I’m going to kill all Muslims – incydent jako początek odwetu?

Z okrzykiem „I’m going to kill all Muslims”, sprawca incydentu (stosujemy oficjalną terminologię) wjechał w ludzi na chodniku. To wielka tragedia, z tego co wiadomo zabito jedną osobę, wiele osób zostało rannych. Motywacją incydentu miały być różnice na tle religijnym. Sprawca incydentu został zatrzymany przez tłum, znęcano się nad nim, był kopany w głowę, bity i duszony. Przejęła go Policja wezwana na miejsce incydentu. W sieci dostępne są filmy z tej części incydentu, wyraźnie widać jak tłum znęca się nad człowiekiem podejrzanym o udział w incydencie.

Sytuacja w brytyjskim tyglu kulturowym jest napięta i bardzo złożona. Stale dochodzi do mniejszych jednostkowych incydentów – bójek, napaści, aktów wandalizmu, przemocy słownej. Sytuacja w całej Wielkiej Brytanii jest trudna. Wszystko jest podejrzane i nie ma bezpieczeństwa, ludzie się boją. Wizja kolejnych ataków terrorystycznych ze strony sąsiadów uzbrojonych w noże, albo używających ciężarówek do tratowania ludzi, jest już czymś powszechnym. Ludzie się boją, strach jest wszechobecny i paraliżujący.

Wiele wskazuje na to, że była to akcja odwetowa – zemsta na wspólnocie inno-kulturowej, wykonana w sposób analogiczny jak członkowie tej wspólnoty atakują w przestrzeni publicznej.

Było już kilka podpaleń, były ataki – pobicia i innego rodzaju przejawy nienawiści. Jednak to jest prawdopodobnie pierwszy atak motywowany kulturowo. Jest to tym bardziej przerażające, ponieważ tego się spodziewano, było oczywistością, że prędzej czy później dojdzie do odpowiedzi radykałów dotychczas atakowanej większości, która będzie przeprowadzona analogicznymi metodami jak ataki inno-kulturowych terrorystów.

Obserwując komunikaty w brytyjskiej blogosferze i mediach społecznościowych, należy być pesymistą, ponieważ teraz należy się spodziewać zadziałania mechanizmu: odwet za odwet. To wynik zderzenia kultur, ludzi z różnych wspólnot, porządków moralnych i wyznających różne wartości, skupionych na jednym obszarze. Będzie tylko gorzej, ponieważ reakcja radykalizującej się większości będzie się nawarstwiać, ludzie nie chcą żyć w warunkach zagrożenia, a jedyną metodą na minimalizację prawdopodobieństwa tego typu incydentów jest separacja poszczególnych wspólnot.

Należy spodziewać się, że w ciągu kolejnych trzech lat, w Londynie pojawią się realne strefy wydzielonych gett i wspólnot monokulturowych opartych na języku, religii i rasie. W których na przemian będzie dochodziło do różnych incydentów i poważnych zamieszek. Będzie to miało niesłychanie poważne konsekwencje dla ekonomii, życia społecznego i politycznego. Skończy się okres pozornej stabilizacji, w którym agresywna inno-kulturowa mniejszość, korzystając z nakazów poprawności politycznej, dokonywała zamachów w imię swojego sposobu rozumienia kultury. Po prostu będzie rzeź, ludzie będą bali się wychodzić z domów, dzielnice będą grodzone, domy będą grodzone, wszędzie będą fizyczne zabezpieczenia przed atakiem. Analogicznie jak w Belfaście, gdzie co prawda wiele urządzeń służących bezpieczeństwu zdemontowano, jednakże każdy, kto widział jak to miasto jest podzielone, łatwo wyobrazi sobie, co czeka Londyn.

To wszystko jest bardzo smutne i należy przeciwstawić się wszelkim przejawom przemocy, jak również ksenofobii i nienawiści motywowanej kulturowo, rasowo, bądź religijnie. Niestety jednak podkreślmy ponownie, to naturalne zachowanie się atakowanej większości, w której agresywna inno-kulturowa mniejszość postępuje w sposób agresywny. Zawsze tak było, że dochodziło do zamieszek i większość usuwała zagrażającą jej problematyczną mniejszość. Zawsze wiązało się to z szeregiem tragedii i dramatów, jednak to właśnie tak funkcjonuje w rzeczywistości społecznej. Nienawiść jest głównym motywatorem, a strach siłą napędową przemocy.

Nie da się tego powstrzymać, można to łagodzić, ale powstrzymać się nie da. Za chwilę inny szaleniec z nożem może zaatakować ludzi w autobusie lub w parku, zanim zostanie powstrzymany, korzystając z zaskoczenia zabije kilka osób. Potem będzie odpowiedź – odwet, za odwet. Następnie kolejny akt terroru – już wszystko jedno z której strony.

Można tylko mieć pretensje do inno-kulturowej mniejszości, że się nie integrowała, sama się alienowała od początku obecności na Wyspach, doprowadzając do sytuacji starcia my-oni. Oczywiście korzystają na tym radykałowie, nawołujący do zderzenia cywilizacji i mordowania „niewiernych”. Jednak, było oczywistością, że nóż pewnego dnia trafi na inne noże. To wszystko jest efektem poronionej polityki multikulturalizmu i budowy społeczeństwa wieloetnicznego, wielokulturowego, które po prostu nie ma racji bytu. Zwłaszcza, w sytuacji gdy agresywna mniejszość dąży do dominacji. Było wiadomo, że to się nie uda i właśnie będziemy obserwować, że będzie coraz gorzej.

Zbadanie motywacji sprawcy jest bardzo ważne, należy mieć nadzieję, że mogła to być osoba w jakiś sposób chora psychicznie. To na pewno złagodziłoby skalę napięcia.

14 thoughts on “I’m going to kill all Muslims – incydent jako początek odwetu?

 • 20 czerwca 2017 o 04:40
  Permalink

  Po prostu histeria.

  Wszyscy jej ulegamy.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2017 o 05:38
  Permalink

  To dramatyczne wydarzenie, będzie ich coraz więcej. Będą coraz bardziej brutalne.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2017 o 05:45
  Permalink

  Czeka ich wojna domowa na własne życzenie

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2017 o 11:07
  Permalink

  No i przez elity cofnięte w rozwoju inteligencji społecznej zachód kulturowo jest przegrany. Przecież jest to ryzyko, że wzajemna nienawiść będzie rosła w tempie geometrycznym. Próba wyciszania tragedii poprzez łagodzenie napięć jest konieczna, ale za tym powinny iść natychmiast rozwiązania społeczne i ekonomiczne w odbudowie krajów zniszczonych i likwidacja bezwzględna podstaw fanatyzmu religijnego oraz większy egalitaryzm. Ale czy kapitalistów na to jest stać? Istnieje faktycznie duże prawdopodobieństwo gettyzacji życia na zachodzie, więc nawet nie będzie tam po co jeździć, lepiej na wypoczynek wybrać się już na Syberię. No i pozostaje bezpieczna Polska.

  Odpowiedz
  • 20 czerwca 2017 o 14:48
   Permalink

   “elity” ? @Miecław?Odpowiadam: lewicowe elity…………..
   “lepiej na wypoczynek wybrać się już na Syberię’; . Miecław, Ameryki nie odkryłeś,korzystniej na wypoczynek ,a i “na zarabotkę” wybrać się na Syberię – coś “o tym’ wiedzieli nasi rodacy w XIX w. i nie piszę
   w tak modnym po 89′ duchu martyrologii – ‘gloria victis”.
   Tam na Syberii – Polacy generalnie ‘wiedzieli że żyją… nie wspominam o masowych, dobrowolnych wyjazdach z np. zaboru
   ‘austryjackiego”, czy pruskiego.BO wg. nomenklatury tamtego czasu,
   byłbym mieszkańcem Imperium Rosyjskiego, z rosyjskim paszportem…, SZKODA – Bo mógłbym rzec – ‘chwała Ci Panie’……………………… a “tiepier”, tylko ‘jakiś kołchoz’………

   Odpowiedz
   • 20 czerwca 2017 o 18:06
    Permalink

    Wybacz, ale te kapitalistyczne elity mają gdzieś ideologie lewicowe, czy prawicowe, używają ich tylko do panowania nad gawiedzią, podobnie jak religii. Ich ideologia to zysk i panowanie nad światem, chociażby w mikroskali, ot taki powiacik. Jak trzeba to klęczą i żałują za grzechy na pokaz, jak się wiatr historii zmieni, bo gawiedź trochę głowę podniesie, to wtedy zapisują się do lewicowej partii robiąc karierę i podkopując jej ideologie, aby gawiedzi udowodnić, że tylko oni potrafią zapewnić rząd dusz. Wiem, że cię to drażni, ale niestety po raz kolejny muszę się odwołać do przykładów “jaśnie państwa” co to karierę w PZPR robiło, aby być zawsze przy korycie i w odpowiednim momencie zmienić barwy. Jest trochę takich życiorysów, a jakby tak prześwietlił wszystkich, to może wyszłyby ciekawe wyniki badań socjologicznych. Niedawno taki “jaśnie pan” już przefarbowany, któremu realizowałem zamówienie, biorąc mnie za “swojego” bezceremonialnie się chwalił, jak to w dawnej partii można było się ustawić i przetrwać, a teraz ponownie powrót do dawnych czasów zgodnych z prawem naturalnym …..
    A lewactwo, które tak często krytykujesz, jest takim samym wypaczeniem prawdziwie lewicowych idei, jak fanatyzm religijny na prawicy, jest wypaczeniem istoty religii, której prawactwo nawet nie rozumie. Biblii nie przeczytali, kazania na górze nie znają i się do niego nie stosują, ale za to słuchają swojego pasterza – czyli indolencja umysłowa totalna. Człowiek moralność ma zapisana w genach, już niemowlę wie co jest dobre a co złe. Nie potrzebujemy żadnej religii do tego, aby etycznie postępować, wystarczy właściwe wychowanie w duchu człowieczeństwa, bez religijnego mistycyzmu ograniczającego poznawczo.

    Odpowiedz
    • 21 czerwca 2017 o 06:54
     Permalink

     @Mieclaw….przelozyl teorie relatywizmu i “lewactwa” i “prawactwa” oba kierunki uzywa sie kondycyjnie, jak reakcje u “psow Pawlowa”, jak sa chytrzy to zaczynaja sie natychmiast slinic…to obojetne dla nich czy wezma z lewej czy z prawej strony, najwazniejsze by sie udalo…..monopole i uginajace sie od bogactwa koncerny swiatiwe nigdy nie byly i niz sa ani lewicowe ani lewackie @krzyk58 wymysli sobie taka wlasna teorie oparta na bledzie mentalnym i formalnym i ze zlosci na panujace stosunki posluguje sie to stworzona jezykowo sytuacja, choc nikt tego pojac nie moze a po np.przetlumaczeniu na j.niem.wywoluje smiech jak zart..jak moze byc kapital lewacki lub prywatne narzedzia pracy….moze @krzyk58 jest w basni “Alicja w krainie czarow “….? Jesli chodzi o cechy kk to z pewnoscia ..choc kosciol katolicki / kk / = kodeks karny / kk / to skrot charakterystyki…..

     Odpowiedz
    • 21 czerwca 2017 o 07:05
     Permalink

     @Mieclaw….przelozyl teorie relatywizmu i “lewactwa” i “prawactwa” oba kierunki uzywa sie kondycyjnie, jak reakcje u “psow Pawlowa”, jak sa chytrzy to zaczynaja sie natychmiast slinic…to obojetne dla nich czy wezma z lewej czy z prawej strony, najwazniejsze by sie udalo…..monopole i uginajace sie od bogactwa koncerny swiatiwe nigdy nie byly i niz sa ani lewicowe ani lewackie @krzyk58 wymysli sobie taka wlasna teorie oparta na bledzie mentalnym i formalnym i ze zlosci na panujace stosunki posluguje sie to stworzona jezykowo sytuacja, choc nikt tego pojac nie moze a po np.przetlumaczeniu na j.niem.wywoluje smiech jak zart..jak moze byc kapital lewacki lub prywatne narzedzia pracy….moze @krzyk58 jest w basni “Alicja w krainie czarow “….? Jesli chodzi o cechy kk to z pewnoscia ..choc kosciol katolicki / kk / = kodeks karny / kk / to skrot charakterystyki…..

     Odpowiedz
 • 20 czerwca 2017 o 16:21
  Permalink

  Ach, z jaką lubością robią przekaz z incydentu lewacko – poprawni…
  “toż to mniód ” na ichniejsze postrzeganie i tak naginanych faktów…
  nawet w ‘naszych’ mass-mediach.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2017 o 16:23
  Permalink

  “Można tylko mieć pretensje do inno-kulturowej mniejszości, że się nie integrowała,’ Można by mieć pretensje do wilka że nie jest owcą… 🙂 itd…

  Odpowiedz
 • 21 czerwca 2017 o 06:21
  Permalink

  Wnikliwa i wysoce przygnebiajaca analize autora podzielam, te fenomeny sa takze wynikiem neoliberalnej formy produkcji i przyrostu wartosci, ktora cofnela ludzkosc w okres moralnosci starego testamentu: ” oko za oko, zab za zab “….. zachwyt “zachodem” np.w Polsce jest do dzis.nieprzerwalny takze rozwojem Stanow, mimo ze te sukcesy lacza sie z krwawym wyniszczeniem ludnosci autochtonicznej, niewolnictwem, lupami i milionom, ktora sile robobocza wykorzystano bezpowrotnie do tworzenia forun, do ktorych nie maja dostepu a towarzyszy temu pogarda ( = rasizm )….teraz ci ludzie , ktorym w tak tragiczny sposob doszczetne zniszczenie ich panstwa i kultury biora odwet i jest on atawistyczny i cofa ludzkosc o epoki , jest forma darwinizmu, gdyz ci pokrzywdzeni walcza o przetrwanie swego kodu genetycznego i kulturowego, to darwinistyczny odwet za wiekowe ich niszczenie, ten superaktywny proces odwetu zapocztakowany byl aktywnie od momentu wojny w Iraku, to gwizdek i nawolanie do walki i nie wiem jakie to przybierze formy i rozmiary i czy to nie bedzie kresem naszego bytowania na Ziemi, czy bomba atomowa bedzie tu skutecznym lekarstwem, te konflikty nie byly by tak silne, gdyby demografia / przeludnienie naszej planety nie rozroslo sie do takich rozmiarow, Ziemia peka w szwach, natura sie burzy i ludzie reaguja na to w ten sposob…nie jestem zdania, ze tworzenie spoleczenstw mulikulturalnych bylo zaplanowane, jak autor i komentazirzy tu sugeruja….to konsekwencja kolonializmu i kapitalizmu, ktory nie baczac na nic drazyl inne polacie ziemi, inne kultury, inne narody, to naturalne reakcje na takie sily..to pobudzone do wybuchu tsunami…..juz wspominalam, ze osobiscie od dawna” dawna myslalam o takim rozwoju sytuacji, kiedys okreslana takie scenariusze koncem swiata, nie wiem czy to wlasnie teraz jest tego konca poczatek…..zwazywszy na to , ze populacja swiata winna byc conajmniej 6-krotnie nizsza mozna stosujac teorie tylko biologiczne / darwinistyczne wycuagnac wnioski , ze trwa wojna o wyeliminiwanie ” zbednych” jednostek…mnie osobiscie nie moze np.opuscic mysl, jak to ma wygladac ten postep Niemiec na krwi i trupach tylu mln ludzi i ze swiat sie Niemcami zachwyca, w Polsce ten zachwyt i aprobata jest bardzo wysoki, na OP byl on absolutnie i to z kazdej strony kultywowany, ostatnio te tendecje nieco oslably…..zachwyt nad samochodami, arsenalem wojennym itd., za ktory to rozwoj pare mln.ludzi zagazowano przed tem ich maltretowano i glodzono,w obozie koncentracyjnym w Ravensbrueck montowaly wiezniarki wylapane glownie na ulicach glownie Francji silniki do mercedesa, glymi rekoma bez zadnych narzedzi…czego nikt tego nie chce pamietac i to min. w Polsce i we Francji. …rozplenienienie sie z pogarda jednej rasy i kultury nad inna uwazam zgodnie z formulami biologi za epidemie, ktora trzeba pokonac i ujarzmic i wydaje mi sie, ze w tym procesie sie znajdujemy i ze bardzo duzo ludzi umrze…dialektyce rozwoju spoleczenstw sa te idee nieobce……….co do np.powracajacego ciagle sformulowania integracji tzw.innokulturowych…integracja to wielowiekowy proces wzajemnego sie dopasowania przy intensywnej tzw.pozytywnej dyskryminacji tj.nibi ci nowi przybysze sa w “slabszej / trudniejdzej pozycji i musza miec wiecej przywileji i praw specjalnych…nie wiem jak to w sytuacji przeludnienia mozna realizowac ? Inny problem, wrecz boje sie to jawnie sformulowac to to, ze ja nie znam osobiscie ani z teoretycznie zrodlowo ani jednego przypadku by ludzie “innikulturowo” chcieli sie integrowac, nie znam ani jednego Turka, ktory chce sie sie uczyc tutejszego jezyka i po 30 -40 latach go nie znaja, korzystaja tu z wszelakich dobr cywilizacyjnych, ktorymu sie zachwycaja i ktorych tak nienawidza, to samo z kobietami, zeby tak ludzi nienawidziec, to niby innowier y, pragneli by tu wszystko rozbic i roztrzasjsc na proch, niektorzy tureccy wlasciciele mieszkan mowia i tak czynia: ” nie wynajmuje mieszksnia zadnym Turkom, bo zdewastuja do nierozpoznawalnych granic, zeby celowo tak wszystko niszczyc, podpalac topic czesci plastykowe, podlogi, dywany, “zatapiac lazienki”, sila opierac sie sortowaniu smieci, celowo wrzucajac mieso czy opakowania plastykowe do makulatury, ktora raz na 4 -6 tygodni wyworza a nieco tydzien jak reszki lub kompost biologiczny, cuchnie to, pojawiaja sie szczury i inne gryzonie, nawet lisy i roznosza wscieklizne i inne bardzo powazne choroby, sa epidemie, obecnie w Badenii-Wirttenbergii przrnoszone przez myszy, wlasnie mam taki przypadek mlodejnuewiasty z 40 stopniami goraczki….butelki czy talerze czy sloiki to zaraz da sie rozpoznac od kogo sa..te z rak tureckich maja jak “dziela sztuki” po petow z papierosow, podarty na mini strzepy papier, cala powirrznia jest dlugotrwalym mazani em cukrem/ konfitura/ tluszczem tak brudna, ze nie wiadomo jak to wziac do reki, sa tam spinacze biurowe gwozdzie, plastik z opakowan, guziki i 100 innych rzeczy..KTO TO MA CZYSCIC I KIEDY, zepsute lub stare sprzety gos.domowego jskz jest ciemno wynoszone sa na ulice, autostrade do parku….jest hanba nie palic papierosow i to wszedzie i o kazdej porze, ludzie z Bliskiego Wsch.mieszkaja w “norach”, bo musza muec 600 -700 € na papierosy, nie pija wody bo to obraza godnosci osobistej tylko amerykanska brazowa lemoniade…wiekszosc nie chce sie uczyc i ksztacic, od tego jest Immam, oni sa do pracy silowej…..nie wiem jak moze sie to zmienic bo to wojna kultur przy czym np.Turcy czy ludzie z panstw Magreb “obewlasnowolnia” przewaznie kobiety, ktore haruja na ich rodziny, 40 -100 czlonkow to normalka…jak sie uda oswobodzic komus to ma dlugi do konca zycia i leczy sie u 10lekarzy w tym u psychologa…..ja jestem pozbawiona zludzen i wiem, ze takie wojny kultur w tych rozmiarach nie dadza sie latwo zaladzic, rozwiazania beda radykalne…..

  Odpowiedz
  • 21 czerwca 2017 o 09:11
   Permalink

   W sumie przerażające jest to co piszesz. Siedząc w bezpiecznej Polsce nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest tak źle. Polskie feministki chcące ubogacenia kulturowego należałoby zawieźć tam na lekcje uświadamiające i nie tylko …

   Odpowiedz
   • 21 czerwca 2017 o 21:51
    Permalink

    @Mieclaw….to tylko delikatne “poglaskanie” tego tematu….

    Odpowiedz
    • 22 czerwca 2017 o 03:28
     Permalink

     Izupelniajaco chce podkreslic, ze to “ubezwlasnowolnienie” /” zniewolniczenie” / kobiet nszywa sie “wzieciem w jasyr i mialo miejsce w Polsce za Sueleymana / Imperium Osmanskie i jego podboje Europy / po Austrie * Turcy pod Wiedniem*, Wegry, tereny Rosji, Balkany itd. Jasyr jest bardzo dobrze opisany w polskirj literaturze naukowej i w beletrystyce….obecnie ISIS robi nabory na “zony” szefow ISIS w calej Europie Zach. min. w Niemczech, Belgii, W.Brytanii, we Francji, te mlode kobiety jada przez Turcje do Syrii i Iraku i albo beda zabite albo popdna w niewolnictwo kalifow…rodzice tej mlidziezy przezywaja gehenne ale to jest zemsta ISIS za lata kolonizacji i wyzysku…niech te polskie feministki zwerbuja sie dla odmiany do ISIS jako zony kalifow…
     Wlasnie glownie z uwagi na yasyr / kryminalne niewolnictwo / Francja, Belgia, W.Brytania i przed decyzjami Merkel o zasiedleniu UE muzulmanami takze Niemcy byly absolutnie przeciwne czlonkostwu Turcji w UE, to powazne sprawy yasyr i panstwa kalifow w Europie….z kompletnym odrzuceniem ostatnich 1000 lat przez nich…..

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.