Homar = homarek, czyli polskie kiełki! (cz.2)

fot. red. MSPO 2017
fot. red. MSPO 2017

Wszyscy malkontenci i zwykli sceptycy narzekający na to, że znowu kupujemy uzbrojenie amerykańskie nie mają racji. Musimy uwzględniać realia. nie ulega wątpliwości, że lepsze byłyby rosyjskie Iskandery, ale ich nam nikt nie sprzeda. Jesteśmy słabym i biednym krajem. Realnie na wdrożenie takiej technologii do produkcji nie mamy szans, ponieważ i tak byśmy tego nie wykorzystali – nikt nam nie sprzeda prawa do sublicencjonowania, to znaczy sami sobie nie opracujemy naszej kopii i jej nie będziemy sprzedawać taniej od dostawcy produktów oryginalnych. Stąd inwestowanie w licencje i partnerstwo technologiczne miałoby sens, tylko wówczas gdybyśmy mogli zabezpieczyć sobie odpowiednią skalę zamówień. W tym kontekście wybrano wariant optymalny, który pozwoli nam na nabycie uzbrojenia jako jego standardowy użytkownik. Nowoczesne uzbrojenie jest tak zaawansowane technologicznie i tak drogie, że krajów biednych i słabych nie jest stać na jego produkcję. Dziwi tylko horyzont dostaw – perspektywa roku 2023 to bardzo daleko, systemy które wówczas będą miały gotowość bojową, będą technologicznie pod względem elektroniki rozwiązaniami poprzedniej epoki (chyba, że kupimy pakiet aktualizacyjno-modernizacyjny).

Byłoby jednak bardzo dobrze, gdybyśmy byli w stanie samodzielnie produkować wyrzutnie i podstawowy wariant rakiet z systemem naprowadzania i napędu. Mamy w tym zakresie pewne doświadczenia, jak również na pewno by się przydało wzmocnienie technologiczne transferem technologii poprzez adaptację do systemów średniego zasięgu (Langusty). Warto w tym kontekście popatrzeć na to, co robią nasi sąsiedzi na południowym-wschodzie. Mają w tym zakresie niesłychanie duży dorobek, ostatnio w bardzo krótkim czasie skonstruowali na radzieckich wzorcach, zapowiadający się bardzo udanie pocisk rakietowy: “Wilcha” (Olcha), balistyczny: “Grom-2” i manewrujący “Neptun”.

Najpoważniejszym konkurentem amerykańskiego systemu był produkt izraelski, wedle wielu ekspertów lepszy technologicznie. Firma IMI Systems oferowała około 56 wyrzutni systemów Lynx i LORA (LOng Range Artillery) – doskonałych rakiet, posiadających wręcz bajeczne parametry. Dodatkowo izraelski partner przewidywał bardzo szybkie dostawy i szybkie uzyskanie gotowości bojowej. Cena miała być porównywalna w przeliczeniu za całość działającego systemu. W szczególności rakiety LORA warte są rozważenia, ponieważ to praktycznie gotowe systemy do przenoszenia broni niekonwencjonalnej.

Istnieją poważnie uprawdopodobnione informacje, wedle których Izrael rzekomo rozczarował, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dostępu do tajemnic sprzedawanych swoim kontrahentom. W przypadku wykorzystania izraelskiego sprzętu i systemów przez stronę gruzińską prowadzącą agresję w Osetii Południowej, pojawiły się doniesienia o sparaliżowaniu jej działań przez rosyjskie wojska pokojowe stabilizujące Osetię Południową, dzięki informacjom otrzymanym rzekomo od strony izraelskiej (w ramach wymiany innych informacji i korzyści).

Kupując uzbrojenie od Amerykanów, wiemy co kupujemy i możemy liczyć na to, że nasze wojska będą w pewnym zakresie mogły współdziałać. Niezwykle ważnym aspektem byłby komponent dostarczania uzupełnień w przypadku zagrożenia wojną. O wiele bardziej jest prawdopodobne, że potrzebne rakiety i kolejne wyrzutnie dostarczą nam wszechpotężne Stany Zjednoczone, niż Izrael, który może zmienić politykę lub po prostu nie mieć możliwości logistycznych dostarczenia. Jest to bardzo ważny aspekt mający fundamentalne znaczenie dla logiki tego kontraktu.

Dobrze się stało, że jest decyzja o zakupie, to wielki dzień dla naszego Wojska. Mamy szansę odtworzyć Wojska Rakietowe z prawdziwego zdarzenia. Odbudować kadry i rozwinąć zdolności organizacyjno-logistyczne, tak żeby mieć możliwość stopniowej rozbudowy potencjału w ciągu kolejnych lat. Do tego potrzebujemy solidnego planu i finansowania, tak żeby stworzyć system rzeczywistego odstraszania.

Proszę pamiętać, że w naszych realiach, systemy rakietowe to jest jedyny rodzaj uzbrojenia, którym możemy z największym prawdopodobieństwem razić terytorium przeciwnika. Na lotnictwo, pozwalające nam na panowanie w powietrzu nie będzie nas nigdy, jak również na obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową, pozwalającą na ochronę własnych celów wrażliwych, w tym wojsk w rozwinięciu.

Posiadając systemy rakietowe, zdolne do ataków na nieprzyjaciela, zmusimy go do zaangażowania dużej części swojego potencjału w poszukiwanie naszych środków ofensywnych i liczenia się w taktyce działania z naszymi zdolnościami uderzeniowymi.

18 komentarzy do “Homar = homarek, czyli polskie kiełki! (cz.2)

 • 14 lutego 2019 o 04:40
  Permalink

  Wystarczy na defilady.

  Oby nigdy nie musiały być używane bojowo.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 08:06
  Permalink

  Kiełki, homary czy inne langusty to (dobre) tematy przeznaczone dla ściśle specjalistycznego periodyku wojskowo-militarnego , albo …dla fanów zdrowego(?) odżywiania.

  Moim (skromnym zresztą) zdaniem winieta (OP)zobowiązuje do poruszania się w sferze wielkiej polityki, ewentualnie jej alkowie,
  gdyż tam zwykle wielkie rzeczy dzieją się. (‘wielkie sumy tu padają”
  idzie o 300-400 zł. – są to słowa “smotrucha”, wypowiedziane podczas licytacji “na złomie”-u Badury). Analogia do stwierdzenia – “wielkie rzeczy dzieją się na naszych oczach”.
  🙂

  Michalkiewicz: Michnik był “bananowcem”, czyli synem sowieckich kolaborantów https://www.youtube.com/watch?v=AkKxBxBu4yc

  Lech Jeczmyk: Wojsko Polskie nie powinno być używane do wojen napastniczych ( zarysowana na wstępie postać kolejnego bolszewika, i nie mam na uwadze śp. A.Zambrowskiego…)
  https://www.youtube.com/watch?v=UOx_Tu4VYwU&t=1294s

  Krysztopa: Zostałem antysemitą, bo rysowałem postacie w ?kapeluszach https://www.youtube.com/watch?v=9SQEVAX2qFU

  To dobrze że są ludzie którzy z komunistów “ściągają kalesony’….
  jeno czekam kiedy ‘ktoś” ściągał będzie kalesony(dosłownie!) z aparatczyków Bolszewii zaoceanicznej, euroatlantycko-syjonistycznej.

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/13/pompeo-wzywa-polske-do-opracowania-ustawy-ws-restytucji-mienia-zydowskiego-stawia-za-wzor-funkcjonariusza-ub/

  Przegląd tygodnia: fasadowa polityka. Pan Nikt – Tomasz Gryguć

  https://www.youtube.com/watch?v=r3OH3YM-3Bc&t=13s

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 10:08
  Permalink

  @krzyk58. 14 lutego 2019 at 08:06

  Ty już dawno jesteś bez “kalesonów” i twoja manipulacja, zamęt intelektualny może zrobić wrażenie tyko na wykluczonych intelektualnie. Zostałeś z gołymi “jajami”. 🙂 Dawny komunizm nie ma żadnych związków z obecną prawicowo-kapitalistyczną ani lewicowo-liberalną polityką na świecie. Człowieku to się leczy, to już paranoja.

  Biedne “prawiczki intelektualne”, kiedyś sami kolaborowali z zachodem i żymianami, a niektórzy nawet wozili judaszowe srebrniki z zachodu w walizkach na rozwalenie PRL, teraz są już tak zamotani i ograniczeni intelektualnie, że nawet zachód im się z komunizmem kojarzy, bo zwrotnic w mózgu nie ma im kto przestawić na obiektywne myślenie. 🙂

  Współczuję “mistrzom”, zwłaszcza temu jednemu.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 10:25
  Permalink

  @Miecław. Obecna (pseudo)prawica-kapitalistyczna ma bezpośrednie
  związki i przełożenie w ‘tamtym” komunizmie. Amen.

  Ba! Amerykański imperializm tkwi korzeniami w bolszewickim
  trockizmie. Też – amen. 🙂

  Miecławie, Ty nie współczuj (nikomu), a jeśli już musisz ‘objawiać miłosierdzie” weź pod uwagę swoją osobę – zejdź na ziemię. 🙂 Amen.

  Trzy razy Amen. Potomu czto – Boh trojcu ljubi’t!

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 11:41
  Permalink

  @krzyk58. 14 lutego 2019 at 10:25

  Już ci kiedyś pisałem, że to ma tyle wspólnego ze sobą co katolicyzm z pierwotnym chrześcijaństwem i nauką społeczną Chrystusa. Ale oczywiście ty masz za zadanie prowadzić psychologiczne torowanie nienawiści do komunizmu, nie ważne, że oparte na fałszywych przesłankach, ale ma tak naprawdę służyć kapitalizmowi i jedynie słusznej instytucji religijnej. Stąd takie monity co jakiś czas, abym dał spokój “jaśnie państwu” i plebanom. Nie ze mną takie numery. 🙂

  A wielu tych twoich “mistrzów”, gdyby miało choć trochę poczucia wstydu i przyzwoitości to zaszyli by się w jakiejś psiej budzie (domyśl się dlaczego?) i nie wychylali się ze swoimi bredniami. Ach gdyby tylko ludzie mieli większą świadomość i choć trochę myśleli zamiast się modlić, wtedy zrobiliby z nich pośmiewisko, a tak za swe brednie mają lajki, a wykluczeni intelektualnie z namaszczeniem ich słuchają, jak kiedyś ich słuchali, przez co stali się niewolnikami starego i nowego “jaśnie państwa”. No ale cóż, taki los sami sobie zgotowali, więc co mi tam, może się tylko pośmiać i popatrzeć ze smutkiem, jak Polacy się staczają w niewolniczą przepaść, czego dowodem jest dzisiejszy szczyt. Wasza to zasługa “prawiczki intelektualne”, a nie jakichś tam mitycznych komunistów, którzy już dawno pomarli.

  Paka

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 13:37
  Permalink

  http://zavtra.ru/blogs/za_lajk_teper_ne_otvetish_

  Celny (jakże) fragment komentarza do komentarza…. Да, уж! Взвешанней некуда. Выпустить за полгода до окончания срока. Лучше бы он до конца досидел. Квачков человек сильный, человек-легенда и вполне способен с машиной буржуазного насилия расчитаться по гамбургскому счету, сполна. А то ведь уже вся пятая колонна – от офисного клерка, до рептилий с Эха мацы причмокивают про невероятное великодушие.

  А вообще эта история напоминает известный анекдот. Про то как 8 мая в концлагере в барак входит эссесовец, холеный и подтянутый и объявляет:

  – Господа, война закончена! Всем спасибо, все свободны!

  Bo TO i Ruski komunista i wierzący chrześcijanin… i “uże’ nie
  terroryst… na pewno ruski bohater. :(((( – Владимир Квачков — ЭТО НАШИ ВРАГИ! –

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 15:47
  Permalink

  @Bible Freak. 14 lutego 2019 at 12:45

  Wiadomo jaka jest jego rola więc nic dziwnego, że żadne racjonalne argumenty do niego nie docierają.

  A co do linkowanego tekstu, to nie chcę być złym prorokiem, ale obawiam się, że dla nas Polaków też się tak to może skończyć, jak dla Filipińczyków, gdybyśmy się chcieli uwolnić od ich wpływów. Przykre do czego doprowadziły Polskę prawicowe rządy.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 16:19
  Permalink

  @Miecław. Pokaż mi – choćby 1, słownie: jeden, prawicowy gabinet
  po 89′, pseudo.. a i owszem! Z trzech dekad 3/4 (zmarnowanego czasu) przypadło na (nie)rządy ateistycznej eurolewicy laickiej. NIESTETY! Resztówkę wypełniła
  pseudoprawica zmotana TEŻ ateistyczną lewicą laicką …

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 18:35
  Permalink

  @krzyk58. 14 lutego 2019 at 13:18

  Daj sobie spokój z monarchicznym “jaśnie państwem” i ich wypocinami. Podobnie jak z tekstem z STP. Idee mają swoje konsekwencje i logiczne desygnaty. Każde odejście od nich lub pseudo-twórcza interpretacja prowadzi do zamieszania pojęciowego specjalnie tworzonego albo inspirowanego przez system światowej kapitalistycznej władzy po to, aby niwelować dla siebie zagrożenia, a celem jest władza nad światem.

  Nie mam czasu na polemikę z durnymi poglądami, bo jest tego za dużo. Kiedyś Kossecki to już wyjaśniał w jaki sposób na poziomie cybernetycznym można sterować społeczeństwem poprzez tzw. zarządzanie refleksyjne w określonym interesie. Monarchiści w tym biorą udział, jako skrajna prawica i podobnie jak ty (a może też do nich należysz) odsuwają od siebie i swoich marionetkowych rządów lokajskich, podejrzenia o odpowiedzialności za skutki katastrofy politycznej i ekonomicznej liberalizmu kapitalistycznego.

  Już ci kiedyś pisałem, że nie identyfikuj kogoś, jako komunistę, socjalistę, jeżeli faktycznie nim nie jest. To jest tylko fałszywa flaga. Byli Trockiści przechodząc na grunt poglądów konserwatywnych, automatycznie przestają być także Trockistami, nawet jeżeli jakieś wartości z Trockizmu czerpią do swojej działalności politycznej, to tylko po to, aby służyło nowym celom kapitalistycznym, a nie socjalistycznym.

  Tu masz przykład, bo to mniej więcej tak wygląda cybernetyczne sterowanie myśleniem określonych grup społecznych, które jest użyteczne dla najwyższej klasy władców światowego biznesu, także w Polsce:
  “Hodowanie Homo Kapitalismus” – (…)
  “Sztuczne hodowanie małych kapitalistów szkodzi więc także jakości sfery publicznej. Pomaga jednak zachować niesprawiedliwy system, bo mały przedsiębiorca identyfikuje się bardziej z Solorzem niż zwykłym pracownikiem.”
  https://trybuna.info/polska/hodowanie-homo-kapitalismus/

  Poucz się trochę cybernetyki i zarządzania ideami oraz religiami, a wtedy więcej zrozumiesz.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 18:37
  Permalink

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/02/konferencja-w-warszawie-wstyd-i-ponizenie/
  Dla zainteresowanych “Zamach na Adamowicza” cz. 1 – tam’że.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/14/syjonistyczni-terrorysci-wobec-polski-i-polakow/

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/14/skandaliczna-wypowiedz-dziennikarki-z-usa-mowila-ze-zydzi-walczyli-z-polskim-rezimem/ I jak TU nie zgodzić się z zaleceniem “gajowego”? 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/13/netanjahu-przyjechal-do-warszawy-organizowac-iii-wojne-swiatowa-ta-wypowiedz-premiera-izraela-jest-kasowana-z-internetu/

  9.05. 18′ w Moskwie – “kroczy” na marszu Nieśmiertelnego Pułku.
  13.02. 19′ w Warszawiwie, nawołuje do wojny – z ch*m na łby dokonał podmianki? Czy może skutek często występującej w tej specyficznej grupie przypadłości psychicznej?

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 18:55
  Permalink

  @krzyk58. 14 lutego 2019 at 16:19

  Te gabinety po 89′ wszystkie były prawicowe taka jest prawda, a że ta prawica jest wypaczona kapitalizmem i religią to jest oczywiste od zawsze, więc nie rozumiem czemu cię to dziwi? Z prawdziwą lewicą laicką niewiele ich łączy, a nawet gdy niektórych coś łączyło to było dawno, zanim zaczęli kolaborację z kościołem.

  Popatrz na swojego kolejnego “mistrza”, którego tu zalinkowałeś, jak broni szamba religijnego w którym siedzi?
  “– Protagoras mówił, że tym, co wyróżnia człowieka spośród innych istot jest Wstyd i Poczucie Prawa, ale najwyraźniej to już jest nieaktualne w naszym społeczeństwie, które ma po prostu chorą duszę. Co zresztą było już wiadome, skoro 3 mln ludzi z entuzjazmem zanurzyło głowy w gnojówce, waląc drzwiami i oknami na „Kler” – podsumował profesor.”
  Źródło: facebook.com
  https://nczas.com
  https://marucha.wordpress.com/2018/10/22/prof-jacek-bartyzel-po-wyborach-niszczy-demokracje-miliony-ludzi-z-entuzjazmem-zanurzylo-glowy-w-gnojowce/

  Byłem na filmie Kler, jako jeden z ostatnich można powiedzieć, ale nie czuję, abym zanurzył głowę w gnojówce. Było to trudne co prawda estetycznie, ale konieczne na potwierdzenie mojej inteligencji, która nie pozwala mi tkwić w religijnym szambie, w którym za to po uszy tkwi ten rzekomy “autorytet

  Wystarczy też, że przeczytałem to:
  “1976-1977 współpracownik KOR, następnie KSS KOR, 1977-1979 uczestnik ROPCiO.” (…) “1979-1981 stypendysta TKN.”
  http://www.encysol.pl/wiki/Jacek_Bartyzel
  …… i już wiem czego mogę/nie mogę oczekiwać!!!

  Kiedyś historia rozliczy się z nimi na swoich kartach, że dzieci i wnuki będą się ich wstydzić.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 19:13
  Permalink

  @Miecław. Jesteś (politycznym) dinozaurem, masz przed sobą
  (na szczęście dla żyjących ‘tu i teraz”) adekwatną do stanu
  świadomości przyszłość. To będzie już zawsze margines błędu
  statystycznego… nie chce być inaczej! 🙂

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 20:41
  Permalink

  Karoń u Roli OSTRO o Pompeo ws. 447: “Bezczelny człowiek”! O wyborach do europarlamentu i Sejmu RP!

  https://www.youtube.com/watch?v=U_NXZZ_9QbQ&t=458s

  Ps. Miecławie do nasłuchu …tzw. prawica, komuna europejska…

  No, Bo jeśli dla DEBILI , mam na myśli wysokich rangą polityków
  made in USA, żydoski komunista z bandyckiego Urzędu
  Bezpieczeństwa Publicznego jest “gotowcem” na heroja,
  a jakaś “rura” nb. brzydka jak …amerykanka, pierd*li od rzeczy
  że ” Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi.” To ja się QR*A, pytam, gdzie ostra reakcja pisowców?
  MORDY zamurowało?!! Dlaczego ich nie wypier*ono z Warszawy w trybie natychmiastowym jako ‘graty”? …Job ich m*’t! 🙂 Zawsze piszę, że Anglosasi to nasi odwieczni wrogowie – na śmierć!

  PANIE JÓZEFIE – … z pytaniem!
  Co jest powodem że nienawidzi pan osoby i opinii pewnego kandydata do fotela prezydenckiego w mieście Gdańsk?
  Ja domyślam się a pan wie i – powie….

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 20:50
  Permalink

  @krzyk58
  14 lutego 2019 at 08:06

  “Kiełki, homary czy inne langusty to (dobre) tematy przeznaczone dla ściśle specjalistycznego periodyku wojskowo-militarnego , albo …dla fanów zdrowego(?) odżywiania.”

  Odpowiem ci cytatem z “O wojnie” Carla von Clausewitza: “Wojna to polityka prowadzona przy pomocy innych środków.” Temat jest więc jak najbardziej na miejscu, dotyczy bardzo ważnej sprawy, która dotyczy polityki właśnie w ten sposób, że czasem potrzebne są w niej i takie langustowo-homarowe argumenty. Bez podobnych argumentów kilka krajów na świecie prawdopodobnie nie byłoby w tej chwili mocarstwami z którymi trzeba się liczyć wbrew własnej woli.

  Pomimo, że obecnie skłaniam się ku pacyfizmowi, to jednak mój pacyfizm nie zmieni rzeczywistości za pomocą czarodziejskiej różdżki i warto wiedzieć co się dzieje w dziedzinie militarnych zbrojeń. Warto wiedzieć, co może spaść ci na głowę, jeśli politycy znów zaczną prowadzić swoje spory “przy pomocy innych środków”.

  A wracając do czarów to na Strajku dawno tak ciekawego artykułu nie czytałem:

  https://strajk.eu/lewica-w-europejskiej-krainie-czarow/

  Z pewnością kilku osobom może się on spodobać.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2019 o 23:49
  Permalink

  @krzyk58. 14 lutego 2019 at 19:13

  To, że jestem politycznym dinozaurem to wiem. 🙂
  Ale jako przedstawiciel ginącego gatunku mam ten komfort punktować teraz tych, którzy pragnęli mitycznej wolności i bogactwa zachodu służąc wrogom za judaszowe srebrniki w rozwalaniu PRL. No czysta przyjemność patrzeć jak teraz wiją się z bezsilności w konwulsjach liberalnego kapitalizmu, jako wycieraczki zachodniej oligarchii. 🙂

  A co do reakcji pisowców na poniżenie Polski i Polaków bym nie liczył. Pan się pomyli lub przejęzyczył to sługa nie może się odezwać ze sprostowaniem przy gościach – tak jest napisane w podręcznikach dla służących w II RP. Czasy wróciły i się trochę powywracało wszystko, więc nasi politycy w roli służących też muszą się jakoś odnaleźć zgodnie z zaleceniami owych podręczników. Służący musi być dobrym dyplomatą, co by utrzymania nie stracić i dachu nad głową. 🙂

  Wbrew pozorom ja się cieszę z tego szczytu i tych niby “wpadek”, bo czy są to wpadki, czy celowe działanie to inna sprawa. Im więcej takich szczytów w Polsce, tym bardziej Polacy będą świadomi kto ich w to bagno wpakował i z komu mają służyć, jakim celom. Co miesiąc taka i podobna konferencja by się przydała. 🙂

  Jedynie chyba Leszek Miller prawidłowo zareagował na wezwanie Pompeo – wyguglaj:
  “Pompeo wzywa Polskę do rozwiązania kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu”
  Cyt.
  “Wypowiedź Pompeo skomentował m.in. Leszek Miller, który napisał na Twitterze: “Warto przypomnieć Panu Pompeo, że mocą umowy z 16 lipca 1960 rząd USA przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń”.
  Mike Pompeo wzywa polskie władze do postępów na rzecz restytucji mienia. Warto przypomnieć Panu Pompeo, że mocą umowy z 16 lipca 1960 rząd USA przejął na siebie wszelkie roszczenia własnych obywateli i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń. — Leszek Miller (@LeszekMiller) 13 lutego 2019 ”

  A reszta opozycji i rządzących, co? A intelektualiści z uczelni niby wyższych, historycy, co? Nic, uszy po sobie i morda w kubeł. 🙂

  Więcej takich wizyt, a będziemy jako naród przebudzeni z intelektualnego letargu. Fantastyczna ta wizyta.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 07:45
  Permalink

  @Miecław. Dej se siana i zaproponuj też owemu Leszkowi, jego czas
  definitywnie minął – BO jak wiesz punkt widzenia zależny jest od itd.
  Posłuchaj se np. Grzegorza Brauna i innych poważnych ludzi
  co mają w temacie do powiedzenia…Stawiam dulary przeciwko…
  gdyby (co nie daj Boże) był jeszcze premierem na pewno
  nie przypomniałby sobie i nam, że istnieje taka umowa stron w temacie.
  Amen.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.