic (może nie miał z kim), aby temu przeciwdziałać. Na początku lat 90-tych jak znam życie prawdopodobnie zostałby zakrzyczany i wyśmiany przez imbecyli, nawet tych wykształconych. Znam to z autopsji, gdy tam i ówdzie próbowałem udowadniać oszustwa systemowe z prywatyzacją oraz NFI. Nikt nie chciał mnie słuchać, ale wtedy ja byłem jeszcze młody i szeregowy pracownik administracji, z którego się raczej wyśmiewano, bo przecież jak pracuje w administracji to na rynku nie może sobie poradzić. Czyli leń i dureń.

  Widziałem nienawiść w oczach robotników, gdy im mówiłem w 1991 roku co ich czeka, jak z prywatyzują ich zakład, no ale każdy z tych katolików miał już w oczach miliony z dywidendy i akcji, które im obiecano, więc moje słowa uczciwe, były odebrane jako zazdrość “administracyjnego komunistycznego betonu”, bo przecież oni robotnicy i ich dzieci, będą ustawieni dzięki temu do końca życia, a ten beton śmie to kwestionować i podważać. Gdyby się ktoś wtedy im przeciwstawił, że nie będzie prywatyzacji i akcji a w perspektywie milionów to zostałby zlinczowany. W każdym razie przy piwie dostałem od kolegów robotników taką wulgarną “wiązankę”, a przy tym groźby, że jak będę tak gadał pierdoły, to oni mi to wybiją z głowy pięściami.

  Nie minęło 3 lata i ci “ustawieni” robotnicy znaleźli się na bruku, dzięki styropianowemu dyrektorowi, bo partyjnego wcześniej wywalili, “prawie wywożąc na taczkach”, bo był wtedy jeszcze przeciwny tej prywatyzacji. Potem jeden z tych od piwa mnie przepraszał, mówił że miałem rację, ale od tamtego czasu przestali durnie być moimi kolegami i przyjaciółmi.

  Jak ten dyrektor partyjny załapał o co w tym wszystkim chodzi, to przyjął się do innego państwowego zakładu i razem z kolegą dyrektorem zrobili to samo, co wcześniej styropianowiec. To był czas, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, robotnik i interes państwa się nie liczył. Nieliczni tylko zdawali sobie sprawę z tego do czego to doprowadzi.

  Inna sprawa, że zarówno prof. Kieżunowi, jak i wielu innym ekonomistom i naukowcom różnych dziedzin, tak się podobało “światowe” zachodnie życie, że w czasach PRL nie zrobili nic, aby ten system poprawiać i wychowywać ludzi w duchu egalitaryzmu tylko na każdym kroku podważano idee socjalistyczne, bo patrzono na te idee ze złego punktu odniesienia, bo przez pryzmat zysku i konkurencji na wzór kapitalistycznego zachodu. A w socjalizmie nie chodzi o zysk, on jest wtórny wobec budowy tzw. dobrostanu społecznego i powolnego postępu cywilizacyjnego.
  Więc trudno się dziwić, że partia się poddała, zwłaszcza, że została przejęta przez wrogie siły koniunkturalistów i zdrajców, zwyczajnych BMW. Żadna organizacja i system tego nie wytrzyma na dłuższą metę, no i walnęło, gdy ZSRR dał zielone światło do rozpadu. Resztę znamy i doświadczamy po 30 latach transformacji.

  Już ci kiedyś pisałem, że najbardziej byłem zawiedziony, jak zobaczyłem oficerów LWP na kolanach w kościele i w pokłonach przed kapelanami. Wtedy zrozumiałem, że LWP skończyło się dawno temu, gdzieś wraz z odejściem Gomułki i dlatego ten system tak łatwo można było rozmontować. Zachód dostał wszystko co chciał praktycznie za darmo, bo trochę tych judaszowych srebrników, którymi sfinansował opozycję, to były drobne pieniądze dla menedżerów korporacji, wobec dywidendy z kontraktów po przejęciu rynków na terenie byłych demoludów.

 23. Fly, dla prawicowej stajni nie fakty a mity się liczą! A pózniej”Polacy nic się nie stało”,i liczba wiernych baranów wzrasta. Czy nikt się nie zastanowił dlaczego w okresie niemieckiej okupacji nie zabroniono działalności kościoła katolickiego?A może dlatego że był anty semicki?

 24. @wlodek. 4 sierpnia 2018 at 18:25

  Nie tylko dlatego, że kościół był anty semicki! On gwarantował odbudowę imperium cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego pod nazwą III Rzesza. A księża, którzy na to nie przystawali kończyli w obozach zagłady. Sam Hitler był zainteresowany, aby Polacy byli “dobrymi” katolikami. Kiedyś cytowałem jego wypowiedź.
  Pozdr.

 25. Mieclawie,to kolejny aspekt tej samej roli K.K!Trzymać krótko boże stadko, w ciemnocie i poddaństwu czy to pana polskiego czy niemieckiego ,nie mówiąc o purpuratach w tym czasie Piusie XII który odegrał swoją rolę w II Wojnie i po ,wywożąc hitlerowców do Ameryki PŁD.Pozdro.!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.