Francja jest już strefą wojny czy jutro będzie nią cała Europa?

Francja jest już strefą wojny, niestety jest to wojna z wrogiem wewnętrznym, którym może być sąsiad, którym może być syn lub córka ludzi z sąsiedniej ulicy, którym może być osoba, rok wcześniej prosząca państwo francuskie o pomoc, ochronę i prawo pobytu w bezpiecznym otoczeniu. Francja toczy wojnę ze skutkami swojej otwartości, naiwności, być może odrobinę i pewności siebie – jednym słowem wiary w swoją wielokulturowość, jako spuściznę po byłym imperium kolonialnym. Polityka równościowa, włączenie mniejszości do społeczeństwa francuskiego – otwarcie się – to są realne przyczyny, przez które terroryści tak łatwo przenikają do francuskiego społeczeństwa i znajdują w nim, czy też może bardziej w żyjącym we Francji społeczeństwie równoległym poparcie i schronienie. To nie wymaga wysiłku, wystarczy przejechać z innych kulturowo przedmieść Paryża, do bogatego centrum – już można dokonać ataku. To przerażające, ale to współczesna francuska rzeczywistość, którą Francuzi wypracowali sobie przez lata “gościnności”.

To brzmi brutalnie, ale jest niestety prawdą. Francuzi są mordowani we własnym kraju, we własnej stolicy – przez ludzi, którzy do nich przyjechali, w tym lub poprzednich pokoleniach, którzy z nimi żyli, jedli ten sam chleb. Jednak wybrali pas z ładunkiem wybuchowym lub strzelanie z karabinów maszynowych w przypadkowy tłum w imię własnego rozumienia rzekomego rachunku krzywd normowanego nieprawidłowo i w sposób skrajny interpretowaną własną kulturą.

We Francji istnieje społeczeństwo równoległe, wyróżniające się inną kulturą, które się nie integruje ze społeczeństwem francuskim. Poza znajomością języka, chociaż i z tym jest problem – nie ma płaszczyzn wspólnych. Inna kultura wyznacza styl życia całej szerokiej społeczności, w tym uzasadnia zrozumienie powszechne dla tego typu wydarzeń, jakie obecnie mają miejsce we Francji. To nie są pojedyncze przypadki dzisiaj, to jest pewien ciąg zdarzeń, który jest dla tej kultury czymś zwyczajnym od zawsze, ponieważ wyraża ona inne rozumienie zabijania i śmierci, niż kultura, w której żyje większość Francuzów i póki, co ludzi w Europie.

Terroryści dokonali tego, czego wiele osób już się spodziewało od poprzednich zamachów na pewne czasopismo i późniejszych incydentów, starannie wyciszanych przez posłuszne władzom media, żeby nie uświadamiać milczącej większości, co do źródeł i inspiracji aktów terroryzmu.

Cel zamachowców jest jeden i prosty – chcą zabić jak najwięcej ludzi w sposób jak najbardziej brutalny. W wyniku, czego ludzie na Zachodzie mają się bać. Strach ma napędzić demony i wywołać systemową reakcję, mającą na celu izolację lub derogację obcej – problematycznej kultury i jej nosicieli. Wszystko w celu wywołania wojny kultur i spirali nienawiści. Niestety jednak, to się powiedzie, ponieważ kultury z których jedna jest oparta na negowaniu drugiej nie mogą współistnieć w pokoju. Jeżeli warunkiem współistnienia ma być strach większości, przerażający codzienny strach, to niestety jest uzasadnienie do rozwiązania sytuacji w sposób gwarantujący bezpieczeństwo – ze wszelkimi konsekwencjami. Ponieważ nasze społeczeństwo nie jest w stanie funkcjonować w kulturze strachu, tylko dlatego ponieważ komuś poprawność polityczna blokuje zdrowy rozsądek. Jak ktoś nie zrozumiał – nie można żyć z wrogiem i mordercom w jednym kraju, jeżeli on tego kraju, jego praw i współobywateli nie rozumie – zasłaniając się swoim rozumieniem, własnej archaicznej kultury.

W istocie wczoraj we Francji już rozstrzygnęły się kolejne wybory polityczne: prezydenckie i wszelkie inne (najpierw będą regionalne). Do władzy dojdą siły, które w sposób radykalny odpowiedzą na strach zwykłych ludzi, mając do wyboru – albo ulec strachowi i udawać idiotów, którzy nie rozumieją, że chowają sobie żmiję na gardle, albo posunąć się do rozwiązań trudnych do pogodzenia z naszymi wartościami, ale koniecznych dla ich obrony! Nie ma, bowiem wolności dla wrogów wolności, jak również dla podglebia tych, którzy hodują jej wrogów we własnej społeczności w sposób po prostu systemowy.

W tej sprawie współwinni są wszyscy ci, którzy godzą się na pogłębianie społecznej bazy terroryzmu kulturowego, wszyscy ci, którzy uznają niemożliwe za normalne i wszyscy ci, którzy bezczelnie kłamią w sprawach oczywistych. Ile jeszcze ludzi musi zginąć, żeby idioci przejrzeli na oczy? Może podczas kolejnego zamachu, terroryści (a może umiarkowani bojownicy – zdaje się takie nazwy lansowały media odnośnie morderców w Syrii?), będą mieli czas obrzynać ludziom głowy nożami? Tego chcemy? Naprawdę nie da się rozwiązać problemu w sposób systemowy – skutecznie ograniczając go? Następnie eliminując jego możliwe źródła? To jest wojna, prezydent Francji powiedział, że to był atak na jego kraj – co dalej? Wypłacą zasiłki socjalne i odnowią mieszkania rodzinom zamachowców i innych kulturowo Francuzów, którzy wspierali zamachowców? No proszę się zastanowić! Jednak właśnie do tego typu idiotyzmów wzywa część polityków w Europie.

Problem polega na tym, że na Zachodzie walczymy z prawdopodobieństwem kolejnych ataków, wychodzących z tej samej społeczności wyróżniającej się kulturowo. To nie jest nasza wina, że ta społeczność ma wyróżnik kulturowy – to wybór tych ludzi. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nas nie zabijali, a tego zabijania na podstawie własnych przekazów kulturowych nie potrafili uzasadniać! Rządzący muszą to powiedzieć wprost i przyznać, że dłużej pokojowe współistnienie jest niemożliwe, ponieważ część z tych innych ludzi (to strasznie brzmi) prowadzi wojnę z nami, z naszą wolnością i naszym stylem życia!

Jakoś nie słychać, żeby wzywali do mordowania – mordujących! Przez lata media na Zachodzie bagatelizowały przypadki, jak społeczeństwo równoległe cieszyło się z kolejnych ataków na Żydów w Izraelu. W licznych restauracjach, kafejkach i innych skupiskach ludności innokulturowej w Paryżu i innych miejscach Francji masowo cieszono się z ataków rakietowych na Izrael, na mediach społecznościowych ludzi innej kultury można było znaleźć pochwały wobec ludzi atakujących Żydów nożami – w ostatnich dniach w Izraelu. Media to wyciszały, milczały, w ogóle nie dostrzegały problemu – żeby nie pokazać prawdziwego oblicza norm powszechnie akceptowanych w konkretnej, żyjącej obok społeczności. Czy dzisiaj Zachód będzie tolerował to, jak ci sami ludzie będą się cieszyć z mordu dokonanego w Paryżu? Śmiało powiedzmy to – proszę mieć świadomość tego, do czego doszło. Na Zachodzie istnieje społeczne podglebie nie tylko tolerujące takie zdarzenia, ale wyraźnie afirmujące ich sprawców, ze względu na wyższe cele, wspólne jak się okazuje dla tej międzynarodowej społeczności w warstwie wskazań emocjonalnych poszczególnych archetypów. To właśnie z tego pochodzi zło, zło tkwi w przyzwoleniu tej społeczności na przemoc w imię własnej kultury, własnego rozumienia racji i odrzucenia wszystkiego, co pozwala tym ludziom wygodnie i dostatnio żyć wśród nas.

Wnioski są brutalne – na siłę, trzeba odpowiedzieć siłą. Co więcej trzeba się zastanowić czy nie ma alternatywy dla jakiejś formy odpowiedzialności zbiorowej wobec społeczności będącej podglebiem dla tego typu zachowań? Proszę pamiętać alternatywą jest powszechny strach i zmiana naszego stylu życia. Proszę wziąć pod uwagę, że TA SPOŁECZNOŚĆ SAMA Z SIEBIE NICZEGO NIE ROBI, ŻEBY OGRANICZYĆ PRAWDOPODOBIEŃSTWO KOLEJNYCH DRAMATÓW. Tu nie ma żartów, najmniejszych! Chodzi o nasze życie, mamy prawo do obrony – PRZED TYM, CO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, mamy prawo domagać się ochrony przed ryzykiem – proszę to zrozumieć, przed samym ryzykiem tego typu zdarzeń. Niestety – z wydarzeń we Francji i wcześniejszych w innych krajach zachodnich, w których istnieje inne kulturowo społeczeństwo równoległe, prawdopodobnie można wysnuć wniosek, że wraz ze wzrostem ilościowym tego równoległego społeczeństwa, jeżeli stanowi ono podglebie dla przemocy – to w efekcie rośnie prawdopodobieństwo tego typu przemocy. Innymi słowy prawie na pewno istnieje korelacja pomiędzy występowaniem społeczeństwa równoległego, a nasileniem się aktów przemocy o podłożu kulturowym. To są już fakty, to jest rzeczywistość, to się dzieje na naszych oczach od dość dawna. Media, politycy, publicyści nie mogą nas dłużej okłamywać, że jest inaczej! Wszyscy, którzy kłamią na ten temat, zwłaszcza ukrywając kulturowy aspekt tego typu ataków – są współwinni krwi ofiar zamachów. Dokładnie proszę to zrozumieć, ci którzy nie nazywają tego typu zbrodni po imieniu, a zbrodniarzy zgodnie z ich intencjami – są ich sojusznikami, pomagają doprowadzić do kolejnych tego typu zdarzeń, ponieważ swoimi poronionymi kłamliwymi opiniami przyczyniają się do odsunięcia koniecznych rozwiązań.

Francja jest już strefą wojny, jeżeli będziemy idiotami – jutro może być nią cała Europa. Włączanie iluminacji na budynkach w kolorach francuskiej flagi, nie powoduje, że jutro nie będzie kolejnego mordu w imię obcej nam i wrogiej wobec cywilizacji ludzkiej – innej kultury. Miejmy nadzieję, że nowy rząd w Warszawie dokładnie zrozumie tą lekcję smutku i nie przyczyni się do zainicjowania procesów, które mogą w przyszłości przyczynić się do budowy w Polsce społeczeństwa równoległego, które będzie kulturowo wrogie większości. Mamy prawo się bronić i żądamy prawa do wolności od strachu! Jeżeli ta władza nam tego nie zapewni, to wybierzemy taką, która w końcu to zrobi. Podkreślmy mamy prawo się bronić i żądajmy od polityków żeby nas bronili!

Uwaga – nie można decyzji podejmować pod wpływem emocji, a ewentualna zemsta powinna być przeprowadzona w taki sposób, żeby była podana na talerzu pełnym słodyczy. Trzeba walczyć dokładnie tak, jak walkę rozumie przeciwnik. To nie jest trudne, to wymaga tylko bezwzględności, przy zachowaniu kamiennej twarzy.

34 myśli na temat “Francja jest już strefą wojny czy jutro będzie nią cała Europa?

 • 15 listopada 2015 o 05:28
  Permalink

  Według „The Wall Street Journal” (z 14.11.2015), Zachód może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie musiał rozpocząć „interwencję wojskową w Syrii”. Teraz NATO oficjalnie nie uczestniczy w nalotach na pozycje Państwa Islamskiego, ale członkowie sojuszu należą do koalicji, która walczy z Państwem Islamskim pod wodzą Stanów Zjednoczonych. Piątkowe ataki we francuskiej stolicy mogą popchnąć NATO do skoncentrowania się na PI i sytuacji w Syrii jako bezpośrednim zagrożeniu dla Zachodu.
  I o to tu chodzi!!!! Libia BIS!!! Amerykańska obawa, że Rosja powstrzyma ekspansję USA w kierunku jej granic.

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2015 o 07:42
   Permalink

   Takie okropne, okropne drogi politycznych gier prowadza do takich rozgrywek, nie baczac na ludzkie zycie…
   Analitycy mowili o mozliwosci takiego rozwoju sytuacji, Pan wlasnie cytuje doniesienia prasowe i sugeruje taki to wlasnie przebieg wydarzen !
   01.11’2015 tragedia samolotu FR, potem Bejrut, teraz takie bezprecedensowe wydarzenia we Francji wprost nie chce sie analitycznie laczyc tych faktow, gdyz prowadza do okrutnych wnioskow …
   Baschar al Sadd powiedzial, ze Francja sama z uwagi na swoja polityke w stosunku do Syrii sprowadzila na siebie to nieszczescie…
   Ktos tu chce bezposredniej konfronacji pomuedzy FR i Nato na terenach Syrii …i wcale nie baczy na koszty tych poczynan, bezwzgledny jak 11.09….i swiat zastygnie w zdumieniu co teraz sie stanie …

   Odpowiedz
   • 15 listopada 2015 o 09:25
    Permalink

    Te podejrzenie aby otworzyć front natowski by nie oddać Bliskiego Wschodu w strefę wpływów rosyjskich wydaje się być bardzo realna. Potrzebny był tylko powód …

    Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 09:20
  Permalink

  Dobrze napisane, spirala wrogości i nienawiści właśnie osiągnęła kolejny poziom naprężenia. Ja również podejrzewam, że to był główny cel inspiratorów ataków, skierować przeciwko mniejszości (jeszcze chyba są w mniejszości?) wrogość rdzennych Francuzów czego efektem ma być radykalizacja postaw mniejszości islamskiej czyli w efekcie rozpętać na ulicach Francji regularne bitwy i na podstawie zasady “biją naszych” przekonać w świecie islamskim niezdecydowanych do przyłączenia się do dżihadu. Europa przyjmująca latami imigrantów, gmerając i destabilizując sytuację polityczną, społeczną i gospodarczą w państwach afrykańskich i bliskiego wschodu miała z tego benefity. Przyszedł czas aby za to zapłacić, tylko, że jak zwykle płacą za to zwykli ludzie a największe benefity miały tylko wybrane kasty kapitalistów. Problem asymilacji narastał latami i kiedyś łatwiej byłoby wdrożyć represyjne rozwiązania wymuszające “cywilizację” imigrantów. Czy Francja zrobi segregację imigrantów i wyselekcjonuje z nich złych i wydali milionami z kraju? Zamknie wszystkich w gettach i będzie pilnować pod kluczem? Obecnie każde rozwiązanie będzie złe i zapewne doprowadzi do rozlewu krwi. My powinniśmy brać z tego naukę i nie dopuścić do tego W Polsce. Jak na razie tworzymy sobie mniejszość Ukraińską, która zapewne pałać miłością do Polaków nie będzie po tym jak ją Polskie pany kapitalisty traktują w pracy.

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2015 o 16:49
   Permalink

   DEPORTACJA.Za morze Śródziemne.Otaczanie enklaw
   przez wojsko – etapem – pod konwojem “zsyłka”
   do źródła,tj.wolność odzyskają po “tamtej” stronie morza.
   W starej,dobrej Europie pozostają(jednostki) wybitnie
   zasymilowane,nie stwarzające…

   Ps.Zdebilała stara “Europa’ NIGDY na to nie pójdzie…

   Nam Polakom,Czechom,Węgrom,Słowakom nie znam nastrojów u jugo – słowian, sadze że myślą podobnie,
   nie po drodze z “taką” Europą!

   Niech giną!Lub skończą jako eunuchowie czy kolejne
   żony rodzące 12 czy 14ste ‘cccccc” dziecko…

   Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 10:11
  Permalink

  Czy wszystkie nici tych zbrodni nie łączą się w vvvvvv i w siedzibie vvv? Cały Bliski Wschód płonie, mordują miliony ludzi, miliony wypędzonych, miasta , wsie i ludzkie siedziby zniszczone. Terror jest reakcją ludzi doprowadzonych do rozpaczy. Tylko strumień ropy i dolarów spokojnie płynie do vvvv vvvv i vvvvv

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 10:18
  Permalink

  Żadnej tolerancji dla ryzyka terroryzmu mamy prawo żyć bez strachu, jak złamiemy tą pierwszą linię obrony będzie potem gorzej

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 10:20
  Permalink

  Witam!
  Pozwolę się nie zgodzić z tytułem i myślą przewodnią o tym że Francja jest w stanie wojny a niebawem reszta Europy…

  Wojna trwa od wielu miesięcy. Europa jest celem. Środkiem do celu są mieszkający od pokoleń obywatele Europy a będący tu przybyszami oraz te 1,5 czy już 2 mln “kolonistów” z których co najmniej 4000 to doskonale przeszkoleni żołnierze. Przeszkoleni w prowadzeniu wojny, walk ulicznych, sianiu terroru i odcinaniu głów…

  Pytanie retoryczne – kto wypowiedział wojnę Europie i dlaczego – pozostawiam bez odpowiedzi…

  Polecam garśc analiz jakie zgromadziłem:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/14/syria-46-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-74833

  Oraz najnowszy wpis Pracowni
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/15/pepe-escobar-o-atakach-w-paryzu-kto-na-tym-korzysta/#comment-76883

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 10:25
  Permalink

  Agresor poczuł się zdziwiony i zgorszony zauważywszy że wojna to nie tylko łupy ale także koszty i straty. Prowadzeni w naszych europejskich i zamorskich ojczyznach przez podłych i chciwych, wiarołomnych i służalczych faktycznym wrogom; dajemy się zwodzić wybaczamy im kolejny raz gdy kolejne społeczne koszty i niepowodzenia usprawiedliwiają omyłkami, dobrą wolą i siłami wyższymi. Na tym tle zachęcam Szanownych Czytelników do przeczytania wywiadu z arabistą i historykiem prof. Jerzym Zdanowskim. Warto poznać punkt widzenie ludzi nie tylko chciwych i zapalczywych, ale mądrych i sprawiedliwych: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamachy-w-paryzu/komentarze/news-zamachy-w-paryzu-prof-zdanowski-jestesmy-w-trakcie-wojny,nId,1922395

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 12:32
  Permalink

  Naiwny artykuł. Nikt nie zwrócił uwagi na to, że tak jak nieprzygotowane (rzekomo) służby Francji były na zamachy, tak natychmiast jest już odpowiedź Waszyngtonu. NATO teraz nie bojąc się eskalacji uderzy na Syrię, aby ocalić swoich terrorystów, którzy są już w kotle. Najpierw uderzy Turcja.

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2015 o 14:55
   Permalink

   Obawiam sie, ze komentator @daniel moze miec racje….wszystko plan i mrozaca krew w zylach kalkulacja …

   Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 14:18
  Permalink

  Bardzo trafny artykuł dotyka delikatnie sedna problemu.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 14:45
  Permalink

  Tak,to koniec europy.Albo wysiedla wszystkich
  arabow czyli prawie 6 mln czyli
  10 procent ludnosci
  Francji,albo pówtórka zrozrywki.
  No nic sie nie stalo,
  no nic sie nie stalo..
  Albo Francja stanie
  sie za 50 lat krajem
  gdzie muzulmanie
  beda 45 procent
  ludnosci,WYSIEDLIC niech jada skad przybyli ich rodzice i dziadkowie przed 40 lat….to jest poczatek konca
  Francjo obudz się

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 16:38
  Permalink

  Byłam własnie w Austrii, to nienormalny kraj tam całe hordy obcych po prostu chodzą ulicami biora co chca, policja ich nie dotyka – k. wszyscy zwariowali. Ludzie co to będzie?

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2015 o 17:26
   Permalink

   W latach 80-tych XX wieku w Austrii w obozie dla uchodźców Treisskirchen dominowali Polacy, nie będę opisywała ich zachowań i tego co mówili na temat Polaków sami Austriacy. Wniosek: zapomniał wół jak cielęciem był.

   Odpowiedz
   • 15 listopada 2015 o 18:34
    Permalink

    WYBITNIE nie trafiona aluzja…gdyż “nie ma skali”…w analogii.

    To tak jakby równać niezbędne dla wygody
    własnego “siedzenia” dwa krzesła; 🙂
    kuchenne i np…elektryczne!

    Odpowiedz
   • 15 listopada 2015 o 20:48
    Permalink

    @wieczorynka to koniecznosc by o tym wspominac, gdyz terminologi sliwbej oraz argumentacji, jakiej uzywaja tu komentatorzy , prosze wybaczyc np.komentator @krzyk58 w bardzo ostrej formue sa do dzis uzywane w stosunku do Polakiw np.w W.Brytanii, w Niemczech, w Norwegii, w Islandii. i Bog wie gdzie jeszcze, pisalam o tym wielokrotnie, lecz bez skutku, nawet z naszym WEB.JOZ. mialam tu przeprawe, jak uzylam sformyowania, ze rodacy sa nieco przepojeni rasizmem, domagaja sie dla siebie roznych humanustycznych i gospodarczych praw i przywilei, ale innym ich przyznac nie chca, wymyslajac im cechy i przywary wielkiej miary, choc sami sa tez nimi dotknieci…troche rozwagi dridzy komentatorzy, troche rozwagi , bo nie wszystko zloto, co sie swieci …jestem tymi tendecjami pinizania innych ludzi i kultur przerazona !
    Myslalam, ze poniewierka, jakiej do dzis podlegaja Polacy i np.te nagonki na nich w W.Brytani przyczynia sie do wiekszej tolerancji , jednak odwritny fenomen przybral na sile w Polsce …co ja mam i tym wszystkim myslec, sama doznalam u doznaje rasizmu w Niemczech z uwagi na pochodzenie narodowe i brak udzialu moich przodkow w II WS po stronie Niemiec w najwyzszej i bardzo bolesnej formie, przy czym mam absolutnie “nordycki ” wyglad / optyke i zadna exotyka nie rzucam sie w oczy, rasizm tkwi q systemie prawnym i socjalizacji ludzi !!!

    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

    אתה יהודי?

    האם אתה יהודי? אני מקווה שאתה נמצא
    .

    web. józef

    ************************************

    Odpowiedz
   • 16 listopada 2015 o 04:36
    Permalink

    @krolowa bona, 15.11’2015,20:48
    ad.notka WEB.JOZ.
    Pan wybaczy, ale nie znam hebraskiego, zdaje sie jednak, ze musze na pytania po hebrajsku odpowiedziec: nie ale mam wielkie uznanie dla tego narodu i palam do niego niezwykla sympatia, bedac kiedys sedzia przesluchiwalam ofiary i swiadkow zbrodni hitleriwskich, empatycznie mysle jak oni, “po ichniemu”, czesto zadaja mi to pytanie co Pan …w Niemczech co jaki wyksztalcony czlowiek, harmonijnie /elegacko/ ubrany sie pojawi to zaraz istnieje pidejrzenie “zyd”..,np.Alfred Biolek, znany ale od jakiegos czasu nie wystepujacy publicznie ciagle byl z tym konfrontowany , ja tez , taki fenonen w protestanckich Niemczech, no przciez nie wszyscy moga tak wygladac jak cesarzowa , i tak teraz chodzi przypudrowana i uczesana z blond pasemkami, niebo a ziemia roznicy …ojej !!!

    Odpowiedz
  • 16 listopada 2015 o 04:11
   Permalink

   @fff
   co do Wiednia srodmiescie i peryferia nie moge tego potwierdzic, jest lad i porzadek , jak zawsze …

   Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 17:07
  Permalink

  Wiele w sieci na temat terroryzmu w Paryżu zarówno obecnie jak i wówczas gdy chodziło o pewien tygodnik, głównie pisze się o skutkach, a może warto zastanowić się nad przyczynami. Do zamachów przyznało się PI (tak piszą w sieci)teraz kolejne pytanie, kto przyczynił się do powstania PI i kto dostarcza nowoczesnej broni temu ugrupowaniu i kto będzie czerpał z tego korzyści, ot i cała tajemnica wszelkich zamachów terrorystycznych.

  Odpowiedz
  • 16 listopada 2015 o 04:39
   Permalink

   Analize @wieczorynka popieram w calej rozciaglosci …

   Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 17:31
  Permalink

  Mój komentarz z 10.11 został zniekształcony. Powinien brzmieć.
  OCZYWIŚCIE ŻE PANA KOMENTARZ ZOSTAŁ OCENZUROWANY PONIEWAŻ NIE SPEŁNIAŁ FUNDAMENTALNYCH STANDARDÓW SZACUNKU DO PORUSZANYCH W NIM KWESTII, OSÓB LUB PODMIOTÓW. SERDECZNIE PANA POZDRAWIAM WEB. JÓZEF.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 18:29
  Permalink

  Wiemy,kto i dlaczego…rozumiemy również że TERAZ
  albo NIGDY. Nie dla zaspokojenia Naszego egoizmu,
  lecz dla Naszego dalszego istnienia(przetrwania)
  mamy POWÓD(pretekst) gdyż – “miarka przebrała(się)”…
  Problemem jest to czy “oni” mają jaja – zmierzyć się
  twarzą w twarz z rzeczywistym zagrożeniem, abstrahuję
  od “paryskich wydarzeń” – powodów jest wystarczająco
  nadto, by z Europy pozbyć się stref “ichniego” stylu
  życia czy mentalności podszytej chorym szariatem…

  Odpowiedz
  • 15 listopada 2015 o 19:25
   Permalink

   Krzyku, przetrwać można tylko dzięki współpracy, tak działa cała przyroda. Jeżeli już obecnie mówimy sobie nawzajem nie, to znaczy, że zwyciężyli ci z tylnego siedzenia i właśnie o to im chodzi. Nie podzielam przedstawianej przez Ciebie tezy na temat uchodźców. Ja nigdy nie mówiłam, że całe południe planety Ziemia ma przenieść się do krajów północnych. Ja twierdzę, że ludy południa są oszukiwane, no i powtórzę się, piszmy o przyczynach tych migracji (nie są one tylko ekonomiczne). Pozdrawiam i przyznaję, że uznaję Twój punkt widzenia, choć mój jest zgoła inny.

   Odpowiedz
   • 15 listopada 2015 o 20:43
    Permalink

    Wieczorynko – Rozumiem doskonale Twoje intencje,
    mi również serce podpowiada bądź wielkoduszny.
    Natomiast głowa(rozum) chłodno waży fakty…
    Akurat w moim przypadku,przyznaję –
    reaguję zbyt impulsywnie(co na sercu,
    to i na monitorze). W “dyplomatach” moja ścieżka
    awansu skończyła by się “na mietle”(czyścicel
    powierzchni płaskich(?) 🙂

    Ps. Fakty są takie ,”na dziś” – to ONI stanowią
    dla Nas, w Naszym Domu realne zagrożenie, i tego
    oczywistego problemu nie ukryje żadna akademicka dyskusja o wyższości…z FANTEM
    należy “coś” zrobić,szybko TU i TERAZ.Sprawy
    zaszły za daleko, półśrodki nie zalecane,cofać się nie ma dokąd, za plecami ściana…niech
    przestrogą i zarazem lekcją będzie casus SERBSKIEGO KOSOVA.
    …Jutro będzie za późno,lub może nie być!

    Pozdrawiam

    PROSZĘ UŻYWAĆ POPRAWNEJ NAZWY ZGODNEJ Z OKREŚLENIEM JAKIEGO UŻYWA LEGALNY RZĄD W BELGRADZIE:

    Prowincja Autonomiczna Kosowo i Metochia
    alb.: Kosovë e Metohi oraz Krahina Autonome e Kosovës dhe Metohisë,
    Serb.: Косово и Метохија, Kosovo i Metohija oraz Аутономна покрајина Косово и Метохија, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

    WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 19:18
  Permalink

  Kilka dni temu pan Prezydent Republiki Francuskiej oznajmił, że wysyła lotniskowiec o napędzie nuklearnym w rejon działań wojennych w Syrii.

  Chodziło o obecność trójkolorowej francuskiej flagi, bo inna trójkolorowa już tam była?

  Jego wypowiedź, że zamach terrorystów był aktem wypowiedzenia wojny Francji byłaby logiczna, gdyby w poprzedniej wypowiedzi dodał, że francuskie samoloty w nalotach na wsie i miasteczka w SYRII-IRAKU będą zrzucać CUKIERKI.

  Inaczej to jest hipokryzja i usprawiedliwianie kolonialnej polityki z czasów kanonierek.

  BIałym zawsze wolno zabijać kolorowych, kolorowym – nie.

  To terroryści.

  A że mają ich u siebie – to kolejne zakłamanie i wiara w MULTI-KULTI.

  Mają co chcieli.

  Tylko zwykłych ludzi żal.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 22:03
  Permalink

  MONOPOL NA CENZURĘ MA REDAKCJA WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 16 listopada 2015 o 10:48
   Permalink

   NIESTETY! A może STETY? I niech tak po/zostanie.

   Odpowiedz
 • 15 listopada 2015 o 23:35
  Permalink

  do wieczorynka 15 listopada 2015 17:26
  Już w latach osiemdziesiątych nie powinni Polacy szukać chleba w Austrji. Ale po upadku komunizmu,zamiast myśleć o gospodarce, zajęliście się rusofobją i daliście władzę elektrykowi z Gdańska. I nie zrozumieliście że to jest ta sama kucharka Lenina że doszła do władzy i zawarzyła wam kaszę… I w walce o hegemonię na świecie. to było wygodne dla USA, tak samo jak dzisiaj terror islamski jest wygodny w tej samej walce.

  Odpowiedz
  • 16 listopada 2015 o 05:12
   Permalink

   @Michal z Izraela
   tez do dzis nie moge pojac, jak prymitywnemu elekrykowi mozna dac wladze i to tylko dla tego, ze sie modli i trzyma dewicjonalny obraz maryjny …tez nie moge pojac, ze zamiast zajac sie gospodarka i wspolpraca gospodarcza. z FR, Polska od ponad 26 zajmuje sie rusofobia do “entej potegi”, a gospodarka lezy odlogiem,nawet niwych rynkow na jablka ani minister resortu, ani minister spraw zag., ani producenci nie mogli znalesc !
   Polacy nie powinni opuszczac kraju, a przy najmniej musieli by miec pomoc dyplomatyczna i konsularna by mogli di Polski wrocic, gdyz przy takiej liczbie polskich emigrantow mozliwa byla by gospodarka zamknieta tj.dla wlasnych potrzeb trzeba by tyle wszystkiego produkowac i wytwarzac, ze gospodarka byla by w rozkwicie ..,
   Co do lat 80-tych XX wieku i trwa to do dzis: choroba zachodnia : wyjazd z Polski na “zachod” to szczyt sukcesu …ludzie nie wyjedzali do Austrii lecz za posrednuctwem obozow dla uchodzcow (hallo! uchodzcow “politycznych”, oni zeznawali, ze Polska ich maltretowala …) wyjezdzali glownie do Australii, ktora chciala nowych, bialych osadnikow z Europy, takze ONZ byla w ten proces zaangazowana ..,wyjechalo mnostwo osob i to z wyksztalceniem np.ze szkol muzycznych, baletowych, aktorskim i x innych zawodow, pracowalam wtedy w teatrze i trzeba bylo wziac sztuki teatralne z afisza, bo ludzie masowo powyjedzali …cos okropnego..
   Polska nie jest zainteresowana powrotem emigrantow do kraju, gdyz to liczy na ich pieniadze i alimentacje rodzin w Polsce, takze Polska brala u bierze pieniadze z “zachodu” od koncernow i lobbystow, by te mialy tania i bezbronna sile robocza a Polska w miedzyczasie podupada …

   Odpowiedz
   • 16 listopada 2015 o 08:00
    Permalink

    tez do dzis nie moge pojac, jak prymitywnemu elekrykowi mozna dac wladze…

    Odpowiadam również p.Michałowi(z Izraela)…
    KOR…KOR…Drodzy Państwo,tzw.”doradcy”
    ZAWŁASZCZYLI ruch i skierowali “wajchę” na
    zachodnie tory.KOR – proszę poczytać życiorysy
    cele i zasady tamże.

    A “elektryk” nooooo cóż,był jest(będzie) TYLKO
    listkiem figowym!

    KOR! I związki towarzysko – rodzinne
    z “pierwszą komuną” (nie “wszyscy” po 56′ czy
    68′ opuścili Polskę).

    KOR i fascynacja “pokoleniem68′” lewacko –
    – trockistowską doktryną…

    Swego czasu o roli i przeznaczeniu “elektryka”
    dobitnie wypowiedział się niejaki Kuroń…
    “on tj. “elektryk”,jest TYLKO “sierżantem
    w okopach – natomiast KADRĘ(oficerowie)w sztabie
    STANOWIMY – MY!”

    Zapewniam! Wypracowana doktryna obowiązuje nadal,pomimo zmian zarządzających koterii.

    Odpowiedz
   • 16 listopada 2015 o 10:56
    Permalink

    Jaki z tego wniosek ?
    – chyba Bismarck się nie mylił…

    Odpowiedz
 • 20 listopada 2015 o 13:28
  Permalink

  “Podobnież”, jak wynika z ‘ostatnich’ info. inna rasa
  jak może i uważa za sposobne- gdzie tylko może,atakuje ‘majestat’ laickiego, lewackiego zachodu,w osobie i majestacie
  Republiki FRANCUSKIEJ…w świetle reakcji na ostatnie
  ataki – nie mam(w sobie) ni krzty współczucia…
  w naturze(przyrodzie) tak to już jest słabsi,
  nieprzystosowani MUSZĄ ustąpić.

  Ps. TO DOBRZE, że JEST alternatywa dla trupiego tworu
  pn’UE” jest to UNIA EUROAZJATYCKA!!

  Woot!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.