Jeżeli jeden imigrant wart jest 30000 Euro to ile jest wart jeden obywatel Unii Europejskiej?

Jeżeli jeden imigrant wart jest 30000 Euro, to ile jest wart jeden obywatel Unii Europejskiej? Głupota niektórych unijnych polityków, w tym przypadku zdaje się z Bułgarii przekracza możliwe pole krytyki. Chociaż żądanie 30000 Euro za nieprzyjęcie przymusowych relokantów, to i tak mniej niż 250000 Euro, o którym swego czasu burczeli eurobiurokraci z Brukseli. Różnica 12 razy mniej, ale mimo wszystko to nadal kwota po prostu chora i poroniona z punktu widzenia europejskiej biedy.

Jeżeli przyjęcie do Unii Europejskiej jednego inno-kulturowego imigranta kosztuje nas coś pomiędzy 30000 a 250000 Euro, to Unia Europejska musi upaść, ponieważ kula 5,56 mm kosztuje około 1 Euro (w zależności od zamawianej ilości). Właśnie tymi kulami się tych ludzi tutaj przepędza z ich domów. Do póki są przyjmowani, mają cień szansy na przyjęcie – będą płynąć. Jak wielką krzywdą jest robienie nadziei tym wszystkim ludziom! Jakie to jest bezwzględne, cyniczne i złe! Uwaga bezwzględnie trzeba im pomóc! Pomocy potrzebują, tylko że potrzeba pomóc dając wędkę, a nie rybę!

Mamy do czynienia z poplątaniem zasad i po prostu złym podejściem. Zobowiązania międzynarodowe są zobowiązaniami, ale nie może być tak, żebyśmy przyjęli miliard ludzi, bo co z nimi wszystkimi zrobić? Skąd wziąć pieniądze na ich akomodację w Europie? Co z napięciami społecznymi które takie działania powodują? Nie udawajmy w ramach poprawności politycznej, że ich nie ma!

Jeżeli komuś się wydaje, że można z podatków ciężko pracujących tu ludzi, którzy nie mają na mieszkania i założenie rodziny wydzielić tyle pieniędzy, żeby dać przybywającej rodzinie mieszkanie i socjal w nieskończoność, to znaczy że jest oderwany od rzeczywistości. Taka polityka musi się skończyć problemami. Po prostu ci ludzie będą wrogami jak dojdzie do społecznego buntu i zmieni się polityka. Jak można tego nie chcieć widzieć? Naprawdę trudno jest włączyć minimum myślenia o przyszłości?

W Niemczech ludzie głosowali za zmianą, ale porozumienie establishmentu spowodowało, że jest dalej tak jak było, z tą różnicą że pani Merkel już może o wiele mniej i głośno się mówi o jej następcach. We Włoszech właśnie tworzy się nowa koalicja oparta o partie antyestablishmentowe, jeżeli dojdzie do umocnienia się nowego rządu, należy się spodziewać szybkich ruchów i radykalnych rozwiązań. Włosi mają dość nielegalnych inno-kulturowych imigrantów, powody są oczywiste, kto zna włoski niech poczyta komentarze w mediach społecznościowych pod kolejnymi informacjami o mordach lub gwałtach. Najgorsze jest to, że radykalizacja postawy Włoch, może rozsadzić Unię Europejską.

Naprawdę nie trzeba wiele, partie populistyczne zdobędą miliony głosów jak tylko zestawią łódki pełne ludzi  i przy każdym z nich dymek z kwotą 30000 Euro! Czy można sobie wyobrazić łatwiejszy populizm? Łatwiejsze szczucie? Łatwiejsze pompowanie nienawiści? Po co to komu jest potrzebne? W ten sposób Unia Europejska sama buduje swoich wrogów, proszę pamiętać że imigranci jeszcze nie głosują, chociaż wielu by chciało, żeby na nich pokornie głosowali – to dobra strategia na jedne lub dwa wybory, a potem choćby potop, dodajmy inno-kulturowy. Te mechanizmy widać już w Belgii, Wielkiej Brytanii lub oczywiście Francji. 

Może zaproponujmy pytanie do Komisji Europejskiej? Ile wart jest dla nich jeden obywatel Unii? Za 30000 Euro, w dużej części szeregu krajów można kupić niezłe mieszkanie, a nawet dom i kawałek ziemi. Nie mówimy o miejscach, gdzie nie ma mieszkańców i samorządy sprzedają zabytkowe domy po 1 Euro. Mówimy o obszarach biedy w Polsce, Rumunii, Łotwy czy w Hiszpanii. Jak Politycy w tych krajach mają powiedzieć milionom ludzi żyjącym poniżej minimum socjalnego, że trzeba dać 30000 Euro lub więcej, na nielegalnych imigrantów, bo tak Unia nakazała? Przecież to musi zrodzić bunt przeciwko Unii i tym cierpiącym ludziom! Jak można ich postawić w takiej sytuacji?

Jak można nie rozumieć tych procesów i zależności? Poza tym co z ochroną granic? Dlaczego nie pilnuje się granic, w tym nie stosuje się rozwiązań policyjnych a jak trzeba to i wojskowych do ich ochrony? Mówienie o strzelaniu do biednych i skrzywdzonych ludzi jest niedorzecznością, ale DO PRZEMYTNIKÓW, TERRORYSTÓW I PRZESTĘPCÓW NALEŻY STRZELAĆ JEŻELI STANOWIĄ ZAGROŻENIE! Tylko co, jeżeli ich koledzy z tureckiej Straży Granicznej odpowiedzą ogniem? Nie ma łatwo, bo to nie jest łatwa sprawa, jednakże nie może być tak, żebyśmy nie byli w stanie sobie poradzić z czymś indukowanym przez organizacje przestępcze i terrorystyczne.

W ogóle szokuje już sam fakt, że ktokolwiek jest w stanie coś tak niedorzecznego publicznie zaproponować. Przecież to zaraz będzie powielane w nieskończoność od Gwinei Bissau po Bangladesz, że w Europie dają każdemu kto przybędzie 30 tyś Euro! 

Trzeba skończyć z głupotą i jej lansowaniem przez ludzi oderwanych od realiów. Nie ma mowy na żadną inno-kulturową nielegalną imigrację. Co więcej, nie ma mowy o tym, żeby utrzymywać tych ludzi z naszych podatków, ponieważ to powoduje przyrost nastrojów antyeuropejskich. Albo Unia Europejska poradzi sobie z problemem imigrantów, albo po raz kolejny Zachód upadnie i zmieni się jego charakter, nie mamy ochoty upadać razem z nim…

Reasumując, czy za opuszczenie Unii Europejskiej, też można dostać 30000 Euro? Wiadomo, lepiej 250000, ale i ta pierwsza kwota jest korzystna. Jeżeli bowiem każemy płacić na tych, co nielegalnie przybywają, to może płaćmy też naszym obywatelom, którzy chcą porzucić tę krainę szczęścia? Czy może to jest tak, że jak już jesteś na pokładzie, to wiatr w oczy?

34 thoughts on “Jeżeli jeden imigrant wart jest 30000 Euro to ile jest wart jeden obywatel Unii Europejskiej?

 • 23 maja 2018 o 05:03
  Permalink

  Europa w tej konfiguracji musi upaść. Ma pan rację ludzie się wk…ą na to, że władza afirmuje obcych. Mój włoski kolega zadał mi filozoficzne pytanie: Słuchaj Jak na mieszkam z mamą, nie stać mnie na mieszkanie w Rzymie. Płacę podatki. Obok w mieszkaniu jak mojej matki zamieszkała rodzina z Maroka, gdzie nie ma wojny. Rodzina ma 8 dzieci, kilku wujków, nawet babcia się pojawiła. Mili ludzie. Gmina im płaci za lokal, media, nie płacą podatków. Jak żyć?

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 07:35
  Permalink

  Obywatel jest g. wart, chyba że jest wyznawcą religii inno-kulturowej i może z nożem chlastać ludzi w autobusie lub napaść na kobietę od tyłu w przejściu podziemnym – to jest cennym nabytkiem dla potrzeb integracji.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 07:48
  Permalink

  “Reasumując, czy za opuszczenie Unii Europejskiej, też można dostać 30000 Euro? Wiadomo, lepiej 250000, ale i ta pierwsza kwota jest korzystna. Jeżeli bowiem każemy płacić na tych, co nielegalnie przybywają, to może płaćmy też naszym obywatelom, którzy chcą porzucić tę krainę szczęścia?”
  Trafne wnioski. Ja dodam do tego, że ten cały zachód powinien nam zapłacić jeszcze rekompensatę za przejęcie i zniszczenie naszego przemysłu, za rozbicie naszych rodzin, za euro-sieroctwo polskich dzieci, a Niemcy za II wojnę światową, Dopiero wtedy będziemy kwita. Niedługo przyjdzie nam zamknąć zachodnią granicę i odgrodzić się płotem od tego “zadżumionego” terenu. 🙂
  A komu pasuje niech tam zostaje, jego problem.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 08:08
  Permalink

  Podział – to jest jedyna logiczna odpowiedź na postawione pytanie. Politycy i wszelacy przywódcy polityczno-religijni to miernoty, które mają kompleks niższości i nie potrafią rozwijać twórczych talentów. Dlatego tak bardzo garną się do władzy, gdzie mogą stwarzać problemy i udawać, że wiedzą jak je rozwiązać. Tworzą więc podziały, rywalizują między sobą i wmawiają ludziom, że tak ma wyglądać świat. Oczywiście podleją to sosem takiej czy innej religii bądź ideologii, dodadzą jakieś chwytliwe słówka typu “miłość”, “tolerancja”, “równość”, które jednak w praktyce nie mają żadnego znaczenia. Oni nawet żeby łączyć, potrzebują dzielić, wytwarzać napięcia i konflikty. A wszystko to, by zamaskować własną marność. Tak jest od początku ludzkości niestety, ponieważ żerują na tym, że organizacja społeczeństwa wymaga hierarchii i przywództwa. Oczywiście zdarzali się ludzie z talentami, ale było ich bardzo mało.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 08:25
  Permalink

  …Wbrew pozorom – niewiele. By stać się “cenniejszym niż złoto”,
  czy ‘płynący heban”, należy spełnić “tylko’ niektóre kryteria,
  najważniejsze to:
  – poprawność polityczna mieszcząca się w kryteriach marksizmu kulturowego – tzw.”nowa lewica”.
  – pochodzenie…. dalej już z górki, samo się toczy, w stronę przepaści.

  http://bialyrasizm.pl/likwidacja-rasy-cz-1-wprowadzenie/

  Prof. Wolniewicz: Lewackie multikulti zniszczy nas i naszą cywilizację https://www.youtube.com/watch?v=388RmT02j-c
  Więcej: https://www.youtube.com/results?search_query=prof.wolniewicz+o+uchodzcach

  Ale kto by tam słuchał głosu rozsądku…

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 10:07
  Permalink

  Nie wiadomo czego nikt na tronie politycznym nie rowaza tego,co przedstawia felieton…ludzi o.innej.kulturze w tch ilosciach nie ma gdzie zakwaterowac, nie ma czyms sensownym zazrudnic i trudno zabezpieczyc im opieke zdrowotna, zaprowiantowanie i nie ma mowy o tzw.integracji, slowo ,ktore padlo w Niemczech dopiero pod koniec 2015 i otworzeniu granic przez Merkel by zapanowac nad panka i strachemtutejszych obywateli …przed tem od 1945 roku nie bylo tu mowy o zadnej integracji,to slowo bylo w Niemczech zabronione,gdyz mimo,ze przynajmniej 1/3 ludnosci to rozmaici emigranci w tym ponad 4mln tureckich Gastarbeiterow,cos 2-3 mln wloskich Gastarbeiterow,iles.tam z Hiszpanii i Portugalii,Vietnamu,Afryki,Azji,Rumunii,Wegier, Japoni,cos 12mln Polalow w tym tzw.ziomkow,tj Polakow,ktorzy uwazaja sie za Niemcow ale ani slowa.po.niemiecku nie potrafia wypowiedziec, ludzi z Ameryki Lacinskiej,Skandynawii,glownie Szwedow,Franzusow,Brytxjczykow i Amerykanow .. itd. partie CDU /CSU i inne ciagle to samo,ze Niemcy nie sa ani USA ani Kanada czy Australia i nie sa panstwem emigracyjnym przeto integracja i nauka j.niemieckiego.jest nie potrzebna…..a teraz jest tzw.parallerne spoleczenstwo i wogole z uwagi na ramadan odwoluje sie egzaminy i klasowki, dla dziewczat wychowanie fizyczne (plywanie) jest odzielnie i w takich calutkie cialo czesto i twarz zaslaniajacych kombinezonach i inne nowe obyczaje…obywatele lapia sie za glowe i wszedzie pytaja dlaczego nie sprawdza sie paszportow i wiz wjazdowych i wogole to winno sie dzisc na obrzerzsch UE a nie na granicach Niemiec,lezacych z kazdej strony daleko od granic UE….. Przy 37,5 -50 i miejscami 80% bezrobociu w Hiszpanii,50-80% bezrobociu we Wloszech,Portugalii,37 % we Francji, straszliwym.braku mieszkan nie ma gdzie i jak 1mld ludzi gdzie wcisnac….to jakas fata-morgana i surrealizm…..Cos w oststnim tygodniu prawowity.prezydent Syrii wydal dekret, ze wszyskie opuszczone przez uchodzcow mieszkania i domy wogole nieruchomosci, tzn. czesto prawa do nich bo to jest czesto zniszczone i musi byc odbudowywane beda upanstwawiane i dotychczasowi obywatele szeaca prawa do.nich,cos cgyba i syryjskie obywatelstwo….tylko zaakceptowanie powaznej roli prezydenta Syrii,Assada.moze tu cis pomoc i tylko panstwa -ojczyzny tych.uchodzcow moga ten exodus powstrzymac i trzeba sie z na wysokim szczeblu z.tymi ludzmi porozumiec….
  Nota bene,o czym @krakauer w felietonie wspomina a ja pare razy.takze, ze to niewyobrazalna tragedia przyciagac tu ludzi obcych kultur i po latach,bawet i 15-tuczy 30-tu jak niby wszystkie procesy sadowe o azyl sie pokoncza ich przymusowa poprzez aresztowanie deporowaca wlasciwie po tylu latach przesiedlac, dzieci to nie znaja jezyka swoich rodzicow bo w Niemczech byly alfabetyzowane i maja tutejsze szkoly ..co to za bezsens ,mnie sie jeza wlosy na glowie…co to i czyja to polityka…. specjalne casusy dotycza np.wspolpracownikow rozumianych w swoich macierzystych panstwach jako zdrajcy lub kolaboranci np.z Afganistanu czy Palistanu czy Iraku,ktorzy z.nedzy pracowali jsko tlimscze,robotnicy,kuchsrze czy ochrona.czy przewonicy itd. z okupantem czy tam.jakas tam”organizacja.humanitarna”… ci ludzie nie maja tam zycia i ich i ich.rodziny poddawani sa szykanom i ich.po prostu zabijaja….ci “zachodni “okupanci / wojownicy obiecywali.im asekuracje i to dozywotnio oraz pomoc….ludzie !, to sa bardzo powazne sprawy i trzeba zanim sie zaczynie wojne to wszystko brac pod uwage….

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 10:15
  Permalink

  @Mieclaw & @Xun Zi…przylaczam sie do analizy i nomens is omens..nie dlugo to potrwa i wybuduja rodacy plot czy mur na zachodzie i.na wschodzie …a kuku ! czarny humor z murem pomiedzy Mexykiem i USA, mur w Izraelu, tak napietnowanego tu na lamach OP….no wrecz nie wiem jak te fenomeny komentowac

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 11:11
  Permalink

  @Xun Zi. 23 maja 2018 at 08:08
  Święta racja, z jednym ale, że za częściowym wyjątkiem PRL, gdzie wśród polityków powojennych w różnych partiach, oczywiście z dominującą PPR, następnie PZPR, jak się wydaje tych miernot było mniej, bo wtedy trzeba było odbudować kraj ze zniszczeń powojennych i zbudować nowy system społeczny, więc miernoty intelektualne się do tego nie nadawały. Dopiero koniec lat 70-tych i lata 80-te przyniósł wysyp miernot bez charakteru, które zaczęły wszystko kontestować i rozwalać na styropianie do spóły z kk.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 17:47
  Permalink

  Lektura podanej przeze mnie książki, pozwala zrozumieć większość dziejących się na tym świecie dramatów i opisywanych na tym blogu.
  Większość ludzi kojarzy psychopatię z seryjnym mordercą.
  Ale nie pamiętam teraz kto to powiedział, że seryjny morderca to psychopata który nie miał pieniędzy żeby założyć korporację.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 17:51
  Permalink

  Ostatecznie to my z naszych podatków utrzymujemy emigrantów, a dla korporacji to czysty piniundz.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 18:49
  Permalink

  Mam tego dosyć. Ten portal notorycznie narzeka na imigrantów w UE lub na imigrantów z Ukrainy w Polsce. Bez przerwy straszycie “milionem mniejszości ukraińskiej” w Polsce ale bronicie mniejszości rosyjskiej w krajach bałtyckich i na Ukrainie. Nie ma mniejszości ukraińskiej w Polsce, która zagrażałaby Polakom. Nie ma w Polsce “miliona imigrantów z Ukrainy”, co najwyżej parę tysięcy. Natomiast mniejszość rosyjska, nie zasymilowana i wręcz narzucajaca swoje prawa rdzennym mieszkańcom Litwy/Łotwy/Ukrainy itd. jest problemem dla tych krajów. Niby dlaczego kraje bałtyckie chca wojsk US/NATO na swoich terytoriach? Bo nie chca dostać się w łapy rusków tak jak w poprzednich wiekach. Widzieli co się dzieje na Ukrainie, jakie wymówki jakiej Putin używał (“musimy bronić licznej mniejszości ruskiej”) by napaść na ten kraj i nie chca tego samego u siebie.
  Także narzekajcie na imigrantów w UE ale dopiero wtedy kiedy moskale opuszcza kraje UE i Ukrainę.

  GDZIE STRASZYMY ? JAK MA PAN DOŚĆ TO SUGERUJE POPUŚCIĆ. ZDROWIE NAJWAŻNIEJSZE. WEB.JOZ.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 19:29
  Permalink

  Nawiążę pośrednio do tematu. Otóż z tego co czytałam, w Niemczech nie ma kto zbierać szparagów. Ktoś inny zauważył, że przecież przyjęli tysiące czy nawet miliony osób z krajów o innej kulturze, które otrzymują socjal. Natomiast inni kulturowo stwierdzili, że to nie oni sadzili szparagi, zatem nie mają zamiaru ich zbierać.
  wieczorynka

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 20:01
  Permalink

  Miecław
  23 maja 2018 at 11:11

  Masz rację. Miernoty się do tego nie nadawały. Poza tym nowy system umożliwił edukację, a co za tym idzie awans społeczny, ludziom z dołów społecznych, dzięki czemu w szeregi inteligencji trafiło sporo ludzi utalentowanych. Oni też sprawili, że lata 60 i 70 były najlepszymi latami w historii Polski od chyba 400 lat. Niestety 20, 30 lat to za mało, by zmienić mentalność ludzi, zwłaszcza w warunkach systemu narzuconego z zewnątrz – paradoksalnie przez naszych zachodnich sojuszników, którzy w imię walki z Hitlerem poświęcili Polskę i oddali ją w strefę wpływów ZSRR. Nie na długo jednak, w końcu się o nią upomnieli – również w imię swoich interesów…

  Anonim
  23 maja 2018 at 17:33

  Mam tą książkę w swojej bibliotece, ale czytałem ją tak dawno temu, że już treści nie pamiętam.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 20:31
  Permalink

  @quy. 23 maja 2018 at 18:49
  Oj coś mi się wydaje, że sami Łotysze już zaczynają zauważać, że w ramach republik radzieckich żyło im się względnie dobrze, gospodarka jakoś się rozwijała i co najważniejsze się rozwijali demograficznie, jako naród, a teraz na złość Rosji pogarszają swoją sytuację.
  Oto przykład z publikacji (zastrzegam, że nie wiem czy źródło jest wiarygodne):
  “Łotewski publicysta Maris Krautmanis w zjadliwym artykule „O co walczyli, na to i nadzieli się”, który ukazał się w „Niezależnej Gazecie Porannej”, krytykuje władze Łotwy za brak umiejętności robienia użytku z korzystnych finansowo projektów z udziałem Rosji.
  Artykuł, przesiąknięty ironią i sarkazmem, rozpoczyna się następująco: „My, Łotysze, jesteśmy dumnym narodem. Nie potrzebujemy chleba i pieniędzy, jeśli tylko pozwoli się nam być w awangardzie Europy w kształtowaniu szczególnie wrogich relacji z Rosją”.
  Następnie autor wylicza duże projekty finansowe, w których Łotwa uczestniczyła lub mogła uczestniczyć, ale władze kraju wybrały „niezależność gospodarczą od Rosji”.
  — Mieliśmy w Jurmale festiwal piosenki „Nowa fala”. Ale nie potrzebujemy „Nowej fali”, dlatego minister spraw zagranicznych Edgars Rinkēvičs zakazał wjazdu na Łotwę trzem rosyjskim piosenkarzom i przeniesiono go do Soczi, zabierając ze sobą wiele milionów. Niech Rosjanie udławią się swoimi pieniędzmi! Lepiej umrzemy z głodu, ale nie będziemy słuchać rosyjskich piosenek — pisze Krautmanis.
  Następnie autor porusza kwestię nabywania nieruchomości na Łotwie.
  — Nie dziesiątki, a setki milionów euro przeszły koło nosa Łotwie, bo nasi rządzący przedstawiciele narodu faktycznie wyeliminowali handel zezwoleniami na pobyt w zamian za nabycie nieruchomości. Te nieruchomości kupowali krytycy polityki Putina, rosyjscy dysydenci, ale my nie potrzebujemy Rosjan – ani putinistów, ani dysydentów. Mamy swoją dumę, pieniądze nie są nam potrzebne — ironizuje Krautmanis.
  Publicysta przypomina też o Gazociągu Północnym-2, podkreślając, że „Niemcy, Polacy i Finowie są skłonni „nachapać się” na tym projekcie.
  — Łotwa też mogła mieć swój udział – około 25 mln euro z tego projektu. Ale jesteśmy dumnym narodem. Nasz rząd zdecydował, że w żadnym wypadku nie będziemy w nim brać udziału. Samorządowi Windawy bezwzględnie grożono i zakazano współpracy. Niech Polacy i Niemcy wloką za sobą ogromne worki pieniędzy. Nie będziemy w tym uczestniczyć, bo boimy się rosyjskich szpiegów, którzy mogą przeleźć rurociągiem i nielegalnie trafić na Łotwę – pisze autor.
  Jego zdaniem partie lewicowe, tradycyjnie domagające się wsparcia najbardziej bezbronnych grup społecznych przez państwo, nie mają szans w życiu politycznym Łotwy.
  — Za starych i słabych w innych krajach opowiadają się siły lewicowe, ale na Łotwie takie partie ani przez chwilę nie rządziły, bo u nas lewica kojarzy się z Marksem, Związkiem Radzieckim i Rosją. A prawica odbierana jest pozytywnie. Okazuje się, że Łotysz, któremu w pewnym momencie podwinęła się noga, nie ma innego wyjścia, jak tylko uciec do Anglii, dopóki nie wyszła ona z UE. Ci, którzy tu zostali, znowu zagłosują na prawicę. Łotewska Droga, Partia Ludowa, Nowa Era, Jedność – Łotysze zawsze dokonują właściwego wyboru. O to walczyli i to dostali – podkreśla Krautmanis.
  — Czego chcemy? Łotwa już opustoszała. Jeśli pojawi się jakiś przedsiębiorca, który zechce rozpocząć produkcję, nie znajdzie siły roboczej. Wówczas będzie musiał przywozić ją z Ukrainy, Afganistanu, Wietnamu. Dotyczy to również polityki prawicowej i liberalnej – swobodnego przemieszczania się siły roboczej i kapitału. My i tak będziemy głosować na prawicę, bo prawica jest najlepszym wyborem – ocenia autor.”

  Nie wiem ile w tym prawdy, a ile propagandy, ale warto poczytać źródła. Ale nie bardzo jest mi ich żal, skoro nadal w tym kraju kolaboranci faszystowscy obchodzą swoje święto i maszerują w chwale.
  https://wolnemedia.net/lotwa-oficjalnie-uhonorowala-nazistowskich-kolaborantow/

  W każdym bądź razie Litwini demograficznie stopniowo zanikają. Skoro Rosjanie ich nie zasiedlą, to pewnie Niemcy, albo innokulturowi.
  https://wolnemedia.net/litwa-coraz-bardziej-sie-wyludnia/
  Obecnie na Litwie mieszka ponad dwa miliony osiemset tysięcy osób.

  Polaków też w PRL przez 45 lat przybyło 14 mln., a podobno tylko ocet był na półkach pod “radziecką okupacją”, a teraz pod przewodnictwem zachodnim w demokracji liberalnej przez 28 lat “dobrobytu”, nic nas nie przybyło a wielu musiało wyemigrować w poszukiwaniu pracy. Taki mamy dobrobyt.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 21:19
  Permalink

  @quy … co najwyżej parę tysięcy.
  Rzeczniku sprawy państwa na bukwę ‘u” – jest gorzej niż wszyscy
  wzięci razem sądzimy – w samych Wrocku, 2-3 lata temu szacowano
  nachodźców z za Sanu na 10 procent populacji, co daje nam liczbę
  około 60 tys.weź pod uwagę w Polsce jest więcej takich Wrocków – więc policz dobrze…poczynając rachubę od Suwałk.Tak,tak…

  @wieczorynka. “Natomiast inni kulturowo stwierdzili, że to nie oni sadzili szparagi, zatem nie mają zamiaru ich zbierać.’
  Prawdziwi mężczyźni 🙂 przeflancowani razem ze swoją “kulturą”
  nie tylko pracy. Z “tego czegoś” mogłaby powstać tzw.
  europejska armia przewidziana do pacyfikacji
  buntujących się eurolandów (sielsowietów). Być może w tym
  szaleństwie była metoda?

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 o 22:50
  Permalink

  @Xun zi
  Tej treści nie da się zapomnieć, mieć książki a czytać to dwie różne rzeczy

  Odpowiedz
 • 24 maja 2018 o 08:34
  Permalink

  @Miecław
  Mimo wszystko myślę, że Łotysze wola być niepodlegli, jak widzisz obecnie moga śpiewać własny hymn, wywieszać flagę narodowa i mówić w swoim języku. W Zwiazku Radzieckim za taki “faszyzm” można było zostać zesłanym do gułagu.
  Unia Europejska sporo dała Europie wschodniej. Warunki życia sa o wiele wyższe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Czechach niż na Ukrainie, Białorusi czy w Gruzji, które nie sa w Unii. W latach 90 Warszawa była zakichana dziura z kilkoma barami mlecznymi, obecnie osiagnęła standard miast europejskich.
  Coraz mniej Polaków, Czechów czy Litwinów emigruje na zachód…to znaczy że warunki życia się polepszaja.
  A Rosja nie może znieść tego, że kraje byłego ZSRR i bloku wschodniego- kraje słabsze, mniejsze, z mniejsza ilościa mieszkańców- nie sa jej satelitami. Skoro Putin jest takim patriota to dlaczego nie zajmię się swoim państwem i rosjanami, a nie czepia się Polaków, Ukraińców czy Łotyszy.
  I jeszcze jedno…być może Trzecia Rzesza była dla bałtów lepsza? Być może wyzwoliła ich z destrukcyjego komunizmu? Dla takich Łotyszy Rosjanie sa jak hitlerowcy dla nas a ZSRR jak Trzecia Rzesza. Ty, Miecław, możesz sobie paradować z flaga ZSRR i wychwalać sowietów jako “wyzwolicieli”…więc bałty czy Ukraińcy moga robić to samo z hitlerowskimi niemcami.
  @krzyk
  10%? Masz na myśli tych studentów i sezonowców, którzy albo wróca do siebie albo wymemigruja do Czech lub Niemiec? A skad takie statystyki że 10%?
  W porównaniu rusków na Łotwie jest 26% społeczeństwa.
  Mam nadzieję że państwa bałtyckie i Ukraina zdekolonizaja wreszcie swoje kraje. Ile można patrzeć i słuchać tych moskalskich trolli.

  SZANOWNY PANIE PROSZĘ SIĘ OPAMIĘTAĆ. W POLSCE NIE WOLNO GLORYFIKOWAĆ USTROJÓW TOTALITARNYCH (CZY ŻYDOWSCY MIESZKAŃCY RYGI RÓWNIEŻ MAJĄ UZNAWAĆ ŻOŁNIERZY HITLERA ZA WYZWOLICIELI? NIECH PAN NIE WYPISUJE TAKICH DEBILIZMÓW). DRUGA SPRAWA JEŻELI PAN PISZE O NARODOWOŚCIACH, TO PROSZĘ SIĘ ODNOSIĆ ZGODNIE Z PRZYJĘTYMI REGUŁAMI. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 24 maja 2018 o 12:00
  Permalink

  @quy. “że Łotysze wola być niepodlegli” Czy nie czujesz TU
  sprzeczności,BA, paradoksu? 🙂 jeżeli uważasz że jest “charaszo”,
  to świadczy nie najlepiej o twojej percepcji poznawczej, mówiąc ludzkim językiem – nie nadążasz…
  Łotysze jak i Polacy i inni są tylko nawozem w zmodyfikowanym
  na miarę czasów kołchozie .
  “jak widzisz obecnie moga śpiewać własny hymn, wywieszać flagę narodowa i mówić w swoim języku. ”
  To co wymieniłeś, a nawet dużo więcej posiadali jako jedna z republik związkowych wchodząca w skład ZSRR.
  Flaga, godło,hymn znajdziesz cccccc TU: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81otewska_Socjalistyczna_Republika_Radziecka
  A tak w ogóle to ..do przedszkola…. 🙂 albo na marsz cccccc. 🙂
  Między swoich – ccccccc cccccccc

  ——————————–

  Okres cccc-bolszewi – 1944 – 1956

  Ze wspomnień płk. Bruno Marka Nadolczaka (pracownik polskiego wywiadu w III Rzeszy, jeden z czterech adiutantów gen. W.Sikorskiego, cichociemny, wspólorganizator WIN-u, walczył z ccccc bandytami z UB).
  Płk. B.M.Nadolczak aresztowany przez cccccc UB, więziony, katowany i przesłuchiwany w więzieniu UB, w podwarszawskim Miedzeszynie, musiał wysłuchiwać wynurzeń przesłuchujacego go ccccc zbrodniarza i sadysty, płk. UB Izaaka Fleischfarba vel Józefa Światło:

  “ty polski faszyto, na tej ziemi, ja ccc nareszcie rządzę (…) i gwarantuję ci, że żywy stąd nie wyjdziesz.”

  Płk.Nadolczakowi udało się zbiedz z cccc katowni.

  Porównajmy wypowiedź wspólczesnej ccc, lewackiej szumowiny z wypowiedzią z 1946/1947r. cccc zwyrodnialca i sadysty – obydwie wypowiedzi adresowane były do Polaków.

  Dla tych z Państwa, którzy nie widzą różnicy między żccccccccm PRL w latach 1944-1956, a Polskim okresem PRL 1956-1980 i z ponownym okresem ccccc-władzy w latach od 1980r. – do dzisiaj, przytoczę fragment rozmowy z 1947r. płk. B.M.Nadolczaka z W.Gomułką, wtedy komisarzem zasiedlenia Ziem Odzyskanych.
  Płk.Nadolczak zwrócił się do W.Gomułki z listą nazwisk 600 Polaków walczących z ccccccccą (aresztowanych, nieludzko katowanych, potem odbitych z rąk zbrodniarzy UB), żeby ten spowodował zniknięcie tych nazwisk z kartotek UB. Gomułka (według relacji płk.Nadolczaka) odpowiedział:
  “Ja pana nie aresztuję. (…) ale zróbmy interes, że tak długo będziemy współpracować razem, aż wyciągniemy ten ccccc nóż wbity w tę ziemię.” – w naszą polską ziemię.”
  http://www.wiernipolscesuwerennej1.wordpress.com

  Odpowiedz
 • 24 maja 2018 o 16:42
  Permalink

  Krzyku, dotycz wpisu 23.05. godz 21:19. Oczywiście, że większość wie w jakim celu przybyli do Europy imigranci tz. ci co nie lubią szparagów.

  Odpowiedz
 • 24 maja 2018 o 20:43
  Permalink

  Hallo ludzie ! @krzyk58 ,@Anonim vel @wieczorynka i inni…
  Owszem jest moim zdaniem wielostronna tragedia z taka iloscia i to innokulturowych emigrantow nie majacych szans na integracje i brakujacych w swoich ojczyznach do odbudowy i bycia z seniorami.. ..tragedia ale tu nie bylo zadnej afery ze zbiorami szparag, do tej pracy wogole nie mozna sie zalapac,bo wszystkie miejsca pracy sa zajete…. Kto odrzuca oferte pracy natychmiast cofaja mu swiadczenia i nikt nie ma odwagi by oferty pracy odrzucac…sa przypadki, ze ludzie nie moga z uwagi na chory kregoslup schylac sie lub pracowac jako pielegniarze bo ci musza dzwigac chorych i maja kapute kregoslupy i wogole stawy w kosciach takze ktos nie moze sobie pozwolic na to vy wiecej zarobic,bo popada w tzw.”zimna progresie podatkowa” np.zarobi o 1 lub 5€ za duzo to popada w inna kategoria podatkowa i musi progresywnie tak wysoki podatek zaplacic, ze mu zezre /polknie /nie tylko to co zarobil ale tyle, ze nie bedzie go srac np.zaplacic za swoje mieszkanie czy wyzywienie i ludzie odmawiaja pracy i mimo,ze matematycznie mniej zarabiaja to.po.oplaceniu podatku wiecej im zostaje….takie wariatca.i paradoxy z ta “zimna progresia podatkowa”,ktora od 30 cos lat niby ma sie rzad i parlament zajac i takie durne paragrafy zlikwidowac ale cos nic z tego nie wychodzi ale ,ze emigranci nie chca zbierac szparag…? Nie takiej afery nie bylo,to jakas kaczka dziennikarska lub propaganda….

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 00:07
  Permalink

  @quy. 24 maja 2018 at 08:34
  Człowieku lecz się, jeżeli nie zauważasz różnicy w systemach faszystowskim i radzieckim. No chyba, że reprezentujesz tu interesy niemieckie to inna sprawa.
  Komuniści radzieccy kiedyś popełnili swój życiowy błąd z chęcią uszczęśliwiania na “siłę” innych narodów swoim systemem. Zamiast zająć się egoistycznie tylko i wyłącznie swoją gospodarką i budową własnej potęgi, to chcieli uszczęśliwiać cały świat, nie mając pojęcia o psychologii i socjologii, że tak się nie da. Ale wtedy te nauki były jeszcze słabo rozwinięte. Każdy naród ma taki system jaki sobie wypracuje i na jaki zasługuje. Sądzę, że obecna Rosja odrobiła lekcje z tej nauczki historycznej, a Putin na pewno, więc już nie popełniają tych błędów. Będą teraz budować potęgę we własnych granicach i współpracować z państwami, które faktycznie na to zasługują, reszta niech wymiera dawnych republik i będą mieli to głęboko w nosie. Ja bym tak postąpił. Skoro się nie podobało godne, aczkolwiek może skromne, ale normalne życie w systemie internacjonalistycznym, to daswidania i paka.

  Teraz te republiki bałtyckie, podobnie jak Polska mają szansę samodzielnie udowodnić na co ich stać, co potrafią, jak rozwiną własne gospodarki i zbudują przemysł. Pytanie dlaczego wymieramy demograficznie, co się stało, że po wyjściu spod kurateli ideologicznej radzieckiej i wpadnięciu pod kuratelę unijną nie rozwijamy własnych gospodarek, zadłużenie rośnie a demografia leży i w przyszłości może nie dostaniemy emerytur bo nie będzie z czego? Co się takiego stało, że ludzie pracujący w PRL nie musieli się martwić o emerytury, a obecne pokolenia zostały zadłużone i wydojone na maksa? Możesz to racjonalnie wytłumaczyć? Tylko bez fałszywej propagandy, że to wina PRL, bo z takim myśleniem, jesteś po prostu gimbusem.

  @krzyk58. 24 maja 2018 at 12:00
  Drugi link nie działa, może jakiś inny z tymi danymi, bo są interesujące.

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 06:39
  Permalink

  Rosja chce rozwijać się we własnych granicach?! Jasne! A aneksja Krymu? A atak na wschodnia ukrainę? A co gdy Rosja bezczelnie twierdziła że republiki bałtyckie odłaczyły się “nielegalnie”? Rosja jest jak USA Wschodu, wiecznie interweniujaca w nie swoje sprawy zamiast zajmujaca się własnymi. A problem demograficzny wśród białych Rosjan jest taki sam jak wśród Polaków czy białych Amerykanów, mimo putinowskiej homofobicznej idelogii i jego “tradycyjności”. Jasne. Putin to dyktator nie dbajacy o nic niż o swoje interesy.
  @krzyk trochę trudno czyta się to wszystko z ta cenzura.
  Łotwa nie istniała jako niepodległe państwo w czasach zimnej wojny tylko jako kolonia radziecka. A Rosjanie traktowali Łotyszy jak Amerykanie Indian- deportujac/mordujac rdzenna ludność i sprowadzanie ruskich kolonistów. Dokładnie to samo co Niemcy zrobili u nas. To przez ruskich populacja Łotwy i Estonii spadła tak dramatycznie (mam na myśli rdzennych mieszkańców tych państw a nie moskalskich kolonistów).
  PRL był zakichana gospodarczo dziura. Gospodarcza i kulturalna kleska jaka spadła na Polskę przez komunizm…w państwach afrykańskich też rodza się dzieci ale chyba nikt nie wychwala tych państw?

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 08:42
  Permalink

  @krolowa bona.
  …..Rozumiem że (wg. “krolowej”) ‘nowi europejczycy”,
  przyjechali do pracy?

  @Miecław. I do czego ci to potrzebne? Przyszyją ci łatkę antysemitnika niczym Gomółce,Moczarowi, czy Piaseckiemu.
  Miej na uwadze fakt, że ekspozytura z ” tego muzeum” na Polskę, czuwa…proszę. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/05/23/zydowska-nienawisc-agresja-bandytyzm-prawomocne/

  @quy.
  Łotwa DZIŚ nie istnieje jako niepodległe państwo, funkcjonuje na podobnych zasadach co przed 91′, z tą różnicą że kiedyś była bardziej niezależna i zamożna ,ze stolicą w “nowej Moskwie” tzn.Brukseli. WYMIERA na gruncie, funkcjonuje na ‘wariackich papierach” – jak rezerwuar taniej siły roboczej, na tej samej zasadzie w “unii” co wszystkie b. “demoludy”.
  “A Rosjanie traktowali Łotyszy jak Amerykanie Indian- ……..”
  I TU “kolego” popełniasz kardynalny błąd, Rosja to nie dzika (bogobojna) Ameryka. Każda Rosja, biała, czerwona,zielona etc. miała na uwadze dobro i rozwój duchowy mniejszości zamieszkujących
  Imperium, ZSRR, FR do tego stopnia że w czasie ВОВ – Великая Отечественная война. STALIN, mając na względzie
  przyszłość małych wspólnot zamieszkujących ZSRR wydał
  ukaz o niepowoływaniu w szeregi Armii Czerwonej rekruta
  z owych mniejszości.
  To co prezentujesz to generalnie – DRAMAT, jesteś totalnie
  nakarmiony oficjalną sieczką – , radzę wypluń TO i włącz myślenie – wówczas
  przyznasz że byłeś (póki co – jesteś) ofiarą indoktrynacji…… 🙂

  “A Rosjanie traktowali Łotyszy jak Amerykanie Indian” (2) 🙂 Przypominam że główną siłą rewolucji bolszewickiej zanim jeszcze powstała armia czerwona,byli okryci najgorszą sławą Strzelcy łotewscy https://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelcy_%C5%82otewscy
  Więc jeśli już ktoś miałby się bać “czerwonych” to raczej Rosjanie…
  (cytat wyjęty z linkowanego wyżej wątku zamieszczonego na forum “prawda2.info”)

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 11:07
  Permalink

  @quy. 25 maja 2018 at 06:39
  Właśnie potwierdziłeś swój brak wiedzy i krytycznego spojrzenia z różnych perspektyw na historię.
  Chyba zdajesz sobie sprawę, że bez poparcia mieszkańców Krymu ta aneksja nie miałaby szansy powodzenia. Zadałeś sobie pytanie dlaczego mieszkańcy Krymu, mając autonomię w ramach Ukrainy, jednak wybrali Rosję? Podobnie i z Donbasem, gdzie także bez poparcia większości Rusinów powstanie tych republik ludowych byłoby niemożliwe. Przecież to logiczne, że chcąc zagarnąć całą Ukrainę Rosja musiałaby walczyć z Ukraińcami. Ale mimo wielu prowokacji na to nie poszli, bo po co im wiązanie się w wojnę. Niech Ukraińcy budują sobie kraj, taki na jaki zasługują. Donbas otrzymuje pomoc od Rosji, na takiej samej zasadzie jak Ukraińcy od USA i Zachodu. Szkoda tylko, że normalni Ukraińcy nie mający nic wspólnego z banderyzmem i faszyzmem teraz są poddawani indoktrynacji i wykorzystani do wojny w nie swoich interesach. Oby nas Polaków ten los nie spotkał. Dlatego nie dajmy się podzielić, chrońmy nasze granice i tożsamość narodowo-kulturową i poprawiajmy istniejący system na bardziej sprawiedliwy drogą demokratycznych wyborów.

  Co do Łotyszy widzę, że bardzo ci żal faszystów, których ZSRR po wojnie faktycznie ostro potraktował, bo ci Łotysze którzy nie przysłużyli się faszystowskiej sprawie, jakoś mogli tą republikę rozwijać i godnie żyć. Mogę się mylić, ale z tego co obserwuję to Rosja na pewno chciałaby, aby te dawne republiki były do niej pokojowo nastawione, ale raczej nie popełnią tych samych błędów co w ramach ZSRR i nie będą ich uszczęśliwiać na siłę. Po co im to, jeszcze trochę odczekają i jak UE się posypie, a wujek z za oceanu padnie, jako hegemon, to Łotysze, Estończycy, Litwini i kto wie czy nie Polacy, sami przyjdą po prośbie do Rosji o pomoc i wsparcie w rozwoju, albo przynajmniej z prośbą o współpracę gospodarczą. Każdy naród ma to na co sobie zapracuje i tyle w temacie. I tak już powinno pozostać.

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 13:27
  Permalink

  @Miecław.
  Nie tylko Pribałtyka, lecz wszystkie b.demoludy pójdą do Canossy,
  tzn. do MOSKWY.To tylko kwestia czasu, niedługiego już czasu.
  ‘Nasi” wrogowie z kilkoma paszportami – uciekną przerażeni, zakładać
  będą abarotno RWE, Głosy Ameryki”, i inne sekcje BBC. MY Naród
  zażywać będziemy normalności ‘jako drzewiej bywało”, malkontentów zaś uprzedzam, niekoniecznie jak ‘za PRLu”…. 🙂
  Tak daj Nam Bóg…
  Amen.
  🙂

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 15:01
  Permalink

  @krzyk i @Miecław
  Zobaczymy jak będziecie gadać gdy Ślask zagłosuje za przyłaczeniem się do Niemiec. Też będziecie mówić, że Niemcy “pomagaja” Polsce? Albo może argumentować, że to w końcu etniczne ziemie niemieckie a tysiace niemieckich cywilów zginęło podczas wypędzenia więc Niemcom się należy.
  Lepsze życie w ZSRR? Dla kogo? Komunistycznych konspirantów, żydów czy szpiegów? Mnie nie żal faszystów mi żal zwykłych Łotyszy, Litwinów i Estończyków tak jak i Polaków w ZSRR (wywiezionych do obozów gdy ZSRR napadło na polskę w 39)! Jak śmiecie twierdzić, że tym ludziom było kiedyś lepiej i jednocześnie ignorować biedę, głód, deportację i terror przez jaki ci ludzie przeszli?! Moglibyście śmiało podać sobie rekę z negacjonistami holokaustu i zbrodni Trzeciej Rzeszy.
  Polska, Łotwa czy Estonia zwróca się o pomoc do Rosji gdy świnie zaczna latać…

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 17:22
  Permalink

  @quy.”Zobaczymy jak będziecie gadać gdy Ślask zagłosuje za przyłaczeniem się do Niemiec.”

  Śmiało – puść wodze fantazyji, może jesteś lepiej poinformowany?
  Rozwiń temat…

  “Też będziecie mówić, że Niemcy “pomagaja” Polsce? Albo może argumentować, że to w końcu etniczne ziemie niemieckie a tysiace niemieckich cywilów zginęło podczas wypędzenia więc Niemcom się należy.”
  Namotałeś, drugie pytanie, pomyliłeś adresata należało skierować pod adresem “WC – Kwadrans’ i jemu podobnych jewropejczyków. 🙂 http://www.taraka.pl/slowianskie_grody_w_niemczech

  “Lepsze życie w ZSRR?”

  TAK, to nie przypadek że zdecydowana większość świadomych grażdan b. CCCP z tęsknotą spogląda w ‘proszłoje”, gdyż mają punkt odniesienia – świadomość tego co utracili…
  Proszę bardzo, niedaleka Pribałtyka. 🙂
  http://lt90.org/lt/

  “gdy świnie zaczna latać…
  Dlaczego miałby nie latać w przyszłości? Wszak użytkowane były w przeszłości latające dywany-
  vimany?

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 19:15
  Permalink

  Oj panie @krzyk wydaje mi się że jest pan Rosjaninem w stroju Polaka…
  Nie wodze fantazji. Tylko to może być przyszłość. Nigdy nie wiadomo kiedy Niemcy nie obudza się pewnej nocy z myśla że tak naprawdę pora powrócić do
  Grossdeutschland i odzyskać stracone ziemie? I kto wtedy nas wesprze? Nasi sasiedzi, których oddaliśmy pod moskalski but? Czy może nasi bracia moska…ekhem Rosjanie? Tak jak w 39?
  Krzyk, jest pan doskonałym przykładem na człowieka poddanego wieloletniej sowietyzacji, rusyfikacji (pana rusycyzmy i znajomość rosyjskiego sprawiaja że naprawdę podejrzewam że nie jest pan polakiem) i prania mózgu.

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 21:01
  Permalink

  @quy. 25 maja 2018 at 15:01.
  Nikt tu nie gloryfikuje ZSRR, jako idealnego systemu, bo takim nie był, a wynika to z braku ewolucyjnego przystosowania ludzi do idei egalitaryzmu, pomijając jego różne nazwy i interpretacje. Każdy system stosuje przymus państwowy do jego utrzymania i ma on różne formy, począwszy od prymitywnej przemocy (okres rewolucji październikowej i stalinizmu), po indoktrynację i cenzurę oraz przymus policyjny (okres po 1956 r, w ZSRR i PRL). Inaczej ten przymus wygląda obecnie, jest bowiem zakamuflowany w prawie i zniewoleniu ekonomicznym, więc teraz każdy człowiek ma większą szansę wpaść w depresję i sam popełnić samobójstwo lub żyć jako bezdomny i wykluczony społecznie, niż zostać zabity przez Policje lub Wojsko, jak miało to miejsce w okresie feudalnym i wczesno-kapitalistycznym (XIX i początek XX wieku), np. w II RP.

  Natomiast jeżeli się spojrzy na dane statystyczne to widać różnicę zasadniczą w rozwoju demoludów w ramach tamtego bloku państw socjalistycznych, gdzie zapewniano ludziom systemowo prawo do godnego życia i rozwoju. Próbowano wtedy osiągnąć tzw. dobrostan społeczny tworząc podstawy egalitarnej gospodarki. Nie wszyscy jednak ludzie byli w stanie zrozumieć te ideały, do tego egoizm jednostek i wywrotowa działalność zachodu, religii, rozłożyły praktycznie próby stworzenia i utrwalenia nowych egalitarnych systemów społecznych. Takie są fakty.

  Nie porównuj też zbrodni komunistycznych w ramach tzw. walki klasowej w ZSRR, do zbrodni faszystowskich. Oczywiście żadna zbrodnia nie zasługuje na pochwałę, ale ich skutki i podłoże są diametralnie różne. Przytoczę ci opinię prof. Materskiego z IPN na ten temat może ci się rozjaśni pod “zrytym beretem” obecna propagandą antyrosyjską.
  Prof. Wojciech Materski – w publikacji wydanej przez IPN „Polska 1939-1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami”, IPN Warszawa 2009, s. 201 – pisze „Generalnie represje okupanta niemieckiego miały podłoże narodowościowe, a sowieckiego – klasowe. Obu łączyło świadome niszczenie polskiej inteligencji – w Generalnym Gubernatorstwie głównie cywilnej (akcja AB), na anektowanych terenach wschodnich – głównie wojskowej (zbrodnia katyńska). Zasadnicza różnica sprowadza się do tego, że pod okupacją na Wschodzie nie było eksterminacji wymierzonej przeciwko całym kategoriom narodowościowym społeczeństwa II Rzeczypospolitej (Żydzi, Cyganie), nie było zadawania śmierci na skalę masową metodami przemysłowymi (obozy zagłady). Stąd bierze się kolosalna różnica w bilansie strat ludzkich, sięgających pod okupacją sowiecką 150 tyś., a pod okupacją niemiecką idącą w miliony”.
  Nawet nie masz pojęcia, jakie są fakty historyczne, więc przeczytaj tą książkę wydaną przez IPN, a także wiele innych, inaczej zawsze będziesz prezentował fałszywą świadomość i fałszywe przekonania.

  Nikt tu nie pochwala też eksterminacji Polaków przez ZSRR, podobnie jak innych nacji, ale musisz też spojrzeć na te fakty historyczne z perspektywy walki klasowej, jaka wtedy się odbywała, również z udziałem Polaków, tj. robotników i chłopów walczących o godne życie w II RP, bo ówczesne “jaśnie państwo” nie wpadło na to żeby zrobić odpowiednie reformy społeczne, a potem zdziwienie i pretensje, że tak wielu Polaków z tzw. dołów społecznych poparło bolszewików. Takie jest prawo przyczyny i skutku oraz ludzkiej egzystencji. Oby teraz nie przyszło ci walczyć z kapitalistami o prawo do godnego życia, bo nie wiadomo po jakie środki byś sięgnął?

  Widzę, że jesteś tu od niedawna i nie masz pojęcia o prawdziwych źródłach wielu historycznych decyzji i zdarzeń. Wiele tu na tym forum było różnych dyskusji na ten temat, nie zamierzam się powtarzać. Przeczytaj sobie wszystkie felietony co najmniej z 2 ostatnich lat na tym portalu i nasze posty, wiele rzeczy ci się wtedy rozjaśni i dopiero zobaczysz, jakie ostre polemiki się tu odbywają.

  Co do stanu gospodarki w PRL oraz obecnie III RP proszę sobie porównać różne dane prezentowane m. in. przez Polskie Lobby Przemysłowe, ale uprzedzam może to być bolesne doświadczenie!!!
  http://www.prawica.net/arch/36992
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/8233/
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/27/regres-polski-w-okresie-trzeciej-rzeczypospolitej/
  http://finanse.wp.pl/kat,104596,title,Polska-to-nie-zielona-wyspa-tylko-tonacy-okret,wid,15456564,wiadomosc.html
  http://www.mysl-polska.pl/node/2
  http://www.binek.pl/6_t8.html
  http://ciborowski.host247.pl/#prl
  Przyjemnej lektury i oświecenia życzę.

  Odpowiedz
 • 25 maja 2018 o 21:29
  Permalink

  @quy. Może na początek wyjaśnijmy podstawowe kwestie.
  Rosjanin i Ruski… zachodzi tu drobna,wielka różnica. Gdyż:Większość z nas nie dostrzega między nimi różnicy znaczeniowej, a jedynie w zabarwieniu emocjonalnym. Jeszcze mniej z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że to co u nas ma oddźwięk negatywny, na wschodzie jest odbierane pozytywnie.
  Rosjanie to obywatele Rosji, wszyscy bez względu na tożsamość etniczną. Ruscy natomiast, to obywatele Rosji o narodowości rosyjskiej, czyli innymi słowy rodowici Rosjanie. A tych w tym kraju według spisu ludności z 2002 roku jest 79,83%. Pozostali to „tylko” Rosjanie… Panie “kolego”… 🙂
  Etymologia słowa „Ruscy” wywodzi się jeszcze z historycznych kronik, w których widniały zapiski o Rusi, bądź też ziemiach czy książętach ruskich. W Polsce za wersję formalną przyjęte jest określenie Rosjanin, podczas gdy Ruski używane jest w mowie potocznej, często w charakterze obrazy. W Rosji natomiast odwrotnie. To nazwanie kogoś Rosjaninem traktowane jest jako obelgę, ukazaniem czyjejś gorszości. A teraz przejrzyjcie internetowe komentarze pod artykułami o szeroko rozumianej polityce wschodniej. Próżno szukać tam rusofoba z klasą, który wie do kogo pije…
  W związku z powyższym, jeśli już musisz, w twoim mniemaniu obrażać – “mów mi – Ruski” , dlatego że jak przyznają sami Ruscy
  “bycie ruskim” to nie jest kwestia posiadanego dokumentu, lecz tego co w’ duszy gra’ – geny słowiańskie .Czy to przypadek, że nam Polakom, bardziej przypadają do gustu rosyjskie pieśni ludowe czy ukraińskie dumki niż tyrolskie jodłowanie? Nie! To jest nasz historyczny atawizm. To właśnie jest ta „genetyczna” więź Słowian, która pozostanie w nas na zawsze.
  https://www.youtube.com/watch?v=f8fvoBdo_xw&list=RDf8fvoBdo_xw&t=100 Pociągnijmy nieco temat, zwykle unikam zbyt długich epistoł i “monologii”
  Panie ‘kolego” piszesz “Krzyk, jest pan doskonałym przykładem na człowieka poddanego wieloletniej sowietyzacji”. Zapewniam,
  nikt, nigdy niczemu mnie nie poddawał. Metodą ‘prób i błędów” 🙂
  doszedłem TU gdzie jestem. Proponuję przejść na ogląd ‘twojej fizjonomii”. 🙂 Spójrz w lustro i pomyśl sobie – kim i dzięki
  komu stałem się tym kim jestem, ile jest we mnie Polaka – Słowianina…czy nie jestem obcy – nawet wobec siebie??

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.