Jubileusz 80-lecia najstarszej polskiej uczelni poza granicami Polski

Copyrights by PUNO
Copyrights by PUNO

Rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie (PUNO) w Londynie, prof. Tomasz Kaźmierski oraz Senat Uczelni serdecznie zapraszają Państwa do udziału w uroczystościach obchodów 80-lecie powstania i rozwoju polskiej uczelni poza granicami naszego kraju.

Minione 80 lat, to czas bogatych naukowych i społecznych dokonań polskich emigrantów, które przyczyniły się do budowania i zachowania tożsamości narodowej społeczności polskiej poza granicami naszej ojczyzny. To również okres stopniowego nawiązywania owocnej współpracy z naukowcami z Polski i ze świata.

PUNO nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom społeczności polskiej żyjącej poza granicami, oferując kursy i studia podyplomowe dostosowane do potrzeb rynku pracy kraju osiedlenia, a w szczególności Wielkiej Brytanii, kształci młodych naukowców w ramach seminariów doktoranckich. Uczelnia ma jasno sprecyzowaną misję: „służenie Polakom wszystkich pokoleń, którzy przebywając poza granicami swego kraju lub kraju przodków, pragną poszerzać swą wiedzę, kontynuować studia akademickie w języku polskim, utrzymywać kontakt z polską nauką, kulturą, językiem – z polskością”. PUNO zawsze działało według niedawno przyjętej dewizy: Vita est tempus discendi (łac: Życie jest czasem nauki), zaś uroczystościom 80-lecia przewodzi motto: PUNO – 80 lat ciągłości nauki polskiej na świecie.

W 2019 roku Polski Uniwersytet Na Obczyźnie planuje liczne wydarzenia, które uświetnią i upamiętnią tę rocznicę. W bogatym programie jubileuszowym planowane są m.in.: międzynarodowa konferencja poświęcona PUNO, wystawa prezentująca działalność uczelni, koncert fortepianowy w wykonaniu świetnej pianistki Anny Marii Stańczyk, koncert jazzowy oraz marszobieg o puchar Rektora PUNO.

Wspaniałą okazją do spotkania się przedstawicieli wielu pokoleń i wspólnych wspomnień będzie zorganizowany w dniach 11-12 października 2019 zjazd absolwentów PUNO, zwieńczony  uroczystym balem. Dorobek Uczelni zostanie zaprezentowany na filmie dokumentalnym z udziałem absolwentów. Serdecznie zapraszamy Państwa do nawiązania kontaktu z nami oraz powiadomienia organizatorów, czy zechcą Państwo uczestniczyć w zjeździe absolwentów.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Rektor i Senat PUNO

Pobierz jako PDF PUNO80_intro v1

3 myśli na temat “Jubileusz 80-lecia najstarszej polskiej uczelni poza granicami Polski

 • 14 lutego 2019 o 12:35
  Permalink

  Gorace gratulacje i wyrazy glebokiego uznania za zew pracy i wytrzymalosc oraz kultywowanie jezyka polskiego w pracach i dorobku nauki swiatowej !

  Bardzo chetnie przybylabym 11-12 pazdziernika na awizowany powyzej zjazd absolwentow oraz z niezwykla ciekawoscia wzielabym udzial w obchodach tej pieknej rocznicy…naturalnie, dzis jeszcze nie sa znane nastepstwa Brexitu i warunki odwiedzin W.Brytani przez obywateli UE…

  Pod jakim E-mail i Adressem /Telefonen mozna nawiazac z Panstwem kontakt ?

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 20:37
  Permalink

  Z dużym przejęciem czytałam tekst Redakcji. Miło jest wiedzieć, że na obczyźnie są instytucje, które życzą jak najlepiej Polakom i mojej ojczyźnie. Zatem pozdrawiam bardzo serdecznie PUNO.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.