Kluczem do globalnej równowagi jest Rosja (cz.2)

graf. red.

Rosji w globalnej układance przypada specjalna rola z trzech naturalnych powodów. Po pierwsze ten kraj jest globalnym supermocarstwem numer jeden pod względem siły militarnej. Nikt nie jest w stanie zagrozić Rosji, pokonać jej i zająć jej terytorium, a nawet jakby próbował to prawdopodobieństwo odparowania jego terytorium i zamienienia go w szklaną pustynię usianą kikutami z betonu jest 100%. Oznacza to w praktyce, że prowadzenie wojny przeciwko Rosji jest z góry skazane na zagładę agresora. Potencjał termonuklearny Federacji Rosyjskiej, w powiązaniu z siłą armii i rozmiarem terytorium powodują, że prowadzenie wojny z tym krajem jest samobójstwem.

Po drugie ten kraj ma największe na świecie rezerwy surowców, w tym w Arktyce, które tak na prawdę jest rosyjskim terytorium. Powoduje to, że jeżeli ktokolwiek myśli na poważnie o rozwoju, musi uwzględniać import surowców z Rosji w XXI wieku. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, Rosja dostarcza dla świata praktycznie wszystko, od początków wymiany handlowej Cara Piotra I z Zachodem.

Po trzecie i jest to czynnik, którego na Zachodzie nie rozumiemy, a jest to czynnik mający szczególne znaczenie. Rosjanie są wspólnotą, są wielkim Narodem, który jest świadomy swojej wspólnoty i wagi elementów, na których ona się opiera. To powoduje, że pomimo nawet takich tragedii jak na Ukrainie, gdzie doszło do wojny domowej inspirowanej spoza Rosyjskiego Świata, jednak są jednością kulturowo-cywilizacyjną i nią pozostaną. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach to bardzo ważny kapitał. Społeczeństwa zachodnie są podzielone i rozbite wewnętrznie przez narzucaną im rewolucję moralno-obyczajową. Co myślą Azjaci, tak na prawdę nie wiadomo, ale chińskiego społeczeństwa, kontrolowanego przez kamery oceniające ich zachowanie i komputery przyznające punkty za postawy obywatelskie, nie można nazwać wolnym. Ostatnią oazą wolności i praw człowieka na świecie pozostaje Federacja Rosyjska.

Właśnie jako Rosyjski Świat wytworzyli własną oryginalną cywilizację, w której – jako jedynym przypadku na świecie – współistnieje Chrześcijaństwo, Islam, a nawet Animizm! Całość tworzy jedną Wspólnotę, której nie były w stanie złamać ani kufry złota polskich hetmanów, ani bagnety Napoleona, czy czołgi Hitlera. W dzisiejszym świecie takie społeczeństwo, to najsilniejszy fundament państwowości. To wielka duma i zaszczyt przynależeć do Rosyjskiego Świata!
Zachód najpierw podporządkuje się woli USA, być może bez entuzjazmu, ale się podporządkuje. Wiadomo, że decydują pieniądze, a te są w USA. Być może Niemcy się będą trzymali na lekki dystans, ale nie są już zdolni do powielenia scenariusza z 1914 i 1939 roku. Ostatecznym argumentem dla wszystkich na Zachodzie, obrażonych na USA będzie fakt, że procesy wewnętrzne w Chinach, spowodują że ten kraj pokaże swoje „nie konfucjańskie” oblicze. Co więcej, świat Islamu sprzymierzy się z Zachodem przeciwko Chinom, jak tylko uświadomi sobie, że w świecie sterowanym przez państwo środka, nie ma miejsca na sentymenty i lepszy jest “stary wróg”, na którego “zwalczaniu” opiera się całą swoją legitymację do sprawowania władzy, niż nowe – ekspansywne i agresywne zagrożenie. Z powyższych względów realnym kluczem do przeciwstawienia się Chinom jest tylko jeden kraj – Rosja. Wsparcie, ze strony Federacji Rosyjskiej, przeważy o ustanowieniu się globalnego porządku na kolejne może nawet 300 lat!
Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której rosyjskie surowce są transferowane do Chin, Rosja ma za to pieniądze większe, niż od Zachodu, który musi płacić jeszcze więcej za importowane z Chin dobra, albo cofnąć się w rozwoju (lub zmienić jego model). Ten drugi wariant jest kuszący i jest rozważany – a nawet implementowany jako ekorozwój, jednak on w praktyce nie jest w stanie przetrwać konfrontacji ekonomicznej bez dotacji. O konfrontacji siłowej nawet nie ma co myśleć, a dotacje się skończą jak nie będzie możliwości pokrywać chińskim importem i arabską ropą – pustego, dodrukowywanego pieniądza.
Jeżeli Rosja zachowa neutralność, przyglądając się rywalizacji Zachodu i Wschodu, to stanie przed ryzykiem stania się polem rywalizacji pomiędzy Chinami a Zachodem, z silnym wyeksponowaniem wątku islamskiego w tle. To się już zaczęło, próbami podpalania Kaukazu, obecnym konfliktem pomiędzy Ukrainą a Noworosją, czy poprzez poronione i zakłamane sankcje – szczyt zachodniej hipokryzji. Nie ma chyba we współczesnej historii przypadku większej głupoty. Jak bowiem można nakładać sankcje na kraj, z którego równolegle importuje się praktycznie nieograniczony wolumen dóbr, które są niezbędne dla fundamentów własnej gospodarki? Jednakże, jeżeli media o tym wprost nie napiszą, to nie ma tematu – nie mówi się o jawnych oczywistościach.
Chiny nie zdecydują się na zaatakowanie Rosji, nawet przy całym swoim potencjale i olbrzymich możliwościach militarnych, które jeszcze bardziej wzrosną. Nie są w stanie przeciwstawić się rosyjskiej potędze termojądrowej i lądowej. Oznacza to, że jeżeli nie zaatakują, to tak na prawdę staną się klientem w Moskwie, proszącym o przywilej handlu i oferującym znaczące korzyści w zamian za przychylną neutralność Rosji. Będzie ona tym bardziej niezbędna, im będzie większe zagrożenie ze strony Zachodu i jego sojuszników. W tym kontekście, okrążenie Chin – opłaca się i Zachodowi i Rosji, ponieważ to daje wszystkim największe wygrane w długiej perspektywie czasowej. Inny układ, będzie dla Rosji zawsze oznaczał utratę części terytorium na rzecz Chin. O tym w Moskwie NIGDY nie będzie nawet dyskusji, nie mówiąc już o podjęciu negocjacji, czy wyrażeniu zgody. W praktyce więc  Zachód i Rosja są skazane na powstrzymywanie Chin. jest kwestią otwartą, jak wiele Zachód będzie musiał za to Rosji zapłacić. Cena na pewno nie będzie mała, po tym wszystkim, co wyrządzono na pograniczu Noworosji i Ukrainy. Idioci decydujący o zamachu stanu na Ukrainie, nie wzięli pod uwagę całego tła problemu, jakim jest naruszenie Rosyjskiego Świata. Wchodzenie na ziemie Świętej Rusi z mieczem kończy się użyciem miecza wobec agresora, a jak do tej pory wszyscy, którzy odważyli się na taki czyn ZGINĘLI,  a jak mieli dodatkowego pecha, to mieli wyjątkową przyjemność uczestniczenia po nieudanej kampanii wojennej w rozbudowie rosyjskiego Dalekiego Wschodu.

W tej chwili jak dowiedzieliśmy się od samego pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Rosja pomaga Chinom w stworzeniu systemu ostrzegania o ataku rakietowym. To bardzo ważna sprawa, która radykalnie wzmocni potencjał obronny Chin. Dzięki rosyjskiej pomocy, Chiny będą wiedziały o ataku jak nieprzyjaciel odpali przeciwko nim rakiety, a nie dopiero jak spadną na ich miasta. Jest to przykład możliwości technologicznych Rosji, a zarazem dowód na racjonalność i rozsądek rosyjskiej polityki bezpieczeństwa i stabilizacji NA SKALĘ GLOBALNĄ!.
Nie można się dziwić racjonalnej polityce pana Donalda Trumpa, który próbuje naprawić olbrzymie błędy epoki pana Obamy. Również  mówił o tym sam pan Prezydent Putin. Wielkim przełomem jest to, czego pan Trump dokonał wobec Korei. Pragmatyzm zwycięża i jak widać jest lepszy od wojny i polityki nienawiści uprawianej przez poprzedników pana Trumpa w Białym Domu. Jest tylko kwestią czasu, aż sankcje wobec Rosji będą wygaszone i sytuacja będzie się normalizować. W tym procesie pewna rola przypada także naszemu krajowi, bo Ukraina z nowym komikiem za kierownicą już zrozumiała swoje miejsce i stara się wpisać w nowy ład, którego póki co będzie przedmiotowym elementem.
O ile nie dojdzie do jakiegoś przypadkowego starcia na Morzu Południowo-Chińskim, które spowodowałoby, że polityka stałaby się jawnie konfrontacyjna. To dalej będzie taka gnijąca rzeczywistość, w której bitwy będą się toczyły na froncie 5G i designu komórek, a nie na morzach i oceanach… Jednak to nie jest lepsze dla USA, oni teraz mają przewagę technologiczną, militarną i gospodarczą. Za 30 lat, mogą już jej nie mieć…

18 myśli na temat “Kluczem do globalnej równowagi jest Rosja (cz.2)

 • 6 października 2019 o 09:33
  Permalink

  Doskonała analiza sytuacji i prognoza.

  Jednak Autor “obejmując cały Świat” z pozycji Obywatela Macondo nad Wisłą” – trochę może się mylić, szczególnie że Jego prognoza wybiega w daleką przyszłość.

  Chodzi mi o ocenę Chin.

  Chiny to INNA CYWILIZACJA.

  Autor pisze, “że procesy wewnętrzne w Chinach, spowodują że ten kraj pokaże swoje „nie konfucjańskie” oblicze”.

  Niekoniecznie, a raczej wręcz odwrotnie.

  Pod płaszczykiem narodowego komunizmu stosowane są PRAGMATYCZNE zasady konfucjonizmu – co już od dziesięcioleci przyniosło im sukces, więc tego się będą trzymali.

  Geograficznie od tysiącleci są “u siebie”, teraz tylko zabezpieczą dalekie rubieże na oceanie oraz w bliskim azjatyckim otoczeniu.

  Oceniając Chiny “po europejski” – popełniamy ten błąd, że tam po konfcjańsku myślą nie tylko elity władzy, ale też większość coraz bardziej wykształconego i świadomego SPOŁECZEŃSTWA.

  W mojej opinii ten ich KONFUCJANIZM to planowanie na pokolenia zrównowazonego rozwoju CAŁYCH CHIN, bo obecny rozwój technologiczny obejmuje jakieś 30-40% społeczeństwa.

  Zatem mają co robić na 100-150 lat, byle zabezpieczyć się od “drobnych agresji” ze strony jakichś neoliberalnych “psów wojny”.

  I to robią.

  A Rosja, ze swym odrębnym światem – idealnie do tego “odrębnego rozwoju” – im pasuje.

  I to chiny nadadzą ton relacjom na najbliższe 100-lecia.

  Reszta to są szczegóły technologiczne i logistyczne.

  Rosja szykuje sie na poważny podbój Arktyki, w czym jej pomoże globalne ocieplenie.

  Rozwijace się Chiny, a pamietajmy że jeszcze 60-70 % społeczeństwa musi skorzystać z dobrodziejstw tego SKOKU, co teraz ma miejsce – potrzebuje SUROWCÓW, które ma i bedzie coraz wiecej miała ROSJA.

  Wolumen wymiany pomiedzy Rosją i Chinami przysłoni handel i inwestycje w “reszcie świata”, który zostanie po prostu zmarginiozowany.

  Są jeszcze potężne Indie, ale im potrzeba jeszcze około 100 lat, żeby się skonsolidowały wewnętrznie.

  No i Afryka, która w zasadzie jest już przez Chińczyków opaniowana jako NIEKOLONIALNE MOCARSTWO, które służy wszedzie pomocą, otzymując w zamian nieograniczony dostęp do afrykańskich zasobów.

  Chińczycy nie zmarnowali ostatnich 50 lat w Afryce …

  A kraje Islamu?

  Dopóki jest ropa w kilku z nich, to jeszcze coś znaczą.

  Pozostałe kraje muzułmańskie bardzo odstają cywilizacyjnie i nikt nie jest zainteresowany w ich RENESANSIE.

  Zbyt dużo tam emocji i krwi …

  Dlatego wszelkie “szumy” na obrzeżach Rosji wyciszą się, Rosja wróci do normalnego traktowania przez Zachód, ale juz na INNYCH WARUNKACH, tak żeby głupie sankcje nigdy się nie powtórzyły.

  No bo jak to jest możliwe żeby szereg bardzo dobrze rozwinietych małych i średnich krajów np. jak Szwecja, Belgia, Holandia czy Luksemburg – “ujadając na Rosję” – mogły zakłócić globalna wymianę surowców z Rosją?

  To się w głowie nie mieści, a biznesmen Trump to rozumie.

  Poprawność polityczna, prawa człowieka – to są piękne sprawy ale nie w skali GLOBALNEJ.

  Decyduje wolumen GLOBALNEJ i niezakłóconej wymiany.

  Dlatego rola Rosji będzie rosła i to w du żej mierze dzięki SPOKOJOWI KONFUCJAŃSKICH Chin.

  Reszta krajów i światowych organizacji (w tym globalnych korporacji) – będzie się do tego musiała dostosować.

  Amen.

  A Macondo nad Wisłą bedzie sobie trwać.

  Na wieki wieków AMEN!

  Odpowiedz
  • 6 października 2019 o 22:54
   Permalink

   do inicjatora: Bardzo dobry komentarz, lepszy niż też ten świetny artykuł

   Odpowiedz
   • 6 października 2019 o 23:29
    Permalink

    no rzeczywiście doskonały komentarz z zasady nie czytam bo czas ale z przyjemością się dowiedzieć, że ktoś jeszcze myśli w tym kraju o czymś więcej niż 500 plus i kiełbasie wybiórczej

    Odpowiedz
   • 6 października 2019 o 23:41
    Permalink

    Popieram to doskonały koment do bardzo dobrego artykułu który o ile się nie myle ma dwie cześci, najpierw przeczytałem drugą a teraz zabieram się za pierwszą…

    Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 09:57
  Permalink

  Ano święta prawda. Szkoda, że polskie “jaśnie państwo” i inteligencja bez inteligencji, nie zrozumieli tego przez kilka ostatnich wieków, służąc zachodowi za atakującego kundelka p-ko unikalnej rosyjskiej cywilizacji i pogrążając w ten sposób własny naród w niewoli. Ale takie są efekty posiadania ukrzyżowanego umysłu i zmanierowania zachodnią rzekomo wyższą kulturą, która z “wyższości” ma w sobie tylko agresję, nihilizm, egoizm i podbój wpisany w egzystencję pasożyta.

  Ostatnio podsumował premier Morawiecki, ile te zachodnie pasożyty (to moje, on tak ich nie nazwał) przejęły od nas wykształconych za nasze pieniądze lekarzy. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ilu-lekarzy-wyjechalo-z-polski/4y5c95k

  Jako Polska Ludowa mieliśmy okazję tworzyć przy pomocy ówczesnego ZSRR unikalną polsko-słowiańską gospodarkę i kulturę rodzimą opartą tak naprawdę na słowiańskich egalitarnych wartościach, mimo że one się wtedy nazywały socjalistycznymi czy komunistycznymi, ale jest to bez znaczenia, bo korzenie egalitaryzmu i kultury rodzimej tkwią w pierwotnej kulturze słowiańskiej, a nie w okupacyjnej religii czy imperialnej kulturze zachodu. Wiara w zachodnie wartości bez wartości i realizacja ich celów to zdrada unikalnej słowiańskiej kultury.

  A co do wolności w Chinach. Otóż my to postrzegamy jako ograniczenie wolności, co w tamtym systemie opartym na filozofii Konfucjusza jest naturalną formą utrzymania jedności i systemu wartości. Prawdopodobnie taki system kontroli społeczeństwa chińskiego by nie powstał, gdyby nie agresywna imperialna polityka zachodu wobec Chin, które w ten sposób bronią się przed kolorowymi rewolucjami.

  My sobie nie zdajemy sprawy, że na zachodzie oraz u nas istnieje podobna kontrola społeczeństwa do chińskiej tylko jest ona bardziej zakamuflowana w systemie prawa oraz opiera się w gruncie rzeczy na sterowaniu atawizmami oraz tzw. pluralizmie idei. To jest niezwykle skuteczne, bo można wtedy tak rozbite ideologicznie i światopoglądowo społeczności kontrolować niejako zza kulis pociągając tylko za ekonomiczne uwięzi. Efekt jest taki, że ludzie sami się wzajemnie kontrolują a na portalach społecznościowych ujawniają poziom swojej inteligencji, który następnie służy do profilowania ich osobowości i kontroli potrzeb. To już się dzieje na poziomie niewidocznym dla przeciętnego obywatela. System wyklucza z dostępu do pewnych zawodów i dóbr osoby karane albo zadłużone. Demokracja w stylu zachodnim niczego nie wybacza i ktoś karany np. za przestępstwo p-ko bytowi państwa w stylu zachodnim, nie ma szansy już zrobić kariery naukowej, jak to było w PRL, że tzw. opozycjoniści po odsiedzeniu w więzieniu i amnestii, ponownie trafiali na uczelnie wyższe, jako naukowcy. PRL musiał się rozpaść przez brak konsekwencji w postępowaniu wobec wrogów demokracji ludowej. Tego błędu nie popełnia już demokracja zachodnia. Istnieje wiele baz danych przetwarzających informacje o obywatelach, fakt że są one rozproszone, daje jeszcze większe możliwości kontroli społeczeństwa. Wystarczy po te dane sięgnąć przy pomocy kontrolowanych politycznie służb.
  Mamy tylko złudzenie wolności, czyli mogę sobie wybrać kanał w TV z listy dostępnej lub przeglądać internet w zakresie na ile mnie stać i na tym moja wolność się kończy. W takim systemie, ci którzy będą dobrze służyć swoim panom feudalnym, nie będą karani, nadmiernie zadłużeni mają szansę na większą wolność i rozwój, dostęp do dóbr, reszta ląduje na śmietniku bezrobocia lub poza nawias rozwoju kulturowego.
  Takie są subtelne różnice między wolnością w Chinach a zachodnich demokracjach, które niczego nie wybaczają. Co najwyżej możesz sobie więcej wolności kupić jak wygrasz w kasynie lub lotto, albo jesteś dzieckiem bogatych rodziców.

  Odpowiedz
  • 6 października 2019 o 19:49
   Permalink

   Poprawka, bo jakiś chochlik narozrabiał mi w tekście:
   – “nadmiernie nie zadłużeni – a nie: “nadmiernie zadłużeni” – mają szansę na większą wolność i rozwój, dostęp do dóbr”.

   Odpowiedz
  • 6 października 2019 o 22:58
   Permalink

   do Miecława też mądry komentarz, pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 11:13
  Permalink

  Doskonały tekst, warty upowszechnienia i przemyślenia, szczególnie w sytuacji samobójczej i agresywnej polityki polskiego satelickiego reżimu wobec wschodniego sąsiada. Przyjdzie nam za to słono zapłacić. Rosja była, jest i będzie!

  Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 17:27
  Permalink

  Wojen nie toczy się o pietruszkę, jakieś zasady, idee, standardy.
  Wojny toczy się o zasoby i kontrolę nad nimi.
  Wojna Trojańska nie była o piekną Helenę, tylko złoto zgromadzone tam dzięki kontroli szlaków handlowych.
  Homer był pierwszym specjalistą w dziajach świata od PR?…….

  O co chodzi w wojnie z Rosją, czy o jej zasoby raczej?
  Tylko kontrolując jej handel, blokując pewne kierunki przepływu surowców, można zapewnić własna przewag ę konkurencyjną, rentowność własnych korporacji.
  I oczywiscie, dominację własnej waluty, której niekontrolowany niczym dodruk, grozi katastrofą na skalę globalną.

  Największym konkurentem USA są Chiny.
  Odcięcie ich od dostaw surowców, na dziesięciolecia zahamowałowałoby ich rozwój.
  Kluczowe dla rozwoju sa surowce energetyczne.
  To dlatego prowadzone sa akcje medialne i zbrojne w takich krajach jak Wenezuela, Iran, Sudan Pd.
  Zdestabilizowanie Rosji wyłączyłoby cały zestaw głównych chińskich dostawców.

  Stopniowe przechodzenie na wymianę denominowaną w innych niz $ walutach, to kolejny cios w podstawy bytu Imperium.
  Odszedł od tego Iran, Rosja, Wenezuela, Chiny w cześci kontraktów z Arabią Saudyjską.
  Stąd coraz bardziej nerwowe ruchy…..

  Takie spostrzeżenie.
  Obecnie istnieja dwa typy krajów.
  -te które rzadzą własnymi narodowymi korporacjami
  -te w których korporacje rządzą decyzjami politycznymi.
  Rosji po okresie Jelcyna, dzięki Putinowi, udało sie przywrócić naturalny porzadek.
  Władzę rządu nad zasobami i firmami w dużej mierze przejętymi przez obcy kapitał.
  I to boli zachód najbardziej…..

  Odpowiedz
  • 6 października 2019 o 18:42
   Permalink

   “Wojen nie toczy się o pietruszkę…” Jak nie jak tak. BA! Nawet dobrym
   pretekstem do .. jest np. przegrany mecz. Historia zna nie takie przypadki. 🙂
   Dopóty amerykańska komuna, (także city of london) nie straci ostatecznie gruntu pod nogami – dopóty świat nie będzie bezpieczny .
   “dzięki Putinowi, udało sie przywrócić naturalny porzadek.
   Władzę rządu nad zasobami i firmami w dużej mierze przejętymi przez obcy kapitał.’
   Pobożne życzenia. 20 lat minęło jak jeden dzień a ЦБ Rosji zależny jest od decyzji zaoceanicznych pryncypałów.
   Demoliberalna Konstytucja FR napisana w początkach 90′ przez agentów wpływu i funkc. ЦРУ obowiązuje jakby nigdy nic…

   Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 19:15
  Permalink

  Zgadzam się, że chęć opanowania Rosji jest skazana na zagładę agresora. Rosjanie gdy chodzi o własną ojczyznę potrafią się jednoczyć. Rosjanom życzę jak najlepiej. Zbyt wielu tęskni do dóbr naturalnych Rosji.
  Polakom natomiast życzę aby mimo wielu zakazów i nakazów jednali się z Rosjanami .
  Zwyczajnie jesteśmy Słowianami i jest nam po drodze.

  Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 22:31
  Permalink

  Święte słowa… dlaczego z naszych polityków rozumie to tylko pan Korwin Mikke no i rozumiał pan Morawiecki? Nieco kumają ci od Kukiza, a cała reszta to szaleńcy chcący nas pchnąć w nicość?

  Odpowiedz
 • 6 października 2019 o 22:42
  Permalink

  “Wsparcie, ze strony Federacji Rosyjskiej, przeważy o ustanowieniu się globalnego porządku na kolejne może nawet 300 lat!” Nie odważyłbym się czegoś takiego powiedzieć.
  Nic o Indiach, a jest to też kraj przyszłościowy i konkurent główny Chin w Azji.
  Ogólnie cztery plus.

  BYŁO O INDIACH W CZĘŚCI PIERWSZEJ. WEB. JÓZ. PS. I 4,5 NIE POGARDZIMY …

  Odpowiedz
 • 7 października 2019 o 08:07
  Permalink

  A “mnie” tradycyjne “już wczoraj wycięto”! To co ujrzało światło dzienne to zaledwie
  nic nie znaczący “paproch” odbiegający zresztą od linii głównego tematu.
  Zapewne… ? – 🤪
  I jeszcze uwaga do wypowiedzi tych co to rzekomo/podobnież, “serce mają
  po lewej stronie” -socjalistyczny PiS dał TO na co czekali bezskutecznie ‘od zawsze” najbiedniejsi,
  dlatego ma gwarantowaną wdzięczność wyborców – na TYM (przypominam puste, obietnice ‘różnych takich” jak ole,ole czy “prawdziwy mężczyzna” , o ‘belkach” nie wspominając) na realizowaniu zobowiązań, także przedwyborczych polega SKUTECZNA polityka.
  Liberałowie i postkomuniści “pchaliby we swoje kieszenie”, jako mają we zwyczaju… Prof. Adam Wielomski: Liberalizm – czym jest i jak przesuwa się z lewa na prawo i z powrotem
  https://www.youtube.com/watch?v=Tdb8B2CeCuw&t=1s

  Tytułem wyjaśnienia, nie jestem z elektoratu pisowskiego – jednak
  z prawdziwą (nieukrywaną) sympatią spoglądam i oceniam niektóre decyzje tej partii która już może odtrąbić swoje zwycięstwo ( w wyborach).

  NICZEGO NIE WYCINAŁEM. MOŻE TO BŁĄD SERWERA ALBO DAŁ PAN DZIWNE LINKI I WZIĘŁO PANA ZA SPAM. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 7 października 2019 o 18:52
   Permalink

   Testowy post zawierający niektóre powtórzenia z dnia wczorajszego nie ujrzał dotąd światła dziennego, na tapecie pojawiły się już komentarze datowane na godz 14… czy 17… nb. sporządzony i wysłany zdecydowanie przed godz. 14… Dziwne, czyżby dopadła moją ‘radosną twórczość” przypadłość kom. “krolowa bona”?
   Przeklnę więc ordynarnie jako mam we zwyczaju “karfasztfaszbarabasz”!! 😆

   PROSZĘ PANA MAMY KILKA RZECZY ZABEZPIECZAJĄCYCH SERWER, KTÓRYCH DZIAŁANIA SAM NIE ROZUMIEM, ALE WIEM ŻE DZIAŁAJĄ. CZASAMI SPOWALNIAJĄ, CZASAMI NIE MOŻNA SIĘ ZALOGOWAĆ ALE JEST WSZYSTKO TAK JAK MOŻE BYĆ. UWAGA CZĘŚĆ KOMENTARZY JEŻELI SĄ LINKI DO INNYCH PORTALI MOŻE BYĆ WRZUCANA DO SPAMU, JAK NIE ODŁOWIMY TO PRZEPRASZAM PRZEPADA… TAK BĘDZIE PRZEZ JAKIŚ CZAS. WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 13 października 2019 o 13:26
    Permalink

    WEB A TY JAK ZWYKLE PIEPRZYSZ GŁUPOTY !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.