Znowu festiwal plucia na Rosję!

W ostatnich dniach media znowu – w dominującej większości – demonstrują nam festiwal ksenofobicznego plucia na Rosję. Już wszystko jest złe i jest źle, jeżeli tylko pochodzi z Rosji. Nie dopuszczono niepełnosprawnych lekkoatletów do igrzysk paraolimpijskich, oskarżono Rosję o “kolejne” zbrodnie wojenne w Syrii, oczywiście najgorsze z możliwych zamiarów wobec państw bałtyckich, a o prowadzeniu wojny na Ukrainie, i “okupacji” Krymu, to już nawet nie ma potrzeby wspominać, bo to kanon współczesnej rusofobii.

Najgorsze jest jednak coś innego, może rzeczywiście obecnie natężenie propagandowego plucia na Rosję się nasilił, w tym dochodzi do prowokacji, w których rzekomo rosyjskie elity już otwarcie krytykują Prezydenta Rosji, (co jest mylone z otwartą dyskusją). To wyższy stopień próby manipulacji i ogłupienia, ponieważ o ile wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do twierdzeń, że np. RT.com “manipuluje”, “kłamie” i przekazuje “nieprawdziwy obraz”, to czegoś takiego jak próby wywoływania w Rosji odpowiedzi, dla dokonywanej wobec Rosjan projekcji jeszcze nie było. Przynajmniej nie było to szczególnie częste, może poza działaniami PR-owymi, niektórych byłych oligarchów i innych pospolitych złodziei, którzy wzbogacili się na krwawicy Rosjan i uciekli na Zachód z tym, co ukradli. Stać ich, bowiem na finansowanie tzw. “niezależnych” i “bezstronnych” ekspertów, którzy zawsze podchwycą komunikaty z niektórych zachodnich mediów na temat Rosji i twórczo oraz kreatywnie – znając rosyjskie realia je ubogacą. Wówczas rzeczywiście zwykły odbiorca komunikatów medialnych może odnieść wrażenie, że oto “Putina krytykują sami Rosjanie”, co jest w Rosji czymś najzupełniej normalnym, ponieważ jest to kraj demokratyczny z rozbudowanym społeczeństwem obywatelskim, gdzie rzeczywiście ludzie bardzo często krytykują władzę. Przy czym Prezydent odgrywa bardzo ważną rolę ostatniej instancji odwoławczej w sprawach publicznych (i często prywatnych) i właśnie, dlatego tak wielu Rosjan kieruje swoje żale bezpośrednio do niego. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego w państwie opartym na otwartym dialogu społeczeństwa obywatelskiego i właśnie to samo przez się świadczy o sile poparcia Rosjan dla Prezydenta. Nie ma, bowiem niczego cenniejszego, niż bezpiecznik demokratyczny w postaci swobody wypowiedzi i wolności słowa, w tym swobody krytyki pod adresem najwyższych władz państwowych. Pamiętamy wszyscy, czym w Polsce skończyła się próba pewnego internauty stworzenia serwisu internetowego żartującego z poprzedniej głowy państwa – służby specjalne, z bronią długą nad ranem aresztowały człowieka i skonfiskowały jego komputer. Co prawda były to trudne żarty, w zasadzie można je uznać za zachowania sugestywne na pograniczu żartów, jednakże albo jest wolność słowa, albo jej nie ma. Jeżeli więc, do tych wypowiedzi rosyjskich “ekspertów” otwarcie krytykujących prawie zawsze Prezydenta, doda się skupienie na nich i tylko na nich uwagi niektórych zachodnich mediów, to mamy odpowiedź na pytanie o charakter tej wzbudzanej zewnętrznie krytyki na zamówienie i pod gotowe z góry tezy.

Jednakże to jeszcze nie wszystko, z czym musi borykać się Rosja, otóż bowiem doszło do zdarzenia niesłychanego, mianowicie jakaś osoba podająca się za radykalnego islamskiego terrorystę skierowała otwarte groźby pod adresem Rosji. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, albowiem są strony internetowe sponsorowanych zza granicy terrorystów na obszarze b. ZSRR, którzy od lat umieszczają nie tylko krótkie filmiki z groźbami wobec Rosji, ale długie filmy, gdzie wymieniają z imienia i nazwiska urzędników rosyjskiej administracji, którym i ich rodzinom – grożą śmierciom a Rosji oczywiście zniszczenia i wszystkiego najgorszego. Zastanawiające jest w tym kontekście coś innego, sam film nie ma znaczenia. Zastanawiające jest to, dlaczego akurat to jedno nagranie zostało tak wyjątkowo rozpowszechnione w arabskich i zachodnich mediach? Chodziło o sprowokowanie rosyjskich Muzułmanów do reakcji i ta reakcja, w postaci krótkiego komunikatu w mediach społecznościowych pana Ramzana Kadyrowa nastąpiła. Można zupełnie obiektywnie powiedzieć, że nazwijmy to “odpowiedzią”, pan Kadyrow bardzo adekwatnie przykrył przedstawioną groźbę. W takich przypadkach nie liczy się nawet to, kto się boi ostatni, bo w Czeczenii takie sprawy traktowane są wyjątkowo na poważnie.

Widzimy jednak, że skala ataków na Rosję, to pełne spektrum. Atakowane jest bezustannie RT.com, atakowane są media rosyjskie, oczywiście opluwany jest pan Prezydent, dla wywołania nierównowagi w ogóle pomijany jest pan Premier, prześladuje się niepełnosprawnych sportowców (nazywajmy rzeczy po imieniu), a na to wszystko jeszcze – poza standardowym kanonem kłamstw dotyczących rzekomych rosyjskich zbrodni wojennych w Syrii i na Ukrainie – ktoś rozmyślnie próbował wrzucić kamyczek do ogródka rosyjskich Muzułmanów.

Te wydarzenia będą miały swoje konsekwencje, mówimy o bardzo poważnych procesach, mających jak zawsze tylko jeden cel – osłabienie państwa rosyjskiego i jego destabilizację.

33 thoughts on “Znowu festiwal plucia na Rosję!

 • 12 sierpnia 2016 o 05:06
  Permalink

  Rosji nie da się zaszkodzić. Rosja jest ponadczasowa i ponad tym wszystkim.

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2016 o 06:38
  Permalink

  Po co szukać u innych skoro na łamach O.P taką dezinformację i nie skrywaną pogardą uprawia niejaki abracadabra,jak dodaje Wieczorynka makabra!

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2016 o 07:48
  Permalink

  Tego plucia jest tak dużo, że Polacy pamiętający propagandę PRL nie dadzą się na to nabrać.

  Może jeszcze młodzież nie do końca umie czytać “między wierszami” i po natężeniach kampanii w mediach – wyciągać wnioski.

  Ja to oceniam jako ostatnie podrygi obecnej administracji USA przed spodziewaną zmianą ekipy jesienią tego roku.

  Stąd takie nasilenie ataków, żeby maksymalnie utrudnić nowemu Prezydentowi USA NORMALIZACJĘ stosunków z Rosją.

  Do tego celu uruchamia się wszystkie media w tzw. WOLNYM ŚWIECIE, w jakimś stopniu zależne od HEGEMONA zza Oceanu.

  I to jest bardzo żałosne, bo świadczy, że USA traci przywództwo, skoro musi uciekać się do takich metod.

  Analogia do obrony Berlina w 1945 roku, gdzie masowe wykorzystanie starców z Volksturmu i dzieci z Hitlerjugend – nic nie dało.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 12:00
   Permalink

   Obama też zaczął od resetu z Rosją co skończyło się bardzo napiętymi stosunkami. Jeżeli wygra Trump i także zacznie od kolejnego resetu można będzie z dużą pewnością założyć, że gdy Putin go oszuka(a to pewne jak w banku bo ustępstwa działają na Putina jak czerwona płachta na byka) Trump jako typowy głupek będzie chciał wszystkim pokazać jak moczy Putina w kiblu. Lepsza już Hilary, która ma większe doświadczenie w robieniu dobrej miny do złej gdy(sytuacja z Moniką) i zamiast podgrzewać emocje do temperatury zapłonu będzie chłodno i konsekwentnie wiązała Rosji ręce.

   SZANOWNY PANIE – DZIĘKUJEMY PANU ZA UDZIAŁ W FORUM. SUGERUJĘ I PROSZĘ W PANA INTERESIE, ŻEBY BYŁ ŁASKAW PAN SIĘ POWSTRZYMAĆ OD DALSZYCH KOMENTARZY NA JAKIŚ CZAS, AŻ ODZYSKA PAN COŚ, CO FILOZOFOWIE NAZYWAJĄ SPOKOJEM WEWNĘTRZNYM – PONIEWAŻ MOGĄ SPOTKAĆ PANA – JEŻELI BĘDZIE PAN KONTYNUOWAŁ W TYM STYLU – KONSEKWENCJE PRAWNE. TYMCZASEM POZDRAWIAM SERDECZNIE WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2016 o 18:23
    Permalink

    “Trump jako typowy głupek będzie chciał wszystkim pokazać jak moczy Putina w kiblu.’
    DEBIL – “normalny” DEBIL!. 🙂

    ROZUMIEM ŻE SZANOWNY PAN JEST POGRĄŻONY W TROSCE O INTERLOKUTORA I W SPOSÓB SYNTETYCZNY DIAGNOZUJE MOŻLIWA JEDNOSTKĘ CHOROBOWĄ? NIGDY DOŚĆ TROSKI O NASZYCH CZYTELNIKÓW. WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2016 o 14:20
    Permalink

    Sz.Pan @abracadabra.
    W związku z Pana promowaniem amerykańskich polityków i w kontekście opiniowaniem Prezydenta Federacji W.W.Putina proponuję aby przeczytał Pan podobną analizę @Tiamat umieszczoną na blogu Pana Zygmunta Białasa. http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/12/czy-nauczyla-nas-czegos-historia-12-08-2016/comment-page-1/#comment-13639
    I jeszcze jedno w związku z tym całym szumem odnośnie Pana wpisu i odzewu Sz.P.EB.J. osobiście uważam, że nie powinien Pan rezygnować z uczestnictwa na blogu OP.

    Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2016 o 16:05
  Permalink

  “moczy Putina w kiblu” czy tak można wyrażać się o przywódcy drugiego państwa?Gdzie PAN jest Józefie ze swoim cenzorskim piórem? Obawiam się ze w tym miesiącu nie będzie mojej drobnej wpłaty na znak protestu przeciw nie ingerencji w oczernianiu Rosji.Gdybym użył takiego zwrotu w odniesienie do przywódcy Izraela byłbym wykropkowany!

  SZANOWNY PANIE NIE WIEM CZY MOŻNA. MOIM ZDANIEM NIE POWINNO SIĘ TAK MÓWIĆ O NIKIM. JEŻELI JEDNAK KTOŚ TAK PISZE, TO SAM SOBIE WYSTAWIA ŚWIADECTWO I BĘDZIE ODPOWIEDNIO TRAKTOWANY. JEDNAKŻE WCZEŚNIEJ MUSZĄ SIĘ UJAWNIĆ WŁAŚNIE TEGO TYPU PRZYPADKI, ŻEBYŚMY MOGLI TAKIEJ OSOBIE PODZIĘKOWAĆ ZA JEJ OPINIE, INACZEJ BYŚMY WPROWADZILI NIEUZASADNIONĄ CENZURĘ I WYRZĄDZILI DANEJ OSOBIE NIESPRAWIEDLIWĄ KRZYWDĘ. MOIM OSOBISTYM ZDANIEM TAKA ZNIEWAGA MA MNIEJSZE ZNACZENIE NIŻ ŚNIE SPRZED 15 TYŚ LAT W KONTEKŚCIE TEJ INTENCJI NATOMIAST WNIOSKI OCZYWIŚCIE SĄ JEDNOZNACZNE. JEŻELI OBAWIA SIĘ PAN ŚWIADCZYĆ NAM DAROWIZNĘ, TO BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWE WSPARCIE I PROSZĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ NA PRZYSZŁOŚĆ. NIE MA Z TYM ŻADNEGO PROBLEMU. WARUNKIEM UDZIELENIA NAM WSPARCIA JEST PEŁNA DOBROWOLNOŚĆ – ROBI TO PAN WEDLE WŁASNEJ WOLI I OCENY, NIKT PANA DO TEGO NIE ZMUSZA ANI NIE UZALEŻNIA FUNKCJONALNOŚCI PORTALU OD TEGO JAK SIĘ PAN ZACHOWA – TO PANA INDYWIDUALNA SPRAWA. OCZYWIŚCIE JUŻ NIKT NIE BĘDZIE O WSPARCIE PANA PROSIŁ (NIE CHCEMY PANU ROBIĆ PROBLEMU), PROSZĘ CZUĆ SIĘ WYŁĄCZONYM Z KOLEJNYCH APELI O WSPARCIE – PROSZĘ NAM NICZEGO WIĘCEJ NIE PRZELEWAĆ. FUNDACJA NIE CHCE SPRAWIAĆ PANU KŁOPOTU (TO ODPOWIEDŹ NA PANA GROŹBĘ). RZECZYWIŚCIE W ODNIESIENIU DO JAKIEJKOLWIEK OSOBY BYŁBY PAN WYKROPKOWANY, ZWŁASZCZA W PODANYM PRZEZ PANA KONTEKŚCIE – DLATEGO PONIEWAŻ MAMY FILTR USTAWIONY NA TO SŁOWO, PONIEWAŻ WYSZUKIWARKI SĄ NA NIE UWRAŻLIWIONE. NIE MAMY FILTRA USTAWIONEGO NA SŁOWO KTÓRE ZOSTAŁO UŻYTE PRZEZ CYTOWANEGO PRZEZ PANA CZYTELNIKA, ALBOWIEM TO BYŁOBY BEZ SENSU, BO BY NAM WYKROPKOWAŁO ZNACZNĄ CZĘŚĆ PORTALU. PROSZĘ PAMIĘTAĆ ŻE JA TEŻ CZASAMI NIE ZAUWAŻĘ OD KLIKNĄĆ. NIE MAM TUTAJ ETATU (NAJWIDOCZNIEJ NIE STARCZA PANA SZCZODROŚCI) I ROBIĘ TO NAJLEPIEJ JAK MOGĘ, CZASAMI MOGĘ MNIEJ, CZASAMI WIĘCEJ. MAM NADZIEJĘ ŻE UDZIELIŁEM PANU WYCZERPUJĄCEJ ODPOWIEDZI. SERDECZNIE POZDRAWIAM WEB. JÓZ. PS. CZY PRZYPADKIEM TEN WPIS NIE JEST WSPANIAŁĄ ILUSTRACJĄ TEZ ARTYKUŁU?

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 17:37
   Permalink

   P.Józefie,nie przekonał mnie PAN,,z oszczerstwami trzeba walczyć a nie pod pozorem wolności słowa jeszcze pod artykułem o granicach kłamstw na temat Rosji dopuszczamy niejednokrotnie do rusofobii,a skończy się tym że komentarze na O.P niczym nie będą się różnić od Wybiórczej,mam nadzieję, że ton wypowiedzi Krakauera jak i poruszane tematy do tego nie dopuszczą!Życzę powodzenia!

   SZANOWNY PANIE JA NIE MAM ZAMIARU PANA PRZEKONYWAĆ. WOLĘ ŻEBY MIAŁ PAN WŁASNE ZDANIE. CHCEMY UNIKAĆ SYTUACJI W KTÓRYCH KTOŚ BĘDZIE NAM BUDOWAŁ OPINIĘ W OPARCIU O NIEPRAWDZIWE STWIERDZENIA. JESTEŚMY DZIĘKI TAKIEJ POLITYCE W PEŁNI TRANSPARENTNI I MAMY CZYSTE SUMIENIA. TO JEST WŁAŚNIE PRZYKŁAD NASZEJ KONSEKWENCJI. TU NIE MA CENZURY. LICZĘ ŻE TEN PRZYKŁAD DOTRZE DO WIELU OSÓB. WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2016 o 22:43
    Permalink

    @ Wlodek, zareaguję jak to jest w moim zwyczaju gdy dyskusja staje się zbyt gorąca. Włodku cenię twoje wpisy, zatem “..kocham pana, panie Sułku…cicho wiem..” czyli należy wyhamować emocje. Bardzo cenię komentatorów na OP i żal aby kogokolwiek ubyło. Pozdro

    Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2016 o 04:44
    Permalink

    @wlodek
    @WEB.JOZ.
    “…w oka mgnieniu 40 stopni w cieniu…”,
    Panowie cwicza role polskiego sarmaty i pieniacza do nowej premiery”Zemsty” Aleksandra Fredry ?
    A kiedy premiera ?
    Czy dla ochlody nie jest lepsza szklaneczka zimnej wody ?
    Jak sie sie tak zagalopuje to wcale nie trwa dlugo i nie wiadomo o co poszlo ?
    W spokoju przeczytalam komentarz @abracadabra, ktory opisuje fenomeny psychologiczne i ostrzega, ze moze dojsc do tego, jak to mialo miejsce juz w starozytnym Rzymie podczas ealki gladiatorow i zaspakajaniu najprymitywniejszych pobudek ludzkiej duszy min.ten uzyto przenosnie z tym maczaniem kogos wkiblu…ja slysze to w Niemczech 100raz w ciagu dnia np. ” in Dreck tauchen” (= moczyc kogos w g*wnue), lub “mit Scheiss schmieren…” = p”posmarowa kogos g*wnem”…samozycie.. .czego komentatorzy stroja sie idealizmem, zamiast realnie ropoznac sytuacje i reentualnie przygotoeac swoj odwet…co to pomoze ciagle wypieranie sie zla..zlo i podlosc i mistyfikacja istnieje, organizuje sie pusche u sojusznika… jak hipotetycznie @abra miwi, co nas lub swiat czeko to nie jest powod by w taki nietolerancyjny sposob reagowac..przy takiej reakcji traci sie z pola widzenia to co zostalo opisane jako HIPOTEZA PRZYSZLYCH I NIECHLUBNYCH ZDARZEN !.. Co sie tu dzieje, ze kolezenstwo czyta teksty “po lebkach”.. i nie che zlemu swiatu spojrzec w twarz, tylko ulega wlasnemu marzycielstwu , hm ?
    Czy mi sie wydaje, ze kometator …… i ….. sa bardzo nietolerancyjni i w goracej wodzie kapani ?
    Prosze czytac z uwaga, to co kto pisze… i nie bez powodu obrzucac sie inwektywami…. niestety cale instytuty PR wymyslaja jak kogo ponizyc i obrazic i w zaleznosci od potrzeb polityki uzywa sie tych metod. …..czy komentatorzy zapomnieli o tym.. OP to forum wymiany opinii na ten temat a nie wystawa lizakow dla dzieci…czyzby nasza planeta w tych dniach jest napromieniowana i wywoluje torsje…a co zrobiono ze sportowcami niepelnosprawnymi z Rosji, nie moga startowac 06.09’2016 w ParaLimpik, bo ….sie lecza.. .to groteska ..ale to wlasnie metody wujka i demokracji zachodniej…za to, ze Swiatowa Federacja Pilki Noznej traktuje Rosje na rowni z innymi i zakwalifikowala ja jako organizatora mistrzostw swiata tak wq**wilo wujka, ze rozwalit doszczetnie te Federacje..nie bedzie dlugo miala poprzednich sukcesow….w Rio de Janeiro to wynajeci ludzie gwizdza i pluja na rosyjskich atletow…nawet ta piekna i pelna sukcesow plxwaczka Yulia. .plakala i nie udalo sie jej tego ukryc przed kamerami….taki syf..mowi o tym @abra, bedzie zle, jak pod wplywem emocji na OP komentatorom zaknebluje sie usta, bedzie bardzo zle i jeszcze gorzej, jak sie zacznie staeiac OP ultimatum , ze jak sie komus tam nie zaknebluje ust, to nie vedzie wsparcia ..fe..bardzo mi przykro, wyvhodzi na to, ze metody wujka zza wody znajduja tu nasladocow ….moze niech OP przesle wszystim rozowe okulary, to nie widac kto jakiej barwy… w bajce Jana Kochanowskiego “O lisie i wronie” lis powiedzial wronie z wielkim kawalkiem sera w dziobie, siedzacej wysoko na drzewie:” o pani wrono, pani ma taki piekny glos ! Wrona na to: “a tak ?” …i wypuscila ser z dzioba”…czy na lanach OP zaczyna o to chodzi ?

    PANOWIE NICZEGO NIE ĆWICZĄ. KAŻDY CZŁOWIEK MA WOLNĄ WOLĘ I JEST TUTAJ ZUPEŁNIE DOBROWOLNIE – JA NIKOGO NIE OCENIAM, KTO CHCE MOŻE SIĘ PRZYŁĄCZYĆ, KTO CHCE MOŻE KRYTYKOWAĆ. NIE POZWOLĘ ZROBIĆ Z TEGO PORTALU ANTYSEMICKIEGO SZLAMU JAK WIĘKSZOŚĆ TZW. NIEZALEŻNYCH MEDIÓW W POLSCE (I ZWŁASZCZA POLONIJNYCH) – A OSOBY DOPUSZCZAJĄCE SIĘ PROWOKACJI – JAK PROWOKATOR POD PSEUDONIMEM ABRA COŚ TAM – MOGĄ TO ROBIĆ TYLKO DO CZASU – BO JEST WOLNOŚĆ SŁOWA – WSZYSCY WIDZIELI Z KIM MIELIŚMY DO CZYNIENIA, MOŻE JAK WYKAŻE DETERMINACJĘ TO WRÓCI, MOŻE PRZEMYŚLI, MOŻE NIE, MOŻE DOSTANIE INNE INSTRUKCJE – TO JEGO PROBLEM MAŁO TO TAKICH OSÓB MIELIŚMY? MUSIMY BYĆ PONAD TYM, TAK ŻEBY BYŁY NIEMOŻLIWE PROWOKACJE SYSTEMOWE – PRZEZ PODSTAWIANYCH LUDZI, KTÓRYM OGRANICZAJĄC SWOBODĘ WYPOWIEDZI NARAZILIBYŚMY SIĘ NA ŚMIESZNOŚĆ I TYTUŁ PRASOWY W JAKIMŚ SZMATŁAWCU POKAZUJĄCY NIEPRAWDĘ DOROBIONĄ DO CZYICHŚ TEZ. TU MAMY SYTUACJĘ JASNĄ I PROSTĄ – CZŁOWIEK POSUNĄŁ SIĘ NA PRÓG PRZESTĘPSTWA – WSZYSCY WIDZIELI ŻE KRYTYKA JEST U NAS DOPUSZCZALNA, SZANUJEMY JĄ JAK KAŻDEGO KOMENTATORA I CZYTELNIKA – ALE NIE MUSIMY PEWNYCH FAKTÓW TOLEROWAĆ, JEDNAK TYM SIĘ RÓŻNIMY M.IN. OD “GÓWNA” ŻE NIE WYŁĄCZAMY FORUM PREWENCYJNIE TYLKO POZWALAMY KOMUŚ NA TO ŻEBY POKAZAŁ KIM JEST I JAKIE SĄ JEGO POGLĄDY I INTENCJE – TO FORUM PUBLICZNE, CHRONIMY WOLNOŚCI I ZAWSZE BĘDZIEMY STAĆ PO JEJ STRONIE. JEDNAK NIE MOŻNA MYLIĆ WOLNOŚCI SŁOWA Z ANTYSEMITYZMEM. STĄD TAKIE A NIE INNE USTAWIENIE FILTRÓW ANTYSPAMOWYCH – JEŻELI KOMUŚ TO PRZESZKADZA WIDOCZNIE MA INNĄ WIZJĘ RZECZYWISTOŚCI – JA NA TO NIC NIE PORADZĘ. POZDRAWIAM SERDECZNIE WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2016 o 04:46
    Permalink

    A to konentatir czyta Wybiorcza , ja nie…

    Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2016 o 04:51
    Permalink

    @wlodek
    @WEB.JOZ.
    Prosze o fair play i tolerancje dla wszystkich… a to wylaza polska kultura sarmacka w calej krasie…

    NIE MA PANI PRAWA O NIC PROSIĆ PONIEWAŻ NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU, PO PROSTU WYLAZŁO Z CZŁOWIEKA COŚ CO W NIM SIEDZIAŁO – MA DO TEGO PRAWO NIKT NIE MA PRAWA GO OCENIAĆ, ANI JA ANI PANI POZA TYM PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE DZIEJE, BO OP JEST DLA KAŻDEGO. NIE MAMY Z TYM PROBLEMU, SZANUJEMY POGLĄDY KAŻDEGO. WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 13 sierpnia 2016 o 13:54
    Permalink

    @krolowa bona – dotyczy treści z 04:44
    I TU jest”pies pogrzebany” – @abra umiejętnie,
    pod pewną słowną warstwą niby logicznej retoryki
    PRZEMYCA treści rodem z podkultury więziennej,
    jednoznacznie skierowane przeciwko FR i osobie Prezydenta Władimira Władimirowicza Putina…WOT!
    Nie ma komentarza,który byłby przynajmniej neutralny w treści wobec Rosji i jej pojelcynowskich władz! Mamy w pamięci JESZCZE
    jazgot polskojęzycznych prostytutek polityczno-
    – medialnych skierowane przeciwko Serbii,
    i imiennie, śp. jej Prezydenta Slobodana
    Milosevicia…dziwki medialno – polityczne prowadzone przez światowego Sutenera tym razem,
    usiłują do swojego poziomu sprowadzić Rosję
    i jej Przywódcę.
    MY POLACY wiemy po czyjej stronie jest RACJA
    i PRAWDA!

    Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 21:59
   Permalink

   Włodek, nie gniewaj się, ale muszę Ci przypomnieć (mimo, ze jestem agnostykiem) słowa Jezusa “Niechaj nie wie lewica co daje prawica”. Pozdrawiam Rysa

   Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2016 o 16:06
  Permalink

  Moim zdaniem tego typu antyrosyjska atmosfera, łatwość z jaka jest propagowana świadczy o słabości Rosji.Świadczą o tym również najnowsze wydarzenia na Krymie. Ten niby bankrut, Ukraina atakuje bezpośrednio Rosję, to o czymś świadczy.Rosja została uznana za słabą i niegroźną i pewnie taką jest, amerykanie nie popełniają błędów w ocenie.Oceniając rozwój sytuacji, to Putin będzie musiał udowodnić że panuje nad sytuacją albo skapitulować. Inaczej niedżwiedż zostanie pomału zagryziony.Czas pracuje dla Rosji tylko w przypadku gdy jest silna.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 18:44
   Permalink

   Panie “lemingu’ to nie jest tak jak pan sugeruje,
   widzę to tak, upadlińcy to są chłopaki wystawieni
   na szpicy za nimi,za rogiem czai, się horda zbójów.
   Kiedyś miałem podobny przypadek w “jakimś” mega
   biednym i ponurym miasteczku na Wołyniu ‘za Juszczenki’. Otóż zaparkowałem auto na parkingu
   marketu,natychmiast zgłosił się może 10-12 letni “pacan” oficjalnie, po dzieńgi w przypadku odmowy “bakszyszu”, zagroził że porysuje gwoździem auto,(jestem pewny ze za nim stała “gdzieś” obstawa,tak na wszelki wypadek…: )jestem pewny że by to uczynił.
   cóż miałem robić,dałem smarkaczowi na odczepnego jakieś okup.Dziki kraj,dzicy ludzie,dzikie obyczaje!
   Dodam że moim współtowarzyszem podróży był polski policjant w służbie czynnej!!! Jestem dotychczas
   zdegustowany zaistniała sytuacją,o pieniądzach w paszporcie dla odprawy na granicy nie wspominam.Dzicz!
   Ps. Byłem “tam” 2(dwa) razy i NIGDY więcej!!!

   Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2016 o 10:21
   Permalink

   Panie “lemingu” 🙂 daj spokój pan z tą “słabość Rosji”.
   Myślisz że “historię” na Krymie była zaskoczeniem dla służb specjalnych FR?
   Raczej wygląda na pułapkę. Ale nikt nie zmuszał “majdanutych” wsadzać tam swój powiedzmy NOS.
   W ciągu ostatnich trzech lat Putin nie przegrał ani jednej partii.

   Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2016 o 04:53
  Permalink

  A ja to mam takie wrazenie, ze na OP odbywa sie festiwal plucia komentatorow na siebe…plucie zdaje sie jest bardzo na czasie….

  RACZEJ POWIEDZIAŁBYM ŻE UJAWNIAJĄ SIĘ PRZYCZAJENI PROWOKATORZY – 🙂 WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2016 o 12:58
  Permalink

  @krolowa bona

  “…użyto przenośnie z tym maczaniem kogoś w kiblu..”

  Obawiam się że pani się myli, tu nie chodzi o żadne “przenośnie” i gladiatorów.

  A było tak – 24 września 1999 roku podczas konferencji prasowej w Astanie (Kazachstan) Władimir Putin, w tam tych czasach premier FR, obiecując bezlitośnie niszczyć terrorystów, powiedział dosłownie: “Мы будем преследовать террористов везде. В аэропорту — в аэропорту. Значит, вы уж меня извините, в туалете поймаем, мы и В СОРТИРЕ (kibel) ИХ ЗАМОЧИМ. Всё, вопрос закрыт окончательно.”

  Od tego czasu МОЧИТЬ В СОРТИРЕ stało się jednym z skrzydlatych wyrażeń “od Putina”.
  @abra, jako “profi” dobrze o tym wie.

  P.S.
  W komentarzu od
  11 sierpnia 2016 o 00:27 pani pisze “W Petersburgu jest noc i dzień polarny”.

  Na szczęście (niestety) 🙂 St. Petersburg położony jest nieco na południe od Północnego Koła podbiegunowego. U nas nie ma “klasycznej” nocy Polarnej,
  ale od 11 czerwca do 2 lipca mamy piękne niezapomniane BIAŁE NOCE.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2016 o 21:26
   Permalink

   @krolowa bona – Droga Pani, proponuję dłuższą przejażdżkę nocnymi ulicami,”Pitera” warto by na fotelu
   pasażera posadzić @abra…zapyta pani dlaczego
   akurat ‘on’że”? 🙂 Ano dlatego m.in. że jak powiadają
   globtroterzy – podróże KSZTAŁCĄ!

   Wiem, są jednostki odporne na wiedzę…lub posiadają
   “wgrane inne” oprogramowanie.
   Tym już i “św.Boże – nie pomoże”.:)Ale – do rzeczy…
   Dodam jeszcze że w “roliku” dobrano świetny podkład muzyczny!

   https://www.youtube.com/watch?v=-Omohvo1JVM

   Odpowiedz
   • 14 sierpnia 2016 o 12:16
    Permalink

    @krzyk58 13.08’2016, 21:26
    ♡♥ dzieki

    Odpowiedz
   • 14 sierpnia 2016 o 17:18
    Permalink

    Panie @krzyk, Вы “безнадежный” (неисправимый) романтик 🙂
    Спасибо за великолепную “прогулку” по ночному Питеру. Позволю себе прокомментировать часть маршрута в телеграфном стиле:
    -0.00 набережная Крюкова канала
    -0.15 Мариинский театр
    -0.40 ул.Глинки
    -1.16 ул.Римского-Корсакова
    -1.48 церковь св. Исидора Юрьевского
    -2.10 набережная канала Грибоедова
    -2.45 Садовая улица
    -6.50 Большой Гостинный Двор
    -9.05 набережная Фонтанки
    -10.05 Невский проспект (фрагмент от Аничкова моста к Неве)
    -12.48 Зимний Дворец
    -13.20 Дворцовая набережная -13.30 Эрмитаж …

    Еще раз спасибо за хорошее настроение 🙂

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
   • 14 sierpnia 2016 o 19:10
    Permalink

    Господин “Камчатка”,помню что Вы жител северной столицы… 🙂
    Przynajmniej tak zrozumiałem z treści pańskich komentarzy
    zamieszczonych na “łamach’ OP.
    Korzystając z okazji ,zapytam “u źródeł”,
    o (prawdziwe)powody niezarejestrowania, wykluczające udział w wyborach(Госдума) partii N.Starikova – Партия Великое Отечество (ПВО). Oficjalny powód – zabrakło “ileś tam”
    głosów… “Список кандидатов в Государственную Думу от Партии Великое Отечество не зарегистрирован. В более чем 200.000 наших подписей найдено 14% «брака». На выборах в Законодательное Собрание Санкт-Петербурга из 7-ми партий зарегистрирован только один список — либеральной – “Партии Роста”. Sankt Petersburg……
    “tradycyjnie’ silne wpływy prozachodnie,liberalne

    https://www.youtube.com/watch?v=mqPTpcunfmA

    с уважением

    Odpowiedz
  • 14 sierpnia 2016 o 12:54
   Permalink

   @Kamczatka
   Oh ! Bardzo mi przyjemnie… nauka geografii nazywa te ” biale noce” w St. Petersburgu takze “nocami i dniami” polarnymi takiej to a takiej szerokosci geograficzmej i takiego a takiego rownoleznika, z czym wiaze takze strefy czasowe …podobnie jak zjawisko przyplywu i odplywu morza ” Gezeiten”
   czasowo zwiazane z roznymi geograficznymi regulami min.geomagnetyzmu ziemi, ktory wtedy wystepuje takze w St. Petetsburgu , do tego kat padania promieni slinecznych i z tym zwiazanych zjawisk min.temoeratury powietrza itd., itd. Np zjawiska geomagnetyczne ziemi i kat padania promieni slonecznych powoduje swoistego rodzaju mentalnosc ludzi, nie miga oni “latac”jak oszalale elektrony lecz poddani sa swoistemu zpowolnieniu rytmu= “romatyczne, nostalgiczne” dzialanie, kto sam nie przezyl , zo nie wie “w czem dzielo”i czesto mowia takie osoby glupawe rzeczy, podobnie jak nie da sie zyc w tempie”zachodnich metropolii”, gdy jest 40 -46 stopni + i piasek dookola…

   Co do uzycia tego “metaforycznego” okreslenia z “moczeniem w kiblu” no to @Kamczatka znobilitowal wypowiedz @abracadabra…skoro sam P. “ukul” ten zwrot a @abra go cytuje i to do tego przypisujac crchy populizmu i ” grania” pid publiczke Trumpa …no co to wyszlo z tego ambarasu…..kazdy z komentatorow na forum moze byc i “kretem” i studentem czy naukowcem psychologii, socjologii, politologi, wiezniem, wariatem czy Bog wie ki

   Odpowiedz
  • 14 sierpnia 2016 o 13:29
   Permalink

   @Kamczatka
   c.d.
   …lub Bog wie kim…medium internetu nie ujawnia tych osobistych szczegolow i.motywow dzialania ale z tych samych powodow pizwola ba formulowanie rozmaityvh opinii, ktorych tak w zyciu “realbym” nikt by z roznych powodow nie osmielil by sie sformulowac. . naturalnie rodzi to niebezpieczenstwa i wynaturzenia , tu jednak uwazam, ze dopiero roznorakie opinie, nawet te kontrowersyjne i niby prowokacyjne daha obraz rzeczywistosci tj.”gdzie my stoimy”, inaczej bedzie siedziec w ” bance mydlanej” idealizmu i pewnego dnia stwierdzimy, ze bas oszukano gdy tymczasem oszukujemy sie sami elimi ujac wszystich dookola, ktorzy maja inne zdanie
   w percepcji zycia lub pragna czegos innego….zaskakuje mnie tendencyjnosc wielu komentatorow…nie przeczytam do konca lub tylko pospiesznie i napadaja bez skadu i ladu i zwiazku przyczynowo-skutkowego na kogos… jesli @abra to “profi” to trzeba jego wiedze i kompetencje tu absolutnie wykorzystac..ja mysle, ze to jskis naukowiec politologii czy naweg psycholigii i zbiera sobie tu z reakcji komentatorow materialy do swojej pracy dr.czy habilitacyjnej, ten @abra jest bardzo oblatany i musi ‘ zawodiwo” czytac teksty naukowe, szkoda, zeby sobie tego kontrastu intelektualnego z @abra nie bylo, gdyz mobilizuje tu wszystkich do myslenia i dzialania…niektorzy komentatorzy czytaja “po lebkach” i dopatruja sie obrazy czy bo ja wiem czego w tym , czego tam wcale nie bylo… np. z tym “kiblem” byla parafraza na to, jak to za populiste uwazany Trump moze zaczac przypodobywac sie masie poslugujac sie niechlubnym metodami i w ten sposob pozysjac sobie poparcie mas…@abra nic innego nie powiedzial i nawet wyrazil swoja dezaprobate dla takich akcji .. ..
   ♡♥ pozdrowienia

   Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2016 o 09:40
  Permalink

  @krzyk58

  Panie “krzyk”, błagam bez “tytułów”. Tradycji nie ma, a “gwałcić” się nie chcę. Poza tym zbyt późno aby stać się “господином”.

  A więc po kolei.
  Uważnie przejrzałem wszystko co piszą i mówią w sprawie partii ПВО i nie znalazłem “drugie dno”. Nie jestem fanem Starikova ale szanuję jako człowieka mądrego, który umie jasno wyrazić swoje myśli. Jak się wydaje problemy partii ПВО to “choroby wzrostu” i brak doświadczenia w kontaktach z “biurokratyczną maszyną”. Partia młoda, niedoświadczona, jak mówią “młodość to choroba, która z biegiem lat przechodzi”. Chcę zwrócić szczególną uwagę na to co powiedział współprzewodniczący partii Куринов Александр Юрьевич.

  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=q3BSMHgWqBc

  Co do Petersburga, to pan ma rację ale tylko częściowo. Nie nazwałbym to “liberalna tradycja”, jest to raczej taka “figa w kieszeni”, odwieczna rywalizacja byłej i obecnej stolicy. I czuć to nawet w codziennym życiu, na przykład te same przedmioty nazywane są różnie: бордюр/поребрик; подъезд/парадное; курица/кура itp. Mimo, że mieszkam tu już od 20 lat wiele widzę “świeżym okiem”.
  Choć oczywiście i “liberałów” wszelkiej maści też nie brakuje. Jest nawet “ингерманландцы”.
  Вобщем “Каждой твари по паре” 🙂

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2016 o 16:05
  Permalink

  Apapiez Franciszek ,nawoływal do nawiązywania kontaktow z innymi religiami , minn. z parawoslawiem .
  prosił oprzy tym o łacznosc i Z Narodem , roasyjskim , a my dalej plujemy.
  Przypatrzmy się jak rozkwita wspolpraca z narodem rosyjskim w rejonach przygranicznych.
  Bez udziału polityków i opluwania, a zobopólna korzyscia dla obu słowiańskich społeczeństw.
  Można i tez jak widać bez opluwania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.