Emocjonalna papka wypełnia przestrzeń dyskusji publicznej

graf. red.

Emocjonalna papka wypełnia przestrzeń dyskusji publicznej. Politycy mają przeważnie mizerny poziom intelektualny, co najwyżej przeciętny merytorycznie. Generalnie nie mają nic do powiedzenia. Nie mają żadnej wizji społeczeństwa postkapitalistycznego, co więcej nie mają w ogóle świadomości rozeznania sytuacji, zwłaszcza zdolności antycypowania tego co nieuchronne. Nie podejmują tematów trudnych i kontrowersyjnych, a nawet jeżeli to głównie dla pieniactwa. Usłużne media pilnują, żeby przypadkiem nikt się nie odważył podjąć dyskusji w osób merytoryczny.
Nasi politycy – z wyjątkiem nielicznych wyjątków – wszystko co potrafią, to emocjonalne pieniactwo lub ideologiczne brnięcie w emocje lub po prostu mianują się kapłanami nowych norm, które chcieliby wprowadzić. Myślenie o państwie, Unii Europejskiej i człowieku we Wspólnocie zostało zredukowane do trywialnych banałów. Sprzeciw wynikający z prawa do wolności słowa, wobec narzucanej poprawności politycznej, jest równamy z totalitaryzmem. Chociaż właśnie nim są takie zakazy. Sytuacja jest do tego stopnia trudna, że ludzie w tym media, stosują autocenzurę. Do tego doszliśmy pod sztandarami “wolności”, “równości” i „gender”. Zamordyzm, to zamordyzm – niczym się nie różni i nie ma znaczenia jaki ma sztandar.
Proszę sobie zadać jedno pytanie: co wiecie państwo o dyskusji politycznej na szczytach Unii Europejskiej? Jak i drugie rozszerzające, co wiecie państwo o dyskusji publicznej w innych krajach Unii i pomiędzy nimi?
Odpowiedzi na powyższe pytania są nic i nic lub łącznie prawie nic. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak relacjonowanie tego, co się dzieje na unijnej scenie politycznej, a po drugie nawet jak się znajdzie źródła to jest to głównie w języku angielskim lub innych językach narodowych, tych krajów które są poważnie traktowane. Na tym tle widać rolę mediów, których obowiązkiem jest co najmniej relacjonowanie. Dlaczego tego nie czynią? Czy to jest przypadek? Przez tyle lat naszego uczestnictwa w Unii?
Jeżeli już coś się dzieje na scenie politycznej, to jest inicjowane przez media, najczęściej z przecieków politycznych. W taki sposób, żeby zrobić burzę w jakimś temacie. Poprzez klasyczną wrzutkę medialną. Zaatakowanie kogoś, przedstawienie w negatywnym świetle, dyskredytację i uderzenie. Czy widział ktoś chociaż jedną wspólną akcję ukierunkowaną na coś pozytywnego? Zero, nic, emocje – celem powszechnym jest przekazywanie starannie wyselekcjonowanego obrazu rzeczywistości, w taki sposób spreparowanego, żeby widz miał dokładnie taki obraz całości, jaki ma wynikać z przekazywanych fragmentów. Kłamstwo powielane jest konstruowane w ten sposób, żeby było komplementarne. Jeżeli ktoś nie ma czasu na samodzielne selekcjonowanie informacji i przyjmuje, to co „puszczają” w mediach, jest skazany na skonstruowanie obrazu opartego na tych wskazaniach, które są dostarczane.
Powyższe służy kontroli nad masami realizowanej przez i na korzyść elit. Podobnie jest jednak już w tej chwili w relacjach na poziomie elit. To, że Prezydent Francji lub Kanclerz Niemiec, dowiadują się o polityce Prezydenta USA z mediów społecznościowych to po prostu porażka. Nawet nie ich aparatów-służb informacyjnych, tylko zwykłej komunikacji. Dodajmy pomiędzy „sojusznikami”.
Na to wszystko nakłada się jeszcze to, co mają do zakomunikowania główni aktorzy życia publicznego, w tym największe organizacje religijne. Ich głos ma znaczenie w trzech dominujących kulturach-cywilizacjach, w każdej bardzo analogicznie. Pojawili się też nowi gracze, wylansowani przez konsumpcjonizm – przedstawiciele korporacji, dostarczający dobra globalnie. Co oni wszyscy mają nam do powiedzenia? Musieli wykreować niepełnosprawne dziecko ze Skandynawii, żeby powiedzieć prawdę o klimacie?
Świat jest w kryzysie moralno-etycznym, nasz kraj od tego nie odstaje. Nie ma już chyba nadziei, potrzebujemy resetu, który spowoduje przywrócenie kwestii, które stanowią rzeczywistą wartość w życiu publicznym.

26 thoughts on “Emocjonalna papka wypełnia przestrzeń dyskusji publicznej

 • 2 listopada 2019 o 06:40
  Permalink

  Na największych portalach obok wiadomości politycznych jest mielonka w rodzaju cycków, zdjęć ze ścianki, czy słodkich kotków…

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 07:54
  Permalink

  Faktycznie, to jest jakiś kosmos. Mamy informację, że książe Harry puścił bąka, a Elżbieta ma kolejny kapelusz, ale z obrad unijnych jeśli już relacja to tylko z tzw. potknięć. Zwłaszcza amerykański niewolnik Fefałen co drugi dzień rajcuje się anglosaskimi wiadomościami jednak dziwi, że nam to nie przeszkadza. Proszę sobie wyobrazić, co by się stało jakby tak Fefałen, Fefałpe czy Folsat nagle informowali co 2 dzień o urodzinach, dzieciach czy partnerce prez. Putina. Ten pierwszy jakoś uszedłļy z życiem, w tym drugim prezes poleciałby na pysk, a w tym trzecim pojawiłoby się ABW.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 08:13
  Permalink

  No tak WWP , to raczej 99% z nich nigdy nie będzie, choć postrzegam
  w nowym Sejmie nowe interesujące osobowości, z którym(mi) wiążę
  nadzieje na nową jakość w polskiej polityce. zarazem mam pewne obawy oby to nie była jeszcze lepsza dobra zmiana, zwłaszcza na odcinku zewnętrznym, zagranicznym.

  Ostatnie posiedzenie Klubu Wałdajskiego było przełomowe. Początkowo pomyślany on został jako miejsce dyskusji rosyjskich ekspertów o poglądach prozachodnich, z niewielkim dodatkiem patriotów takich, jak głoszący ideę Rosyjskiego Marzenia Aleksandr Prochanow, z przedstawicielami amerykańskich i europejskich liberalnych elit.

  W sumie miejsce to służyło do próby zrozumienia, co Zachód myśli o Rosji i jakie ma wobec niej plany. Jednocześnie prezydent Władimir Putin wykorzystywał możliwość zwracania się do zachodnich ekspertów, dziennikarzy i analityków bez pośredników i mediatorów.

  W istocie był więc Klub Wałdajski płaszczyzną dialogu prezydenta Rosji z intelektualną elitą zachodnich wywiadów. Nic dziwnego, bowiem z rosyjskiej strony jego organizatorami byli i nadal są przedstawiciele szóstej kolumny, czyli lojalni osobiście wobec Putina rosyjscy liberałowie i globaliści, którzy częściowo stopniowo dostosowywali swoją retorykę do jego suwerennego stanowiska, a co najmniej mu nie przeciwdziałali (na tym właśnie polega różnica między szóstą kolumną a piątą kolumną, która obnosi się otwarcie ze swoim liberalizmem i opozycyjnością wobec Putina).

  W pewnym momencie zaczęła się jednak stopniowa ewolucja Wałdaja. Od tej chwili coraz częściej na jego posiedzenia zapraszani są przedstawiciele państw Wschodu – elit intelektualnych Azji i świata muzułmańskiego. Wystąpienia prezydenta adresowane są już nie tylko do Zachodu, ale też i do Wschodu.
  (…)
  O znaczeniu tożsamości Putin wspomniał także w innym fragmencie wystąpienia, który praktycznie stanowi potwierdzenie kierunku eurazjatyckiego. Podkreślił on bowiem, że uzasadniona jest fundamentalna dla eurazjatów teza, iż Rosja nie jest zwykłym krajem, lecz reprezentuje samodzielną cywilizację eurazjatycką. Putin wyraził to bezpośrednio i jasno (choć szósta kolumna będzie wolała udawać, że tego nie słyszała): „Rosja to państwo-cywilizacja, która organicznie przyjęła wiele tradycji i kultur, ochroniła ich unikalny charakter i przy tym, co bardzo ważne, zdołała zachować jedność żyjących w niej narodów. Jesteśmy dumni i bardzo cenimy sobie tą harmonię odrębności i wspólnoty losu narodów Rosji.”
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/01/klub-waldajski-jako-zwierciadlo-geopolityki/

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 08:26
  Permalink

  Słuszny artykuł.

  Istotna fraza: to wszystko “służy kontroli nad masami realizowanej przez i na korzyść elit.”

  Dodałbym “pożal się Boże ELIT” – bo te w Nadwiślańskim Macondo reprezentują m.in. Panowie Banaś, Minister SWiA oraz Nadprokurator ZZ.

  Na razie trwamy, ale listopad to trudna dla Polaków pora.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 09:28
  Permalink

  XXX — lat solidaruchy pracowały nad urzeczywistnieniem obecnego scenariusza. Najpierw rzekomo w imię „wolności”, „demokracji”, „zmiany systemu” przejęto władzę nad Wisłą i gdzie indziej, potem niszcząc własny przemysł, własną prasę i własne banki uzależniono całkowicie ludzi od rozkazów z Brukseli – czyli zza oceanu.W Polsce i innych krajach nowe reżymy de facto zabroniły jakiejkolwiek systemowej opozycji (lustracja plus kryminalizacja komunistów) oraz wspierały rusofobię na niespotykaną skalę, dzień w dzień Polak, Rumun, Litwin i inni słyszą, widzą, czytają antyruską i antyarabską propagandę a o Żydach, Ńiemcach, Ąmerykanach same superlatywy.. Czyli w Polsce mamy do czynienia z całkowicie ogłupionym pokoleniem, które nawet przejmując władzę, nie będzie zdolne do pozbawienia władzy posłusznych Ameryce solidaruchów i ich duchowych epigonów. O to właśnie w roku 1989 chodziło i to się udało.

  ŹRÓDŁO: http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/58760-czy-rosja-uratuje-europe#

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 09:34
  Permalink

  ,,Emocjonalna papka wypełnia przestrzeń dyskusji publicznej. ,,

  A ,,O. POLIT.” NIE POZOSTAJE W TYLE !!!

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 12:02
  Permalink

  Niezwykle prawdziwy obraz nowoczesnego totalitaryzmu płynie z tego felietonu. Faktycznie obecna “elita” i inteligencja bez inteligencji wygląda niezwykle blado na tle dawnej elity z Komitetu Centralnego i Komitetów Wojewódzkich, a nawet powiatowych PZPR z Radą Państwa na czele. 🙂 Tam przynajmniej głupcy nie mieli zbyt dużego pola do popisu.

  “Powyższe służy kontroli nad masami realizowanej przez i na korzyść elit.” – no właśnie i to jest sedno tej fikcji uprawianej przez mendia. Indukowanie fałszywej świadomości zniewolonym narodom to podstawa działania totalnej oligarchii.

  Skolonizowany duchowo i ekonomicznie Polak, Litwin, Ukrainiec i inne demoludek ma nie myśleć, tylko pracować, konsumować oraz modlić się w przerwach między pracą a konsumpcją. Na nic więcej nie można pozwolić strzyżonym owieczkom, a to strzyżenie odbywa się w porozumieniu z okupantem religijnym, stąd tak dużo retoryki religijnej, nawet w lokalnej prasie. Nie ma żadnej szansy, abyśmy kulturowo podnieśli się na wyższy poziom, skoro lokalnie kultura kończy się na modlitwach i problemach parafii, w szkołach na uprawianiu polityki histerycznej z przeklętymi w tle oraz medialnej kulturze głupoty. Obecnie jest szczytem marzeń spotkać oczytanego inteligentnego młodego człowieka, o starych można zapomnieć, z którym można by podjąć jakąś merytoryczną dyskusję i wymienić poglądy.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 14:56
  Permalink

  Z polityką raczej nie zwiąże się osoba inteligentna.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 15:03
  Permalink

  Zgadzam się że to wszystko to papka i szlam tam się ktoś zesrał, tam Anna taka czy owaka pokazała niewydepilowane okolice bikini, a w Pakistanie wyłowiono rekina grenlandzkiego… znane numery od lat, takim gównem nas pompują s….y. Dlatego OP dobrze, że jesteś.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 16:48
  Permalink

  Na Youtube, oglądałem kiedyś reportaż.
  Droga tucznika, od podajnika z karmą do rzeźni.
  Następna część, dotyczyła ludzi.
  Od formatowania ich poprzez szkołę, media, do efektu końcowego- otłuszczonego sccccccccc którym steruje się za pomocą sztucznie wzbudzanych emocji.

  Zawiadywanie emocjami tłumu, to kwintesencja polityki.
  Wyspecjalizowane firmy robią to z maestrią od lat.
  Przeciętny człowiek, karmiony informacyjną papką, starannie dobraną przez specjalistów, niewielkie ma szanse na zorientowanie się w rzeczywistości.
  I O TO CHODZi w tym całym cyrku.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2019 o 17:13
  Permalink

  Napisane tak jak jest, bo tak dokładnie jest. Nie ma żadnego racjoanlnego przekazu a im coś jest ważniejsze tym tego mniej. Natomiast co do tego że nie pokazują i nie tłumaczą pogadanek euroosłów to mam teorię, że ludzie by się przebudzili jakich bęcwałów wybrano … i w ogóle jak ich wyvbrano … a szkoda bo to powinno być specjalnie relacjonowane. Dlaczego nie jest ????

  Odpowiedz
  • 2 listopada 2019 o 20:07
   Permalink

   Muszą czymś zastąpić religię, więc realizują plan ogłupiania poprzez mendia i tworzenie kultury głupoty. Prawica i kościół bierze w tym udział, dlatego nie mogli znieść w Polsce Ludowej lewicy laickiej i jej edukacyjnego wpływu na podniesienie poziomu myślenia Polaków. Zagrożeni rozszerzaniem się wiedzy i egalitaryzmu połączyli siły z zachodem i zmanipulowali społeczeństwo styropianowo-kościelną retoryką, aby przejąć władzę i zaprowadzić na nowo feudalizm. Do tego potrzebne jest obniżenie poziomu inteligencji i świadomości społeczeństwa, któremu wcześniej lewica laicka przywróciła odrobinę świadomości i wyzwolenia z dogmatów dając szansę na doskonalenie się. Niestety z miernym skutkiem, bo nie nastąpiło wyzwolenie od religii i wpływów imperializmu zachodniego, co uniemożliwiło uzyskanie trwałych efektów zmiany świadomości ludu, który dopiero co wyszedł z analfabetyzmu.

   Niestety p. Ziętek-Wielomska nie popisała się tym razem. Obecna masoneria ma określone interesy tak jak i kościół, bo to nie jest ta samym masoneria co w XVIII wieku. Została przejęta przez wielki kapitał i służy jego interesom, a nie ludom i narodom niosąc oświecenie. Wielomska krytykując oświecenie, które było wynikiem dużo wcześniejszych idei odrodzenia i wyzwolenia się z dogmatów religijnych, właśnie po to, aby ludzie zaczęli myśleć i duża w tym zasługa była ówczesnej masonerii, stanęła na pozycjach bezmyślnej scholastyki i teologii. Smutne, jak mało wie o postępie intelektualnym tamtych czasów i dużym wkładzie Polaków w postęp naukowy, wbrew religijnym dogmatom i kościelnym interesom. Stwierdzam, że w ogóle nie ma pojęcia na czym polega myślenie i jak jest determinowane genetyką i środowiskiem.
   A już miałem nadzieję na skok cywilizacyjny u p. Wielomskich, a tu taki zawód.

   A tu masz aktualny rodzynek informacyjny Kosiura na temat kard. Wyszyńskiego, którego tak chwaliłeś. Teraz chyba będziesz musiał posypać głowę popiołem i zmienić zdanie. 🙂

   „Gdy w 1976r. powstaje żydowski KOR prymas Wyszyński przyjmuje ten fakt z uznaniem i radością, którą dzieli się w liście do Jana Józefa Lipskiego (mentora J. I L.Kaczyńskich): „Dziękuję całym sercem za list z Apelem do Społeczeństwa i Władz….”
   Żydowskie bojówki KOR-u manifestują przeciw PRL w kościołach uzyskując ochronę kościelnej hierarchii. Stworzona przez V żydowską kolumnę „Solidarność” uzyskuje wsparcie Kościoła.
   Prymas Wyszyński i jego hierarchowie czynnie i z premedytacją wykorzystywali nieświadomy politycznie lud do walki o władzę, o przywileje i majątki dla Kościoła i dla swoich żydowskich sojuszników w Polsce i poza Polską (w USA i w Izraelu).
   Jakie zatem zasługi leżą u podstaw beatyfikacji kard. S.Wyszyńskiego, mistrza kard. K.Wojtyły, późniejszego JPII? Najlepiej jeśli próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się katolik, pan Krzysztof Zagozda, a nie polski nacjonalista odrzucający szowinistyczne religie o żydowskich korzeniach.”
   Całość ciekawych ustaleń i opinii tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/29/kosciol-trampolina-dla-syjonizmu-w-polsce/

   Odpowiedz
   • 3 listopada 2019 o 08:21
    Permalink

    “Teraz chyba będziesz musiał posypać głowę popiołem i zmienić zdanie. ”
    Niekoniecznie. Dlaczego?
    BO, niejednokrotnie na forum nawiązywałem do jakże trudno-dostępnej homilii z Jasnej Góry 26. 08. 1980 r. gdzie Prymas Polski
    mówił otwartym tekstem do wielosettysiecznej rzeszy pątników
    zwracając się pośrednio do działaczy robotniczych wprost, cytuję
    z pamięci “baczcie komu przekazujecie władzę…!!!” itd… Za te i
    podobne słowa został znienawidzony przez kosmopolitów, komunistów (liberalnych), lewicę laicką, złodziei i kosciółkowych
    lewicujących modernistów (diabeł ubrał się w ornat………)
    Ps. Zapytaj Kosiura dlaczego nie operuje ‘tymi faktami”?
    Co powoduje że jest(aż) jednostronny i tendencyjny? 🙂
    Nienawiść powoduje zaślepienie…a jak trwoga to do Boga, skąd
    my to znamy?
    Masz TU niżej chrześcijańskiego prezydenta (od około 0:40 min)
    a ty z uporem godnym …. zachodnią (anty)cywilizację – w zaniku…

    «Путинизм», или курс «сильный Путин»?
    https://www.youtube.com/watch?v=G03W10qwVuY&t=62s

    Ю. Баранчик, А. Халдей. «ПУТИНИЗМ» ИЛИ КУРС «СИЛЬНЫЙ
    ПУТИН»? https://www.youtube.com/watch?v=SQRd3hrU6R8&t=260s

    https://regnum.ru/news/polit/2760395.html

    W Polsce po 89′ nigdy nie rządziła formacja prawicowa (nawet jednego dnia). Największym oszustwem polskiej polityki jest twierdzenie, że w Polsce u władzy zmieniają się dwie partie prawicowe. W istocie, zarówno Platforma Obywatelska jak i Prawo i Sprawiedliwość mają więcej wspólnego z lewicowością niż z poglądami konserwatywnymi, narodowymi czy wolnościowymi.

    Jeszcze kiedy PO dochodziła do władzy, wydawała się partią przynajmniej centroprawicową. Jej politycy obiecywali obniżenie podatków i powiększenie zakresu wolności gospodarczej. Jednocześnie prezentowali oni zdroworozsądkowe stanowisko względem Unii Europejskiej (słynne hasło „Nicea albo śmierć”) i umiarkowany konserwatyzm obyczajowy. Kiedy jednak partia Donalda Tuska doszła do władzy, maski opadły. Platforma była chyba pierwszą partią, która znacząco podniosła podatki w Polsce. Jednocześnie za jej rządów otwarte zostały szeroko drzwi na ideologię gender. Projekt wprowadzenia w Polsce „związków partnerskich” został zablokowany tylko dzięki determinacji garstki posłów PO, pamiętających pierwotne ideały swojej partii.

    Dochodząc do władzy PiS kreował się na partię prawicową. Prezentował co prawda bardziej prosocjalne poglądy, ale otaczał je prorynkowymi pomysłami, takimi jak zwiększeniem kwoty wolnej od podatku. Rząd Beaty Szydło, co prawda, wprowadził program 500+ bez poważnej podwyżki podatków i bez większego uszczerbku dla budżetu, ale w innych sferach nie było już tak dobrze. Raz za razem pojawiały się ustawy ograniczające swobody przedsiębiorców, jak ograniczenia w obrocie ziemią czy „apteka dla aptekarza”. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku okazało się wprowadzeniem w tym obszarze progresji podatkowej. A premier Morawiecki zapowiedział stworzenie „daniny solidarnościowej”, czyli po prostu nowego podatku.

    Prawo i Sprawiedliwość najbardziej jednak zawiodło tam, gdzie nikt się tego nie spodziewał. Tak jak PO, partia głosząca hasła liberalizmu gospodarczego, podniosła podatki, tak PiS, głoszący hasła obrony życia i rodziny, zablokował prace nad zmianami prawa znoszącymi aborcję eugeniczną i nie chce wypowiedzieć lewicowej Konwencji Antyprzemocowej. Dla partii rządzącej istotniejszy staje się głos krzykliwej ale mniejszościowej grupy feministek, niż prawie miliona osób, które podpisały się za ochroną nienarodzonych, niepełnosprawnych dzieci.

    Możliwe, że wielu polityków PiS i PO to po prostu ludzie o poglądach lewicowych, którzy nie chcą niskich podatków, ograniczenia kontroli państwa nad przedsiębiorcą, wzmocnienia tradycyjnej rodziny i zdecydowanej obrony życia od poczęcia. Muszą jednak ukrywać swoje poglądy przed społeczeństwem, któremu bliższe wydają się ideały prawicy.
    https://www.gosc.pl/doc/4706589.Czy-w-Polsce-nie-ma-prawicy

    Odpowiedz
    • 3 listopada 2019 o 14:15
     Permalink

     Nie wyrywaj z kontekstu słów Wyszyńskiego, bo gdy przeanalizujesz całość to się okaże, że:
     “baczcie komu przekazujecie władzę…!!!” itd… – dotyczyło właśnie narodowych komunistów i lewicy laickiej, socjalistów i ludowców nie idących pod rękę z okupantem religijnym. Tych się bał najbardziej Wyszyński, a nie kosmopolitów. To przed nimi przestrzegał robotników, bo zagrażali planom przywrócenia feudalizmu. Z kosmopolitami było Kościołowi po drodze, jako dominującej kosmopolitycznej religii, bo dzięki temu liczyli, że “odnowią” wartościami chrześcijańskimi Europę. Nie dostrzegli, że zostali wykorzystani przez oligarchę zachodnią do ich imperializmu, jako PI, w dodatku p-ko własnemu narodowi. To był szczyt naiwności. Kiedy wy “towarzysze” 🙂 na tej prawicy zaczniecie myśleć wreszcie logicznie i nauczycie się czytać między wierszami intencje ludzi Kościoła, zakamuflowane sofistycznym językiem. 30 lat transformacji, a wy jeszcze w średniowieczu i na błędach scholastycznych jedziecie. 🙂

     Twierdzisz, że prawica w Polsce po 1989 roku jeszcze nie rządziła? I uważasz, że źle zrobił:
     “PiS, głoszący hasła obrony życia i rodziny, zablokował prace nad zmianami prawa znoszącymi aborcję eugeniczną i nie chce wypowiedzieć lewicowej Konwencji Antyprzemocowej.”

     No to wybacz, ale nigdy już taka średniowieczna prawica nie powinna dojść do władzy, bo czeka nas pod jej rządami tylko tragedia narodowa i upadek. Chwała PiS, że zachowuje się racjonalnie i zważa na konsensus narodowy. Nie można pozwolić fanatykom na narzucanie swoich chorych ideologii całemu społeczeństwu. Czas rządów opartych na zapisach biblijnych definitywnie się skończył wraz z oświeceniem.

     Z reguły fanatycy są bardziej grzeszni, niż ludzie świeccy. Masz tu przykład:
     https://demotywatory.pl/4956736/Indonezyjczyk-chcial-wyzszych-kar-za-cudzolozenie-sam-zostal

     Kościół niech da przykład taki jaki proponuje o. Wiśniewski:
     o. Wiśniewski.
     “Na koniec podkreślił, że każde życie jest święte i dodał, że „skoro państwo nie zapewnia warunków do przyjęcia i wychowania nieuleczalnie chorych dzieci”, to powinien to zrobić Kościół. Zaapelował, by polski Kościół stworzył ogólnopolski fundusz, z którego wypłacano by świadczenia dla rodzin niepełnosprawnych dzieci. Pomysł nazwał „bajecznie prostym”. Zdaniem duchownego, wystarczy, by ofiary składane przy okazji chrztów i ślubów były przekazywane na jedno konto.
     Taka troska o nienarodzonych mogłaby być lekcją i wręcz manifestem, że ludzkie życie jest naprawdę święte
     – podsumował duchowny.”
     Wypowiedź pochodzi z wywiadu na gazecie.pl, możesz wyguglać:
     “Duchowny krytykuje projekt zakazu aborcji. Nazywa go “bezdusznym” i wskazuje na winę katolików”
     20.04.2018 20:55
     “Ojciec Ludwik Wiśniewski na łamach “Tygodnika Powszechnego” nazwał projekt “Zatrzymaj aborcję” “faryzejskim i nieludzkim” oraz “antychrześcijańskim”.”

     Przypominam też to co kiedyś ci cytowałem, a jako katolik nie masz prawa podważać opinii autorytetów Kościoła, na których tenże opierał swoją naukę i działanie:
     „Nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało” (Non Est homicida, qui abortum procurat, antequam anima corporisit infuła), powiada św. Augustyn.

     Dwa starożytne orzeczenia, świadczące, że poglądy Kościoła w tej mierze były niegdyś o wiele bardziej tolerancyjne niż dziś. Jedno z tych orzeczeń brzmi:
     „Cnotliwa dziewica, która wbrew swej woli została zgwałcona przez młodzieńca, może, jak wielu sądzi, usunąć płód przed wstąpieniem weń duszy, iżby nie postradała czci, która jest czymś więcej niż życie”. (Arirault, Propositions dictees Au college a Paris, 1644, s. 322.)
     A drugie:
     „Kiedy niewiasta zamierza podnieść na siebie rękę, aby ujść hańbie ciąży, czy wolno jej wówczas doradzać poronieni? Kardynał de Lugo powiada: „Tak, jeżeli w żaden inny sposób nie da się jej odwieźć od zamiaru, gdyż nie znaczy to wówczas przywieźć do grzechu, tylko skłonić do wybierania mniejszego zła”. (Escobar, Liber theologiae moralis, Lyon 1656, s. 155; 46 wydanie książki aprobowanej przez władzę kościelną.)”
     Źródło: Tadeusz Żeleński-Boy, Pisma, Tom XV, Piekło kobiet, Wyd. PIW, Warszawa 1958, s. 97.

     Sam „autorytet” od biologii czyli św. Tomasz z Akwinu uważał, że: „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.”

     Jakim prawem fanatycy religijni zmieniają intencje świętych i uczonych Kościoła? Kto ich do tego upoważnił? Marzy im się kurde przemoc wobec kobiet, niech się Kamasutry nauczą to i przemoc im nie będzie potrzebna dla utrzymania kobiet “na uwięzi”. 🙂

     Odpowiedz
     • 3 listopada 2019 o 19:48
      Permalink

      Wy, Miecławie( wicie, rozumicie) wiecie lepiej od (samego) Wyszyńskiego
      co nam przekazał, i jak należy interpretować homilię
      Brawo (Jasiu)! 🙂
      Tobie podobni odesłali w niebyt dlatego że (prawda w oczy kole) niewygodna
      w interpretacji modernistom posoborowym i “wszelkiej’ lewicy… 🙂 która w 89′ doszła do władzy na plecach robotników….

     • 4 listopada 2019 o 08:29
      Permalink

      @krzyk58. 3 listopada 2019 at 19:48

      Nic nie wiem lepiej, ino jakoś mi tak to z analizy logicznej wychodzi. Może przestań wąchać kadzidło to od razu umysł się rozjaśni i wtedy zaczniesz logicznie myśleć.
      Ten absolutny fałsz przekazu ideologicznego Wyszyńskiego na przestrzeni jego działalności przecież tak naprawdę go dyskredytuje. Począwszy od akceptacji profaszystowskich treści w piśmie Ateneum przed wojną, po powojenne podpisywanie listu do Niemców, wystąpienia p-ko księżom patriotom współpracującym z władzą ludową i potem porozumienie z KOR ze szkodą dla robotników i władzy ludowej. To że układał się z władzą ludową i niby stawał w obronie polskości, to tylko w interesie kościoła i jego prozelityzmu, a nie w interesie narodu oraz Polski Ludowej.

      Niestety prawda jest bolesna.
      A Sobór Watykański II to była ostatnia deska ratunku dla Kościoła, gdyby nadal trzymał się średniowiecznej okrutnej doktryny, już dawno by upadł. Obecnie potrzebny będzie kolejny Sobór na którym papież Franciszek albo jego następca ogłosi teologię wyzwolenia, inaczej Kościół stanie się tylko agresywną sektą, być może wpisaną na listę organizacji zagrażających ludzkiemu rozwojowi. Kościół stracił 2000 lat, a dokładnie jakieś 1700 lat i nie zrealizował idei Jezusa Królestwa Bożego na ziemi, za to w tym czasie zniszczył wiele kultur i dopuścił się ludobójczych praktyk, za co przepraszał nawet JP II, co kiedyś chyba cytowałem. To dzięki oświeceniu i prawom człowieka jesteśmy bliżej prawdziwego chrześcijaństwa, niż dzięki doktrynie Kościoła.

     • 4 listopada 2019 o 18:24
      Permalink

      “Począwszy od akceptacji profaszystowskich treści w piśmie Ateneum przed wojną,…No właśnie – tow. “słowianinie” przed wojną faszyzm miał jeszcze “nieco inne” konotacje, miał
      masowe poparcie pośród “klasy ciemiężonej”, nie tylko
      we Włoszech, czy III Rzeszy (sukcesy społeczno-gospodarcze) https://www.nacjonalista.pl/2018/05/21/kazimierz-halaburda-nacjonalizm-za-czy-przeciw-demokracji/

      https://www.nacjonalista.pl/2018/11/19/kazimierz-halaburda-nacjonalizm-broni-ludzi-wykluczonych-spolecznie/
      – Pozytywna ocena działalności “żywej cerkwi’, czy SW II…itd. Im dalej w las, tym dokładniej widzę że stoimy na antypodach (politycznych).
      Ps. Tzw. ksindze-patryjoty, to taka “nasza” lokalna forma radzieckiej “żywej cerkwi” w ZSRR. 🙂 pięć groszy bym ‘na to” nie postawił, tak jak na katolickich nowinkarzach -posoborowych modernistach,
      idących postępowym krokiem nieubłaganie w dżungle amazońskie.
      … A ty znasz historię “żywej cerkwi’? A? 🙂

      “To dzięki oświeceniu i prawom człowieka jesteśmy bliżej prawdziwego chrześcijaństwa, niż dzięki doktrynie Kościoła.” Odbieram TO nieszczęśliwe sformułowanie jako złośliwy chichot… lewaka and liberasty. Póki piłka w grze, mecz nie może być jeszcze przegrany!
      Wiesz dobrze, (z twojego punktu widzenia ” im gorzej – tym lepiej”) że to o czym wspominasz to
      tylko lewacko-eurokomunistyczne brednie, niestety ciągle żywe niczym… Marks w euroTrewirze. BO tylko powrót do źródeł, do
      Tradycji, może uratować Kościół Katolicki…
      https://www.pch24.pl/peter-kwasniewski–powrot-do-tradycji-uratuje-kosciol-,65247,i.html

      https://www.pch24.pl/trnava–msza-trydencka-wraca-na-stale–to-efekt-powrotu-wiernych-do-tradycji,70271,i.html?nom=1

      https://www.pch24.pl/postkomunisci-i-neokomunisci-w-sejmie–50-lat-prl-nie-poszlo-na-marne,71441,i.html

      …. Kogo w ogóle ta Lewica wprowadziła: 😂 liberałów gospodarczych, zwolenników podnoszenia wieku emerytalnego, naiwnych euroentuzjastów, przeciwników górnictwa, zwolenników energetyki jądrowej, zwolenników członkostwa w NATO, antykomunistów. Nazwiska takie jak Zandberg, Rozenek, Czarzasty, Gawkowski, Scheuring-Wielgus, Nowicka, Wieczorek, Senyszyn, Zawisza, Dyduch, Kwiatkowski z pewnością nie przyniosą chwały w Sejmie. W istocie więc sprawdziło się to, o czym pisano na Lewicy Narodowej, że Lewica nie wprowadzi nikogo porządnego. Nie było sensu głosować na tych kilku porządnych działaczy na listach, bo ich głosy przełożyły się na wejście osób szkodliwych.

      Nie udało się wprowadzić do Senatu (który i tak powinien być zniesiony) Moniki Anny Wojciechowny Jaruzelskiej. 🤔 https://www.lewicanarodowa.pl/2019/10/wybory-sejm-2019-wyniki.html
      I w tym momencie pada sakramentalne (dosłownie i w przenośni) Amen… Miecławie! 🙂

     • 4 listopada 2019 o 22:59
      Permalink

      Niestety jakie skutki przyniesie faszyzm można było zaobserwować na samym początku jego powstania. Nie trzeba było zbyt dużej inteligencji, aby dostrzec jego zamiary i szkodliwość dla robotniczej sprawy wykorzystanej przez oligarchię. A po 1935 roku było to już oczywistością, mimo to kler promował faszyzm jako idealny system doskonalenia katolickiej moralności. Ciekawe dlaczego, prawda? Jak to się stało w historii, że Kościołowi bliżej było do faszyzmu niż do prawdziwego chrześcijaństwa? Obecnie chyba podobnie.
      Nie zmienisz faktów historycznych i każdy inteligentny myślący człowiek przyzna mi rację, co już na tym forum bywało.

      Co do nacjonalistów z Falangi i rzekomej obrony ludzi wykluczonych społecznie. Niestety ich bratanie się z Kościołem utrwala feudalne stosunki. Nie dostrzegłem w ich działaniach walki o interes robotników, prekariuszy, bezdomnych. Póki co, ich działania są sterowane przez kler i ukierunkowane na obronę doktryny Kościoła, która z wartościami chrześcijańskimi dawno się rozminęła, jakieś ponad 1700 lat temu. Najpierw Kościół musiałby się opowiedzieć zdecydowanie za teologią wyzwolenia, a p-ko kapitalizmowi, sam poddając się transparentnej polityce finansowej. Wtedy uwierzę, że chcą coś zmienić, a nie tylko promować jałmużnę upokarzając w ten sposób ludzi wykluczonych społecznie. Falangistom polecam zbadać swoją genealogię i dowiedzieć się, ile ich przodkowie zyskali na rewolucji społecznej w Polsce Ludowej. Takich chłopaków prawicowych “leczę” w dwa tygodnie, po których wypisują się z tej bogobojnej organizacji. Wystarczy im uruchomić myślenie zblokowane dogmatami religijnymi i już mamy normalnych lewaków. 🙂

      Co do lewicy narodowej! Dopiero się obudzili? Jaką sami mają skalę oddziaływania, że krytykują lewicę burżuazyjną i obyczajową? Czy sami zaproponowali konkretny program świeckiego i socjalistycznego państwa? Utworzyli partię? Jak to zrobią będą mieli mój głos. Póki co dobrze, że taka strona w tym roku została otwarta. Życzę im powodzenia. Obecna niby lewica też mi się nie podoba, ale niestety taki mamy klimat i trzeba było ich wprowadzić do sejmu, aby nam PiS nie zrobił totalnego państwa wyznaniowego. Jesień średniowiecza czeka w przedpokoju polityki, a na to żeby weszła nie można pozwolić. Amen.

     • 5 listopada 2019 o 08:30
      Permalink

      “4 listopada 2019 at 22:59″…każdy inteligentny myślący człowiek przyzna mi rację, co już na tym forum bywało. (Oczekujesz aprobaty, tzn. piszesz pod publiczkę, nie chce być inaczej, ja wręcz przeciwnie). 🙂
      Mamo, chwalą nas -Kto? ja was, a Ty nas. .. może ‘nie przy czym” powołałem się na ową sentencję, BO kosmosy dzielą nasze światopoglądy. 🙂
      Więc niepotrzebnie, nieskromnie pochlebiasz – sobie. 🙂
      A swoją drogą Miecławie jestem pewien że na lewicowo-liberalnych gazetach itp. forach, robiłbyś furorę.
      Tam wystarczy opluć “czarnych”, pojechać na maxa po Rosji, Putinie, PRLu,
      no i w słusznej pozie rozłożyć się przed obliczem naszych sojuszników.
      A ile miałbyś łapek w górę, byłbyś nickiem rozpoznawalnym.
      Kiedyś próbowałem przynajmniej dmuchać ‘tam” pod wiatr, przyznam nieskromnie iż moja pisanina była zauważalna, dlatego minusowany byłem na potęgę… co poniekąd uważałem za swego rodzaju nobilitację, nie płynąłem
      (tam) ze zdechłymi rybami….
      A propos – “plucia na Rosję”, przypominasz sobie zawirowania wokół
      Rosjanina w Szwecji któremu to socjalistyczne władze próbowały odebrać
      prawa rodzicielskie na rzecz rodziny muzułmańskiej, on’że ratował się ucieczką
      z owego socjalistycznego raju do Polski , gdzie uzyskał azyl na pobyt tymczasowy, w ostatnich dniach powrócił ów
      syn marnotrawny na łono rodiny, czytając komentarze
      rosyjskich internautów zażenowany byłem nieco skalą wdzięczności
      za wykonany (drobny?) ludzki gest. I TO jest budujące…

     • 5 listopada 2019 o 22:58
      Permalink

      @krzyk58. 5 listopada 2019 at 08:30

      I co biadolisz? Fakty są jakie są. Gdyby twój Kościół trzymał się wartości chrześcijańskich i doktryny społecznej Jezusa, to nie miałbym żadnych argumentów ani faktów negujących ich pozytywną rolę społeczną. A tak, sam widzisz, że materiałów źródłowych w temacie jest tyle, że niezła biblioteka z tego by powstała.

      Osobiście nie mam nic do wiary i wartości chrześcijańskich, uważam iż wielu osobom jest to potrzebne do przeżycia na tym dziwnym świecie. Ale podchodzę krytycznie do działalności wszelkich religii żerujących na potrzebie ludzkiej wiary, zwłaszcza gdy kapłani tych religii nie pełnią roli właściwie i nadużywają religii do celów politycznych.

      Nigdzie nie szukam poklasku i nigdzie nie piszę. Nie mam takiej potrzeby. Tu też jestem przypadkiem na skutek pewnego protestu jak pamiętasz i dlatego, że przypuściłeś atak na mnie, jak na wielu komentatorów wcześniej. Ale tym razem trafiłeś na kogoś kto potrafi dać odpór całej tej prawackiej propagandzie. Więc jeszcze nie raz będzie “bolało”. 🙂
      A co do sprawy tego Rosjanina, to jestem dumny z Polskich władz, że stanęły na wysokości zadania. Może nie jest jeszcze za późno, aby Polska wyszła na prostą i postępowała wg prawdziwych wartości, a nie narzuconych schematów antykultury zachodniej.

 • 2 listopada 2019 o 19:31
  Permalink

  Minęły czasy retorów, agitatorów, trybunów ludowych.
  Nastał czas spindoktorów, profesjonalnych agencji PR, mediów DEZINFORMACYJNYCH.
  Współczesny obywatel, zadowolony z serialu “Ferdynand Kiepski” odzwierciedlającego jego poziom umysłowy i zainteresowania życiowe, bombardowany dezinformacją, ma ciężkie życie.
  Musi WYBIERAĆ……

  świadomie?
  śmiem wątpić.
  Nie ma podstaw, informacji, czasu na ich szukanie, ani ciekawości.
  Ta nieliczna grupa świadomych, to zaledwie jakieś 20% wyborców.

  Demokracja to genialny wynalazek.
  Ułatwiający przejmowanie kontroli nad zasobami jakiegoś kraju.
  Figurantów podpisujących jakieś papiery z tym związane, zawsze dostatek.
  Reszta, to “milczenie owiec”.
  Tego pilnują pasterze z pastorałami.

  Odpowiedz
  • 2 listopada 2019 o 22:12
   Permalink

   “Współczesny obywatel, zadowolony z serialu “Ferdynand Kiepski” odzwierciedlającego jego poziom umysłowy i zainteresowania życiowe,…”
   Da, wy prawilno skazali 🙂
   TVP dla mnie nie istnieje…
   Jednak od kilku lat zarezerwowałem sobie okienko – w którym od kilku już
   lat poczesną rolę pełni ów serial “Świat wg…”(Zawsze odkrywam “coś nowego” , co uprzednio przeoczyłem, aluzje i analogie nasuwają się same…
   jeno należy dzierżyć klucz (do rozkminiania).
   “Tego pilnują pasterze z pastorałami.”
   Na szczęście minęły czasy świeckich pasterzy z “Marksem” w dłoni
   ( a ‘naganem” w kieszeni). Ot choćby guru lewicy laickiej J. Kuroń… Jutro zamieszczę stosowny videorolik, o ile
   WEB. JÓZEF – przepuści, przypominam sobie ze ostatnimi czasy nie wyszło.
   A! Właśnie mój czas minął – śpieszę na “Kiepskich’.

   Odpowiedz
   • 3 listopada 2019 o 07:12
    Permalink

    Nie minęły natomiast porządki kolonialne, narzucone wielu krajom przez oddziały kolonialistów……
    Obecnie, są nowe metody narzucania zwierzchnictwa nad terytorium, populacją i zasobami.

    Koszty tych nowych metod, widać nawet w Metropoliach.
    Nędza, bezdomność, bezrobocie, przestępczość zorganizowana, dziedziczna stratyfikacja społeczna,

    Jest pan zdaje sę jednym z wielu podatnych na propagandę sukcesu- kapitalizmu dla odmiany. Za ten “sukces na kredyt” trzeba będzie zapłacić słono.

    Rewolucje, choć krwawe, przynoszą jednak jakąś zmianę, nadzieję.
    Współczesny neofeudalizm, takich rzeczy nie przynosi.
    Moim zdaniem, oczywiscie.
    Wystarczy na potwierdzenie tej tezy, rozejrzeć się po innych kontynentach i informacjach przynoszonych przez codzienne media.

    Czasy świetności kapitalizmu w starej formie, minęły z końcem lat 60′.
    Po utracie przeciwwagi w latach 90′ system zaczął szaleć, degenerując się całkowicie.
    A obecnie, mamy sporą szansę “żyć w ciekawych czasach”……

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.