Gnojowica wściekłej rusofobii zalewa Polskę!

Gnojowica wściekłej rusofobii zalewa Polskę! Czegoś takiego, co nastąpiło w związku z relacjonowaniem meczu Chorwacja-Rosja przez jednego ze znanych i szanowanych komentatorów, to nawet najśmielszych snach byśmy się nie spodziewali. Jak można oskarżać człowieka komentującego mecz, który wyraża emocje sportowe chyba już dwóch jak nie trzech pokoleń o najdelikatniej mówiąc prorosyjskość w wymiarze politycznym! W ogóle samo czynienie zarzutu jest tutaj czymś tak niesamowicie ohydnym i podłym, że nie powinno się o tym w ogóle komunikować, jednak jeżeli będziemy milczeć, to takie festiwale wściekłej ksenofobii będą sobie rozkwitać w najlepsze.

Apelowanie do prezesa telewizji o zwolnienie dziennikarza, tylko dlatego bo bardziej podobała mu się gra jednego zespołu, a nie innego to po prostu idiotyzm i to nie ten medyczny, ale uliczny. Jak wypożyczę z biblioteki książkę Gogola lub album z wierszami Puszkina, to będę aresztowany? Śmiało – czas o to zapytać, żeby uniknąć nieporozumień. No, a co jeżeli czytam portal Sputnik? Oglądam RT? Czy sam Pierwyj kanal? O Moskowskiego Komsomolca nie pytajmy, bo takich pytań zadawać po prostu nie można, są poza skalą. Co cię stało u nas w kraju? Jak do tego mogło dojść?

Nie ma jednak przypadków, a w sprawach tego typu być ich nie może. Albowiem wybitny komentator wyraził emocje i nadzieje chyba dużej części opinii publicznej, która była w tym meczu za Rosją. Rosyjska reprezentacja po kierownictwem wybitnego, znanego w Polsce i lubianego trenera sięgnęła po wszystko co było dla niej możliwe i to w pięknym stylu. Zaangażowanie rosyjskich piłkarzy było bardzo duże, można tylko gratulować, no a w powiązaniu z odpowiednią taktyką zrobili swoje. Wynik ostatecznego meczu z Chorwacją to w istocie przypadek. Jednak nie da się zaprzeczyć, że duża część Polaków, jak i ludzi na całym świecie była za Rosją, a nie faworyzowaną Chorwacją.

To się musiało nie spodobać dyżurnym rusofobom w Polsce i nie tylko w Polsce, bo fala wściekłej rusofobicznej gnojowicy jaka przelała się przez media społecznościowe i dużą część portali internetowych to po prostu nowa jakość w ksenofobii i nienawiści. Przy czym to nikomu nie przeszkadza, bo pluć na Rosję „to dobrze”. 

Karierę robią jakieś idiotyczne memy, mające swoje konotacje polityczne, których celem jest poniżenie nie tylko rosyjskich polityków, czy też Rosji jako takiej, ale przede wszystkim rosyjskich sportowców i kibiców. To zaś jest czymś niesłychanym, ponieważ nie ma żadnego powodu do takiego sączenia nienawiści.

Może błędem polskiego komentatora było to, że nie wzniósł okrzyku ukraińskich nacjonalistów, jak uczynił to pewien chorwacki piłkarz? Czy tak się mają zachowywać Polacy? Jakiekolwiek obiektywne emocje – w tym wypadku sportowe nie są publicznie dopuszczalne, jeżeli chodzi o Rosję? Przecież to jest nic innego jak CZYSTA KSENOFOBIA W TYM WYPADKU RUSOFOBIA. 

Trzeba było nie jechać do Rosji na Mistrzostwa Świata! Po co tam pojechaliśmy? W ogóle to po co je transmitujemy? Przecież Rosja „napadła” na Ukrainę, w ogóle zrobiła wiele złych rzeczy w Syrii, np. nie pozwalając terrorystom na mordowanie kolejnych tysięcy ludzi i wypędzenie milionów! No jak tak można przecież to jest złe! Zasada jest prosta – jeżeli gdzieś lecą bomby NATO lub jednego małego bliskowschodniego kraju, będącego sojusznikiem dla USA i Suwerenem dla władz Polski – to dobrze. Jeżeli gdzieś Rosja wysyła lekarzy, pomoc humanitarną, pomaga odbudowywać kraj i chronić ludzi – to źle. Jak więc można w takim świecie w ogóle dopuścić do Mistrzostw Świata w Rosji? Coś się wyraźnie nie składa, ponieważ cały świat jest zadowolony i radosny, tylko u nas wylewana jest hektolitrami gnojowica wściekłej rusofobii.

To do czego doszło to po prostu dowód na skuteczność marketingu wirusowego i technik manipulacji populacją za pomocą środków masowego przekazu. Można zrozumieć, że ktoś kibicuje drużynie dowolnego kraju, co więcej nie ma nic złego w tym, że w takcie meczu przyjmuje się określoną pozycję, na tym polega ta rywalizacja sportowa. Jednym podoba się bardziej gra jednej strony, a drugim gra drugiej. Co w tym złego? No niestety jak widać, dla wielu może to być problem.

Nasz problem, w zasadzie już nasza tragedia polega na tym, że mamy do czynienia ze sterowaniem opinią publiczną przez czynniki wpływu prawdopodobnie w znacznej mierze prowieniencji zewnętrznej. Można bardzo łatwo prześledzić w mediach społecznościowych kto rozpoczął antyrosyjską histerię jeszcze w trakcie meczu. Te wpisy znikają, ale jeszcze można wiele znaleźć. Więcej nie będziemy na ten temat pisać, żeby mieć szansę oprzeć się nieuniknionym próbom samobójstw w naszej redakcji.  

Temat jest szokujący. To czego byliśmy świadkami musi otworzyć oczy wszystkim. Z takim podejściem nie tylko nie ma co nawet mówić o pragmatyzmie, w ogóle nie ma co mówić o żadnych relacjach, o niczym. Trzeba jednak mieć świadomość, że sterowanie tą nienawiścią, w istocie przecież ukierunkowaną na swoich, tj. na Polaków. Służy do rozgrywania wojny polsko-polskiej. Mało kto to zaważył, ale to właśnie o to chodzi. Zwracanie nas przeciwko Rosji jest bez celu, bo nie możemy jej zagrozić, jednak już widać i to jest po prostu namacalne wprost, że mamy do czynienia z procesem, całym sterowanym szeregiem zabiegów, gdzie chodzi o to, żeby Polacy skakali sobie do gardeł z powodu kolejnych sztucznie wykreowanych tematów zastępczych. 

Czy jest w naszym kraju ośrodek zdolny do zahamowania tych procesów? W ogóle czy ktoś – z autorytetów, znawców procesów komunikacji, czy nawet osób zbliżonych do mediów i „mediów” – jest w stanie zwrócić powszechną uwagę na to, że takimi idiotyzmami jak rusofobia jesteśmy wewnętrznie rozgrywani? 

Nie chodzi o to, że nie można kibicować Rosji. Problemem jest to, że w ogóle nie można wyrażać żadnych pozytywnych emocji wobec Rosji i Rosjan. Przez ten mecz to zostało zachwiane, nagle bowiem miliony ludzi zaczęło czuć… no właśnie… Dlatego bezwzględnie i z całą siłą, w ogóle swobodę myślenia o swobodzie wyrażania się – bezwzględnie zduszono. 

Doszło do takiego zagnieżdżenia rusofobicznej retoryki, że każdy kto dzisiaj nie pluje na Rosję jest agentem Kremla i zdrajcą, co więcej są to najdelikatniejsze określenia jakich można wobec tak „nic nie wartej” osoby użyć. Tymczasem reżyserka tej groteski po prostu realizuje swoje cele używając całego naszego państwa i dużej części narodu jako własnego narzędzia. Kiedy się obudzimy? 

34 thoughts on “Gnojowica wściekłej rusofobii zalewa Polskę!

 • 11 lipca 2018 o 05:10
  Permalink

  Po prostu szambo się rozlało.

  A redaktor komentujący mecz – ma jakieś kredyty do spłacenia …

  Macondo.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 07:40
  Permalink

  Hehe, jeszcze trochę i będą aresztować za to, że ktoś poszedł do rosyjskiej, a nie ukraińskiej prostytutki

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 08:30
  Permalink

  Lata opluwania Rosji nie poszły na marne. Jakikolwiek przejaw sympatii wobec Rosji jest traktowany jako zdrada “narodowych interesów”.A później się dziwimy że nawet przez zachodnich “sojuszników” jesteśmy traktowani jako nosiciele chorobliwej rusofobii. Słusznie zauważa Krakauer że tragedią jest fakt że nie ma siły politycznej która by zahamowała ten proces. Losy M.Piskorskiego i partii Zmiana są dowodem na to co może nam grozić. P.Szpakowski jestem z Panem!

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 09:01
  Permalink

  A może jest to krzyk rozpaczy, zdradzonego przez Europę i zagrożonego porzuceniem przez Amerykę, Rusofoba. Jeżeli do tego rzeczywiście dojdzie, to po cóż on komu potrzebny, od 4 wieków przełykający gorycz porażek. Natomiast o pogodzeniu się z Rosjanami mowy być nie może. Wszak to schizmatycy 1054 roku.
  Ot i nasza polska niedola.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 10:02
  Permalink

  “Polska chora na Rosję” to tytuł książki profesora Łagowskiego. http://sklep.przeglad-tygodnik.pl/product/product&product_id=64 Profesor opisuje objawy gangreny, ale nie podaje jej genezy. Skąd zaraza przyszła i kto finansuje jej rozprzestrzenianie. On także ma słuszne obawy wskazania źródła i nazwania winnych po imieniu. Psychoza nienawiści podsycana przez wszelkie “wolne” źródła medialne i rządy “wolnej” Polski jest elementem wojny amerykańskiej z Rosją. Staliśmy się amerykańską militarną bazą wypadową, źródłem i transmisją propagandy kłamstwa, fałszu i nienawiści do wszystkiego co rosyjskie z prezydentem Putinem na czele. Radzę spróbować poszukać w księgarniach dzieł Gogola, Czechowa lub Puszkina.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 10:34
  Permalink

  Smutne ale prawdziwe, zadaję pytanie: kto do tego doprowadził, czy nie wszyscy i różnej maści pseudo nie wiem jak ich nazwać, socjaldemokraci, czy wszelkiej maści referenci owocowi co chcieli żyć na konto świata pracy itd, itd. A obecnie przede wszystkim PAD ze swoją prymitywną świtą i posłami zakochanymi w ukraińskich nawet nie dziewczynach bo ich na pewne rzeczy nie stać, nie mówiąc już o klerze. Patrząc historycznie niemcy zniszczyli Warszawę i kraj a Polacy włażą im do dupska bez mydła, może Rosjanie popełnili jakiś błąd w stosunku do Polaków. Strach mnie ogarnia jak wyciągną wnioski z historii.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 10:52
  Permalink

  Chmmmm…..
  – a może jednak będzie lepiej dla wielu, wielu Polaków, gdy Polska (w dotychczasowej formie!) dddd ?

  Mam wrażenie, że niewiele się różnimy od południowo-wschodnich sąsiadów. Jedyne co, to mieliśmy SZCZęśCIE, że wcześniej w nas “zainwestowano”, więc głupota naszych elyt hamowana jest na tyle, na ile się da.

  Wielu z nas “przyczyn” doszukuje się w manipulacjach zewnętrznych. To fakt, takowe istneją, sam zresztą to dostrzegam.
  Ale proszę Państwa…
  – dlaczego one istnieją ?
  – dlaczego nie manipuluje się tak np. Czechami, Węgrami, lub innymi nacjami ?

  Moim zdaniem to proste…
  – odsetek “normalnych” w naszym Kraju jest zbyt mały, by zorganizować podstawy i struktury dalszej egzystencji naszego Narodu….
  Chyba będzie lepiej dla samych Polaków, gdy przejmą to “inni”…

  I proszę nie nazywać mnie “sprzedawczykiem”, czy coś w tym rodzaju. Moje poglądy znacie Państwo od lat.
  Do takich wniosków doszedłem po ostatnich wydarzeniach w Kraju….
  Chciałem inaczej, ale widzę, że się nie da…
  – po prostu, PRZEGRAŁEM z p… głupotą!

  Można oczywiście “ginąć w idei”…
  – tylko po co ?

  Szkoda….
  – stąd się wywodzę….

  DZIEŃ DOBRY – TAKIEGO POGLĄDU JAKI PAN ZAPREZENTOWAŁ NIE MOŻEMY OPUBLIKOWAĆ, ZA DUŻE RYZYKO PRAWNE. WIE PAN KTO TO CZYTA. NIE MA ŻARTÓW. POZDRAWIAM SERDECZNIE WEB. JÓZ.
  DRODZY CZYTELNICY KORZYSTAJĄC Z OKAZJI – POTRZEBUJEMY PILNEGO WSPARCIA. NIECH KAŻDY WESPRZE ILE MOŻE. POTRZEBA NA JUŻ NA DZISIAJ. RZECZYWISTOŚĆ NAS CIŚNIE. POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 13:11
  Permalink

  Nie ma sprawy, rozumiem….
  – po prostu, “opadły mi już ręce”….

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 14:56
  Permalink

  Rosja grała w bardzo dobrym stylu i ja uważam wynik tego meczu za sukces, zresztą kibicowałam Rosji, czytam też portal “Sputnik” to tak na marginesie.
  Osoby, które charakteryzują się rusofobią nie wiem czy z własnej woli czy też z innego powodu nie będę charakteryzowała, gdyż szkoda klawiatury (baterie się wyczerpują).

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 15:00
  Permalink

  Tekstu jeszcze nie czytałem…

  Z całą pewnością mogę już na dzień dobry stwierdzić:
  LEWICA (prawie każdy odcień) = RUSOFOBIA!
  Niczego nie odkrywam – stwierdzam po prostu FAKTY.
  Nie ma znaczenia czy ‘przypodobam się’ np. Włodkowi , Miecławowi
  czy też nie.
  Raczej nie 🙂 dlatego że wg. ‘niektórych kom. rusofobia to domena
  prawicy, dookreślę, jeśli już to łżeprawicy.
  Prawica Narodowa, Konserwatywna z rusofobią nie ma i nigdy nie miała wspólnego mianownika, natomiast lewactwo, lewica liberalna,
  laicka., kosmopolityczna, neocony (trockiści).. aaaaaaa…. 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 15:05
  Permalink

  @Pozorovatel. 11 lipca 2018 at 09:01

  Coś w tym jest, ale to nie tylko krzyk rozpaczy, ale też i/albo raczej zazdrości, że Rosjanie wychodzą na prostą, a nas zachód zniewolił ekonomicznie i staliśmy się neo-kolonią. Pomijam oczywiste fakty rusofobii dawnego “jaśnie państwa” i plebaństwa, które w wyniku rewolucji ze wschodu straciło władzę i profity.

  Sądzę, że im bardziej Rosja będzie się stawała niezależną potęgą gospodarczą, to tym bardziej będzie się nasilała rusofobia, zwłaszcza tych ze styropianu, bo w jej sukcesach, jak w lustrze odbija się ich nieudolność i brak inteligencji. A inteligencja to przede wszystkim umiejętność przewidywania skutków swoich zachowań i decyzji.

  Oni doprowadzili Polskę do ruiny i na skraj przepaści, stąd takie wycie, bo stają się pośmiewiskiem, a młode pokolenia Polaków będą wobec nich bezwzględne, niech tylko za 10-20 lat dojdą do władzy. Ja już tą nienawiść zauważam, a nie zdołają manipulacją i polityką historyczną zmazać swoich win. Nie w dobie internetu i wolnej masowej wymiany informacji.

  Co raz częściej słyszę takie stwierdzenia – “głupi jak nnnnn”? i nie wiem jak reagować? Staram się wtedy udowadniać na faktach, że każdy kto nie interesuje się sprawami publicznymi i faktami z historii, może być ofiarą manipulacji i podejmować złe wybory życiowe oraz uczestniczyć w czymś, co jest antypolskie zupełnie nieświadomie. Niestety tak było i jest ze styropianami.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 16:08
  Permalink

  @50-parolatek Pomyśl o Stańczyku…
  Mam podobne myśli do Twoich.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 16:14
  Permalink

  Przeczytałem tekst. Kibicem, nawet piłki nożnej, nie jestem już
  od dawna – mam to wszystko w doopie. 🙂 Jednak nie można i nie należy przechodzić obojętnie obok ‘normy rusofobii”.
  W związku z powyższym, powtórzę, trawestując ‘nieco słowa – jak niegdyś w Berlinie”
  prezydenta USA …. JESTEM ROSJANINEM!!

  “Ах ты, степь широкая”.

  https://www.youtube.com/watch?v=hr0yCBmFKpc

  Love Russia. Не для меня HD Putin. Ne Dlia Menia Хор Сретенского монаст Russian Cossacks Song Superb

  https://www.youtube.com/watch?v=J4UD5Ia0GI8

  Послушайте, как поют не на большой сцене!

  https://www.youtube.com/watch?v=gBXFg_mYaZA

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 18:45
  Permalink

  Krzyku, uderz w stół a nożyce się odezwa!Nie od dziś szanuje twój stosunek do Rosji jej historii i dnia dzisiejszego.Natomiast twoje twierdzenie że taki jest stosunek mitycznej “Narodowej Prawicy” budzi śmiech i politowanie. To tak jak twoje uogólnienie dotyczące Lewicy,a moja skromna osoba Mieclaw, Wojciech(nie starczyło by strony bym wymienił tych komentatorów o lewicowych korzeniach którzy dalecy są od prymitywnej rusofobii),to kto?

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 18:46
  Permalink

  Krzyku, uderz w stół a nożyce się odezwa!Nie od dziś szanuje twój stosunek do Rosji jej historii i dnia dzisiejszego.Natomiast twoje twierdzenie że taki jest stosunek mitycznej “Narodowej Prawicy” budzi śmiech i politowanie. To tak jak twoje uogólnienie dotyczące Lewicy,a moja skromna osoba Mieclaw, Wojciech(nie starczyło by strony bym wymienił tych komentatorów o lewicowych korzeniach którzy dalecy są od prymitywnej rusofobii),to kto?

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 18:58
  Permalink

  Полина Гагарина – Кукушка (OST Битва за Севастополь)

  https://www.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E

  Jeszcze jedna – “kukuszka” ……………..94 млн просмотров!Это правильно,вот это нужно смотреть!Слава героям ВОВ!!!

  Чичерина – На пе
  редовой

  https://www.youtube.com/watch?v=0XxzwW7FUlI

  Ps. NowaRosja – Polska, wspólna sprawa..,.

  @Rozdziobią nas kruki wrony.
  Wybacz za szczerość – “1 lipca 2018 at 16:26” mnie nie powala, zapytasz dlaczego? Odpowiedz w (pod)tekście.
  Ot, jeszcze jeden “pastisz” na … z cyklu np. ‘koledzy z wojska – jak Wania… Znasz TO? 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 19:26
  Permalink

  Rozdziobią n. kruki wrony 16:26
  Świetny link podrzuciłaś, należy się trochę oderwania od polityki, to tak dla zdrowia psychicznego.

  Choć jak czytam to niektórzy wolą zapach “trampków” aniżeli onuc.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 20:27
  Permalink

  @Inicjator, 11.07’2018, 05:10…
  No wlasnie, komentator “ujal”… z pewnoscia redaktor komentujacy ma rozmaite takie to i inne kredyty do specenia, teraz kazdy ma kredyty do splacenia, bo innaczej nie idzie zyc a do tego kazdy mysli profilaktycznie o kredytach w przyszlosci ,ktore bedzie mial do splacenia…bo teraz nie idzie zyc bez rozmaitych kredytow…. “zycie nie je bajka”…Macondo….a ten komentujacy to w /g prawa to baruszyl prawo,gdyz publicznie nawolywal do niebawisci do innej rasy czy ram innego etnograficznego pochodzenia.. czego IPN czy tam prokurator generalny sie rym nie zajmuje ?
  ***
  Mecz pomiedzy Rosja i Chorwacja byl na najwyzszym poziomie , na tym swiatowym najwyzszym poziomie, obu panstwom zyczylam zwyciestwa, jak rzadko kiedy nie wuedzialam kto jest tu lepszy……,Chorwacja miala po prostu ociupinke wiecej szczescia, ze wrzucila do bramki pilke w wolnych rzutach ,wlasciwie zyczylam sobie by o zwyciestwie zadecydowal rzut monety: orzel czy reszka… w sporcie zawsze jest jeden zwyciestwa i tylu “przegranych” choc wszyscy reprezentuja wyzyny formy sportowej i wyzyny umiejetnosci ..w obliczu tych faktow przeto taka “zaraza” jako zadedykowal ten sprawozdawca jest “grubymi nicmi szyta”..”.przykro, ze takie prymityne instynkty byly pubicznym spektaklem, zle swiadzy to o tym redaktorze a i o jego redakcji i zarzadzie TV, zle, bardzo zle..wstyd ,ze takie salwy nienawisci wychodza z Polski i tak to Polska “zasr**a sobie sama droge,po ktorej musi chodzic…

  Co do Rosji..ta niby przegrana z Chorwacja nie nie eliminuje jej z zajecia nizszej ale takze dobrej pozycji..czy ja dobrze tu dedykuje ? Prosze komentatorow znajacych sie lepiej o “cynk” (rezonans)……

  Niemcy,niby obroncy tytulu mistrza swiata wylecieli zaraz na poczatku i to bardzo w zlym stylu, dali ograc sie raczkujacej dopiero w tej dziedzinie druzynie Korei….wstyd byl wielki i Angela Merkel nic nie mogla zrobic…..wszyscy widzieli, caly swiat widzial….ale tu media na 100 a nawet na 200 % wszystko “wyciszyly”, taki byl rozkaz a trener narodowy niejaki pan Jogi Löw nie podal sie do dymisji, placa mu zresza miliony,ktore on bardzo lubi…ani zaden sponsor sie nie afiszuje….wszysko jest “po niemiecku…….byly wogole jakies mistrzostwa swiata w pilce noznej..ej ! Nie bylo,nie bylo…..
  ***Wczoraj Macron pofatygowal sie osobiscie do Rosji by wspierac i mobilizowac swoich…mial tez spotkac sie niby na marginesie wydarzen sportowych z WWP i niby pertraktowac o wypustke z wiezienia pewnego rezysera rosyjskiego,ktory znajduje sie od tygodni w strajku glodowym…..ahmmm….nawet moze sie ten manewr Macronowi udac….!!!

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 20:48
  Permalink

  @ Krzyk, zgadza się Ojczyzny należy bronić. Jednak wszelkie rewolucje i wojny uważam za najgorsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że ginie głównie ludność cywilna. Dlatego popieram stonowane zachowanie Prezydenta FR.
  Osobiście uważam, że Polska nie ma obecnie szans aby cokolwiek wygrać i należy skupić się na promowaniu kultury w tym zachowaniu własnego języka i własnej waluty.

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 20:56
  Permalink

  @wlodek. Odsyłam do kom.”krzyk58
  9 lipca 2018 at 21:24″ Temat “Kres NATO?”. Nikt nie śmiał
  skomentować fobii antyrosyjskich lewicowego prefesor(k)a? 🙂
  Dlaczego? BO – najciemniej jest pod latarnią? 🙂

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 o 23:03
  Permalink

  Krzyku,zrobiłeś to ty i”chwatit”,głupotę nie ma co komentować! Pozdro.

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 00:11
  Permalink

  @Wieczorynka – no właśnie, śmiech to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch, czyli spirytus 🙂 Cieszę się, jeśli trochę się odprężyłaś przy tym klipów.

  @Krzyk58 – no już nie bądź taki, to przecież parodia farsy, sprawnie zrobiona i z poważniejszym, symbolicznym akcentem na końcu. Chiba nie dooglądałeś…

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 00:16
  Permalink

  @Krzyk58 Maciak wziął się teraz za Białoruś. Wiedziałam, że u nich jest nieźle, ale buzię otworzyłam. Odcinek 320. Swoją drogą, jak ten Maciak się uchował i jeszcze mu kanału nie zamknęli? Cieszy mnie to, bo to mój obecny ziomal.

  L

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 00:32
  Permalink

  A w ogóle to do Rosji mam żal. Bo niby brutalny okupant, niby wszystko na rozkaz, ale w tych ponurych i ciemnych czasach (początek lat 70-tych) dla szkół podstawowych nie było olimpiady języka rosyjskiego powyżej poziomu dzielnicy. Z polskiego i z matematyki był poziom stołecznej i ogólnopolskiej, a z rosyjskiego kończyło się na dzielnicy. I co z tego, że zajęłam pierwsze miejsce, jak to nic nie dawało, nie zachęcało do dalszej nauki? Phi, też mi sukces, że byłam najlepsza w dzielnicy. Ale potem odpuściłam, wybrałam dalszą naukę w klasie mat-fiz i starty w humanistycznych olimpiadach były zamknięte, ech. A rosyjskiego uczyłam się sama, po usłyszeniu paru ich piosenek. W ogóle najpierwsza piosenka, jakiej się nauczyłam to “Пусть всегда будет солнце.

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 08:30
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony. Nie znałem linkowanej pieśni “afgańskiej”, wykonawca
  eksponuje ważny fragment duszy ruskiego człowieka, jak słusznie zauważył kom. ru-neta: ТОЛЬКО РУССКАЯ ДУША МОЖЕТ ЧУВСТВОВАТЬ ЧУЖУЮ БОЛЬ, КАК СВОЮ И В ЭТОМ С ЭТОМ НАША СИЛА… Rewanżuję się piosenką utrzymaną w podobnym klimacie – nawiązującą do osobistych refleksji afgańców:
  Я вернулся с войны
  Телом, а не душой.
  Где легли пацаны,
  Там теперь дом родной…

  Рядовой Дарин – Я вернулся с войны

  https://www.youtube.com/watch?v=7XoQBhznHq8&t=22s

  List do matki – Gołubyje Berety (przekład Renata Miłosz) śpiewnik afgański https://www.youtube.com/watch?v=ySq9Vy6q9S

  Привет сестренка (автор видеоподборки Ольга К)

  https://www.youtube.com/watch?v=8-KLigJfBQQ

  Ps. Nie wiem dlaczego, ale do “Grenady” nigdy nie miałem przekonania… a może – wiem? 🙂

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 08:43
  Permalink

  @dziobiąca. “12 lipca 2018 at 00:16”. No właśnie, no właśnie….
  swego czasu na “prawicy.net” publikował rozsądne przemyślenia odnośnie
  Białorusi czy KRL-D p.P. Badura….tematy poruszane przez red. Maciaka w cyklu “Musisz to wiedzieć” są konkretne, treściwe i godne polecenia. Oglądam nowe odcinki – BA! Niekiedy zapodaję. 🙂
  Ps. “Chiba nie dooglądałeś… 🙂 to prawda. A to “dziobiaca” rozgadała się mocno wieczorowa porą…

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 09:15
  Permalink

  @dziobiąca. Na kanwie twoich przemyśleń odnośnie kondycji
  języka rosyjskiego w PRLu “12 lipca 2018 at 00:32′ nasunęła mi się taka mianowicie autorefleksja , o czym wspominałem już niejednokrotnie choćby na łamach OP – otóż konia z rzędem temu
  kto rozszerzy mi ponad wymienione ‘zamknięte ramki” propagowanie
  w Polsce Ludowyj piosenki rosyjskiej, w szerszym znaczeniu
  radzieckiej.
  – “Moskwa z melodia i piosenką słuchaczom polskim’ Pr.I PR
  niedziela, godz. 8:30 – do 9:00… Jeszcze pamiętam. 🙂

  – Festiwal w Zielonej Górze. https://pl.wikipedia.org/wiki/Festiwal_Piosenki_Radzieckiej

  Pomijam już fascynacje Okudżawą, czy Wysockim.. dlatego że to takie
  standardowe nawet na ówczesne realia.

  Natomiast muzyka zachodnia grzmiała nie tylko z radioodbiorników, w czym
  rej wodził pr. III PR. to była taka mentalna prigotowka pod….89′
  jeansy, coca-cola, marlboro longpay’e z “twardego” zachodu
  i w ten deseń staliśmy się “świętsi od papieża”, bardziej zachodni,
  niż sam zachód, oczywiście w sensie negatywnym, przyswoiliśmy
  sobie “same goowno”. I w tym (szambie) tkwimy mentalnie.
  Amen.

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 10:03
  Permalink

  @wlodek. “11 lipca 2018 at 23:03” – Jak nie głupotę, to co?
  Jak nie teraz , to kiedy?
  Jak nie czołowych tuzów lewicy (na pomniejszych spuszczam kurtynę milczenia… ) – to kogo? 🙂
  I tak mógłbym kontynuować wyliczankę…

  Odpowiedz
 • 26 sierpnia 2018 o 10:11
  Permalink

  DO WSZYSTKICH PISZĄCYCH JAK I CZYTAJĄCYCH
  RUSOFOBÓW NA TYM FORUM !!!
  Poznanie to określony stosunek między podmiotem poznającym – człowiekiem, a przedmiotem poznania, czyli obiektywnie istniejąca rzeczywistością niezależnie od niego. W toku rozwoju gatunku ludzkiego wytworzyły się materialne narządy zmysłowe,przy pomocy których człowiek może uzyskiwać informacje o otaczającym go świecie.Rozwinął się materialny narząd, dzięki któremu człowiek może nie tylko magazynować informacje ale dokonywać na nich racjonalnych operacji myślowych takich jak: łączenie, separowanie, wykrywanie powiązań między percypowanymi zjawiskami i ich uogólnianie.
  —– Polska rusofobia i Wasza warte są opisu. Jeżeli jednak do tej pory często argumentem uzasadniającym polską niechęć do Rosji było odwoływanie się do wydarzeń historycznych, to w chwili, w której Rosja zaczęła odzyskiwać swoją pozycję w Europie i na świecie, głównym kierunkiem medialnego ataku stała się Rosja współczesna pod rządami Putina jak i on sam.—–
  Waszą rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych, chorobowych zatem. Choroba jako taka nie podlega oczywiście wypowiedziom ocennym, z dowolnym znakiem. Natomiast skutki społeczne, jakie wywołuje — a i owszem —. Zatem fobia to zaburzenie o charakterze nerwicowym, chrakteryzujące się uporczywym lękiem przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związane z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniające racjonalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
  —– Nie ma jednej rusofobii. Łączy je jedynie obiekt wspomnianej fobii —- Rosja,Rosjanie i Putin, oraz ów właśnie lęk, o którym wspominają podręczniki medyczne.
  PS…
  WY I JAK WSZYSTKIE WAM PODOBNE PIS…TOŁY ZATRZYMALIŚCIE SIĘ W LATACH SIEDEMDZIESIĄTYCH UBIEGŁEGO WIEKU I DALEJ W SWOIM ROZWOJU ,,INTELEKTUALNYM,, JAK ONI TAK I WY NIE POTRAFILIŚCIE POSUNĄĆ SIĘ NAWET O KROK A WASZA I ICH ZWIERZĘCA, BEZMYŚLNA RUSOFOBIA JEST TEGO DOWODEM…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.