Inauguracja kampanii ECPM – Prawica Rzeczypospolitej

fot_Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Jurka_Copyrights

W środę 20 lutego br. w Brukseli Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny (ECPM), do którego należy Prawica Rzeczypospolitej, zainaugurował kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W konferencji uczestniczyli politycy ECPM z całej Europy, m.in. Branislav Škripek (Słowacja, przewodniczący ECPM), Marek Jurek, Peter van Dalen i Bert Jan Ruissen (Holandia), Arne Gericke (Niemcy), Jean-Frédéric Poisson (Francja), Ladislav Ilcic (Chorwacja).

Podczas wydarzenia zaprezentowano manifest programowy ECPM, zawierający priorytety, którymi będą się kierować posłowie do Parlamentu Europejskiego przyszłej kadencji z ramienia ECPM. Do tych priorytetów należą m.in.:
– promowanie chrześcijańskich korzeni Europy
– reformowanie UE w duchu Europy Ojczyzn
– priorytetowe traktowanie rodziny opartej na małżeństwie jednej kobiety i jednego mężczyzny
– ochrona godności ludzkiej i promowanie polityki ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci
– zwalczanie nowoczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi
– obrona zewnętrznych granic UE.

Manifest ma 36 stron i składa się z 7 rozdziałów:
1. Europa godności ludzkiej
2. Ekonomia, która działa dla ludzi i planety
3. Zdrowe rodziny i zdrowe małżeństwa
4. Wolność, bezpieczeństwo i stabilność
5. Zwalczanie handlu ludźmi
6. Reformowanie Unii Europejskiej
7. Zachowanie kultury i dziedzictwa chrześcijańskiego

Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny (ECPM) jest jedyną europejską partią polityczną o wyraźnym chrześcijańskim profilu. Aby przyczynić się do dobrobytu ludzi w Europie, ECPM zjednoczyła partie i polityków wokół wartości chrześcijańskich, aby stworzyć polityczne rozwiązania kluczowych problemów UE.

ECPM powstał w 2002. Powołało go 15 ugrupowań chrześcijańskich w trakcie wspólnej konferencji w Lakiteleku na Węgrzech. W 2012 partia stała się europartią uznawaną przez Unię Europejską.Ruch zrzesza kilkanaście ugrupowań politycznych, m.in. holenderskie ChristenUnie i Polityczną Partię Protestantów, szwajcarską Ewangelicką Partię Ludową, ukraiński Związek Chrześcijańsko-Demokratyczny, estońską Partię Estońskich Chrześcijańskich Demokratów, gruziński Ruch Chrześcijańsko-Demokratyczny czy chorwacki Hrast. 29 maja 2015 do ECPM przystąpiła Prawica Rzeczypospolitej.  

 

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i fotografii zastrzeżone dla: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Jurka. Wyłączenie licencji CC 3.0.

13 myśli na temat “Inauguracja kampanii ECPM – Prawica Rzeczypospolitej

 • 22 lutego 2019 o 08:55
  Permalink

  Śmiech na sali. Kiedy utworzą chrześcijański taliban? Religia to jednak inna nazwa polityki i z prawdziwą, wewnętrzną duchowością nie ma nic wspólnego.

  “promowanie chrześcijańskich korzeni Europy”

  Europa ma korzenie pogańskie! Republika i demokracja to wytwory pogańskich Rzymian i Greków. Od tych narodów wywodzi się cała europejska kultura polityczna i duchowa, stworzyli ją zanim w Europie pojawili się chrześcijanie. Kościół katolicki natomiast wprowadził w Europie totalitarne rządy teokratyczne i monarchiczne, dokonywał ludobójstwa pogan tam, gdzie nie chcieli nawracać się na “jedyną słuszną i pokojową religię”.

  “reformowanie UE w duchu Europy Ojczyzn”

  Niech Europa się reformuje tak, by działała jako spójny organizm, w obecnym świecie nie ma miejsca na pojedynczych bohaterów. Napoleona pokonała po długich bojach koalicja państw, Hitlera tak samo. Trzeba iść do przodu. Być może warto dopomóc Europie przekształcić się w jeden naród, ale też takie rzeczy trzeba robić z głową, a nie dekretami. Czym się będzie różnić Homo Christianicus od Homo Europeicusa czy Homo Sovieticusa? Drugim członem nazwy?

  “priorytetowe traktowanie rodziny opartej na małżeństwie jednej kobiety i jednego mężczyzny”

  Niech każdy żyje jak mu pasuje. Jak komuś pasuje poligamia to niech żyje w poligamii, jak komuś odpowiada życie w wolności a nie małżeńska niewola – niech żyje w wolnym związku, a jak ktoś lubi się wiązać przysięgami (po co miłości przysięgi?) to jego sprawa. Niech sobie zawiera małżeństwo. Czemu jakaś sekta ma narzucać innym jak mają żyć i jak mają kochać?

  “ochrona godności ludzkiej i promowanie polityki ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci”

  W praktyce to wygląda tak, że chrześcijaństwo chce chronić życie, ale zaraz po narodzinach człowieka wmawiają mu, że urodził się grzeszny, że jest winien śmierci Jezusa 2000 lat temu, że twoje ciało jest be, że seks jest fe, że wszystko co przyjemne jest fe, tylko asceza to życie. Chrześcijaństwo (i religie w ogóle) oraz godność ludzka? To dwa inne bieguny! Oczywiście jak ktoś chce wierzyć w takie rzeczy, niech wierzy, ale prywatnie, w domu. Wtedy nikt nie będzie się czepiać.

  “zwalczanie nowoczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi”

  w postaci poddania go zniewoleniu doktrynalnemu chrześcijaństwa! Piękna walka z niewolnictwem!

  “obrona zewnętrznych granic UE.”

  Jedyny punkt z którym się zgodzę.

  Religia powinna jednak zostać oddzielona od spraw publicznych, będzie to z pożytkiem dla samej religii, a przede wszystkim dla duchowości człowieka. Narzucanie wszystkim jednego wzorca zawsze prowadzi jedynie do degradacji człowieka i jego znerwicowania. A od jednego boga, jedynej słusznej religii już jest prosta droga do ein volk, ein reich, ein führer. Czy naprawdę chrześcijaństwo potrzebuje mieć państwo w swoich łapach, żeby być chrześcijaństwem? Co to za religia, która nie może się rozwijać bez kontrolowania państwa? Być może nie jest już religią, a zjawiskiem politycznym?

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 09:13
  Permalink

  Dobrze że prawicowa prawica zwiera szeregi, też jest potrzebna.

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 09:17
  Permalink

  Niestety brakuje w programie obok zwalczania handlu ludźmi punktu o zwalczaniu pedofilii i przestępczości kleru.
  Proszę wyguglać bardzo ciekawy wywiad na gazecie.pl:
  “Prof. Stempin: Franciszek walczy z pedofilią, ale walczy z wiatrakami”.

  Poza tym w programie brakuje promocji prawdziwych wartości chrześcijańskich z teologią wyzwolenia włącznie i nauką społeczną Chrystusa (zwalczaną przez JP II.)
  Brakuje powrotu do nauki społecznej Chrystusa i potępienia historycznych encyklik papieskich antyrobotniczych i antyhumanitarnych sprzeciwiających się wyzwoleniu ludzi spod feudalnej władzy i prawom człowieka. Program jest więc fałszywą flagą katolicyzmu, z chrześcijaństwem prawdziwym ma niewiele wspólnego chociaż się do niego odwołuje.

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 10:59
  Permalink

  Przychylam sie w calej rozciaglosci do znakomitego wywodu komentatora @Xun Zi, 22.02’2019 at 08:55 oraz tez komentatora@Mieclaw, 22.02’2019 at 09:17

  Te wszyskie partie “chrzescijanskie” uzywaja religii jako alibi dla siebie, rodzaj wymuszanej presji na ludziach ( na wyborcach ) by ich popierali ,gdyz nawet rzekomo “Bog ich popiera”, jak w feudalizmie monarchowie byli rzekomo wladcami z “bozej laski” z poruczenia bozego…a kuku !!!

  W Niemczech to cholera jasna podpieraja sie religia chrzescijanska by zakamuflowac przestepstwa wojenne i tragedie ludzka 1 i 2WS i to calo ludobojstwo i przestepstwa przeciw ludzkosci, obozy koncentracyjne i przerobke ludzkiego ciala na materace, mydlo,kleje,papier listowy i abazury do lamp z ludzkiej skory, nie wspominajac o eksperymentach medycznych na zywych ludziach itd…przeto mnie wali o sciany jak ja widze te “numery i zagrywki”, brakuje mi slow.. do tego ci koscielni to tacy burzuje, bogactwo wylewa im sie z kazdej strony a panstwo i to niezgodnie z konstytucja ( odzielenie panstwa od kosciola ) sciaga miesiecznie bezplatnie od wszystkich obywateli zgodnie z ich wyznaniem podatek koscielny, ktory bez zadnych obciazen/kosztow adminisracyjnych / przekazuje kosciolom chrzescijanskim i do tego z pieniedzy podatnika placi tak wysokie pensje wszystkim koscielnym ludziom, biskupom to tyle, ze spada mi glowa “z zawiasow”, za to koscioly chrzescijanskie popieraja wladze….

  Moze obecnie “chrzescijanska” kultura tj.tradycja dzialania prawa rzymskiego i “Code civil de Napoleon Bonaparte ” / napoleonski kodeks cywilny / mocno stawia granice kulturowa przed innokulturowymi ludzmi z “nielegalnej imigracji”…ojoj, to zupelnie inny kaliber i doprawdy innakulturowosc i to na absolutnie kazdym kroku…

  Pozdrowienia, my tu mamy 15 i 17°C+ ( lol ! )

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 11:29
  Permalink

  Jak ony “som’ – prawica, TO – JA, deklaruję się jako ideowy spadkobierca IV Międzynarodówki! ?

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 13:55
  Permalink

  Krzyku,co dotyczy twojej osoby wspomniany przez Ciebie ideowy wątek to nic w porównaniu z tym co jeszcze twoja osoba może dziedziczyc!Oj,starsi bracia w wierze będą się cieszyć z nowego potomka! Mimo wszystko pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 13:56
  Permalink

  Krzyku,co dotyczy twojej osoby wspomniany przez Ciebie ideowy wątek to nic w porównaniu z tym co jeszcze twoja osoba może dziedziczyc!Oj,starsi bracia w wierze będą się cieszyć z nowego potomka! Mimo wszystko pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 15:11
  Permalink

  Od dawna używane jest określenie Homo Sowietikus. Ja tylko przypomnę, że Rosjanie będąc osobami, które nie wszyscy kochają a zwłaszcza pokolenia zindoktrynowane to w przypadku obrony własnej Ojczyzny są solidarni.

  W dobrobyt ludzi w Europie trudno mi jakoś uwierzyć gdyż na razie przyjęto zasadę równaj w dół .

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2019 o 21:58
  Permalink

  @wieczorynka. 22 lutego 2019 at 15:11

  U nas bardziej adekwatne jest pojęcie “HOMO CATHOLICUS”, czyli człowiek zdeterminowany religią i grzechem, bezrefleksyjny odbiorca przekazów kleru wolny od jakichkolwiek wątpliwości, posłuszny wykonawca woli instytucji czuwającej nad tym, aby jego umysł był bezkrytyczny wobec jedynie słusznej doktryny, podległy i podporządkowany rozkazom okupanta duchowego. To taki @krzyk58 do kwadratu.:-)
  Więcej na ten temat: “Niezbędnik współczesny. Polityka” z 2019 r., s. 6-15. Polecam, naprawdę warto przeczytać. Wtedy pejoratywne pojęcie “homo sovieticus” blaknie przy “HOMO CATHOLICUS” 🙂

  Dowodem istnienia tego gatunku jest choćby bezrefleksyjna obrona księży pedofili, czy walka o ponowne ustawienie obalonego pomnika kapelana solidarności Jankowskiego, wbrew oczywistym świadectwom osób skrzywdzonych przez niego.

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2019 o 13:26
  Permalink

  @ Miecław. Homo Catholicus uważam za bardzo trafne określenie.
  Całe szczęście, że mnie ono nie dotyczy i to mniej więcej od 15-roku życia.

  W liceum chodziłam na religię do salki katechetycznej, był sympatyczny ksiądz. Jednak gdy chciał mi dać świadectwo z ukończenia religii, grzecznie podziękowałam twierdząc, że nie będzie mi ono do niczego potrzebne i to się sprawdziło.
  Świadectwo maturalne ze szkoły średniej jednak było przydatne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.