Esbecja, to był wybór drogi życiowej. PiS to też wybór drogi życiowej

graf. red.Pan Minister Mariusz Błaszczak w jednym z wywiadów powiedział, że esbecja to był wybór drogi życiowej. Mówił o tym, żeby adresaci tzw. ustawy dezubekizacyjnej nie obwiniali innych za wybór własnej drogi życiowej i cały szereg innych kwestii, uzasadniających zmniejszenie im świadczeń emerytalnych.

Jest to logiczne, trzeba przyznać panu Ministrowi rację. Każdy człowiek decydując się na jakąś drogę życiowa musi mieć świadomość, że będzie ponosił tego konsekwencje. Może np. zmienić się państwo, w ogóle upaść – ewentualnie w państwie do władzy mogą dojść chorzy z nienawiści ludzie, którzy będą odbierać byłym funkcjonariuszom emerytury. Bezwzględnie trzeba zaakceptować tą retorykę, oto bowiem ona jest obowiązująca i rzeczywista.

Jakby ktoś nie zrozumiał – pan Błaszczak, dobra zmiana – walczą z ludźmi, którzy pozostali po poprzednim systemie. Tymczasem założeniem naszego przełomu i przekazania władzy było, żeby zmienić system, wykorzystując lojalność ludzi. Jest to wstęp do wojny domowej. Pierwszy krok, dosłownie pierwszy akcent. Zrobi się gorzej, jak ustawą obejmą byłych wojskowych, również ograniczając im emerytury.

Ta wybiórczość w traktowaniu byłych funkcjonariuszy PRL-u ze strony PiS-u jest bardzo ciekawa. Jeżeli bowiem czepiamy się byłych funkcjonariuszy MSW, w tym Milicjantów, ORMO-wców i funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. To dlaczego nie ruszamy Sędziów i Prokuratorów, którzy wówczas służyli temu państwu? Czy żyją jeszcze Sędziowie, którzy służyli Generalnemu Gubernatorstwu? Warto o tym pamiętać, że Niemcy pozostawili Sądy z możliwością sądzenia w części spraw dotyczących ludności polskiej. Służyli okupantowi? Co z tymi ludźmi? Jak nie żyją, może by ich ekshumować? Może pozbawić wstecznie godności? Może skonfiskować nieruchomości, jakie pozostawili rodzinie? Dlaczego nie? Przecież jak rozliczamy, to rozliczajmy do bólu – do gołej kości. Niech byli wojskowi zwracają swoje pobory z okresu PRL-u, zabrać im emerytury. Profesorom odebrać godności, niech zwracają wstecznie, to co dostawali od państwa. Nie ma litości – jak rewolucja, to rewolucja.

Pójdźmy dalej – cofnijmy tzw. reformę rolną, proszę natychmiast zwrócić całą ziemię prawowitym właścicielom, oczywiście przede wszystkim byłej arystokracji i pewnym kościołom i związkom wyznaniowym. Śmiało, dlaczego nie? Przecież chcemy dekomunizacji? Nie będzie nigdy pełnej dekomunizacji, jeżeli dalej będziemy funkcjonować na pozostałościach poprzedniego systemu. Niech chłopi – tak już chłopi, pracują u panów w polu przez sześć dni w tygodniu w zamian za liście brukwi, kłaniają się sołtysom i całują w pierścień plebanów. Przecież to będzie takie polskie, takie narodowe, takie tradycyjne! Jak się komuś nie podoba, to jest Komuchem, albo folksdojczem!

Pan Minister i całe środowisko dobrej zmiany PiS, powinni pamiętać, że jeżeli esbecja to był wybór drogi życiowej, to PiS – to też wybór drogi życiowej. Dokonywany już w pełnej świadomości tego, jak to państwo traktuje swoich funkcjonariuszy. Mówimy o standardzie zemsty, czyszczenia i odbierania praw nabytych. Czy druga strona go zaakceptuje po zmianie władzy? Czy sięgnie po broń, którą obecnie sobie przyznaje w postaci różnych paramilitarnych struktur? Czy władza rozumie jakie emocje budzi ograniczanie uprawnień emerytalnych? Czy władza godzi się na to, że następna władza może ją analogicznie potraktować?

Nie jest sztuką odbierać komuś emeryturę. Przy czym nikt nie neguje faktu, że struktury bezpieczeństwa PRL – zwalczały opozycję. Jednak to było ponad 27 lat temu! Znana jest w prawie instytucja przedawnienia przestępstwa! Co z ciągłością państwa? Jeżeli kwestionujemy emerytury, to kwestionujmy również prawo własności – przecież w kraju jest bardzo wiele tzw. wieczystego użytkowania. Co nam broni wszystko upaństwowić, oczywiście zwracając poprzednim właścicielom (z tym jest problem bo PiS musiałoby oddać Niemcom).

Złe decyzje rodzą złe skutki. Będą dalsze podziały w społeczeństwie i po raz pierwszy od końca Polski we wrześniu 1939 roku, mamy znowu w kraju ludzi, których można podejrzewać o nielojalność wobec państwa, wykazywaną w akcie zemsty. Czy o to chodziło? To był cel? Prawo jest prawem, ale sprawiedliwość nie zawsze jest z nim tożsama.

To jest nam niepotrzebne, nic nam nie da! Zrodzi tylko żółć, radykalizm, wrogość i nienawiść. Po co to nam? Mało mamy nienawiści w kraju? Komu jeszcze coś zmniejszymy? Komu odbierzemy własność? Komu dyplom? Śmiało – jest jeszcze wiele możliwości, potem można robić wykopki na cmentarzach… O taką Polskę chodziło? Takiej Polski chcemy?

41 komentarzy do “Esbecja, to był wybór drogi życiowej. PiS to też wybór drogi życiowej

 • 25 września 2017 o 04:58
  Permalink

  Trzeba zapamiętać słowa Błaszczaka, jak stracą władzę a kiedyś stracą – ludzie ich rozszarpią i to jeszcze bezwzględniej niż oni to robią teraz.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 08:27
   Permalink

   Tym samym potwierdzasz p.tezę , że ci co (dopiero) nastaną to dopiero będą tępe sq….ny, nie zawahają się przed najbardziej nikczemnym
   uczynkiem….to może jeśli tak mogłaby wyglądać “jakaś zmiana”,
   niech (już) rządzi PiS do końca świata, i jeszcze jeden dzień dłużej. 🙂
   Dlatego że i “bez Niemca – pozagryzamy się”. Smutna konkluzja…

   Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 05:23
  Permalink

  Autor pominął jedną, jakże istotną kwestię.

  Nie można stosować zasady ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ.

  Można wszystko komuś odebrać i jeszcze pozbawić wolności, ale po zbadaniu dowodów i INDYWIDUALNYM osądzeniu.

  Polskie i Europejskie prawo nie zna zasady odpowiedzialności zbiorowej!

  Czy nikt tego nie widzi?

  Jestem legalistą i jeżeli ta zasada byłaby ujęta w Kodeksie Karnym, to proszę bardzo.

  Inaczej to się obróci przeciwko obecnie rządzącym.

  Przed nimi jeszcze parę lat psucia prawa i cywilizowanych obyczajów.

  Kiedyś dojdzie do władzy JESZCZE LEPSZA ZMIANA i ma gotowe przykłady stosowania odpowiedzialności zbiorowej i działania prawa wstecz …

  A co do zabierania dyplomów z czasów PRL, to bym to zrobił, ale od doktoratu w górę.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 08:33
   Permalink

   @Inicjator
   Nie pisz o prawie. Ani o polskim ani tym bardziej o europejskim bo to drugie to nawet formalnie nie jest prawo. Unia jako taka nie jest niczym poza… unią. Nigdy nie miała zdolności prawo twórczych i raczej jest to DYKTATURA wprowadzona bez zgody Narodów i Społeczeństw – Suwerenów Państw. NIE BYŁO żadnego referendum w tej sprawie w żadnym kraju bo zgoda na przystąpienie do uni a zgoda na danie kompetencji ustawodawczych i wykonawczych jakimś strukturom to dwie zupełnie różne sprawy. I dotyczy to uni przed i po czasie naszej akcesji. W zakresie tzw “praworządności” tzw “struktury unii” niestety są organizacją przestępczą! Jeden wielki prawny szwindel.
   W zakresie prawa, skutków prawnych, krajowych i międzynarodowych mogę dać wykład jak to sprytnie funkcjonują tzw “prawnicy” ograniczając horyzont czasowy “prawa” tudzież według uznania traktując “reguły” tego “prawa”. Gdyby się za mocno cofnęli to szybko okazałoby się że większość praw nie ma podstaw, tak jak większość aktów wykonawczych była bezprawna. O “prawie” zwłaszcza w “tym systemie” już napisałem że to “rzymski spadek” mający być batem i kajdanami zniewolenia. Owszem można wykorzystać i bat i kajdany do czegoś pozytywnego ale zawsze będzie to bat i zawsze będą to kajdany. Ich funkcja nie zmieniła się od powstania.

   Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 11:26
    Permalink

    Popieram…za wyjątkiem – ” mogę dać wykład jak to sprytnie funkcjonują tzw “prawnicy” ograniczając horyzont czasowy “prawa” tudzież według uznania traktując “reguły” tego “prawa”.”
    TU nie ma związków przyczynowo-skutkowych z odwiecznym prawem rzymskim, jest to tylko relatywizacja prawa na użytek, obca cywilizacji łacińskiej,prowadzona przez ‘prawników’ z pochodzenia… Przykład?
    https://forumemjot.wordpress.com/2017/09/23/szwedzki-sad-zaakceptowal-pedofilie-islam-maszeruje-ramie-w-ramie-z-marksistami/

    Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 11:50
    Permalink

    @Zbigniew. Ano niestety masz rację w gruncie rzeczy, bo przecież faktycznie mamy do czynienia z relatywizacją prawa na wielka skalę. Prawo jest stosowane tylko wtedy, kiedy politykom jest to wygodne i potrzebne, a jak nie to postępują wbrew prawu. Przykładem tego są referenda z 1987 i 1996 roku w Polsce, które nie dawały zgody społecznej na przemiany systemowe, ale je przeprowadzono wbrew interesowi publicznemu i wbrew obowiązującemu ówcześnie prawu, bo wyniki referendum nie były wiążące, tzn. nie było zgody większości społeczeństwa na te przemiany, na transformację ustrojową, ale politycy mieli prawo gdzieś.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_1987
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_1996
    Podobnie było z podpisaniem konkordatu. Zabrakło kilku głosów, ale jednak go podpisano.http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,3046

    Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 12:26
    Permalink

    @krzyk58. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że Władysław Jagiełło biorąc sobie za żonę Jadwigę lat 12-13 z błogosławieństwem kościoła, która nawet została jego świętą – ten litewski “poganin” został rrrrrrr za przyzwoleniem kościoła i był marksistą, zanim jeszcze Marksizm stał się modny:-) Dobry szpagat, no nie:-)
    Ja myślałem głupi do tej pory, że marksizm to walka o prawa robotników i chłopów w XIX i na początku XX wieku. A tu dowiaduję się takich rzeczy z prawackich wypocin:-)

    Tfu z takim marksizmem, którego nawet Watykan się pozbył ze swojego kodeksu karnego w 2013 roku jako ostatniej zarazy.
    Oto prawda o pedofilskim marksizmie w Watykanie, czyli stolicy Krk:

    NIE PRZEDRUKOWUJEMY Z TEGO TYPU MEDIÓW – PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ. WEB. JÓZ.

    Nie wspomnę już o pedofilach w czarnych sukienkach, będących marksistami i chroniącej ich jeszcze do nie dawna watykańskiej instrukcji. Zob. Tajna instrukcja watykańska Crimen Sollicitationis – polskie tłumaczenie [1] Tłumaczenie: Dariusz Kot. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,676
    Ta instrukcja to jak nic była marksistowska, nie wierzę, aby mogła być katolicka:-) A wiara to przecież podstawa myślenia po bożemu.

    Gratuluję szpagatu @krzyk58.:-)

    Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 13:13
    Permalink

    @Miecław….że marksizm to walka o prawa robotników i chłopów w XIX i na początku XX wieku… Zabawa w marksizm,
    lewicowość to była domena,znudzonych życiem
    latorośli z bogatych (krwiopijców) domów prawie że bankierskich…
    Prześledź pochodzenie nie tylko narodowościowe – też społeczne, np. funkcjonariuszy KPP –
    tam nie było robotników i chłopów…

    Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 21:51
    Permalink

    Uzupełnienie mojego postu z 25 września 2017 at 12:26.
    Ok @WEB. JÓZ. wciągam na czarną listę.

    Odesłanie dotyczyło informacji, że dopiero w 2013 roku Watykan zmienił swoje prawo karne podnosząc wiek dostępności seksualnej, bo wcześniej można było już z 12-latkami za ich zgodą. Zainteresowani mogą wy-guglać tytuł: “W Watykanie nie można uprawiać już seksu z 12-latkami”.

    @krzyk58. Mylisz się w KPP byli i robotnicy i chłopi, a ich stosunkowo mała ilość wynikała z faktu zastraszenia przez burżuazję i “jaśnie państwo” oraz powszechny analfabetyzm, a także kulturowy katolicyzm “co pleban kazał to było święte”. W mojej rodzinnej miejscowości “jaśnie państwo” nie pozwoliło w II RP, na przynależność chłopów i robotników rolnych do jakiejkolwiek partii lewicowej, a pleban z ambony piętnował tych, którzy mieli chęć naruszać “boski porządek”, czytaj feudalny. Mam na to sporo dowodów źródłowych, bo zajmowałem się tą problematyką z historycznej konieczności, a nie tylko z racji rodzinnych resentymentów. Mój dziadek, który zginął na wojnie, nie mógł należeć nawet do związku zawodowego robotników rolnych, a za samą chęć przynależności dostał nawet łomot od granatowego. Babcia dużo opowiadała, a ja byłem dobrym słuchaczem, bo historia od zawsze była moją pasją.
    Jaki był poziom świadomości przed wojną niech ci posłuży ten cytat już powojenny, jak trudno było chłopów pozyskać dla nowego systemu i budowy ideologicznej Polski Ludowej, a wszystko przez kulturowy katolicyzm:
    „Wioskowy aparatczyk z Lubelszczyzny w 1948 roku lamentował:
    Po każdym zebraniu gromadzkim organizacyjnym, jak im naświetli [się] sprawę, co to są pisma [komunistyczne] i czytanie, jakie to daje korzyści – dotąd to [chłop] pamięta, dokąd nie pójdzie w niedzielę do kościoła. Ludność na wsi jest bardzo religijna i bogobojna, a kler zamiast im głosić słowo Boże, to prowadzi stuprocentową politykę. Głosi z ambony o bliskiej wojnie, że ścierają się dwa światy, świat pogański – świat, który chce zniszczyć Boga i pozamykać kościoły (bardzo wnet i u nas to nastąpi), i drugi świat, co idzie z Bogiem i przy pomocy Boga i wszystkich świętych obali i zniszczy tych, co bez Boga chcą rządzić światem [podkr. M.J.C.], i na straży kościoła jest bomba atomowa. Ludność jest w stu procentach zaślepiona i zaznaczam, co pod tym względem rząd [komunistyczny] musi działać ostrożnie, bo fanatyzm religijny doszedł do tego stopnia, że na rozkaz księdza za wiarę i religię, chociaż by zginąć miał, to pójdzie za nim. O kosiciele [sic! Kościele] i o Bogu w prasie z mego opisu proszę nie wspominać.”
    https://odyssynlaertesa.wordpress.com/tag/boleslaw-bierut/

    Z taką mentalnością nie można było zbudować komunizmu, jako trwałego systemu ideologicznego Polski Ludowej, podobnie jak obecnie. Tak uważam na podstawie swojej wiedzy socjologicznej i psychologicznej.

    Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 06:10
  Permalink

  Na was też przyjdzie czas czerwona hydro! Rząd robi dobrze.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 09:41
   Permalink

   Czy nie wstyd ci być sługą obcej religii??? Prawdziwy narodowiec i patriota powinien odnaleźć swoje słowiańskie korzenie, a nie być bezmyślnym naśladowcą cudzych wierzeń!!!
   No ale mamy wolność więc to problem twojego sumienia, masz do tego prawo, ale inna sprawa czy jesteś świadomy swoich wyborów duchowych?

   Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 12:24
    Permalink

    Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak – Polakiem.

    Odpowiedz
   • 25 września 2017 o 22:45
    Permalink

    @WPK. A ja myślałem, że znak Polaka do Orzeł Biały. To od kiedy mamy zmianę Konstytucji na katolicką ze znakiem krzyża? Coś przegapiłem?

    Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 06:46
  Permalink

  Nawet jeśli nie chcemy to w takiej Polsce przyjdzie nam żyć, gdzie od woli rządzących zmienia się osąd historii, wskazuje “wrogów”,dzieli się ludzi na 1 i 2 “sort”,śledztwo w sprawie błahych wypadków trwa ponad rok,a M.Piskorski już prawie 2 lata bez postawienia zarzutów “kibluje” w areszcie wydobywczym.”O takie Polskie walczyliśmy”Paranoja!

  Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 08:18
  Permalink

  No nie… Cóż za narracja! Właściwie można stwierdzić że całe przywództwo Drittes Reich nie powinno być sądzone i skazywane na śmierć bo to był ich wybór “drogi życiowej”. Co do zasady zgoda. Podejmując decyzje (a nawet nie podjęcie ich jest podjęciem – ot taki paradoks) należy albo przewidywać albo przyjmować konsekwencje. W służbach nie po to “bonusów” jest więcej żeby sobie miło żyć tylko by balansować ryzyko a w zasadzie “ryzyka” wszelkie łącznie z przewrotką polityczną i armagedonem mentalnym. Jak ludzie służby przeszłych tego nie rozumieli i nie zrozumieli to znaczy że NIGDY w tych służbach być nie powinni.
  Analogia z reformą rolną nietrafiona. Zresztą cały “burdel” związany z mentalnym pojęciem znanym jako “własność” nie wart jest dywagacji bo u podstaw stoi jedna naturalna cecha gatunku ludzkiego które w miarę posuwania się w górę na skali przyjmuję nazwę: CHCIWOŚĆ. Niestety ludzie chciwi nigdy nie będą mówić że chciwi są bo zwykły brak kontrastu jako naukowy warunek braku wiarygodnego pomiaru powoduje że obiektywizm nie jest możliwy do zachowania. Tak jak i kontrast zbyt wielki według tych samych metod spowoduje brak ostrości pomiaru i każdy zbyt oddalony obserwator na dole układu będzie widział wyłącznie chciwych (tak jak każdy obserwator na górze – wyłącznie biedaków).
  A tymczasem sytuacja ma znamiona manipulacji pojęciowej. Bo nie o chciwość tu chodzi o o zwykłą głupotę. Człowiek tych tzw “służb” jeśli już był w tych służbach nie z chciwości a z poczucia obowiązku to choćby w zakresie tej podstawowej (kiedyś) edukacji winien pamiętać że ostatnim wieku czy dwóch Świat, również ten najbliższy zmieniał się tak często że koniecznym się staje myślenie o przyszłości nie tylko w kategoriach chciwości czy jak kto woli: bezpieczeństwa finansowego ale i podejmowanych decyzji w każdym dniu tzw: służby.
  Dywagacje o tym że Naród to ogólnik a ten składa się z jednostek zostawmy, za to miejmy na uwadze że jednostki są różne, w większości to zwykli, spokojni ludzie, ale tak jak jest pośród wszystkich garść (niewielka) ludzi światłych, tak jest i szuj przebiegłych druga taka garść która na innej osi układu rozproszona jest nie pośród jakiejś grupy ale pośród grup wszystkich uznania i posiadania. Tyle że średni rozkład i podstawowe zasady badawcze zwykle uwypuklają jakąś grupę co bynajmniej nie jest prawidłowością a ekstremum błędu pomiaru.
  Jak ktoś zrozumiał: cieszę się. Jak nie: nie ma co płakać, zrozumienie nie jest dane każdemu (z Autorem włącznie). “Służby” to robota brudna, bo żeby złapać szuję czy bandytę najlepiej robi się to z pomocą innego szui czy bandyty. Przedszkolanka na nic się nie zda. Jak chce się wbić gwóźdź to bierze się młotek a nie pisze akt prawny. Ryzyko jednak takie że z czasem klasyczny młotek nie będzie potrzebny bo i gwoździ nie będzie i pewnie nawet desek. Zastąpione zostaną przez faktury, konta i impulsy elektroniczne a do łask przyjdą akty prawne. I może zawsze taki akt można przebić gwoździem ale będzie to nielegalne albo jak Autor swego czasu pisał; niepraworządne.
  No straszne.
  I tak może straszyć ktoś wojną domową ale co do pobudek to chyba się lekko zagalopował. Niczym bowiem chwalebnym jest wspieranie narzędzi przemocy czasów minionych w uczynieniu chaosy w czasach obecnych. Ludzie tak nie działają co najwyżej debile pośród nich (między innymi ci co w służbach być nie powinni) bo przykładów na działanie w czasie trudnym historia daje mnóstwo, ale co tam “wojna, krew, trupy, trupy” i ciekawe kto umierać będzie? Może “chciwe szuje”? O nie, zwykli ufni ludzie których okłamano tanią płytką propagandą.
  Sugeruję więcej realizmu a szuje trzymać na łańcuchu a nie słuchać ich podjudzania i bronić ich finansów i usprawiedliwiać ich głupotę. Czasy wciąż się zmieniają.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 11:33
   Permalink

   @Zbigniew. Zaprezentowałeś wyższy poziom abstrakcji mentalnej, więc może uprościmy to i przełóżmy z “polskiego na nasze”. Masz trochę racji, ale twoja wypowiedź oznacza nic innego, tylko to że cofamy się w tzw. umowie społecznej do czasów zamierzchłych, gdy ludźmi rządziły atawizmy, czyli obecne klasyczne TKM. Mało tego nikt nie powinien niczego oczekiwać od kolejnych władz, żadnego bezpieczeństwa ekonomicznego i prawnego. A więc klasyczną teorię umowy społecznej i bezpieczeństwa prawnego wywodzącego się z zasad prawa rzymskiego można włożyć tym samym między bajki. To będzie jeszcze bardziej pogłębiać atawizm, anomię i mafijność stosunków społecznych w Polsce, ze względu na brak zaufania. Jednym słowem cofamy się do średniowiecza, albo i dalej.
   Pytanie czy jesteś zwolennikiem takiej opcji??? Bo ja jednak, jako niepoprawny idealista i utopista wierzę jednak, że ludzkość może się rozwijać w duchu poszanowania prawa i porozumienia, pod warunkiem dobrej edukacji, pozytywnej propagandy społecznej i twardego ale pewnego prawa. O ile wiem z historii w PRL wypłacono jednak przedwojenne emerytury granatowym policjantom z II RP, mimo że ci służyli sanacyjnej władzy. Nie wiem czy były to uposażenia zróżnicowane i jak przed wojną, cz nie? Ma ktoś może na ten temat wiedzę, niech napisze?

   A co do tytułowej esbecji, czasami odnoszę wrażenie analizując wydarzenia historyczne, że sami są sobie winni, bo zaufali w 1989 roku tzw. “grubej kresce” i poddali się weryfikacji, a zgadzając się na przemiany społeczne, na zmianę systemu oraz biorąc udział w działaniach opozycji (czytając różne biografie i pamiętniki publikowane o Solidarności, można się o tym dowiedzieć, że część działań opozycyjnych i wywrotowych mogła być inspirowana przez esbecję), niejako “zdradzili” też naród, bo przecież nie tak miało być. Miał być socjalizm z ludzką twarzą, trzecia droga, a nie kapitalizm. Jeżeli współpracowali przy tym z obcymi służbami przeciwko socjalizmowi w Polsce, to tym bardziej można uznać, że była to “zdrada” interesów narodu, więc czyżby ukryci “komuniści” w PiS teraz wymierzali im sprawiedliwość, poprzez odebranie apanaży emerytalnych???
   Jednym słowem zostali wyrolowani, zwłaszcza ci, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani i pracowali potem dla III RP. Bo ci co odeszli nie poddając się weryfikacji podobno na tym zyskali ustawiając się w biznesie, a starsi już poumierali.

   Nasuwa mi się jeszcze jeden smutny jednak wniosek z twojego postu. Bo jeżeli taka jest brutalna prawda, że tylko chciwość napędza ten świat, to obecni funkcjonariusze służb, są pozbawieni motywacji do pracy, ze względu na grożące im w przyszłości podobne retorsje poz zmianie władz. Logika jest następująca: ci co pracowali kiedyś dla PZPR teraz maja zabrane emerytury. Za 10 lat po ewentualnej zmianie władz zostaną zabrane emerytury tym, co zostali przyjęci do służb po 1990 roku i pracowali w czasach największej transformacji ustrojowej bo nie zapobiegli zniszczeniu majątku narodowego. Następnie za 20-30 lat pozbawieni zostaną emerytur ci co teraz pracują dla PiS i biorą udział w instalacji państwa wyznaniowego. Do czego taki scenariusz może prowadzić? Przecież to będzie jeszcze gorzej niż w Meksyku być może, bo tam chociaż mafia wypłaca swoim żołnierzom “emerytury”.

   A więc twoje stwierdzenie, że każdy funkcjonariusz służb musi wiedzieć na co się pisze, jest w gruncie rzeczy oparty na prymitywnych przesłankach, bo nie buduje tylko podważa zaufanie do czegokolwiek.

   Odpowiedz
   • 26 września 2017 o 09:06
    Permalink

    @Miecław
    Nie ma nic smutnego w tym co napisałem. Można być smutnym (jeśli ktoś nazbyt ulega emocjom w zupełnie niepotrzebnym czasie) kiedy ludzie mądrzy podejmują głupie decyzje. Zdarza się. Próg błędu i próg eksperymentu to naturalnym mechanizm. Chciwość to jedynie nazwa przytaczana na coś równie naturalnego kiedy osiąga określony próg i jeśli miałbym bardzo krótko wyznaczyć ten próg to jest to naruszenie równowagi między posiadaniem a bezpieczeństwem w danym miejscu i czasie. Ileś rzeczy musisz mieć aby zapewnić bezpieczeństwo (sobie, potomstwu) kiedy masz tego nadto, a co gorsze zaczyna tracić ważność, niszczeć to można zacząć mówić o naruszeniu równowagi i nazywaniu tego stanu chciwością.
    To oczywiście tylko uproszczenie dla wartości chwilowych ale tak samo działa dla dłuższej perspektywy czasowej i dopiero złożenie wartości chwilowej i dłuższej perspektywy powinno stanowić równowagę.
    I tu większość znanych mi tudzież wyłącznie obserwowanych takiej równowagi nie posiada znajdując się poniżej tego punktu. Kiedy świat jest w ruchu i wszystkie łańcuchy wytwarzania, dostaw i zaopatrzenia działają to można mówić o względnym bezpieczeństwie globalnym ale jest to jedynie erzac faktycznego bezpieczeństwa w danej chwili jak i bezpieczeństwa przyszłości bo nie kontrolujemy zasobów stanowiących o bezpieczeństwie. Skutek? Niewolnictwo.
    Z drugie strony. Posiadanie gigantycznej wręcz ilości zasobów które pozornie wyczerpują długofalowe bezpieczeństwo jest przejawem już nawet nie chciwości (choć jest tym jak najbardziej) co symptomem albo choroby psychicznej albo głupoty. Zmienność i horyzont czasowy dla takich zasobów w swoim przedziale jest zupełnie nieprzewidywalny co jednocześnie powoduje że wartość tak skalkulowanych zasobów jest niemożliwa do oszacowania. Chciwością skrajną jest zgromadzenie zasobów ponad potrzeby linii życia bez możliwości powierzenia potomstwu albo bez strukturalnego podziału zasobów dla rozwoju większej grupy. Fasadowość działań chwilowych stanowi zwykle usprawiedliwienie dla skutków chorobowych czy to chciwości, bo długofalowy cel jest żaden.

    Odpowiedz
   • 26 września 2017 o 18:18
    Permalink

    @Zbigniew. No teraz dałeś piękny i czytelny wywód, z którym się całkowicie zgadzam i utożsamiam. Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 09:35
  Permalink

  Panie Krakauer świetny i jakże prawdziwy obraz degeneracji władzy i stosunków społecznych. Wychodzi na to, że “Jaśnie państwo” i plebani w ten sposób mszczą się i odreagowują swoje “krzywdy” utraty władzy i majątków po 1945 toku na ludziach, którzy ryzykowali swoje życie budując system sprawiedliwości społecznej oraz pracowali na rzecz jego bezpieczeństwa w PRL Te “kurduple” moralne nie ruszą całego narodu, który się “uwłaszczył” (czyli upaństwowił) na majątku burżuazji i “jaśnie państwa” oraz plebaństwa, bo naród by ich zlinczował, ale i tak osiągną swój cel, ponieważ naród nie protestuje, to już żaden funkcjonariusz obecnych służby nie zaangażuje się po stronie narodu i tzw. sprawiedliwości społecznej. Będzie tylko posłusznym wykonawcą prawa stanowionego w interesie nowej burżuazji i “jaśnie państwa” oraz kk. Ma konkretny sygnał, że ma służyć “jaśnie państwu” władzy i kk oraz realizować ich politykę. W razie buntu społecznego służby staną więc raczej po stronie władzy, niż po stronie narodu. Nie będą przeciwko władzy zakładać związków zawodowych, jak to było podobno w MO. (oglądałem kiedyś film, który polecam – “Zakazani milicjanci”).
  To jest specjalne działanie z punktu widzenia socjotechniki działające na psychikę obecnych służb i sam naród, że nie można nigdy pod żadnym pozorem ruszać “świętej własności prywatnej” i raz ustalonych boskich stosunków feudalnych. Jeżeli urodziłeś się prekariuszem, jak dawniej chłopem pańszczyźnianym, to masz nim pozostać i koniec kropka. “Jaśnie państwo” zarządzające tym pospólstwem dopuści do awansu społecznego tylko tych najbardziej oddanych i posłusznych, którzy będą mu służyć i na kolanach się modlić w jedynie słusznej instytucji religijnej. Naród swoją wolność już miał w latach 1945-1989, a że nie umiał z niej skorzystać, to teraz nikt już tego narodu nie będzie z narażeniem życia bronił.

  Może przesadzam, bo jednak jest demokracja i potencjalnie można zmienić system w jej ramach, ale niestety takie smutne refleksje się narzucają. Oby zaprezentowany potencjalny scenariusz i zamiary władzy okazały się tylko moją fantazją.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 18:58
   Permalink

   @Mieclaw…komentator swoja analiza “ujal” i nie widze tu niestety przesady, widze jednak degeneracje nurtu spolecznego i moze dojsc kiedys do niezwykle krwawego starcia gdyz Polska nie jest samotna wyspa i zawsze sa wplywy z zewnatrz …rodzaj i forma zemsty “jasnue panstwa” i plebanstwa degraduje Polske o epoki…prawo nigdy nie powinno dzialac w stecz,nigdy….np.Francja zauwaza to i po malu odmawia Polsce jej praw podmiotowych..”dobra zmiana” przeszla sama siebie i stanela obok…rzucila “kulka” daleko poza cel…..

   Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 10:53
  Permalink

  Każde państwa dla własnej ochrony posiada tajne policje. Tzw wolna Polska ma ich 12. Najbardziej wolne USA mają ich 17 z budżetem większym niż budżet Polski. Oni jednak obalają rządy, mordują przywódców swoich i obcych i wszczynają wojny. SB tego nie czyniła, zwalczała obcych wrogów, zapewniała bezpieczeństwo i ograniczała działania szyderczo zwaną opozycją demokratyczną finansowaną przez Watykan i CIA. Funkcjonariusze SB pełnili więc zaszczytną i niebezpieczną funkcję patriotyczną. Nie piszę tego bez uzasadnienia. Otóż w roku 79 pracowałem jako zastępca dyrektora w instytucji badawczej. Jak każda mieliśmy tzw opiekuna, w tym przypadku porucznika, którego nigdy nie widziałem. Pewnego razu zgłosił sie do dyrektora z prośbą, aby przeprowadził rozmową z pewną młodą inżynier, której mąż był bojownikiem KPN. Prosił aby ją przekonać, że on powinien trochę ograniczyć swoją aktywność, a oni w zamian nie będą ich nękać, nachodzić lub zatrzymywać. Chodziło o ograniczenie. Rozmowa z nią, z moim udziałem odbyła się w moim gabinecie. W atmosferze ojcowskiej, grzeczna i z uśmiechem zrozumienia. Nie wiem czy ograniczył. Później już w erze wolności został na krótko posłem KPN. Temu porucznikowi zabrano teraz emeryturę, uznano za zbrodniarza i także przy okazji zdeprecjonowano nasz humanitarny wysiłek. Za to ich nienawidzę.

  Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 17:35
  Permalink

  Krzyku, czy ty zastanowiłeś się dlaczego nosicielami marksizmu byli jak to określiłeś dzieci z domów szlacheckich i drobno mieszczan,a ja bym dodał i Żydzi? To ja z robotniczej rodziny ci podpowiem.Bo mieli Wiedzę i Wykształcenie.A to doprowadzilo że nie wierzyli w banjaluki które głosił Kościół,o zbawieniu i dobrej woli Panów.

  Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 19:17
  Permalink

  już raz napisałem, że ustawy są gotowe. Trzeba je będzie niebawem zmienić tylko w ten sposób, że wpiszemy w miejsce “współpracowników i pracowników służb” “kandydatów z list PiS do sejmu, senatu, sejmików i rad powiatowych” w latach 2000 do 2020 oraz “członków gremiów wewnętrzej władzy PiS””.
  I bez litości, dzisiaj obiecać jutro wykonać. Pozatym trzeba tych ludzi sądzić za zdradę ojczyzny: wystawili naszych agentów na pastwę obcych wywiadów.

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 22:05
   Permalink

   @ daniel, swego czasu czytałam artykuł, że wielu agentów i legalnych pracowników z czasów PRL przejęły obce wywiady doceniając ich wiedzę i doświadczenie. Ponieważ nie są to kraje nazbyt przyjazne Polsce zatem nazw nie wymieniam (absolutnie nie mam na myśli Rosji choć i ten kraj ma powody aby mówiąc najdelikatniej nie darzyć nas sympatią). Natomiast grupy, które wymieniasz,że wystarczy zmienić tylko ustawę to ja raczej wsadziłabym w samolot i wysłała za ocean, tylko czy ich zechcą ? wątpię.

   Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 19:36
  Permalink

  To dobrze że “dodałeś”…uzupełnię tylko dlaczego. BO, nie mieli
  ojczyzny – dlatego komunizowali “wszyscy ludzie będą braćmi” czy
  jestem “obywatelem świata” itp. bzdury od których kartofle gniją w piwnicy. 🙂
  Włodku najważniejsza jest CZYSTOŚĆ RASY dlaczego aż tak dba się
  o czystość rasowego (arabskiego, acz, nie tylko) konia, psa…
  może już pora za/dbać o czystość rasy Białego Człowieka? Nu kak?
  Włodku, wiesz dobrze że swego czasu marksizm = religia,
  Towarzysze=Panowie,(tyle że bez rodowodu) 🙂 oczywiście nie ten plebs, doły partyjno robotnicze, a od właściwego
  stanowiska w nomenklaturze partyjnej. Tacy Panowie..wróć! Towarzysze, tez posiadali “swoje latyfundia czy służbę’ .
  Tak;że “nihil novi’ – pod słońcem. Co wcale nie znaczy, ze nie doceniał osiągnięć Polski Ludowej. Po prostu patrze realnie (trzeźwo)
  na ten (boży) świat. Póki co, zapraszam na wieczorną ‘Modlitwę”, myślę że
  w dobrej intencji nie zaszkodzi nawet wybitnym formułowym ateuszom
  https://www.youtube.com/watch?v=yCnlaBJRKcE

  https://www.youtube.com/watch?v=_T4PlTriAsU

  https://www.youtube.com/watch?v=tUY_0UM2QbA

  Tak jakoś ‘słucziłos’ – z motywem gruzińskim, Gruzini potrafią
  śpiewać( i bawić się) nie gorzej niż Rosjanie…

  Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 22:03
   Permalink

   No to idźmy dalej:-) Tak po katolicku księża powinni uświadamiać potrzebę cnotliwości niewiast. Trzeba też zadbać o czystość genetyczną. Telegonia się kłania. Należy młodzież uczyć na biologii czym jest czystość rasowo-genetyczna i dlaczego hodowcy rasowych zwierząt ściśle przestrzegają praw telegonii, a do ludzi nie ma to zastosowania i panuje zmowa milczenia:-). Jak to jest, że dzieci są co raz mniej podobne do rodziców:-)
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Telegonia
   https://www.youtube.com/watch?v=MWx7Moy0CLo

   Odpowiedz
  • 25 września 2017 o 22:09
   Permalink

   No to idźmy dalej:-) Tak po katolicku księża powinni uświadamiać potrzebę cnotliwości niewiast. Trzeba też zadbać o czystość genetyczną. Telegonia się kłania. Należy młodzież uczyć na biologii czym jest czystość rasowo-genetyczna i dlaczego hodowcy rasowych zwierząt ściśle przestrzegają praw telegonii, a do ludzi nie ma to zastosowania i panuje zmowa milczenia:-). Jak to jest, że dzieci są co raz mniej podobne do rodziców:-)
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Telegonia
   https://www.youtube.com/watch?v=MWx7Moy0CLo

   Odpowiedz
 • 26 września 2017 o 16:51
  Permalink

  WPK, jestem katolikiem, głęboko wierzącym Przypomne tobie mały , bezduszny człowieku z jezorem nafaszerowanym gadzinowym jadem , że masz kochac bliźniego jak siebie samego BÓG JEST MIŁOSCIĄ . Bóg może WSZYSTKO Jest naszym Ojcem. Poza toba , ciebie już dawno opuścił. Uznał cie za szatański chwast i rzucił w ogień.Człowieczku, jesteś już tylko niedopałkiem , ale miłosierdzie Boze jest nieskończone i możesz się zawsze nawrocic.A ON ci przebaczy , skruszonemu.

  Jakby nie patrzeć , to obniżanie {drastyczne} emerytur esbekom , jest aktem zemsty. Wypływa głównie zapewne z umysłów tych polityków którzy przez ich działania ucierpieli.

  Jednak nie byliśmy społeczeństwem ubeobywatelskim. Ci co wykonywali brudna robote niszczenia innych , nie wszyscy pracowali w jednym pionie. Byli wśród nich i tacy , co wykonywali pożyteczne zadania dla Polski . Poza tym , to bardzo wykształceni ludzie , w większości , poza prymitywami , używanymi przedmiotowo , nie mającymi nawet swiadomosci , jakiej idei służa. Chodzi mi tez o to , aby zindywiualizowac osady tych ludzi , aby nie wylewac dziecka z kapiela i nikogo nie krzywdzić .

  nikt jeszcze sama zemsta się nie wykarmił. Bodajze pan Mięcław pisze o znudzonych synalkach burżujów i biorących się za rozwalanie porządku , w którym zyli. Wydaje mi się , że Pan Gomułka wrzeszczał na takich i starał się wiekszośc palowanych , wsadzać pospiesznie do tego jedynego wora. Biedny, wołał by produkować konserwy mięsne , a zapominał , że nie mamy miesa i blachy. Zyskał miano , twórcy strefy bezmięsnej w Europie Środkowej. Te Jego 14 -to letnie rzady , bardzo mi przypominają obecne. I on satrapa i taki ubożuchny.

  Pewien internauta zapytał oburzony mocno , a dlaczego nie odbierają emeytur , temu ścierwu politrukom{jego , brzydkie słowa}, czyżby zapomnieli o nich? Politrucy , to tzw. oficerowie polityczni , architekci systemu donosicielstwa i wykańczania wraz z WSW braci ze służby w LWP . Tow. “Wolski” tez politruk , a Kiszczak ofic. WSW, obaj uszli bezkarnie , zwyrodnialcy i zdrajcy Narodu .Pisano w czasie ich procesow, – trzeba się spieszyć wieszać ludzi , bo tak szybko odchodzą . Zaslepieni zemsta, ale tez chyba i Ci co ucierpieli od nich najbardziej. A było miliony upokorzonych przez nich Polaków , odartych ze czci i wiary, z połamanymi kręgosłupami , wrogow ludu. To oni zamienili Ludowe Wojsko Polskie w – Ludobójcze . To oni przy magazynach wypełnionych po sufity z zywnoscia , podawali nam głodnym – ocetIlosć ich smierdzacych spraw jest przeogromna i upodleń ludzi pracy i opozycji. Oddali się tylko władzy , jej pragnęli za wszelka cene prosząc na kolanach Kulikowa o wkroczenie do Polski i popychając Honeckera w strone marszała , by poparł zdrajcę z ulicy I..5.I jak tu kochac ubeków? Ale osadzać trzeba zawsze sprawiedliwie.

  Odpowiedz
  • 26 września 2017 o 18:28
   Permalink

   @Adam. Napiszę krótko, jako ateista. Miło się czyta myślącego katolika.

   Odpowiedz
  • 16 października 2017 o 12:18
   Permalink

   bardzo mnie odrzuca jak ktokolwiek wypowiada si e w imieneieu Boga, ktioru nie zalecal przeciez aby bliznich naszywac “człowieczkamai “. Naduzyciem jest depecjonowac wszystkich o innych pogladach aby sameneu pozostac “jedzynum sprawieliwu]=ym ” istny Kryze i Piotrowicz w jednej osobi. Uderzac nalezy we wlasne piersi a nie cudze – ……jakiej to parti metoda widziec jedzynie błędy drugich ?

   Odpowiedz
 • 26 września 2017 o 16:56
  Permalink

  Wybór drogi życiowej PiS , to jednak -Lepszy wybor.

  Odpowiedz
  • 26 września 2017 o 18:32
   Permalink

   “Wybór drogi życiowej PiS , to jednak -Lepszy wybor. “To Prawda,
   pomimo że niedoskonały…na bezrybiu i rak – ryba…

   Odpowiedz
 • 26 września 2017 o 18:26
  Permalink

  Panie Adamie,w kwestii wiary, jest mi zdecydowaniem bliżej do wyznania śp. prof. Wolniewicza(a światłość wiekuista niechaj Mu świeci….)

  W kwestii wysokości rent i emerytur… @włodek czy nie pisałeś że
  jeśli pobory/emerytury ESBEKÓW przewyższają pensje.nauczycielskie
  takie państwo jest /staje się z automatu – państwem policyjnym/totalitarnym??? Może równamy do słusznej normy?

  “nikt jeszcze sama zemsta się nie wykarmił. Bodajze pan Mięcław pisze o znudzonych synalkach burżujów i biorących się za rozwalanie porządku , w którym zyli. Wydaje mi się , że Pan Gomułka wrzeszczał na takich i starał się wiekszośc palowanych , wsadzać pospiesznie do tego jedynego wora. Biedny, wołał by produkować konserwy mięsne , a zapominał , że nie mamy miesa i blachy. Zyskał miano , twórcy strefy bezmięsnej w Europie Środkowej. Te Jego 14 -to letnie rzady , bardzo mi przypominają obecne. I on satrapa i taki ubożuchny.’
  Pan Adam TAKI ‘ubożuchny”? 🙂 Liczyłem na więcej..empatii z racji wieku, do tow. Gomółki…

  Kulikowa to “ty gościu” nie ruszaj , poczytaj lepiej A. Siwaka………
  Woot!!

  Odpowiedz
 • 26 września 2017 o 20:18
  Permalink

  Szanuje Drogi Panie -krzyk- Pana Gomułke i jako przywódcę {nie dał zniewolić Polski } i jako skromnie zyjącego człowieka. Nie tylko , za 14 lat skutecznej odbudowy kraju i dawanie ludziom równych szans i jeszcze za wiele innych pożytecznych dokonan , także.

  Odpowiedz
 • 5 października 2017 o 12:08
  Permalink

  Bardzo zdroworozsądkowe potraktowanie problemu. Przekonująca argumentacja, ale tylko dla ludzi inteligentnych. Toteż wątpię, żeby wywołała jakieś skutki. W tym kraju, tak już jest, że “głupota wciąż kwitnie, a rozsądek dojrzewa długo”.

  Odpowiedz
 • 27 października 2017 o 21:28
  Permalink

  NIEWYBACZALNY BŁĄD
  POPEŁNIŁ JARUZELSKI WPROWADZAJĄC STAN WOJENNY…
  BO DZISIAJ TA PRAWICOWA CHOŁOTA ZA POLARNYM KREGIEM POLOWAŁA BY NA BIAŁE NIEDZWIEDZIE Z SIEKIERAMI I ŻADEN TAM ZACHÓD JAK 1939 NIE KIWNAŁ BY PALCEM W ICH OBRONIE…

  Odpowiedz
  • 27 października 2017 o 22:07
   Permalink

   @jerzyjj. W drodze rewanżu – zwracam uwagę na p.ortografię. 🙂
   Przechodzę do meritum .Gooowniana diagnoza.
   Swego czasu wystarczyło słowo TAK – pułkownika Berlinga,
   by polskojęzyczni komuniści (CBKP) pojechali na Wyspy Sołowieckie,
   nie,nie turystycznie – a bez prawa powrotu… 🙂
   Berling okazał (zbyt) wielkie serce za co zapłacił w późniejszym czasie…………. Gomółka również – ten sam błąd!!
   A Ty piszesz “jakieś ” bzdury… niczym przedszkolak. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.