Paradygmat rozwoju

Jest miejsce na partię z silną retoryką eurosceptyczną

 Niestety trzeba jednoznacznie stwierdzić, że dotychczasowa polityka wynikająca z liberalnej wizji Europy – najdelikatniej mówiąc, jest błędna, szkodliwa dla samej Unii, a na pewno dla jej autochtonicznych mieszkańców, jak również powoduje jej entropię. Liberalna wizja Europy właśnie się wyczerpuje na naszych oczach, a jeżeli Niemcy wymuszą na innych uległość w sprawie przyjmowania niechcianych nielegalnych imigrantów (proszę odróżniać od uchodźców), to będzie koniec idei wolności w ogóle. Po cóż, bowiem wolność, jeżeli nie mogą z niej korzystać państwa unijne i ich obywatele?

Bogaci i syci politycy unijni, wywodzący się z nieznających biedy, a nawet konieczności pracy elit Europy Zachodniej – oderwali się od rzeczywistości. Jest im wszystko jedno, jaką temperaturę będą miały płonące samochody na przedmieściach ich miast i jak bardzo zmilitaryzowana będzie Policja, żeby nad nimi zapanować! Z perspektywy ich domów lub apartamentów w najlepszych dzielnicach, to nie są problemy – w ogóle. Ich nie interesuje, kto jeździ autobusem i z kim, kto jeździ kolejka podmiejską, lub kto jest w najlepszym przypadku obmacywany w metrze! Z ich perspektywy odległość do normalnych ludzi jest jeszcze większa niż XVIII wiecznej arystokracji do swojego plebsu lub chłopstwa. Ci ludzie nie rozumieją, a nawet – przeważnie nie są w stanie zrozumieć problemów zwykłych ludzi, którzy nie mają na leki, nie mają na czynsz itp. Ta elita się oderwała i nie jest w stanie już nic pozytywnego z siebie wydać, dalsze rządy tych ludzi – to będzie pogrążanie Europy w kryzysie z ryzykiem utraty jej tożsamości, na której im nie zależy, ponieważ mają wille w bogatych Stanach za wielką wodą, a ich dzieci już tam są!

Niestety dzisiaj ci sami ludzie decydują o losie Polski, która w ramach Unii Europejskiej natrafiła na bardzo poważną rafę, związaną z suwerennością, tożsamością, religią i koniecznością współdziałania z partnerami, którzy nimi niestety nie są. Ludzie już wiedzą, że coś jest nie w porządku, ale jeszcze nie wiedzą do końca co, ponieważ jak na razie tylko jedna niszowa partia w sposób bezpośredni mówi o skali zagrożenia, nawet największa partia opozycyjna nie ryzykuje bowiem konfliktu z poprawnością polityczną. Wszystko wskazuje na to, że ta wielka partia prawicowa wygra i dopiero potem pozwoli sobie na otwarcie retoryki na poziomie adekwatnym do potrzeb i rzeczywistości. To jednak może być zbyt mało, ponieważ rządzący, którzy przejdą do opozycji, zrobią wszystko, żeby promować neoliberalizm za wszelką cenę, w tym także za cenę afirmowania nielegalnych imigrantów. Istnieje poważne ryzyko, że kwestia imigrancka, może wejść na stałe do sporu narodowego pomiędzy wiodącymi obozami, a przez to istotnie ten spór podkolorować.

Ponieważ to w sumie nadal będzie zajmowanie się didaskaliami, a nie mówieniem o kluczowych sprawach dla państwa – to należy się do tego odpowiednio przygotować. Już dzisiaj widać, że jest miejsce na partię z silną retoryką w kontrze liberalnej wizji Europy i Polski w niej. W tym znaczeniu, że przekaz polityczny może sięgać wyjścia Polski ze struktur unijnych w przypadku skrajnego scenariusza. Nie ma, bowiem innego wyjścia, żeby brać udział w licytacji, trzeba licytować wysoko!

Mówimy tutaj o procesach, które mogą dziać się powoli, ale nie trzeba wiele, że po niewielkim przełożeniu tzw. wajchy medialnej – mogą dziać się bardzo, ale to naprawdę bardzo szybko. Wówczas poważny eurosceptycyzm będzie w Polsce na wagę złota, ponieważ w grę wchodzić będą emocje z najwyższego możliwego poziomu – będzie to retoryka ochrony Narodu, polskości i wszelkich narodowych wartości. W praktyce oznacza to, że wystarczy dzisiaj partia kanapowa, ale mocna pod względem merytorycznym, zdolna do wydawania z siebie idei – odwrotnych od ideologii mainstreamowego neoliberalnego kłamstwa. Mechanizm będzie standardowy – obecna opozycja, po przejściu do ław rządowych, będzie musiała siłą rzeczy przejąć część retoryki unijnej. Jeżeli nowy rząd będzie zmuszony do eurokompromisów, naruszających lub chociaż tylko zagrażających zdaniem Polaków – kwestie tożsamościowe, to będzie jego koniec. Nie da się, bowiem ochronić tożsamości państwa, będąc po dwóch stronach banknotu Euro! Po prostu to jest niemożliwe, gdyż jedni i drudzy, będą rozmieniali polskość na drobne w imię dotychczasowego paradygmatu, albowiem nikt jak na razie nie ma odwagi na jego zmianę.

Jeżeli jednak sprawy w Europie będą szły w tym kierunku, który obserwujemy, to tylko radykalna zmiana paradygmatu i odrzucenie dogmatów neoliberalizmu może uratować naszą tożsamość. Do tego jest potrzebne istotne retoryczne odróżnienie się już dzisiaj, teraz i tu. Ponieważ nie da się tego przeprowadzić z dnia na dzień. Praca, ludzie, struktury, program, działalność publicystyczna – krok po kroku, DŁUGI MARSZ, z wyczekiwaniem na okazję, kiedy to będzie można zgarnąć swoje, oferując społeczeństwu gotowe, wypracowane – przetestowane i godne zaufania alternatywne rozwiązanie.

Popatrzmy na Wschód, popatrzmy z odwagą na Wschód – tam na pewno jest jakaś cywilizacyjna alternatywa! Stać nas na ZMIANĘ sposobu myślenia, zwłaszcza jeżeli – oaza bogactwa i dobrobytu ma mieć dla nas niechcianą twarz i pod przymusem.

10 komentarzy

 1. Korwin wykorzysta to do cna! Do ostatniej kropelki

 2. Dwa krótkie “wideoroliki” ilustrujące stan faktyczny
  tzw.UE, a raczej masy upadłościowej po tym tworze,
  nadmieniam,iż “filmiki’ mają już swój czas życia w sieci.

  https://www.youtube.com/watch?v=spSRdx8jXko

  https://www.youtube.com/watch?v=t2-7iUZUFQ4

  “Popatrzmy na Wschód, popatrzmy z odwagą na Wschód – tam na pewno jest jakaś cywilizacyjna alternatywa!”
  ANO,POPATRZMY…lustrzane odbicie z tzw.”zachodu”,
  i to wcale nie są “swoi muzułmanie” – lecz napływowi
  z ‘podbrzusza’ Federacji Rosyjskiej.Proszę zwrócić
  uwagę na ostatnie foto.zalinkowanego niżej materiału,
  smutne to i zatrważające.STRACH i NIEMOC przed butą
  i pewnością siebie OBCYCH – oni dominują i “TU I TAM!”

  http://www.ridus.ru/news/191290

  http://stat8.blog.ru/lr/0f26ea6127014e4c9842878f955ebef0

  Оtwarciе moskiewskiego meczetu katedralnego odbędzie się 23 września 2015 roku, a w uroczystej ceremonii weźmie udział prezydent Rosji Włodzimierz Putin i szefowie innych państw…

 3. Polecam w Geopolityce artykuł prof.S.Bielenia,wielkie brawa skoro głos profesorski współbrzmi z Krakauerem ,to jest dobrze a będzie jeszcze lepiej! Pozdrawiam bliskich mi komentatorów.

 4. czarny łabędź wylądował.w Niemczech. teraz już nie ma miejsca na powolne gnicie i maskujące manewry.okrzyk,ratuj się kto może,już właściwie słychać. jedni się uratują inni nie. Po co komu Unia, która właściwie już od co najmniej dekady stoi w miejscu ? cóż dobrego nam, polakom przyniosła ? nowe zastępy biurokratów i pogardę dla słabych. moim zdaniem przed wstąpieniem do UE Polska była krajem znacznie bardziej praworządnym niż jest obecnie. właściwie to za co została skazana Jakubowska ?, taki pikuś “i czasopisma” :)) a Polska to ch…, d…. i kamieni kupa ??? dzisiaj ?

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.