Kemerowo – żadnego współczucia dla cierpienia Rosjan!

Kemerowo średniej wielkości miasto w dalekiej Rosji, z naszej perspektywy „obok” Mongolii. Wydarzył się tam wielki dramat, w wyniku negatywnego zbiegu okoliczności, prawdopodobnie zaniedbań, niechlujstwa i braku wyobraźni oraz nieszczęśliwego wypadku doszło do śmierci kilkudziesięciu osób. Niestety wiele z ofiar to dzieci, w tym bardzo małe dzieci. 

Nie będziemy rozstrzygać jakie materiały budowlane były użyte do konstrukcji miejsca zabaw dla dzieci, czy były zamknięte drzwi ewakuacyjne i dlaczego nie działał alarm przeciwpożarowy? To są kwestie, którymi zajmują się – należy przyznać z podziwem – wyjątkowo solidnie rosyjskie media oraz organa ścigania Federacji Rosyjskiej. Widać, po wystąpieniach – nadzwyczajnie emocjonalnych, że ta sprawa wyraźnie rozzłościła pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Winni dramatu będą rozliczeni, tego mogą być pewni, jednak to w niczym nie zmniejszy cierpienia rodzin ofiar i wszystkich Rosjan z którymi się solidaryzujemy, pogrążeni w bólu.

Niesłychanie ciekawe są tutaj dwie kwestie co prawda poboczne i wizerunkowe, czy też może z pogranicza wpływu społecznego, ale jednak nadające temu dramatowi nowy kontekst. Na pierwszą z nich zwrócił uwagę sam pan Władimir Putin, wskazując na próby siania niepokojów społecznych i zaogniania sytuacji przez czynniki zewnętrzne. Dzieje się to poprzez kanały w niektórych mediach społecznościowych i specyficzne relacje w niektórych mediach zachodnich, które podobnie jak w przypadku „sprawy Skripala” wskazują winę nawet bezpośrednio na Kremlu. To niesamowite jak bardzo zakłamana może być propaganda pogardy i hańby, albowiem to, co właśnie jest robione przeciwko Rosji i Rosjanom, jest po prostu parszywe. 

Wykorzystywanie takiej tragedii do parszywych ataków na Rosję, jest po prostu hańbą i hańbą okrywają się wszyscy nadający takie komunikaty i je rezonujący. Wypadałoby mieć chociaż tyle przyzwoitości, żeby poczekać do pogrzebów! Już nie wymagajmy do tych parszywych kanalii odczekania żałoby. Nie wymagajmy od nich niczego. Nie warto, to smutne, że na tym polega dzisiaj dialog.

Drugą kwestią jest objawienie hipokryzji zachodnich społeczeństw, a właściwie zakłamanej percepcji wielu wymiarów standardów moralności ludzi, którzy sterują ośrodkami wpływu publicznego, na opinie publiczną na Zachodzie. Normalnie, to wystarczy że jakiś kotek lub piesek gdzieś ma zimno, ponieważ nie ma kocyka i już jest kilka kamer i generowany jest „news dnia”. Potem takiemu kotkowi współczują miliony ludzi, jest powielany w mediach społecznościowych, sprawa kotka potrafi żyć swoim własnym życiem. Wielu mu współczuje, są organizowane zbiórki publiczne, pomoc… Podobnie wygląda sprawa w przypadku różnych katastrof, coś się wydarzy, jakiś wypadek komunikacyjny, mamy ofiary – jest współczucie. W przypadku aktów terroru są zbiorowe akty współczucia na masową skalę. Takich przypadków jest bez liku, solidaryzujemy się z Francją po zamachach praktycznie kilka razy w roku, to już standard biorąc pod uwagę skalę terroryzmu w tym kraju. 

Jeżeli jednak chodzi o dramat w Rosji, to cicho sza! Nie ma tematu, nie ma w ogóle żadnego współczucia, poza tym wszelkie próby jego okazywania wobec Rosjan, po prostu wyglądałyby dziwnie. Przecież wiadomo, że Rosjanie „napadli” i „okupują” część Ukrainy, gdzie przecież „nie ma” faszystów, a oligarchowie to nie krwiopijcy i bandyci, tylko miłośnicy (mecenasi) kultury, sztuki i wielcy patrioci. W ogóle Rosja jest zła, no i tam w tym samym Kremerowie ponad 85% wyborców głosowało na pana Władimira Putina. Jak można im współczuć?

To wszystko pokazuje nam jakim zakłamaniem, jaką podłością i hipokryzją jesteśmy otoczeni! Jak można nie współczuć, czy po prostu nie być pogrążonym w żalu na samą wiadomość o śmierci takiej ilości ludzi, w tym dzieci? Wiadomo, że media rządzą się swoimi prawami, jednak to poprzez nie jest sterowana opinia publiczna i tego właśnie widzimy widoczne i namacalne przykłady.

Skala rusofobii jaka jest serwowana na Zachodzie, w tym to porażające milczenie, jest nowym zjawiskiem socjo-technicznym, mającym istotne skutki socjo-społeczne. Prozę zwrócić uwagę, że nie ma odważnych, którzy chcieliby jako pierwsi takie współczucie wyrazić… Jeżeli jednak gdzieś jakiś kotek będzie miał zimno, albo piesek będzie miał sraczkę lub rekin urodzi młode małe rekinki, to natychmiast będzie to w mediach od Tokio po Helsinki!

To jest niesamowite, w istocie to trzeba to zjawisko spróbować poznać, zrozumieć – ono nie jest oddolne. Jeżeli jednak tak bardzo i z taką łatwością można nami sterować, to znaczy, że już jest bardzo źle, a nawet dramatycznie.

12 thoughts on “Kemerowo – żadnego współczucia dla cierpienia Rosjan!

 • 29 marca 2018 o 05:41
  Permalink

  Autor wychwycił istotne cechy KULTURALNEGO Zachodu.

  A ofiarom katastrofy – niech Ziemia lekką będzie.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 07:31
  Permalink

  Tak. Nawet nie wiem, co napisać, bo wyrazy współczucia to tylko puste słowa. Mnie ta tragedia poraziła. I nie ma gdzie napisać. Mogłam napisać w odpowiedzi na post jednego z uczestników forum. Wahałam się – bo może źle by odebrał, bo trudno znaleźć słowa. I wściekłość, że już nie ma miejsca na ziemi, gdzie nie rządziłaby chciwość i żądza zysku. Ale to wszystko nie przywróci życia dzieciom – ofiarom skretyniałych dorosłych.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 08:31
  Permalink

  Jako ‘osoba prywatna”, złożyłem wyrazy współczucia na jednym z rosyjskich portali, ‘gdzie bywam’…..NIESTETY, dożyliśmy “takich czasów”…………….

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 09:26
  Permalink

  “Jeżeli jednak tak bardzo i z taką łatwością można nami sterować, to znaczy, że już jest bardzo źle, a nawet dramatycznie.”

  Nic nowego pod słońcem. Wśród wszystkich społeczeństw jest garstka ludzi nie podatnych na manipulacje, jeszcze mniejsza mająca odwagę o o tym mówić, pozostali… cóż, pozostali dają się manipulować innym. To trwa już tysiące lat, odkąd ludzkość istnieje. Wielkich ludzi jest garstka, aktorów trochę więcej, reszta to tylko statyści. Dlatego nie wierzę w żadne bajanie o tym, że jeden głos ma znaczenie. To tylko głos wołającego na pustyni…

  Wypada na koniec jedynie złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 11:58
  Permalink

  @Incjator,29.03’2018,05:41
  Przylacza sie solidarnie do slow @Incjator
  “Cechy kulturalnego zachodu” z pogardy,z wielkiej pogardy i z glupoty oraz chciwosci prowadza do odhumanizowania wszystkich kontaktow, nikt nie zwraca uwagi na reguly prawa dyplomatycznego,ktore dawaly ramy do pokojowego wspolistnienia i ktorych to regul koniecznie trzeba przestrzegac….co za stan swiata…..

  ******
  Nurtuje mnie takie pytanie,kto zaniedbal swoich obowiazkow lub kto byc moze celowo w takim objekcie ,gdzie sa 2 kina i zawsze masa ludzi i zawsze z przegrzania oswietlenia,peta od papierosa czy przetopieniu sie kabla przesylajacego prad zamyka drzwi awaryjne na klucz, pisano nawet ,ze drzwi byly zaryglowane ..what ?…..

  *****
  Od stycznia w Niemczech jest obowiazkowy wymog dla wlascilieli wszystkich nieruchomosci prywatnych i publicznych czy firmowych,ze w kazdym pomieszczeniu,na
  ok.20 mq musi.byc przy suficie zainstalowany “BrandMelder”=”wykrywacz pozaru”,takie ala “talerz deserowy”urzadzenie ,ktore wlacza sygnal jak stezenie powietrza przekracza norme i tak to polozylam sobie w swieto “3Kroli”,06.01’18 4 kromki bulki parowki na kuchena plyte ceramiczna by przygotowac chrupiace grzanki i poszlam nach chwilke do pokoju a tu wlacza sie alarm jak oszalaly …no nyslalam,ze mnie szlak trawi na miejscu….ja tu wszystkie okna pootwieralam,moje grzanki przypalone stybko wrzucilam do zlewozmywaka no tak to mnie podenerwowalo,ze nie ma mowy, zebym zostawila cos na plycie i wyszla “na chwile”….. nawyki w postepowaniu to ochrona samego siebie i otoczenia oraz obowiazkowe szkolenia przeciwpozarowe wszystkich i to od wieku przedszkolnego….kiedys bylo to w szkolach i zakladach pracy / PRL / obowiazkowe ,gdyz ma tu to tak wielkie znaczenie i o pozar w najglupszych ,codziennych,zdawalo by sie rutynowych sytuacjach tak,tak latwo…. zwykly klej i lakier do paznokci jest latwopalny,telefony komorkowe to wlasciwie zrodlo zapalne samo w sobie,pralki i wszystkie aparaty TV…. czy widzimy to sami w naszym zyciu…???

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 13:05
  Permalink

  Wielka i smutna tragedia, dobrze że wyrażacie słuszny głos oburzenia całego naszego środowiska.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 13:15
  Permalink

  Niestety, na pytanie, dlaczego był wyłączony alarm ppoż.jest ta sama odpowiedź, co na pytanie dlaczego piloci prezydenckiego Tupolewa ignorowali system alarmowy który wrzeszczał “Terrain ahead! Pull up!”. Jaśniej: bo te systemy załączają się przy byle przypalonej grzance. Ja też mam taki i go olewam, bo drze się jak opętany kiedy za blisko niego zapalę papierosa, ale jak naprawdę miałam zagrożenie pożarem to sobie spokojnie spał.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 15:30
  Permalink

  “Winni dramatu będą rozliczeni…” Определить круг виновных и наказать их согласно Уголовному Кодексу, виновные должны быть осуждены. Но есть и другие виновные чья вина не измеряется статьями УК, чье участие в состоявшейся трагедии, тем не менее, весомо. Речь идет о чиновниках различных ведомств в мэрии Кемерово и губернаторе Кемеровской области. Они должны уйти в отставку, а если у самих не хватает мужества или совести, их самих надо в эту отставку отправить. В чем секрет популярности Сталина? В том, что никакая должность не спасала виновного от наказания. И эти Сталинские принципы должны войти в нашу жизнь.”
  POWTÓRZĘ:
  “В чем секрет популярности Сталина? В том, что никакая должность не спасала виновного от наказания. И эти Сталинские принципы должны войти в нашу жизнь”.
  W kwestii “kondycyi mediapresstytutek” – „Politico” – to „szmata” i „dziwka” http://www.mysl-polska.pl/1517

  https://dimpenews.com/2018/03/23/breaking-syrian-military-intelligence-captured-american-and-european-officers-in-ghouta/amp/?__twitter_impression=true

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 16:22
  Permalink

  Pytanie: Czy zachowanie Zachodu to coś nowego?
  Odpowiedz: Nie. Od kilku lat trwa totalna “wojna” Zachodu z Rosją. Na każdym polu.

  Pytanie: Jaka jest przyczyna tej “wojny”?
  Odpowiedz: Rosja rośnie w siłę militarnie, politycznie i gospodarczo.

  Pytanie: Czy to tak bardzo przeszkadza Zachodowi?
  Odpowiedz: Budzi strach o przyszłość Zachodu.

  Pytanie: Czego się właściwie obawia Zachód?
  Odpowiedz: Zmian jakie zachodzą. Rzuca się w oczy, że np. Europa Zachodnia traci w świecie znaczenie militarne i polityczne. Rosja – przeciwnie.

  Pytanie: A Unia?
  Odpowiedz: Problemy Unii wynikają z przewidywania nadchodzących problemów ekonomicznych.

  Pytanie: Dadzą sobie radę z tymi problemami?
  Odpowiedz: Dużo o tym mówią ale wyraznych rezultatów przeciwdziałania nie widać. Od samego gadania nic się nie poprawi. A chinskie towary napływają.

  Pytanie: Może jednak Zachodnia Europa jeszcze się zmobilizuje i pokaże lwi pazur?
  Odpowiedz: Wygląda na to, że nie może się zmobilizować. Brytanii wydawało sie, że osiągnie więcej w pojedynkę – nie sprawdziło się.

  Pytanie: Czy zapaść Rosji uśpiła czujność Zachodu?
  Odpowiedz: Na to wygląda. Chyba myślano, że na świecie już zawsze bedzie tak samo jak zaraz po rozpadzie Zwiazku Radzieckiego. Dodatkow nie bardzo przejmowano się tym co się dzieje w gospodarce chinskiej.

  Pytanie: I jakie sa tego konsekwencje?
  Odpowiedz: A takie, że raptem Stany muszą “odbudowywać” swój przemysł i zmniejszać zadłużenie.

  Pytanie: A Unia?
  Odpowiedz: A Unia stanęła w rozkroku i chyba nie bardzo wie co ma ze sobą zrobić.

  Pytanie: Na czym polega jej dylemat?
  Odpowiedz: Jeżeli jest prawdą, że Biały Dom rozpoczyna wojnę hadlową z całym światem, to rozum by nakazywał przyłaczenie się Unii do Chin i Rosji.

  Pytanie: Czy jest możliwy taki scenarjusz?
  Odpowiedz: Myślę, że dla całej Unii taki scenarjusz jest mało prawdopodobny. Ale pewne “fragmenty” Unii mogą się zdecydować na taki krok.

  Pytanie: A jakie fragmwnty masz na myśli?
  Odpowiedz: Te co nie wydaliły dyplomatów i przesłały gratulacje Putionowi.

  Pytanie: A przeciez prezydent Stanów dzwonił do Putina z gratulacjami.
  Odpowiedz: I to właśnie tutaj należy szukać zrozumienia porawdziwego dylematu naszego świata.

  Odpowiedz
 • 29 marca 2018 o 19:28
  Permalink

  Jako uzupełnienie w kwestii linkowanego wyżej odnośnika dotyczącego oceny moralnej (?) przekaziora (dez)info. uwagi
  p.Wielomskich… “Przyznam, że ja też codziennie przeglądam „Der Onet”, acz rzadko klikam w zawartość. Ograniczam się do lektury tytułów. Prawie każde kliknięcie do poszczególnego tekstu kończy się na przeczytaniu kilku linijek, gdyż zawartość jest skrajnie przewidywalna i tendencyjna. Ostatnio portal ten wszedł w rodzaj sojuszu z amerykańskim lewicowo-liberalnym „Politico”, którego propaganda polityczna jest jeszcze prymitywniejsza, a sprowadza się do znajdywania wszędzie rosyjskich agentów i trolli, włącznie z Donaldem Trumpem, który jest przedstawiany niby rosyjska V kolumna w Stanach Zjednoczonych. Sojusz „Politico”-„der Onet” nie jest przypadkowy. Są to 2 media propagujące globalizm oparty na sojuszu amerykańsko-niemieckim. „Politico” to medium wyrażające światopogląd lewicowego otoczenia Hillary Clinton….
  https://konserwatyzm.pl/rozmowy-malzenskie-wielomskich-6-der-onet/
  Reasumując – zło (zawsze) ma oblicze lewacko,neotrockistowskie. .wątku rozwijał nie będę gdyż czyniłem
  to wielokrotnie. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.