Islam to religia pokoju – za wyrządzane zło nie można winić wszystkich Muzułmanów

Islam zawsze był, jest i pozostanie religią pokoju – jest to i pozostanie niezmienne, tak jak niezmienny jest Święty Koran. Nie można winić wszystkich Muzułmanów, za wyrządzone zło przez terrorystów, nawet jeżeli ci dokonują zbrodni z imieniem Boga na ustach i Koranem w dłoni. Doktrynalnie Islam odrzuca przemoc, a zabijanie odrzuca co do zasady. Dla prawowiernego Muzułmanina wyrządzenie krzywdy gościowi jest równoznaczne z okryciem się wieczną hańbą. Nie ma w Islamie przesłania nienawiści, nakazów zabijania, czy też wojny za wiarę. Co innego – w obronie Muzułmanów i ich prawa do wyznawania Islamu. Nie można mylić tych kategorii, niestety robią to liczni radykalni islamiści, jak również retoryce wynikającej ze skutków ich działań ulegają ludzie z innych kultur.

Z punktu widzenia wykładni społeczno-politycznej dokonywanej przez większość duchownych w krajach muzułmańskich – obecnie mamy do czynienia ze stanem, który dla prawowiernych Muzułmanów jest nie do zaakceptowania. Nie tylko nie ma mowy o popieraniu terroryzmu, ale istnieją kategorie moralne wykluczające takich ludzi w ogóle z kategorii pojęciowych oznaczających Muzułmanów. To znaczy – istnieją całkiem powszechne w krajach Islamu poglądy, że ten kto zabija niewinnych, uzurpując sobie prawo do rzekomego działania w duchu Islamu – W RZECZYWISTOŚCI JUŻ JAK PODEJMIE TAKĄ DECYZJĘ NIE JEST JUŻ MUZUŁMANINEM. Islam to przede wszystkim pokora. Ludzie, którzy tego nie rozumieją, nie są Muzułmanami.

Niestety również mamy w Islamie sporo radykałów, których interpretacje tych samych wersetów Koranu i prawa zwyczajowego są radykalnie odmienne, odwrotne i zupełnie inne percepcyjnie niż duchownych umiarkowanych. Stosunek pierwszych do drugich to (w zależności od kraju) około 10 do 100. Mamy kraje w których dominują radykalne interpretacje Islamu – jak Arabia Saudyjska lub mamy kraje, w których Islam to porządek, ład, dobro i uczciwość – jak np. w Federacji Rosyjskiej, czego najlepszym przykładem jest rozwój Czeczenii od czasów kiedy jej przywódcą jest pan Ramzan Kadyrow. To jeden z nielicznych przykładów „dobrego Islamu”, który ma miejsce nie bez powodu w Rosji, albowiem ten kraj prowadzi realną politykę wielokulturową a nie „multi-kulti” jak niektóre gnijące moralnie i cynicznie zakłamane kraje Zachodu.

Polskie spojrzenie na Islam to przede wszystkim wielowiekowy dorobek naszych Tatarów! Ten fenomen kulturowy, rzeczywista perła w koronie Rzeczpospolitej to żywy dowód na naszą tolerancję religijną i możliwość współistnienia. Trudno jest zrozumieć powody, dla których nasz kraj nie promuje się przez dorobek naszej wspólnoty w tych kwestiach. Naśladowanie wzorców zachodnich, które niestety już się rozpoczęło to droga prowadząca do konfrontacji, ponieważ jesteśmy społeczeństwem o innej specyfice niż ateistyczne w znacznej części społeczeństwa zachodnie. To właśnie zderzenie gorliwości religijnej Islamu z realiami społeczeństw w zasadzie już post-religijnych, spowodowało klęskę zachodniego modelu „integracji międzykulturowej”.

Mówiąc o Islamie, prawie każdy jest gotów wygłosić opinię, która niestety przeważnie bywa wyrazem mniejszej lub większej islamofobii. Liczne świadectwa islamskiego radykalizmu, w postaci aktów terroru, czy też nawet nieprzyjazne doświadczenia z kontaktów z Muzułmanami w ich krajach podczas wizyt turystycznych, albo w trakcie pobytu na Zachodzie – nie pomagają w kształtowaniu pozytywnego wizerunku Muzułmanów w Europie i generalnie na Zachodzie.

Patrząc na zagrożenie ze strony Islamu, dzisiaj myślimy o tzw. państwie islamskim, czyli odpowiedzi irackich Sunnitów na zniszczenie przez Zachód ich kraju i niesprawiedliwe rządy Szyickiej większości, której okupanci powierzyli władze. Poza tym istnieją różne przesłanki, które uprawdopodabniają wnioskowanie, wedle którego źródła inspiracji części tych ruchów, które tam się dzieją są z poza państw islamskich. Oczywiście nikt nie kwestionuje wpływu bogatych Muzułmańskich radykałów, jednakże zwłaszcza w przypadku Syrii, gdzie walczą wszyscy przeciwko wszystkim – jest możliwa „inna inspiracja”, w przypadku co najmniej niektórych odłamów. Czyja, to dopowiedzcie sobie państwo sami, dywagowanie na ten temat publicznie nawet pod pseudonimem, to już istotne przekroczenie granicy tolerancji dla „wolnych mediów”. Obecnie pochód organizacji islamskich dosięga Libanu, jeżeli padnie Bejrut – to będzie bardzo nowa sytuacja, albowiem chaos osiągnie nowy poziom.

Podobnie dzieje się w Afryce Północnej. Egipt powstrzymał pochód islamistów do władzy, Algieria zapłaciła straszną cenę udręczenia podczas wieloletniej wojny domowej, a w Libii niestety doprowadzono do upadku państwa, z inspiracji – na co istnieją dowody niektórych europejskich państw zachodnich. Zlikwidowano wieloletniego przywódcę państwa libijskiego i w wyniku podziałów plemiennych i politycznych doszło do tego co w tej chwili widzimy – tak się kończy próba demokratyzacji i niesienia wolności.

Oceniając Islam nie możemy patrzeć na niego z perspektywy zła wyrządzanego przez ludzi uzurpujących sobie prawo do reprezentowania Boga.

17 myśli na temat “Islam to religia pokoju – za wyrządzane zło nie można winić wszystkich Muzułmanów

 • 20 marca 2015 o 10:13
  Permalink

  “Nie ma w Islamie przesłania nienawiści, nakazów zabijania, czy też wojny za wiarę.”
  “Niestety również mamy w Islamie sporo radykałów, których interpretacje tych samych wersetów Koranu i prawa zwyczajowego są radykalnie odmienne, odwrotne i zupełnie inne percepcyjnie niż duchownych umiarkowanych.”

  I teraz. Kto ma prawo oceniać, która interpretacja, jest ta właściwa? Umiarkowani duchowni, tylko dlatego, że sa umiarkowani i bardzien nam pasuja?

  Swoja droga.
  “Soon shall We cast terror into the hearts of the Unbelievers, for that they joined companions with Allah, for which He had sent no authority”
  “So when the sacred months have passed away, then slay the idolaters wherever you find them, and take them captive and besiege them and lie in wait for them in every ambush, then if they repent and keep up prayer and pay the poor-rate, leave their way free to them.”

  Islam nie jest religia pokoju. Wielu muzułmanów jest pokojowych, zgadza się.
  Stary testament też zbyt pokojowy nie był, choć nie namawiał aż tak do wyrzynania niewiernych.

  Każda jedna religia to kupa gnoju, za przeproszeniem, zapoczatkowana przez realne pytania ludzi, w stylu “dlaczego słońce świeci”, a potem doprawiona przez “kapłanów”, którzy poczuli, że masy można w ten sposób kontrolować.

  Wiara… cóż, wiara to co innego. Można wierzyć w stworzyciela naszego wszechświata, wymianę energii, duszę, życie po śmierci. Jeśli jednak nagle pojawia się jeden madry, ktory próbuje wcisnać dokładna instrukcję życia, to z góry wiadomo, że jest to ściema.

  Odpowiedz
  • 25 września 2015 o 17:36
   Permalink

   A czy Islamiści nie kierują Koranem?to jak dla katolika Biblia.Koran namawia do przemocy przeciw kobietą,do zabijania niewiernych(ludzi,którzy nie wierzą w Allacha),do kazirodztwa,do pedofilii?Islamiści nie zabijają ludzi-wg nich to Allach,a muszą to robić żeby przejść do nieba.Niestety okrutna prawda.Poczekajcie kilka miesięcy,lat.3wojna światowa tuż,tuż…

   Odpowiedz
  • 12 stycznia 2016 o 13:34
   Permalink

   Islam to SSSS, SSSSSS dla Świata, ta religia powinna być SSSSSS, SSSSSS, bo to dzieło SSSSS

   SZANOWNY PANIE CZYTA NAS WIELU JEJ WYZNAWCÓW, KTÓRZY MOGLIBY SIĘ POCZUĆ DOTKNIĘCI TAKIMI SFORMUŁOWANIAMI, NIE ZGADZAMY SIĘ Z TAKĄ KREACJĄ NIENAWIŚCI I BRAKU TOLERANCJI – TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO WOLNOŚCIĄ SŁOWA, KTÓREJ PAN PRAWDOPODOBNIE NIE ROZUMIE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
  • 1 marca 2017 o 07:47
   Permalink

   W dddddd jest pełno nienawiści, tylko wy, ddddddd, macie tak wyprane mózgi, że tego nie zauważacie. ddddd jest ddddd, który nienawidzi. ddddd jest ddddd, który nienawidził, mordował, kradł, gwałcił, kłamał – a jest dla was ideałem człowieka. Dzisiaj siedział by za kratkami. Jak dddddd mordują nas, dddddd, tylko dlatego, że inaczej pojmujemy dddd, to wasz świat milczy. Zabiliście kraje chrześcijańskie, niszczycie nasze kościoły – to wg was nie jest nienawiść? Nie mydlcie oczu, znamy was od 1400 lat i nie damy się okłamywać ludziom z IQ na poziomie 70 – tyle w Polsce ma dziecko w szkole podstawowej.

   Odpowiedz
 • 20 marca 2015 o 15:09
  Permalink

  Nie ważne jaka religia kocha bardziej pokój. Najkrwawsze wojny i czystki etniczne są na tle religijnym. Tego nie zmienimy i co gorsza wszystkie religie monoteistyczne zwalczają niewierzących.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2015 o 16:29
  Permalink

  Wszelkie religie jak uczy historia mają swoje dramatyczne strony w imię wiary w jedynego słusznego Boga. Zupełnie nie mam zamiaru pisać traktatu pochwalnego na temat Islamu ani jakiejkolwiek innej religii. W każdym bądź razie wojen/brutalności na świecie byłoby znacznie mniej gdyby nie religie. Każda z religii chce narzucić pozostałym ludom swój punkt widzenia.

  Odpowiedz
  • 28 sierpnia 2016 o 16:02
   Permalink

   Czyli I i II wojna światowa wybuchły na tle religijnym? Ciekawy punkt widzenia …

   Odpowiedz
 • 22 marca 2015 o 02:37
  Permalink

  Owszem sa takie kraje, ktore celowo wywoluja niepokoje i lokalne wojny, gdyz dla ich finansowania musza w nia zaangazowane strony tanio sprzedawac rope naftowa i inne surowce naturalne, , a my chetnie kupujemy np. telefony mobilne z wsadem mineralow z tych wlasnie tranzakcji, “krwawe diamenty”, to b.b. dluga lista !!!!

  Odpowiedz
 • 14 września 2015 o 09:17
  Permalink

  Islam to NIE RELIGIA!!!! To jest ustrój polityczny!!!

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2016 o 17:13
  Permalink

  Islam to także kultura. Nawet nasi, świetnie od lat zintegrowani Tatarzy popierają ubój rytualny, który dla większości ludzi w Polsce jest nie do przyjęcia. A muzułmanie z Egiptu? Z Iraku? Z Afganistanu? CCCCCCC kobiet które nie są muzułmankami, zostawiają po sobie CCCCC, CCCCCCC pracować… Nawet jeśli nie są agresywni, to ich wartości są nie do pogodzenia z naszymi.

  SZANOWNA PANI ROZUMIEMY PANI POGLĄDY – NAWET MOŻEMY POTWIERDZIĆ ŻE MA PANI RACJĘ ALE SPOSÓB W JAKI PANI OPISAŁA SWOJE OBSERWACJE MOŻE BYĆ OBJĘTY SANKCJĄ KARNĄ 214 KK. DLATEGO STWIERDZILIŚMY ŻE BEZPIECZNIEJ BĘDZIE TO OCENZUROWAĆ. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2016 o 13:36
   Permalink

   Wolność słowa cenzorze – komunisto

   WOLNOŚĆ SŁOWA JEST DLA NAS BARDZO WAŻNA. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 14 lutego 2016 o 08:22
  Permalink

  Nie jestem muzułmaninem, może i szkoda bo wiedział bym więcej, ale wydaje mi się że pisanie o dobrych muzułmanach to mit. Fikcja!!!!!!!!
  Jedni szerszą terror, zniszczenie i śmierć a w tym czasie inni piszą o pokoju i milosci.
  I to wszystko w imię ich boga….. hhhhhhhh…..
  Zresztą poniekąd muszą tak pisać żeby zachować pozory równowagi.
  Chcą wzbudzić w nas szacunek do nich.
  Na zasadzie kija i marchewki.
  Oraz obrony przed atakiem na nich żeby w razie totalnego ataku z naszej strony wzbudzić w nas wyrzuty sumienia. A może faktycznie nie wszyscy są źli.
  Moim skromnym im bardziej wierzący arab tym większy radykał,fanatyk i potencjalny terrorysta.
  Wynika to z ich Koranu. Księgi wojny, zniszczenia i śmierci.
  P. S
  W koronie dopuszczalne jest samobójstwo w imię Jihadu
  A raj uważany za burdel z dziewicami w roli głównej.
  Pełen,, szacunek ” dla nich.

  Odpowiedz
 • 29 października 2016 o 10:54
  Permalink

  Poproszę o konkrety a nie słowotok. Chcę zrozumieć czemu czytam wersety – dodam w trzech językach : polskim, francuskim i angielskim i wszędzie tłumaczenie jest takie samo – jakie napisali inni w komentarzach piniźej po czym czytam “opracowania” jak powyższe gdzie podawane jest, że Islam to religia pokoju. Mój chłopak jest Muzułmaninem ale nie potrafi mi udzielić odpowiedzi na pytania zadawane WPROST a ja bradzo chcąc zrozumieć szukam i nie znajduję – tam gdzie mówią dobrze o Islamie ograniczają się do ogólnych opinii, dogmatów, przykazań … i to jest dobre … ale wciąż nie daje odpowiedzi na tematy w Islamie trudne i kontrowersyjne – te na których właśnie często opierają się radykałowie. Skąd mam wiedzieć2 którą stronę pójdzie w przyszłości “rozwój” mojego już męża skoro w Koranie SĄ wersety, które uprawniają go do wzięcia sobie kolejnej żony, posiadania kobiet “zdobytych”, bicia mnie w określonych przypadkach, zabrania mi dzieci (bo one zostają przy mężczyźnie), zabijania niewiernych… a nóż i jego skusi wizja raju z dziewicami? Potrzebuję jak powietrza argumentów, że Koran jest dobry a Mouhamed jest wzorem do naśladowania przez nasze przyszłe dzieci … ale czytam i czytam o życiu proroka i wzorem niestety nie jest. Rozumiem obronę konieczną ale prorok był najeźdźcą, mówi o 4 żonach a sam miał 9 (lub nawet 11), wiem, że były to małżeństwa polityczne ale co to zmienia?…

  Odpowiedz
  • 29 października 2016 o 12:12
   Permalink

   Także zapytam,wprost – czy nie ma ‘innego” wyboru??
   Z takich mezaliansów wychodzą (w przyszłości)
   zawsze(?),niezłe jajca…

   Odpowiedz
 • 29 października 2016 o 12:09
  Permalink

  EWO,”wiedziały gały co brały”,a na poważnie wszystko zależy od twojego partnera i na ile wyznawana religia pomaga mu a nie przeszkadza mu żyć w XXI wieku.Pozdro

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2016 o 18:13
  Permalink

  Jaasne … powinno się zlikwitodać wszystkie miejsca kultu i ffffffffff za samo ich istniene.. fffff to wynalazek ffffff i samego szatana

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.