Jak to wspaniale że mamy w kraju ojca dyrektora! (cz.2)

Jak się na to zachowuje opozycja? Niestety lub -stety największa partia opozycyjną właśnie unicestwia własny „ogon”. Pan Grzegorz Schetyna jest również genialnym graczem politycznym, a przede wszystkim bardzo wytrwałym i konsekwentnym. Strategia jednoczenia opozycji to wzrost jego władzy i przygotowanie miejsca na „lądowanie” polityczne pana Tuska, którego powrót na krajową scenę polityczną da całej opozycji nowy wiatr w żagle. Jest oczywistością, że będzie to okazja do wielkiego zjednoczenia i będzie to strategia gry na lidera – jak wszystko na to wskazuje pana Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Proszę sobie dzisiaj zadać pytanie, czy zagłosujecie Państwo na pana Andrzeja Dudę, czy pana Donalda Tuska? Oto jest pytanie… Niestety bardzo trudne – możemy tylko zazdrościć komfortu Rosjanom.

Wytworzono sytuację, w której zarazem pani Lubnauer ma szansę poczuć na własnej skórze, co to znaczy „Idy marcowe”. Ta pani to bardzo wartościowy polityk, jednak nie jest typem lidera. Nie pociągnie za sobą mas, chociaż inteligencją góruje nad większością innych polityków. Wielka szkoda, że tak zmarnowała swój potencjał, ale to tak bywa jak w partii politycznej jest za dużo „Generałów”, a za mało „Żołnierzy”. Naprawdę szkoda, chociaż nie zgadzamy się z panią Katarzyną Lubnauer w większości spraw, to jest bardzo inteligentna osoba i jej potencjał powinien służyć Ojczyźnie. Niestety panie się „wycięły”, ale lepiej teraz, niż w trakcie kampanii wyborczej. Szkoda „Nowoczesnej”, to był wielki sukces pana Ryszarda Petru, proszę pamiętać o tym, że ten niesłychanie zdolny człowiek – z niczego – wprowadził do Sejmu sporo ludzi!

Coś drgnęło w grzebowisku lewicy! Trudno powiedzieć, czy to truchło ożyło? Czy to jedynie gazy z fermentacji wybiły? Nadal nie ma tam koncepcji jak się pozbierać, więc cieszmy się z ożywczego fermentu. Tylko, jeżeli lewica znowu nie przebije progu, to głosy na nią oddane (w tym autora tych słów) przełożą się dzięki naszej wspaniałej ordynacji na zwycięzcę wyborów. Dlatego dobrze zrobiła pani Barbara Nowacka „blokując się”. To mądry ruch i o to chodzi, żeby łączyć potencjały. W warunkach funkcjonowania jako plankton polityczny, tylko w ten sposób można zaistnieć. Inaczej ordynacja nie pozwoli. Kiedy politycy co zrozumieją? Jeżeli nie będzie jednej listy w wyborach, to rządzić będzie dalej dobra zmiana.

Niesłychanie ciekawe ruchy wykonuje pan Robert Biedroń. Jego działania są coraz szersze, w zasadzie można powiedzieć, że „jest wszędzie”. Powoli zaczynają padać pytania o to, skąd ten pan ma pieniądze na działalność w takiej skali jaką widzimy i która rośnie? Jeżeli pan Biedroń wystawi swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich, to dzięki niemu pan Tusk będzie miał mniejsze szanse. Ponieważ o czym się jeszcze nie mówi, ale to wynika z modeli statystycznych – pan Donald Tusk ma szansę wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze (jako kandydat sprzeciwu przeciwko rządzącym) i jest oczywistością, że dobra zmiana wyjdzie z siebie jak będzie trzeba i stanie obok, żeby to uniemożliwić. Warto obserwować to jak pan Biedroń lansowany przez media i co ciekawe, w zasadzie nie jest atakowany przez media narodowe i powiązane z nimi media szeroko rozumianej prawicy.

Czekajmy więc na rozwój sytuacji, pierwsze z ciągu wyborów do Parlamentu Europejskiego mają „zmodernizowaną” ordynację, która dzięki „lepszemu” krojeniu okręgów pozwoli prawicy, w tym tej „nowej” zaistnieć i wejść do Parlamentu z dobrym wynikiem. Jeżeli eksperyment się nie uda, to też się zblokują w wyborach do Sejmu.

Wówczas każdy będzie zadowolony, być może czcigodny ojciec dyrektor będzie miał większą pomoc ze strony państwa i jego podmiotów zależnych? To jest naprawdę – i uwaga to nie jest żart – genialny człowiek i po prostu wybitny organizator. Ponieważ, to co udało się temu panu osiągnąć budzi szacunek, nawet jeżeli z nim się nie zgadzamy. Wielki błąd robią wszyscy, którzy lekceważą jego możliwości, a przede wszystkim sposób myślenia. To chyba druga, a na pewno trzecia osoba pod względem znaczenia w naszym państwie i w tym rankingu może tylko awansować.

Więc… słuszną linię ma nasza władza… proszę się przyzwyczajać, bo na długo zostanie. Rozgrywka z panem Tuskiem będzie bardzo ciekawa, może być gwałtowna i brutalna.

Można posiłkować się takim porównaniem medycznym, otóż „Dżuma” nie wyleczy „Cholery”. Pacjent będzie miał dwie choroby przewlekłe i śmiertelne. Miejmy nadzieję, że chciwość tych wszystkich ludzi jest mniejsza, niż ich ambicje, tylko to może ich rozbić. Czy za rok zobaczymy ich wszystkich znowu na urodzinach pewnego radia (super koncernu medialnego)?

16 myśli na temat “Jak to wspaniale że mamy w kraju ojca dyrektora! (cz.2)

 • 8 grudnia 2018 o 08:40
  Permalink

  Po wczorajszym “exposé”weterana walki o wyzwolenie narodowe i społeczne wynika fakt że ludzie zaczęli oceniać”działalność Dojnej Zmiany”jako kontynuacje rządów poprzedników. Nihil novi! I dżuma i cholera to mają te same korzenie.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 09:39
  Permalink

  Dopóki nie powstanie w Polsce prawdziwa partia lewicowa i socjalistyczna, to nic się nie zmieni i władza burżuazji z “jaśnie państwem” w tle spod znaku PiS, PO, PSL, SLD i wielu innych nie będzie zagrożona, a robotnicy i chłopi nadal będą rolowani przez kapitał.

  Partia Roberta Biedronia nie jest krytykowana, bo wydaje się projektem kapitału, który czuje się zagrożony fanatyzmem PiS, a kapitał na kanapowców z SLD już liczyć nie może. Chodzi też o to być może, aby odebrać głosy pseudo-lewicy z SLD, tak jak kiedyś zrobił to Palikot ze swym projektem i ostatnio partia Razem. No ale od ludzi z SLD pozbawionych przysłowiowych “jaj” nie można było się spodziewać naprawdę solidnych projektów społecznych, więc szczerze sobie na tą eliminację z polityki zapracowali.

  Aby się coś zmieniło na lepsze w Polsce, musiałaby powstać nowa PARTIA ROBOTNICZO-CHŁOPSKA prawdziwie lewicowa i bez religijnej konotacji oraz burżuazyjnych wpływów, a także bez nadbudowy złożonej z inteligencji bez inteligencji. Po prostu PARTIA LUDZI Z “JAJAMI”, DLA KTÓRYCH PRIORYTETEM BĘDZIE DOBRO WSPÓLNE A NIE INTERES PRYWATNY. Wtedy byłaby szansa na tworzenie nowego systemu sprawiedliwości społecznej i nowej Polski.
  Dla myślących polecam jako wzór:
  “Deklaracja Programowa Polskiej Partii Robotniczej”
  http://instytut-brzozowskiego.pl/?p=975

  Niech każdy zwykły robotnik i chłop tą deklarację sobie przeczyta, ale obiektywnie bez ideologicznego i religijnego zacietrzewienia. Wtedy zrozumie co i dlaczego postanowili zrobić jego przodkowie, czyli pokolenia ciężko doświadczone feudalizmem II RP. Opis problemów społecznych tam zawarty, jako żywo przypomina też obecne problemy. Historia zatoczyła koło na skutek indolencji umysłowej robotników i chłopów z okresu PRL trzymanych pod nadzorem przez okupanta religijnego zaprzedanego wrogom Polski Ludowej.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 10:32
  Permalink

  Doskonała ocena sytuacji przedbitewnej, tzn. harcownicy się prezentują.

  Ale to będzie DŁUGI MARSZ.

  Schetyna jest długodystansowcem, ale czy będzie żył 120 lat?

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 10:33
  Permalink

  Czyli znowu czaka nas wybór gorszego zła. Duda czy Tusk, to już zgrane karty o katastrofalnych dla państwa skutkach. To samo dotyczy cwaniaka Schetyny, szarej i mdłej postaci. Czyli zanosi się kolejny raz “z deszczu pod rynnę”. Nie wiem ilu pokoleń potrzeba aby wypalić w Polsce do korzeni wszelkie ślady po wielkim oszustwie solidarnościowym i kościelnym. Chyba nikt tego nie doczeka.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 11:00
  Permalink

  “Proszę sobie dzisiaj zadać pytanie, czy zagłosujecie Państwo na pana Andrzeja Dudę, czy pana Donalda Tuska? ”

  Tylko TOTALNY bojkot maszyny wyborczej nawet, a zwłaszcza, gdy
  w miejsce któregoś z wymienionych na wstępie podstawią pana trzeciego,”wykonującego niesłychanie ciekawe ruchy” ! 🙂

  “…proszę pamiętać o tym, że ten niesłychanie zdolny człowiek – z niczego – wprowadził do Sejmu sporo ludzi! ”

  W tym momencie powinno wystarczyć: – ? gdyż, z banana sporo
  znaczących person wystrugano, więc ‘ten’ przypadek potwierdza regułę (pacz; ‘mit założycielski” PO). “Tenorzy”….

  “Dlatego dobrze zrobiła pani Barbara Nowacka. ”

  Niech ‘TO” robi dalej i na tym poprzestańmy. Na pewno jest niezła
  w “te klocki”!

  “i uwaga to nie jest żart – genialny człowiek i po prostu wybitny organizator.”

  To prawda! – może ostatnimi czasy aż “za bardzo” słuszny”
  i właśnie DLATEGO, w zdecydowanej przewadze (twój głos ma znaczenie – 🙂 ) zagłosujemy zgodnie ze wskazówkami ojca Dyr. – na zasadzie, ‘nie chcem ale muszem”!
  BO, nie będzie (na pewno) poważnej alternatywy.
  Więc TOTALNY bojkot albo wybieram/y tak jak nakaże nam palcem ojciec Dyrektor, innej poważnej opcji nie widzę!

  Ps. Ktoś, kto nie czytał książek dziennikarza śledczego, W.Sumlińskiego, (ziomek zresztą) traktujących o naszej wewnętrznej scenie politycznej i jej głównych aktorach, wie tyle- że nic nie wie …
  Na zakończenie proponuję mojego ulubionego dziennikarza (mam
  ich trochę) p. Maciaka – Musisz to wiedzieć(363) Genialne! Być prześladowanym i tak szybko się rozwijać
  https://www.youtube.com/watch?v=IWnz59XSnCg&t=40s

  Pozdrawiam serdecznie – życząc miłego dnia.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 13:41
  Permalink

  Krzyku,cały czas zastanawiam się czy ty pobierasz (oprócz moralnych), profity z lansowania piewcow prawicowo klerykalnej stajni?Przemilczasz niewygodne fakty, argumenty innych nie przyjmujesz. Jesteś jak ten koń z klapkami na oczach, zapominasz że w obecnych czasach koń został zamieniony ciągnikiem!

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 15:05
  Permalink

  @Miecław. 8 grudnia 2018 at 09:39 Taka już była w swoim członie miała ku uciesze, nawet
  przymiotnik – “Zjednoczona” nieświadomym przypominam dlatego że w grudniu 48′ , chyba 15, doszło do wchłonięcia PPS przez PPR stąd-
  zjednoczona. No i wkrótce zaczęło się dziać… 🙂 No, a jak “zaczęło się
  dziać” ? M.in. nalegano usilnie na zlikwidowanie (najlepiej fizycznie)
  samego Pana Boga (strzał w tył czaszki i do dołu z wapnem)
  tak po proletariacku, po roboczemu… 🙂 Woot… takije woprosy istorii… 🙂

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 15:47
  Permalink

  @wlodek. https://forumemjot.wordpress.com/2018/11/26/oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja/#more-64942

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/11/26/lachy-pomoga-putinowi-ale-tylko-w-chrystusie-2/

  Inny współczesny bolszewikom producent idei komunistycznych, Siergej Ge- nadowich Nieczajew, autor „Katechizmu rewolucjonisty”, głosił, że

  „Wszystko, co służy triumfowi rewolucji, jest moralne”.

  Współtowarzysz Nieczajewa, Piotr Tkaczow, głosił, że aby skutecznie zbudo- wać nowe społeczeństwo (socjalistyczne),

  „powinno się wystrzelać wszystkich ludzi powyżej 25 roku życia i spró- bować tworzyć życie społeczne od nowa.” ?

  Tkaczow – kiedy to głosił – miał 24 lata, ale to nie przeszkadzało, żeby był nauczycielem, na przykład, dla Mao Tse-tunga w Chinach, czy Pol Pota w Kambodży.

  Adolf Hitler powiedział do swego wczesnego przyjaciela, Hermana Rauschin- ga, który odnotował to później w swej książce pt. „Hitler speaks” (wyd. w Londynie w 1939r.), że:

  „Nauczyłem się bardzo wiele od marksizmu, czego nie waham się przyz- nać (…). Różnica (…) polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, co ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali.

  Cały narodowy socjalizm na tym się opiera.” https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/
  ——————————————-
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/12/04/chanuka-bluznierstwem-przeciw-chrystusowi-agresja-zbrojna-przeciw-polsce-2/
  ——————————————
  Duda w akcji, czyli Ukraińscy Talibowie.
  http://www.bibula.com/?p=105548

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 17:22
  Permalink

  @krzyk58. 8 grudnia 2018 at 15:05

  Jak masz ochotę to zapoznaj się z programem i nie odbiegaj od tematu. Mnie interesuje historia idei i podłoże społeczne na jakim takie ruchy powstają, a to że potem następują wypaczenia, jest wynikiem czynnika ludzkiego i dzieje się to w każdym systemie. Kościół na ten przykład podbijając słowiańską Polskę i wprowadzając system zniewolenia feudalnego oraz religijnego w sposób okrutny pozbywał się heretyków oraz korzystał z pańszczyzny, jako niewolniczej siły roboczej, a przecież to podobno system chrześcijański oparty na miłości bliźniego. Czy można więc czynić zarzut chrześcijaństwu, że katolicy stali się ślepymi wykonawcami zbrodniczych działań papieży, biskupów i ich kleru. Moim zdaniem nie.

  Na twoje zarzuty mógłbym odpowiedzieć tak, że mieli oni dobrych nauczycieli w sanacyjnych więzieniach i Berezie Kartuskiej oraz świeżą pamięć swoich przodków po sądach patrymonialnych i religijnie uświęconych torturach. Po takich przejściach pewnie niejeden się zemścił na tych “prawdziwych Polakach”, faktycznie w taki sposób jak opisujesz, za doznane krzywdy w II RP. Zemsta jest stara jak świat, to samo by ich czekało gdyby zwyciężył obóz londyński. Ale nawet gdyby zwyciężyła sanacja to rewolucje społeczne w Polsce po wojnie i wojna domowa wg mojej oceny byłyby pewne.

  Lud miał dosyć sanacyjnego “jaśnie państwa” zwłaszcza po wydarzeniach z 1937 roku. Wtedy to była beczka prochu na której siedziało “jaśnie państwo” i próbowało gasić lont. Nawet bez radzieckich bolszewików doszłoby w Polsce do przewrotów społecznych. Tylko wtedy w lasach siedziałaby Gwardia Ludowa i Bataliony Chłopskie ścigane przez AK i Policję Granatową na usługach “jaśnie państwa”, bo wątpię, aby po wojnie lud samoczynnie się rozbroił. Jakoś dziwnie nie zauważyłem, aby historycy taki możliwy scenariusz dla Polski brali pod uwagę?

  http://www.mysl-polska.pl/557
  http://www.mysl-polska.pl/874

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 17:40
  Permalink

  @wlodek. 8 grudnia 2018 at 13:41

  On robi za lokaja okupantów. 🙂 Więc nie dziw się, że nie stać go na obiektywizm i powstanie z kolan. Ciekawe czy mu do twarzy w moherowym berecie. 🙂

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 18:39
  Permalink

  Czytać i jeszcze raz czytać, zwracam się do ciebie (imiennie) Miecławie. I TU powstaje dylemat – co czytać? Jak leci? Czy
  zgniłki (zbuki) komuno-marksistowskie? Po trzykroć nie!!! 🙂
  Kto pociąga za globalne sznurki? (Józef Białek, dr Jan Przybył)
  https://www.youtube.com/watch?v=ZqFJcWqRIZY

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 19:44
  Permalink

  Pytanie: Co “kombinuje” Ojciec XXXXXX będąc patronem nowej partii?
  Odpowiedz: Ojciec XXXXXX jest bacznym obserwatorem naszej sceny politycznej.

  Pytanie: Co widzi?
  Odpowiedz: Nadciągające zmiany.

  Pytanie: Jak można je opisać?
  Odpowiedz: Kończy się era post okrągło-stołowych formacji politycznych. PiS, PO i SLD będą powoli wypadały z gry.

  Pytanie: Partie te funkcjonowały na naszej scenie politycznej przez długi okres czasu.
  Odpowiedz: Ponieważ mieliśmy dobrą sytuacje wojskowo- ekonomiczną. NATO gwarantowało bezpieczeństwo a Unia, czytaj Niemcy, nasz bardzo dobry rozwój gospodarczy. Podróż w “łódce” w której płynęliśmy po spokojnym morzu była nad wyraz bezpieczna. W takiej komfortowej sytuacji dowolna partia nadawała się do “rządzenia”.

  Pytanie: A jak jest teraz?
  Odpowiedz: “Morze” jest coraz bardziej wzburzone – “łódka” kiwa się niebezpiecznie.

  Pytanie: Co będzie jak łódka” się wywali?
  Odpowiedz: Państwa będą musiały “płynąć” do brzegu o własnych siłach. Czyli pod rzeczywistym, nie fikcyjnym, kierownictwem własnych partii.

  Pytanie: Która partia by podołała takiemu zadaniu najlepiej.
  Odpowiedz: Niestety, nie ma takiej. Nagminne przechodzenie posłów z jednej partii do drugiej wskazuje na niezły chaos w ich szeregach. Zmiana miejsc w Sejmie lub sejmiku ma głównie na celu zwiększenie szansy na uszczknięcie czegoś dla siebie. Nie jest spowodowana zmianą własnych poglądów politycznych lub większym zaufaniem do programu gospodarczego nowej partii.

  Pytanie: Czym może być wywołany taki chaos?
  Odpowiedz: Brakiem prawdziwych programów politycznych i gospodarczych. Opowiadając koszałki-opałki robi się wrażenie posiadania jakiejś wiedzy na temat zarządzania gospodarką państwa. Kiedyś taki stan naszego państwa opisano słowami, że jesteśmy państwem teoretycznym.

  Pytanie: Jakiś przykład?
  Odpowiedz: Premier obecnego rządu zapowiada budowę samochodu elektrycznego. Koszt takiego przedsięwzięcia to minimum 50 miliardów Dolarów Amerykańskich. Czy premier wierzy w to co mówi?

  Pytanie: Wierzy?
  Odpowiedz: Daj Bóg, że wie, że oszukuje. A co jak wierzy, że nas na to stać?

  Pytanie: Co by zrobił ten lub poprzedni rząd gdyby zabrakło funduszy unijnych oraz NATO?
  Odpowiedz: Czarno to widzę.

  Pytanie: Wróćmy do Ojca XXXX i jego pomysłu na nowa partię.
  Odpowiedz: Całkiem możliwe, że nadchodzi czas partii nie obciążonych rodowodem okrągło-stołowym. Ojciec XXXX to widzi i zakłada partię, która będzie reprezentowała jego poglądy polityczne.

  Pytanie: A co dalej z PiS?
  Odpowiedz: Jeżeli PiS będzie szedł do następnych wyborów pod hasłem: nie jesteśmy gorsi od PO, to daleko nie zajdą.

  SZANOWNY PANIE MUSIAŁEM OCENZUROWAĆ ALBOWIEM TU NIE MA ŻARTÓW. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 21:11
  Permalink

  @ krzyk 15:47 , oświadczenie kaprala rezerwy jest kapitalne .

  Uważam, że obecnie jest to najskuteczniejsza metoda walki. Kpina czasami bardziej boli aniżeli metody prawne, które na ogół nie są skuteczne i ciągną się latami. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2018 o 21:43
  Permalink

  @krzyk58. 8 grudnia 2018 at 18:39

  Ależ owszem będę niektóre czytał, nawet bez względu na to, że mistrz ciemnogrodu je poleca, 🙂 bo w przeciwieństwie do ciebie nie mam aż takich uprzedzeń. Na pierwszy ogień pójdzie “Ukraińska szachownica”, bo wydaje się najbardziej interesująca i dotyczy nas bezpośrednio, ale będzie musiała trochę poczekać, bo mam nawał pracy. Póki co zażyczę sobie jako prezent pod choinkę. 🙂

  A ty wiele tracisz, że nie chcesz przestudiować klasyków. Blisko ci do komunizmu narodowego (no chyba, że ściemniałeś kiedyś), więc trzeba mieć padgatowkę. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.