Jako społeczeństwo nie potrzebujemy masowej imigracji tylko więcej pieniędzy na życie!

graf. red.Jako społeczeństwo nie potrzebujemy masowej imigracji, ani innej kulturowo, ani kulturowo zbliżonej. Te procesy i tak przebiegają, niech przebiegają zgodnie ze swoją mechaniką, wynikającą z decyzji poszczególnych ludzi. Zamiast imigrantów potrzebujemy więcej pieniędzy dla Polaków, tak żeby było ludzi tutaj mieszkających stać na życie w tym kraju, który jest ich krajem! Jeżeli przeciętna pensja w naszym kraju wynosiłaby 5000 zł netto (uwaga nie średnia, tylko przeciętna) – to bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji demograficznej, ponieważ ludzi byłoby stać i na mieszkania i na dzieci.

Mówienie o tym, że jesteśmy w zapaści demograficznej i potrzebujemy imigrantów to tylko częściowa prawda, ponieważ nie potrzebujemy ryzyka związanego z ich obecnością. Nasze społeczeństwo dotknięte emigracją, zmieni się o tyle, że w kolejnym pokoleniu i w jakiejś części to już nie będzie nasze społeczeństwo. To elementarna kwestia rozumienia tożsamości i prawa do życia we własnej kulturze – nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek formami ksenofobii.

Gdyby Niemcy swoje 143 Euro kieszonkowego na azylanta, płacili wszystkim biednym ludziom w Unii Europejskiej, to prawie na pewno wszystkie problemy demograficzne rozwiązałyby się w ciągu kolejnych 10 lat. To kwestia świadomości i priorytetów, jednak to wymaga wcześniej myślenia i rozpoznawania zagrożenia, nawet w najtragiczniejszych obrazach dotyczących tzw. uchodźców.

Społeczeństwo jest przeciwne masowej, innej kulturowo imigracji, ponieważ ludzie boją się zmiany kodu kulturowego swojego otoczenia. Mają do tego pełne prawo, tj. rząd, jeżeli zdecyduje się na masowe przyjmowanie imigrantów, powinien to zrobić na zasadzie – tymczasowej, tylko w specjalnych przeznaczonych do tego ośrodkach, tak żeby izolować ewentualne zagrożenia, do momentu aż będzie pewność, że ryzyko jest minimalne najlepiej żadne. Jednak każdy rządzący powinien mieć świadomość, że przymus przyjęcia imigrantów spowoduje w Polsce i innych krajach Europy Środkowej – niechęć do Unii Europejskiej, ponieważ na żadne przyjmowanie uchodźców z innej kultury, którzy przybyli do Europy nielegalnie – nikt się w traktatach nie umawiał! To poważne nadużycie prawa i umowy społecznej w każdej formie, w jakiej zostanie przeprowadzone.

Jest oczywistym, że sytuacja nie jest prosta i wymaga względnie szybkiego działania. Dlatego nie ma innego wyjścia, jak zorganizować wielką akcję – dobrowolnego – powrotu imigrantów do ich domów, jeżeli nie mają prawa do azylu – w skali całej Unii Europejskiej. Dla tych, którzy z jakichkolwiek powodów pozostaną, trzeba przygotować obozy umożliwiające ich izolację od społeczeństw Unii, ze względu na ryzyko zagrożenia terrorystycznego i inne ryzyka związane z przemieszczaniem się takiej ilości ludzi. Ze względu na klimat, lepiej żeby to miało miejsce na południu Europy. Jednak najważniejszą rzeczą, którą ogłupiałe rządy większości krajów Unii muszą zrobić natychmiast – to zablokowanie granic, uniemożliwiające przenikanie imigrantów. W zamian za to – uwaga – kraje unijne powinny w krajach skąd pochodzą imigranci zwiększyć obsadę placówek dyplomatycznych i badać na miejscu – czy dana osoba zasługuje na status azylanta, czy potrzebuje pomocy? Jeżeli tak, to należy takim ludziom pomóc, ze ściągnięciem ich do Europy – włącznie. Byłoby to połączenie dwóch sygnałów, negatywnego w postaci zamknięcia granic i pozytywnego w postaci zwiększenia kwot dla imigrantów.

Właśnie takimi kategoriami można się do problemu odnieść, na własnych warunkach i w sposób zgodny z europejskim interesem i prawem. Istotnym elementem jest wymuszenie na krajach pośrednich – zablokowania granic pod groźbą ostrych sankcji gospodarczych i politycznych ze strony Unii Europejskiej. To proste, – jeżeli chcesz z Unią handlować, nie możesz przepuszczać do niej ludzi bez kontroli. Ten, kto się nie zastosuje – głównie Turcja, Egipt i Ukraina, ten będzie ponosił sankcje.

Rząd powinien reagować w sposób adekwatny do sytuacji, nie może pozostawić sprawy samej sobie. Jeżeli dalej będzie tak, jak jest w tej chwili, to grozi trwałymi konsekwencjami dla Europy.

11 myśli na temat “Jako społeczeństwo nie potrzebujemy masowej imigracji tylko więcej pieniędzy na życie!

 • 4 września 2015 o 08:08
  Permalink

  Dziękując za felieton dodam do myśli Autora by płacić mieszkańcom Europy kolejny pomysł by płacić naszym braciom i siostrom do nas zmierzającym w odwiedziny za pozostanie w swych krajach!

  Wiadomość:
  Kraje NATO w tym roku wydadzą na „obronę” – w tym niszczenie kolejnych domów przyszłych imigrantów – drobne 227 mld USD
  Страны-члены НАТО потратят в 2015 году на оборону свыше $227 млрд
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/113039

  Jakaś część tej kwoty to są nasze własne pieniądze! Jeżeli tak – to ja się domagam aby moje składki na NATO nie służyły temu by bombardowano domy naszych braci i sióstr od Libii po Afganistan ale na odbudowę ich domów i wypłacanie stałych zapomóg by tu NIE PRZYJEŻDŻALI!

  Wszyscy byliby zadowoleni!
  Ale chyba w tej całej zabawie wcale nie chodzi o to by było po staremu i aby ktoś był zadowolony?

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 08:27
  Permalink

  Z tą oczywistą oczywistością nie można się nie zgodzić, to prawda potrzebujemy więcej pieniędzy a nie imigrantów

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 09:32
  Permalink

  Dzień Dobry (choć chyba “dobry” coraz częściej staje się nadużyciem)
  Wczoraj przekazem podprogowym w postaci zdjęcia małego dziecka prano mózgi “plebsowi” UE. Takie zdjęcie POLSKIEGO dziecka można zobaczyć codziennie. Właściwie to nie takie. Gorsze.
  “Medialny ściek” tą część rzeczywistości Polski skrzętnie ukrywa. Problemy z maltretowaniem dzieci, śmiercią na drogach są medialne tylko na chwilę ale co tam trzeba pomagać i to tylko dlatego że ci którym niby musimy pomagać byli na tyle nieudolni że nie potrafili odzyskać dla siebie swojego Państwa. Tyle że w odróżnieniu od medialnych “lanserów” którzy pie..rzą o procedurach i potrzebach ja napiszę wam z pierwszej ręki: 97% procent (aktualna statystyka) tych ludzi nie ma nic wspólnego z ucieczką przed wojną i prześladowaniami. To są zwykli imigranci ekonomiczni tyle że w odróżnieniu od wewnątrz europejskich podróży za pracą tamci przychodzą do Europy bo… ZNISZCZYLI ALBO POZWOLILI ZNISZCZYĆ SWÓJ KRAJ. Przy czym w pojęcie “ekonomiczni” wlicza się żerowanie na wsparciu socjalnym (darmowe mieszkanie, stałe wsparcie finansowe) a także uprawianie jednego z najstarszy zawodów świata – zawodu złodzieja. I tu uwaga: Nie wierzcie medialnym samozwańcom że Polska nie jest dla nich atrakcyjna. Jest bardzo atrakcyjna tyle że najpierw zaryzykują tam gdzie dają więcej. Później dopiero przyjdą do Nas gdy tam źródło wyschnie. Tu nasze “chrześcijańskie wartości” które oderwały się od rzeczywistości dawno temu i oscylują w świecie Harrego Pottera powodują że litujemy i staramy się uwierzyć w deklaracje poprawy nawet u seryjnych morderców którzy mord wyssali z mlekiem matki. W zarządzaniu Państwem wnioskuję o pozbycie się emocji i zastosowanie praktycznej i rzeczowej oceny. W zasadzie w każdym kontekście związanym z nauką i inżynierią. Emocje to przydają się w łóżku. W pozostałych przypadkach wcale.
  Pozdrawiam i udanego dnia życzę.

  Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 07:52
   Permalink

   Niestety jak nigdy przedtem musze wywodowi komentatora @szary zaprzeczc i to w cakej rozciaglosci !!!

   Inny problem, wogole nie poruszany na OP i gdzie inndziej lub tylko rzadko jest, ze chorobliwie chciwy kapital new liberaly chce calkiwicie wymienic np. niemieckich praciwnikow na tych z nowych przybyszy / uchodzcow / za wielokrotnie nizsze wynagrodzenie, moze dojsc na tym punkcie do wojny

   Odpowiedz
  • 5 września 2015 o 08:19
   Permalink

   C.d.

   w Niemczech latami uchodzcy nie moga pracowac i wogole swobodnie sie poruszac z A do B…az po b.b.dlugich procesach sadowych ( ok.8 lat ), dadza im status azylanta lub nie …
   Mieszkaja w ‘Asylantenheimen” ( przytulki dla szukajacych azylu ), nie otrzymuja zadnych “socjal” na mueszksnie czy utrzymamanie, badzo male kieszonkowe na taplate toalety, szklanki wody, dijazdu do urzedzu, w Niemczech sie za wszystko placi np.w muzeum za podanie reki przewodnikowi trzeba zaplacic np. €1 lub wiecej w/g cennika, przedtem kupic lub “buchen”/” booking” usuge podania reki ….

   Sytuacje Kurdow znam, to byl moj projekt na uniwersytecie, cos komentator bardzo ale to badzo zle poinformowany, moze spozywa sridki odurzajace ??? Poslugujac sie dialetyka @szary musiala bym powiedziec, ze Polska sama pistarala sie o 3-krotne rozbiory, wywolala wlasnirecznie II WS i pragnela obozow koncentracyjnych ….
   chorzy na raka z pewniscia w oczach @szary nie umieli zadbac i siebie by raka czy innego schorzenia nie dopuscic do siebie….a to komentator@szary tatracil rozeznanie i na leb i szyje spadl w pare sekund do rynsztoka z pomyjami , badzo mi przyjkro swojego faworyta widziec w tym stanie….!!!!!!

   Odpowiedz
   • 7 września 2015 o 08:45
    Permalink

    Dzień Dobry.
    Konstruktywna krytyka przyjęta :-). Tyle że ja się w pomyjach z powinności nurzam a nie tylko o nich czytam i piszę. I to właśnie czyni różnicę w percepcji co nie oznacza że nie akceptuję Twojego punktu widzenia.
    Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 12:47
  Permalink

  PANIE MYKOŁA – STULIĆ TO MOŻE SIĘ PAN W “BÓLU” JAK POPEŁNI PAN JAKIŚ BŁĄD I GO SOBIE UŚWIADOMI. PROSZĘ ZACHOWAĆ POZIOM W DYSKUSJI Z INNYMI CZYTELNIKAMI. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 16:09
  Permalink

  ttps://marucha.wordpress.com/2015/09/04/3-letni-chlopczyk-utonal-bo-jego-ojciec-potrzebowal-nowych-zebow/#more-53219

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 17:12
  Permalink

  Tak, “co by” patologię zebrać do kupy…

  https://marucha.wordpress.com/2015/09/03/biedni-nieszczesliwi-imigranci/#more-53198

  Wszelki komentarz wydaje się być,
  zbyteczny, nie na miejscu.Cieszmy się
  z istnienia Polski w rozsądnych granicach,
  w zasadzie bez OBCYCH – do wspomnianej
  kategorii zaliczam również – ukraińców!
  Być może są to (już) “ostatki” POLSKIE.

  SZANOWNY PANIE PROSZĘ PAMIĘTAĆ O LICZNEJ UKRAIŃSKIEJ MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ W POLSCE, KTÓRA JEST JAK NAJBARDZIEJ TUTEJSZA, WRĘCZ NASZA I NIE MA MOWY O ŻADNEJ OBCOŚCI – ZNAMY WIELU Z TYCH WSPANIAŁYCH LUDZI I WIEMY JAK CIERPIĄ ICH SERCA NA MYŚL O TYM JAKIE DRAMATY DZIEJĄ SIĘ NA UKRAINIE. A JAK WIADOMO ROSJANIE I UKRAIŃCY TO JEDEN NARÓD, WIĘC NIE MOŻNA MÓWIĆ ŻE UKRAIŃCY SĄ NAM OBCY. PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ – TO NASI BRACIA I NASZE SIOSTRY SŁOWIANIE. NIE MOŻNA SIĘ DAĆ MANIPULOWAĆ WROGIEJ PROPAGANDZIE KTÓRA CHCE ZNISZCZYĆ JEDNOŚĆ SŁOWIAN. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 4 września 2015 o 18:02
   Permalink

   Słuszna uwaga. Przyznaję ‘poniosło’ za daleko, jednak
   podpierając się grupą narodowościową miałem na uwadze
   “patryjotów” ukraińskich hajolujących do czasu
   otrzymania z “wojenkomatu’biletów, ichnich, małych twórców
   DUŻEGO ZŁA którego punktem kulminacyjnym był tzw.’majdan”.
   Miałem na uwadze głównie tych, dla których My Polacy
   i Rosjanie wg. ich zapewnień, “nigdy nie będziemy braćmi”…
   Oni,zapewniam są “u nas”, a także w Rosji…

   Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 19:01
  Permalink

  Polacy zrozumieją że za nich vvvvv z UE iUSA decydują,a nie oni.?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.