Jerozolima locuta, causa finita… (cz.2)

Jerozolima locuta, causa finita… – część 2-ga wczorajszego tekstu o tym samym tytule.

Skutki takiego oddziaływania widzicie państwo na żywo na swoich telewizorach. Jednak cała trudność sytuacji polega na tym, że w stosunkowo krótkim czasie, te skutki prawdopodobnie będziecie mogli państwo móc zobaczyć zza własnych okien. Czy może bardziej zza tego, co pozostanie po oknach jak, to czego należy się spodziewać – niestety się wydarzy. Bo już wiadomo, że to się wydarzy – reset jest nieuchronny. Ośrodki analityczne już są w stanie przewidzieć nawet możliwą datę.

Najgorzej mają państwa będące przedmiotem czyjejś polityki, w tym w szczególności państwa buforowe – położone pomiędzy strefami wpływów lub je rozgraniczające. Pierwszym przypadkiem jest Turcja, kraj na tyle silny, że sobie poradzi. Drugim jest Polska, niestety tak bardzo słaba, że sobie na pewno nie poradzi. 

Stany Zjednoczone i Polska zawsze były, są i będą w relacji asymetrycznej

Decyduje nasze podpięcie się pod amerykańską lokomotywkę. Stany Zjednoczone i Polska zawsze były, są i będą w relacji asymetrycznej. Nigdy nie było żadnych specjalnych relacji pomiędzy naszymi krajami. Jest relacja zależności i podporządkowania ze strony polskiej. O wiele gorsza, jednostronna i upokarzająca, niż z Carską Rosją lub ZSRR. Swoją rolę w układzie postzimnowojennym odegraliśmy, ten układ się właśnie skończył.  W tej chwili musi się wytworzyć nowy układ zależności i relacji. Do tego jest potrzebny reset, bo droga ewolucyjna w postaci budowy Unii Europejskiej się nie udała. 

Stany Zjednoczone patrzą na całą Unię Europejską w funkcji Chin, a ściślej – możliwości szantażowania lub lewarowania Rosji, żeby co najmniej zachowała neutralność w amerykańskiej polityce w Azji. Do tego muszą mieć kontrolę nad kluczowymi strefami w Europie. O ich intencjach najlepiej świadczy to, jak inwestują w zabezpieczenie swoich pozycji u sojuszników. U nas nie ma nawet na poważnie żadnych baz wojskowych, ponieważ wiadomo, że nic w Polsce nie przetrwa w wyniku konfliktu pełnoskalowego. W Rumunii już jest inaczej, kraj na uboczu od głównego kierunku strategicznego. Polska pełni funkcję zderzaka i tym zderzakiem pozostanie. Dodajmy, że nasze elity chciały właśnie takiej sytuacji, od samego początku transformacji, byliśmy utrzymywani w schematach zimnowojennych, które np. prawie w pełni odrzucili Niemcy. Co jest jak najbardziej w ich interesie, ponieważ tylko w ten sposób mogą dojść do pełnej suwerenności politycznej. Będąc pod kuratelą amerykańską nie mają pełni możliwości.

Polskie obozy…

To, czego obecnie jesteśmy świadkami, to nic innego jak spowodowanie, żeby przygotować globalną opinię publiczną, na to co się w Polsce i wobec Polaków wydarzy. Nikt nas nie będzie żałował, bo przecież „polskie obozy” i tak na prawdę, to nie wiadomo jak to, z tymi Polakami było… Proszę zwrócić uwagę, że wielu izraelskich dziennikarzy właśnie odkryło, że w czasie wojny Polacy byli również ludnością okupowaną i wyniszczaną. Jednak przedstawiają swojej, a tym samym i światowej opinii publicznej to w taki sposób, żeby nie mieć konkurencji jeżeli chodzi o prawo do pamięci o cierpieniu. Współcześni Żydzi jeżeli chcą być wiarygodni, to powinni uznać historię i jej poszczególne składowe. Najgorsze jest to, że oficjalnie za taką retoryką i jej ukierunkowaniem stoi izraelskie państwo (to jego podstawa polityki historycznej silnie oddziałująca na współczesność) i jeszcze potężniejsze, niż ono – organizacje żydowskie w Stanach Zjednoczonych. Z tą potęgą nie mamy żadnych szans. Żadnych. W ogóle. Nawet nie ma po co wchodzić do konfrontacji.

Kłania się głupota polskich elit

Polska opinia publiczna przez lata była utrzymywana przez nasze łże elity w przeświadczeniu, że cierpieliśmy wspólnie, a Żydzi co prawda gorzej i nie wszystko było w porządku, jednak to było wspólne cierpienie, bo wróg był wspólny. Dzisiaj to wszystko się posypało. Okazuje się, że przez tych, którzy cierpieli bardziej, jesteśmy postrzegani przez pryzmat tej wąskiej części naszego społeczeństwa, która była niegodna bycia Polakiem. Niestety zawsze lepiej pamięta się krzywdy, bo wtedy można wymagać i mieć roszczenia. Wdzięczność zobowiązuje. Mechanizm percepcyjny jest jak najbardziej zrozumiały. Jednak grzech części naszych elit jest podwójny, albowiem nie tylko wystawiły się ze swoimi tępymi łbami pod palniki acetylenowe machiny propagandowej żydowskiej pamięci historycznej. To jeszcze część doprowadziła do idiotycznego skonfliktowania się z Ukraińcami, chociaż wcześniej byli politycy, twierdzący, że to Ukraińcy wyzwolili Oświęcim.

Jeżeli do tego dodamy oficjalną retorykę, wedle której wiadomo kto nas “nie” wyzwolił, tylko wprowadził swoją “okupację” (nie można pisać wprost ze względu na ryzyko zarzutu propagowania pochwały przestępstwa poprzez środki masowego przekazu), to mamy pełnię obrazu. Proszę spróbować to dostrzec. Najpierw przez lata zdewastowano nasze relacje z Rosją.

Zgwałcona ofiara, której zabito połowę rodziny przeprasza i jest jej przykro, że zraniła napastnika

z Niemcami nigdy nie były dobre, po hańbie samozwańczego listu niektórych funkcjonariuszy pewnej międzynarodowej organizacji funkcjonującej w Polsce, do swoich odpowiedników w Niemczech – przyjęliśmy pozycję współuprawniona niemieckich “cierpień”. Jako zgwałcona ofiara, której zabito połowę rodziny zgodziliśmy się, że jest nam przykro, że zraniliśmy napastnika… PRZEPROSILIŚMY – PRZEBACZYLIŚMY I PROSILIŚMY O PRZEBACZENIE! TO JEST COŚ NIESAMOWITEGO! Na tym nie da się zbudować niczego innego, niż farsy pojednania. Kto zna niemieckie społeczeństwo i to bez względu na klasę społeczną, doskonale wie jak to jest z tamtej strony postrzegane.

Jest jeszcze kwestia Ukraińców, na tym polu również popełniono wszystkie możliwe błędy, przy czym trzeba zwrócić uwagę, jak mądrą politykę prowadzi Kijów wobec Polski. Ich Ambasador w Warszawie jest inteligentniejszym i lepszym dyplomatą, niż nasz poprzedni niestety Minister Spraw Zagranicznych. Jest czymś niesamowitym, że banda bezmózgich idiotów trzy lata temu skakała na Majdanie wykrzykując przyśpiewki banderowskich morderców i ludobójców, okrywając się ich parszywymi barwami, a dzisiaj ma do nich pretensję o to, że afirmują swoją historię jak chcą. Zapytajmy się jakim prawem? Na jakiej podstawie mamy mówić komukolwiek, kogo ma uważać za Bohatera? Sąsiadów należy szanować takich jakimi są, ale jeżeli czczą faszystów i ludobójców – nie powinno się utrzymywać z takim krajem żadnych relacji. To proste, realne i zasadnicze. Dlaczego taka polityka nie jest realizowana?

Nie mamy soft power

Wszystko jest źle. Skierowano uwagę Polaków na historię, co więcej spowodowano, że globalna opinia publiczna ocenia nas, obecnie – współcześnie, przez niektóre aspekty przeszłości. Błędy na kierunku żydowskim, są powielane na innych kierunkach relacji. Do tego dewastacja stosunków z USA jest ostatecznym gwoździem do trumny polityki para jagiellońskiej. Chociaż, może to akurat będzie na plus. Przy czym uwaga – co do meritum nasz rząd ma rację. Mamy prawo do własnej właściwości, nasi rodacy też zginęli. Czy śmierć Polaków nawet dzisiaj znaczy mniej, niż innych? Nikt już nie pamięta, że ci “inni”, także byli Polakami?

Nie mamy soft power w ogóle. Sami dostarczamy argumentów naszym przeciwnikom.

Ciekawe, czy jak z Polski ruszy fala emigrantów, których wojna wyrzuci z domów, to czy Niemcy będą tak „chętnie” przyjmować Polaków, jak dziś osoby inno-kulturowe?

31 thoughts on “Jerozolima locuta, causa finita… (cz.2)

 • 13 lutego 2018 o 04:52
  Permalink

  Niestety się zderzymy w najbliższym czasie ze ścianą. A nawet dwie ściany nas zmiażdżą.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 05:25
  Permalink

  Z tym “resetem” to może być inaczej.

  Po prostu będzie POWOLNE GRILLOWANIE Polski i wyciąganie z jej aktywów – tyle, ile się JESZCZE da, bo w tej układance są jeszcze ponadnarodowe koncerny, które mają u nas swoje inwestycje.

  Co do obecności wojskowej USA w Polsce, to zajmują m.in. “rotacyjnie” dawne koszary kawalerii Wehrmachtu w Bemowie Piskim (d. Arys Sud) w sile około batalionu.

  Reszta jest w pobliżu zachodniej granicy.

  Takie rozpoznawanie “buforu”, w tym klimatu na tzw. Przesmyku Suwalskim.

  Co do Ukrainy, to 4 grudnia 2017 roku padły następujące słowa: “silna i niepodległa Ukraina jest ważna dla Polski, natomiast to nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski – stwierdził podczas ostatniego spotkania w Klubie Ronina Jan Parys, szef Gabinetu Ministra Spraw Zagranicznych. ”

  Można przypuszczać, że jest to najnowsze obowiązujące stanowisko Polskich władz wobec Ukrainy.

  W międzyczasie zmienił się co prawda Premier i Minister Spraw Zagranicznych, ale to zdanie musiało być uzgodnione, chociaż zaczyna się ODKRĘCANIE tej wypowiedzi i nawet apele o odwołanie Pana Szefa Gabinetu Politycznego MSZ.

  Zatem – dzieje się.

  Reset Polski przy zaprzestaniu wspierania przez nasze Nadwiślańskie Macondo awantury wszczętej przez Panią Nuland przed ponad 3-ma laty?

  Zobaczymy.

  Na razie jest to przyznanie się do klęski Partactwa Wschodniego, idei Międzymorza i tego całego JAGIELOŃSKIEGO GLĘDZENIA panów na ciepłych kanapach.

  Założenie Księcia Giedroycia, że wolna Ukraina jest gwarancją niepodległości Polski było wprost z Sienkiewiczowskich lektur o Dzikich Polach.

  Zapomniano, że tam szalał faszyzm, był Wołyń i stosy Polskich trupów rżniętych piłami.

  Zapomniano i nie zauważono, że Ukraina Wschodnia to nie Zachodnia Galicja z Lwowem oraz to, że Ukraina graniczy z Rosją, która też chce tam mieć swoje wpływy, zwłaszcza tam, gdzie ludność mówi lepiej po rosyjsku niż po ukraińsku.

  Dochodzi splot interesów oligarchii ukraińskiej, która swoje chce i MUSI zarobić, przy współpracy wielkich cwaniaków z Zachodu Europy, Kanady i USA.

  Zapominamy, że w Kanadzie i w USA żyje bardzo silna ukraińska diaspora, doskonale zorganizowana i wpływowa politycznie.

  Przy niej Polonia to są “Skauci Piwni”, co raz potrafili się tylko sprężyć, jak Polska kandydowała do NATO.

  Wnioski:

  – reset tak, ale jako powolne grillowanie;

  – Polska jako BUFOR, ale rosnących w siłę Niemiec;

  – układanka gazowa USA w naszej części Europy może się nie udać.

  Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.

  .

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 05:47
  Permalink

  W pełni się zgadzam: Zgwałcona ofiara, której zabito połowę rodziny przeprasza i jest jej przykro, że zraniła napastnika !!!

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 06:55
  Permalink

  Wnioski, czy tez może puenta są szokujące. Niestety prawdziwe. To mocne podsumowanie naszej rzeczywistości. Szkoda ze Jar Kacz was nie czyta

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 07:10
  Permalink

  Jestem pod wrażeniem, to mocne podsumowanie tego ciągu zdarzeń. Niestety szkody jakie ponieśliśmy są już nie do odrobienia.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 08:51
  Permalink

  Jest to powolne gotowanie polskiej żaby. Powtórzę już wcześniej zadane na forum pytanie, czy uda się Polakom wyskoczyć z garnka?
  Na to właśnie zasłużyli sobie zdrajcy PRL-u, kraju powolnie budującego swój system sprawiedliwości społecznej o charakterze mieszanym, w którym prawdziwego komunizmu w zasadzie nie było. Gdyby nie to, że jestem Polakiem mógłbym się przez lata spokojnie przyglądać, jak zachodnia liberalno-kapitalistyczna agentura kwiczy pod ciężarem własnej głupoty i zdrady. A tak pozostaje żal i smutek po tym, co ciemne prawactwo i liberałowie z pseudo-lewicy zrobili z Polski i polskim narodem.

  To wygląda na kontynuację tego projektu: http://www.mysl-polska.pl/1473 , na polskim gruncie, stąd inwestowanie w kult “żołnierzy wyklętych” i permanentny obłąkańczy antykomunizm prowadzący do samozniszczenia. A to wszystko dzięki “jaśnie państwu” i dominującej religii, którzy w imię własnych interesów kolejny raz w historii poświęcili naród prowadząc go ku nieuchronnej zagładzie. Zwykły robotnik i chłop z PRL-u żył sobie godnie i pracował, nawet do głowy by mu nie przyszło, coś zmieniać na gorsze dla siebie, gdyby nie te hieny otumanione zachodnim blichtrem i pałające zemstą za utraconą władzę i wpływy.

  http://www.mysl-polska.pl/1472

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 09:22
  Permalink

  Już kiedyś pisałem, że jesteśmy przeznaczeni na odstrzał, takim pionkiem wystawionym specjalnie, aby przeciwnik wykonał niepotrzebny ruch, zbił go, zadowolił się, ale w tym czasie nie mógł działać na innym kierunku. Oczywiście chodzi o odciągnięcie pomocy Rosji dla Chin w przypadku konfliktu tego ostatniego państwa z USA, w przypadku gdyby Rosja nie zachowała neutralności. Pamięta ktoś jakie USA miały wobec nas plany w czasach Zimnej Wojny? Nic się nie zmieniło od tamtego momentu. Jak słusznie zauważył Inicjator, obecnie trwa powolne grillowanie Polski, żeby nas wydoić do ostatka, a potem już nikomu nie będzie nas żal. NIKOMU.

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 11:59
   Permalink

   @Xun Zi…tez odnosze wrazenie,ze te perfidne zabiegi wujka i uzycie Izraela jako wycieraczki do brudnych butow to w celu zajecia Rosji i rozproszenia jej uwagi,zwlaszcza przed zblizajacymi sie wyborami prezydenckimi w Rosji…oraz co stoji absolutnie na pierwszorzednym planie madrej i cierpliwej walki Chin o zwierzchnictwo w Azji i.na Pacyfiku,Chiny chca i obejma i to bez wojny caly Polwysep Koreanski zwany w porownaniu do olbrzymiego wlasnego terenu “jezyczkiem koreanskim” ,pragna ponad milionowa prezencje armii amerykanskuej w Koreii Poludniowej wysiudac z tego regionu i wogole zjednoczyc Koree Poludniowa i Polnocna ze soba na co wujek sie nie zgadza i szaleje z propaganda wojny i w Koreii Poludniiwej i w Japonii,jeszcze podenerwuje tam ludzi tak,za nacisna guziczek no i bedzie “po zawodach”…chodzi o wielkie Filipiny,ktore sa dla wszystkich jako arsenal bardzo taniej sily roboczej i wrecz fantastyczny rynek zbytu niezwykle atrakcyjne,takze Korea Polnocna jest arsenalem bardzo,bardzo taniej ale super precyzyjnej i blyskawiczniej pracy oraz niekonczacym sie rynkiem zbytu( tylko na dezodorantach mozna by zarobic w ciagu roku iles tam miliardow $ ) i takze zrodlem rozmaitych surowcow objektem pozadania,inne panstwa jak MyjaMar / dawna Burma /,Indonezja,Malezja i roznych 100 innych drobych panstw,czesto wysp przedmiotem rywalizacji o surowce,tania sile robocza oraz rynki zbytu….dlatego ta ponad milionowa armia amerykanska w Koreii Poludniowej musi byc przez Chiny wypchana i to bez wojny,zabraknie poparcia Rosji dla planow Chin takze przez neutralnosc Rosji lub przez chwilowe przyjecie imigrantow przez Rosje moze wujek odniesc sukces a wiec staje wujek na glowie by uwage Rosji mocno rozproszyc i utrudnic jej bodaj decyzje jak w bajce Jana Kochanowskiego o wronie na wysokim drzewie z serem w dziobie i lisie,ktiry chce ten ser dostac….

   Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 12:05
   Permalink

   c.d.
   Z tymi planami USA w czasach zimnowojennych w stosunku do Polski toma komentator.na mysli calkowite przesiedlenie Polski do Nevady czy Ohio i na jej tetenach w Europie utworzenie olbrzymiej bazy wojskowej ?
   Jest pare wersji tych planow,prosze sie pokusic o przedstawienie tego co Pan wie na ten temat,gdyz mozna.by na tej podstawie wysnuc wnioski do obecnej sytuacji…”stara milosc nie rdzewieje…” i moze wlasnie teraz przyszedl czas na te sentymenty..n..

   Odpowiedz
   • 13 lutego 2018 o 21:29
    Permalink

    Nic mi nie wiadomo o planach przeniesienia Polski do Nevady lub Ohio, ale ten plan byłby do zaakceptowania. W końcu może nie potrzebowalibyśmy tych legendarnych wiz, o których zniesieniu tyle przepowiedni już się namnożyło, a na spełnienie tych proroctw całe pokolenia już czekają bardziej niż na przyjście Mesjasza. A na myśli mam plany, by w razie rozpoczęcia III wojny światowej zasypać Polskę rakietami nuklearnymi i utworzyć radioaktywny bufor dla sowieckich armii, w celu uniemożliwienia im zajęcia Europy Zachodniej. Obecnie ten plan został zmodyfikowany. Wystarczy, by zrobić z Polski taki drugi Afganistan. Dlatego teraz mamy taką propagandę patriotyzmu i tworzenie WOT itp. Obecna akcja z Holocausetem to moim zdaniem kontynuacja tego programu. Tworzy się taką atmosferę nieustannego ataku na Polaków, aby uruchomić nasze instynkty nacjonalistyczne, zagrać na emocjach i skierować je potem w odpowiednią stronę. Wcześniej jeszcze się nas dobrze wydoi jak starą krowę przeznaczoną na ubój. Zegar tyka, mamy jeszcze trochę czasu, ale jesteśmy coraz bliżej nieuchronnego resetu. My będziemy się bić, inni będą zbierać plony naszej walki.

    Niestety jesteśmy narodem politycznych idiotów – ciągle wierzymy w mityczną pomoc Zachodu. Nie potrafimy uczyć się na własnych i cudzych błędach, co inni wykorzystują bezlitośnie. To co zdarzyło się w czasie II wojny światowej to największe kuriozum w naszych dziejach – Zachód zdradził nas dwukrotnie – w 1939 i w 1945r. Mimo to dalej wierzymy w niego jak w jakiegoś bożka, a w 1945 powinniśmy na przekór im poprzeć nowego “okupanta” (co nie musiałoby wcale oznaczać akceptacji jego ideologii), a nie trwonić siły na jałową walkę i wiarę w “Andersa na białym koniu”. Niestety Polacy nie są politycznymi realistami, tylko marzycielami. Dlatego ja nie widzę przyszłości tego narodu. Swoją głupotą sami skazujemy się na taki los. Cóż, tyle ode mnie, wracam do nauki języków. Mogą się przydać niedługo…

    Odpowiedz
   • 14 lutego 2018 o 14:40
    Permalink

    @królowa Bona, o żadne przesiedlenie nie chodzi. Chodzi komentatorowi @Xun-Zi o planowany rów atomowy wykonany w Polsce przez USA-NATO w przypadku konfliktu NATO-ZSRR, po to aby wojska Radzieckie nie mogły przedostać się na zachód. Szkoda, że Polacy nie byli wówczas, a tym bardziej teraz, tego istotnego szczegółu świadomi. Może nie sikaliby w majtki z tęsknoty za wujem Samem i nie skali z radości jak teraz obdarowuje gdy daje nam koraliki jak murzynków obdarowywali koloniści zabierając im wszystko z ich życiem na końcu.

    Odpowiedz
  • 14 lutego 2018 o 00:25
   Permalink

   @Xun Zi….z Nevada to prawdziwa draka,gdyz od dawna do dzis to teren doswiadczalny do produkcji i prob bomby atomowej i teren w Nevadzie jest promieniotworczo skazony oraz brakuje tam kompletnie wody, pytano sie wujka czy to przesiedlenie Polski do Nevady to do doswiaczen o przebiegu choroby popromiennej….no to powiedzieli ze do Ohio lub Woiming… z ta Nevada to niby mialo byc blisko do Las Vegas,zeby np.Violetta Villas nie musiala daleko dojezdzac do pracy……ale to wszystko funta klakow nie warte….ofiary 2WS, ktorym udalo sie przezyc w tym Zydzi polskiego pochodzenia,ktorzy znalezli sie w Ameryce tesknili bardzo za Europa i Polska,glownie za “staetten”/miasteczkami, z rynkiem i ratuszem,ze wysuwano mysl “przeniesienia”Polski do Usa,by nikt nie musial jezdzic do “sowieckiej” Polski….

   Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 09:52
  Permalink

  „Nauki społeczne nie mają łatwo – przedmiotem ich badania jest homo sapiens, a to kapryśna istota, ma bóle głowy, cechuje ją zazdrość, głupkowate bohaterstwo, wodolejstwo i niemal kompletny brak spójnej wiedzy i własnego zdania o sprawach publicznych.
  Dominująca w empirycznej politologii teza głosi, że nie więcej niż 10 proc. obywateli ujawnia coś, co można nazwać spójnym obrazem otaczającego świata publicznego. ”

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 10:32
  Permalink

  Wojciechu, politycy posługują się wiedzą jak pijak latarnią. Nie szukają w niej światła a oparcia w bajdurzeniu o otaczającym nas świecie. A nasi czy to z lewicy czy prawicy jeszcze przekłamują prawdy ekonomiczne, polityczne czy historyczne! Nasze położenie geograficzne zamiast stać się naszą domeną stało się naszym przekleństwem! Wystarczy zagłębić się w plany strategiczne NATO wobec Rosji,tam jesteśmy skazani na śmierć w imię nie swoich interesów! Pozdro!

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 11:06
  Permalink

  Ma rację Dariusz Kusior pisząc że:
  “Wszystkie istniejące w Polsce organizacje, partie, ruchy, polityczne, organizacje nazywające siebie narodowymi, które deklarują przywiązanie do instytucji Kościoła stają zatem świadomie na pozycjach antypolskich i antynarodowych.”
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/

  A to prawda ponadczasowa Wincentego Witosa:
  “Musicie baczyć by nie wyzyskiwali waszej wiary, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony”

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 11:16
  Permalink

  Owszem geopolityczne polozenie Poski, no doslownie w samym srodku Europy i to “od zawsze” decydowalo ,ze ten region byl sfera tranzytowa do wszelakich dzialan wszystkich dookola i poza “dookola” panstw i to dzialan gospodarczych i politycznych (zapedow)…to nie przypadek,jak juz wczoraj podnosilam,ze w Polsce Niemcy pobudowali sobie wielkue centrum przemyslowe w Auschwitz,przedtem byly juz rozmaite ciezkie obozy koncentracyjne i w Niemczech i w Austrii i nawet we Francji,ale naplyw milinami darmowej sily roboczej,ktorej skradziono miliardowy dorobek i zagarnieto wybudowane firmy i zaklady przemyslowe do centrum jakim byla Polska dawal gwarancje sukcesu jak nigdzie indziej…to wlasnie to “fantastyczne” polozenie geopolityczne jest pieta achilesowa,tym czym vyla Polska dla hitlerowskich Niemiec tym stala sie i dla Zw. Radz. i Stalina, byla “StossStange”=”zderzakami” i strefa wyrownawcza pomiedzy systemami polityczno-gospodarczymi “zachodu” i “wschodu”…wcale nie mozna przyjac,jak czasami sie tu na forum OP sugerowalo,ze niby Stalin to z milosci utworzyl wolna Polske…nie, nie to z wielkuego wyrachowania i wielkich potrzeb i to tak by miec dostep strategiczny do Polski z 4 kierunkow od polnocy ( w ujarzmieniu faszyzmu na Lotwie,Litwie i Estoni-Finlandii ) i poludnia, od wschodu po ujarzmieniu rogorzalego na dobre faszyzmu na Ukrainie i od zachodu poprzez militarna prezencje na terenach wschodnich Niemirc,co wogole gwarantowalo pokoj cakej ale to calej Europie od Francji,Belgii,Holandii poprzez Danie,Norwegie itd.,zabraklo by tej prezencji Rosji i to na dlugie lata, nie bylo by wogole panstw europejskich tylko jeden wielki oboz internowanych….to “blogoslawione” geopolityczne polozenie Polski jest jest zguba i jej atutem i w kazdej epoce historycznej decydowalo o losach Polski,ktora wlasnie z uwagi na to polozenie byla i jest chlopcem do bicia…czy np.Niemcy majac bezposrednia granice z Rosja nie obawiali by sie sasiadow i zamiast inwestowac w przemysl i “cwiczyc demokracje” zbroili by sie na potege i robili by te same bledy co Polska…a tak to Polska wszystkie “falowania” i perturbacje polityczne imilitarne oraz gospodarcze zatamuje,spowolni,ze mozna miec duzo czasu na analize sytuacji i obranie stanowiska….od kiedy pamiacia siegnac w naszej erze tak bylo i z najazdem Turkow i Tatarow i z potopem szwedzkim i Mongolow itd.,zawsze..teraz tez Polska wypenia te role w Europie i to generalnie rzecz biorac a dla Niemiec,ktorych gospodarka i polityka bez robot przymusowych wykonywanych pozniej przez glownie tureckuch “gastarbeiter”/”robotnicy goscinni”/ a obecnie w ramach UE przez tzw.pracownikow delegowanych,ktorych konkurencji obawiala sie i Francja i Niemcy ( zakaz pracy dla nowego czlonka UE jakim byla Polska wydany przez kanclerza federalnego Gerharda Schröder’a,ktory to pragnac Polsce zamydlic oczy podarowal jej wychwalane tu na OP stare czolgi “leopardy” ) a wiec niemiecka gospodarka nie moze istniec bez polskiej nogi lub nawet nog,na ktorej sie calkowicie opiera i czerpie z niej zyski rzucahac Polsce ciraz ochlapy czasami wieksze czasami mniejsze i pidkskuje z radosci,ze pomiedzy Niemcami i Rosja jest taka “PufferZone”/ “zderzaki”/,ktora to strefa wszystkie wibracje wylapie i wyrowna a wszelka robote wykonaja wzorowo Polacy i jeszcze wykupia ichnie towary,bo Polska to znakomity rynek zbytu a tutejsza ludnosc cierpii masowo na odurzenie konsupcyjne i jak sie ja w soboty i niedziele wypusci do galerii handlowych to sobie niemieckie ministertwo finansow zaraz poprzez przyjecie rozmaitych podatkow podreperuje budzety..trzeba to widziec,odpadnie ta rola funkcyjna Polski w gospodarce niemieckiej posypie sie ona bo juz nie ma NRD pracujacego na sukcesy gospodarcze Niemirc “zachodnich”… dla Rosji Polska byla tez zawsze w podobnej roli tranzyt i strefa wyrownawcza….teraz te role musi Polska odgrywac i dla Ameryki,baza wypadiwa do Rosji i do Europy a jak cos Polska nie chce to sie wezmie ja i spierze po d***e i zyleta po oczach jak to wlasniw widzimy w tych dniach..takie banieluki o przyjazni…sa w jsiazeczkach dla grzecznych dzieci a inne dzieci czyraha komiksy i robia wojny w komputerze…wielka tu role odgrywa zamorznosc ekonomiczna i gospodarcza,gdyz innaczej takie naciski nie byly by skuteczne,to ze polscy politycy otrzymujac honoraria i apanaze z obcych fundacji daja sie tak latwo przekonac to wszelakich akcji przeciw Polsce jest niepisana regula….no to tak leci…biore,lece do galerii handlowej kupuje i zaraz cos psuje….to zawsze tak bylo i zawsze byly tu interesy swiata do zalatwienia….takze z tej racji Polska byla swietnym punktem osiedlen dla Zydow……
  *** Co do Ukrainy to wszyscy po koleji i tu na forum OP robia katasrofany blad ( z emocji i z glupoty ) twierdzac nie ma takiego narodu i panstwa Ukraina…jakies 6-8 tygodni temu pewien komentator opisal,ze od okresu wojen napoleonskich zaczela krystalizowac sie bardzo silnie i w Europie i na swiecie idea panstwa narodowego i wszyscy pragneli przy pomocy Napoleona utworzyc takie panstwo narodowe…wtedy tez zjednoczona idea kolektywnej swiadomosci przezytych wspolnie epok Ukraine zapragnela natury rzeczy swojejo suwerennego panstwa gdy tymczasem Polska i to dzis uwaza,ze Ukraina to czesc Polski i hada tam rozni fanatycy i podskakujac ja dzieci w piaskownicy licza na ..no.na co ?,ze Ukraincy powiedza:”przylaczcie nas do Polski….” takie glupoty i to propagowane przez rzad i te stare “piwniczne myszy” o jakies mzonce “miedzymorza”,co to za niedorzecznosci,moze derilium po pijaku…nie bedzie Ukraina panstwem suwerennym,bedzie tam faszyzm jako odpowiedz na ten brak akceptacji,winno zrobic sie.tam pansrwo federacyjne z republikami i.kto chce moze zyc blizstych.kontaktach z Rosja lub z vadziej z Europa..takie elastyczne stadium z latami uhednolici rozgorzale lby i przekona,ze pogarda do siebie samych nic tu zmienic nie moze..gdyby nie system oligarii orientalnej,ktorej krymibalnych wplywow sie tu w calej Europie obawiaja Ukraina byla by juz w
  UE i nie musiala by sobie udawadniac swojej europeskiej przynaleznosci…nie wiem kto tu maczal paluchy,by w powolnym procesie ale od zaraz nie zjednoczyc pokojowo calego kontynentu od Lizbony do Wladywistoku,konkurenci zza oceanu wpadli w panke myslac o takim polityczno-gospodarczym kolosie..tak stad teraz te mocne ruchawki,gdyz ciagle obawiaja sie tego posuniecia i sami rozbuchali ten nuekonczacy sie Majdan,cgyva ci na Ukrainie teraz to pojeli…..jak Chiny zaabsorbuja wujka w Azji,to Europa musi to szyboko wykorzystac i utworzyc unie gospodarcza od Lizbony do Wladywostoku i wtedy ta ukrainska rana przestanie krwawic a i ukrainskiej hydrze faszyzmu poobcina sie lby …
  Tak to bez uspokojenia walk i rywalizacji miedzy kontynentami Europy i Ameryki Polska nie zazna spokoju i bedzie szarpana we wszystkie kierunki a przekupstwo politykow straci na swej wazkosci….
  ******
  W feletonie stwierdza autor,ze maly organizm ( Polska ) nie bedzie mogl przetrwac…hmmm..w calej ewolucji i historii dziejow na ziemi glownie male organizmy fantastycznie przetrwaly np.bakterie,wirusy,insekty naleza do najinteligetnieszych organizmow i potrafia sie absolutnie dopasowac do nowych warunkow zycia …i tak homo sapiens,co dokladnie widac w embrionie jest mikrobiomem i sklada sie w
  ponad 90% z bakterii,ktore komorke ludzka stymujula do podzialu i rozrostu,decyduja o jej zdrowiu i mozliwosci adaptacji do otoczenia,takze co tu na forum mocno
  kwestionowano mikrobiom (zlepek bakterii i wirusow ) decyduje jaka kto ma przemiane materii i czy bedzie cuerpual nanadwage….
  Dinozaury byky wielkie i wszystkie wymarly,a bakterie,wirusy i insekty nie….przetomam nadzieje,ze rozne kolosy predzej wymra bo nie znajda nic do zarcia i surowcow do produkcji niz male,wiotkie istoty,ktore zywiac sie “miloscia “przezyja najgorsze kataklizmy….tak bylo w historii Ziemi juz wiele razy….moze bedzueny oddychac CO2 zamiast tlenem….
  ******
  Owszem widze,ze sie duzo zmienia ale np.w Niemczech a i takze we Francji zawsze podnoszono,ze Usa musi myslec o Polsce,gdyz tylko 6 mln (+ 3osoby nalezace tak czy siak do rodziny czy do bliskich kazdej osoby z tych 6 mln) Polakow w regionie Chicago moze zadecydowac np.o wyborach.prezydenckich…i innych waznych kwestiach…..razem z innymi osrodkami Poloni,liczonymi zawsze w mln oraz z Zydami pochodzenia polskiego to oprocz teraz juz znacznej liczby Latynosow to najliczniesza grupa ludnosci….czy wujek robiac w Polsce “bum,bum” sam sobie nie zaszkodzi…?
  **********
  Ogolnie mimo,ze brzmi to cynicznie to poltyyka polska byla bardzo ale to bardzo skuteczna…niszczyla od dlugich lat prawdziwy przekaz historyczny i wszelkimi silami zacierala slady wydarzen i to,ze jak uwazam z objektywnych powodow i majac na uwadze wlasny interes polityczny Rosja i wyzwolila z pid jarzma Hitlera nie tylko caly obszar dzisiejszej Polski ale i wyzwolila wszystkie niemieckie obozy zaglady,nie wysadzajac ich w powietrze lecz ku przestrodze przyszych pokolen pozostawila je jako dowod rzeczowy… utworzyla nowa i wielka z calym przedzialem krain geograficznych i bez specjalnej strefy jakim bylo “wolne miasto Gdansk” panstwo Polskie z calkowita suwerennoscia ( polski parlament,sadownictwo,administracja,szkolnictwo,kultura, wojsko…..wszystko bylo wolne i suwerenne a sankcje gospodarcze nakladal tylko i wylacznie “zachod” za kare…) otoczyla go niczym pokojowe wojska niebieskich beretow ONZ opieka,ze nikt i to z zadnej strony nie wazyl sie ani polskich granic ani politycznej suwerennosci naruszyc…..to wszystko vylo poczynione nue z jakies tam platonicznej milosci Rosji czy tam Zw.Radz.do Polski lecz z wlasnych glebokoidacych interesow politycznych…….czy majac na uwadze te fakty mozna raptem stawac na glowie i wszem i wobec gardzac wlasnym soba twerdzic.i rozglaszac takie glupity i niedorzecznisci historyczne…. Z uwagi na geopolityczne polozenie Polski rola “zderzakow”pomiedzy “zachodem” i “wschodem” pozostala a rozgorzala nienawisc do Rosji zburzyla wszelakie sympatie i przede wszystkim zaufanie a widac juz na horyzoncie ze w tym polozeniu geopolitycznym Polska jest “skazana”/zdeterminowana objektywnie na wieczyste wsparcie polityczne i takze gospodarcze ,bo tam Polska wypracowuje swoje dochody od Rosji….i teraz widac,ze bez pomocy Rosji,tej politycznej rzekomi przyjaciele Polski skonsumuja ja,te propagandowe zabiegi wujka i Izraela sa wojna proxy a Polska tu tylko pionkiem na wielkuej szachownicy i ci inni dzialajac w grupie ograja ja dopoki nie przyjdzie odsiecz z zewnatrz….dokladnie to ta sama metoda, jaka posluzyla sie Polska w stosunku do Rosji, posluguja sie obecnie Izrealczycy i Ameryka i to nie baczac na latami wypracowane dyplomatyczne reguly i oswiadczenia o przyjazni…..”kto dolki kopie,ten sam w nie wpada…. “kto nie ma w glowie,to ma w nogach”….ale bedzie sie Polska teraz gymnastykowac….. chce sie niejako na marginesie zapyrac,czy za zniszczenia drog przez te stacjonujace wojska wujka i za aprowizacje (utrzymanie:wyzywienie, prad elekryczny,wode itd.,itd.) placi wujek czy zgrzytajacy zebami polski podatnik….?

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 13:52
  Permalink

  Królowa”ujęła”,nie od dziś wiadomo że czasami z daleka lepiej widać!(może w dwóch wypadkach można by dyskutować).Pozdro.!

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 17:44
   Permalink

   @wlodek….hallo komentatorze@wlodek,prosze rzucic chociaz haslowo o ktore to 2 punkty do ewentualnej dyskusji chodzi,chetnie poszerze swoj horyzont a takze jestem gotowa do zrewidowania wlasnego punktu widzenia lub jakis wyczytanych czy zaczerpnietych z mediow analiz…….
   ******
   Nurtuje mnie np. takie oto zagadnienie,moze ktos cos o czym czytal lub analizowal z dokumentow lub zeznan swiadkow….otoz wiele gremiow i to ofiar 2WS i zydowskich i innych,rozmaici naukowcy i to niezaleznie od siebie z roznych panstw i grup nie znajduja odpowiedzi na pytanie :
   , ze mimo,ze np.Watykan i papiez juz 1941 dokladnie i 1942 przedokladnie
   i potem i rzad USA i Australii i wszyscy inni z zarzadem Czerwonego Krzyza w Szwajcarii co to obozy zaglady i krematoria i transporty z calej Europy do Auschwitz i innych niemieckich obozow zaglady nie zbombardowali szyn kolejowych prowadzacych ze wszystkich kierunkow : polnocy,poludnia,wschodu i zachodu do Auschwitz,zdjecia i to militarnych fotografow i filmowcow min.i Hicchocka,ktory sluzyl w amerykanskiej armii i byl militarnym wojennym reporterem i filmowcem ukazywaly siec koleji zelaznych prowadzacych do Auschwitz jak na dloni lub jak na “PrezeniertTeller”/”podanym talerzu gotiwym do spozycia ” i jaka tak latwa metode do zbombardowania i wtedy hitlerowska machina wojenna przestala by i to natychmiast funkcjonowac….podobnie siec koleji zelaznych do Sobiboru,Bychawy,Chelma i Majdanka….nikt nie moze lub nie chce dac na to.odpowiedzi….Hichcock awanturowal sie dlaczego jego materialy filmowe o tym nie trafily do kronik filmowych wyswietlanych w kinach Europy i Ameryki /Australii i ze iwczesny papiez milczal i pomagal Niemcom….
   Polgebkiem mowiono,ze centrum przemyslowe w Auschwitz i te przez Niemcy utworzone na superwydajnych polach gospodarstwa rolne,caly ten kompleks gospodarczy i administracyjny chcialy po Niemcach przejac wraz z polska i ukrainska sila robocza same Stany….te krematoria jednak i gory psujacych
   sie zwlok powstrzymaly ich przed tym….
   Moze ktos z komentatorow doczytal sie dlaczego nikt nie zbombardowal kolji zelaznych do Auschwitz i do Majdanka i tych innych fabryk smierci…..z lubelskiego i wogole ze wschodu chcieli Niemcy jak najwiecej ukrasc i przewiesc koleja do Niemiec,jak sie w lubelskiem i kolo Majdanka pojawila Armia Cz.,to w poplochu nawet rasowe konie “araby” przemoca pakowano do osobowych pociagow i bardzo duzo zwierzat poraniono,lezaly one przy torach kolejowych polzywe i dogorywaly w cierpieniach,kto mial amunicje to je z litosci zastrzelil..wiem to od swiadkow,ktirych przesluchiwalam i widzialam porobione zdjecia…do tej pory Watykan nie odowiedzial na to pytanie,dlaczego byl zakaz bombardowania torow kolejowych do Auschwitz i tych innych miejsc zaglady…ci ktorym udalo sie przezyc i ich rodziny zasypaly Watykan tym pytaniem takze wujek milczy….
   ####
   Analogiczne pytanie nasuwa sie co do wojny w Syrii….fachowcy mowia,ze gdyby na 1 tydzien zablkowano internet i GPS to nikt ani “Panstwo Islamskie” ani niby ci rebelianci z Syrii nie byli by w stanie prowadzic zadnych dzialan wojennych,oni nie maja zadnych wojsk inzynieryjnych,ktore tworza polowe sztaby zarzadzania z radiostacja i telefonowaniem przez fale radiowe, nie naja magazynow ze sprzetem ani odzieza ani prowiantem …posluguja sie telefonami komorkowymi i GPS oraz internetem,przez rabunek mienia i napady na banki i rafinerie finansowali wojne ..taki western tylko z kaluzami krwi i stosami trupow i cos ponad 8mln uchodzcow wojennych…. przy zablokowaniu internetu i GPS bylo by tych trupow o przynajmniej o 75 % mniej i koniec wojny….ale wszyscy chcieli tam wojny i podobno Rosja nie pozwolila na zrzutke paczek z zywnoscia i woda oraz lekarstwami ( nie wiem czy to z Rosja prawda,bo nie mam jak sprawdzic co agencje prasowe tu donosza )…..

   Odpowiedz
   • 13 lutego 2018 o 19:55
    Permalink

    Królowo, historię zostawiam historykom,ale jestem przekonany że nie jestem członkiem narodu “aniołów”,jak w każdym społeczeństwie są ludzie z których jestem dumny i są ludzie których się wstydze! Jak wytłumaczysz fakt że wbrew polskim interesom do tej pory strefa przygraniczna z Kaliningradem jest zamknięta dla Rosjan i Polaków? Nie wyraziliśmy zgody na gazociąg Jamal 2,chroniąc interesy ukraińskich oligarchów?Przed zakazem importu jabłek i innych produktów rolnych przez Rosjan,sami wprowadzilismy sankcję? To na tym polega rola zderzaków. A wizy do USA dalej obowiązują!A później “Polacy nic się nie stało”Obudź się Polsko i nie win wszystkich oprócz siebie!

    Odpowiedz
   • 13 lutego 2018 o 20:47
    Permalink

    Certum szpiegowskie USA w czasie IIWŚ na Europę i Rosję mieściło się w Szwajcarii. Kierował nim znany zbrodniarz Allan Dulles. Do niego spływały wszelkie raporty szpiegowskie z dokładnymi informacjami o zbrodniach niemieckich. Większość zatrzymywał u siebie resztę wysyłanych fałszował. Już w roku 44 negocjował z niemieckim generałem Wolfem warunki kapitulacji na froncie zachodnim, aby skierowywać wszystkie siły na Rosję. Auschwitz i inne obozy mielibyśmy do dziś. Jutro podam źródło..

    Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 15:40
  Permalink

  Pytanie: Czy przyglądasz się ostrej dyskusji na temat naszej historii?
  Odpowiedz: Tak. Ale mam swoje wytłumaczenie tego co się stało.

  Pytanie: A co się stało wedlug ciebie?
  Odpowiedz: Jak to wskazała pani ambasador Izraela, to była akcja przygotowana na szczeblu rzadowym. Prawdopodobnie w uzgodnieniu z naszym sojusznikiem.

  Pytanie: Jaki cel był tej akcji?
  Odpowiedz: Nasz sojusznik, który ma zatwierdzić finansowe roszczenia od Polski, chciał wiedzieć o możliwych konsekewncjach tych ustaleń finansowych.

  Pytanie: Czy to takie ważne?
  Odpowiedz: Jeżeli się zna naszą najnowszą historię, zwłaszcza takie wydarzenia jak Powstanie Warszawskie, Poznań 56, czy ruch Solidarność, to może lepiej dmuchać na zimne.

  Pytanie: Czy ostatnie wydarzenia będą miały wpływ na relacjach między Żydami i Polakami?
  Odpowiedz: Nie. To co Polacy myślą o Żydach a Żydzi o Polakach jest znane od lat i nic sie tutaj nie zmieni. Każdy wie swoje i tyle.

  Pytanie: A jak to jest z tym mówieniem o “polskich obozach”?
  Odpowiedz: To jest trochę tak jak ze słowami ch.. i k.. . Jak Polak chce wyrazić niechęć do faceta to przed jego nazwiskiem lub imieniem stawia słowo ch… Jeżeli jest to nielubiana kobieta, to stawia przd jej imieniem słowo k…. . Nikt rozsądny nie bierze tych słów na poważnie ale przekaz emocjonalny jest wyrazny.

  Pytanie: A co to ma wspólnego z ” polskimi obozami”?
  Odpowiedz: Każda wykształcona osoba dobrze wie kto jest odpowiedzialny za obozy. Jeżyli używa tego określenia w mediach to po to aby wyrazić swoją niechęć do Polaków.

  Pytanie: A jakie są możliwe konsekwencje tej medialnej nawalanki między Izraelem i Polską?
  Odpowiedz: Wszystko w rękach naszego sojusznika.

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 17:59
   Permalink

   @Mikolaj…”nasz sojusznik,ktory ma zatwierdzac roszczenia finansowe od Polski”…….WHAT ? Surrealizm bijacy najwieksze dziela Salvatore Dali……..
   H*j reka, q***a noga ja pie****e takiego sojusznika,niech zabiera swoj zlom i sp*****a do domu, bo jak sie teraz Polska z przyleglosciami poruszy to marne widoki maja tu na przezycie….poza tym w UE sa subwencje panstwa wspierajace przemysl zabronione a o to tu chodzi…sojusznik ! No,ze ja sie nie smieje…

   Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 18:08
   Permalink

   c.d.
   Widze,ze dla odparcia wroga trzeba zwolac do Polski miedzynarodowa konferencje odszkodowawcza za przemilczana do dzis”utylizacje” Indian i roszczenia Indian za ludobojstwo i calkowite zagarniecie mienia i Polska musi zatwierdzic te roszczenia Indian w stosunku do Jankesow…… Advocat diaboli !
   ****
   Ami’s go home !

   Odpowiedz
   • 13 lutego 2018 o 21:13
    Permalink

    Spoko, spoko.

    Pytanie: A co z odszkodowaniami dla społeczeństwa żydowskiego.
    Odpowiedz: Zanim odpowiem ci na to pytanie posłuchaj tego. Spór polsko żydowski jest jednym z przykładów wydarzeń historycznych, bardzo dobrze opisanych ale bez jednoznacznego wyjaśnienia akceptowanego przez wszystkich.

    Pytanie: Jakieś przykłady?
    Odpowiedz: Bardzo proszę.
    – Część polskiego społeczeństwa uważa, że Powstanie Warszawskie było potrzebne a część, że nie było potrzebne.
    – Cżęść uważa, że Powstanie należało przerwać kiedy okazało się, że nie jest do wygrania – inni, że przeciwnie, że należało się bić do końca.
    – Są Niemcy, ktorzy uważają, że nie było warto walczyć z Rosjanami do końca o Berlin bo sprawa była przegrana – innie, że było warto.
    – Ostatnio słyszałem, że część Rosjan, ku zgorszeniu pozosyałych, wyraziła opinię, że należało poddac Leningrad Niemcom.
    – Znam takich, którzy twierdzą, że wprowadzenie stanu wojennego w Polsce było uzasadnione, inni, że nie.
    Itd.

    Pytanie: A co to ma wspólnego z roszczeniami?
    Odpowiedz: Odpowiem ci w dwóch etapach. Najpierw spytaj mnie po której stronie jestem w obecnym sporze Żydowsko Polskim.

    Pytanie: Po której stronie jestś w sporze Żydowsko Polskim?
    Odpowiedz: Nie odpowiem ci na to pytanie.

    Pytanie: Dlaczego?
    Odpowiedz: Jeżęli okaże się, że jesteśmy po tej samej stronie to nic się nie zmieni między nami. Jeżeli okaże się, że jesteśmy po przeciwnej stronie barykady to popsujemy relacje miedzy nami. I po co nam to?

    Pytanie: A żydowskie roszczenia?
    Odpowiedz: Jeżeli zostaną wprowadzone to wszyscy obywatele będą płacić. Tyle, że Izrael i nasz najważniejszy sojusznik zapomnieli, że wielu polskich obywateli jest żydowskiego pochodzenia. Ich dzieci i wnuki też będą polskimi obywatelami i Żydami.

    Pytanie: Czyli?
    Odpowiedz: Ktoś musi głosno powiedzieć, że pieniądze to nie wszystko.Wszyscy muszą uważąć aby nie zaczynać nowego dlugofalowego konfliktu etnicznego na tym obszarze Europy. Po co nam to? Przykłady Ukrainy i Syrii pokazują, że sporach etnicznych “skórka nie jest warta wyprawki”.

    Odpowiedz
 • 14 lutego 2018 o 17:43
  Permalink

  @Lech. “14 lutego 2018 at 14:40” Czyli uważa pan że termin – “ów rów”
  to czas definitywnie przeszły?
  Ja myślę że, co nie daj p.Boże, gdyby co… tym razem “rów postawi”
  Armia Rosyjska..że co,niemożliwe? Że my po jednej krwi? 🙂
  Rosjanie jasno dali do zrozumienia że wojowania na terytorium FR
  już NIGDY nie będzie, “nie powtórzy się już czas pożarów i wojen…(fragment tekstu piosenki z “tamtych niesłusznych lat’).
  na ziemi rosyjskiej i DLATEGO (niewykluczone) ponownie grozi
  na “rów marjański”… z deszczu uciekliśmy pod rynnę! 🙂

  @Mikołaj. “Pytanie: A żydowskie roszczenia?
  Odpowiedz: Jeżeli zostaną wprowadzone to wszyscy obywatele będą płacić. Tyle, że Izrael i nasz najważniejszy sojusznik zapomnieli, że wielu polskich obywateli jest żydowskiego pochodzenia. Ich dzieci i wnuki też będą polskimi obywatelami i Żydami.”
  Chłe,chłe,chłe…trąci infantylnością. Zna pan zapewne powiedzenie
  “co wolno wojewodzie (szlachta jerozolimska) to nie tobie smrodzie (rdzenni tubylcy)”. Zwłaszcza po zainkasowaniu …65 mld $. To podobnież “jakieś już moniaki”…. jak p. wie apetyt rośnie w miarę jedzenia – dlatego z gangsterami nie ma (satysfakcjonujących nas) układów…
  Dopowie pan (sobie) resztę.
  Amen.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2018 o 07:08
  Permalink

  @krzyk 58. Nie krzyku drogi! Uważam, że ów rów jest teraz bardziej realny niż wcześniej, przy czym tym razem, w odróżnieniu od tego co Ty myślisz, położą go obie strony, nie tylko Rosja. Zrobią to szybko sprawnie i metodyczne na głębokość, jak słusznie sądzisz, rowu Mariańskiego. Nie do przebycia i bez warunków w nim do przeżycia. Uczynią tylko po to aby zabezpieczyć sobie tyły do działań na wschodzie. Oba państwa koreańskie w nieodległej przyszłości połączą się. W mgnieniu oka powstanie nowa jakość. Atomowy gigant o nowoczesnej infrastrukturze. Z ich straceńczą wręcz pracowitością, innowacyjnością, lojalną wiernością, także specyficznym poczuciem społecznej więzi, powstaną Chiny bis, na dodatek sprzymierzone z Chinami przeciw wujowi Samowi, którego mają już dosyć. Pacyfik przestanie być morzem wewnętrznym USA. USA mają się czego bać. Japonia w tej rozgrywce nie będzie się liczyć, sama będąc w niebezpieczeństwie. Dalekowschodni mają długą pamięć i nie zapomną jej mandżurskich bestialstw. Europa w tym rozdaniu będzie chciała przetrwać i zaistnieć. Wbrew twierdzeniom Krakauera o końcu EU, ma ona potężny potencjał. Militarny dobuduje sobie w jednej chwili w czym pomogą rzesze imigrantów! Tylko obecna Polska jest jej kulą u nogi. Z naszą mentalnością, wiecznym dziecinno-piaskownicowym “rozwalactwem” nic się nie da konstruktywnego zrobić. Do tego ten nas szybki marsz wsteczny, poprzez faszyzm do średniowiecza, zagraża wszystkim. Nikt nas żałować nie będzie, ani po nas płakać. Po prostu wygodny do przejścia most trzeba wysadzić. I to byłoby na tyle w tym temacie, jak mawiał profesor mniemanologii stosownej.
  A “wszytkich” pozdrawiam opamiętania życząc!, że Kochanowskim pojadę. .

  Odpowiedz
  • 17 lutego 2018 o 18:39
   Permalink

   @Lech…z pewnoscia chodzi nie o “mandzurskie bestialstwa” Japoni podczas wojny / wojen z Chinami i z Korea lecz przypuszczam o “bestialstwa samurajskie” / bezwzgledne / typu “hara kiri” a nawet i gorsze jak np.w szklanym kloszu przyssany do jamy brzusznej ofiary tortur glodny szczur,ktory wyjadal wnetrznosci zyjecego jeszcze czlowieka….i inne…

   Odpowiedz
 • 17 lutego 2018 o 16:17
  Permalink

  Pytania do tych, którzy jeszcze tu zaglądają. Po ostatniej konferencji w Monachium i występie tam naszego premira, czy scenariusz podobny do powyżej zredagowanego Wam się nie uprawdopodabnia?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2018 o 16:17
  Permalink

  Pytanie do tych, którzy jeszcze tu zaglądają. Po ostatniej konferencji w Monachium i występie tam naszego premira, czy scenariusz podobny do powyżej zredagowanego Wam się nie uprawdopodabnia?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2018 o 19:25
  Permalink

  @Lech. Pozwoli pan że powyrywam poszczególne zdania z kontekstu. Niektóre spostrzeżenia to prawdziwe rodzynki,
  kwintesencja eurolewackiej myśli ‘politycznej. Czytałem już wczoraj
  i zadumałem się mocno…nad kondycyją, tych co to (powinni) z racji
  przynależności radzić sobie, i zadumałem się na długo, BO aż (prawie) do tych pór.
  Do rzeczy!
  “Oba państwa koreańskie w nieodległej przyszłości połączą się. ”
  Nie wykluczam takiej opcji – “jeno” jeśli przytrafi się symbioza to odbędzie się pod nadzorem /kuratelą i na warunkach Made in USA.

  “Militarny dobuduje sobie w jednej chwili w czym pomogą rzesze imigrantów! ”

  Wiem ,wiem na to liczą komuchy i inne (euro)lewaki. Czy i pan,
  panie Lechu ciążysz w tym (straceńczym) kierunku?
  Oni także Wam zrobią ‘kęsim,kęsim”, a wasze feminazistki
  odpowiednio dopieszczone rodzić będą ‘nowych europejczyków”
  – jak szalone, oczywiście od urodzenia mocno religijnych. 🙂

  “Z naszą mentalnością, wiecznym dziecinno-piaskownicowym “rozwalactwem” nic się nie da konstruktywnego zrobić.”

  Dziękuję ci panie Boże że dane mi jest być Polakiem…. 🙂
  Jestem szczęśliwy że nie jestem “jakimś” np. Niemcem czy Żydem…..

  “Do tego ten nas szybki marsz wsteczny, poprzez faszyzm do średniowiecza, zagraża wszystkim. ”

  Paaaanie, KOŃCZ PAN. Faszyzm ,średniowiecze. Czy pan ma jakieś
  pojecie nt. wspomnianych znaczeń terminów? Wykluczam wyuczone
  na zaocznych/wieczorowych kursach ‘Uniwersytetu” 🙂 🙂 WUMiL
  dla młodszych wiekiem wyjaśniam znaczenie owego tajemniczego
  skrótowca, otóż ni mniej ni więcej był to “Wieczorowy Uniwersytet
  Marksizmu i Leninizmu”. A swoją drogą – łapa do góry = kto
  z Sz. kom. rozszyfrował bezbłędnie.

  “A “wszytkich” pozdrawiam opamiętania życząc!

  Niestety, nie ma pan racji/nie ma tak dobrze. “Ktoś” rozpoczął rąbanie drew – więc koleją rzeczy jest że wióry lecą, na prawo i lewo…. …………….
  W takim razie pozwolę sobie na pełną zgodę z myślą wyrażoną w przedostatnim zdaniu – tak ująłby również pański post ów profesor JTS, ‘zabużniak’
  zresztą.
  Amen.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.