Jak nie tworzyć programu wyborczego – „Nowa Solidarność Program Rafała Trzaskowskiego 2020” cz.2

Dalej jest niestety już totalny smutek, naprawdę nie da się tego czytać. To nie jest spójne – nie ma przekazu, a zarazem to dowód na to, że jak się pisze program na szybko i na kolanie, to wychodzi z niego coś tak porażającego. Oto kolejna grupa uprzywilejowana, KOMUNO WRÓĆ – można rzec! Na s. 39 źródło 1 czytamy: „Status zawodowy dla artysty. Będę wywierał nacisk na rząd, aby zakończył prace nad ustawą o statusie zawodowym artysty. Proponowane tam rozwiązania – postulowane od lat przez środowisko twórców – pozwolą na zbudowanie systemu ochrony socjalnej i bytowej artystów. Osobom o statusie artysty państwo gwarantowałoby świadczenia społeczne i emeryturę. Konieczne jest także rozszerzenie katalogu zawodów artystycznych zgodnie z nowoczesnymi sposobami tworzenia sztuki.” Państwo gwarantowałoby – komuś, komu przyznałoby specjalny status? A mało mamy specjalnych systemów emerytalnych? Ludzie, czy naprawdę zwariowaliśmy wszyscy i ładujemy rozdawnictwo jak się da i komu się da? W tym przypadku artystom? Większość twórców ma swoją działalność gospodarczą i świadomie odprowadza składki od swoich dochodów, jeżeli ktoś potem narzeka, że ma kilku złotową emeryturę, to może trzeba się zastanowić co się zrobiło w swoim życiu nie tak? Socjalizm się skończył, nie ma już zjednoczeń utrzymujących poetów, twórców i innych, dających im mieszkania spółdzielcze i emerytury dla literatów! Bycie twórcą to wolny zawód, a istotą tej wolności jest to, że jak się nie odłoży, to się nie będzie miało i to nie jest sprawa nas wszystkich, że ktoś nie ma. To nawet nie jest brutalne, taka jest rzeczywistość. Ona wynika z neoliberalnych doktryn, które przekształciły nasz kraj. Pracujący na śmieciówkach przez całe życie nie będą mieli emerytur? Może im też damy? Dajmy każdemu? To ma być program? Przecież to jest po prostu żałosne.

Na s. 54 w źródle 1 czytamy o polityce zagranicznej: „Mądra polityka zagraniczna gwarancją suwerenności. Słyszymy, że mimo członkostwa w Unii Europejskiej i NATO Polska wciąż znajduje się między Niemcami a Rosją, między dwoma potęgami, które nie chcą Polski silnej i suwerennej. Takie myślenie jest dzisiaj dowodem na niezrozumienie sukcesu naszej transformacji. Na zachodzie Polska sąsiaduje z silnymi Niemcami, które włożyły ogromny wysiłek w przezwyciężanie historii i promowanie rozszerzenia NATO i Unii Europejskiej. Robiły to zarówno w swoim, jak i naszym interesie. Współpraca Polski i Niemiec nie może jednak opierać się na poczuciu minionych sukcesów. Przed nami wiele wyzwań dotyczących choćby kierunku integracji europejskiej. Rolą prezydenta jest tworzenie przestrzeni dla takiej rozmowy. Taki dialog powinien dotyczyć również współpracy Polski z Francją, a także naszych południowych partnerów i sojuszników Polski w Europie, wśród których będę budował więcej zrozumienia dla polskich interesów.” Tego się nie da komentować, nie chodzi nawet o emocje, ale to są po prostu bzdury, to nie jest nawet poziom brukowca, to nie jest wyraz woli politycznej, to jest jakieś markowanie rzeczywistości i przywoływanie kreowanych prawd jako fakty.

Dalej jest słodko o Ukrainie, jak również pan Trzaskowski przejmuje się losem Białorusi i dochodzimy do fragmentu, który nas szczególnie interesuje, oto mamy credo pana kandydata dotyczące Rosji s.55 źródło 1: „Relacje z Rosją. Decydując się na agresję na Ukrainę, a wcześniej Gruzję, Rosja zamknęła sobie drogę do kształtowania w Europie polityki opartej na zaufaniu i zasadach prawa międzynarodowego. Dzisiaj Rosja przechodzi dodatkowo głęboki kryzys gospodarczy. Polska i Rosja nauczyły się żyć obok, lecz bez siebie. Polacy i Rosjanie zawsze byli i są sobie bliscy. Jako prezydent zadeklaruję, że będę zawsze otwarty na rozmowę o tym, jak poprawić nasze kontakty z Rosją, bo dwa wielkie narody stać na o wiele więcej niż trwanie w ciągłym klinczu.” A rusofobii pan kandydat nie zauważył? Kwestię nieprawdy dotyczącej rzekomych agresji, na które Rosja miała się zdecydować w ogóle pomińmy, bo to przecież nie jest rusofobia. Jeżeli zaś chodzi o bliskość, to już jej nie ma z rosyjskiej strony, albowiem ciężko jest być bliskim dla kogoś, kto niszczy pamięć czyichś przodków.

W podsumowaniu nie ma niczego, o czym warto napisać chociaż słowo. To niesamowite, że ten dokument jest tak pusty i bez wyrazu, nie ma w istocie nawet treści, która byłaby spójna. To coś w stylu zbioru tez z różnych prezentacji, wolnych myśli, których autorzy, czy może raczej – sklejacze? (bez urazy) – nie byli w stanie solidnie podsumować.

Po przejrzeniu tego dokumentu, bo czytać się tego nie dało – nie wiemy, jaki ma program pan Rafał Trzaskowski, nie wiemy chce zrobić dla naszego kraju? To naprawdę nie wynika z tego dokumentu. „Nowa Solidarność Program Rafała Trzaskowskiego 2020” to przykład, jak nie tworzyć programu wyborczego. Czytanie tego „dzieła”, to niestety strata czasu. Szkoda i ze smutkiem to trzeba napisać, ale to wszystko jest po prostu słabe.

Wszystkie cytaty za: [Źródło 1: PDF tutaj].

Ps. Zdjęcie ilustrujące felieton jest zupełnie przypadkowym zdjęciem kontekstowym z aktualnej kampanii wyborczej.

26 thoughts on “Jak nie tworzyć programu wyborczego – „Nowa Solidarność Program Rafała Trzaskowskiego 2020” cz.2

 • 10 lipca 2020 o 05:00
  Permalink

  Ta miażdżąca ocena programu Pana Rafała T. – umocniła mnie w moich przekonaniach – że nie mogę na niego głosować.

  Pozostaje mi (o ile pójdę na wybory) – głosowanie na Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, krakowianina.

  Jest jeszcze ponad 50 godzin na rozważenie, czy lepiej głosować na dżumę (to już odpadło z poprzedniej mojej frazy) – czy na cholerę.

  Wybór między dżumą a cholerą lub kiłą i syfilisem, jak ktoś wczoraj na OP napisał.

  Tyle naszej WOLNOŚCI wybierania.

  A Nadwiślańskie i Banasiowe Macondo trwa i ma się dobrze.

  Zenek Martyniuk tańczy i śpiewa, piwo leje się strugą, kiełbaski smażą się rozsiewając kuszący zapach.

  Czego chcieć więcej?

  Chyba tego samego co do tej pory – tylko w wersji TURBO I MAX.

  Bo to jest taki narodowy masochizm, musimy pocierpieć jeszcze kilka lat, żeby było lepiej – o ile inni nas nie rozbiorą i nie zaorzą …

  1551 ofiar koronawirusa w Polsce na dziś – i to jest realne zagrożenie dla wszystkich.

  Wniosek (po latach): sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 07:12
  Permalink

  To porażające, że oni są rusofobiczni ale już rozumiem i podzielam sceptycyzm autora wobec pana Trzaskowskiego. Z takimi zapisami prosto z łże-n-u lub g-wna wybiórczego daleko nie zajdą.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 07:16
  Permalink

  Tego artykułu nie da się czytać, naprawdę nie ma na czym oka zawiesić. To nie jest artykuł godny redaktora, to nawet nie jest artykuł godny żula spod budki z piwem. Przecież to jest po prostu żałosne.
  Tego się nie da komentować, nie chodzi nawet o emocje, ale to są po prostu bzdury. W podsumowaniu nie ma niczego, o czym warto napisać chociaż słowo. To niesamowite, że ten artykuł jest tak pusty i bez wyrazu, nie ma w istocie nawet treści, która byłaby spójna.

  Ot… artykuł szablon
  Emocje zamiast analizy.

  ….z “przypadkowo” wklejonym zdjęciem

  ps. Wszyscy tylko nie długopis

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 08:05
   Permalink

   Przeczytałem program Dudy i Trzaskowskiego, najlepszy ma … Kosiniak-Kamysz…. ale ten Trzaskowskiego to naprawdę sklejanka z power pointów io kart lgbtq…

   Odpowiedz
   • 10 lipca 2020 o 09:05
    Permalink

    Groźniejszy jest prezydent obecny i obecna władza. Mnie nie odpowiada (i każdemu inteligentnemu) polityka modlenia o wiatr i deszcz, o prąd i ściek. Polityka srania we własne europejskie gniazdo a gloryfikowanie tych bandytów zza wielkiej kałuży.

    Trzaskowski jest plastyczny, zdolny do zmiany zdania, logiczny, bardziej od Dudy opanowany, bardziej niezależny, ma opanowane języki, nie jest uległy, ma prezencję i przyjazne nastawienie.

    Jak wy panowie chcecie pół-***wka to Wasza sprawa, ale niezbyt to o was dobrze świadczy.

    Natomiast ja tylko zwracam uwagę na obiektywne dziennikarstwo, którego tu po prostu brak. Trzaskowskiemu dostało się równo, Duda zaś traktowany jest tu z pełną analizą. Co jak co, ale ten facet już nie zasługuje na analizę po swojej prezydenturze. Jego rywal jeszcze przecież nie miał szansy, a obecny prezydent ma taką paletę grzechów, że można by z niej namalować dzieło większe niż Panorama Racławicka pędzelkiem małego Jarka który spadł pod stół i tam siedzi.

    Steruje nami redemptorysta z rzekomymi święceniami z małym zakompleksionym chłopcem w brudnych butach z większym jednym z przedramion.

    To wasz wybór, ale jak tak wylewacie pomyje to unieście choć na tym forum rekę w górę kto jest za obecnym układem, będę wiedział przynajmniej na co uważać, a i pokażecie odwagę.
    No dalej, kto na Dudę?

    Wstyd, nie?

    PRZECZYTAŁEM ARTYKUŁ I NAWET SIĘ ZMUSIŁEM DO PRZECZYTANIA PROGRAMU PANA T. – PODZIELAM ZDANIE AUTORA. I NIE ŻEBY PAN NIE MIAŁ RACJI. WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
    • 10 lipca 2020 o 10:58
     Permalink

     @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej
     Panie Grzegorzu, zgadzam się z Panem, jednak zgadzam się również w pełni z Krakauerem!
     – i “ten” i “tamten” (programy, ale i osobowości) to…

     OK, nie będę komentować, bo chcę jeszcze trochę pobywać na tym portalu.

     Panie Grzegorzu, piekli się Pan, krytykuje i narzeka, czy Pan nie potrafi dostrzec, że to nie Autor, a SYSTEM doprowadził do takiej sytuacji !?
     – Autor tylko zimno i z wyważeniem ocenił jednego z kandydatów…
     Nic poza tym.

     A to, że, doszło do sytuacji, iż praktycznie i ten jeden i ten drugi nigdy nie powinni objąć tego stanowiska…?
     – chmmm…, no cóż, tak jest wg. nas, a jeśli WIęKSZOść Społeczeństwa na nich głosowała, my musimy się z tym, niestety, pogodzić…

     Moja mama powtarzała mi kiedyś:
     “popełnić błąd zdarza się każdemu, ale popełnić DWA RAZY TEN SAM BŁąD, to jest GŁUPOTA” !

     Panie Grzegorzu, przecież to nie Autor zadecydował o wyborze kandydatów…
     – on po prostu chłodno ocenił jednego z nich…

     A tak na przyszłość, Panie Grzegorzu, dopóki będziemy mieli “demokrację” w obecnej formie, doputy skazani będziemy na takie “wybory”…
     Po prostu, na przyszłość przemyśleć, przeanalizować i…, nie mówić (pisać), a działać !

     Odpowiedz
    • 10 lipca 2020 o 11:20
     Permalink

     /Polityka srania we własne europejskie gniazdo /
     Kto s*ał do “tego gniazda”?
     Pańscy pupile notorycznie pod*rywali polskie gniazdo gdzieś tam pośród obcych i wrogich nam
     Jewropejczyków, w stolicy sielsovieta… Grzegorz uważać że to dobra jest? (Kali uważać…)

     Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 08:50
   Permalink

   “To nie jest artykuł godny redaktora, to nawet nie jest artykuł godny żula spod budki z piwem. Przecież to jest po prostu żałosne.”
   Boli komentatora naga, szczera prawda..ale ( nie ma tematu?) Takie są fakty, więc powiadasz pan – tym gorzej dla faktów?
   Można i tak?!

   https://marucha.wordpress.com/2020/07/09/czy-po-wyborach-wroci-koronawirusowe-terroryzowanie-spoleczenstwa/

   Justyna Socha (STOP NOP): MARSZ ODWOŁUJEMY PANDEMIĘ! Warszawa, pl. Zamkowy, piątek 10.07 godz. 17.00 https://www.youtube.com/watch?v=L2q1oWhv1zo

   Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 10:15
   Permalink

   TYLKO POD KRZYŻEM TYLKO POD TYM ZNAKIEM POLSKA JEST POLSKĄ A POLAK POLAKIEM!

   Odpowiedz
   • 10 lipca 2020 o 12:21
    Permalink

    Brawo popieram w pełni – masz rację!
    Tylko!

    Odpowiedz
   • 10 lipca 2020 o 15:11
    Permalink

    Chciałem jedynie Ci przypomnieć, że to pod tym znakiem kler walnie przyczynił się do upadku I RP [RON]. To pod tym znakiem Rzeczpospolita stała się w XVIII wieku najbardziej zacofanym i nietolerancyjnym krajem w Europie. To pod tym znakiem doszło do rozbiorów i Targowicy. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to poszukaj sobie kogo wieszano za zdradę na szubienicach w Warszawie podczas Insurekcji Kościuszkowskiej.

    Odpowiedz
    • 10 lipca 2020 o 18:47
     Permalink

     Z czyjego poduszczenia wieszał (rewoltował się) motłoch?
     Następnie – nazwisko https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kili%C5%84ski mówi ci to coś?
     Tylko proszę nie sugeruj się wiadomościami z wiki…. włącz rozum i poszukaj rzetelnych info.
     tamten czas jest strasznie wykoślawiony, większość ludzi ma wrażenie że cokolwiek wiedzą.
     Że, np. Konstytucja 3 maja jest powodem do dumy……….
     Targowica to już poniżej dna – muł……………
     Kościuszko bohater…….
     A “to wszystko”- goowno prawda! I tak dalyj…. druga część szaleństwa przypadła na “noc
     listopadową”… cd. również nastąpił … ostatnim etapem zwieńczonym pełnym zwycięstwem
     tzn. upadkiem był 1980/89′ ..to tyle – póki co…. po/czekamy na zupełny https://pl.wikipedia.org/wiki/Finis_Poloniae, ale… TO wszystko jeszcze przed nami!
     Zadaj sobie parę pytań – nie łykaj niczego a już zwłaszcza historii, niczym młody pelikan.

     Odpowiedz
     • 10 lipca 2020 o 21:12
      Permalink

      Skoro bronisz Targowicy [wiem, że to był ówczesny odpowiednik obecnej klerykalnej skrajnej prawicy], to nie mamy o czym dyskutować. Bo bronisz tych, którzy z poparciem kleru i Watykanu, byli wtedy za zachowaniem starego porządku opartego na feudaliźmie, co czyniło ówczesną Polskę najbardziej zacofanym krajem w Europie.

 • 10 lipca 2020 o 07:28
  Permalink

  Myślałem żeby głosować na pana Trzaskowskiego, bo to dobrze żeby nieco ograniczyć zapędy dobrej zmiany, jednak po takiej wstawce programowej – nie żebym był jakimś miłośnikiem Rosji, ale przecież to wiadomo że to nie prawda bo to Gruzja pierwsza zaatakowała, a na Ukrainie była zamach stanu inspirowany przez USA których ambasador mówiła FUCK THE EU – to są fakty, więc opowiadanie smutnych historyjek o rzekomej agresji Rosji to bzdeta. Więc głosuję na Dudę, nie żeby uważał inaczej ale jest zdolny do kompromisu.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 11:35
   Permalink

   Saakaszhvili z poduszczenia USA i Izraela stał się wedle prawa międzynarodowego przestępcą wojennym (kryminalistą), gdyż:
   – zaatakował podstępnie pokojowe siły rosyjskie rozmieszczone w spornej strefie za zgodą ONZ,
   – bandyckiego czynu dokonał łamiąc wszelkie cywilizowane zasady, gdyż zawsze od “czasów greckich”
   przyjęte było że na czas trwania Olimpiady zakopywano topór wojenny, “un” (geny?) wykorzystał Olimpiadę jako przykrywkę do barbarzyńskiej agresji wsparty “doradcami” amerykańskimi i ffffff….

   Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 13:41
   Permalink

   Przecież wojny z Rosją o Krym i Gruzję i równocześnie z Niemcami [dlaczego?] chce Duda czyli PIS, a nie Trzaskowski. Ten ostatni w tym swoim “programie” raczej wyraźnie kładzie nacisk na odnowienie przez Polskę relacji z UE i w ramach UE, a nie na wasalizm wobec USA, jak to ma miejsce obecnie.

   Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 09:46
  Permalink

  Innego programu Trzaskowski mieć nie może, bo przecież musi służyć zachodnim mocodawcom i hegemonowi, jak reszta styropianu. Więc nie dziwmy się, że napisano tam co napisano. My świadomi Polacy tak naprawdę nie mamy wyboru, bo w neo-koloni być go nie może. Dwie duże partie post-styropianowe, które sprzedały Polskę obcemu kapitałowi walczą tylko między sobą o koryto kosztem Polaków i nic więcej. Polak Polakowi zgotował ten los i tak od wieków pod okupacyjną religią i “jaśnie pańskimi” i ich lokajskimi rządami.

  A artystom wszelkiej maści specjalne traktowanie się nie należy, sami kiedyś popierali zmiany systemowe i zachwalali w spotach wolność przed 4 czerwca 1989 r. Pamięta ktoś dokładnie to hasło powtarzane przez zdradzieckich artystów, pisarzy, aktorów itd. ? Jak to leciało “Mamy wolność, jesteśmy we własnym kraju, coś tam coś tam?” Cholera nie pamiętam, ale nigdy nie zapomnę jak się na nich zawiodłem. Niewielu wtedy z tego środowiska zachowało się godnie i nie poparło solidurni.

  Ja na wybory oczywiście idę, prawdopodobnie skreślę obu, aby nikt nie wykorzystał mojego głosu do sfałszowania wyników. Oddanie nieważnego głosu to jest manifestacja sprzeciwu wobec całego systemu władzy. Dlatego Jabłonowski nie ma racji, że rekomenduje nie pójście na wybory (tak @krzyku58, ty też nie masz racji, bo oddajecie głos walkowerem ewentualnym fałszerzom). Tylko tyle możemy. Jednakże trzeba poważnie się zastanowić nad głosowaniem na Trzaskowskiego, aby powstrzymać wszechwładzę PiS-u, który zniszczył już wiele i sprowadził wrogie wojska do Polski, a tego darować im nie można. Wybór mniejszego zła może być w tej sytuacji koniecznością. Trzeba nad pisem ustanowić kontrolę zarządczą. 🙂
  Na resztę i tak nie mamy wpływu a druga okazja już się może nie powtórzyć bo możemy się wkrótce obudzić w dyktaturze feudalno-kościelnej. Wybór jest więc prosty: dyktatura lub kontrola władzy, bo demokracji prawdziwej przecież nie ma.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 10:09
  Permalink

  Nie damy się nabrać na postulaty pana Trzaskowskiego (Tuska), oni już nami rządzili i te rządy spowodowały że do władzy doszedł PiS. Teraz mają znowu wrócić? Mowy nie ma!

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 10:20
  Permalink

  Od lat reżim solidarnościowy skazuje nas na wybór mniejszego zła. Niestety dziś mamy podobną sytuację zabarwioną jadem fffff nienawiści i kłamstwa. Niby liberalny i światły kandydat pisze: „Relacje z Rosją. Decydując się na agresję na Ukrainę, a wcześniej Gruzję, Rosja zamknęła sobie drogę do kształtowania w Europie polityki opartej na zaufaniu i zasadach prawa międzynarodowego. Dzisiaj Rosja przechodzi dodatkowo głęboki kryzys gospodarczy. Polska i Rosja nauczyły się żyć obok, lecz bez siebie. Polacy i Rosjanie zawsze byli i są sobie bliscy. Jako prezydent zadeklaruję, że będę zawsze otwarty na rozmowę o tym, jak poprawić nasze kontakty z Rosją, bo dwa wielkie narody stać na o wiele więcej niż trwanie w ciągłym klinczu.”
  O jakiej agresji Rosji na Ukrainie i w Gruzji pisze, gdy oczywiste fakty wykazują, że agresji dokonano ale na Rosji. W Gruzji rękami amerykańskiego agenta Saakaszwilego, a agresji na Ukrainie dokonano rękami USA przy pomocy CIA i niejakiej Nuland. Kłamstwo kandydata wynika wyraźnie z nakazu propagandy USA i ich polskiego satelity. Trzeba jednak na niego głosować pozbywając się w ten sposób ffff i ffff postaci, reprezentanta polskiego fffff.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2020 o 12:00
   Permalink

   /niby…? ??

   Dlatego że: “oświecona” liberalno-lewicowa Euro-Ciemnota… “)

   Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 12:01
  Permalink

  Szanowny Panie Autorze, chciałem jedynie zauważyć, że polityka zagraniczna jaką proponuje Trzaskowski, mimo wszystkich braków programowych, jest i tak 100 razy bardziej realistyczna i korzystniejsza dla Polski, niż to co proponuje Duda [PIS]. A to dlatego, że Trzaskowski stawia na odbudowanie relacji z Niemcami i Francją, oraz na szukanie sobie sojuszników z mniejszymi krajami UE z naszej części Europy. Natomiast Duda stawia na całkowity wasalizm wobec USA, oraz na wojnę na dwa fronty, czyli na wojnę z Niemcami i Rosją jednocześnie. Szanowny Autor zapewne wie, że szukanie sobie wrogów blisko, a sojuszników daleko przerabialiśmy w 1939 roku z tragicznymi dla nas skutkami…

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 20:52
  Permalink

  Znany krakowski publicysta pisze:
  “Jak to się stało, że nasza demokracja (?) została sprowadzona do parteru? Że tzw. debaty oznaczają nie dialog konkurentów do prezydenckiego stolca, lecz dwa monologi transmitowane osobno przez wrogie sobie media? Jak to możliwe, że w naszej ojczyźnie zbudowaliśmy sobie dwie twierdze, które nie mają nic wspólnego z tą jedną, pierwszą – Stocznią Gdańską? Ja tego nie wiem i nie rozumiem. Ale wiem, że idea „Solidarności” właśnie dogorywa. Krok po kroku fundujemy sobie wojnę domową na serio, nie na niby.”
  A powinien rozumieć, bo wszystko stało się już na samym początku. Gdy debilowaty facet z matką boską w klapie i jarmarcznym długopisem podpisywał 21 postulatów. Zdradzonych i wymazanych. W mojej bardzo stabilnej firmie władzę opanowała terrorystyczna klika nierobów, zwących się Komisją Zakładową. Ludzie bali się szantażu, kłamstwa, prowokacji, chaosu i rozprężenia. W rezultacie firma padła. I trwa to do dziś. Z całą Polską. Niezależnie kto wygra wybory, nic się nie zmieni do czasu wypalenia z pamięci wszelkich śladów panowania hołoty solidarnościowej.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2020 o 21:25
  Permalink

  Jestem pewien, że wybór z pewnością padnie na najbardziej godnego (jak zawsze)🙂.
  I więcej niż jestem pewien, że ten godny będzie rusofobem.

  A propos rusofobia.
  Do wczoraj klasycznym rusofobem, moim zdaniem, był Petro Walcman-Poroszenko.
  Ale wczoraj na Ukrainie ujawniono kolejną partię rozmów telefonicznych Poroszenko +.
  Zazwyczaj vis-a-vis Poroszenko był towarzysz Biden. Dość nudny dialog wasala z suzerenem, a jednocześnie biznespartnerów.
  Ale tym razem słuchawkę podniósł WWP.
  Nie wiem, komu powinniśmy za to dziękować (CIA, GRU, SBU a może Mossad), ale to była prawdziwa bomba.
  Wrażenie jest takie, jakby gówniarz (Walcman) rozmawia ze swoim starszym braciszkiem (Putin).
  Rozmowa odbywa się dwa miesiące po “kotle” w Debalcewie.

  Walcman:
  Z nadchodzącym Dniem Solidarności robotników… W Rosji ta nazwa się zmieniła, czy stara została?
  Putin: да ХРЕН его знает…

  https://yandex.ru/video/touch/preview?filmId=11026130330784947621&text=%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%20%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B8%20%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%BB%D1%91%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0&clid=2160746&path=wizard&parent-reqid=1594403607859085-601510260565452252500311-production-app-host-sas-web-yp-142&redircnt=1594404041.1

  P.s.
  Od teraz wiem, że każdy rusofob jest utajonym rusofilem.🙂

  P.p.s.
  Walcman Putinowi:
  «Якщо буде Ваша ласка»🙂

  Odpowiedz
  • 11 lipca 2020 o 09:15
   Permalink

   @Kamczatka. Póki co nie ma innej opcji (urzędowej) w Polsce jak oficjalnie antyrosyjska..a im bardziej opcja skręca na lewo szajba staje się prawie niemożliwa do udźwignięcia (a jednak “jakoś” dają radę, , dzięki m.in. pomocy duchowej amerykańskich towarzyszy!) Pomijam już ‘rusofilię” tych co to
   ‘leżeli plackiem” przed głównym gensekiem na Kremlu, byli wg mnie tak samo “śliscy” , a swoją drogą
   Stalin był niezłym psychologiem rozróżniał szczerość intencji, (obronę swoich interesów narodowych) od przebżydłego podnóżkowego serwilizmu i z tego tytułu gardził niektórymi (śliskimi) towarzyszami.

   ********************************

   TEN FRAGMENT KOMENTARZA SKASOWANO ZE WZGLĘDU NA CISZĘ WYBORCZĄ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   ********************************

   A tow. Walcman…śliska, obrotowa bestia… Якщо буде Ваша ласка.. intieresno co na takie dictum “nasze” zawodowe rusofoby.

   ————————————————————-

   Konrad Rękas: Samotność Putina http://xportal.pl/?p=37063

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.