Już weszliśmy w spiralę przemocy

Już weszliśmy w spiralę przemocy. Ostatnie wydarzenia pod Sejmem to skandal, to nie powinno mieć miejsca i nie powinno było się wydarzyć. Jest wielkim nieporozumieniem to, że z powodu przyjęcia nowelizacji ustawy – nawet tak ważnej, jak ostatnia dotycząca sądownictwa dochodzi do celowych, zaplanowanych i przeprowadzonych wedle określonego schematu zamieszek. Co więcej, zsynchronizowanych z nadawaniem serwisów informacyjnych w pewnej telewizji. To wydarzenia bez precedensu, podkreślmy – zaplanowane i skoordynowane, forma nacisków “ulicy” na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Nie może być na to zgody.

Władza nie cofnie się przed wprowadzanymi zmianami, a protestujący nie będą się powstrzymywać od protestowania. To skandal, ale to nasza rzeczywistość – nie ma porozumienia, nie ma dialogu, jest niemożliwy. Zamiast jakichkolwiek prób porozumienia się mamy przewiezienie ludzi do Sejmu w ukryciu w samochodzie, pomalowaną fasadę budynku sejmowego, pomalowane biura poselskie PiS oraz co jest szczególnie dramatyczne – ludzi pobitych przez Policję.

Właśnie tą ostatnią kwestię należy traktować ze szczególną ostrożnością, chociaż pisanie po murach również jest istotnym stadium protestu, który narasta i stopniowo przemienia się w bunt. Dalej będą kamienie, za kamieniami butelki z substancją zapalną, jeszcze potem zaczną wybuchać bomby. To właśnie w tym kierunku zmierza i nie dlatego bo mamy taką a nie inną specyfikę, tylko dlatego bo taka jest mechanika protestów i nawarstwiania się konfliktów.

Najbardziej należy się obawiać włączenia się czynników zewnętrznych, których nie brakuje i które mają bardzo łatwy dostęp w konflikt wewnętrzny. W istocie wystarczy około 200 tyś. Euro, trochę broni, materiałów wybuchowych, zabezpieczenie drogi ewakuacji kanałami dyplomatycznymi dla sprawców i miejsce dla ich rodzin za granicą i mamy w kraju wojnę domową. Ponieważ jak się zacznie, to się już będzie toczyć. Społeczeństwo jest podzielone i spolaryzowane, media sieją nienawiść, nie ma w nich obiektywizmu. Każda grupa spolaryzowanego społeczeństwa jest karmiona z własnego kanału medialnego, który przedstawia przekaz sformatowany pod jej potrzeby i oczekiwania, a przede wszystkim przemawia językiem, który jest zrozumiały. 

Nie ma możliwości skutecznie się przed tym mechanizmem ochronić, możliwe jest wzmocnienie separatyzmów, możliwe jest uruchomienie śpiącej nienawiści w pewnej mniejszości narodowej, która ostatnio bardzo zyskała liczebnie w wyniku napływu imigrantów zarobkowych z poza Unii Europejskiej. Co więcej, możliwe jest pojawienie się ludzi wyszkolonych przez naszych wrogów, który będą działali profesjonalnie w ramach polskich organizacji radykalnych w celu eskalowania konfliktu, a profesjonalne wyszkolenie oraz baza finansowo-materiałowa pozwoli im działać w skali i na zasadach gwarantujących dużą skuteczność w sianiu chaosu. 

Nie ma jak się przed tym bronić, ponieważ polski nurt narodowy jest utożsamiany z obciachem, czymś nienormalnym, wstecznym, nienawidzącym postępowej Europy kochającej nielegalnych imigrantów i afirmującej wszelkie mniejszości. Został skutecznie zohydzony dużej części społeczeństwa, które nie jest w stanie bronić się przed manipulacją jakiej doświadcza od prawie 30 lat. 

Kluczem do utrzymania spokoju społecznego są media i skuteczne, poufne i niesłychanie wysublimowane akcje służb specjalnych. Niestety ten trzeci element jest już koniecznością, bez tego nie jesteśmy w stanie niczego już osiągnąć. Zachowanie status quo w postaci spokoju społecznego jaki odziedziczyliśmy po PRL-u jest już niemożliwe, ponieważ spór ma kilka obliczy, w momencie jak na konflikt o wartości narodowo-religijne wyrażające słuszność w rozumieniu patriotyzmu, skonfrontuje się z kwestiami socjalnymi w wyniku kryzysu, to czeka nas wojna domowa. 

W tej chwili elity muszą się porozumieć, właśnie po to żeby przeciągnąć fazę nakręcania się spirali nienawiści. Pewne porozumienie się jest potrzebne, bo inaczej w ruch pójdą kamienie a odpowiedzią będzie strzelanie do tłumów i wyłuskiwanie prowodyrów. Mówimy o rzeczywistości, która jest możliwa za dwa lata przy okazji wyborów parlamentarnych. W tej chwili będzie próba przy wyborach samorządowych – warto obserwować to, jak uaktywnią się zewnętrzne czynniki wpływu i krajowe aktywatory przez nie inspirowane. To najważniejsze zadanie dla służb specjalnych, jak również Sejmu, bo właściwa Komisja Sejmowa powinna zająć się naświetlaniem metod eskalowania protestu. Przy czym nikt, nikomu nie zabrania prawa do protestowania, jeżeli jednak protestujących przywozi autokar, to znaczy że nie ma przypadków. Jest plan, jest reżyser i są aktorzy. Na to trzeba być wyczulonym, ponieważ chodzi o podpalenie naszego kraju.

Odpowiedzialność za obecną sytuację ponoszą wszyscy politycy. 

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj]

20 thoughts on “Już weszliśmy w spiralę przemocy

 • 24 lipca 2018 o 05:05
  Permalink

  Moze do wody pitnej bedzie sie dodawac na zalecenie organow panstwowych bromku,co czyni sie czesto w stosunku do zolnierzy, by grupa / kolektyw byl spokojny i wieczorem senny…. a to ludzie ryzykuja protesty zamiast pracowac by splacac swoje kredyty…czy placa fundacje zagraniczne tym wiecznie protestujacym w Polsce obroncom demokracji jak KOD czy jak ujadajacej do niemieckich kamer TV pani prezes Malgorzaty G., nie mozna to tej kobity wyslac do jakiegos sanatorium lub na odwykuwke np.do centrum Betty Ford ..?

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 05:27
  Permalink

  Słuszne ostrzeżenia Autora.

  Tylko że już my “służb” nie mamy.

  Zostały ZDEMONTOWANE, nie ma ciągłości, brak doświadczenia.

  Poza tym, jak pozyskać dla Nas agentów w obcych krajach, skąd może nadejść zagrożenie, jeśli polskie władze likwidując WSI – ujawniły wielu prowadzących, co spaliło ich agenturę …

  Nikt nie zechce współpracy z krajem, co ujawnia swą agenturą.

  Dlatego spośród tych, co do Nas mogą napłynąć – nie ma już i nie będzie Naszej agentury.

  Bo to tak działa.

  To są dziesięciolecia inwestycji w ludzi i sprawy, dające nam wgląd w zagrożenia, które mogą się wykluwać tuż za naszą wschodnią granicą.

  I nie ma co zasłaniać się przyjaźnią np. z Ukrainą i doskonałą współpracą z ich służbami …

  My mamy swoje interesy, a oni swoje kłopoty …

  Przy tej ilości cudzoziemców w Polsce oraz likwidacji wielu lokalnych posterunków Policji – wszystko może się zdarzyć.

  Nie ma już czegoś takiego jak ORMO, Obrona Terytorialna w powijakach, ludzie młodzi z polskiej prowincji – za granicą …

  Kto ma obserwować zalążki i symptomy złych zjawisk, mogących zagrażać bezpieczeństwu Polski?

  Osoby z Akacji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Radia Maryja?

  Jak najbardziej, ale średnia wieku i stan zdrowia uczestników tych organizacji (głównie Pań) – wyklucza oparcie szkieletu informowania służb o te struktury.

  A polscy przedsiębiorcy, co zatrudniają cudzoziemców?

  Będą skłonni współpracować, jak sami mają wiele na bakier z prawem, jeśli chodzi o pobyt tych cudzoziemców?

  To wszystko nakazuje krzyknąć: LARUM!

  No i PRZYMUSIĆ przywódców skłóconych partii do rozmów na RACJĄ STANU PAŃSTWA i jego bezpieczeństwa wewnętrznego.

  Może to być pod egidą któregoś z Kościołów, np. Ewangelickiego w Polsce.

  Ja bym tak zrobił.

  Taką Krzyżową 2.

  Inaczej grozi nam Macondo.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 06:09
  Permalink

  W katowicach zdrajcy wykarmieni na polskim chlebie demonstrują bo chcą podpalić Polskę. W Warszawie zdrajcy wykarmieni na polskim chlebie chcą podpalić kraj. Na południowym zachodzie demonstrują przyjeżdżający zza granicy i chcą podpalić nasz kraj. K… co się dzieje?

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 08:23
  Permalink

  1956, 1968, 1970, 1976, 1980, 1981….
  Syjoniści, warchoły, “ręka podniesiona na władzę ….”
  W pamięci też liczone w dziesiątkach powstania począwszy od Kostki-Napierskiego w 1651 aż po warszawskie w 1944. Wśród nich parę wielkich narodowych samobójstw. To taka nasza piękna narodowa tradycja. Władza dba o swoje partykularne interesy, naród o swoje. Od wieków kompromisu nie znaleźć. I pomyśleć że ani przed 5 wiekami nasi przodkowie nie uwierzyli w słowa które Kochanowski włożył w usta Ulissesa, a my nie uwierzyliśmy w przestrogi nie Generała. Na cóż, za Sienkiewiczem powtarzamy:
  “Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy”. Zastanówmy się tylko skąd pochodzi ta siła która od wieków popycha nas do narodowej autodestrukcji? Czy ona jest w nas samych czy może pochodzi od tych których pod swój dach przyjęliśmy?

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 08:58
  Permalink

  Skala nienawiści jest tak duża że tego procesu nie da się zatrzymać. A jak do tego dodamy słowa Bismarcka “Zostawcie Polaków oni sami się załatwią” to obraz tego co nas czeka będzie pełny! Wtedy inaczej popatrzymy na Stan Wojenny który uchronił nas od narodowej tragedii.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 09:13
  Permalink

  Najlepiej to ten kraj sprzedać któremuś emiratowi, Katarowi lub Arabii Saudyjskiej. Sam nie jest w stanie istnieć. Nie można już odbudować w nim elementarnej spójności społecznej, choćby tak mizernej jaka była była w czasach Polski Ludowej. Kupcy będę wiedzieć jak tu zaprowadzić porządek.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 10:44
  Permalink

  Przeczytałem artykuł krakauera: już weszliśmy w spiralę przemocy, i co tu mamy napisane: co jest szczególnie dramatyczne – ludzi pobitych przez Policję to chyba paranoja tego krakauera, gdzie ich widział tych pobitych?
  Czytamy pochwałę wszystkiego co jest przeciwko PiS i Polsce i dalej bredzi wystarczy 200 tys. euro, broni itd. z drugiej strony też się chyba boi podpalenia Kraju. Ani słówka o tym co np. robi pseudo poseł szczerba, czy ci co wożą chuliganów w bagażnikach, czy poseł Arłukowicz, nie mówiąc o sędzinie gerzdorf, Borii budce i wielu innych – WSTYD.
  I jeszcze raz podkreślam, że było błędem zastosowanie GRUBEJ KRESKI nie było by tylu naprawiaczy, pouczaczy tego biednego luda np. Ref. Owoc.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 11:28
  Permalink

  Niestety ma Pan racje .
  Byłem jako młody 16 – 17 letni człowiek w Libanie w 1975 roku i trochę wcześniej.
  Atmosfera w Libanie w tym czasie była jedynie trochę bardziej gorąca politycznie niz teraz w Polsce.
  Potem lała sie krew przez kilka lat.
  Niestety nie sądzę ,żebyśmy byli mądrzejsi od nich.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 13:45
  Permalink

  Plujcie,panowie-towarzyszy na Matkę Polskę wszak TO najlepiej
  wam wychodzi…………….a nawet nasi odwieczni wrogowie mieli
  o Nas, Polachach “inne” zdanie .
  Dzisiaj, gdy polskość jest dezawuowana na każdym kroku a my, Polacy mamy wyjątkowo niskie mniemanie o samych sobie, — warto czasami przytoczyć, co mają o nas do powiedzenia najbardziej zaciekli wrogowie. — Według niedoszłego malarza z Braunau:

  „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… — Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii,

  — są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem.

  Jest to najzdolniejszy naród w Europie, — ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych,

  — wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, — że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo.

  Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.

  Tekst ten nie powinien dziwić, ponieważ jest on typowym wyrazem kompleksu, jaki Niemcy od stuleci odczuwają w stosunku do nas. — Jeżeli ktoś nie wierzy, to proszę sobie poczytać opinie na temat Polski Fryderyka II lub Ottona von Bismarcka, w których obsesyjna nienawiść miesza się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/07/12/dzis-takich-polakow-juz-nie-ma-hitler-o-polakach/

  Ps. …..I proszę mi TU nie mieszać mieszańców polskojęzycznych
  z rodowitymi Polachami, z “krwi i kości”. Amen.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 15:41
  Permalink

  Winetu,gdyby nie ta gruba kreska,to ty jako sekretarz partii ktora dzisiaj jest oskarżana o totalitaryzm bylbyś w celi obok Mateusza Piskorskiego! Już słyszę głosy o rozliczenie b.członków PZPR a ty masz tam piękną kartę, która mimo starań wchodzenia Pisowi w jedną cześć ciała nie zniknie. IPN działa!

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 16:42
  Permalink

  @ Krzyk, zgadzam się co do pozytywnej opinii na temat Polaków, zresztą już o tym pisałam. Drażniło mnie też gdy inni pisali, że Polacy to nieudacznicy. Polacy potrafią sobie radzić w trudnych warunkach a to świadczy o inteligencji. Natomiast proszę nie utożsamiać mnie z rządzącymi Polską .

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 18:03
  Permalink

  Policja pobiła tam ludzi to są fakty. Widziałem w telewizji bójkę z użyciem narzedzi w stylu pałki i tarcze. Do tego szarpano ludzi.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 18:15
  Permalink

  Polin,EU,Sejm

  autor napisal (…)jeżeli jednak protestujących przywozi autokar, to znaczy że nie ma przypadków. Jest plan, jest reżyser i są aktorzy.

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 18:45
  Permalink

  @wieczorynka. ? …………………Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 24 lipca 2018 o 18:55
  Permalink

  Dziwi mnie nieznajomość historii świata, co wynika wprost z niektórych wpisów.

  KAŻDA WŁADZA- niezaleznie czy jest demokratyczna, dyktatorska, królewska, strzela do wywołujących zamieszki, podważających stabilność Państwa.
  Każda broni stanu posiadania, własnej pozycji materialnej, stanowisk.
  Czasem ofiar jest po kilka tysięcy, nawet w krajach takich jak Francja.

  Na tle świata, nasza “komuna” była wyjątkowo mało opresyjna.

  Niedowiarkom moge polecić prześledzenie kalendarium z wiki.
  Co w danym roku zdarzało się w różnych krajach świata, biorąc za punkt odniesienia kilka lat przed czy po naszych “masakr” w stylu Poznań, Wybrzeże, czy Stan Wojenny.

  Skala propagandy prodemokratycznej jest niewyobrażalna, w stosunku do tego co ci tzw. “demokraci” robili u siebie czy w krajach zależnych.

  Kto posiada media, dyktuje narrację.
  Media Anglosaskie przodują w tym zakresie, mając dominującą pozycję w naszym kawałku świata.
  Z innych źródeł, wynikają całkiem inne dane.
  Wujek Google za pomocą translatora daje nam mozliwość zapoznania się z informacjami pochodzącymi z innych kultur- azjatyckich, arabskich, południowoamerykańskich.

  Jako emeryci, możemy sobie pozwolić na czytanie i weryfikację wiedzy nabytej dzięki odbiorowi oficjalnych mediów.
  A to one tworzą fałszywy obraz świata, generując przyzwolenie na akcje zbrojne, popełnianie zbrodni w imię demokracji i praw człowieka- nowej religii równoważnej średniowiecznym krucjatom- w skutkach ludobójstwa.

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2018 o 06:56
  Permalink

  @Zdrada, mentalny … , którą ty telewizję oglądasz? Dla dzieci do lat 6?
  Cały DZIEŃ jest udokumentowany z trzech stacjonarnych kamer z różnych kierunków minuta po minucie. Czy Ty jesteś naprawdę tak… “ograniczony w zdolnościach analitycznych” że w XXI wieku wierzysz że coś się da zmanipulować i ni będzie dowodów plotąc takie bzdury? Chyba w jedynie słusznej telewizji niebieskich głąbów, kobiet wątpliwych obyczajów, fałszywych proroków i nawróconych masowych morderców i katów, oraz odpadów radioaktywnych po eksperymentach na męskiej części populacji homo sapiens.
  Później @Miecław pisze że robię z ludzi bałwanów albo debili. A ja w tej materii nawet palcem nie kiwnę a samo się dzieje. Cud normalnie 😀

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2018 o 09:48
  Permalink

  @Zdrada. 24 lipca 2018 at 18:03

  Ano Policja po to jest, aby walnąć tym, którzy przekraczają czerwoną linię (barierki). Na Policję nie ma się co obrażać, oni od tego są, aby bez względu na to, czy protest jest słuszny, czy nie – utrzymywać bezpieczeństwo i porządek. Ciekawe jest natomiast to, jak historia zatoczyła koło. Bo kiedyś styropianowcy na przeciwników mówili i jeszcze mówią pejoratywnie, że stoją tam gdzie stało ZOMO. A teraz sami stoją wobec swojej opozycji tam, gdzie stoją “ich” Oddziały Prewencji Policji, czyli jak dawne ZOMO. 🙂

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2018 o 13:04
  Permalink

  @Zbigniew. “25 lipca 2018 at 06:56″ @Miecław” “25 lipca 2018 at 09:48′. Pełna zgoda…uwaga: analizy kom. Zbigniewa to już
  wyższa szkoła jazdy w przekazie merytorycznym.
  Miecław, żadna władza nie płaci policji za uprawianie polityki, a za wykonywaniem płynących z “jakiegoś KC” rozkazów, (machanie pałką) czyli “przedłużeniem Konstytucji” jak mawiano w “pewnych kręgach”)- co sprowadza się do lakonicznego stwierdzenia czyja władza – tego prawda..a że każda władza nie jest dana nikomu raz na zawsze, to i prawdy bywają różne, w zależności od ‘mądrości etapu”. 🙂 TU nie ma Amen, gdyż – “wszystko płynie’ łac. ‘Panta rhei”..
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszystko_p%C5%82ynie

  jak i … https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemno%C5%9B%C4%87_w_po%C5%82udnie

  Ach, te nazwiska… Czy czytałeś???????????? 🙂
  Jednoznaczne oskarżenie STALINA (i stalinizmu)… a JA ciągle niezmienny… i jak TO logicznie/na ‘zdrowy rozum” wytłumaczyć ? Zapewne dlatego jestem odporny na wiedzę, i trudny do za…nia ,
  tak mawiano w czasach (mojej ) służby wojskowej. I TO pomimo
  jednoznacznego potępienia “kultu jednostki” na XX zjeździe KC KPZR…
  Amen. …i Bądź Pozdrowion.

  Ps. W związku z upływem czasu – w dniu dzisiejszym, bezpośrednie odniesienie pozwoliłem sobie na chwile zadumy…
  Иосиф Кобзон А годы летят..https://www.youtube.com/watch?v=-gepZoLLSzU ……………..Stara dobra muza z końca 50′ 🙂

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2018 o 11:29
  Permalink

  DO krzyk58
  …zejdż waść ze słońca!!!

  DZISIAJ ZBIERAMY POKŁOSIE TEGO CO NAM ZGOTOWALI KACZYNIAKI…(czytaj poniżej)

  Kaczyńscy wpuścili do Polski raka pod tytułem loża Bnai Brit? Żyd…ska loża masońska Bnai Brit. Gangsterska, bandycka, bezwzględna, to jest nowotwór złośliwy z licznymi przerzutami. Nie zrobił tego Kwaśniewski, zrobił to Lech Kaczyński. Miał zresztą przy swoim boku funkcjonariusza tej loży panią E. Juńczyk-Ziomecką. Pan prezydent Mościcki kiedy rozwiązywał loże masońskie, rozwiązał Bnai Brit dał taki aneks, żeby przyszli władcy Polski nie ważyli się wpuszczać tej loży do Polski, ponieważ stanowi ona śmiertelne zagrożenie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.