Kiedy się zorientujemy że „KTOŚ” rozkłada nam kraj i społeczeństwo?

fot. IG

Kiedy się zorientujemy, że „KTOŚ” rozkłada nam kraj i społeczeństwo? Co musi jeszcze się stać, żebyśmy się zorientowali? Zresztą może najpierw ustalmy, kto miałby to zrobić, ponieważ elity są na wojnie ze społeczeństwem, którego decyzji wyborczych nie akceptują? Zresztą z elitami tu nigdy nie było łatwo, ani dobrze, w zasadzie mało kiedy pełniły jednoznacznie pozytywną rolę. Dwuznaczność postaw, oddzielenie się od społeczeństwa, uważanie się za lepszych, akcentowane rzekomym prawem do pouczania innych i mówienia im jak mają żyć, czego im nie wolno – to typowe dla wszelkich hierarchii feudalno-niewolniczych.

Doprowadzenie do obecnej sytuacji jest winą właśnie elit, w tym elit pewnego Kościoła, które wspierają obecną władzę. Szczytem wszystkiego jest wojna państwa z kobietami, tego się po prostu nie da zrozumieć. Prześladowanie osób o odmiennej orientacji i odmiennej tożsamości płciowej – jest hańbą, to jest po prostu słabe zwłaszcza jak robi to państwo. Proszę pamiętać, że te osoby także płacą podatki i mają takie same, podkreślmy – dokładnie takie same prawa jak inni. Odmawianie im ich w imię ideologii religijnej, jak również dla celów polaryzacji społeczeństwa to podłość. Do tego dochodzi jeszcze stary jak świat zestaw konfliktów typu miasto-wieś, starsi-młodsi, płacący na 500+ i korzystający z niego itd. Linii podziału można się doszukać około stu. Kwestie polityczne sobie w ogóle podarujmy, albowiem nie ma dzisiaj żadnych realnych różnic politycznych pomiędzy partiami, czy nawet środowiskami – to bujdy na resorach, obliczone na przekaz dnia i pojawienie się w mediach.

Tymczasem prawda jest prosta, banalna, bardzo ludzka i ma to do siebie, że nie podlega falsyfikacji – otóż, na konflikcie nie da się nic, naprawdę nic zbudować, niż kolejny konflikt. Jeżeli naszym celem jest likwidacja kraju i zniszczenie społeczeństwa, to naprawdę zmierzamy w dobrą stronę. Można powiedzieć, że nawet przyśpieszamy – i zmierzamy dokładnie do tak określonego celu – „Żeby nie było niczego”.

Problem polega na tym, że magiczny „KTOŚ” jest bardzo sprytnym, inteligentnym i wszechpotężnym reżyserem naszej rzeczywistości, który ma bardzo dużo zasobów i stać go na największą broń, którą zresztą stosuje od zawsze pewien Kościół – OCZEKIWANIE. Przeciwko temu nie da się bronić jak się jest jednostką, bez rozsądnego przewodnictwa świadomych elit. Ponieważ jednostki koncentrują się na sprawach codziennych, w tym jak przeżyć, na dzieciach, na domach, na pracy, na nauce – na wszystkim, mało kto ma czas na analizę wiadomości, jakie docierają do niego z różnych kanałów. Ludzie odbierają wiadomości, bez zdolności do ich falsyfikacji, ponieważ ta zdolność ma swoją cenę jaką jest czas i wymaga poświęcenia dodatkowego czasu na naukę.

Rolą świadomych elit jest tłumaczenie rzeczywistości dla mas, ale tego akurat nasze elity nie robią – one kreują swoje bańki, swoje rzeczywistości i się w nich zamykają, obrażając się na tą część społeczeństwa, która myśli inaczej. Czy może raczej, której wydaje się, że w ogóle myśli i że jest to inne myślenie, od rzeczywistości krytykowanej przez opcję przeciwną. Przedmiot sporu już nie ma znaczenia, zawsze się jakiś znajdzie. Uzasadnienie moralne zapewnia pewien Kościół, który upatruje sobie prawo do bycia „wyrocznią” i to ostateczną. Niestety to nie przysługuje się ani naszemu państwu, ani społeczeństwu, ani Narodowi – jak ktoś chce podejścia od tej strony.

Sytuacja w której nie jesteśmy w stanie zidentyfikować „KTOSIA” jest wynikiem jego przewagi medialnej, a przez to w kształtowaniu opinii publicznej. To „KTOŚ” reżyseruje naszą rzeczywistość i to on nam mówi, co jest czarne a co białe i w jaki sposób wartościować fakty, jak również jaki zakres faktów można rozpatrywać. „KTOŚ” dba o to, żebyśmy nie byli w stanie wskazać jego celowego i zamyślonego działania. Jeżeli tylko przybliżymy się do prawdy, to „KTOŚ” odpuszcza i OCZEKUJE, bo ma czas. Oczekuje na kolejną możliwość do działania, do definiowania rzeczywistości. Ponieważ ma pieniądze, ma zaplecze, ma wsparcie i ma dokąd się wycofać w razie kłopotów, może sobie pozwolić na taką strategię działania. Jest ona bardzo trudna do przeciwdziałania, w zasadzie niemożliwa, jeżeli nie ma się ośrodka, który może zrównoważyć wpływy i potęgę narzucanej narracji.

My się chyba już nie zorientujemy że „KTOŚ” rozkłada nam kraj i społeczeństwo. To już raczej nie jest możliwe, bez wielkiego generalnego resetu, który rzuci nas znowu na kolana i skopie po głowie. Sytuacja pod wieloma względami przypomina swoją zgnilizną tą, z którą mieliśmy do czynienia przed wojną. To nadal to samo społeczeństwo, odtwarzające te same schematy i wpisujące się w mniej więcej te same role. Tylko życie toczy się szybciej.

Podstawowym warunkiem realnych zmian, jest zniszczenie (to ważne i trudne słowo) pewnego Kościoła, ponieważ jego dalsze utrzymanie jest zgubą i dla społeczeństwa, jego Narodu jak i państwa. Tylko, że tutaj pojawia się aktualny problem, bo nie ma innej przeciwwagi dla lewackiego (to złe słowo, ale konieczne) oszołomienia, które chce nazywać gnojowicę – perfumerią (parafrazując klasyka). Dlatego niestety, trzeba poszukać – nawet zgniłego kompromisu, tak żeby nikomu, podkreślmy – nikomu, nie działa się krzywda, każdy miał swoją miskę z rosołkiem i nawet żeby go było stać na prąd i gaz… To smutne, ale wizja ciepłej wody w kranie, staje się przedmiotem realnego poziomu wyznacznika troski.

10 myśli na temat “Kiedy się zorientujemy że „KTOŚ” rozkłada nam kraj i społeczeństwo?

 • 17 marca 2021 o 05:21
  Permalink

  OCZEKIWANIE – to klucz do wszystkiego.

  Tak jak oczekiwanie na szczepienie przeciw COVID-19, które odbyło się z godzinnym opóźnieniem, no bo Pan Doktor zamiast na 15-tą przybył na 16-tą, a poprzedni ze zmiany do 15-tej – wyszedł przed 14-tą …

  Tak działają lekarze i cały personel Opieki Zdrowotnej.

  Komentarze pośród 70+ były takie, że tych 47 578 ofiar śmiertelnych – to i tak mało, ze względu na panujący powszechnie bałagan …

  Skoro tak dzieje się na oczach “jeszcze zdrowych” osób, to co musi się dziać za zamkniętymi drzwiami szpitalnych oddziałów Covid-owych.

  Skoro zwyczajem w opiece zdrowotnej Nadwiślańskiego Macondo jest wieloetatowość lekarzy i to że pracując do 14-tej, 15-ej – wychodzą 2-3 godziny wcześniej, no bo w szpitalu należy się jeszcze obiadek – to o czym my mówimy.

  Cały czas obowiązuje POGARDA, wzmocniona zakazami i nakazami aparatu państwowego, przy jego elementarnej nieudolności, no bo szczepionek, zwłaszcza tych innych niż Astra-Zeneca – po prostu brak!

  I to kupuje Państwo, nie pojedynczy Kowalski!

  Źle to wszystko widzę, tak jak administracyjne przedłużenie terminu drugiego szczepienia przez Naczelnego Lekarza RP, DOKTORA DWORCZYKA!

  Najważniejsze, że Pan Prezes jest już zaszczepiony, a Prezes Orlenu NADAL sobie chodzi na wolności.

  Opozycja zajmuje się sobą i transferami posłów z ugrupowania do innego niż startowali w wyborach, kosztem 250 000 zł – za wybór.

  I tu aż się prosi o powiązanie wyników wyborów z finansami poszczególnych posłów i partii, które ich rekomendowały.

  To wszystko się ROZŁAZI, a MENDIA mają z tego powodu ubaw i masę materiału do publikacji.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 06:35
  Permalink

  “Ktoś” zamknął nas w mentalnym matriksie. Jednostki rozumiejące i opisujące mechanizmy rządzące realnym światem są i będą uważane za wariatów.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 08:12
  Permalink

  Rozkłada?

  Pan, Autorze jesteś niepoprawnym optymistą.

  W konkretnym przypadku należy używać trybu (czasu) przeszłego. Mocno przeszłego …

  To co obserwujemy to już tylko “podzwonne”.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 09:40
  Permalink

  W latach 80-tych gdy dość mocno angażowałem się w “styropian”, ktoś mi wtedy powiedział “Jak już obalicie tą komunę, to Kościół wystawi wam za wsparcie bardzo wysoki rachunek”. No i sprawdziło się, bo Kościół miał przygotowanych swoich ludzi do objęcia władzy w III RP. czego efektem był przygotowany skrycie Konkordat, a dalej to już mieli z górki. Nie przewidzieli tylko, że jak zaczną społeczeństwu coraz bardziej dokręcać ideologiczną śrubę, to im się zaczną buntować młodzi, no i kobiety. Dlatego chcą objąć cenzurą media i internet, a czy im się uda czas pokaże.

  Odpowiedz
  • 17 marca 2021 o 13:19
   Permalink

   Przy okrągłym/kanciastym stole pospołu radzili jak i komu ‘rozdać pulę” komuniści, (przewerbowani po spotkaniu Jaruzelski -Rockefeller) i wybrani przez komunę wybrańcy Boga i steropianu (też proweniencji kiedyś czerwonej wówczas różowej). Prawdziwą opozycję, jak i tzw. beton partyjny zmarginalizowano bądź rozpędzono na trzy strony świata …
   “po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 wobec niektórych internowanych działaczy „Solidarności” jak i działaczy organizacji zdelegalizowanych na mocy dekretu o stanie wojennym oraz osób skazanych[a] za „działalność antypaństwową”. Paszport ważny tylko na wyjazd z Polski – zamiast stosowanej w zwykłych paszportach tamtego okresu standardowej adnotacji z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy polskiej oraz powrotu – miał podobnie brzmiącą adnotację, ale bez ostatnich dwóch wyrazów. Dodatkowo zawierał adnotację, zalecającą posiadaczowi, po dotarciu do kraju docelowego, wymianę dokumentu na tzw. paszport konsularny.
   Druga strona: Vide Albin Siwak w posły…. (do Libii). tzw. extrema. Ostalis uże liberasty z jednej i drugiej storony, też po stronie środkowej, czyli: ‘rozjemcy” duchowni. “Sami swoi”. Dlatego есть как есть … liberalne lewactwo nie przejdzie! https://sun9-30.userapi.com/c858036/v858036645/4a142/BqpoabpWZ1I.jpg

   Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 09:52
  Permalink

  Doskonałe ujęcie problemu. Aż nie wiem co napisać.
  A w tym tkwi cały problem, czyli w utrzymywaniu mas w nieświadomości i fałszowaniu rzeczywistości. Tę rolę przez wieki pełnił Kościół i jego religia w interesie posiadaczy kapitału/feudałów. Obecnie Kościół jest zastępowany z uwagi na rosnącą laicyzację kolejną socjotechniką manipulacji psychiką w postaci kulturą głupoty, która świetnie współgra z polityką historyczną w celu tworzenia w masach narodu fałszywej świadomości. To jest broń poznawcza, którą stosują aktualni posiadacze kapitału globalnego i polityczni lokaje na ich usługach, aby utrzymywać masy w ciemnocie i rozbiciu mentalnym oraz ideowym, co służy świetnie panowaniu nad światem i żerowaniu na niższych klasach społecznych.

  Jest to możliwe dlatego właśnie, że: “Ludzie odbierają wiadomości, bez zdolności do ich falsyfikacji, ponieważ ta zdolność ma swoją cenę jaką jest czas i wymaga poświęcenia dodatkowego czasu na naukę”
  – a dlaczego ludzie nie mają czasu na naukę i wyższą kulturę?
  Bo “jaśnie państwo” ze swoimi lokajami na usługach zachodnich imperialistów i błogosławieństwem Kościoła przeprowadziło sobie kontrrewolucję kapitalistyczną kosztem narodu, zmuszając go do pracy za miskę ryżu na własne utrzymanie. Prawie jak na folwarku, tylko w trochę nowocześniejszym wydaniu i pod iluzoryczną ochroną praw człowieka. Zauważmy, że jakoś prawa pracownicze znane z okresu PRL poszły się j*bać, bo skala nadużyć w świetle prawa jest ogromna i nie ma mechanizmów, aby zagwarantować te pracownicze prawa człowieka, na każdym poziomie biznesu.
  Z ludzi zrobiono już woły robocze, które nie mają nawet czasu na przeczytanie gazety ze zrozumieniem, bo muszą kilkanaście godzin dziennie pracować na swoje utrzymanie, to mamy właśnie takie efekty.
  Ale może coś się zmieni w przyszłości, jeżeli młode pokolenia, ciężko doświadczone transformacją, zwłaszcza kobiety, nabywając świadomości i wiedzy kto odpowiada za całe to swoje nieszczęście i ludzkości, powiedzą kapitalistom i ich politycznym lokajom WYPIE*DALAĆ.
  https://demotywatory.pl/5038059/Przyjemna-dla-ucha-piosenka-o-kulturze-jezyka-kobiet

  Wiem jedno, że najbardziej inteligentna młodzież z dołów społecznych poszukuje wiedzy i ją nabywa, zmienia w szybkim tempie poglądy, także polityka histeryczna zaplutych karłów reakcji powoli przestaje być skuteczna. Kolejne 15 lat III RP to będzie upadek jej prymitywnych elit i wielkie przemiany społeczne, z wyrzuceniem Kościoła na śmietnik historii włącznie. Ale te 15 lat to także konieczność ochrony młodzieży przed zachodnią kulturą głupoty i to powinniśmy robić wszyscy na co dzień. Pokazywać to bezwartościowe bagno medialne i tworzyć słowiańską kulturę normalności. Dawać dobry przykład.
  https://demotywatory.pl/4265357/Jestes-Slowianinem
  https://demotywatory.pl/4833224/18-powodow-dla-ktorych-warto-byc-poganinem-

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 12:09
  Permalink

  Ten KTOŚ to z pewnością Putin. A w rzeczywistości to korzenia zła sięgają fundamentów historii tego państwa, które nigdy nie powinno istnieć. W tysiącletniej historii gnicia i rozpadu tylko 45 istnienia w Polsce Ludowej zaliczyć można do udanych. Reszta to warholstwo, nierząd i zabobon. Pisze o tym profesor Adam Leszczyński w dziele pt “Ludowa Historia Polski”. https://www.taniaksiazka.pl/ludowa-historia-polski-adam-leszczynski. Czytanie obowiązkowe.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 21:21
  Permalink

  Putin vs. Biden. Władimir na Kolegium FSB kontra Joe na konferencji monachijskiej – Pan Nikt/Gryguć

  https://www.youtube.com/watch?v=fKk2GqSus00

  Maciej Poręba i jego gość – Jan Engelgard – historyk (red. naczelny “Myśli Polskiej”)

  https://www.youtube.com/watch?v=meWch47zPSQ&t=714s

  Жизнь здесь и сейчас в Болгарии Bulgaria https://www.youtube.com/watch?v=O2r0jzSotFc&t=311s
  Taka refleksja ‘naszła mię” w trakcie oglądania videorolika: jakim pojebem (zdeformowana osobowość, jak i mózg) trzeba być, by nosić ‘to coś” na pysku niczym rab. Śmierdząca szmata, przywra namordnik, kaganiec…jak zwał tak zwał … BO jacyś globalni komuniści tworzą piedr*ną “nową normalność”, kosmopolityczny, bolszewicki NWO! Przyjemnością jest patrzenie na Wolnych Ludzi,
  w konkretnym przypadku – Bułgarzy. Poliniactwo zdegradowało się “na amen”, (nawóz historii)! Szkoda trochę durni, gdyż nie wiedzą co czynią. 🙂

  Odpowiedz
  • 18 marca 2021 o 06:44
   Permalink

   @krzyk58
   Jedna uwaga – nie ma “globalnych komunistów” są natomiast globalni imperialiści i bankierzy, w rękach których znajduje się 95% światowego PKB.

   I jeszcze jedna uwaga – kilku ostatnich komunistów widziano w twojej lodówce.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.