Jerozolima locuta, causa finita… (cz.1)

Jerozolima locuta causa finita – psucie wizerunku Polski i Polaków

Jerozolima locuta, causa finita! Celowe psucie wizerunku Polski i Polaków jest preludium do resetu w Europie Środkowej. Nie ma przypadków w grze strategicznej, poza tymi wyjątkowo przypadkowymi, które zdarzają się zupełnie przypadkowo (czyli prawie nigdy). W zasadzie, to o wiele bardziej prawdopodobne w globalnej polityce jest tsunami lub meteoryt, niż to że w krótkim czasie następuje po sobie ciąg czynności doskonale destrukcyjnie uderzających w “problematyczne” państwo. Państwo, wobec którego jedni tzw. sojusznicy mają zobowiązania, a innym najdelikatniej mówiąc się uprzykrzało. Jeżeli wszystkim pasuje spowodowanie, że jedno państwo w układance straci, to warto o to toczyć grę, chociażby z tego powodu, żeby wszystkie inne państwa zrozumiały co może je spotkać, jeżeli wyjdą z szeregu.

Teatr i libretto konfliktu

Proszę pamiętać, że jesteśmy widzami w teatrze, sceną jest to, co widzimy na ekranach naszych telewizorów, a potem jak się z teatru wychodzi, to ulica wszystko weryfikuje. Narracja, którą się nam wtłacza do masowej percepcji służy wywołaniu poczucia pewnej nieuchronności, która musi oznaczać coś na pewno nam się nie spodoba. Oto jednak werble już grają… libretto… dyrygent bezlitośnie uruchamia kolejne sekcje orkiestry…

Geopolityka a globalny przepływ informacji

W geopolityce nie ma żartów. Kilka lat temu nikt nawet nie wyobrażał sobie, że na Ukrainie może dojść do tak okrutnej i bezwzględnej wojny domowej. Sama jej idea, po tym wszystkim czego doświadczyła tamta ziemia wydawała się po prostu czymś niemożliwym. Budowano tam piękne stadiony, kraj eksportował gigantyczne ilości stali i innych produktów przemysłowych, perspektywy wydawały się jednoznaczne – linearny, może powolny, ale jednak postęp. Nikt nie spodziewał się wojny w Syrii, zwłaszcza domowej, w której liczne ugrupowania znajdą chętnych do finansowania dramatu, ale nikt z sąsiadów i licznych arabskich sponsorów nie jest chętny do pomocy. Upadek Libii również był zaskoczeniem, proszę pamiętać że poza kwestiami politycznymi, ci ludzie tam żyli na dość wysokim poziomie. Podobnie sytuacja Kataru, który się skonfliktował ze swoim otoczeniem, to coś nowego. Jednak to wszystko, to nie są przypadki. To wyniki konkretnych strategii i działań inicjowanych przez potężne i wpływowe siły, w tym państwa, jednak już nie tylko one są podmiotami w grze globalnej. Swoje robią także i korporacje, decydujące o przepływach kapitału, jak i uwaga – to niesłychanie ważne – także i korporacje decydujące o globalnym przepływie informacji. Zwłaszcza te ostatnie, nie są tylko firmami na rynku. Po prostu nie jest możliwe, żeby służby specjalne globalnego supermocarstwa, które posiada największe firmy internetowe na świecie – się nimi nie interesowało. Jeżeli ktoś myśli, że jest inaczej – niech ma litość…

Nic się nie dzieje samo – zawsze liczy się kasa

Właśnie oddziaływanie głównie tych ostatnich, obserwujemy od pewnego czasu wobec naszego kraju. Niby nic się nie dzieje, niby nie ma problemów, gospodarka kwitnie, rządzący świętują swoje kolejne sukcesy w rozdawaniu pieniędzy, które beztrosko pożyczają… a jednak. Dzieje się i to dzieje się bardzo, ale to naprawdę bardzo dużo spraw, decydujących o naszej sytuacji obecnej i przyszłości. Nie miejmy złudzeń, to nie przyroda, to nie czynniki metafizyczne, to konkretni ludzie decydują. Ludzie tak potężni, że zdmuchnięcie kraju, przepędzenie Narodu, to dla nich chleb powszedni. Uczyli się na błędach sponsorując reżimy w dawnej Persji, desantując się w Zatoce Świń, czy też wspierając faszyzujące dyktatury terroryzujące ludność krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Oni doskonale wiedzą co i jak się robi, a ich największym sukcesem była tzw. rewolucja styropianowa w naszym kraju.

Proszę zwrócić uwagę, że w tym szaleństwie gospodarka, – jeżeli nie weźmiemy pod uwagę wskaźników wyprzedzających ma się bardzo dobrze. Uderzono w nas wizerunkowo, poprzez rozpowszechnianie informacji, które powodują, postrzeganie naszego kraju zostało zdewastowane i ukierunkowane na odniesienia upokarzające, poniżające i stygmatyzujące. Jednak kasa się liczy, to mistrzostwo świata, żeby niszczyć kraj, zarazem traktując jego gospodarkę jak dojną krowę.

Aktywatory tematów zastępczych – “marsz” i “szmalcownicy” – ramy globalne retoryki wprowadzenie do storytellingu

Prawdopodobnym aktywatorem było rozdmuchanie informacji o marszu środowisk narodowych w Warszawie, potem było już tylko gorzej. Europa i Świat poznały, kim byli szmalcownicy, to wynik działań jednego z Parlamentarzystów z Parlamentu Europejskiego. Nie mają znaczenia jego intencje i to, jak odniósł się do szanowanej pani Europoseł. Liczy się to, jaki skutek i jakie konsekwencje spowodowały jego działania, to za nie rozlicza się i ocenia polityka. 

Niestety możemy w tym, zakresie mówiąc o czymś więcej, niż porażce. To był istotny aktywator, albowiem europejskie elity dowiedziały się, o tym co działo się na ziemiach polskich w czasie ostatniej wojny. Izraelczycy i inni Żydzi z niedowierzaniem odnosi się do faktu, że w trakcie ostatniej wojny zginęło też około 3 mln obywateli polskich narodowości polskiej. Nie ma znaczenia, że szmalcownictwo to były przypadki marginalne i przeważnie karane przez państwo podziemne śmiercią, to już nikogo nie interesuje. Liczy się kontekst. Widzieliśmy więc wielki marsz „neonazistów” w Warszawie, potem dowiedzieliśmy się, że Polacy byli szmalcownikami (szczegóły nie mają znaczenia), do tego zobaczyliśmy jak „naziści” wieszają podobizny ludzi na szubienicach, a do tego wszystkiego grupa ludzi w lesie sobie na wesoło i towarzysko heiluje w niemieckich mundurach z II Wojny Światowej. Zbitka informacyjna jest szokująca. Zdewastowała nasz wizerunek, a my nie zajmujemy się tym czy przyjąć Euro, czy nie? Tylko tematyką Holokaustu… Nikt nie mówi, że ona nie jest ważna. Chodzi o to, że naprawdę mamy inne wyzwania i problemy…

Jeżeli się chce odebrać Narodowi rozum, to powoduje się, żeby żył własną historią

Jeżeli się chce odebrać Narodowi rozum, to powoduje się, żeby żył własną historią. Patrząc wstecz i przenosząc emocje z przeszłości na współczesność, nie myśli się o przyszłości. Przeszłość nie musi być zamknięta, po prostu wygasła, ale dzisiaj wywołuje emocje. Czy mamy z tego jakiekolwiek korzyści? Przybywa nam chleba? Tylko problemy i zaciemnione umysły. Proszę zwrócić uwagę, że równolegle mamy wrzucony do sfery publicznej subsydiarny temat zastępczy, w którym wyzwala się w ludziach emocje na rzecz grupy ryzykantów, którzy narażają swoje życie dla oglądania mgły i zamieci na poziomie 7000 m… Żeby oddać sprawiedliwość, to za poprzedniej władzy było podobnie – majtki celebrytek lub nasz ulubiony rekin grenlandzki! To był fenomen! Przez kilka dni nie schodził z wypełniania programów informacyjnych!

Storytelling indukuje negatywne informacje

Po stworzeniu tak rozbudowanego storytellingu, jest już łatwo. Percepcja globalnej opinii publicznej jest sformatowana i najważniejsze – oczekuje na kolejne negatywne informacje w temacie, które potwierdzą budowane figury percepcyjne i powiązania pomiędzy różnymi klasami odniesień.  To jest mechanizm miażdżący! Ludność kraju atakowane jest równolegle zapętlona percepcyjnie, koncentruje się na przeszłości, odnosząc się do niej i samodzielnie dostarczając argumentów swoim przeciwnikom, które skutkują degradacją relacji współczesnych! Oto soft power najwyższego poziomu.

Globalna opinia publiczna otrzymała informację, że były „polskie obozy” i to, bez względu na to, jak Polacy chcieliby definiować swoją historię. Powiedział to, nie byle kto, bo ważny polityk izraelski (w randze byłego Ministra Finansów), nie ma znaczenia, że najdelikatniej mówiąc o „innej” reputacji, niż intelektualna, jednak państwo Izrael ma monopol na „promocję” kwestii historycznych w swoim kontekście. Jerozolima locuta, causa finita

***

Jutro zapraszamy na część 2-gą.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: cz1. [tutaj]. cz2 [tutaj].

40 thoughts on “Jerozolima locuta, causa finita… (cz.1)

 • 12 lutego 2018 o 05:22
  Permalink

  W przypadku Polski przygotowanie społeczeństwa na NOWĄ POLITYKĘ historyczną trwa już prawie 30 lat.

  Utworzono nawet specjalną historyczną instytucję państwową z pionem prokuratury, po drodze były lustracje na tysiącach obywateli.

  Do tego dochodzą HISTORYCY, którzy są we władzach kraju.

  To efekt łatwości dostania się i studiowania tego kierunku przed laty.

  Teraz też.

  Zatem setki tysięcy nieudaczników, łaknących władzy i przywilejów – ma się dobrze.

  Poobsadzali istotne stanowiska, które mają na celu umacniać ICH WERSJĘ HISTORII oraz ich w niej BOHATERSKIEGO udziału.

  To jest samonapędzająca się spirala kłamstwa, której końca nie widać.

  Po prostu trwa i nasila się walka z komunizmem, o którym już mało kto pamięta.

  Wszelkie czyny sprzed lat urastają do rangi gigantycznego bohaterstwa.

  Obecni HEROSI przedzierając się przed laty wśród setek spalonych przez siebie sowieckich czołgów i ślizgając się po kałużach krwi – dumnie dźwigali sztandary niepodległości.

  Pod nogami chrzęścił im pokruszony styropian.

  A teraz mamy to, co usiłowaliśmy PRZEMILCZEĆ, sprzed jeszcze wcześniejszych lat.

  Nasze nie najżyczliwsze nam otoczenie – tylko na to czekało.

  Na tak ogłupiane społeczeństwo mogą spaść jeszcze gorsze sprawy i tematy.

  Autor wychwycił tylko kluczowe punkty zapalne, które skwapliwie wykorzystano.

  No i jesteśmy w “czarnej dziurze” głupoty i zakłamania, do której sami się zapędziliśmy i wszystko wskazuje, że jest nam w niej DOBRZE!

  Zaczynamy się z tym oswajać.

  I nikt tego nie jest w stanie odkręcić, bo całe 30 lat kłamliwej narracji wychowało już pokolenie, nie znające innej prawdy – niż ta STYROPIANOWA.

  Brniemy w opary absurdu, a mgły Nadwiślańskiego Macondo – tężeją.

  Jakiś RESET?

  Niemożliwe, musielibyśmy zmienić kod kulturowo-religijny, na co nie ma sił i środków – bo są INNE SZATANY dbające o jego trwanie.

  Wnioski: smutne.

  Ale czekamy na część drugą felietonu Autora, może ukaże jakieś światełko w tunelu.

  Byle nie okazało się, że to pędzący po tym samym torze PENDOLINO …

  Odpowiedz
  • 12 lutego 2018 o 09:10
   Permalink

   Dobrze to pan napisał. Istotą problemu jest to że nas wydymali a teraz chcą wydoić i jeszczemamy za to przepraszac

   Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 05:36
  Permalink

  Bardzo mi brakowało waszych tekstów. Mam nadzieję że przezwyciężycie kłopoty i będziecie dalej działać.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 06:12
  Permalink

  Nasz wizerunek został skopany, wyniszczony i już go nie ma. To zasługa tych idiotów.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 07:49
  Permalink

  A miało być tak dobrze, a wyszło tak jak zawsze”Polacy nic się nie stało”.Nadmuchano balon ksenofobii i mocarstwowości a później winien wiatr,mróz a nie wzięto pod uwagę że inni mają swoje interesy! Dobrze że San Escobar nie wystartował!

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 09:49
  Permalink

  Dlaczego Niemcy pieczołowicie pielęgnują pomniki Armii Czerwonej, Izraelczycy budują nowe a w Polsce się je burzy? Oto jest pytanie.

  Odpowiedz
  • 12 lutego 2018 o 10:36
   Permalink

   Niemcy z musu bo przegrali, Izrael bo ma milion emigrantów z byłego ZSRR a członkowie rodzin tych imigrantów często byli aktywną częścią komunistycznego systemu w Rosji.

   Odpowiedz
   • 12 lutego 2018 o 13:02
    Permalink

    “Niemcy z musu bo przegrali, Izrael bo ma milion emigrantów z byłego ZSRR”

    Czyli Polacy nie muszą bo wygrali i zatknęli polską flagę na Reichstagu na Dzień Flagi?

    I nie mają milionów krewnych żołnierzy tego wojska co flagę zatykali?

    Co do ” komunistycznego systemu” to gdzie się podziały 3 miliony członków PZPR i kilkanascie milionów ich krewnych?

    Cuda, cuda ogłaszają.

    Odpowiedz
   • 12 lutego 2018 o 16:57
    Permalink

    @bob. Trafiłeś w sedno rzeczy, GRATULUJĘ! Podobną w w treści
    myśl zawarłem w kom. z godz. 11:31. Nooo, niestety…………..
    “nie pojszło”………… po raz wtóry!!!!!!

    Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 10:33
  Permalink

  Akurat w przypadku Ukrainy to od czasu niemieckiego i francuskiego weta w sprawie akcesji do NATO i wojny w Gruzji wiele osób uważało, że rozochocony biernością Zachodu Putin obierze Ukrainę za kolejny cel agresji. Fakt, że znając swoją słabość planował zwasalizować Ukrainę pokojowo, kupując po prostu ukraińską władzę. Jednak bunt Ukraińców tak go wkurzył, że w emocjach podjął decyzję o agresji militarnej. Uzyskał Krym i chaos na wschodniej Ukrainie ale jednak ugrzązł w tym bagnie bo Ukraina paraliżuje np. działania wobec Łukaszenki, państw bałtyckich i Polski. A wystarczyło poczekać te kilka lat i Ukraińcy sami wybraliby ponownie ludzi Putina na swoich liderów. Jeżeli chodzi o Bliski Wschód to arabska wiosna jest wynikiem światowego kryzysu finansowego 2008 i głębokim spadkiem cen ropy w 2009. Mimo odbicia w następnych latach ten głęboki spadek w 2009 podciął podstawy systemów istniejących w państwach arabskich. W rezultacie rozpoczęła się seria buntów ludności. Jeżeli zaś chodzi o kwestię Holocaustu to najciekawsze, że po naszej stronie stanęli Niemcy w tym Angela Merkel i Sigmar Gabriel. Zresztą po niedawnym zaostrzeniu sytuacji na Bliskim Wschodzie, możliwej wojnie irańsko-izraelskiej na terytorium Syrii nasz spór z Izraelem zejdzie na “ostatnie strony gazet“. Zresztą i tak nie ma jak uderzyć w Polskę bo nasza gospodarka jest ściśle związana z gospodarką Niemiec. A Niemcy ostatnie czego chcieliby to utraty solidnej i taniej siły roboczej plus sporego rynku zbytu w Polsce. Jedyne co mogą nam zrobić Żydzi i Amerykanie to wstrzymać sprzedaż broni. Ale wtedy pewnie ucieszą się koncerny zbrojeniowe Francji, Włoch i Niemiec. Tak naprawdę jesteśmy w ciekawym okresie dziejów gdy zarówno Wschód jak i Zachód jest zbyt słaby na jakąkolwiek akcję przeciw Polsce. Takiej sytuacji nie było chyba od trzystu lat. Gdyby tylko ktoś mądry w Polsce potrafił to wykorzystać to mielibyśmy niezłe perspektywy na XXI wiek.

  Odpowiedz
  • 12 lutego 2018 o 13:17
   Permalink

   “bunt Ukraińców tak go wkurzył, że w emocjach podjął decyzję o agresji militarnej”

   Bunt “Ukrainców” przeciw demokratycznej władzy wybranej przez większość Ukraińców?

   3 milionowa Republika Krymska zajęta bez jednego wystrzału i z połową wojska ukraińskiego przechodzącą na stronę Rosji?

   Co do Donbasu, to kto jest agresorem? Ochotnicze bataliony z Haliczyny ostrzeliwujące z artylerii miasto Donieck, czy ci z Doniecka co ostrzeliwują przedpola miasta?

   Czemu te nowe władze no robią dochodzenia w sprawie spalenia żywcem (w Odessie 2 maja 2014) od 50 do 100 “separatystów” (czyli zwolenników wybranego przez nich rządu)?

   Odpowiedz
  • 12 lutego 2018 o 15:17
   Permalink

   A na razie Bob przywitaj Michaiła “wyzwoliciela Gruzji i Ukrainy!

   Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 11:31
  Permalink

  Pod płaszczykiem zrzucenia winy na Polaków – zamierzają
  nas najzwyczajniej w świecie OBRABOWAĆ, jako to mają we zwyczaju.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 14:23
  Permalink

  @bob. DOKŁADNIE! 🙂 Wspominałem w kom. z godz.11:31……..
  No, cóż “przejszło” jedno zdanie..

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 15:03
  Permalink

  Mam pytanie do Autora, mianowicie czy postawiona w tekście teza “Jeżeli się chce odebrać Narodowi rozum, to powoduje się, żeby żył własną historią” dotyczy również żydów i wyznawanej przez nich religii holocaustu?

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 15:32
  Permalink

  Dobrze ujeta anatomia i fizjologia tych fenomenow sluzacych zdruzgotaniu wlasnej wartosci Polakow….po co zalezy komus na tym …?
  Czy jak slusznie tu na forum OP wielokrotnie podnoszono w celu uczynienia sobie z Polski i Polakow kozla ofiarnego,ktorego bedzie mozna wydoic i przejac jego obszary i majatek narodowy,co najdokladniej widac w kwestiach tzw.egzekucyjnych tytulow bankowych i rzekomo ich konformitosci z obowiazujacym prawem oraz juz przejetym sektorem indusrialno-wytworczym i edukacyjnym….

  Okropne,ze chce sie przy tym innych tak ponizyc i zbulwesowac cala opinie publiczna….

  Mysle,ze jest to “zaplata” tym,co “poodwracali kota ogonem” i przeinnaczyli historie…..,publiczne oswiadczenie bylego ministra spraw zagranicznych Polski stwierdzajace,ze rzekomo Ukraincy wyzwoli niemiecki oboz zaglady w Auschwitz wywolalo nawet w Niemczech pewien rodzaj politowania czy rozweselenia i natychmiastowej uwadze,ze to z pewniscia blad w tlumaczeniu z j.polskiego na j.niemiecki….czy osoby piastujace tak wysokie urzedy panstwowe nie maja doradcow takze od wizerunku i nie sa ostrzegani,ze moga sie sami i to na forum miedzynarodowym osmieszyc i pozbawic wiarygodnosci…?

  Mimo takiego bardzo ale to bardzo nieprzyjemnego obrotu spraw,jak ujeto to w felietonie od okresu 2WS istnieje mocna narracja dajaca calkowita wine za ludobojstwo i powojenne “wedrowki ludow” / wydalenie Niemcow z Czech i Moraw,z Lotaryngii i Alzacji we Francji,z Prus Wschodnich i ze Slaska i innych grup narodowych../ Niemcom,musze stwierdzic i mimo obecnie zaistnialej sprzecznosci ze wielka w tym zasluga glownie Amerykanow oraz pozostalych koalicjantow jak Francja,Anglia i Rosja,ktorzy zmusili pokonane Niemcy do zaakceptowania swojej winny i tu nikt i nigdy nie podnosil takich wynaturzen o winie Polski lecz odwrotnie….Polska nie jest panstwem wielkim i nie ma charakteru mocarstwa totez nikt tu sie nie przejmuje tymi zagadkowymi kampaniami Izraela i wujka przeciw Polsce,to jest mniejwiecej obojetne zwlaszcza,ze wszystim bylo od 70-ciu lat wiadomo,ze Polska byla ofiara 2WS i ze jest biedna a nawet w oczach “zachodu” zacofana w wyniku 2WS….a powstanie w Polsce niemieckich obozow zaglady bylo spowodowane ty,ze na jej i osciennych terenach zylo bardzo duzo Zydow,ktorzy byli przedmiotem zaglady niemieckich nazistow,takze podkresla sie badzo tania i bardzo solidna i wydajna sile robocza Polakow i Ukraincow,ktoych wole bardzo latwo bylo zlamac a co bylo niezbedne do zmuszenia ich do robot przymusowych na rzecz gospodarki wojennej i do produkcji arsenalu wojennego ..Polska z bardzo urodzajnymi ziemiami wokol Auschwitz byla idealnym muejscem lezacym w srodku Europy i do tego ze swietnymi polaczeniami kolejowymi we wszystie kierunki europejskie,co odgrywalo znskomita wrecz role…w Auschwitz i jego okolicach powstal olbrzymi kompleks przemyslowy,w ktorym zasiedlily sie wszystkie wielkie firmy niemieckie od “Simens’a” przez “AG Farben”/Zykon “B”/..cos ok.300-tu,ktore wzbogacily sie i dopiero urosly w Auschwitz nie placac nikomu za prace i majac wiecznie nowy przyplyw nuewolniczych robotnikow…..to tu sie wie i milczy ale nie przyklaskuje Izraelowi……powstal zgola inny problem: Izrael i jego polityka spotyka sie z coraz to wieksza dezabrobata i rzad niemiecki zajmuje sie “uciszaniem” tej nowej nienawisci do Izraela z publicznym paleniem flag….wszystkie emocjonalne i polityczne nienawisci sa bardzo niebezpieczne i wzniecaja dawne konflikty,co w obliczu masywnego przeludnienia i walki o srodki zywnosci i surowce zaczyna byc wysoko niebezpieczne.. mam wrazenie,ze wujek.zza wielkiej wody wlasnie dziala na tej fali i na nowo powstajacej niecheci i nienawisci do Izraela i Zydow pragnie demonstracyjnie odwrocic uwage i skierowac ja na rzekomo winna za to Polske…..bardzo to niechlubne, bardzo a sama idea takich dzialan bierze zrodlo z braku psychoanalitycznej terapii ofiar,ktore obarczajac nowych “sprawcow i winowajciw” szukaja uspokojenia wlasnego stanu ducha,zwlaszcza,ze biblijna “Ziemia Obiecana” otoczona ze wszystkich stron wrogami obiecujacymi calkowite zniszczenie nie pozwala na odejscie od roli ofiary i pokrzywdzonego,totez obarczanie za ten stan rzeczy niby tych,ktorzy ich sklonili do opuszczenia Europy….dobry i doswiadczony psychoanalityk moglby wylozyc te teorie i nawet w obliczu zaistnialej sytuacji i przerzucania calkowitej winy za 2WS na Polske uwazam za konieczna publiczna narracje psychoanalitycznej natury o tym co wlasnie ma miejsce…..

  ****
  Krotko takie uwagi:
  1. W niemieckim mundurze SS publicznie pare lat temu pokazywal sie angieski nastepca tronu nr.3, ksiaze Harry…..widocznie mlodym i niedoswiadczonym ludziom imponuje
  takie igranie z ogniem…w moich oczach musieli by wszyscy oni odbyc kurs informacyjno-resocjalizacyjny oraz musieli by byc przebadani czy aby nie cierpia na odurzenie konsumpcyjne gdyz z pewnoscia za swoje wystapienie podostawali gume do zucia,piwo a moze jak organizator byl hojny to i telefony komorkowe…. “zyje bo mam,mam to zyje…”
  2.
  Zachowanie czlonkow i sympatyzantow przegranej PO jest w kazdym calu i wszedzie karygodne….bezczelnosc i zadufanie w sobie,stworzone przez dlugoletnie apanaze i finansowanie przez wrogie fundacje i agentury obcych rzadow sprawilo,ze PO nie zyje w realnosci…jak poslowie europejscy i obywatele panstw UE sa zgorszeni tym,ze wyslani przez Polske za pieniadze polskiego podatnika europoslowie z ramienia PO skladaja sami wnioski o sankcje przeciw Polsce i glisuja sami za sankcjami,choc winni w takich wypadkach wtrzynac sie od glosu…to mowia obywatele innych panstw UE i obserwatorzy / dziennikarze przy UE w tym takze niemieccy….pani europosel Roza Thun dala taka plame…radzono jej,ze zamiast rzadzic Polska rekami UE i Timnersona powinna wygrac nastepne wybory w Polsce…. ta facetka sprowokowala Czarneckiego do n-tej potegi….dyplomatycznie bylo by uzycie slow bardziej ogolnych ….nota bene ta pani posel Roza to zawsze jest tak sfatygowana,niewyspana,z odrostami odcinajacymi sie ostro w jej fryzurze, wrecz niechlujna,ze ja przylaczam sie zaraz do jej krykykow z innych panstw UE,mam wrazenie,ze jej przeaktywnosc na wszystkich frontach ( przeciw Polsce) nie
  pozwala jej na zdobycie kompetencji w jakiejkolwiek dziedzinie…wloza jej w usta jej zleceniodawcy durne teksty to ona je zaraz wyglasza,trzepie jezorem jak papuga do tego nue tylko,ze wyglada zawsze bardzo niechlujnie,mowi nichlujnym jezykiem poldkim a po niemuecku to gorzej niz zle a ponoc ma ukoczona na jagellonce filologie angielska i musiala by znac bardzo dobrze j.niemiecki ….czasami to sie czlowiek za innych rodakow nawet wstydzi siedzac przed wlasnym TV..,no ja sie nie dziwie,ze Czarneckiego ponioslo….taka przekupka z targu mielaca jak papuga jezorem…pani hrabina od 7-mej bolesci…..

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 16:47
  Permalink

  locuta, causa finita… …Jest jeszcze ( w rezerwie) POLSKA NARODOWA…KATOLICKA i PRAWOWIERNA,
  nie mylić z p.Polakami – Gądeckimi,. Życińskimi, Kwaśniewskimi,
  Cimoszewiczami etc…..załganą xxxxkomunistyczną lewicą.
  Na pohybel tym lewicowym sq…om! :)…………………………… Damy i Gospoda…
  W rezerwie pozostaje przeszkolenie w ‘Al Fatah” czy “Hesbollahu”,
  niestety, infiltrowany przez syjonistyczne zakały……………………….
  POZDRO… 🙂

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 17:15
  Permalink

  … Po siłowej konfrontacji „Solidarność” mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty związek zawodowy, bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. 🙂
  Czyli jako qr..wska, lewacka, xxxxkomunistyczna – “solidarnosć”. 🙂
  https://marucha.wordpress.com/2018/02/12/szyfrogram-ambasadora-nrd-w-warszawie-wlasnie-mialem-osobliwa-rozmowe-z-szefem-ekspertow-solidarnosci-geremkiem/

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 17:53
  Permalink

  Jaką my posiadamy suwerenność najlepiej świadczy los Michaiła S.Wujek Sam zgodził się na jego ekstradycję z Upadliny a gdzie ? Co za pytanie, do głównego sojusznika USA niech teraz ma kłopot z Gruzją! Tym bardziej że Prezes ma wolne pomieszczenie w willi podarku władz PRL!

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 17:54
  Permalink

  @krolowa bona. “,publiczne oswiadczenie bylego ministra spraw zagranicznych Polski stwierdzajace,ze rzekomo Ukraincy wyzwoli niemiecki oboz zaglady w Auschwitz NIE , to komunisty…
  “zrobili kibel”. Poszukaj u źródeł.
  @Bible Freak…….. “Czemu te nowe władze…” Czy Ty naprawdę – Durak ? A?

  Odpowiedz
  • 12 lutego 2018 o 21:08
   Permalink

   @krzyk58….Pan jest geniuszem i ma wszystko na podobienstwo tomografii komputerowej scannowane i przeanalizowane, mi brak wszelkich talentow do tego…ja uwazalam tego ministra od wyzwolania niemieckich obozow zaglady przez Ukraincow,ktorzy byli w wiekszosci albo robotnikami przymusowymi i wiezniami w /w obozow albo popodli doktrynie faszystowskiej jeszcze w czasach jak Lwow / Lemberg / nalezal do Austrii i kolaborowali ponad wyobrazalna miare z hitlerowskim rezimem ..a wiec ja uwazalam tego ministra nue tylko za ponadpospolitego ignoranta ale zwyczajnie za benificjanta obcych agentur i zdrajce polskiej racji stanu,podobnie jak ci polscy parlementarzysci europejscy z ramuenia PO, ktorzy obrazeni na wyborcow,ze ich nie wybrali pobieraja honoraria z wrogich polskiej racji stanu fundacji pieniazki i w otwartej przestrzeni publicznej wystepuja agresywnie
   przeciw Polsce jak min.pani posel Roza i to w taki sposob,ze ich postawa i aktywnosci budza z niepokojem zainteresowanie europoslow innych panstw oraz dziennikarzy tam akredytowanych….taki toto minister przede wszystkim osmiesza sie taki infantylnymi oswiadczeniami,podkresla wlasna niekompetencje i wszelaki brak dyplomacji,nie posadza go na zadnym wyzszym stanowisku “miedzynarodowym” za paplanie takich bzdur i wskazywaniu jaki to on jest przekupny i za pieniazki nawet sprzeda racje stanu wlasnej ojczyzny oraz wystawi do wiatru wlasna kompetencje i moralne i mentalne …ja sie tu komentatora @krzyk58 pytam, jak taki apetyt na pieniadze i propagowanie takich glupot i to w wielkim eterze miedzynarodowym tego “ministra spraw zagranicznych”(to satyra dyplomacji…) i obraze prawa dyplomatycznego w kazdym calu kasyfikuje owego jegomoscia jako “komunisty… “, bo w moich oczach jest on zwyklym,prymitywnym wyjadaczem i pazernym na kazdy pieniadz,niejako zjadl by spod siebie gdyby pare groszy za to dostal i byc moze mogl sie jak prawdziwy exhibicjonista przy tym ukazac nago i bez osrog na publicznej arenie…..,z pewnoscia choruje nie majac audytorium i rozstawia ze zlosci cala rodzine po katach,zwlaszcza,ze mocodawcy takim zdjetym z ambony nic juz nie placa ..to zwykly handlarz targowy drobnego sortu,drobny i pazerny na kazdy grosz kapitalista ,co to dusze diablu za 3 grosze sprzedal…. jakby prof.@krzyk58 moglby mi wylozyc wiazek przyczynowo-skutkowy pomiedzy tym jak dziala i sprzedaje sie ten “minister” i opinia,ze to klasyfikuje go jako komuniste ….jakos diszlam do zupelnie odwrotnych wnioskow…co nie znaczy,ze prof.@krzyk58 nie ma racji..z pewnoscia do mojego rozumowania wkradl sie blad….jaki ?

   Odpowiedz
   • 12 lutego 2018 o 21:39
    Permalink

    @krolowa bona. .. “.Pan jest geniuszem” ….eeeeeeeeeee, tam 🙂
    raczej – chłopkiem – roztopiem… 🙂 A P. Wielmożna Róża Hitler von Hande Hoh – plecie bzdury. Kiedyś (kiedy nie było Polski) takie Panie golono no zera.
    Wi pani :???)
    A?
    🙂

    Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 19:43
  Permalink

  Bible Freak ,witam w klubie namierzanego przez przedstawiciela “prawicowej psiarni”.!Popieram pańskie komentarze!A od tego PANA proszę nie oczekiwać oprócz cudzych linków samodzielności myślenia!Pozdro!

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 20:30
  Permalink

  Po czemu, zamilkł kom. @Wojciech i inni (niekoniecznie) ‘bracia w wierze”, a?
  🙂

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 21:13
  Permalink

  Ponieważ w “Wikipedii” , (choć staram się korzystać z niej jak najmniej) zauważyłam, że życiorysy niektórych osób zmieniają się,
  a komentatorzy powyżej napisali już wszystko, zatem dodam tylko puentę:

  Przychodzi pewien pan do urzędu i mówi, że chce zmienić nazwisko z Malinowski na Kowalski, przecież obydwa nazwiska są równoznaczne, no tak odpowiada pan ale co będzie jak spytają mnie o poprzednie. (Przepraszam wszystkich Malinowskich i Kowalskich, proszę nie traktować mego wpisu personalnie) .

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2018 o 22:09
  Permalink

  Krzyku – skończ z tą “kalkomanią”. W słusznym wieku Jesteś,
  a mielesz jęzorem a`la “trzy po trzy, a para piętnaście”. Popisz
  sobie z Rozą, a nie zaśmiecaj tego forum. Po prostu – trochę Cię za wiele, czyli pełno w każdym calu.
  “Sensem życia jest, by w bezsensie znaleźć sens
  W nicości znaleźć wszystko, a we wszystkim nic”

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 09:48
  Permalink

  krzyk58. Ciebie praktycznie nie czytam. Wnosisz tu chaos , zamieszanie i jaskiniową, sfanatyzowaną nienawiść do komunizmu, którego w Polsce nie było i nie ma. To wymysł Twojego chorego umysłu i propagandy rządzącej dziś hołoty. Znany politolog profesor Radosław Markiewicz pisał ostatnio:
  „Nauki społeczne nie mają łatwo – przedmiotem ich badania jest homo sapiens, a to kapryśna istota, ma bóle głowy, cechuje ją zazdrość, głupkowate bohaterstwo, wodolejstwo i niemal kompletny brak spójnej wiedzy i własnego zdania o sprawach publicznych.
  Dominująca w empirycznej politologii teza głosi, że nie więcej niż 10 proc. obywateli ujawnia coś, co można nazwać spójnym obrazem otaczającego świata publicznego. ”
  Daleko Tobie do tego spójnego obrazu otaczającego świata. Umiaru także.

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 11:03
   Permalink

   @Wojciech. Świetny cytat, gdybyś mógł podać jeszcze dokładne źródło? Przyda mi się do zajęć, a nie chcę młodzieży podawać czegoś bez źródła, aby nie było, że im kit wciskam.

   A pro po @krzyk58. Dyskutując z tym prawicowym “jaśnie panem” obnażyłem ostatecznie – tak myślę – to jak szanuje zwykły naród, kim jest na tym forum i jakie są jego prawackie cele. Czytelnicy mogli się przekonać o jego nienawiści do tzw. “chamów”.
   Ma rację Dariusz Kusior pisząc że:
   “Wszystkie istniejące w Polsce organizacje, partie, ruchy, polityczne, organizacje nazywające siebie narodowymi, które deklarują przywiązanie do instytucji Kościoła stają zatem świadomie na pozycjach antypolskich i antynarodowych.”
   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/

   Odpowiedz
   • 13 lutego 2018 o 13:36
    Permalink

    Miecław. Cytat Markowskiego z gw z dnia 10 lutego. Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 16:53
  Permalink

  @Wojciech. ВОООТ,вооот… kosmopolici (neo)trockistowscy… 🙂 popłuczyny
  IV Międzynarodówki… 🙂 долой господа – lewaki. 🙂
  P. Wojciechu. Takie źródła info. – jacy towarzyszy… 🙂

  Ps2. Czy p.Wojciech przypomina (sobie) obowiązujące niegdyś
  każdego Polaka powiedzenie “tylko świnie siedzą w kinie” ?….
  Więc trawestuję TO kultowe już powiedzenie na użytek
  bojkotowania
  kosmopolityczno-lewackich piśmideł w konkretnym przypadku “xxxxxxxxxx gazety
  dla mniej wartościowych tubylców:….”kiedyś’ taką rolę spełniał
  “Nowy Kurier Warszawski” – pan, człowiek ‘starej daty” – zapewne kuma – co, jaki przekaz mam na myśli…

  —————————————–

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/13/uchodzcy-nachodzcy/

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/12/zydzi-masowo-zdradzali-swoich-ziomkow/

  Ps. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D1%80,_%D0%92%D1%8F%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 🙂

  To ‘ten rosssjanin “, 🙂 co to, swego czasu pragnął przejąć Nasze “Azoty”…………………………

  Ps. Mam taką (cichą) nadzieję – ŻE ‘coś tam” dotrze do p.zwojów mózgowych……………. AMEN.
  NIE POZDRAWIAM!!

  Dedykacja muzyczna.. Жанна Бичевская – Мы русские

  https://www.youtube.com/watch?v=2y-aDneCwVA

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 18:18
   Permalink

   @krzyk58….”swinie w kinie” ? Nie znam… i wogole nie moge pokapowac aluzji …
   Ja swojego czasu slyszalam taki dowcip: ,ze woly robia,krowy w kawiarni siedza,osly sie ucza a swinie rzadza…czy to jest jeszcze aktualne,bo to stary dowcip….?

   Odpowiedz
   • 14 lutego 2018 o 08:12
    Permalink

    @krolowa bona. “”swinie w kinie” ? Nie znam…

    Hmmmmmmm!!
    Zawsze sądziłem że przynajmniej osoby z mojego pokolenia (+, – )
    MUSOWO
    znają kontekst owych słów – lub przynajmniej ‘cośtam” słyszały.
    Widocznie jak przystało na wiecznego malkontenta jestem jeszcze
    hurrrraoptymistą. Taki paradoks. 🙂

    Odpowiedz
 • 13 lutego 2018 o 17:09
  Permalink

  @Miecław. Pochlebiasz… sobie, można i tak…

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2018 o 18:38
   Permalink

   @krzyk58. Gdzieżbym śmiał, ja skromny człowiek sobie pochlebiać. Stwierdzam tylko dostrzeżone fakty. No i zapytam, czy ci nie wstyd, jako dawnemu żołnierzowi LWP (zawodowemu ..?)?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.