Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość

Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość. Jako słaba jest odbierana przez swoich przeciwników i wrogów, którzy używają poprawności politycznej i wolności do realizacji własnych celów, także tu w Europie jak i wobec niej. Nie raz już byliśmy świadkami, jak politycy z innych kulturowo państw, odżegnujących się od europejskich wartości, pouczali Europę, albo apelowali, żeby ich nie pouczać, bo nie akceptują światopoglądu „zgniłego Zachodu”, chociaż akceptują jego technologię, przedmioty luksusowe, broń i bankowość gwarantującą atawistyczną chciwość.

Jednakże to nie wrogowie zewnętrzni są najgroźniejsi. Największym problemem są wewnętrzni rzecznicy różnych słuszności, którzy poprzez wymuszanie afirmacji dla mniejszości w zachodnich społeczeństwach i systemach prawnych – otwarli drogę, dla wrogów wolności, pluralizmu i demokracji, którzy pod płaszczykiem półsłówek, milczenia i grzeczności przemycili do europejskiej normalności wartości, które należy traktować, jako kulturowo-cywilizacyjnego raka.

Niestety jednak forma przerosła treść, poprawność polityczna będąca jednym z instrumentów władzy neoliberalnego establishmentu nad współczesnym społeczeństwem, okazała się mieczem obosiecznym, czy też raczej ładunkiem atomowym z opóźnionym zapłonem. Jak na razie nasze społeczeństwa są z jednej strony duszone przez śmiertelny ucisk poprawności politycznej, a z drugiej strony – już zaczynają być rozbierane podstawy wolności i demokracji oraz społeczeństwa demokratycznego i jego emanacji – państwa wolnych i równych ludzi, przez tych, którzy cynicznie i podstępnie wykorzystując i zasłaniając się poprawnością, działają na rzecz własnych wizji i własnych celów – często sprzecznych z państwem demokratycznym. W konsekwencji, jak ci ludzie osiągną większość, nie będzie miejsca dla żadnej poprawności politycznej w obecnym kształcie, albowiem zostanie ona redefiniowana na rzecz ochrony nowego porządku, a nie pluralizmu.

Przykładowo w Niemczech zdarzyły się przypadki otrzymania przez ludzi, którzy w mediach społecznościowych wyrazili się inaczej, niż wymaga tego poprawność polityczna na temat nielegalnych inno-kulturowych imigrantów – mandatów nawet po 1200 Euro! Wcześniej w Dreźnie i innych miejscach Saksonii, Policja karała mandatami ludzi, którzy mieli w samochodach niemieckie flagi, ponieważ uznawano, że jadą na demonstracje przeciwko nielegalnym inno-kulturowym imigrantom. Jeszcze ciekawsze są inne mechanizmy, przykładowo niektóre instytucje europejskie, mają dyżurnych propagandystów pilnujących ich kanałów w mediach społecznościowych, gdzie opublikowanie swojego poglądu na sprawy dotyczące polityki migracyjnej Unii – innego od linii objętej w zakresie poprawności politycznej unijnych instytucji jest natychmiast atakowane licznymi komentarzami. Ich treść bywa najdelikatniej mówiąc w wielu przypadkach szablonową papką.

Uwaga, nikt tutaj nie przeciwstawia się takim zagadnieniom jak np. walka z mową nienawiści, czy też ksenofobią, rasizmem i innego rodzaju przejawami m.in. zwyrodnień intelektualnych. Problemem jest to, jakie są zakresy definicyjne tych pojęć, obecnie można mieć bardzo poważne zastrzeżenia właśnie wobec tych definicji, albowiem one w praktyce funkcjonowania na gruncie prawnym i ostracyzmu publicznego prowadzonego przez media, są zbyt ostro nastawione przeciwko wolności jednostek. Nie ma, bowiem czegoś takiego jak wolność i równość, czy pluralizm, jeżeli nie będzie chroniona wolności jednostki – to jest dla nas i powinno być najważniejsze. Wszyscy, którzy nie akceptuj wolności jednostki, są tak naprawdę wrogami wolności, ponieważ chcą zawładnąć możliwością swobodnego i wolnego myślenia przez ludzi, wolnego od strachu przed konsekwencjami wyrażanej retoryki.

Unia Europejska jest n tyle silną organizacją, że może i powinna narzucać swoje wymogi kulturowo-cywilizacyjne każdemu, kto do niej przyjeżdża, nawet okresowo. Jeżeli nie akceptujesz praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości np. LGBTQ, jak również praw wspólnot religijnych – to nie masz czego szukać w Europie. Trzeba to wyraźnie i jednoznacznie powiedzieć, zadekretować i wprowadzić do prawodawstwa wszystkich krajów, wymuszając uznanie dla praw podstawowych (jest Karta Praw Podstawowych), w modelach oświatowo-edukacyjnych a także w konsekwencji nawet na wspólnotach religijnych. Właśnie w imię wolności, dla wolności i jej zagwarantowania dla przyszłych pokoleń. Wymaga to jednak po pierwsze wyobraźni, po drugie uporządkowania kwestii zasadniczych, a po trzecie po prostu uczciwości. Hipokryzja nie pokona wolności, nie można na to pozwolić.

8 myśli na temat “Europa poprzez poprawność polityczną narzuciła sobie słabość

 • 23 lipca 2016 o 07:47
  Permalink

  Jeszcze wczoraj w TVP,słyszałem że obecne zamachy to wina Putina.Nikt nie wspomni od czego ten syf się zaczął a mianowicie agresji USA w Iraku,Libii,Egiptu Syrii pod pozorem demokratyzacji tego regionu i powstania Państwa Islamskiego, przy poparciu państw U.E!Teraz USA daleko a syf się rozpowszechnia!

  Odpowiedz
  • 23 lipca 2016 o 12:36
   Permalink

   Dzięki Włodku za wsparcie…było potrzebne…LECZ!
   Krakauer pisze “Jednakże to nie wrogowie zewnętrzni są najgroźniejsi. Największym problemem są wewnętrzni rzecznicy różnych słuszności, którzy poprzez wymuszanie afirmacji dla mniejszości w zachodnich społeczeństwach i systemach prawnych – otwarli drogę, dla wrogów wolności, pluralizmu i demokracji, którzy pod płaszczykiem półsłówek, milczenia i grzeczności przemycili do europejskiej normalności wartości, które należy traktować, jako kulturowo-cywilizacyjnego raka.”

   I TU PAN PUTIN nie ma nic do roboty – Włodku.
   Europa jeśli chce przetrwać w ramach które znamy
   POWINNA – MUSI pognać na śmietnik historii
   poprawne politycznie LEWACTWO i wszelkie podłączone
   pod ruch lewacki schizmy i zboczenia…religijne,
   polityczne czy społeczne. TYLKO SKALPEL!
   MY,EUROPA ŚRODKOWA (jeszcze) mamy wybór…UNIA EUROAZJATYCKA.

   Odpowiedz
  • 23 lipca 2016 o 16:19
   Permalink

   @wlodek, 23.07’2016,07:47
   Ten syf zaczal sie znacznie wczesniej i to dokladnie przed 100 laty , wtedy tajna umowa Sykes-Picot pomiedzy Anglia i Francja, ktore po upadku Imperium Osmanskiego potworzyly sztuczne panstwa, nie baczac na tysiacletnie srtruktury polityczno-kulturalne tych regionow zyjacych w swoich rodzinno-religilnych plemionach zwanych Kalifatem, zyli tak bez wiekszych woje tysiace lat az pojawili sie kolonisatorzy z Europy, chcieli ukrasc rope naftowa, gaz i inne zloza mineralne i potworzyli zupelnie sztuczne panstwa jak Irak, Syrie, Liban, TransJordanie itd.,ilus tam milionom Kurdom wogole nie dali panstwa, Anglicy wzieli za morde Egipt i zarzadzali militarnie czerpiac niewyobrazalne wrecz zyski z Kanalu Sueskiego, dopiero w 1955 roku putschem militarnyn w Egipcie przy pomocy Zw.Radz. i Chruszczowa Egipt uzyskal formalna niepodleglosc i upanstwowil Kanal Sueski w 1916 roku ugruntowal sie tzw. polityczny islam i parie tzw.”braci islamskich”, to ichni “partyzanci ” przeciw okupantowi z zachodu, wojna na B. Wschodzie trwa dokladnie 100 lat jest duzo wszedzie o tym, takze w necie z uwagi na 100-letnia rocznice umowy Seykes-Picot….placimy za bezwzgledna kolonizacje tych wielkich mocarstw.. . Zw.Radz. to i Irakowi pomagal odzyskac niepodleglisc od kolonizatorow uzbroich i szkolil armie Egipska i Iracka, az wujka zza wody zolc zalala i wujek zsczal tu neokolonizacje a dalej to mamy aktualnie to co mamy i polski udzial militarny w neokolonizacji ……no to Viel Glück /= ” duzo szczescia ” / i ” szczesc boze ! ” , bo na rozum za pozno …..

   Odpowiedz
 • 23 lipca 2016 o 10:58
  Permalink

  Doskonały felieton.

  Istotna fraza: “przez tych, którzy cynicznie i podstępnie wykorzystując i zasłaniając się poprawnością, działają na rzecz własnych wizji i własnych celów – często sprzecznych z państwem demokratycznym.”

  Nic dodać, nic podzielić.

  Gratulacje dla autora.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2016 o 13:14
  Permalink

  Krzyku,jak się mówi na Śląsku”nie ma za co”.tak Tylko Unia Euroazjatycka!Innej drogi nie ma!Jeśli ja pogodziłem się z teściową to tym bardziej pogodzą się Słowianie o podobnych fizjonomiach czego nie chce widzieć znany komentator.On chyba nie Słowianin?Pozdro z ciepłego Śląska.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2016 o 14:19
  Permalink

  Tylko BIAŁA I CHRZEŚCIJAŃSKA Europa ma przed sobą przyszłość!

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2016 o 17:27
  Permalink

  Królowo,oczywiście twoja historyczna jest pełna,i każde zjawisko XXI wieku ma swoje korzenie historyczno społeczne.Możni tego świata swoją agresję wywodzą z kolonializmu!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.