Hołd helsiński – the European Union is a foe

Nieskończony triumf i chwała Rosji są faktami niemożliwymi do kwestionowania! Mistrzostwa Świata, sukces gospodarczy, wsparcie legalnego rządu w Syrii, wielka pomoc humanitarna dla mieszkańców Donbasu, uratowanie Krymu przed ukraińskim szowinizmem, a to wszystko podsumowane łaszącym się jak kotek panem Donaldem Trumpem i to przy zazdrosnych spojrzeniach z Europy.

Oto realia 2017 roku, do tego doprowadziła polityka sankcji i wrogości przeciwko Rosji. Kraj bezczelnie nazywany agresorem i oskarżany o wszystko, co najgorszej przeprowadził bezpiecznie i z sukcesem Mistrzostwa Świata, które chwalą wszyscy. Świat dzisiaj dziękuje Rosji za jej wspaniałość, dobro, gościnność, organizację i absolutne bezpieczeństwo. Rosja pokazała swoje prawdziwe oblicze, a miliony ludzi mogli się przekonać osobiście jaka jest wspaniała, gościnna, piękna i dobra. Nawet jeżeli to był nieco cukierkowy wizerunek, odmienny od codzienności, to jednak wszyscy tak robią jeżeli się reklamują. W tym wypadku mieliśmy do czynienia z prawdziwym festiwalem wspaniałości, który pomimo trudności logistycznych wynikających z ogromu bezkresu Rosji – w pełni się udał. Można mówić o wielkim sukcesie, a wynika on z wizji pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Dzisiaj cały świat patrzy z podziwem na Rosję i widzi różnicę klas pomiędzy swoimi politykami a politykami w Rosji. 

Hołd helsiński („I think the European Union is a foe, what they do to us in trade. Now, you wouldn’t think of the European Union, but they’re a foe.” “US-Russia ties have ‘never been worse’ thanks to US ‘foolishness and stupidity’”), jest dodatkiem i podsumowaniem skuteczności rosyjskiej polityki spokoju, proporcjonalności w reagowaniu i prawdy. Oto mieliśmy spotkanie najważniejszych i najpotężniejszych ludzi na świecie, pan Donald Trump prezydent Stanów Zjednoczonych przyjechał do miejscowości na przedmieściach Sankt Petersburga, żeby spotkać się z przywódcą Rosji panem Władimirem Putinem. Cały świat to widział, również jaki był charakter tego spotkania.  Hołdownicza retoryka pana Trumpa nie pozostawia żadnych wątpliwości, należy ją odczytywać jako amerykańskie przeprosiny za błędy polityki okresu pana Obamy. Czy śladem pana Trumpa, inni przywódcy państw zachodnich również zmienią retorykę wobec Rosji?

Ameryka wie i rozumie, że bez Rosji nie jest w stanie wygrać konfliktu z Chinami, bez doprowadzania do jego rozpoczęcia. Rosja jest geopolitycznym zwornikiem świata, ma kontrolę nad Euro-Azją i jest prawdziwą polisą bezpieczeństwa całego zachodniego świata. Nikt inny nie jest w stanie zapewnić Zachodowi przewagi nad Chinami, a tym samym stale powodować, żeby Chiny trzymały swój potencjał w domu i nie decydowały się na konflikt. Właśnie do tego Rosja jest potrzebna Ameryce, a w zasadzie to całemu światu. Pierwszy zrozumiał to pan Donald Trump i głośno i wyraźnie to zakomunikował.

Jeżeli chodzi o obawy w krajach Unii Europejskiej, związane z „dealem” pomiędzy panem Putinem i panem Trumpem, to nie ma się czego obawiać, ponieważ Europejczycy odpowiednio wcześniej zadbali o własne interesy na Wschodzie. Pan Trump pięknie obnażył idiotyzm polityki sankcji przeciwko Rosji i w ogóle pozorność zachodniej, a głównie niemieckiej retoryki, gdzie pompowane są surowce, a były Kanclerz jest na rosyjskim garnuszku. Po reakcjach medialnych było widać, jakim szokiem była retoryka wstydu, której użył pan Trump. Należy mu się za to największy szacunek, albowiem po prostu powiedział prawdę – prosto w oczy i bez żadnego udawania lub nadymania ust. Czy Europa jest w stanie wyciągnąć z tego wnioski? To zobaczymy w najbliższym czasie. Sądząc po obecności europejskich polityków na trybunach rosyjskich stadionów, coś takiego jak izolacja dyplomatyczna Rosji jest już fikcją. Dodajmy przeszłą fikcją.

Nie ma już kwestii ukraińskiej, ona już nie dzieli. To bardzo dobrze, albowiem być może dzięki temu na Zachodzie będzie można dostrzec aspekt ksenofobii i szowinizmu, jaki jest obecny na Ukrainie i zagraża porządkowi i bezpieczeństwu w Europie. Oczywiście zmiany w polityce adresowanej wobec tego kraju będą stopniowe, ale będą. Nie zdziwimy się, jeżeli w Kijowie w najbliższym czasie dojdzie do zmiany władzy, a nowe władze będą wsadzać do więzienia tych oligarchów, którzy doprowadzili ten kraj na skraj zapaści.

Los państw buforowych nie ma znaczenia, to co się stanie z Rygą, Wilnem lub Warszawą z perspektywy Nowego Jorku, Londynu, Brukseli czy nawet, a może i przede wszystkim Berlina – nie ma żadnego znaczenia. Nie liczymy się jako figury w grze, jesteśmy pionkami na szachownicy. Czas najwyższy to zrozumieć i dostosować do tego politykę. Póki nie jest jeszcze za późno, żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku jak wiele razy w historii! Być może w tym duchu należy odczytywać wywiad z Ojcem pana premiera, panem Kornelem Morawieckim, gdzie pan Poseł bardzo jednoznacznie wypowiedział się o kwestii generalnej polityki względem Rosji oraz o całym szeregu kwestii pobocznych jak np. haniebne niszczenie pomników. Ta wypowiedź, to nowa i wielka nadzieja, miejmy nadzieję że syn posłucha się Ojca.

Jesteśmy więc w zmieniającej się sytuacji, rzeczywistość przyśpiesza. Nawet nasze władze zdają sobie sprawę z tego, że polityka klina będzie miała konsekwencje w postaci krwi i zgliszcz. Nie da się funkcjonować w tym miejscu bez Rosji. Co więcej, jak pokazał pan Trump – Zachód po prostu potrzebuje co najmniej rosyjskiej neutralności do powstrzymywania Chin. Jeżeli to ma być cena za przyzwolenie na pompowanie gazu do Niemiec, to na pewno jest gotów ją zapłacić. Nie ma w tym miejsca dla szaleńców pogrążonych w mgle smoleńskiej, ziejących rusofobią i wykrzykujących hasła banderowskich faszystów. Ten świat przeminął, źle obstawiliśmy. Można to podsumować, tak bardzo chcemy Budapesztu w Warszawie! Hołd helsiński pana Donalda Trumpa przejdzie do historii.

Tymczasem przed i po spotkaniu, służby specjalne Stanów Zjednoczonych zrobiły swojemu Prezydentowi wilczą przysługę aresztując niewinnych obywateli Federacji Rosyjskiej, oskarżonych ad hoc tym razem nie o szpiegostwo, ale o wpływanie na amerykańskie wybory… To się nazywa lojalność! Gdyby tego było mało, jeden z byłych wysokich urzędników amerykańskiego wywiadu oskarżył urzędującego Prezydenta swojego kraju o zdradę. Naprawdę to było żałosne, że amerykańscy dziennikarze pytali się pana Trumpa głównie o ich wewnętrzne amerykańskie sprawy. Cały świat miał niezły ubaw, zwłaszcza jak pan Władimir Putin ze stoickim spokojem oferował pomoc Amerykanom w wyjaśnianiu ich problemów wewnętrznych. To w zasadzie nie do uwierzenia, ale to prawda – widzieliśmy to na własne oczy i słyszeliśmy na własne uszy. Politycy w tym kraju prowadzą nas po skraju przepaści. Rzeczywistość geopolityczna jest nie tylko diametralnie niekorzystna, bo stała się nieprzewidywalna, ale przede wszystkim cały system, któremu chcieliśmy służyć w zamian za polisę bezpieczeństwa właśnie się posypał.

34 myśli na temat “Hołd helsiński – the European Union is a foe

 • 17 lipca 2018 o 05:27
  Permalink

  No właśnie ten system (dosyć sztuczny) – chyba (dopiero) zaczyna się sypać.

  A małe mrówki muszą przy tym uważać, żeby fragmenty rozpadających się budowli, ich nie przygniotły.

  Po prostu uważać.

  Sztuczny system postzimnowojenny nie ma oparcia o zwalczające się ideologie, więc opiera się na nakręcanych i wydumanych konfliktach.

  Bo ludzie muszą być karmieni emocjami i straszeni.

  Wtedy jest łatwo nimi sterować.

  A my już mamy sieć Internetu i nie jest już tak łatwo manipulować masami.

  Nikt nie musi słuchać wieczorami Radia Wolnej Europy, żeby poznać informację z innego źródła.

  Amen i Macondo.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 07:54
  Permalink

  Za “komuny” mawialiśmy “nie bądźmy czerwieńsi od Kremla ani świętsi od Watykanu”. Niestety, pozbawieni pamięci i wyobraźni byliśmy i świętsi i czerwieńsi. Wkrótce będziemy zdziwieni jak żaba na torach, gdy uświadomimy sobie że nasza rusofobia jest już za oceanem niesmaczna, a Europa zjednoczona wokół Niemiec konkuruje ze Stanami Zjednoczonymi. Gdy już Niemcy i Rosjanie zbudują swój gazociąg, dowiemy się że nasze państwo jest już niepotrzebne ani z tej ani z tamtej strony Atlantyku. Ba, nawet przestaje być strawne dla naszego młodego pokolenia. Odsunięte zostanie do rezerwy mobilizacyjnej, która (póki co) musi sobie sama radzić w nieprzyjaznym otoczeniu. Od paru lat przestrzegałem, że budowanie naszej państwowości na doktrynie trojańskiego kucyka może okazać się bardzo nieprzyjemne, gdy kucyk ów zostanie porzucony a jego rola publicznie ujawniona. Za parę lat przekonamy się na własnej skórze jak to jest być mieszkańcem i obywatelem kałuży w drodze Paryż-Berlin-Moskwa-Pekin. Niestety doświadczenia polityki Becka niczego nas nie nauczyły.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 08:32
  Permalink

  No nareszcie nie tylko PRAWDA ale i ROZUM zawitał do głowy Prezydenta USA. A kiedy zawita do głów polskich politykierów a zwłaszcza tych siedzących w min. spraw zagranicznych, słuchałem w telewizji wypocin niejakiego vel Sęka, zdziwiłem się kto takiego prostaka zatrudnił w tym MINISTERSTWIE, użasno i ch…o.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 08:35
  Permalink

  Słuchając przekazu polskiego radia w temacie, odniosłem wrażenie
  że WWP był tylko ledwie tolerowanym petentem ‘u pana świata
  tego…”
  Najwyższy czas malować (ponownie) na murze – TV (i nie tylko) ŁŻE…
  Mam na uwadze przekaz “naszych polskojęzycznych s…ów”.

  “Tymczasem przed i po spotkaniu, służby specjalne…”
  W mojej opinii (B. Jeznach) najważniejsza dla świata gra geopolityczna toczy się obecnie nie na linii Waszyngton-Moskwa, tylko na linii Waszyngton-Nowy Jork. Od rozstrzygnięcia tej partii gry zależą wszelkie dalsze ruchy. (Czerwiec 2018)

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 08:46
  Permalink

  To dopiero początek. Trump ma tyle wrogów w USA ile Putin w Europie!. Różnica w tym że Putin reprezentował Rosję skupioną wokół niego (o czym świadczą wyniki wyborów),a Donald ma przeciwko sobie Kongres gdzie demokraci prowadzą krecią robotę. Wyniki gospodarcze go bronią i przełożenie ich na głosy wyborcze wymaga czasu.Czy mu na to służby specjalne pozwolą?Opinie prasy liberalnej świadczą że walka będzie ostra a niektórzy pamiętają o zamachu na Kennedy.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 10:08
  Permalink

  Podoba mi się!!!! To święta prawda. Nic dodać, tylko może trochę inaczej popatrzeć na tego Trumpa. Może on coś chce zrobić?

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 12:01
  Permalink

  Pisałem o tym kilka dni temu, że Trump jedzie negocjować powstrzymanie upadku. Teraz mogliśmy zobaczyć to faktycznie, jak pisze autor, że: “Hołdownicza retoryka pana Trumpa nie pozostawia żadnych wątpliwości, należy ją odczytywać jako amerykańskie przeprosiny za błędy polityki okresu pana Obamy. Czy śladem pana Trumpa, inni przywódcy państw zachodnich również zmienią retorykę wobec Rosji?”

  Jednakże zmiana retoryki zachodnich i polskich “elit”, jaka by nie była, będzie z gruntu fałszywa bo wymuszona. Istnieje pilna potrzeba wymiany elit politycznych, na młode pokolenia, nie skażone zimną wojną, prawactwem i lewactwem, globalizmem i imperializmem, zarówno w Polsce, jak i na zachodzie. Wtedy dopiero retoryka współpracy i przyjaźni międzynarodowej będzie prawdziwa i serdeczna.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 14:45
  Permalink

  Wlodek, Wojciech.

  No właśnie, wydaje się, że mamy problem w USA, bo nastąpił podział interesów globalnych elit. Jedni chcą mimo wszystko brnąć w retorykę wojny i konfrontacji, a inni z Trumpem na czele chcą być może przystopować i odbudować upadającą gospodarkę USA, w której 40 mln. amerykanów żyje w biedzie, a 5 mln w nędzy jak w trzecim świecie. 46 mln. amerykanów korzysta z kuponów żywnościowych dla najbiedniejszych. Zob. Przegląd z tego tygodnia nr 29/2018
  https://wolnemedia.net/amerykanie-biednieja/

  Ale ja bym im nie ufał. Indianie kiedyś łapali się na ich retorykę i już ich praktycznie nie ma. Europa powinna powiedzieć – Ameryka to nie nasz problem, zabierajcie swoje śmiercionośne zabawki i wynoście się niwelować własną biedę. Pozakładać tam PGR-y, nagnać ludzi do roboty i niech będą żywnościowo samowystarczalni. Praca wyzwala z patologii. Życie na koszt świata już macie za sobą, czas wziąć się do roboty we własnym kraju.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 15:03
  Permalink

  Mieclawie, jak zawsze pełna zgoda! Chciałbym się mylić ale w czasach PRL uczono mnie (a nauczycieli miałem dobrych),że władza w USA należy do kompleksu wojenno-przemysłowego. Przekonamy się jak poradzi sobie Trump z falą liberalnego hejtu po spotkaniu z Putinem.Ja mu życzę powodzenia! A was pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 15:04
  Permalink

  @wlodek. “Różnica w tym że Putin reprezentował Rosję skupioną wokół niego …..” minus spadkobiercy ideowi prawdziwej komuny
  w którymś już pokoleniu, a dziś piewcy zachodnich,liberalnych
  ‘ogólnoludzkich wartości”. W Rosji i Ameryce “ony” JESZCZE
  nadają ton….ich koniec jest bliski.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 15:53
  Permalink

  Moim zdaniem mistrzostwa świata i wcale nie chodzi mi o piłkę kopaną, wygrała Rosja. Rosja pokazała przyjezdnym, że jest innym krajem aniżeli przedstawiają Rosję, zachodnie media. Jak Autor słusznie zauważa, że było przedstawione trochę cukierkowo, jednak być może tak należało gdyż w innym przypadku ci z Zachodu by nie zrozumieli.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 16:09
  Permalink

  Trump, prosząc o spotkanie z Putinem otwarcie przyznał, że USA przestały być światowym hegemonem.Demontaż tego szatańskiego imperium oczywiście jeszcze trochę potrwa ale przecież nikt nie zamierza niszczyć Stanów. Chodzi raczej o to, żeby USA stały się wiarygodnym uczestnikiem polityki światowej i zrezygnowały z utopijnej bzdury o własnej “wyjątkowości” i “niezbędności”.

  Świat przestał już być jednobiegunowy i to jest świetna wiadomość

  PS. Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie wprowadzające. Gra ciał mówi wszystko… http://spiritolibero.neon24.pl/post/144638,spotkanie-trump-putin-o-co-chodzilo-trumpowi
  🙂

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 18:40
  Permalink

  @krzyk58. 17 lipca 2018 at 15:08

  Przekaz nazbyt płytki i jednostronny, choć nie pozbawiony trafnych wniosków.
  Ale może sięgnijmy głębiej:
  „Religie powstały w odmętach myśli, pozbawionych piękna i rozumu” – Ratu. Strażnik wiary i tradycji Zoroastian Słowiańskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=N7c_IXZAn0s
  https://www.youtube.com/watch?v=6FMtuc7rfWQ
  https://www.youtube.com/watch?v=H9p7bV48xE8
  https://www.youtube.com/watch?v=JC70O_6kmpk
  Pachnie trochę kolejną “sektą”, ale wszędzie można znaleźć ziarenko prawdy, zwłaszcza w starożytnych tekstach.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2018 o 19:00
  Permalink

  Krzyku uczniów Sorosa za pieniądze”starszych braci” znajdziesz wszędzie i w Rosji i wśród prawicowej stajni.2% poparcia dla K.Sobczak, 1,5% Jawlinskiego mówią o tym że Rosjanie po okresie smuty Jelcyna wiedzą kto reprezentuje ich interesy.Brawo Rosja, brawo Putin!I brawo Trump!

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 09:55
  Permalink

  @krzyk58,17.07’2018, 16:09…z analiza i tezami komentatora zgadzam sie i przylaczam sie w calej rozciaglosci… pisalam juz pare razy,.ze tylko tak wysoko niekonwencjonalny polityk,ktoremu skosniala “nomenkleatura pokazuje “fiola” moze przez tychze stworzony “skostnialy” sposob myslenia i dzialania przelamac i Trump odwala charytatywna robote za innych i dlugie,dlugie lata /epoki legend i mitow,stworzonych przez koncerny produkujace arsenal wojenny i ich bankowym poplecznikom,ktorym nadmiar pieniedzy uderzyl raptownie do glow, powodujac rozmaite wysoko idace dewiacje a nawet “skok chromosomow” i trwale przemiany organiczne, gdyz mniemaja ,ze sa krolami prymatow i wogole fauny i flory i moga nawet swoimi bombami robic dziury w skorupie ziemskiej i innym zabierac wode i uprawne gleby…..tak utworzony status i sila wytworzyla kanon w mysleniu i dzialaniu i oczekiwanie calego swiata na rzekomy cud, jakiego musza dokonac stany,gdy tymczasem inne narody i panstwa maja niezkazitelne prawo do wspolistnienia na ziemi….np.ciekawe , co oczekuje Polska i Polacy od wujka i czy wujek jest w stanie wogole takie oczekiwania spelnic….w moich oczach Trump jedzi tu i tam z misja odmitologizowania ..to jest niezwykle, niezwykle trudna misja,gdyz to rzadko kto rozumie o co to chodzi i pragnie dalej stanow,ktore decyduja o losach tego globu….!!!

  Zapewniam,ze w tzw. “zachodniej Europie” ,dokladniej moge mowic o Niemczech to ludzie odbieraja jak stary odbiornik radiowy tylko stare fale i wogole nie kapuja, ze fale wysylkowe sie zmienily….”transmisja sie skonczyla i nie ma odbioru”, a ludzie maja stare odbiorniki radiowe…..

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 10:36
  Permalink

  C.d.
  Chce z niezwyklym naciskiem nadmienic, ze zaaviziwane przez Trumpa wycofywanie sie Stanow z Niemiec, ktorych to “militarna ochrona” ale nie tyle przed Rosja, co sie zupelnie mylnie propaguje ale przed wiecznie trwajacym militaryzmem niemieckim kosztuje krocie oznacza raptowna militaryzacje w mysleniu i dzialaniu Niemiec i prawie dokladne duplikowanie polityczne tego ,co bylo: nedza i glod szerokich warstw spoleczenstwa niemieckiego, polaczone z represaliami urzedow niemieckich w stosunku do wlasnych obywateli i niezwykle, niezwykle szerokie masy obcych najemnych i dumpingowych pracownikow ( ,ktorzy sa odpowiednikiem tzw. robotnikow przymusowych z lat 30-tych i 40-tych ) co budzi odwet i nastroje narodowosciowe skupione wokol partii “AfD” /”Alternative für Deutschland “= “Alternatywa dla Niemiec “// ,zmierzajace do poprawy losu ludnosci autochtonicznej ….ta zaistniala sytuacja i brak okupacyjnych wojsk 4-ech mocarstw-zwyciezcow 2WS / Usa,Francji,W.Brytani i Rosji ),trzymajacych Niemcy “za morde” spowoduje przesilenie i byc moze wybuch 3WS, tak jak bylo to w 1939 roku..obym sie pomylila ….gdyby nie mocna Rosja ze swoimi wojskami w tzw.wschodniej strefie Niemiec i gdyby nie liczne wojska amerykanskie,takze brytyjskie i francuskie to by wogole quasi demokratycznych Niemiec nie bylo…czy ludzie zdaja sobie sprawe z tego, co tu sie szykuje…i ze wojska i rola Usa i Rosji byla gwaranrem pokoju w Europie….nie moge nic konstruktywnego do tego dorzucic,gdyz sytuacja zaczyna byc mocnosmierdzaca….

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 11:34
  Permalink

  @wlodek 17.07’2018,08:46
  Tak Trump ma u siebie wielu wrogow i przede wszystkim ichnie rozne rozmaite i olbrzymie sluzby specjalne,bedace “tajnym rzadem” i “panswem w panstwie” daja Trumpowi popalic ale Trump ma bardzo liczne grono ludzi,ktorzy go mocno popieraja i to do tego stopnia, ze nie ma on rywali i chce kandydowac ponownie na stanowisko prezydeckie w 2020, “nie widze kto by mogl mnie w ponownym wyborze na prezydenta wyeliminowac…” nie ma zbyt wielu chetnych na ten.urzad,gdyz swiat jest zapaprany…
  @Wojciech,17.07’2018, 10:08……tak, koniecznie innaczej trzeba popatrzec na tego Trump’a ..moze chce on cos zrobic..on chce cos zrobic, czego inni nie moga czy nie chca dostrzec, gdyz maja we lbach stare programy , nie maja odbioru na nowe frekfencje fal….
  @Mieclaw,17.07’2018, 12:01…owszem, spustoszenia i gesto scielace sie trupy w wyniku polityki Obamy sa trudne do zniwelowania….Obama to w najwulgarnieszy sposob obrazil Rosje,takze jego wojny prowadzone przez drony przyniosly setkom ludzi i to cywilistom lezycym w szpitalach, bedacych na weselach, w parku czy na targu itd.smierc…mase bylych zolnierzy amerykanskich leczy sie ,gdyz jest nie zdolnych do zycia ze swoim “posttraumatycznym zespolem stressowym” ,po tym jak siedzac sobie w “centrali wojny dron” w Niemczech prowadzili krwawe wojny zdalnie spuszczajac megatony bomb z arcyniebezpiecznymi materialami wybuchowymi …nikt przed Obama nie pozwolil sobie na takie nonszalackie i bezczelne kroki a on sam tylko “blyskal” swoimi zebami smiejac sie do kamer wszystkich TV stacji swiatowych…..takiej bezczelnosci i perfidii to tam nie bylo… zona jego wraz z 2-ma corkami to wiecznie “siedziala w Szwajcarii na nartach”… i etat na ochrone osobista cos wzrosl o 400%….mimo,ze na calym terenie Usa mnostwo ekskluzywbych terenow narciarskich poczynajac od Colorado….taki Obama, taka niestrawnosc i to do dzis trwajaca…nawet mysle,ze @krzyk58 lezy w swoich tezach czesto i gesto na fali prawdy…zeby tak zgnoic swiat i Risja,jak to Obama uczynil..jest sie nad czym zastanawiac….

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 11:58
  Permalink

  Królowo, w tym cała perfidia liberałów na czele z Obamą i Clinton! Usta pełne wolności i prawa a w rzeczywistości zbrodnia za zbrodnią! Pozdro.

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2018 o 14:05
  Permalink

  @krolowa bona. Nareszcie… Lepiej późno niż wcale. 🙂
  Czy to jest aż tak zawiłe? 🙂 Wystarczy dobrze poukładać
  NIEPASUJĄCE ,poprzestawiane celowo puzzle, zweryfikować nieco
  dostępnego materiału – poszukać tzw. drugiego (albo i trzeciego)
  dna. Wówczas okaże się że białe wcale takie nie jest – białe i vice v.

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 09:23
  Permalink

  @królowa, włodek
  Co do Obamy i liberałów…
  – a już “Nobel” (za “szerzenie pokoju”) dla tego opalonego lalusia, przyznany na początku dopiero co rozpoczętej kadencji, to “MAJSTERSZTYK” liberałów…

  To obrazuje jednak, jak daleko sięgają (sięgały?) ich “macki”…

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 16:16
  Permalink

  50parolatku,media w ich rękach, własne uczelnie i kasa! I co najważniejsze”wartości”w które parę miliony wierzy jak w wyzwolenie przez Andersa na białym koniu!Pozdro.

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 17:31
  Permalink

  Pisałem o tym szerzej pod sąsiednim komentarzem Autora . Po szczycie “wolne” media wręcz oszalały ! Potoki niemal bluzgów leją się na Trumpa . Gość lawiruje bo musi . Jak mówił w wywiadzie senator Ron Paul , deep state może nawet ZABIĆ Trumpa .
  Jak wiele razu wcześniej innych prezydentów .

  Deep State , czyli kompleks bankowo-zbrojeniowy NIE JEST zainteresowany ŻADNYM odprężeniem , a tylko WOJNĄ .
  Stąd żenujące ataki na Trumpa serwowane nawet w polskiej TV ( vide Polsat ) do znudzenia .

  Różni “znaffcy” dodają swoje w do znudzenia powtarzalnych komentarzach . Fuj !

  To , że Trump musi się strzec , to jedno . Ale szeroko rozumiane polskie “elity” ( przepraszam za to słowo ) , szczególnie POPiSowe (tzw. styropian) są wręcz porażone !

  Mnie zaś przeraża fakt następujący – do jakiego stopnia trzeba zgłupieć , jakie trzeba mieć zmiany w mózgu , aby krytykować jakiekolwiek odprężenie , a kwiczeć z zachwytu nad kolejnymi instalacjami wojskowymi i drogim gazem łupkowym !?

  I ta mina PAD-a rozanielonego , że damy więcej niż 2 % na obronę !
  Potem 4 % . A co – dajmy 40% !

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 17:46
  Permalink

  Cud jakiś , po wielu doniesieniach , że UK wie już kto targnął się na Skripalów , donosił o tym nawet Sputnik , że to 6 osób z kobietą włącznie / na czele , właśnie przeczytałem na pasku w TVN24 , że wiceminister spr. wewn. UK nie wie , bo nie ustalono , kto to zrobił ! WOW !
  Najlepiej oczywiście wiedzą nasze media !

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 18:02
  Permalink

  Swoją drogą , ciekawi mnie jak zareagują polskojęzyczne media po jakiejś zmianie . Polskojęzyczne – czyli główne , od ccc do cc, ccc do ccccc.
  Bo ze Skripalami walili prosto i kłamliwie w stylu -“jak wiadomo, po otruciu przez Rosjan gazem Noviczok Skripali…”
  A nawet – “To Putin stoi za otruciem Skripali” . Plugawa nadgorliwość !

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 18:32
  Permalink

  @fly. ” Ale szeroko rozumiane polskie “elity” ( przepraszam za to słowo ) , szczególnie POPiSowe (tzw. styropian) są wręcz porażone !

  Gdyby’ż tylko. W ostatnich dniach dawałem konkretne przykłady
  że opcja lewicowa (lewica laicka) dostaję dosłownie ‘wścieku macicy”, czylitzw. kosmopolityczne polskojęzyczne łżeelity ( nie przepraszam).
  Kosmopolici z’organizowani m.in. w deep state, acz nie tylko, wyraźnie siódmym zmysłem “czują pismo nosem” ,że kończy się wiatr w żaglach. ONY są autentyczne przerażeni, ŻE, WWP i Trump
  mogą dojść do ładu i składu. …

  ——————————————
  Macie TU – towarzyszy, ‘swojego” komuszka … 🙂

  Lew Trocki. Tajemnica Światowej rewolucji (2007)

  Dla równowagi, żeby się z wrażenia nie przewrócić, teraz nieco bardziej rozwinięta historia życia owego twórcy pojęcia ‘światowej rewolucji’ (lub ‘permanentnej’), przewrotu październikowego, Armii Czerwonej , radzieckiej symboliki: gwiazdy, sierpa i młota, prekursora ‘czerwonego terroru’ itd. No i oczywiście guru współczesnych neo-kohnserwatywnych wodzów ‘kolorowych rewolucji’, którzy co prawda zrezygnowali z marksistowskiej nadbudówki, ale nie ze sloganu: ‘Dziś niczym jutro wszystkim my!’ No, ale czy aby są takim niczym?

  Zdarowia Żełaju…..

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2018 o 22:28
  Permalink

  Fly, i na cóż nasze wysiłki zmierzające do pokazania perfidii brytyjskich służb w kwestii “nowiczoka” skoro krzyk wie i głosi że to ideowi potomkowie Trockiego stoją za wszystkim złem tego świata. Pozdro.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 08:09
  Permalink

  @wlodek Tak. BO, nie dość że złodziej (tzw. Trockij) to jeszcze
  komunista, który wdrażał PIEKŁO na Ziemi.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 08:49
  Permalink

  @krzyk58. 20 lipca 2018 at 08:09
  Czyli twoim zdaniem Jezus Chrystus komunista też chciał wdrożyć piekło na ziemi? Przecież Chrystus był lewakiem w ówczesnym sobie świecie. Bronił biednych, prostytutek, trędowatych.

  DZIEJE APOSTOLSKIE
  Dz, 4, 32-35
  32 Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. 33 Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wielka łaska spoczywała na wszystkich. 34 Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je 35 i przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby.

  Prawdziwi chrześcijanie to komuniści:
  http://lewicowo.pl/jestem-komunista/

  Więc ty faktycznie występujesz przeciwko chrześcijaństwu. Czyli do sekty się zapisałeś konkurującej z prawicowymi masonami i dlatego tak ujadasz i na masonów i na komunistów? 🙂

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 13:14
  Permalink

  @Miecław. Chrystus, podobnież nie. Nie ma już bezpośrednich
  świadków działalności Chrystusa, natomiast Lwa Bronsztejna
  jak najbardziej… 🙂

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 19:14
  Permalink

  @krzyk58. 20 lipca 2018 at 13:14

  Ale są dowody biblijne i historyczne świadczące jednoznacznie o poglądach i nauce społecznej Jezusa, więc nic ci nie pomoże ta “falandyzacja” faktów i zaklinanie rzeczywistości 🙂
  Musisz odrobić lekcje z biblii, jako wierzący w boga i się do niej stosować. Trzeba być konsekwentnym. 🙂
  http://lewicowo.pl/komunizm-w-pierwotnym-chrzescijanstwie/
  http://lewicowo.pl/za-szczescie-wasze-i-nasze-czyli-polska-teologia-wyzwolenia/

  No ale cel prawactwa jest znany od dawna:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/01/ignacy-daszynski-ksiadz-w-polityce-1924/

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 21:31
  Permalink

  @Miecław. Niczego nie muszę. BA! Nasuwają mi się jakieś
  niejasności względem twoich intencji… widzę TU brak logiki i niekonsekwencje… ” słowianinie “. Albo, albo…
  Paka jestem z boku, a gdyby co, to “żadne lewicowo” nie będzie
  wprowadzać mnie w “główne prawdy wiary pustynnej”. 🙂
  Amen – i bądź pozdrowion.

  Odpowiedz
 • 21 lipca 2018 o 08:58
  Permalink

  @krzyk58. 20 lipca 2018 at 21:31

  Prawdy wiary znajdziesz tylko na prawdziwej lewicy, pamiętaj o tym!!! 🙂 Ale nie tej zdegenerowanej i kolaborującej z kapitałem.

  Na prawicy tylko fałsz i obłuda, hipokryzja i ciemność intelektualna, bo nawet nie znają własnej świętej księgi i jej kanonów, a potem są w szoku, gdy im to prezentuję. 🙂

  Ale, ale, skoro się tak wzbraniasz przed identyfikacją z pustynną religią, to czyżbym cię wyprowadził spod baldachimu i odciągnął od wąchania kadzidła przez ten ponad rok czasu naszego prania mózgów? 🙂
  Trochę sobie schlebiam, ale taka to już natura człowieka 🙂

  To jakiego teraz boga wyznajesz, skoro ten pustynny odszedł do lamusa? Wiesz muszę mieć jakiś punkt orientacyjny, abym mógł z tobą prowadzić dalszą dyskusję. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.