Soft Power

Julia Samojłowa – winna bycia Rosjanką?

 Julia Samojłowa nie zostanie dopuszczona do konkursu Eurowizji w Kijowie, ukraińskie władze zdecydowały się na ograniczenie jej prawa do występu. Pani Samojłowa była na Krymie, a dzisiaj na Ukrainie to przestępstwo. W ten sposób rzekomo wyraża się politycznie, a to się organizatorom nie podoba.

Ta sytuacja jest absolutnym skandalem. Jest czymś niesamowitym, że cenzoruje się artystkę, ze względu na jej przynależność państwową, to zaprzeczenie samej istoty Eurowizji, która w tej edycji promuje różnorodność. Jest to parszywe i ohydne uderzenie we wszystko to, co jest dobre, sprawiedliwe i stanowi o humanizmie w uniwersalnym odniesieniu. Ukraińcy pobłądzili, wielki wstyd i hańba.

Pani Julia Samojłowa to bardzo utalentowana artystka, która została zauważona w jednym z popularnych programów służących do wyszukiwania młodych talentów muzycznych. Na jej zdolności wokalne zwróciła uwagę sama pani Ałla Pugaczowa – czy w ogóle można sobie wyobrazić lepszą rekomendację? Młoda i wybitna wokalistka, miała zaśpiewać utwór „Flame is Burning”, dodajmy – po angielsku, zgodnie z zasadami Eurowizji. Jednak i to okazało się zbyt wiele dla organizatorów, skala nienawiści z jaką zaatakowano tą młodą utalentowaną osobę jest porażająca.

W ogóle sama idea, żeby piosenkarkę i jej wystąpienie publiczne na ogólnoeuropejskim konkursie, oskarżać o konotacje polityczne jest po prostu poroniona i wywodzi się wprost z ukraińskiego nacjonalizmu i chorobliwej rusofobii. Niektórzy ukraińscy artyści, politycy i inni liderzy opinii nazwali panią Samojłową – żołnierzem Putina lub kimś podobnym, w kontekście rzekomej wojny informacyjnej. Jest to naprawdę coś niesamowitego.

Jak Rosjanie wysyłają pomoc humanitarną do Donbasu, to są oskarżani o to, że wysyłają tam broń i wywożą wyposażenie zakładów przemysłowych. Jeżeli chcą dać szansę na prezentowanie swojego kraju – pięknej młodej kobiecie, to nazywa się to wojną propagandową. W tym kontekście o rozmiarze ukraińskiej podłości świadczy fakt, że mówimy o osobie o ograniczonej zdolności do samodzielnego poruszania się, pani Samojłowa porusza się od dziecka na wózku inwalidzkim. Parszywe i chamskie „żarty” w ukraińskich mediach społecznościowych, że to Putin kazał złamać jej kręgosłup i posadzić na wózku, żeby wzbudzała litość i lepiej reprezentowała kraj – to coś więcej niż obelgi. To dowód na dehumanizację ludzi, którzy to artykułują i się z tego śmieją. Nie da się tego w ogóle nawet skrytykować, to poziom zasługujący na anihilację ze sfery publicznej.

Jakoś nikt się nie ośmielił krytykować, jak w jednej z edycji konkursów Austria wystawiła osobę z brodą, której tożsamość płciowa jest trudna do jednoznacznej identyfikacji. Jeżeli jednak Rosjanie, dając dowód swojej wielkiej szlachetności, umiłowaniu piękna i szacunku dla profesjonalizmu – chcieli dać szansę wspaniałej dziewczynie, która przez całe życie zmagając się z niepełnosprawnością – pokazała swój talent, to mówi się o propagandzie i polityce. Co więcej, obraża się niewinną osobę w sposób tak parszywy i ohydny, że to nie ma niczego wspólnego z deklarowaną różnorodnością, tolerancją dla mniejszości i szacunkiem dla cudzego talentu.

Niestety na Zachodzie nie jesteśmy w stanie wychwycić delikatności kontekstu tych zdarzeń, ponieważ jest on bardzo perfidnie przemilczany przez media, w których elity milczą. Władze Ukrainy negują rosyjskość, język rosyjski i rosyjską kulturę z wszelkich przejawów życia publicznego, a nawet ze sfery prywatnej. Dzieje się to wbrew woli dużej części społeczeństwa, dla którego ukraińska tożsamość narodowa, jest tożsamością rosyjską. Ponieważ jak wiadomo Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, to jeden Naród, którego podzielnie było jednym z największych nieszczęść od końca II Wojny Światowej. Negowanie ukraińskiej rosyjskości odbywa się na chyba już wszystkich możliwych płaszczyznach. W tych warunkach występ przyciągającej uwagę, wybitnej wokalistki, to byłby poważny cios w modę na ukrainizację wszystkiego. W wymiarze symbolicznym jest to nic innego, jak gdyby ręka trzymając nóż, sama chciała się odciąć od ciała matki.

W praktyce mamy do czynienia z wojną kulturową, w której pani Julia Samojłowa jest kolejną ofiarą ukraińskiego faszyzującego szowinizmu. W ten sposób, ci wszyscy wrogowie prawdy, talentu i piękna, którzy obawiają się osoby z niepełnosprawnością, śpiewającej z wózka potwierdzają starą prawdę. Doskonale znaną w ZSRR od czasów Obronnej Operacji Moskiewskiej (Московская Oборонительная Oперация), jest ona zaprawdę zawsze prawdziwa – naziści to tchórze. PRAWDZIWI BOHATEROWIE ZAWSZE PRZYCHODZĄ Z PÓŁNOCNEGO WSCHODU. Jeżeli Ukraińcy boją się drobnej niepełnosprawnej Rosjanki na wózku, to o co chodzi w ich poczuciu siły? Boją się niepełnosprawnej Kobiety?

Sprawa jest naprawdę przykra. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy mieszkańcy Ukrainy są w tak negatywny sposób nastawieni do młodych utalentowanych Kobiet na wózkach, jak się okazuje – winnych bycia Rosjanką?

Wyładowanie nacjonalistycznego triumfu na drobnej niepełnosprawnej Kobiecie pokazuje prawdziwą twarz reżimu z Kijowa! Wielki wstyd i hańba! Jeszcze większy wstyd i hańba – dla tych wszystkich mediów, które kłamią na temat pani Julii Samojłowej. Nie jest dzisiaj łatwo być Rosjanką!

Pani Julia Samojłowa już wygrała Eurowizję, już wygrała w naszych sercach – niewinna młoda Kobieta symbolizuje wszystko co dobre, piękne i sprawiedliwe. Swoją ciężką pracą i walką z ograniczeniami zasłużyła na poznanie jej talentu. Na pewno ma przed sobą wspaniałą karierę.

17 komentarzy

 1. Wołający na puszczy

  Wstrząsający przykład głupoty napędzanej nienawiścią

 2. Kolejny raz zadaje pytanie !Gdzie sławetni obrońcy praw człowieka i demokracji!Milczą bo sponsorzy nie pozwalają w imię interesów podnosić głos. Odessa,Majdan,p.Piskorski ofiary Donbasu krzyczą, dość fałszywych proroków, ludzie obudżcie się.!

 3. Na takie chamstwo i prostactwo organizatorów, jest tylko jedna odpowiedź: BOJKOT!

  A w ogóle to tam mieszkają jacyś dzicy ludzie.

  No bo skąd Dzikie Pola?

 4. ……..Młoda i wybitna wokalistka, miała zaśpiewać utwór „Flame is Burning”, dodajmy – po angielsku,….. “po angielsku” – metoda małych kroków….. jednak szkoda że nie po rosyjsku, jeszcze jeden z wielu aspektów
  eurokołchozu,tym razem na płaszczyźnie muzycznej – którego jestem zdecydowanym wrogiem.Artyści śpiewają w językach narodowych, ewentualnie mają wybór bez stosowania jakiejkolwiek presji. CZY ktokolwiek wyobraża sobie np. festiwal “Interwizji” – w czasach realnego socjalizmu
  gdzie ‘musowo” śpiewać w (przepięknym skądinąd) języku rosyjskim? Już widzę szum – różnej maści
  obrońców praw człowieka i podobnych zboczonych, wynaturzonych,tendencyjnych formacji w tzw. wolnym świecie…

 5. Tzw społeczność międzynarodowa powinna wycofać się z udziału w konkursie. Gdyby takie coś istniało. Ta Społeczność to kryminalny kartel US/NATO, agresja, wojny i bombardowanie ludności.

 6. Przepraszam Autorze, ale na ten temat piszą w sieci od wielu dni. Zgadzam się z Krzykiem, Rosjanka powinna śpiewać po rosyjsku. Osobiście uważam, że język rosyjski i francuski najbardziej nadają się jako język śpiewany. Pewne języki, których z litości nie wspomnę powinny mieć wręcz sądowy zakaz “zawodzenia” w miejscach publicznych (chyba, że we własnym gronie). Pozdrawiam wszystkich.

 7. Smutne i straszne

 8. W obliczu rassizmu i apartheidu wysokiego stopnia i kompletnego bezkrolewia panujacego na Ukrainie, uwazam, ze ta mloda wokalistka z uwagi na wlasne bezpieczenstwo i bezpieczenstwo osob jej towarzysacych nie powinna tam jechac i narazac wlasne zycie i zdrowie, byla by objektem prowokacji, zabrali by jej wozek inwalidzki by nie mogla by sie poruszac, wsypali by jej pieprzu do herbaty by nie moga by spiewac itd, itd.*** pies
  organizatorom morde lizal !!! ***
  Mysle, ze opinia publiczna zauwazy taki fakt, trzeba publikowac o takich wynaturzeniach i to tlustym drukiem !!! Jak tak wyklucza “konkurencje” to ”
  zwyciestwo ” innych jest mnuej lub nic nie warte, taki konkurs spauperyzuje sie, bedzie szmatlawcem, podobnie jak w sporcie uczesnicy chca sie mierzyc ze soba, miec konkurencje !!! Szkoda, ze organizatorzy tego nie zauwazaja a potem sie dziwuja, ze takiego dzikiego narodu nikt nie chce w UE itd. Szkoda, szkoda, szkoda !
  Co do jezyka w jakim ma wykonawca ma spiewac trzeba mu pozostawic do wyboru, czesto sami wykonawcy wybieraja j.ang., gdyz w tym jezyku mozna cos zarobic na calym swiecie a artysci bardzo kiepsko zarabiaja zanim uda sie komus zrobic kariere……
  Kiedys na festywalu piosenki w Sopocie byl “dzien polsku” i kazdy uczestnik musial regulaminowo wykonac utwor polski w swoim czy innym jezyku dla popularyzacji polskiej tworczosci i tworcow, to oznacza takze tamtiemy dla kompozytora i autora tekstu…..

 9. Tak przedstawia się retoryka ukraińskich nacjonalistw. Boją sie dziewczynki na wózku

 10. Kto pamięta choć by jedną zwrotkę (wiersz) z piosenki laureatki konkursu od Ukrainy Джамалы?
  A ta piosenka wszak musi być hitem, bo zdobyła rekordową liczbę głosów w historii Eurowizji.

  Co przychodzi do głowy normalnego człowieka na wspomnienie tego niby konkursu?
  Baba z brodą!

  Kiedyś była grupa ABBA,
  a teraz – baba z brodą.

  Postęp, k…!

  Autor:
  “Niektórzy ukraińscy artyści, politycy i inni liderzy opinii nazwali panią Samojłową – żołnierzem Putina lub kimś podobnym.”

  Słuchajcie, mieszkałem na Ukrainie wiele lat (w sumie 16), ale nawet w koszmarnym śnie nie mógł sobie wyobrazić, że tam jest tyle prawdziwych (naturalnych) idiotów.

  KASTRIULIEGOLOWAJA cywilizacja. Jak mówi minister Ławrow: “Дебилы бля…”

  P.S.
  p. @Krzyk58
  Prośbę usłyszałem.
  Spróbuję skontaktować się z reżyserem filmu.
  (Орехов Вячеслав Васильевич).

 11. JEZUS CHRYSTUS POGARDZA KOŚCIOŁEM. W ROKU 2020 BĘDZIE ZNISZCZONY .POLACY OCALEJĄ ! ! ! ! ! !

 12. Artykuł ze względu na ostry ton-wyraźnie sponsorowany (duchowo)przez Kreml. Pani Julia, skądinąd miła, piękna i utalentowana osoba- jest tu tylko malutkim pionkiem w tej kolejnej bitwie propagandowej miedzy Rosją i Ukrainą, której szczegółów nie poznamy. Bitwie o nazwie: festiwal Eurowizji 2017

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.