Jest za późno na cud? Bądźmy mądrzejsi przed szkodą!

EsseLunga_Bergamo_coronavirus_2020 By Nick.mon – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87472860

Jest za późno na cud? Może nic się nie wydarzy? Może nie będzie masowej epidemii, wobec której państwa i całe systemy opieki zdrowotnej będą bezbronne? A może będzie? Wolelibyśmy, żeby nie było, póki co Sejm jeszcze nie wznosił modłów w intencji uniknięcia epidemii, ani nie było jeszcze masowych pielgrzymek do sanktuariów. Zresztą trudno sobie wyobrazić sytuację w której, pozwalamy na masową pielgrzymkę w warunkach zagrożenia epidemiologicznego? Tylko, czy jest ktoś, kto może jej zabronić?

Nie można mieć żadnych wątpliwości jeżeli chodzi o to, że zagrożenie cały czas było poważne. Należy jednak się zapytać: dlaczego widząc w telewizorach to, co się dzieje w Chinach, w Europie nie robiono niczego przez dwa tygodnie? Dwa tygodnie w czasie epidemii, to BARDZO DUŻO CZASU. Dlaczego nie zamknięto granic zewnętrznych Unii? Dlaczego nie zabroniono przemieszczania się ludzi pomiędzy krajami – a jak trzeba i regionami państw, w innych celach, niż związanych z pracą zawodową? Dlaczego nie zrobiono zawczasu zapasów materiałów wrażliwych, potrzebnych do zapewnienia funkcjonowania służb ratunkowych? Dlaczego nie ma procedur i nie ma przygotowania ludzi na to, jak wygląda stan nadzwyczajny? Włosi dopiero teraz się zreflektowali i posunęli do rozwiązań ostatecznych. Nie ma innego wyjścia w przypadku wirusa, niż uniemożliwienie się przenoszenia mu na innych ludzi! Taka decyzja o ograniczeniach poruszania powinna być podjęta dawno temu. Można tylko zazdrościć Izraelowi odważnych polityków, rozumiejących zagrożenie.

Wymieniamy dalej problemy? Wymieniamy dalej nasze słabości? Wymieniamy dalej nasze jedno wielkie nieprzygotowanie? Może zapytajmy otwarcie – dlaczego przez 30 lat totalnie RUGOWANO problemy obronności i odporności państwa na zakłócenia systemowe? Pamiętacie państwo polityków, którzy sprzedawali mienie wojskowe, bo nie było potrzebne?

Doktryna neoliberalnego kolonializmu doprowadziła do pełnego rozprężenia systemu państwowego i wartościowania wszystkiego przy pomocy pieniądza. Do tego rozbito moralność poprzez rozluźnienie obyczajów, wręcz promowanie zgnilizny moralnej i robienia kobietom genderowej papki z mózgów. Jakby tego było mało, zdecydowano jeszcze o eksperymencie społeczno-cywilizacyjno-kulturowym. Co będzie jak się pomiesza ludzi z różnych kultur, o różnych religiach i różnym – często przeciwstawnym światopoglądzie i do tego jeszcze podzieli się ich ekonomicznie na dawców i biorców? Nie, nie będzie wspaniałego multikulti, będzie wojna, zniszczenie, zabijanie, a zaczyna się od terroryzmu, RASIZMU (W OBIE STRONY) i wszechobecnej nienawiści. Czy to był cel? To, każdy kto odwiedził niektóre dzielnice Brukseli lub Berlina – wie, że się udało, oj tak! Bardzo się udało! Nienawiść kipi, widać ją już nie tylko w oczach, widać ją w zachowaniach.

O to chodziło, żeby hodować strach, lęk i nakręcać wrogość, wszystko po to, żeby łatwiej rządzić ludźmi, którzy są świadomi sytuacji bez wyjścia, w której rządzi drapieżna mniejszość dosłownie terroryzująca biedą większość. Ponieważ miejsca pracy dla większości wyeksportowano na Daleki Wschód! To po prostu musi się załamać! Musi! Widać to już we Francji, widać to we Włoszech i chyba, to co powstanie w tych krajach po Koronawirusie, będzie nowym początkiem dla Zachodu. To dziwne, że Zachód zawsze potrzebuje nowego początku!

Jesteśmy dalecy od twierdzenia, że Koronawirus to kara za LGBT – takich odniesień nie można nawet brać na poważnie, ale to neoliberalne kłamstwo spowodowało wielkie rozprężenie państw i społeczeństw, którego elementem jest zupełne nieprzygotowanie do wydarzeń skrajnych, gwałtownych i nagłych. To neoliberalne kłamstwo jest winne i trzeba się zapytać zupełnie otwarcie, czy to nie było celowo przeprowadzone, żeby nas osłabić na tyle, żebyśmy nie byli w stanie się bronić? Włochy dzisiaj porównują Koronawirus do wojny, a to jest bogaty, naprawdę – bardzo bogaty kraj, do którego nie mamy się nawet jak porównać z zamożnością.

Czy Polska jest przygotowana na izolowanie powiatów, miast i województw? Włochy przedwczoraj chciały izolować 16 mln swoich obywateli, wczoraj mowa o restrykcjach dla całego kraju! Czy w ogóle mamy świadomość, jakie to będzie miało skutki dla ekonomii Unii Europejskiej? O funduszach unijnych to już w zasadzie trzeba zapomnieć i przygotować się na to, co będzie za pół roku. Ekonomia staje właśnie na głowie, wraz z zamykaniem kolejnych punktów handlowych. Od tego zaczyna się kryzys. Giełdy runęły, będą wielkie okazje do spekulacji.

Trzeba się zachowywać rozsądnie i bez emocji. Myśleć i działać w sposób wyprzedzający, antycypując problemy. Należy unikać niepotrzebnych zgromadzeń, nie dlatego bo tak ktoś każe, tylko dlatego, bo należy unikać ryzyka, wszelkiego – niepotrzebnego ryzyka. TRZEBA MINIMALIZOWAĆ RYZYKO WSZELKICH SKUPISK LUDZKICH. TO NIE JEST TERAZ POTRZEBNE, JEŻELI NIE DOTYCZY WALKI Z EPIDEMIĄ. Do tego, widząc co się dzieje w sklepach we Włoszech, co pokazują nasze zagraniczne mendia w Polsce (wiele nie pokazują), należy przygotować się na 2-4 tygodni zakłóceń, czyli robić zapasy. Bądźmy mądrzejsi przed szkodą!

W naszym przypadku podstawowym problemem jest jak najszybsze uszczelnienie granicy południowo-wschodniej. Nie można bowiem pozwolić na to, co się w tej chwili dzieje. Uwaga, to jest w interesie wszystkich, ponieważ co się stanie, jak np. Ukraina zamknie granice i nie będzie wpuszczać nawet swoich obywateli, tylko badać każdego, kto do niej wraca z Europy? Czy jesteśmy przygotowani na taki scenariusz i ryzyka z niego wynikające?

PROSZĘ PAMIĘTAĆ – W KAŻDEJ SYTUACJI NALEŻY PRZESTRZEGAĆ DECYZJI WŁADZ PAŃSTWOWYCH (I SAMORZĄDOWYCH). Należy unikać wszelkich prowokacji, wszelkiej paniki i każdego chaosu. W działaniach rządzących widać determinację. To dobrze, może się uda uniknąć włoskiej tragedii…

23 komentarze do “Jest za późno na cud? Bądźmy mądrzejsi przed szkodą!

 • 10 marca 2020 o 05:08
  Permalink

  Bardzo dobry i ostrzegający artykuł.

  Nie gromadzić się niepotrzebnie.

  Nie podróżować bez istotnej potrzeby.

  Oglądać z domowego fotela Nową Telewizję pod Nowym Światłym Kierownictwem.

  Tylko Jacka Kurskiego żal …

  Kto teraz wygra festiwal w Opolu?

  Kto wygra Turniej Czterech Skoczni?

  Co z dalszą promocją Disco-Polo?

  Po prostu żal tych pięknych chwil …

  Odpowiedz
 • 10 marca 2020 o 09:11
  Permalink

  “O to chodziło, żeby hodować strach, lęk i nakręcać wrogość, wszystko po to, żeby łatwiej rządzić ludźmi, którzy są świadomi sytuacji bez wyjścia, w której rządzi drapieżna mniejszość dosłownie terroryzująca biedą większość.” – tak o to chodziło zawsze w historii, do czego kiedyś służyły religie, a jak przestały się sprawdzać w utrzymywaniu stanu zniewolenia to światowa oligarchia stawia na chaos i multi-kulti, dzięki któremu może robić interesy. “Jaśnie państwo” zmieniło tylko metody. Kiedyś jako wyższy stan społeczny przy pomocy religii i świętej własności prywatnej mogli dominować bez przeszkód nad nieświadomym plebsem. Rewolucja Francuska oraz Rewolucja Październikowa oraz rewolucja technologiczna XX wieku zmieniły paradygmat władzy, stąd krwiopijcy muszą się posługiwać innymi narzędziami, bo religia już tak nie działa jak kiedyś. Wyzwolenie ludzkości zależy od zmiany paradygmatu moralnego, przebudowy moralnej jak pisał Abramowski, bez niej społeczeństwa będą tkwiły po kres ludzkości we władaniu bogatych i ich lokai politycznych, a także religijnych, którym się wydaje, że kula ziemska to ich własność.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2020 o 19:16
   Permalink

   “Rewolucja Francuska oraz Rewolucja Październikowa …” Obie-dwie, antyludzkie, antyczłowiecze organizowane przez wrogów cywilizacji Białego Człowieka, Cywilizacji Chrześcijańskiej (łacińskiej i bizantyjskiej). A Ty czytał linki z dn. 8.03? BO, jakoś nie
   zdołałeś zauważyć, chyba nie muszę przypominać postrzegania osoby niejakiego Lenina przez WWP? Ponowie wklejam akapity

   Президент внёс поправку в конституцию, где упоминается государствообразующая роль русского народа.

   Неслыханно! Казалось бы, с подобным великорусским шовинизмом на государственном уровне покончено ещё в 1917 году. А тут, в 21 веке, снова!

   ——————————————-

   Всем, сочувствующим интербригадам в Испании, батьке Махно и Че Геваре, не говоря уже о ностальгирующих по коммунизму в СССР, пора понять – нынешние леваки со всем этим имеют очень мало общего. Красные флаги, классовые лозунги – это всё теперь «перезагружено» совершенно другим содержанием, которое только радикально, но, в отличие от своих исторических вдохновений, не конструктивно. Поддерживая анархистов-террористов, СССР не вернёшь и с американским империализмом не поборешься, а вот свою страну разрушить можно, и что будет построено на её руинах – полпотовский концлагерь или майдановский хаос, лучше даже не пытаться узнать на практике.
   ———————————————————

   Odpowiedz
  • 10 marca 2020 o 20:21
   Permalink

   Na pewno nie jest za późno (na cud). BO, cuda zdarzają się, należy “tylko” u/wierzyć…
   A modlitwa (jeszcze) nikomu nie zaszkodziła, bywa że wręcz pomogła!
   Miecławie… https://www.liveinternet.ru/tags/%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D0%B2%20%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%B8%20%D0%B2%D1%8B%D1%88%D0%BD%D1%8F%D0%B3%D0%BE/

   NO, ale kto w “oświeconej” Jewropie wierzy? Jeśli już to raczej w… kabałę, czy inne ciemne moce. A, takiej wykładni KK
   mówię stanowcze -NIE! ŻENADA! To jest oblicze katolicyzmu otwartego!
   https://www.youtube.com/watch?v=L_HvcXOJr3A&t=672s Ty poniał? 🙂

   Odpowiedz
  • 10 marca 2020 o 21:13
   Permalink

   Miecławie, jeszcze a’propos owych “światłych wzrywów” – https://wolna-polska.pl/wiadomosci/masoneria-w-walce-z-cywilizacja-chrzescijanska-2020-03

   Czy:

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/finlandia-walczy-z-plaga-gwaltow-piosenka-i-tancem-2020-03 🙂

   I jak tu żyć w eurokomunistycznej, zbolszewizowanej, mocno lewicowej Jewropie?
   Jedyna Nasza Nadzieja w Bogu i…. Federacji Rosyjskiej!! Doprawdy, nie wiem jak TO przetrawisz i zaszufladkujesz?!
   Amen

   Odpowiedz
   • 11 marca 2020 o 00:02
    Permalink

    @krzyk58.

    Ja takich rzeczy nie trawię, ja po prostu wydalam. 🙂
    Odpowiadam po kolei.
    Dzięki tym rewolucjom osiągnęliśmy postęp społeczny i technologiczny, prawa człowieka są tego pochodną. Zdanie WWP na temat Lenina to polityka i dyplomacja. Rosja bez etapu rewolucji i ZSRR nigdy by nie zaistniała, jako potęga, bo zachód ze swoimi oligarchicznymi wpływami łatwo by ją sobie podporządkował. Rosjanie byliby niewolnikami obcego kapitału, jak my Polacy w II RP.

    Co do odwołania się do Boga w rosyjskiej Konstytucji uważam to za wielki błąd, ale może mają taką potrzebę chwili z uwagi na wielość nacji i religii na takim obszarze. A więc jest to kwestia polityki.
    Nie wiem w co gra WWP – https://wolnemedia.net/w-co-gra-putin/
    Jeżeli jest to prawdziwe, to tym bardziej szokujące.
    Chyba nie jest to dobra wiadomość także dla słowiańskiego kosmocentryzu?

    I nie wróży to dobrze rozwojowi Rosji jak sądzę, bo religie nie są przyszłością świata. Co na to rosyjscy komuniści? Jeżeli WWP sądzi, że może zainspirować młodzież kulturą religijną, to jest w błędzie i za kilka lat będzie miał rewolucję gotową.
    Tylko połączenie światopoglądu naukowego z kulturą słowiańską i wartościami opartymi na kosmocentryzmie może uratować świat słowiański przed dominacją zachodu. Zachód w końcu wykorzysta te religie przeciwko Słowianom.

    W aktualnym Przeglądzie jest dobry wywiad z prof. Tadeuszem Klementewiczem, pt. “Kapitalizm w czarnej dziurze. Świat jako obóz pracy”. Z przyjemnością obserwuję pewne przebudzenie intelektualne wśród naukowców. O wiele lat za późno, ale dobre i to.
    Świat już był takim wielkim obozem pracy w interesie dominującej religii i “jaśnie państwa” zanim zmiotły go rewolucje, obecnie mamy kontrrewolucje.
    Profesor słusznie twierdzi:
    ” Na pewno jesteśmy jednym z nielicznych krajów, które nie przeszły rewolucji intelektualnej oświecenia. To w oświeceniu powstały idee samodzielności intelektualnej człowieka, państwa narodowe przejęły majątek Kościoła i właściwie sprowadziły go do roli przewodnika duchowego, gdyż zorganizowały inaczej publiczną oświatę i służbę zdrowia”.

    U nas obserwujemy odwrót od tego postępu. Nie patrz na zachodnie wypaczenia kulturowe. WWP religią tych wypaczeń nie powstrzyma w Rosji, a może spowodować tylko antagonizmy. Potrzebny jest nowy paradygmat moralny i mam nadzieję, że rosyjskie elity skupione w służbach o tym wiedza i mają alternatywę wobec religii. Inaczej za parę lat będą mieli problem, bo wszystkie religie chcą bezwzględnej władzy dla swojej opcji i wojna religijna gotowa.
    Pomijam już mój niesmak wobec treści z linku, z powodu chęci dominacji nad-jordańskiej dżumy, jako światowej wiary. Jako wolny Słowianin mam swoja kulturę i swoich “bogów”.
    Także WWP mogę spokojnie polecić przesłanie płynące z tego demota:
    https://demotywatory.pl/4265357/Jestes-Slowianinem

    No ale rozumiem też, że WWP w polityce na kimś musi się oprzeć, a skoro lewica laicka i słowiańska filozofia życia w Rosji jest słaba, to co można w tej sytuacji zrobić? Prawdopodobnie musi robić to co konieczne, co nie znaczy, że w dłuższej perspektywie będzie to dobre dla Rosji, podobnie jak dla nas utrzymywanie dalej skostniałej okupacyjnej religii i wrogiej struktury instytucjonalnej z nią związanej. To nas niszczy od 1000 lat z małą przerwą na Polskę Ludową.

    Odpowiedz
    • 11 marca 2020 o 08:50
     Permalink

     @Miecław. “Co do odwołania się do Boga…. “To ja tobie przytoczę frazę z tekstu śpiewanego przez (tak twierdzą z czystej złośliwości,nasi liberalni i laiccy lewicowcy po to by “kopnąć Putina”) ulubiony zespół Putina, ansambl ЛЮБЭ, nt. piękna piosenka, (wszystkie piosenki LUBE to
     klasa sama w sobie, od przeszło trzech dziesięcioleci), odbiegłem nieco, owa fraza i tytuł zarazem “Всё зависит от Бога и немного от нас..” mówi nam więcej niż powinno, Miecławie. Niżej masz pod ręką możliwość
     odsłuchania ЛЮБЭ – Всё зависит от Бога и немного от нас (концерт 15/03/2014г.
     https://www.youtube.com/watch?v=C28IATmtySc

     A Ty Miecławie(nadal) jesteś wierną kopią człowieka Zachodu: lewaka, komunisty, bezbożnika, i agnostyka-kabalisty – nie ma w tobie nawet cienia ruskiego (sławiańskiego) ducha… 🙂

     Przeca niejednokrotnie dyskretnie dawałem (tobie) do zrozumienia że stawiając na “niektóre osoby” stoisz w zbyt “szerokim rozkroku”, bliscy tobie ideowo, ( niestety! Sporo jeszcze jest takich …synów w FR) notorycznie wieszają psy na Putinie. A, karawana jedzie dalej – i TO ‘ich” najbardziej boli!! Tiaaaa.. 🙂

     A “wydalasz – “boś” człowiek oświeceniowego zachodu… 🙂 NIESTETY!

     Odpowiedz
     • 11 marca 2020 o 13:59
      Permalink

      @krzyk58.
      Ech stary, do ciebie prawda naukowa nigdy nie dotrze. A piosenki, twórczość? Mam nadzieję, że wiesz co to jest fikcja literacka, która ludziom umila i ubarwia życie. Tak jak horoskopy.:-)

      Żyjesz fantazmatami. Kiedyś już ci cytowałem odkrycia naukowe ks. prof. Sedlaka, czym jest życie, co go ożywia. Siły przyrody od których zależymy i mamy na nie tylko mikroskopijny wpływ nie wymagają od nas utrzymywania instytucji kościelnych, wiary w mitycznego osobowego boga, to wszystko bzdura opisana już przez Kazimierza Łyszczyńskiego oraz wielu myślicieli przed nim. Co najwyżej możemy tylko nauczyć się współistnieć w przyrodzie, aby nie zniszczyć podstaw swego bytu na tej ziemi, z której nie ma ucieczki. Jesteśmy zamknięci jak w bańce mydlanej, im prędzej to zrozumiemy i zaczniemy myśleć zamiast się modlić, tym lepiej, bo jak bańska mydla pęknie to po nas i żaden “bóg osobowy” ci nie pomoże, ani modlitwy do niego. Jest XXI wiek a ty nadal mentalnie w czasach ciemnych, do których nie ma powrotu.

      “Człowiek jest najgłupszym gatunkiem. Wielbi Boga niewidzialnego i zabija widzialną naturę, nie wiedząc o tym, że natura którą niszczy jest tym niewidzialnym Bogiem, którego On wielbi.”- Hubert Reeves

      “Kazimierz Łyszczyński – De non existentia Dei
      “I — Zaklinamy was, a teologowie, na waszego Boga, czy w ten sposób nie gasicie Światła Rozumu, czy nie usuwacie słońca ze świata, czy nie ściągacie z nieba Boga waszego, gdy przypisujecie Bogu rzeczy niemożliwe, atrybuty i określenia przeczące sobie.

      II — Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tyko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym.

      III — Religia została ustanowiona przez ludzi bez religii, aby ich czczono, chociaż Boga nie ma. Pobożność została wprowadzona przez bezbożnych. Lęk przed Bogiem jest rozpowszechniany przez nielękających się, w tym celu, żeby się ich lękano. Wiara zwana boską jest wymysłem ludzkim. Doktryna bądź to logiczna, bądź filozoficzna, która się pyszni tym, że uczy prawdy o Bogu, jest fałszywa, a przeciwnie, ta, którą potępiono jako fałszywą, jest najprawdziwsza.

      IV — Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud.

      V — Jednakże nie doświadczamy ani w nas, ani w nikim innym takiego nakazu rozumu, który by nas upewniał o prawdzie objawienia bożego: Jeżeli bowiem znajdowałby się w nas, to wszyscy musieliby je uznać i nie mieliby wątpliwości i nie sprzeciwialiby się Pismu Mojżesza ani Ewangelii — co jest fałszem i nie byłoby różnych sekt ani ich zwolenników w rodzaju Mahometa itd. Lecz [nakaz taki] nie jest znany i nie tylko pojawiają się wątpliwości, ale nawet są tacy, co zaprzeczają objawieniu, i to nie głupcy, ale ludzie mądrzy, którzy prawidłowym rozumowaniem dowodzą czegoś wręcz przeciwnego, tego właśnie, czego i ja dowodzę. A więc Bóg nie istnieje”.

      Kazimierz Łyszczyński – De non existentia Dei (O nieistnieniu Boga)”

      “Kaziemirz Łyszczyński -(ur. 4 marca 1634, Łyszczyce – zm. 30 marca 1689, Warszawa) – polski szlachcic herbu własnego, żołnierz w chorągwiach Sapiehów, filozof. Przez 8 lat jezuita (studiował filozofię), następnie podsędek brzesko-litewski (występujący przeciwko jezuitom w sprawach majątkowych). Skazany na karę śmierci za ateizm. Wyrok wykonano przed południem na Rynku Starego Miasta w Warszawie, gdzie kat ściął Łyszczyńskiemu głowę. Po wszystkim wywieziono jego zwłoki poza miasto i spalono.”
      ŹRÓDŁO: http://hyakinthos1978.blogspot.com/2010/10/kazimierz-yszczynski-de-non-existentia.html

     • 11 marca 2020 o 21:09
      Permalink

      ” Mam nadzieję, że wiesz co to jest fikcja literacka, która ludziom umila i ubarwia życie. Tak jak horoskopy.:-)
      Tak (chyba) wiem. Ująłem skromnie.
      I w takich właśnie kategoriach postrzegam https://pl.wikipedia.org/wiki/Materializm_dialektyczny i inne działy “nauk” marksizmu-leninizmu.

      “Gdy mówisz: to jest stara, źle pomalowana ściana, osądzasz ją metafizycznie, wyodrębniasz chwilę obecną. Gdy natomiast mówisz: to błyszcząca, ładna, nowa ściana, to mylisz się z punktu widzenia chwili obecnej bo ściana jeszcze taka nie jest; ale z dialektycznego punktu widzenia masz rację, ponieważ będzie taka jutro. ( 🙂 Zapewne przypominasz sobie jak niejaki Chruszczow – “gonił króliczka”
      tzn. podawał konkretne daty kiedy zbudowany będzie “prawdziwy komunizm”, to było analogiczne jak u “jechowitów” podawanie konkretnych dat kiedy nastąpi koniec świata. Moj przyp. ) Gdybyś powiedział, że ludzie sowieccy mieszkają w starych chałupach, pełnych robactwa, skłamałbyś, mimo że przeważnie tak jest. Jeśli natomiast mówisz, że ludzie sowieccy mieszkają w nowych, pięknych domach, mówisz prawdę, pomimo że w rzeczywistości niewielu mieszka tak dzisiaj. Widzieć w dniu dzisiejszym to, co będzie jutro — to widzieć dialektycznie. (…) Komuniści – po pierwsze – sami przyznają, że wszelkiego rodzaju kłamstwo jest dla nich moralne, gdy służy potrzebom partii; po drugie – mają w zwyczaju widzieć rzeczy “dialektycznie”, czyli twierdzić, że już obecnie są tym, czym w myśl swej doktryny mają być w przyszłości.

      Autor: Józef Maria Bocheński, Lewica, religia, sowietologia. Morex, 1996, s. 247-249.

      “Komuniści zazwyczaj przeczą, jakoby byli wyznawcami jakiejś wiary i by ich doktryna była wiarą; twierdzą, iż są orędownikami nauki. Jednakże większość podstawowych teorii komunistycznych pozbawiona jest jakiegokolwiek uzasadnienia naukowego. Co więcej, z gruntu dogmatyczny sposób, w jaki komuniści przedstawiają swe doktryny i ich bronią, jest dokładnym przeciwieństwem postawy naukowej. Także ich podejście do nieskrępowanych badań z pewnością nie jest zgodne z duchem naukowym i daje się wytłumaczyć jedynie dogmatyczną wiarą.
      Komunista wierzy, że partia komunistyczna posiadła bezwzględną prawdę. Zasada ta opiera się na materializmie historycznym, ponieważ jednak sam materializm historyczny przyjmowany jest dlatego, że naucza go partia, wydaje się, iż to właśnie wyznanie autorytetu partii stanowi aksjomatyczną postawę całej postawy komunistycznej.” 🙂 http://www.omp.org.pl/stareomp/index8194.html?module=subjects&func=viewpage&pageid=204

      https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Maria_Boche%C5%84ski

      Pamiętaj że jesteśmy antypodami,(twoja w tym zbożnym dziele zasługa) no i miej na uwadze że jeszcze nie wyciągnąłem (z Arsenału) najcięższych armat – one czekają na stosowną chwilę. Ale jeszcze nie ‘nadejszła”. 🙂
      Nie godzi się “wszystkiego” co miłe polskiemu sercu mieszać z błotem, widzę dużo zła i niegodziwości choćby w KK, ale atakuję punktowo, w cele wybrane,, ty natomiast stosujesz naloty dywanowe – popiół i zgliszcza! Nie tedy droga… być może zauważyłeś że w mojej ocenie ‘nie było” też nigdy 1054 r. taka konkluzja jest w opinii wielu też co najmniej kontrowersyjna…
      Amin!
      🙂
      I paka

    • 11 marca 2020 o 10:49
     Permalink

     do krzyk 58 !!!
     Rosja bez etapu rewolucji i ZSRR nigdy by nie zaistniała – FRANCJA RÓWNIEŻ !!!

     Odpowiedz
     • 11 marca 2020 o 11:21
      Permalink

      Tak naprawdę sponsorowane obie-dwie rewolucje cofnęły oba państwa
      i Cywilizację o “dobre dekady”…. w ZSRR prostował TO nieszczęście Stalin,
      gdzieś tak od 35 r. Francja? Jaki kuń jest każdy widzi… 🙂

 • 10 marca 2020 o 17:23
  Permalink

  Autor napisał: “Doktryna neoliberalnego kolonializmu doprowadziła do pełnego rozprężenia systemu państwowego i wartościowania wszystkiego przy pomocy pieniądza”.

  Kto ze zwykłych ludzi te tomy, a może manifesty neoliberalizmu studiował, a później krzewił, np. w szkołach, w TV (niczym dawniej marksizm-leninizm). Jakoś tego nie zauważyłem.
  To raczej spowodowało oczekiwanie bezwzględnej wolności (w stylu szlacheckim) od wszelkiej dyscypliny i wmawianie ludziom przekonania o własnej, osobistej nadzwyczajności przy okazji wciskania reklamowanych dóbr i usług. Widać dotarło, bez wykładów z doktryny neoliberalizmu.

  Ludzie od dawien dawna (również za komuny) marzyli o życiu w stylu zachodnim, tj. w “ostatku i dobrobycie”. Mają tego namiastkę, wraz z konsekwencjami. Przecież nikt nie chciał pruskiego drylu: od każdego (podwładnego) wymagać, a w pierwszej kolejności od siebie. Po co to? Przez cały okres socjalizmu dążyliśmy do dobrobytu, aż wreszcie stał się osiągalny, chociaż często po trupach bliźnich (zabrakło społecznych hamulców, było przyzwolenie). Trudno było zabronić ludziom spełniania ich marzeń, więc efekty mamy. Powrotu do dyscypliny i rzetelnej pracy nie ma i nie będzie.
  Pozostaje tylko ubierać to w neoliberalizm – przynajmniej jest wytłumaczenie, nieważne czy prawdziwe. Winny musi się znaleźć.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2020 o 21:33
   Permalink

   A ja doskonale pamiętam że to były małe broszurki bardzo mało i cienkie broszurki po przeczytaniu których różnego rodzaju styropian stawał się ekspertem i mówił o sobie jestem liberałem… Słoneczko zakłamane kongresu…. więc naprawdę jak chcesz za mydlić komuś oczy to nie na mnie tutaj no tutaj się nie da…

   Odpowiedz
 • 11 marca 2020 o 04:12
  Permalink

  NAWET SZTANDAROWY KRAKAUER BEZMYŚLNIE BRNIE W TEJ KORONAWIRUSOWEJ GŁUPOCIE BO TAK SOBIE ŻYCZĄ KROWOPASY !!!

  Odpowiedz
  • 11 marca 2020 o 10:28
   Permalink

   Pierwszy wyraz(y), oba -dwa, zdania ‘ni pri cziom” , a sugerowanie to (chyba) nadinterpretacja albo wytwór bujnej wyobraźni komentatora?
   Co do lansowanej przez “wszystko i wszystkich” sr*ki (okołowirusowej) – pełna zgoda.
   Dodam że ‘w tym szaleństwie” jest metoda….albo drugie dno. 🙂
   Albo: “Nie ma przypadków, są tylko znaki”. ..Miecławie przypomnij kto tak ujął? 🙂
   Przypominam że:https://endodoncjawpraktyce.pl/material%5B46610%5D czy w związku z
   siano panikę?
   I jeszcze jedna uwaga, skierowana (była- jaki stan aktualny,nie wiem) pod adresem seniorów “Bezpłatne szczepienia dla osób 75+”
   WIĘC? 😁 ‘Poczemu” by nie skorzystać z tak hojnej oferty ‘opieki zdrowotnej”, wszak TO już nie “tamta” służba zdrowia?!

   Odpowiedz
 • 11 marca 2020 o 10:57
  Permalink

  To jest kpina PISOM…TOŁOW z Polaków! Istnieje ustawa o chorobach zakaźnych i na jej podstawie u nas od zawsze pokonywano wszystkie wirusy. Nie trzeba żadnej specustawy.
  Żyjemy w czasach, gdy zwołuje się Sejm, żeby była demagogia, aby się lały potoki słów. Nie potrzebujemy straszenia ludzi.
  To polityczna hucpa PISU przed wyborami, żeby wszyscy widzieli,
  że ,,Duda” (https://forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/)
  walczy z koronawirusem.
  A to to tylko do ,,SZPILEK”!!! Na sejmowej Komisji Zdrowia ogromną większością zidiociałe sejmowe towarzycho uchwaliło pracując w pocie czoła cenę maksymalną na maseczki!
  W Polsce hieny dziennikarskie szerzą panikę, bo z tego mają wierszówkę.Wiadomo, że ludzie umierają też i na inne choroby…

  Odpowiedz
 • 11 marca 2020 o 20:05
  Permalink

  We Włoszech są już czołgi na ulicach, w więzieniach bunty, zgineło sześć osób od broni palnej, kilkoro uciekło na wolność. Przypuszczam, że na razie to tylko ciekawostka.

  Odpowiedz
  • 11 marca 2020 o 21:24
   Permalink

   W Polsce nic się nie udaje, więc jest szansa, że i pandemia nie przejdzie. Tu wszystko jest na niby przecież.:-) A potem podadzą, że modlitwy uratowały Polaków i biskupi zgarną zasługi.:-)

   Ale fakt jest faktem, że coś się dzieje. Nigdy w historii najnowszej żaden wirus nie wywołał takiej politycznej histerii. Zastanawiam się czego oni nam nie mówią? I nie chodzi mi o jakieś teorie spiskowe, tylko z czym faktycznie mamy do czynienia? Jaka jest skala zagrożenia, skoro podejmują tak radykalne środki zapobiegawcze?

   Odpowiedz
   • 12 marca 2020 o 08:06
    Permalink

    Motto: W tych kłopotliwych czasach naszym piątym celem jest Nowy Porządek Świata, który może zapoczątkować nową erę [George. H. W. Bush]

    “I nie chodzi mi o jakieś teorie spiskowe…… ” 🤔 Nie jestem teoretykiem konspiracji, jestem realistą konspiracji. Ona tam jest – Ted Gunderson, agent FBI .

    Credo Mutwa:
    Przestańcie nazywać konspirację teoriami. Teorie nie zabijają ludzi… teorie nie mordują niewinnych dzieci… Teorie są tylko ideami unoszącymi się w powietrzu. Konspiracja jest realna, jest tu, i zabija!

    Teorie spiskowe nie istnieją – Aleksander Berdowicz 😁
    https://www.youtube.com/watch?v=xpHRnjTa22c

    O człowiecze, człowiecze, do czego nie dałoby się ciebie przekonać? – Adam Weishaupt, założyciel zakonu Iluminatów (wypowiedział te słowa po wybuchu rewolucji francuskiej)

    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2019/10/Teorie-spiskowe-2.png

    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/10/obudz-sie-te-teorie-spiskowe-staly-sie-faktami/

    “A potem podadzą, że modlitwy uratowały Polaków i biskupi zgarną zasługi.” Miecławie:
    Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem – George Orwell 🙂

    Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates, wystąpienie na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].

    Widzimy teraz, że istnieje rodzaj pomocy zagranicznej, realizującej się poprzez szczepienia i leczenie AIDS, które są niesamowicie efektywne. One wszystkie skupiają się na ratowaniu życia. I dobrą wiadomością jest to, że dokonując tych przełomów populacja w kraju spada. [Bill Gates dla CNN]

    Odpowiedz
  • 11 marca 2020 o 21:34
   Permalink

   “kilkoro uciekło na wolność” coś -komuś pop*ło się,(nie wiem komu) na Zachodzie ucieczka w “te i we te” (do więzienia z więzienia) wszędzie (już!) nic nie znaczy, BO,wszędzie jesteś niewolnikiem… 🙂 demokracji i prawczlowieczych. Rzekłem!

   SZANOWNI PAŃSTWO ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ W KRAJU APELUJEMY O POWSTRZYMYWANIE SIĘ! RAZEM NA PEWNO DAMY RADĘ TYM PROBLEMOM. OBNIŻMY TON I WYELIMINUJMY EMOCJE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 12 marca 2020 o 07:22
    Permalink

    DO WEB !!!
    TO PO KIEGO BIERZECIE UDZIAŁ W TYM CHOCHOLIM PLĄSIE PISOMATOŁÓW ZAMIAST POKAZYWAĆ,ŻEBY KOŻYSTALI JEDNAK Z SZARYCH KOMÓREK,AAAAAAAAAAAA ???!!!
    CO, INACZEJ NIE WYPADA BO MODNE I NA CZASIE ???!!!

    Odpowiedz
 • 12 marca 2020 o 07:25
  Permalink

  TO DOPIERO HUCPA ZDĄŻAJĄCA DO POWTÓRKI 1989roku !!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.