IV Rzesza będzie cukierkowa?

graf.red.

IV Rzesza będzie cukierkowa? Będzie krainą szczęścia dla ludzi LGBT, innokulturowych, wszelkich mniejszości afirmowanych do poziomu normy, będzie eksportować wiele samochodów do Rosji, Indii, USA i Chin, ale też importować z tych krajów wszystko, co potrzebuje. Jeżeli się wszystko uda, będzie przez długi czas bardzo wartościowym partnerem dla wszystkich innych potęg, a jeżeli tylko nie będzie wyrażała aspiracji do hard power, to nikomu nie będzie się opłacało jej atakować. Przynajmniej do czasu, aż będzie to można zrobić np. przypadkiem i ją sobie podporządkować, zmieniając koło historii.

Chyba, że nastąpi przesilenie? Po zwycięstwie pani Marine le Pen, Francja upomni się o swoje dziedzictwo i odświeży błysk imperialnych orłów chwały, rozwinie sztandary i pokaże na co ją stać. Świątynie inno-kulturowe będą ograniczone, ludność obca i niepewna – relokowana i kontrolowana na sposób twardy (jak w pewnym małym bliskowschodnim kraju i nie jest to Liban). Następne obudzą się Niemcy, a wówczas już historia kontynentu potoczy się jego zwykłymi drogami. Z tą różnicą, że teraz nikt nie będzie atakował Rosji, chyba że ta przegra rywalizację z Chinami, która jest tylko kwestią czasu. Chociaż przy mądrości Chin, konfrontacja będzie niewidzialna, chociaż potrwa z dwa lub cztery pokolenia, to Syberia będzie chińska. Chyba, że Rosja dogada się z Europą i wymieni surowce i bezpieczeństwo w zamian za technologię i kapitał oraz wsparcie, wykraczające poza przychylną neutralność głębokiego zaplecza. Jakim w konflikcie z Chinami, dla Rosji – w sposób naturalny będzie Europa.

W tej układance trzeba jeszcze uwzględnić Turcję i kraje północnej Afryki, które są bardzo ważnymi elementami europejskiej układanki, jeżeli jednak będzie decyzja, żeby zająć się bezpieczeństwem na poważnie i to przy przychylności Rosji, to nie będzie problemów nie do rozwiązania, włącznie z tak trudnym problemem migracji. To może smutne, ale słabość nie znosi próżni, zawsze trzeba budować siłę, a Europa o tym zapomniała i jeżeli się nie przebudzi, to zginie. Zostanie rozpuszczona w problemach, które będą się nawarstwiały i nasilały.

Bajka się skończyła. Jakże żałośnie brzmią słowa o końcu historii i triumfie tzw. neoliberalnej demokracji. JAK NIESAMOWICIE PEŁNI PYCHY BYLI GŁUPCY, KTÓRZY JE LANSOWALI JAKO NOWY PARADYGMAT OGÓLNY DLA ŚWIATA. Autor i propagatorzy nieźle zarobili przez lata na konferencjach, publikacjach. Jednak tutaj widać, dokładnie na tym przykładzie jak niesamowicie żałosna jest ta retoryka i w swojej istocie jak ekstremalnie jest szkodliwa. Głupota napędzana przez pychę jest czymś bezgranicznym, nie bez powodu rzymskim wodzom podczas triumfów szeptano do ucha „Hominem te memento!

Jesteśmy w nowej, a w istocie w starej rzeczywistości. Niestety nasze elity – dotyczy to całego Zachodu, zwłaszcza tego prawdziwego, nadal są rzecznikami sztucznie lansowanych poglądów, nienaturalnych dla porządku imperiów i brutalnego świata. Im się nie mieści w głowach, że mogliby nie zarabiać pieniędzy w zamian za coś tak niesłychanie „niezbędnego”, jak np. ujawnienie wobec wszechświata kolejnych 256 płci kulturowych! Tymczasem rzeczywistość wkracza w erę komputerów kwantowych, komercyjnych podróży kosmicznych i Juana jako głównej waluty światowej.

Ciężko jest dzisiaj prorokować cokolwiek o przyszłości Europy. Politycznie jest tak wiele niepewnych, że nie ma na czym budować prognoz. Francja może zmienić dokładnie wszystko, na co trzeba mieć nadzieję, bo bez wyzwolenia się z kajdan lewicowych dogmatyków – pójdziemy w zatracenie. Chociaż przykład brytyjski ma to kolosalne znaczenie, że pokazuje realne koszty wyjścia z Unii Europejskiej i Wielka Brytania do Unii ponownie się przywiąże, bo to się wszystkim opłaca. To może jednak w zależności od formy – zmienić w ogóle formułę Unii jako Wspólnoty. Państwa narodowe wygrają, ponieważ decydują partykularyzmy. Co wówczas z odwiecznym problemem i dylematem – jak powstrzymać potęgę Niemiec, bez USA i z Rosją pompującą do nich surowce?

Robi się ciekawie prawda? A będzie jeszcze ciekawiej, bo mówimy o prymitywnej symulacji jednoelementowej. Rzeczywistość jest zawsze ciekawsza od najciekawszej fikcji. Nie dajmy się jej jednak zaskoczyć negatywnie. Póki co jednak, silikonowe sex zabawki dla praktyków LGBT i nie tylko, importujemy także głównie z Chin…, więc żadnej IV tej Rzeszy, czy jakbyśmy definiowali europejskie imperium raczej nie będzie.

15 komentarzy do “IV Rzesza będzie cukierkowa?

 • 10 stycznia 2022 o 05:52
  Permalink

  Zachód przegrał na własne życzenie, a my mamy być zderzakiem. Nie mam ochoty płacić krwią i utratą wsyztskiego przez tych sku…nów.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 07:35
  Permalink

  Trochę to humorystyczne jest.

  Ale napisane z werwem i logicznie.

  Autor u szczytu formy.

  A w Nadwiślańskim Macondo trwa eliminacja osób starszych z życia.

  Pierwsze to pandenia i nisprawność systemu opieki zdrowotnej, wręcz jej upadek.

  Drugie – inflacja, która powoli eliminuje z konsumpcji, ludzi starszych, ograniczając już i tak niski dostęp do dóbr.

  Trzecie, to reformy REALNIE zmniejszające emerytom – ich świadczenia.

  Wniosek: następuje powolna systemowa EUTANAZJA miliona – dwóch emerytów naszym kraju.

  Docelowo zaoszczędzi budżet kilkanaście miliardów złotych rocznie.

  To jeszcze nie jest UTYLIZACJA STARSZYCH, ale początek zrobiono.

  Mają zniknąć, bo są świadectwem istnienia innej epoki, innego porządku-z humanitarnym przesłaniem.

  I znikną, bo tak zaplanowali młodzi technokraci z szeregu Ministerstw rządów Dobrej Zmiany.

  Naczelnika Państwa bardzo omotali kolorowymi prezentacjami w PowerPoint, a Jego ten proces USUWANIA STARYCH LUDZI, też przecież dotyczy.

  Miejmy nadzieję, że wielu tych skazanych na utylizację przejrzy na oczy i odpowiednio zagłosuje w nadchodzących wyborach.

  I tu podpowiedzi księży, którzy przecież stałe zarabiają na pogrzebach – niewiele dadzą.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2022 o 10:19
   Permalink

   No przecież o to chodzi, żeby koszty zmniejszyć!

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 08:49
  Permalink

  Za ten fragment naprawdę należy się panu PULITZER: Im się nie mieści w głowach, że mogliby nie zarabiać pieniędzy w zamian za coś tak niesłychanie „niezbędnego”, jak np. ujawnienie wobec wszechświata kolejnych 256 płci kulturowych! Tymczasem rzeczywistość wkracza w erę komputerów kwantowych, komercyjnych podróży kosmicznych i Juana jako głównej waluty światowej. – gdyby nie był pomidorowy…

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 11:05
  Permalink

  “Przesilenie” francuskie twarzą którego jest M.Le-Pen niestety, nie daje rękojmi pokładanych nadziei,
  o których wspomina K. dlatego że p. Marine Le Pen od paru już lat trzyma kurs ‘mocno zredukowany” względem linii (starego) Frontu Narodowego
  kiedy szefował exspadochroniarz Jean- Maria Le Pen. W wypadku wygranej okazałby się kolejną
  (politycznie poprawną) fałszywą flagą.

  Nie inaczej sprawy mają się z niemiecką “Alternatywą” dlatego że w części zachodniej (pod okupacją amerykańską) Alternatywa, (tradycyjnie jak wszystkie partie) przybiera odcień eurolewicowo-liberalny. Inaczej “sprawy mają się” w byłej NRD.

  “Jakże żałośnie brzmią słowa o końcu historii i triumfie tzw. neoliberalnej demokracji. JAK NIESAMOWICIE PEŁNI PYCHY BYLI GŁUPCY, KTÓRZY JE LANSOWALI JAKO NOWY PARADYGMAT OGÓLNY DLA ŚWIATA.”

  Czytaj: GLOBALIZM.

  …bo bez wyzwolenia się z kajdan lewicowych dogmatyków – pójdziemy w zatracenie.

  Nie inaczej…SOGŁASIEN! Miecław, co na TO – Miecław? Być może zasłoni sobie oczy i uszy i podniesie wielki wrzask…. ?? 🙂

  ….czy jakbyśmy definiowali europejskie imperium raczej nie będzie.

  I to jest dobra wiadomość (pobożne życzenie, oby spełniło się) na zakończenie. Chwała ci Panie….

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2022 o 22:27
   Permalink

   @krzyk58
   Co na to Miecław? Kurde zarobiony jestem, no ale prosisz, więc rzucam wszystko i masz odpowiedź.

   “…bo bez wyzwolenia się z kajdan lewicowych dogmatyków – pójdziemy w zatracenie.
   Nie inaczej…SOGŁASIEN! Miecław, co na TO – Miecław? Być może zasłoni sobie oczy i uszy i podniesie wielki wrzask…. ?? ”
   – gdzie Ty widzisz tych lewicowych dogmatyków? Przecież to wyprana z narodowych wartości burżuazja za tym stoi, a nie żadna lewica. Lewicy już nie ma, tym bardziej nigdy nie było lewicy globalnej.
   Kiedy wreszcie zmądrzejesz?
   Zobacz nawet Konrad Rękas ostatnio zmądrzał i dał świadectwo prawdy:
   “Konrad Rękas: O katechonicznej roli rewolucji październikowej”
   “Żeby właściwie ocenić rewolucję bolszewicką – należy ją właściwie umiejscowić w relacji z poprzednimi wydarzeniami historii Rosji (a poniekąd i świata). Nieporozumieniem jest wyobrażanie sobie, że „oto bolszewicka dzicz obaliła stabilny ład społeczny, oparty o sojusz tronu imperatorskiego, ortodoksyjnego ołtarza wspierające się na oddanej elicie urodzenia, ziemi i armii”. No nie, zdecydowanie nie.”
   https://xportal.pl/?p=39155

   Chylę czoło przed K. Rękasem.
   I zaprawdę powiadam ci, czas na odkurzenie idei prawdziwie lewicowych i egalitarnych, aby ostatecznie zmieść z powierzchni ziemi okupację religijną i burżuazyjną w imię Jezusa Chrystusa i jego nauki społecznej. 🙂

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 15:07
  Permalink

  PANIE FLY PROSZĘ NIKOGO NIE OBRAŻAĆ.

  PRZYKŁAD PANA – SPROWADZONY DO SCHEMATU: – “POMIDORY TO DEBILE”.

  to źle. BO TO NIEPRAWDA – PO PIERWSZE NIE MOŻNA NIKOGO OBRAŻAĆ, PO DRUGIE NIE WIE PAN CZY WSZYSTKIE POMIDORY SPEŁNIAJĄ TĄ CECHĘ.

  PRZYKŁAD AKCEPTOWANY: “NIEKTÓRE POMIDORY MOGĄ WYKAZYWAĆ OBJAWY CHOROBY PSYCHICZNEJ ZWANEJ DEBILIZMEM”.

  RÓŻNICA – PANA SIĘ NIE BRONI W ŻADEN SPOSÓB, MÓJ PRZYKŁAD JEST AKCEPTOWALNY I NIE DO DYSKUSJI. CHYBA, ŻE JEST PAN LEKARZEM, BIEGŁYM PSYCHIATRĄ TO SZACUNEK, ALE PROSZĘ PRZESŁAĆ ODPIS DYPLOMU NA ADRES REDAKCJI (POŚWIADCZONY NOTARIALNIE).

  POZDRAWIAM
  WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2022 o 18:01
   Permalink

   @fly. … jakiś kmieć @anonim….
   Z szaconkiem (do mojej skromnej osoby pije Sz.) proszę BO, “sie może skończyć źle… ” 🙂
   Bal na Gnojnej Stanisław Grzesiuk https://www.youtube.com/watch?v=plACiIhRh44

   Ps. A’propos – użytego sformułowania dezawu…(tfu!) moją osobę, – “jakiś kmieć”… nie “jakiś’ a ceniony, znany i uznany bloger, nb. emeryt wojskowy, pisujący swe przemyślenia na znanym w przestrzeni portalu …

   “Prosty przykład – dddd ddddd zamykają DOBRE el. atomowe! ”
   A ‘poczemy zamykajo”, ty podumał.. goowno tam, i kto daje rozkaz dddddd? Linkowałem!

   “Armia Czerwona była tuż pod kancelarią rzeszy, a ddddd myśleli o “cudownej broni” !”
   Nie rozumiem (ponownie) – dlaczego dddddd?!
   Za dużo w twoim pisaniu biczowania i poniewierania, choćby dddddd, czyżby TO kwestia pochodzenia (etnicznego)
   determinuje twoje postrzeganie?
   Był TU (na forum OP) swego czasu “pewien” Michał, un też niemiłosiernie smagał dddddd, “stalową rózgą” (analogia do wypowiedzi pewnego ich mudreca) dość sprawnie typa
   rozszyfrowałem 🙂
   Jak to mówią siódmym zmysłem… coś mi nie pasi! 🙂

   Ps. Ktoś z komentujących przypomina sobie ów nick?

   Ps2 Pro sformułowanych uszczypliwości pod adres @Inicjator: moim zdaniem każdy pisać może … byłoby qr*vsko nudno gdybyśmy komentowali monotematycznie i wedle twojego, bądź np. mojego ‘schemata”.
   Nie uważasz?
   Tym razem bacznie zwracam uwagę na załadowanie nicka!

   Jeszcze rzuciłem okiem i wpadło mi to” Kto dddddpanów dddddN. i szefa ddddddddd????”
   Ja – nie! 🙂 Dobre pytanie, ale z wątkiem w tle o możliwy antysemityzm, albo to już wasze “plemienne” dintojry! 🙂

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 19:30
  Permalink

  Michael Hudson na 09 stycznia 2022 · w 7:42 pm EST / EDT

  Tylko uwaga, która może mieć znaczenie dla tego, dokąd się udać. To, czego zachodni inwestorzy najbardziej chcieli od Azji Środkowej, to bogactwo zasobów naturalnych. Autorzy opisują, jak doradcy z USA, Banku Światowego i organizacji pozarządowych narzucali kontrakty faworyzując interesy zachodnich firm naftowych i wydobywczych. Chevron skupił się na ogromnych rezerwach ropy naftowej na polu naftowym Tengiz w Kazachstanie. Kazachstan chciał mieć zachodnią wiedzę fachową jako wykonawca i inwestor mniejszościowy. Ale Chevron chciał mieć kontrolę – i pozostawić rządowi kraju-gospodarza możliwie najmniejsze dochody ze sprzedaży ropy.
  Rezultatem był jeden z najbardziej drapieżnych kontraktów na ropę na świecie – nie taki, jak myślał o tym Kazachstan, ale bonanza dla Chevronu. Kontrakt obiecywał, że rząd otrzyma 80% produkcji, co odzwierciedla normalne porozumienia o podziale produkcji na 80%/20% dla krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Jednak, jak opisują autorzy, Kazachstan uzyskał tylko 2% przychodów projektu. Prawnicy korporacyjni sporządzili umowę zobowiązującą rząd Kazachstanu do nieotrzymywania żadnych zysków, dopóki sam nie poniesie ogromnych kosztów zagospodarowania pola naftowego (pożyczenie od MFW) i nie zrealizuje długoterminowego celu wydobywczego – w którym to czasie prawie jedna czwarta rezerw ropy naftowej Tengiz zostaną opróżnione i sprzedane.
  Operacja Chevron okazała się równie katastrofalnym ekologicznym horrorem, jaki wywołała w Ekwadorze. Został ukarany grzywną w wysokości 303 milionów dolarów za naruszenie przepisów o ochronie środowiska, ale zmusił prezydenta Nazarbajewa do uchylenia grzywny, aby pokazać światu, jak „przyjazny dla inwestorów” jest Kazachstan! Kiedy pojawiła się powszechna opozycja żądająca uczciwego kontraktu, międzynarodowych inwestorów, odpowiedzią międzynarodowych inwestorów i zachodnich urzędników rządowych oraz ich przywódców w MFW, Banku Światowym i USAID było twierdzenie, że renegocjacje naruszyłyby praworządność i świętość kontraktów.
  Dlaczego nie zacząć wyrzucać amerykańskich firm lub nakładać na nie grzywien zgodnie z kazachskim prawem? (Mówiąc o wojnie asymetrycznej…)
  https://thesaker.is/who-lost-kazakhstan-and-to-whom/
  ============

  Tak mniej więcej wyglądają INTERESY z Anglosasami, w większości krajów świata….
  Akceptacja takich umów wymagała zapewne niewielkich opłat.
  Na PRYWATNE konta decydentów.

  Bez takiej grabieży cudzych zasobów zachód nie przetrwa.

  Zapewne podobne umowy zawierano i w Polsce.
  Jedną z ostatnich grabieży jest wymuszenie sprzedaży zagranicznym podmiotom udziałów w Orlenie i Lotosie.
  Jakby zysków z ich działalności i podatków, nie można było zostawić w naszym kraju.

  Rozbój w biały dzień, tym razem pod egidą UE.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2022 o 22:53
   Permalink

   @wmw

   Tak to jest jak owieczki oddają władzę nad sobą baranom i zdrajcom służącym międzynarodowej mafii.
   W dodatku pod egidą okupacyjnej religii legitymizującej przestępczą transformację w Polsce.

   Zgadzam się to wymuszona sprzedaż, abyśmy nie mogli się odbić od dna.

   A co do Kazachstanu:
   “Ale tam, dalej – jest jeszcze Pekin. Który zapewne znakomicie rozumie, że kolejna kolorowa rewolucja w Azji Centralnej – nie jest już (tylko) okrążaniem Rosji, ale właśnie Chin. I nowy reżim może i być najszczerzej nie-antyrosyjski, tylko mu tak samo wyjdzie. Na pewno jednak będzie antychiński i to na samym pograniczu Sinciangu. Jeśli więc nawet Rosja znowu skrewi – zostanie nadzieja w Chińczykach. Dla całej Eurazji. I tylko nam przydałby się jakiś następca Benedykta Polaka (byle nie Michała Boyma), by wyciągnąć z tego wnioski.”
   Konrad Rękas
   https://xportal.pl/?p=39180

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 19:39
  Permalink

  Faktem jest, że w przeciwieństwie do ukraińskich, białoruskich, bałtyckich, mołdawskich i gruzińskich „Europejczyków”, którzy są ideologicznie obarczeni prozachodnim kursem i będą budować „jasną europejską przyszłość” na kościach swoich narodów do ostatniego lokalnego „europejczyka”. ”, klany środkowoazjatyckie myślą bardziej przyziemnie. Handel i praktyczność ekonomiczna znaczy dla nich znacznie więcej niż jakiekolwiek lamenty na temat „uniwersalnych wartości ludzkich”.

  Читать далее: https://ukraina.ru/opinion/20220109/1033031527.html
  ==============

  Święte słowa…..
  Nam pozostaje uczyć się pragmatyzmu.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2022 o 21:40
   Permalink

   @wmw. “klany środkowoazjatyckie myślą bardziej przyziemnie. ” Sporo o przekroju społecznym w Kazachstanie (dotyczy wszystkich republik środkowoazjatyckich
   i rejonu Zakaukazia) mówi w zam. roliku (pod wczorajszym tematem) https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Muchin Wedle narracji tej’że i podobnych im w FR – istny ‘diaboł wcielony” ! 🙂
   Doprawdy,, nie wiem jak p. TO zepniesz… klany, rody parcie i nepotyzm walka wszystkich ze wszystkimi. Tak by ‘moje JA” (aluzja w odniesieniu do stosunków międzyludzkich w “tych” republikach) było górą! 🙂 Tak też było TAM za czasów radzieckich …(basmacze)

   “Nam pozostaje uczyć się pragmatyzmu.” Napisze tak, uchowaj Boże, 🙂 z korzyścią będzie jak p. ‘se odsłuchasz” rolik facet wie co mówi zwłaszcza że sporo tam “był i żył …” 🙂

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 21:20
  Permalink

  Wybiegam przed szereg (jako mam we zwyczaju) – jutro zapewne n/t. przeczytamy analizę K. odnośnie “tego spotkania”…
  A jak TO widzą nasi “stalinowcy” z dobremi komunistycznemi korzeniamy, ich ojcowie i dziadkowie jeszcze z KPP (Polski – dobre sobie…) 🙂
  Otóż, czytam na lewicowo-liberalnej gazecie: “Rosja chciałaby wrócić do “osieroconej” w 1989 roku Polski. Na Kremlu tęsknią za zimną wojną”. ‘Korzenni” RUSOFOBY.
  ‘ONY” sugerują Nam Polakom – co,i jak mamy myśleć w temacie, i w tym momencie bierze mnie
  ob…nie, wykropkuję
  co by nie mitrężyć WEB. JÓZEFA!

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2022 o 23:09
  Permalink

  Ad rem:
  “Chociaż przy mądrości Chin, konfrontacja będzie niewidzialna, chociaż potrwa z dwa lub cztery pokolenia, to Syberia będzie chińska. Chyba, że Rosja dogada się z Europą i wymieni surowce i bezpieczeństwo w zamian za technologię i kapitał oraz wsparcie, wykraczające poza przychylną neutralność głębokiego zaplecza. Jakim w konflikcie z Chinami, dla Rosji – w sposób naturalny będzie Europa.”
  – nie wiem skąd to przekonanie o tym, że Chińczycy chcą mieć w posiadaniu Syberię? Im wystarczy, że Rosja będzie traktowała ich potrzeby priorytetowo. Po co Chinom tworzenie sobie wroga u boku, skoro razem z Rosją muszą stawić czoła największemu światowemu bandycie.
  – nie sądzę też, aby Rosji zależało nadmiernie na zachodnich technologiach? To co mają obecnie wystarczy do normalnej egzystencji i zapewnienia bezpieczeństwa, wystarczy tylko poprawić kulturę społeczną i nieco gospodarkę, aby naród mniej pił i się nie lenił.
  – wymiana technologiczna z Chinami zagwarantuje Rosji i Chinom pełne bezpieczeństwo i wyprzedzenie zachodu pod każdym względem.
  UWAŻAM TĄ OPINIĘ ZA ZUPEŁNIE BŁĘDNĄ.

  NATOMIAST W TYM COŚ JEST:
  “Póki co jednak, silikonowe sex zabawki dla praktyków LGBT i nie tylko, importujemy także głównie z Chin…, więc żadnej IV tej Rzeszy, czy jakbyśmy definiowali europejskie imperium raczej nie będzie.”
  – fakt IV Rzeszy na zniewieściałych mężczyznach i wynaturzonych kobietach, raczej nie zbudują i bardzo dobrze. Aczkolwiek Hitlerowi trochę ich służyło, więc nie ma pewności. Póki co dobra nasza, można powiedzieć, aczkolwiek na zimne trzeba też dmuchać i nie dopuścić do zniewieścienia Polaków, bo nadejdą czasy, aby stawić czoła zachodniej imperialnej zarazie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.